POJAZDOWI TERRORYŚCI!!!

admin
Site Admin
Posty: 3446
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

POJAZDOWI TERRORYŚCI!!!

Postautor: admin » pt sie 15, 2014 6:34 pm

Proszę zamieszczać link do tych materiałów na ich forach ( forum motocyklowe forum samochodowe ).
==================
Przeczytaj, zrozum i stań się świadomym, pozytywnym człowiekiem. [Aktualizacja 08.2014 r.]

Koreywo.com/Biblioteka/Main.htm : Analfabeta nie różni się niczym od tego, któremu nie chce się czytać!

Proszę się zastanowić: dzięki jakiej postawie otoczenia rozpowszechniają się szkodliwe, złe zachowania, postępowania, działania (np. alkoholizm, nikotynizm, narkomania zaczęły się od 1-dnej osoby, a obecnie trują się miliardy osób)...!

Państwo swojego zachowania, postępowania nie wymyślili (tak samo, jak np. nikotynizmu, alkoholizmu, narkomanii, religijnego obłędu, politycznej wiary), tylko wynika ono z wystawiania się na takie zachowanie, postępowanie innych, którzy wystawiali się na takie zachowanie, postępowanie jeszcze innych..., a teraz demoralizują, wypaczają; uczą państwo następnych – ma mse efekt negatywnych lawin (bo to prowokuje także do innych negatywnych zachowań, postępowań)...!

„Ale ja nie chcę niczego czytać!” A my nie chcemy mieć powodów do pisania, drukowania, przekazywania uświadamiająco-obronnych pism! Więc proszę nam nie szkodzić/nie stwarzać powodów do obrony!
„Ale to mnie nie obchodzi, że komuś szkodzę!” A nas nie obchodzi, że ciebie to nie obchodzi (i kto ma rację...)!

Jest, jak zwykle, odwrotnie: zaistniała sytuacja nie wynika z tego, że to ja czegoś nie rozumiem, stwarzam problemy, tylko P. nie rozumie, stwarza problemy.

Co by P. czuli, gdyby musieli takie rzeczy wyjaśniać 10 razy... A 100 razy...! A 1 000 razy...!! Ja wyjaśniałem jeszcze więcej razy...!!!

To, że P. czegoś nie odczuwa (albo nie zdaje sobie z tego sprawy, bądź jest to P. obojętne), nie rozumie, nie oznacza, że inni także tego nie odczuwają (bądź jest im to obojętne), nie rozumieją!

I ty, i my, aby żyć, być fizycznie, psychicznie zdrowym, w tym normalnym, zadowolonym z życia potrzebujemy m.in. bezpiecznie, bez stresów korzystać z dróg, ciszy w msh nauki, pracy, leczenia, wypoczynku, rekreacji, w domach, spokoju w życiu!
Takie - nikomu nie tylko do niczego sensownego niepotrzebne, za to dla Wszystkich, w tym także dla tak postępujących b, szkodliwe - postępowanie wymyślili psychopaci i debile, których naśladują kolejni psychopaci i debile, itd...! Nikt nie tylko nie umrze i nie zachoruje, jeśli tego nie będzie czynił, za to w przypadku takiego postępowania będą m.in. głuchnąć, chorować, umierać, ginąć Wszyscy, w tym tak postępujący...!
DO POJAZDOWYCH DECYBELO-IMBECYLI/SADYSTÓW, TERRORYSTÓW, RABUSIÓW/MARNOTRAWCÓW ROPY I SPALINOWYCH TRUCICIELI – ZABÓJCÓW/PSYCHOPATÓW, DEBILI!!
Czy tu jest poligon (do jazdy warczącym „czołgiem”), teren lotniska (do grzmienia, huczenia, „latania odrzutowcem”), tor wyścigowy, czy ulica w mieście...! Czy jesteś tutaj u siebie, sam, czy w otoczeniu tysięcy ludzi, w wspólnej przestrzeni publicznej (np. opłaciłeś i wybudowałeś w jakimś odludnym msu drogi, po których jeździsz z ryczącym silnikiem) zdebilały skurwysynie!!
Po co/dlaczego opracowuje i stosuje się coraz skuteczniejsze tłumiki dźwięku w pojazdach, odbijające dźwięk ekrany przy drogach, okna w budynkach...
Więc ludzie chcą słuchać powodowanych przez ciebie Halasów, czy wręcz przeciwnie arcydebilu!!
Bierzesz, dajesz pozytywny przykład, postępujesz mądrze, robisz coś dobrego, czy wręcz odwrotnie, ty ciężki, anormalny, antyludzki, w tym aspołeczny popierdoleńcu, psycholu!!
Macie na celu i osiągacie pozytywne czy negatywne cele...!!!
Co jest normalne, prawidłowe, najważniejsze; jaka jest hierarchia ważności i na tej podstawie wartości: wasze anormalne, naśladowane potrzeby; wasza bezmyślność, sobie i nam szkodzenie, czy nasze zdrowie, życie, wartości społeczne...!!!

W imię czego i w związku z czym mamy: - wdychać waszą truciznę/macie nas truć, wy psychopatyczne skurwysyny/ki!! - mamy słuchać hałasów z waszych pojazdów/macie nas stresować, budzić, mamy mieć uszkadzany słuch, macie nas doprowadzać do chorób, śmierci, wy antyludzkie bestie!! - macie robić z nas, z powodu wypadków, kaleki, nas zabijać, wy zabójcy!! - z wami dyskutować, kłócić się; stresować, słuchać waszych debilizmów, w tym przedstawiania spraw na odwrót, wy anormalne patofile!! - opłacać wasze leczenie, dla was renty, wy zdegenerowane debile/ki!! - mamy zezwalać na tego uczenie/rozpowszechnianie, wy antyludzkie, w tym aspołeczne kreatury...!!

„Nim szybciej i głośniej jadę, tym mam większą rację i robię większe wrażenie!” [na debilach i debilkach...]
Według m.in. pojazdowych decybelo-imbecyli/hałasowych dręczycieli, terrorystów ludziom podoba się słuchanie setki tys. razy jazgotu, warkotu, wycia, rumoru, ryku ich pojazdów, bo zapewne nie mają nic innego do roboty i innych potrzeb (np. nie potrzebują pracować, uczyć się, wypocząć, snu, w tym po pracy na drugą, trzecią zmianę, wyzdrowieć, mieć dobry słuch, nie być denerwowani, by nie bolała ich głowa, serce, być psychicznie, fizycznie zdrowi, mieć normalne, zdrowe, inteligentne dzieci (które już w łonie matki potrzebują ciszy i spokoju) itp...) i są pasjonatami hałasu i reprezentują podobny poziom, stan, rodzaj, typ psychiki, umysłu...

Inaczej traktujemy dźwięki nie do uniknięcia, a inaczej do uniknięcia, czynione specjalnie...

Jakie to zdrowe, fizycznie, intelektualnie rozwijające; korzystne, imponujące, mądre; świadczące o normalności, inteligencji, mądrości – spędzać życie na jeżdżeniu hałaśliwym pojazdem i z nadmierną prędkością (...)... Normalni, inteligentni, pożyteczni, wartościowi ludzie zwracają na siebie uwagę wartościowymi cechami, pozytywnymi przymiotami, konstruktywnymi działaniami, takim wkładem, biorą i dają pozytywny przykład!

O kumulowaniu się negatywnych czynników i wzajemnym potęgowaniu ich negatywnego działania.
Jeżeli np. jeden negatywny czynnik zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania o 5%, a drugi tyle samo, to razem zwiększają je np. o 15%. A gdy wystąpią trzy łącznie, to ryzyko zachorowania (śmierci) zwiększa się do 30%.

Chodzi jeszcze o czynienie precedensu, branie-dawanie złego przykładu, demoralizowanie, wypaczanie, wynaturzanie (On hałasuje silnikiem o 10% głośniej, no to ja będę hałasować o 50% głośniej! - On hałasuje o 50% głośniej, no to ja będę hałasować o 100% głośniej! - On hałasuje o 100% głośniej, no to ja będę hałasować o 200% głośniej... On hałasuje w dzień, no to ja będę hałasować po godzinie 22-giej! On hałasuje po godzinie 22-giej, no to ja będę hałasować po godzinie 24-tej!! On hałasuje po godzinie 24-tej, no to ja będę hałasować po godzinie 02-giej w nocy! On przekracza dozwoloną prędkość o 50 km/h, no to ja będę przekraczać o 100 km/h... „Przecież ci debile na motorach też hałasują, no to ja będę robił codziennie dyskotekę na pół ulicy!... - On robi w mieszkaniu dyskotekę na pół ulicy, no to ja będę strzelać petardami pod blokiem!... - Oni hałasują, no to ja też będę...” - Oni szkodzą, niszczą, pogrążają, no to ja także będę tak postępować!!!). – Powstaje efekt negatywnej lawiny!

WSZYSCY PONOSIMY WSZYSTKIEGO SKUTKI!
Z tym, że jedni bezpośrednio i pośrednio, a drudzy tylko pośrednio, bo za wszystko m.in. płacimy, a m.in. za wandalizm w bezpośrednich opłatach za użytkowanie publicznego dobra, oraz za pośrednictwem podatków płaconych osobiście bądź/i przez innych, którym płacimy odpowiednio więcej za produkty, usługi, z których korzystamy. Kolejnym aspektem szkodzenia, niszczenia są skutki ekologiczno-zdrowotne wynikłe z dodatkowej produkcji. A dotyczy to wszystkich aspektów zachowań, postępowania, działań, w tym także usług, produkcji – W tym łańcuchu powiązań biorą udział wszyscy mieszkańcy Ziemi!

Dlaczego nie wolno źle zachowywać się, postępować, działać: bo, odpowiednio, nie jest P. u siebie, sam/a, bo przyczynia się P. do skupiania, koncentrowania na tym, co P. robi (np. na wydawanych, powodowanych dźwiękach, hałasach, przekazie werbalnym, mimicznym, w tym wzrokowym, np. za sprawą napastowania wzrokiem, na P. nikotynowym, alkoholowym, narkotykowym, radiowym, telewizyjnym, proreligijnym, propartyjnym degeneractwie), na P. uwagi, co powoduje o tym myślenie, zajmowanie się tym, tego skutkami, zamiast innymi, ważnymi sprawami, co wywołuje synchronizowanie umysłów tego ofiar z debilami, psychopatami, osobnikami anormalnymi, chorymi, antyludzkimi, aspołecznymi, bo przymusza P. do ponoszenia negatywnych skutków swojego zachowania, postępowania, działań przez innych, bo czyni P. precedens, demoralizuje, wypacza, uczy tego innych, a więc przyczynia się do tego rozpowszechniania, bo prowokuje P. do obrony, scysji, dyskusji, kłótni, bijatyki, bo. powoduje P. interwencję policji, angażuje prokuratury, sądy, bo P. irytuje, stresuje, wnerwia, wkurwia, bo przyczynia się P. do uwrażliwienia; chorób; uszkodzeń genów; obniżenia potencjałów, bo przyczynia się P. do cierpień, nieszczęść, tragedii; bo powoduje P. problemy, szkody, straty; bo P. pogrąża!!!

CYTATY: „Co 5. dziecko w wieku szkolnym i co 3. dorosły Polak mają problemy ze słuchem”.
„Gdy oceniono poziom hałasu w pobliżu miejsc, gdzie mieszkają, okazało się, że szansa na atak serca u osób żyjących w hałasie jest o 40 procent większa niż u tych, którzy żyją w cichym otoczeniu
Za szkodliwy poziom uznano hałas powyżej 50 decybeli. Jest to relatywnie niewiele, bo przeciętna norma dla dużego natężenia ruchu w mieście wynosi 80 decybeli.
Wyniki badań opisano w najnowszym numerze dziennika naukowego Epidemiology.
Zagrożonych jest 25 proc. Europejczyków.
Jeśli żyjesz w pobliżu ruchliwej drogi, ryzyko podwyższonego ciśnienia wzrasta dramatycznie zależnie od natężenia hałasu.
Przy stałym dźwięku ponad 60 decybeli, o ponad 25 proc. Więcej niż 64 db to już 90 proc. większe ryzyko zachorowania - podaje BBC.
Naukowcy ze szwedzkiego Lund University twierdzą, że wysoki poziom hałasu powoduje stres oraz zaburzenia snu. Przypadłość ta jest bezpośrednią przyczyną chorób serca oraz zawałów.
Główne źródła prześladującego Europejczyków hałasu to ruch drogowy, kolejowy i lotniczy.”

Irracjonalne hałasy, dźwięki, treści przekazu, w tym powtarzactwo, odpowiednio, powodują myślenie, skupianie na nich, ich przyczynie, sytuacji, uwagi, irytują, wywołują złość, powodują stres, uwrażliwiają, przyczyniają się do urazów, uszkadzania psychiki, chorób, powodują m.in. nerwice, zaburzenia snu, pamięci, koncentracji, arytmię serca, stany zmęczenia, wyczerpania psychicznego, fizycznego, depresji; utrudniają koncentrację, zmniejszają efektywność działań, pogarszają wydajność pracy, przyczyniają się do marnowania czasu, ogłupiania, obniżania potencjału, wydatków, problemów, strat, powodują śmierć (bezpośrednio np. z powodu zawału serca, a pośrednio z powodu wywołanych, spowodowanych chorób, wypadków spowodowanych wyczerpaniem psychicznym, fizycznym)! A takie, w dodatku wszechstronne szkodliwe, postępowanie demoralizuje, wypacza, jest przyczyną naśladownictwa, tego rozpowszechniania! W takich warunkach b. trudne, a często niemożliwe jest powstawanie umysłów wybitnych, konstruktywnych inicjatyw (myślenie, życie toczy się wokół osobników destrukcyjnie aktywnych, problemów przez nich wywoływanych, prób tego odreagowywania, odpoczynku, leczenia).

Nieświadome szkodzenie ludziom, nie zdawanie sobie sprawy z skutków swojego postępowania, nierozumienie nawet elementarnych spraw jest objawem niedorozwoju umysłowego, debilstwa!
Świadome szkodzenie ludziom jest objawem psychopatii. Potrzeba powodowania, wydawania dźwięków, w tym powtarzactwo, jest objawem choroby psychicznej! Uważanie, że postępowanie chore, chorobotwórcze; szkodliwe, złe jest postępowaniem prawidłowym, normalnym, a przed tym obrona jest postępowaniem nienormalnym, złym, jest dowodem anormalności, a że to nie osoba szkodząca, tylko ofiara jest winna, czyli na odwrót, jest objawem obłąkania, czyli choroby umysłowej!

„FAKTY I MITY” nr 39, 04.102007 r.: PISOFRENIA PARANOIDALNA Na zaburzenia psychiczne cierpi w naszym kraju ok. 2,4 mln osób (1,5 mln dorosłych oraz 900 tys. dzieci i młodzieży, czyli w sumie dwukrotnie więcej niż w 1990 r.). Ze specjalistycznej opieki psychiatrycznej korzysta co 27 Polak (3,7 proc. populacji) (...). Dominika Nagel
[Dotyczy tych, którzy się do tego przyczyniają, oraz ich ofiar... – red.]
Ostatnio zmieniony pt maja 01, 2015 6:08 pm przez admin, łącznie zmieniany 6 razy.

admin
Site Admin
Posty: 3446
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » pt sie 15, 2014 6:34 pm

Klimatdlaziemi.pl : Bezpośredni koszt przejazdu jednego kilometra jest pokrywany w zaledwie 25 procentach przez użytkownika samochodu, resztę kosztów ponosi społeczeństwo.
[Np. koszty budowy dróg, utrzymywania policji, opłacania sądów, utrzymywania więzień z zawartością, koszty wypadków, w tym hospitalizacji, wypłacania chorobowego, rent, skutki katastrof ekologicznych, skażeń, zatruć, w postaci leczenia, utrzymywania na rencie, w tym upośledzonych, chorowitych dzieci, koszty leczenia, utrzymywania na rencie w związku z skutkami hałasów, itp., itd. – red.]

Wciągu kilkudziesięciu lat zostaną wyczerpane wszystkie złoża ropy. Jak będą żyć kolejne tysiące pokoleń bez tak ważnego dla przemysłu surowca!!

CYTATY: OGRANICZENIA EMISJI NIC NIE DAJĄ. PRZYRODA UMIERA Azot niszczy perły europejskiej przyrody. Ponad 60 proc. najbardziej cennych przyrodniczo obszarów Europy jest stale niszczonych przez zanieczyszczone powietrze - donosi BBC.
Kwaśne deszcze powodują także uszkodzenia drzew i innych roślin. Za przyczynę „śmierci lasów ” powszechnie uznane zostały zanieczyszczenia powietrza – a kwaśne deszcze za głównych winowajców.
Kwaśne deszcze spowodowały katastrofę ekologiczną w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i północno-zachodnej Europie. Na przykład aż 16 tysięcy spośród 85 tysięcy wszystkich szwedzkich jezior jest obecnie zakwaszonych, a w 5 tysiącach całkowicie wyginęły ryby.
Tlenki azotu Tlenki azotu emitowane są do atmosfery, gdzie łączą się z parą wodną, po czym powracają na powierzchnię ziemi w postaci kwaśnych deszczy. Kwaśne deszcze niszczą rośliny, powodują zakwaszenie wód i gleby. Tlenki azotu są także prekursorami związków rakotwórczych. Przyczyniają się do powstawania smogu fotochemicznego. U człowieka obniżają odporność organizmu na infekcje bakteryjne, działają drażniąco na oczy i drogi oddechowe, powodują zaburzenia w oddychaniu, są przyczyną astmy.

O2.pl: Transport jest nadal głównym źródłem tak szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń, jak cząstki stałe, czyli mikroskopijne drobiny przenikające do płuc, podrażniające ich wnętrze i wywołujące zatrucia oraz astmę, czy też tlenki azotu zatruwające glebę, wywołujące kwaśne deszcze i wchodzące w skład miejskiego smogu. Cząstki stałe i tlenki azotu są emitowane głównie przez diesle. Z kolei silniki benzynowe w większym stopniu odpowiadają za emisję dwutlenku węgla.
Tygodnik „WPROST”: Ryzyko wystąpienia zawału serca u osób, które stały w korku jest ponad 3 razy większe niż u tych, którzy korki omijają. I to niezależnie od tego, czy osoby te podróżują samochodem, czy korzystają z roweru lub transportu miejskiego. Z przeprowadzonych badań wynika, że pyły wydostające się z rur wydechowych samochodów sprzyjają zawałom serca, nawet jeśli ich poziom w powietrzu mieści się w tzw. dopuszczalnych granicach. „Wystarczy, by stężenie mikrocząstek spalin przekroczyło 25 mg w metrze sześciennym, a do szpitali trafia o 91 proc. więcej ofiar zawału serca”. Pasażerowie samochodów wdychają więcej spalin niż przechodnie. Wewnątrz aut osobowych stężenie zanieczyszczeń jest o 10 proc. wyższe niż w autobusach i prawie trzykrotnie wyższe niż na ruchliwych arteriach. Toksyczne substancje wnikają nie tylko do śluzówki nosa i gardła, zwiększając ryzyko przeziębień i zapalenia zatok, ale też głęboko do płuc, powodując kłopoty z oddychaniem i sprzyjając chorobom układu krążenia. Według badań Światowej Organizacji Zdrowia, w Europie pyły samochodowe co roku są odpowiedzialne za 25 mln dodatkowych zachorowań na schorzenia górnych dróg oddechowych wśród dzieci.

2,7% PKB – czyli równowartość 3 mld. dolarów (Instytut Transportu Samochodowego szacuje je na 30 mld zł), to roczne koszty wypadków samochodowych w Polsce, których w 2003 r. było 50 tys!! Ginie w nich rocznie około 6 tys. osób, a 50 tys. zostaje rannych. Światowa Org. Zdrowia (WHO) oraz Bank Światowy podają, iż rocznie w wypadkach samochodowych ginie na świecie ponad 1,2 mln osób, a ok. 50 mln odnosi obrażenia!!

Prawie połowa spośród 1,2 mln ofiar śmiertelnych wypadków drogowych na świecie to motocykliści, rowerzyści i piesi - wynika z raportu WHO.

• Łączne wydatki na utrzymanie dziecka po 20 latach wynoszą około pół miliona złotych - wyliczają eksperci z Centrum im. Adama Smitha
• Śmierć jednej osoby kosztuje 1 mln euro - wynika z danych Komisji Europejskiej. To koszty leczenia, usuwanie skutków wypadków i podatki, których nie zapłaci osoba w wieku produkcyjnym - wyjaśnia Andrzej Maciejewski z GDDKiA. Jak pisze „Rzeczpospolita” do tego trzeba też doliczyć wydatki państwa związane z wypłacaniem rent oraz niezdolność do pracy rannych.

Czy zdajecie sobie też sprawę z swojego negatywnego wpływu, oprócz że na zdrowie psychiczne, fizyczne, w tym z powodu pobudek (tych, którzy pracowali na nocną zmianę (dzięki którym masz m.in. po czym jeździć, co jeść, gdzie się leczyć, uczyć, itp., itd.), dzieci, ludzi chorujących)..., również na intelekt: z skutków słuchania hałasów, nimi nękania, o tym ciągłego myślenia, skupiania na tym uwagi, zamiast o tylu innych, ważnych sprawach (bezpośrednio, pośrednio ze szkodą i dla was)...!

Więc dajcie ludziom spokojnie, normalnie, i w ogóle żyć, i sami zachowajcie zdrowie, życie!

A więc nie uszkadzaj tłumika (napraw go, jeśli go uszkodziłeś, bądź zainstaluj nowy) - po to pojazd został w niego wyposażony, by nie hałasować! Ustaw, jeśli jest podrasowany, na zwykłe obroty silnik - nie jesteś na torze wyścigowym, tylko wśród zwykłych użytkowników drogi, wśród uczących się, chorujących, odpoczywających, śpiących mieszkańców! Nie przyspieszaj gwałtownie i nie przekraczaj dozwolonej prędkości, bo powoduje to ryk silnika! Nie naśladuj i jednocześnie nie dawaj negatywnego przykładu, tylko bierz, dawaj pozytywny przykład!

PS1
Nagraj sobie ryk silnika i SAM GO SŁUCHAJ przez słuchawki (w tym podczas jazdy). Podłącz się do rury wydechowej i SAM SIĘ TRUJ, a następnie lecz ZA WŁASNE PIENIĄDZE.
Kup grę komputerową o motorach, samochodach i tam szalej.
Inne postępowanie jest aspołeczne; destrukcyjne; patologią, objawem psychopatii, egoizmu; skurwysyństwa. A tego nierozumienie objawem debilizmu.

PS2
BROŃMY SIĘ PRZED PSYCHOPATAMI, DEBILAMI; KANALIAMI; STRESAMI, CHOROBAMI!

Zabrania się używania instalacji lub urządzeń nagłaśniających na publicznie dostępnych terenach miast, terenach zabudowanych oraz na terenach przeznaczonych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. (Ustawa „Prawo ochrony środowiska” z 27 kwietnia 2001 r.)

„Rozdział XIX PRZESTĘPSTWA PRZECIWKO ŻYCIU I ZDROWIU Art. 156. § 1. Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci: 1) pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,
2) innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej lub znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
(...) § 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. (...) Art. 157. § 1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. (...)
Art. 160. § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

Nie siedź bezczynnie w samochodzie, w domu, nie stój bezczynnie przy drodze, tylko broń siebie i innych, bo inaczej to się nigdy nie skończy!
Proszę zamieszczać link do tych materiałów na ich forach ( forum motocyklowe, forum motorowe, forum samochodowe ).
Proszę pokazywać wymowny znak tym osobnikom, odpowiednio ich postępowanie, ich samych nazywać.
Proszę ich postępowanie oraz numery rejestracyjne ich pojazdów nagrywać na kamerę, bądź je spisywać i dokonywać zgłoszeń na policji (e-mailem).
Pojazdy służące do robienia, w sposób świadomy czy nieświadomy, krzywdy, przyczyniające do strat, wydatków, popełniania przestępstwa (przekraczanie dozwolonej prędkości, przekraczanie norm odnośnie natężenia dźwięku, zakłócanie ciszy nocnej (co powoduje stres, uwrażliwienie na ten hałas, irytację, złość go słysząc, a więc dochodzi do uszkadzania psychiki, czyli pogarszania jakości życia, obniżania, w tym genetycznego potencjału, zawałów serca; przyczynia do problemów, strat)) muszą być osobnikom tak czyniącym odbierane, a w ich danych osobowych trzeba dokonywać odpowiedniego wpisu, np.: psychopata, debil! Proszę też wręczać im tą ulotkę, np. na skrzyżowaniach.
Policja, straż miejska powinna mieć do dyspozycji stacjonarne kamery zsynchronizowane z prędkościomierzem, kierunkowym decybelomierzem, oraz komputerem, by automatycznie zapisywać pojazdy przekraczające dopuszczalną prędkość, powodujące nadmierny hałas, i by automatycznie takie incydenty były wskazywane.

Obecnie decybelo-imbecyle (psychopaci, debile) codziennie terroryzują hałaśliwymi pojazdami miliony ludzi, w dzień i w nocy!!! I uczą (...) tego następnych!
PS
Wielu motocyklistów utrudnia też jazdę innym użytkownikom, i często współprzyczynia do niebezpiecznych sytuacji, m.in. koncentrując uwagę na sobie innych użytkowników drogi, w tym z powodu nadmiernej prędkości, slalomów, wybryków, z powodu hałasu, stresu.

Do tego dodajmy, że z powodu jazdy motorem dochodzi do: - przewiewania ciała jadących, co niesie po latach negatywne zdrowotne reperkusje, - uszkodzenia słuchu, - w wyniku sztywnej, nieruchomej (pochylonej) pozycji, dochodzi do uszkodzeń kręgosłupa

O2.pl | Środa [27.05.2009, 15:13] 4 źródła POLICJA ZABIERZE PIRATOM SAMOCHODY Nowe przepisy będą obowiązywać we Francji latem. Nowa ustawa da policjantom prawo do automatycznego konfiskowania pojazdów kierowców, którzy popełnią poważne wykroczenia drogowe. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy jeżdżą bez prawa jazdy, znacznie przekraczają dozwoloną prędkość lub zostaną po raz kolejny przyłapani na prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków - pisze „Le Parisien”. Do tej pory takie uprawnienia posiadały jedynie sądy. | TM

PS
Ach, Wy Szanowne, Kochane Milusinki - spaliło się dla zabawy ropę, skaziło środowisko, powietrze, gleby, wody, potruło, poniszczyło przyrodę, potruło, przyczyniając się do chorób, wydatków, degeneracji ludzi, strat, pobudziło się, zdenerwowało, wkurwiło po raz kilkudziesięciotysięczny raz (tak, że wielu z tych pobudzanych - złych - ludzi, w tym rodziców pobudzanych, znerwicowanych z tego powodu dzieci zrównałoby bejsbolami Wasze, dobrze Wam i społeczeństwu służące, mądre mózgi z asfaltem), łącznie, w Polsce kilka mln ludzi, z tego cześć doprowadzając do chorób, zawałów, a więc przyczyniając się do kolejnych wydatków, strat? Jakie Wy figlarne, zabawne, rozkoszne jesteście. No to róbcie tak dalej - naśladujcie w swym Wielkim Dziele tych, którzy naśladowali jeszcze wcześniej tak postępujących. Miłej zabawy, dużo zdrowia, szczęścia/wszystkiego najlepszego Wy Dobrzy, Szlachetni, Wielcy, Mądrzy Polacy/Obywatele/Rodacy. I do usłyszenia - z utęsknieniem czekamy na Wasze dźwięki oraz spaliny! I do zobaczenia - nie możemy się doczekać ujrzenia nekrologów naszych bliskich, którzy posłuchali powodowanych przez Was dźwięków, powdychali wytwarzanych przez Wasze pojazdy spalin, spotkali Was rozpędzonych na swej ostatniej drodze!...

A na poważnie:
Broni, wspiera się działania, ludzi pozytywnych, a nie destrukcyjnych (inaczej ludzie będą się bać działać konstruktywnie, a będą zachęcani do destrukcji)!
Psychopata, debil nie przeczyta czegoś, co mu nie odpowiada. A jak przeczyta, to tego nie zrozumie. A jak zrozumie, to i tak się do tego nie zastosuje...
Jeśli ktoś łamie normy społeczne, unormowania prawne, w tym czyjeś prawa, szkodzi, niszczy, pogrąża, to sam nie może wymagać respektowania własnych praw/musi się liczyć z tego skutkami, konsekwencjami, a społeczeństwo/jego członkowie zobowiązani są do podejmowanie poza formalnych - skutecznych - działań obronnych, w tym w ramach obrony koniecznej z użyciem adekwatnej siły/przemocy! Również z tego powodu, że w znacznej części przypadków do psychopatów/ek, debili/ek inne, proludzkie, prospołeczne, w tym proumysłowe, propsychiczne, prozdrowotne, ekonomiczne, etyczne argumenty, przedstawiane nawet na dziesiątki sposobów, tysiące razy, latami nie docierają...! Do tego trzeba dodać jeszcze to, oprócz tego, że są one nieskuteczne, iż działania formalno-prawne są kosztowne. Oraz jeszcze to, że takie osobniki piorą mózgi swoim ofiarom, upierając się, że to oni mają prawo szkodzić, niszczyć, pogrążać, są normalni, postępują prawidłowo, a to ich ofiary nie mają żadnych praw, racji, a broniąc się, innych postępują nieprawidłowo, są nienormalni, źli... A więc w takich przypadkach konieczne jest podjęcie takich środków, przedstawienie takiej argumentacji, które będą, w dodatku od razu, rozumiane i respektowane/umożliwią osiągnięcie pozytywnych efektów: np. ciężkie pobicie, do czego można wykorzystywać osiłków z więzień podczas patroli msc publicznych (tego koszty będą minimalne, a skala i skuteczność działań będzie duża). Bo bezkarność demoralizuje, wypacza, wynaturza, co przyczynia się do rozpowszechniania degeneracji, destrukcji/regresu społeczeństw, ludzkości...!!!
PS
Gdy po zamieszczeniu tych tekstów umieszczane są komentarze, to z wielu z nich można wyciągnąć wniosek, że nie piszą ich rozumni, odpowiedzialni, normalni ludzie, tylko jakieś bezrozumne, bezwzględne chimery, bestie, które tylko nauczyły się, w elementarnym zakresie, pisać i obsługiwać swój decybelo-pojazd... Bo wykazują nie tylko absolutny brak zdolności do rozumienia nawet elementarnych spraw, ale nie mają nawet do tego chęci, stąd i do normalnego koegzystowania w społeczeństwie, postępowania w sposób odpowiedzialny, a co dopiero do wnoszenia pozytywnego wkładu...!
Nawet małpy nauczone porozumiewania się za pomocą ruchów dłoni i palców wykazują wyższy poziom rozumności i odpowiedzialnością, w tym prospołecznymi cechami... Zresztą w świecie zwierząt jest ogrom podobnych przykładów...
--------------------------------------------------------
Całość przygotował Piotr Kołodyńki - autor-redaktor: Wolnyswiat.pl, Pzepr.pl, Racjonalnyrzad.pl, Antyludzcy.pl, Jawnystatus.pl, Lcbw.pl
Ostatnio zmieniony sob sie 16, 2014 6:35 pm przez admin, łącznie zmieniany 2 razy.

admin
Site Admin
Posty: 3446
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » pt sie 15, 2014 6:35 pm

Super Car Driver Idiots Compiltion 2015
https://www.youtube.com/watch?v=u2l6nk7pMQ0

debil pożyczył motor ;) suzuki gsx600f
https://www.youtube.com/watch?v=c1QNExOKEZM

Debil na motorze ;P
https://www.youtube.com/watch?v=P-DW6-cMvpo

Idiota na skuterze
https://www.youtube.com/watch?v=DbRt-Q0EaCk

Debil na motorze
https://www.youtube.com/watch?v=Wx-xpSzOgV4

Debil na motorze.3gp.flv
https://www.youtube.com/watch?v=nMMGfhjO7fw

Wypadki drastyczne na motorach motocrossach nieudane skoki połamane kości
https://www.youtube.com/watch?v=P0Jra9Dc33U

Tak sie konczy kozaczenie na motorze 300km/h
https://www.youtube.com/watch?v=ocoXt-zW3Sc

Potrójne salto śmierci na motorze
https://www.youtube.com/watch?v=JS0c0iwV6VI

Czołówka na motorach!!!
https://www.youtube.com/watch?v=JEbjFe2tq_s

Śmiertelny wyścig motocykli
https://www.youtube.com/watch?v=YkHNrnBkpQE

Nagrana śmierć motocyklisty
https://www.youtube.com/watch?v=XN8F6SmkFvk

ŚMIERĆ TROJGA MOTOCYKLISTÓW
https://www.youtube.com/watch?v=uhn-_D74gqE

tragiczne wypadki...[*]
https://www.youtube.com/watch?v=q-xsh5o8UnE

Wypadki Motocyklistów ŚMIERTELNE
https://www.youtube.com/watch?v=-Iqr75kfNQg

Śmiertelne wypadki na motorach
https://www.youtube.com/watch?v=fZOleCtWD5E

Wypadki na Motorach / Motorbike crash
https://www.youtube.com/watch?v=MtuZ0_cHUDQ

Wypadki na Motocyklach
https://www.youtube.com/watch?v=113b-pj3xJg

Drastyczne wypadki na motorach.flv
https://www.youtube.com/watch?v=8rSUtujyMnM

niekończące się wypadki motocyklowe najdłuższa ponad godzina kompilacja wypadków ku przestrodze
https://www.youtube.com/watch?v=AADme5eoFOI

-------------------------------------------------------------------
Itp., itd., itd., itp. (jeszcze co najmniej kilkadziesiąt filmów, które i tak przedstawiają tylko ułamek wszystkich wypadków)... - Ciąg dalszy nastąpi, w tym staną się kalekami, zginą przez tych debili, anormalnych, chorych osobników, psychopatów także i inni ludzie (w tym także ich nierozważne dziewczyny)... Naturalnie b. się cieszymy z tej niezbędnej naturalnej selekcji (oby jak najwięcej jej podległo/co do sztuki)!!! Chodzi jednak o to, by przebiegała ona selektywna, a więc dotyczyła tylko takich osobników, stąd najlepiej by było, gdyby umawiali się w odludnych msh na tzw. czołówki. Oczywiście, że szkoda motorów, ale i tak b. się to opłaca!
http://www.o2.pl / http://www.sfora.pl | Poniedziałek [26.04.2010, 20:23]
SĄSIAD STUKA I KRZYCZY? ZNOSIMY TO W MILCZENIU
Wielu nie decyduje się na interwencję.
Co najmniej 3 miliony Brytyjczyków cierpią z powodu hałasu dobiegającego zza ściany, ale prawie 40 proc. nie podejmuje żadnych działań, żeby uciszyć uciążliwego sąsiada - donosi „The Independent”. Najbardziej przeszkadza im głośna rozmowa i krzyki - wskazało tak 58 proc. pytanych w sondażu kancelarii prawnej Which?. 40 proc. badanych denerwuje najbardziej zbyt głośna muzyka lub telewizor.
Jedna czwarta dostaje \"białej gorączki\" kiedy sąsiad trzaska drzwiami, a 15 proc. przeszkadzają regularne imprezy. 3 proc. wskazało, że budzą ich krzyki sąsiadów pochłoniętych ognistym seksem.
Ankietowali wskazywali także, że uciążliwe jest dla nich wiercenie w ścianach przez sąsiadów, szczekanie psa, gra na instrumentach oraz odbijanie piłki przez dzieci - dodaje dziennik.
Ponad połowa badanych narzeka na brak snu, inni mówią o rozdrażnieniu i stresie. 10 proc. twierdzi, że uciążliwy sąsiad doprowadził ich do poważnych kłopotów zdrowotnych. 7 proc. zdecydowało się na przeprowadzkę, żeby uniknąć hałasu.
Jednak tylko co czwarty Brytyjczyk wzywa policję lub administrację, co trzeci stara się spokojnie rozmawiać z sąsiadami. Aż 36 proc. nie robi nic - zauważa „The Daily Telegraph”. | AJ

[Proszę też zwrócić uwagę na to, kto kogo, i do czego przymusza: czy np. naukowcy, wynalazcy, inżynierowie, pisarze, redaktorzy, zapoznający się z wartościowymi materiałami, itp.; intelektualiści, twórcy, uczący się, ludzie normalni przymuszają do czytania, oglądania (słuchania...) swoich prac, dzieł; plonów działalności, czy to psychopaci, debile; kanalie przymuszają, m.in. ich, do słuchania m.in.: „hau!!!, hau!!!, hau!!!... Raaadiooo Zeeet!... Pierwsze źródło wiadomości... Kup ten rewelacyjny proszek!... W TVN!... hau!!!, hau!!!, hau!!!... Raaadiooo Zeeet!... Pierwsze źródło wiadomości... W TVN!... Ciesz się... hau!!!, hau!!!, hau!!!... ćwir!!, ćwir!!, ćwir!!... Ciesz się!... Bądź sobą!... Raaadiooo Zeeet!... Pierwsze źródło wiadomości... hau!!!, hau!!!..., hau!!!... uuuchuuuchuchu, uuuchuuuchuchu, uuuchuuuchuchu... fiju!, fiju!, fiju!...” Warkotu, wycia, rumoru pojazdów. Itp., itd... Sami są psychopatami, debilami; kanaliami no to inni też mają się tacy stać... Oto kolejne plony (w tym w postaci takich produkcji w środkach przekazu...) braku selekcji pozytywnej, selekcji negatywnej; rodzenia, tworzenia takich osobników... – red.]

admin
Site Admin
Posty: 3446
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » pt sie 15, 2014 6:38 pm

28.08.2013 r.
Do Komendy Stołecznej Policji w Warszawie

Kolejny raz, rok w tej sprawie…

W SPRAWIE NIEMAL PEŁNEJ SAMOWOLI M.IN. MOTOCYKLISTÓW/TERRORYZOWANIA PRZEZ NICH M.IN. MIESZKAŃCÓW WARSZAWY/BIERNOŚCI POLICJI…


www.o2.pl / www.sfora.pl | 18.08.2013 r.
Wielka obława na motocyklistów. Sypią się mandaty
Na 56 skontrolowanych przez policję w Poznaniu motocyklistów aż 30 zostało ukaranych mandatami. Niektórzy mają do zapłacenia nawet tysiąc złotych kary - donosi gloswielko­pol­ski.pl.

Józef Klimczewski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu mówi, że jeden z zatrzymanych był pijany. Funkcjonariusze czterem motocyklistom zabrała dowody rejestracyjne, bo stan techniczny ich maszyn nie pozwalał na bezpieczną jazdę.
Jednak najwięcej mandatów zapłacili właściciele jednośladów, których przyłapano na zbyt szybkiej jeździe po ulicach miasta.
Niestety znów zauważamy modę na podginanie tablic rejestracyjnych i obcinanie tłumików - mówi szef poznańskiej drogówki i zapowiada kolejne kontrole motocyklistów.
Autor: AJ


Warszawa, dnia 30.08.2013 r.

Ed 489/13
Is-13954/13762/13/DS

Pan
Piotr Kołodyński
wolnyswiat.pl@wp.pl

W odpowiedzi na Pana korespondencję nadesłaną w dniu 28.08.2013 r.
na adres poczty elektronicznej ksp.winspekcji@policja.waw.pl. informuję, że została ona przesłana według właściwości do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji ul. Waliców 15, 00-865 Warszawa.

ZASTĘPCA NACZELNIKA
WYDZIAŁU KONTROLI
KOMENDY STOŁECZNEJ POLICJI

podinsp. Arkadiusz KUJAWA

24.05.2014 r.

Do Komendy Stołecznej Policji

Kolejny raz, rok w tej sprawie...


Dlaczego policja nie broni nas przed przestępcami na motorach, w samochodach, którzy łamią prawo?! Przecież na kilometr słychać, że mają podrasowane silniki, uszkodzone tłumiki/hałasują, w tym w nocy i przekraczają dozwoloną prędkość...! Trzeba łamiącego prawo zatrzymać, wezwać lawetę, wysłać pojazd do stacji diagnostycznej, gdzie stwierdzą przekraczanie normy emisji dźwięku, uszkodzenie tłumika. Następnie pojazd zawieźć na parking. Wszystko na koszt łamiącego prawo + mandat + punkty karne!


24.06.2014 r. [Aktualizacja: 03.07.2014 r.]

W odpowiedzi na P. pismo

Nie ma jednego kwadransa, by m.in. nasze miasto nie było terroryzowane przez jeżdżących „czołgami”, „samolotami odrzutowymi”, w tym także w godzinach 22.00-02.../nie jest lepiej, tylko dużo gorzej!
Kolejnym aspektem tego problemu jest to, że oprócz psychopatów, debili, takim jeżdżeniem, oraz ciągłym dodawaniem gazu, w tym stojąc przy światłach, w tym maksymalnie szybko i na pełną moc, a niektórzy używają jeszcze ryczący jazgotem muzycznym, radiowym głośnik – by jeszcze więcej, jak najwięcej hałasować, a także tam i z powrotem, a także wkoło (by jednocześnie zużyć jak najwięcej benzyny, jak najwięcej truć, zużyć jak najszybciej elementy hamulców, opony) zajmują się ludzie anormalni, chorzy psychicznie, odczuwający i realizujący potrzebę szkodzenia, niszczenia; pogrążania ludzi, co także powinno być podstawą do odebrania prawa jazdy, leczenia, izolacji od społeczeństwa!

Reasumując: dotychczas podejmowane działania są niewystarczające, mało skuteczne/jest coraz gorzej, co potwierdzą setki tysięcy mieszkańców Warszawy!

PS1
W ciągu swojego kilkunastoletniego pobytu w Warszawie, z tego przebywając niemal codziennie i większość dnia na terenie Warszawy, ani razu nie widziałem, by policja złapała właściciela ryczącego na kilometr pojazdu, pirata drogowego (a wystarczy w tym celu stanąć przy którymś skrzyżowaniu np. w centrum i poczekać kilkanaście minut)...

PS2
Gdy z kimkolwiek rozmawiam o tych osobnikach, to nic innego nie słyszę, tylko: „debile!, Tylko odstrzelić te popier... łby! Tylko przyp... bejsbolem w te anormalne łby!”, itp...

admin
Site Admin
Posty: 3446
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » pt sie 15, 2014 6:41 pm

http://www.poludnie.com.pl/index.php?id ... um_single&
tx_ttnews[pS]=1295616425&
tx_ttnews[pointer]=10&tx_ttnews
[tt_news]=6181&tx_
ttnews[backPid]=5&cHash=3fca98451c
GŁOŚNY CICHY ZABÓJCA
- Zacznijmy od definicji hałasu – mówi Anna Kossak, psycholog i terapeutka, prelegentka na szkoleniu „Wpływ hałasu na zdrowie i funkcjonowanie człowieka” zorganizowanego przez Koalicję „Ciszej, proszę!” w partnerstwie z UN Global Compact w ramach projektu „Niech nas usłyszą” (27 maja). – Moja ulubiona, którą najczęściej się posługuję, brzmi następująco: „ Hałas to nieprzyjemny i niepożądany dźwięk w danej chwili, który przeszkadza i drażni”. Nieco inna definicja mówi, że hałas to dźwięki o nadmiernym natężeniu (zbyt głośne) w danym miejscu i czasie, odbierane jako bezcelowe, następnie uciążliwe, przykre, dokuczliwe i szkodliwe.

Trzeba koniecznie zaznaczyć już na samym wstępie, że postrzeganie wzrokiem i słuchem jest bardzo indywidualne. Te same dźwięki, które są przyjemne dla jednego człowieka, mogą być w tym samym czasie uciążliwością, hałasem nie do zniesienia czy nawet kakofonią dla innego. Coś, co jest przyjemne dla mnie, nie musi być przyjemne dla kogoś innego, może mu to wręcz przeszkadzać. Warto mieć zawsze i w każdych okolicznościach świadomość tego. Dźwięki mają swoją energię, a więc mają wibrację. Ta energia może być czasami zabójcza.
Z niebezpieczeństwa hałasu dla ludzkiego zdrowia zdano sobie sprawę bardzo wcześnie. Hałas bywał stosowany jako tortura już 2000 lat temu w Chinach. Był zawsze oznaką dominacji, a w wierzeniach ludowych miał odstraszać złe moce. Dziś dla wielu ludzi sam w sobie stał się właśnie złą mocą. Procesy przed różnymi sądami dotyczące hałasu toczyły się już w średniowieczu. Nie jest to więc zjawisko nowe.
Paradoksalnie najbardziej szkodliwe dla człowieka są dźwięki, których nie słyszymy – czyli ultradźwięki i infradźwięki, znajdujące się w tzw. paśmie przenoszenia będącym poza percepcją ludzkiego ucha. Człowiek słyszy przeciętnie w paśmie szerokości od 200 Hz (dźwięki niskie) do 15 000 Hz (dźwięki wysokie). Najbardziej przyjazne częstotliwości dźwięków dla ludzkiego ucha to 3000 Hz.
Przyczyną hałasu mogą być dźwięki zarówno intensywne, jak i wszelkiego rodzaju dźwięki niepożądane wpływające na tzw. tło akustyczne oraz uciążliwe z powodu długotrwałości, jak np. odgłos pracujących maszyn czy ciągła muzyka.
Reakcja na hałas w dużym stopniu zdeterminowana jest nastawieniem psychicznym. Na ochronę przed hałasem organizm ludzki zużywa ogromne ilości energii. Do hałasu nie można się przyzwyczaić, jeśli nawet nie odbieramy go świadomie, to zawsze przeżywamy go najgłębiej, a zamiast przyzwyczajenia najwyżej następuje adaptacja patologiczna. Bodźce akustyczne odbierane są przez ucho oraz dalej przez mózg także w czasie snu i mają negatywny wpływ na naszą psychikę. Hałas jest bardzo szkodliwy dla człowieka już w okresie prenatalnym, dlatego kobiety w ciąży powinny go koniecznie unikać. Tu trzeba dodać, że kobiety są bardziej odporne na hałas niż mężczyźni. Wiadomo już z całą pewnością, że u dzieci długotrwały hałas powoduje zaburzenia rozwoju umysłowego.
Hałas osłabia cały układ odpornościowy człowieka, powoduje w organizmie zmiany wegetatywne, różne uszkodzenia organiczne i choroby, m.in. nadciśnienie tętnicze, zaburzenia pracy układu pokarmowego, wrzody żołądka, osłabienie i ubytek słuchu, a przede wszystkim wpływa na przyśpieszenie procesu starzenia. Hałas o natężeniu 120 dB powoduje niebezpieczeństwo mechanicznego uszkodzenia słuchu, a 130 dB to już granica bólu. Długotrwały hałas może doprowadzić człowieka do obłędu. Powoduje zmiany osobowości, nadmierną drażliwość, trudności z koncentracją, co często prowadzi do wypadków przy pracy (zwłaszcza w zawodach tzw. niebezpiecznych). Hałas wyzwala agresję. Może prowadzić do różnych uzależnień od alkoholu, narkotyków czy leków, ale także do uzależnienia od samego hałasu, które powoduje, że nie umiemy już przebywać w ciszy, a więc nie potrafimy odpoczywać. Nieumiejętność odpoczynku i w konsekwencji chroniczne przemęczenie może prowadzić wprost do obłędu oraz do śmierci.
Społeczne skutki oddziaływania hałasu i wibracji, to obniżenie jakości pracy i aktywności życiowej, zwiększenie liczby wypadków przy pracy oraz komunikacyjnych, obniżenie sprawności przyswajania wiedzy, uczenia się i zapamiętywania, wzrost liczby popełnianych błędów we wszystkich sferach życia, wzrost liczby agresywnych zachowań, powstawanie napięć w stosunkach międzyludzkich, obniżenie poczucia bezpieczeństwa, niezależności i ogólnego komfortu życia.
Robert Koch (1843–1910), niemiecki uczony, lekarz i bakteriolog, powiedział (i niestety miał rację) w swoich jednak znacznie bardziej cichych czasach: „Nadejdzie dzień, gdy człowiek będzie musiał walczyć z bardzo niebezpiecznym wrogiem swego zdrowia – z hałasem – tak samo jak kiedyś walczył z cholerą i dżumą”.
Wysłuchał i zanotował Karol Olszewski


http://psychiatria.mp.pl/choroby/show.html?id=74803
KOGO DOTYCZĄ DOŚWIADCZENIA TRAUMATYCZNE?
Prawdopodobieństwo zetknięcia się w ciągu całego życia z którymkolwiek wydarzeniem traumatycznym jest bardzo duże – około 80% populacji było narażone na stresor o charakterze traumatycznym. Przeżycie wydarzenia traumatycznego jest więc wpisane w ludzki los.


Jakie mogą być konsekwencje przeżycia traumatycznego doświadczenia?
Może się zdarzyć, że doświadczenie traumatyczne stanowi „czynnik wyzwalający” dla innych zaburzeń psychicznych – jest tą „kroplą, która przelewa dzban” i stanowi początek na przykład depresji czy zaburzeń lękowych o charakterze fobii.

U osób cierpiących na przewlekłe zaburzenia o charakterze nawracającym – np. zaburzenia afektywne dwubiegunowe czy schizofrenię – konfrontacja ze stresorem o tak znacznym nasileniu może wyzwolić kolejny epizod choroby.

Tuż po traumie: ostra reakcja na stres i ostre zaburzenie stresowe
Ostra reakcja na stres – objawy

Objawy ostrej reakcji na stres pojawiają się niemal „natychmiast” – w ciągu około godziny od narażenia na działanie streso<>ra psychicznego lub fizycznego o wyjątkowej sile, a ich nasilenie zmniejsza się w ciągu kolejnych 8–48 godzin (jeżeli stresor jest przemijający). Ostra reakcja na stres obejmuje zarówno objawy typowe dla lęku, takie jak pobudzenie układu wegetatywnego z odczuciami z zakresu klatki piersiowej (odczucie trudności w nabraniu powietrza do płuc, poczucie niepełnego oddechu, kłucie, ból, uczucie przyśpieszonego bicia serca) i brzucha (nudności, biegunka), omdlenie, poczucie nierealności, obawa utraty kontroli, „zwariowania”, poczucie drętwienia, objawy napięcia, jak i objawy swoiste dla ostrej reakcji na stres.

Te ostatnie opisywane są jako wycofanie się z oczekiwanej interakcji społecznej (stan, który w skrajnej postaci może być obserwowany jako znieruchomienie i brak kontaktu osoby z otoczeniem, czyli tak zwany stupor dysocjacyjny), zawężenie uwagi, dezorientację, gniew lub agresję słowną, rozpacz i brak nadziei, bezcelową i niedostosowaną aktywność,

Osoby doznające wspomnianego zawężenia pola świadomości i uwagi opisują ten stan jako „poruszanie się jak we mgle”, „funkcjonowanie jak automat”, co negatywnie wpływa na procesy przetwarzania i kodowania informacji. Dlatego częstym następstwem ostrej reakcji na stres jest niepamięć całości lub fragmentów wydarzenia (mimo braku urazów mózgu)

Naturalne reakcje na nienaturalne wydarzenie
Lęk i niepokój.
Występują stale lub pojawiają się nagle. Czynniki wyzwalające – czyli bodźce, które mogą wywoływać lęk – to często miejsca, pory dnia, niektóre zapachy czy dźwięki lub inne sytuacje przypominające o traumie.

Stan nadmiernego wzbudzenia. Charakteryzuje się podenerwowaniem lub roztrzęsieniem, problemami z koncentracją uwagi i ze snem. Osoby, które przeszły traumę, często postrzegają świat jako niebezpieczne miejsce, więc ich organizmy są wciąż czujne, gotowe „odpowiedzieć na atak”. Inną reakcją na niebezpieczeństwo jest zamrożenie (jak np. zając oślepiony światłami samochodu), co również zdarza się w sytuacjach traumatycznych.

Ponowne przeżywanie traumy. Pojawianie się niechcianych myśli na temat wypadku i niemożność pozbycia się ich. Doznawanie jakby przebłysków, bardzo realistycznych wizji, jakby trauma znowu miała miejsce. Również częste są koszmary zakłócające sen.

Unikanie. Dotyczy ono miejsc, ludzi sytuacji; odpychanie bolesnych myśli i uczuć. Może to doprowadzić do poczucia odrętwienia, które sprawia, że trudno jest odczuwać zarówno nieprzyjemne, jak i przyjemne uczucia. Czasami bolesne uczucia i myśli mogą być tak intensywne, że umysł się „blokuje” i można nie pamiętać części wydarzenia.

Gniew i poirytowanie. Odczucia te mogą być trudne zwłaszcza wtedy, gdy dotyczą osób bliskich.

Poczucie winy i wstydu, żal i depresja. To stan, w którym występuje uczucie przygnębienia i smutku, poczucie bezradności i rozpaczy, płacz. Dochodzi do utraty zainteresowania kontaktami z ludźmi i dawnymi przyjemnościami.

Miesiące i lata w cieniu traumy: zaburzenie stresowe pourazowe
Unikanie dotyczy również miejsc, przedmiotów czy sytuacji, które mogłyby przypominać o traumie, na przykład po wypadku komunikacyjnym trudność dotyczy jazdy samochodem, poruszania się środkami komunikacji czy przechodzenia przez jezdnię. Unika się także znajomych, dawnych zajęć i hobby czy przyjemności przypominających „tamto życie”. Wiele rzeczy przestaje cieszyć, narasta dystans wobec bliskich, którzy „przecież i tak nie są w stanie zrozumieć, czym było tamto doświadczenie”. Trauma rzuca cień na plany życiowe – „wobec zmiany, której doświadczyłem, wszystko przestaje mieć sens”, zmienia się sposób myślenia o sobie i innych.

Walka ze wspomnieniami, wysiłek wkładany w unikanie miejsc, osób i próba powrotu do normalności to niezwykle wyczerpujący stan. Pojawia się więc uczucie rozdrażnienia, kłopoty z koncentracją uwagi, złość, wybuchy agresji i irytacji albo też lęk, czujność i nadmierna ostrożność, które trudno uzasadnić bliskim – bo przecież, jak często mówią, „czas już uporać się z przeszłością”. Nasilają się dolegliwości somatyczne, często bólowe, które bywają przyczyną wdrażania niewiele wnoszących procesów diagnostycznych, nieobecności w pracy, zwolnień lekarskich. Alkohol, który często pomaga rozładować napięcie, z czasem staje się niezbędny, co prowadzi do kolejnych negatywnych konsekwencji.

Istotą PTSD jest jego negatywny wpływ na funkcjonowanie. Zmiana, tak bardzo dolegliwa dla jednostki, jest zauważana przez otoczenie: pogarszają się relacje z członkami rodziny i współpracownikami, spada wydajność w pracy, wybuchowość powoduje konflikty, a brak zrozumienia ich przyczyny generuje kolejne nieporozumienia. W skrajnych sytuacjach powrót do pracy jest niemożliwy – czy to za sprawą unikania, czy z powodu kłopotów z koncentracją uwagi.

O ile większość osób powraca do zdrowia w pierwszym roku po urazie, to po upływie około 2 lat od wydarzenia traumatycznego szanse na samoistną poprawę są już bardzo niewielkie. Objawy występujące przez ten rok generują kolejne konsekwencje – coraz trudniej powrócić do aktywności zawodowej i towarzyskiej, a niekorzystne „chwilowe” zachowania i sposoby myślenia i reagowania stają się nawykami, niejako nowymi cechami osobowości. Unikanie staje się podstawową strategią postępowania, a wśród pomijanych tematów jest przede wszystkim trauma, co sprawia, że psycholog lub psychiatra, z którymi należałoby ten temat poruszyć, stają się najbardziej unikanymi osobami. Jest to jednak czas, gdy profesjonalna pomoc staje się niezbędna w zatrzymaniu tej lawiny niekorzystnych zmian.
Ostatnio zmieniony wt gru 23, 2014 1:42 pm przez admin, łącznie zmieniany 2 razy.

admin
Site Admin
Posty: 3446
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » pt sie 15, 2014 6:43 pm

Skutki niewyspania, niedoboru, braku snu...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sen
Niedobór snu
Sen jest niezbędny do życia i prawidłowego przebiegu procesów psychicznych. Już jedna nieprzespana noc obniża sprawność psychofizyczną. Brak snu przez dłuższy czas powoduje szereg negatywnych efektów psychicznych i fizjologicznych:
Zaburzenia nastroju
Utrudnione skupienie uwagi
Spowolnienie reakcji
Spadek motywacji[4]
Przecenianie swoich umiejętności i podwyższoną skłonność do podejmowania ryzyka[4]
Spadek zdolności twórczego myślenia i umiejętności podejmowania złożonych decyzji[4]
Długotrwała (ok. tygodnia) deprywacja (tj. pozbawienie) snu lub zaburzenia fazy REM mogą prowadzić do stanów zbliżonych do psychozy, halucynacji (np. pacjent widzi ogień, itp.), oraz stanów paranoidalnych. Zaburzenia fazy REM występują także przy alkoholizmie.
Upośledzenie aktywności układu immunologicznego – zaburzenia w liczbie białych krwinek, upośledzenie aktywności limfocytów w tym cytotoksycznych typu natural killer, które normalnie zwalczają nieprawidłowe komórki: zarażone wirusem lub zmienione nowotworowo.

Według badań (przeprowadzonych w Princeton University na szczurach), brak snu powoduje zaburzenia w części mózgu odpowiedzialnej za tworzenie nowych komórek[potrzebne źródło]. Badania przeprowadzone na Proceedings of the National Academy of Science wykazały, że u szczurów, które nie mogły się wyspać pojawiła się nadwyżka kortykosteronu. 2-3 tygodniowa deprywacja snu prowadzi do śmierci tych zwierząt[5].


http://zdrowie.wp.pl/multimedia/galerie/art732.html
Jeśli śpisz mniej niż 5 godzin dziennie, masz większe szanse na wystąpienie nadciśnienia. Wyniki badań doktora Alexandrosa Vgontzas ze Sleep Research and Treatment Center at the Penn State College of Medicine wykazały, że osoby cierpiące na bezsenność, które śpią mniej niż 5 godzin na dobę mają aż 500-krotnie wyższe ryzyko zachorowania na nadciśnienie niż osoby, które śpią ponad 6 godzin na dobę.
Co więcej nadciśnienie samo w sobie także bywa przyczyną bezsenności.

Osoby, które mają problemy ze snem częściej też doświadczają bólów wieńcowych oraz doznają udaru mózgu.
Tekst:ESE/PAP/ESE


http://portal.abczdrowie.pl/skutki-bezsennosci
Wpływ bezsenności na zdrowie fizyczne i psychiczne
U osób, które nie przespały jednej doby zaczęły występować symptomy rozdrażnienia, zmiany nastroju oraz brak zainteresowania otoczeniem. Dalszy brak snu wywoływał objawy podniecenia i kłopoty ze wzrokiem (swędzenie i pieczenie oczu, halucynacje itp.), po których następowała zwiększona wrażliwość na ból. Pojawiały się też często spore trudności w koncentracji (w odnalezieniu właściwego słowa, dokończeniu zdania, udzieleniu odpowiedzi na pytania, amnezja dotycząca niedawnych wydarzeń). Występowała także agresywność.

Narastanie problemu bezsenności jest szczególnie niepokojące ze względu na jej negatywny wpływ choroby na zdrowie fizyczne i psychiczne. Bezsenność zwiększa ryzyko rozwoju wielu schorzeń układu krążenia, oddechowego, pokarmowego, moczowego i mięśniowo-szkieletowego. U chorych na bezsenność często notuje się także znaczne zmniejszenie odporności. Psychiczne konsekwencje choroby to między innymi drażliwość, zaburzenia nastroju i funkcji poznawczych. U osób cierpiących na bezsenność częściej występują również psychozy i zaburzenia lękowe, a ryzyko rozwoju depresji jest aż cztery razy wyższe niż u osób bez zaburzeń snu. Choroba w znacznym stopniu wpływa też na ogólną jakość życia, kontakty zawodowe, rodzinne i towarzyskie.

Skutki społeczne bezsenności
Poza spotykanym po bezsennej nocy zmęczeniem, konsekwencje mogą dotyczyć wydolności organizmu w dniu następnym, zarówno psychomotorycznej (np. czas reakcji), jak i psychicznej (niepokój, podrażnienie, trudności z koncentracją). Bezsenność to także skutki społeczne i ekonomiczne, które dopiero teraz zaczyna się doceniać. Może ona stać się przyczyną wypadków na drogach, lub w pracy, na przykład osób obsługujących maszyny, pracujących na rusztowaniach lub nadzorujących bezpieczeństwo innych. Ponad 50 proc. wypadków przy pracy jest spowodowane sennością, która jest również podstawową przyczyną około 45 proc. wypadków samochodowych. Wiele katastrofalnych wydarzeń, takich jak wypadek w Czarnobylu, zostało częściowo wywołane problemem senności. Jeśli do tych tzw. pośrednich kosztów bezsenności dodamy koszty poniesione na leczenie choroby, wydatki ogółem osiągną niewyobrażalne rozmiary.
Lekarz Anna Zielińska, 05-09-2013


http://neuroskoki.pl/dlaczego-warto-spac/
Niedobór snu wpływa negatywnie na nastrój, motywację, umiejętności społeczne i emocjonalne, zdolność komunikacji, twórczość, pamięć, zdolność podejmowania decyzji, układ odpornościowy, układ sercowo-naczyniowy, a nawet… zmniejsza mózg!

Opisany jest też przykład pewnego mężczyzny, który po 4 nocach bardzo niespokojnego snu popadł w psychozę i uwierzył, że jest Mesjaszem.

Twórcze myślenie i podejmowanie złożonych decyzji
Nawet jedna nieprzespana noc osłabia umiejętność elastycznego i twórczego myślenia. Niewyspanie wpływa na wszystkie aspekty twórczego myślenia: oryginalność, elastyczność, generowanie nietypowych pomysłów, umiejętność zmiany strategii i płynność słowną (zdolność do szybkiego i swobodnego posługiwania się słowami). Osoby z niedoborem snu mają tendencję do trwania przy bieżącej czynności, bez względu na to, czy jest adekwatna do sytuacji. Kiedy jesteśmy zmęczeni, słabo radzimy sobie z podejmowaniem złożonych decyzji, wymagających modyfikowania planów w obliczu niespodziewanych wiadomości, skutecznej komunikacji i ignorowania nieistotnych informacji. Osłabieniu ulega też myślenie lateralne, czyli zdolność patrzenia na problem z różnych stron. Badania wykazały, że niewyspani lekarze gorzej radzą sobie z rozwiązywaniem złożonych problemów, takich jak diagnozowanie nietypowych objawów wymagających nowatorskiego podejścia.

Układ odpornościowy
Również u ludzi niedobór snu negatywnie wpływa na układ immunologiczny. Wystarczy jedna nieprzespana noc, aby obniżyć aktywność komórek NK, atakujących zainfekowane komórki i niektóre rodzaje komórek rakowych. Spada też ilość innych limfocytów oraz białka interleukiny-2, również pełniącego bardzo ważne funkcje w reakcjach odpornościowych.

Inne skutki dla organizmu
Po 3 dniach bez snu ogromnie wzrastają poziomy ważnych enzymów wątrobowych, pojawiają się zmiany w tkance tłuszczowej i wzrasta poziom fosforu krążącego we krwi.

Spanie przez 6 nocy z rzędu po 4 godziny wywołuje objawy typowe dla wczesnego etapu cukrzycy. Ochotnicy, którzy poddali się takim badaniom potrzebowali 40% więcej czasu, aby uregulować poziom cukru we krwi po zjedzeniu pożywienia bogatego w węglowodany, a zdolność do produkcji insuliny obniżyła się prawie o 1/3.

Niedobór snu osłabia też zdolność skóry do utrzymania normalnych funkcji ochronnych i tworzenia bariery dla brudu i drobnoustrojów. Może zaostrzyć to problemy z trądzikiem.

Okazuje się, że niedobór snu może też niszczyć tkankę nerwową.
Ostatnio zmieniony śr sty 07, 2015 11:04 pm przez admin, łącznie zmieniany 3 razy.

admin
Site Admin
Posty: 3446
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » pt sie 22, 2014 8:38 pm

...
Ostatnio zmieniony śr sty 07, 2015 11:00 pm przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

admin
Site Admin
Posty: 3446
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » śr wrz 03, 2014 9:43 pm

...
Ostatnio zmieniony śr sty 07, 2015 10:59 pm przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

admin
Site Admin
Posty: 3446
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » sob wrz 20, 2014 7:30 pm

Elektryczne skutery, roweroskutery, hulajnogi, motocykle:
http://www.ekorowery.pl/
http://www.skuter-elektryczny.com.pl/
http://www.ekoskutery.pl/
http://www.acari.pl/skutery
http://www.zubreuropejski.pl/
http://elektroskutery.pl/
http://www.samochodyelektryczne.org/huler.htm
http://www.huler.eu/
http://www.skuterowo.com/
www.skutery-rowery.pl/
http://www.e-skuter.com/
http://www.amsil.com/
http://hulajnogi.istore.pl/pl/hulajnogi-elektryczne
http://www.nitrotek.pl/hulajnogi-skuter ... jnogi.html
http://hulajki.pl/39-elektryczne
http://scooter.sisco.com.pl/
http://www.powerizer.pl/?p=productsList ... lektryczne
http://www.latawki.pl/products/361/p/1636
http://moto.viphost.pl/files/hulajnoga_ ... a_350.html
http://quady.sklep.pl/200-hulajnogi-elektryczne
http://www.rowerkowo.pl/sklep/hulajnogi ... h-500.html
http://www.motofakty.pl/tag/elektryczny-motor/
http://gadzetomania.pl/2009/06/06/elekt ... -za-grosze


Akumulator litowo-siarkowy
https://www.google.pl/search?q=Akumulat ... =firefox-a

Akumulator Li-Air (litowo-powietrzny)
https://www.google.pl/search?q=Akumulat ... =firefox-a


http://kopalniawiedzy.pl/SMC-samochod-e ... rgii,13727 | 22 sierpnia 2011, 13:04
SMCs - REWOLUCJA NA RYNKU POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH?
Akumulator opracowany przez Nanotek Instruments ma wszelkie szanse stać się przełomowym urządzeniem na rynku pojazdów elektrycznych. Specjaliści zaprojektowali urządzenie przechowujące energie, która jest w stanie bardzo szybko uwięzić dużą liczbę jonów litu pomiędzy elektrodami, których działania wspomagają duże ilości grafenu. Naładowanie takiego akumulatora, który mógłby napędzać samochody elektryczne, może trwać mniej niż minutę. Urządzenie przyda się również np. do przechowywania energii ze źródeł odnawialnych.

Wynalazcy nazwali je „surface-mediate cells” (SMCs). Już w tej chwili, mimo, że materiały oraz konstrukcja urządzenia nie zostały zoptymalizowane, charakteryzuje się ono osiągami przewyższającymi zarówno konstrukcje litowo-jonowe jak i superkondensatory. Gęstość mocy urządzenia wynosi 100 kW/kg, jest zatem 100-krotnie większa od baterii litowo-jonowych i 10-krotnie przekracza możliwości superkondensatorów. Im większa zaś jest gęstość mocy, tym szybszy transfer energii, a co za tym idzie - tym krótsze czasy ładowania. Ponadto gęstość energii - czyli ilość energii, którą można przechowywać w danej objętości lub masie - sięga 160 Wh/kg. Jest więc porównywalna z gęstością baterii litowo-jonowych i 30 razy większa od gęstości konwencjonalnych superkondensatorów.
Jeśli porównamy SMC i baterie litowo-jonowe o tej samej wadze, to napędzany nimi samochód elektryczny będzie mógł przejechać mniej więcej taką samą trasę na pojedynczym ładowaniu. Nasze SMCs, podobnie jak współczesne urządzenia litowo-jonowe, mogą być jeszcze ulepszone pod względem gęstości energii. Jednak SMC mogą być ładowane w ciągu minut (prawdopodobnie w mniej niż minutę), a akumulatory litowo-jonowe wymagają godzin ładowania - mówi Bor Z. Jang, współzałożyciel Nanotek Instruments.

Nanotek i jego firma-córka, Angstron Materials, która współpracowała przy SMC, specjalizują się w badaniach nad nanometeriałami. Angston to największy na świecie producent płytek nanografenowych (NGP).

Jak widzimy, SMC łączą zalety baterii i superkondensatorów. Te pierwsze charakteryzują się większą gęstością energetyczną, te drugie - większą gęstością mocy. Nanotek i Angstron stworzyły nową architekturę urządzenia do przechowywania energii, która potencjalnie może zrewolucjonizować przemysł samochodowy.

Kluczem do sukcesu są anoda i katoda wyposażone w olbrzymie powierzchnie grafenowe. Podczas produkcji naukowcy umieścili na anodzie metaliczny lit (w postaci cząsteczek lub folii). W czasie pierwszego rozładowania, dochodzi do jonizacji litu, w wyniku czego pojawia się znacznie większa liczba jonów niż w urządzeniach litowo-jonowych. W czasie pracy urządzenia jony migrują poprzez płynny elektrolit do katody. Z kolei podczas ładowania, olbrzymia liczba jonów litu szybko przechodzi od katody do anody. Dzięki wielkiej powierzchni obu elektrod możliwe jest szybkie przesyłanie dużych ilości jonów. Dzięki temu, że jony litu przemieszczają się pomiędzy porowatymi powierzchniami elektrod udało się wyeliminować czasochłonny proces interkalacji.

Naukowcy prowadzili badania z różnymi rodzajami grafenu i mówią, że konieczne są dalsze eksperymenty. Chcą teraz przede wszystkim skupić się na zwiększeniu żywotności swojego urządzenia. Dotychczasowe badania wykazały, że może ono zachować 95% pojemności po 1000 cykli ładowania/rozładowania, a nawet po 2000 cykli nie zauważono, by dochodziło do powstawania zmniejszających pojemność akumulatorów kryształów dendrytycznych.

Nie widzimy żadnych poważniejszych przeszkód, które mogłyby uniemożliwić komercjalizację technologii SMC. Chociaż grafen jest obecnie drogi, to Angstron Materials pracuje nad technologiami umożliwiającymi jego produkcję na skalę przemysłową. Przewidujemy, że w ciągu najbliższych 1-3 lat jego cena dramatycznie spadnie - mówi Jang.
Autor: Mariusz Błońsk
http://phys.org/


http://www.chip.pl/news/wydarzenia/nauk ... o-jonowe-1 | 17.01.2013
Akumulatory litowo-jonowe będą trwalsze i bezpieczniejsze.
NADCHODZI REWOLUCJA: ELASTYCZNE BATERIE LI-ION!
Naukowcy z Korei Południowej zbudowali pierwsze na świecie, elastyczne baterie litowo-jonowe z płynnym, polimerowym elektrolitem.

Naukowcy z Korei Południowej zbudowali pierwsze na świecie, elastyczne baterie litowo-jonowe z płynnym, polimerowym elektrolitem.

Badacze nałożyli na całej powierzchni baterii specjalny nanomateriał, który tworzy płynny elektrolit polimerowy (który nie jest cieczą), zamiast stosowanych dzisiaj rozpuszczonych soli litowych (w bateriach Li-ion) lub stałego elektrolitu polimerowego (w bateriach litowo-polimerowych).

Dzięki zastosowaniu trwałych, ale elastycznych materiałów, zamiast cieczy, nowe baterie mogą uzyskać znacznie wyższą stabilność, niż obecne ogniwa. Ponadto będą znacznie mniej narażone na przegrzanie lub zapalanie się.
Ostatnio zmieniony śr sty 07, 2015 11:03 pm przez admin, łącznie zmieniany 2 razy.

admin
Site Admin
Posty: 3446
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » sob paź 04, 2014 9:54 pm

http://www.memorizer.pl/news/super-akum ... !,195.html
Kluczem do tej technologii jest pokruszenie metali w stanie stałym znajdujących się w dotychczasowych akumulatorach, do cząsteczek o nano-rozmiarach i zawieszenie ich w cieczy. Takie akumulatory, znane jako „pół-stałe pływające ogniwa”, przechowują swoją moc w czarnej zawiesinie, która przypomina olej samochodowy, a nazwana została „Cambridge Crude”. Ponieważ akumulator jest w stanie ciekłym, możliwe, że uda się wykorzystać tę technologię do „nalewania energii” w elektrycznych samochodach, tak jak na normalnej stacji paliw.

Jednak owe „pół-stałe” mogą pomieścić dwa razy tyle energii, co przeciętne litowo-jonowe, co oznacza także, że możliwe będzie wyprodukowanie lżejszych aut, lub o większej mocy.

Nowoczesne akumulatory mogą być także tańsze w produkcji niż popularne. Podsumowując, odkrycie to stanowi tanie rozwiązanie dotyczące produkowania nośników energii, dzięki któremu ta ze źródeł odnawialnych byłaby znacznie tańsza, a elektryczne samochody stałyby się prawdziwą konkurencją dla normalnych aut.
Źródło: grist.org
Katarzyna Sokół


http://www.tabletowo.pl/2013/02/15/wkro ... mulatorow/ | 15.02.2013
WKRÓTCE CZEKA NAS REWOLUCJA W DZIEDZINIE AKUMULATORÓW?
Rewolucja na rynku akumulatorów, dzięki naukowcom z USC, University of Southern California.

Naukowcy wpadli na pomysł wykorzystania krzemowych, elastycznych nanodrutów w anodach akumulatorów litowo-jonowych. Takie rozwiązanie pozwoli na szybsze ładowanie urządzeń elektronicznych, zwiększenie pojemności akumulatorów i żywotności ich ogniw. Jak bardzo? Może się udać osiągnąć trzykrotnie większą pojemność akumulatora, ponowne naładowanie w ciągu 10 minut i ponad 2000 cykli ładowania. Can’t wait!

http://www.engadget.com/2013/02/13/usc- ... he-energy/


http://www.benchmark.pl/aktualnosci/aku ... wanie.html | 2013-02-16
AKUMULATORY O OGROMNEJ POJEMNOŚCI I WYDAJNOŚCI DZIĘKI SFERYCZNYM KRZEMOWYM NANOCZĄSTKOM
Pracownicy Uniwersytetu Południowej Kalifornii opracowali nowy typ baterii litowo-jonowej.
Jako element anody wykorzystano krzemowe nanocząstki o porowatej strukturze, takiej samej, jaką mają nanorurki. Dzięki ich zastosowaniu udało się trzykrotnie zwiększyć pojemność akumulatorów, w porównaniu z już istniejącymi, a zarazem zachować niską cenę. A to nie jedyne korzyści, jakie niesie zastosowanie nanotechnologii.
Czego byśmy jeszcze chcieli? Większej liczby cykli ładowanie-rozładowanie, które nie degradują jakości akumulatora, i bardzo szybkiego ładowania. Pracownicy USC twierdzą, że są w stanie spełnić te wymagania. Przynajmniej w pewnym zakresie, bo przecież idealna bateria to taka, która działa latami bez doładowywania. Nowa technologia pozwala docelowo zwiększyć standardową liczbę cykli ładowanie-rozładowanie do 2000, co ucieszy producentów urządzeń z akumulatorami wmontowanymi na stałe. A 10-minutowy czas ładowania w pełni rozładowanego akumulatora sprawi, że użytkownicy wybaczą nawet niezbyt wydajne akumulatory stosowane w niektórych urządzeniach.

Porowata struktura sferycznych nanocząstek jest kluczem do sukcesu.
Baterie, akumulatory wykorzystujące sferyczne nanocząstki jeszcze nie zalegają magazynów w oczekiwaniu na transport do sklepów, ale technologia jest bliska komercjalizacji. Zdaniem USC nastąpi to w ciągu najbliższych 2-3 lat.
Stworzenie działającego akumulatora litowo-jonowego z krzemową anodą to zdaniem badaczy zwieńczenie wieloletnich prób zastosowania tego materiału. Szansą było już zastosowanie nanorurek zamiast zwykłych płytek, ale nanorurki są trudne w masowej produkcji. Na szczęście można je zastąpić sferycznymi nanocząstkami, które są łatwiejsze w wytwarzaniu. Wytrawiono w nich pory, które nadały im podobne własności jak w przypadku nanorurek. W przyszłości planowane jest zastąpienie również materiału katody efektywniejszym.
Źródło: USC, http://www.thenanoresearch.com (schemat)


Nowe elektrody zwiększą pojemność superkondensatorów
http://www.elektroonline.pl/news/4561,N ... densatorow | 12 październik 2011


http://automatykab2b.pl/katalog-produkt ... iona-cykli | 2012.12.02
SUPERKONDENSATORY 12/24 VDC O ŻYWOTNOŚCI 1 MILIONA CYKLI
Firma Kold Ban International wprowadza do oferty nową generację superkondensatorów KAPower do rozruchu silników i innych zastosowań impulsowych wymagających oddania do obciążenia bardzo dużej mocy w krótkim czasie.


Stanowią one alternatywę dla standardowych akumulatorów kwasowych, w odróżnieniu od których nie wykazują pogorszenia parametrów elektrycznych w długim okresie użytkowania i dają możliwość rozruchu silnika bez względu na ilość pozostałego w ogniwie ładunku (w pełnym zakresie napięć od 4 do 14,5 V).

Występują w wersjach o napięciu 12 i 24 V oraz o gromadzonej energii 35, 70 i 120 kJ. Są konstruowane z wykorzystaniem elektrod niklowych i węglowych, nieprzewodzących separatorów i alkalicznego elektrolitu wypełniającego komory.

Do najważniejszych zalet tych modułów należy zaliczyć:
czas pełnego ładowania wynoszący zaledwie 30 sekund,
zdolność przechowywania ładunku przez okres 2 lat,
żywotność 1 miliona cykli lub 15-20 lat,
niewrażliwość na temperaturę otoczenia (normalna praca już od -50°C),
znaczącą redukcję masy w porównaniu ze standardowymi akumulatorami,
bezobsługową pracę,
możliwość łączenia szeregowego i równoległego,
zgodność z wymogami militarnymi.

Więcej na http://www.st.com


ARP S.A. będzie poszukiwać produktów rynkowych wykorzystujących grafen wytwarzany według polskiej technologii. Za wdrożenie wybranych zastosowań odpowiedzialna będzie powołana przez ARP S.A. spółka celowa Nanocarbon, której akt założycielski podpisany został 4 listopada 2011 r. Polska technologia wytwarzania grafenu jest jedną z wiodących w skali światowej. Konsorcjum zdolne do wytwarzania produktu na bazie grafenu lub innych nanostruktur węglowych ma szansę powstać już na przełomie 2012 i 2013 r.
http://www.arp.com.pl/wsparcie_innowacyjnosci.aspx


Superkondensatory, koła zamachowe
http://www.ozewortal.pl/files/prezentac ... nsator.pdf


Badania in-situ kondensatorów elektrochemicznych nowej generacji
http://www.swiss.opi.org.pl/sighted/pro ... generacji/


Elastyczne i przeźroczyste superkondensatory
http://evertiq.pl/news/9587 | 21.11.2012


„Wieczny” akumulator z regulacją napięcia wyjściowego
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2462506.html
Ostatnio zmieniony śr sty 07, 2015 11:02 pm przez admin, łącznie zmieniany 3 razy.

admin
Site Admin
Posty: 3446
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » ndz paź 05, 2014 6:20 pm

22.08.2014 r.
Do Komendy Stołecznej Policji

Kolejny raz, rok w tej sprawie...

W SPRAWIE POJAZDOWYCH TERRORYSTÓW I REAKCJI/PRACY POLICJI DROGOWEJ...

Co robią policjanci z drogówki przy ulicy? To samo, co strachy na wróble... Czyli nic, a „ptaki” używają sobie w innych msh...! Tyle, że jest to dużo droższe w stosowaniu od strachów na polach, stąd taniej wyjdzie stawianie manekinów, a dużej różnicy w skuteczności i tak nie będzie…

A teraz na poważnie.
Wyjaśniła się zagadka, dlaczego nie tylko nie ma pozytywnych efektów działalności policji, mało tego, jest coraz gorzej…

A mianowicie policjanci i policjantki z drogówki stają w widocznych msh, więc pojazdowi terroryści widzą ich z kilkuset metrów, dlatego z prędkości o kilkadziesiąt km większej od dozwolonej zwalniają do dozwolonej, więc i ryk z specjalnie w tym celu ustawionego silnika, uszkodzonego tłumika jest dużo mniejszy. Ale i tak słychać, że ten pojazd nie powinien być dopuszczony do ruchu, z uwagi na wydawany zbyt głośny hałas! Ale policjanci nie zatrzymują kierowców prowadzących takie pojazdy/odwalają pańszczyznę i dobra jest… Gdy terroryści przejadą kilkaset metrów dalej, to ponownie rozpędzają pojazd przekraczając dozwoloną prędkość o kilkadziesiąt km i przekraczając o kilkadziesiąt i więcej procent dopuszczalny poziom hałasu…!
Wiem, że to nie jest takie proste, a chodzi m.in. o brak odpowiedniego, w tym z homologacją sprzętu, że nie ma odpowiednich przepisów i są jeszcze inne przyczyny.
To proszę o to się postarać u przełożonych, a oni jeszcze wyżej i podejmować inne, byle skuteczne działania! Ostatecznie opierać się na tym, co jest, byle SKUTECZNIE!
Jeśli nie, to lepiej tym policjantom i policjantkom dać wolne (przynajmniej wypoczną), albo w ogóle ich zwolnić, bo szkoda czasu i naszych pieniędzy!


Policja ma być SKUTECZNA! I proszę bez żadnego filozofowania!
A zatem, ma być:
- wyposażona w prędkościomierz, decybelomierz, kamerę,
- niewidoczna i znajdować się przy skrzyżowaniach, gdzie część przejeżdżających terrorystów jest zmuszona stawać przy światłach, co umożliwi ich łatwiejsze zatrzymanie,
- pojazdowych terrorystów, którzy przyczyniają się do mnóstwa problemów, stresów, chorób - milionów ludzi, śmierci tysięcy; strat, szkód; pogrążania trzeba traktować tak samo, jak innych terrorystów, a więc używać do ich zatrzymywania kolczatek (ich nic nie obchodzi, a więc i nas ich los nie obchodzi! Więc gdy w przypadku motocyklistów kolczatka wkręci się w koło czy urwie ten anomalny, aspołeczny łeb, to nawet jeszcze lepiej!), strzelb z gumowymi pociskami!,
- pojazdowych terrorystów muszą spotykać jak najsurowsze sankcje, w tym przepadek pojazdu służącego do zajmowania się terrorem, kary więzienia!!

A gwarantuję, że b. szybko będą tego pozytywne i duże efekty!

Z poważaniem,
Piotr Kołodyński

PS1
Oni zabili w wypadkach tysiące ludzi! Następne tysiące stało się kalekami! Kolejne tysiące dostało zawału serca! Miliony ludzi cierpi z powodu stresów przez nich powodowanych, co kilkanaście minut o tym myślenia, setki tysięcy ludzi ma z ich powodu urazy, cierpi przez nich na nerwice, zaburzenia psychiczne! A oni o tym wiedzą (proszę poczytać o psychopatii, upośledzeniu psychicznym, niedorozwoju umysłowym...), a mimo to dalej zabijają ludzi, przyczyniają się do ich kalectwa, zawałów serca, stresów, ogłupiania, urazów, nerwic, chorób psychicznych!!! A policja odwala pańszczyznę…

PS2
Już tylko w czasie tych kilkudziesięciu minut, które poświęciłem na przygotowanie tego tekstu, kilkunastu pojazdowych terrorystów/skurwysynów, kanalii sterroryzowało tą okolicę/setki tysięcy ludzi, a ok. 200 metrów stąd soją „strachy na wróble”…

PS3
Proszę całościowo przedstawić w czym rzecz. Bo ja bym wyłapał większość tych bestii w ciągu jednego dnia, następnie kazałbym ich dwustronnie b. ciężko obić gumowymi pałami, po czym wsadziłabym ich na 48 godzin do ogumionego pomieszczenia z głośnikami, skąd losowo w kilkuminutowych odstępach czasu emitowany byłby skrajnie wkurwiający ryk silnika o natężeniu 110 decybeli. Oprócz tego kazałbym im zabrać dowód rejestracyjny, prawo jazdy, pojazd i postawić przed sąd!
Po wszystkim zapanowałoby w kraju bezpieczeństwo, cisza, spokój, zdrowie, itp.
Ostatnio zmieniony śr sty 07, 2015 11:00 pm przez admin, łącznie zmieniany 5 razy.

admin
Site Admin
Posty: 3446
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » ndz paź 05, 2014 7:41 pm

03.09.2014 r.
Do Komendy Stołecznej Policji

W dniu dzisiejszym około godz. 20.20 skorzystałem z okazji, że byłem w pobliżu, gdy 3-ch bądź 4-ch decybelo-terrorystów zwalniało ryczącymi motocyklami przy skrzyżowaniu al. Jerozolimskich z al. JPII, w kierunku mostu na Wiśle i zacząłem spisywać numery ich motocykli. Na co jeden z nich spytał się mnie co robię, na co odpowiedziałem, że spisuję numery skurwysynów hałasujących na pół miasta! Na co zareagował zjechaniem na bok i zaczęła się szamotanina, chciał mi wyrwać kartkę i chyba by mnie pobił, ale uciekałem na jezdnię i straszyłem go setką świadków. Więc jeszcze mnie postraszył, że mi wyrwie jaja i chyba jeszcze że zajebie, jeśli spiszę te numery! A następnie odjechał na maksymalnym przyspieszeniu i jednocześnie ryku! A zatem przekroczył dopuszczalną prędkość i normę hałasu!
Może jest tego nagranie na kamerze ulicznej? Oto numery jego motocykla: WZ5434.
Dodać jeszcze mogę, że czuć w nim było silną agresję, silną potrzebę używania sobie kosztem innych i pragnienie bezkarności...!
Czy się boję? Oczywiście, ale jeszcze bardziej boję się skutków, konsekwencji dla milionów ludzi: milionów odsłuchanych hałasów ich pojazdów, w tym w msh naszego zamieszkania, pracy, nauki, na ulicach, w szpitalach, w wszystkich parkach i lasach, itp., itd.!!! Setek tysięcy przez nich powodowanych nocnych pobudek, tysięcy nieprzespanych nocy!!! Boję się skutków, konsekwencji ich jazdy z nadmierną prędkością!!!
W przeciwieństwie do nich bałbym się także uczynić taką krzywdę, jaką czynią oni choćby jeden raz jednej osobie, a oni czynią ją milinom miliony razy... Bo to są debile, psychopaci/kanalie/terroryści!!!
Dalej będę się i innych ludzi także i bezpośrednio bronił (tylko że na bezpośrednią tego formę mam b. mało czasu)!

Z poważaniem,
Piotr Kołodyński

PS1
motocyklista spowodował wypadek [około 171 000 wyników...!!!]
https://www.google.pl/search?q=motocykl ... 8wfjvoD4BQ

PS2
Młody pojazdowy terrorysto!
Jeśli uważasz, że postępujesz prawidłowo, to dlaczego nie chcesz, by spisano numery twojego pojazdu... Dlaczego stosujesz jeszcze groźby, używasz przemocy fizycznej...
Jeśli nie potraficie wnosić pozytywnego wkładu,, dawać chociaż pozytywny przykład, to przynajmniej nie szkodźcie, nie dawajcie złego przykładu!

========================
Proszę nie przysyłać korespondencji na papierze, tylko w postaci elektronicznej umożliwiającej jej kopiowanie i wklejanie do plików, na fora.
Ostatnio zmieniony śr sty 07, 2015 10:59 pm przez admin, łącznie zmieniany 2 razy.

admin
Site Admin
Posty: 3446
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » śr paź 08, 2014 8:19 pm

Do wydrukowania, przyklejenia na dykcie i umieszczenia z użyciem sznurków na słupach przy skrzyżowaniach:

BROŃMY SIĘ PRZED POJAZDOWYMI TERRORYSTAMI!!!
NIE STÓJ BEZCZYNNIE,
gdy pojazdowy terrorysta w jakikolwiek sposób hałasuje (stojąc czy jadąc), jedzie slalomem, przekracza dozwoloną prędkość!!! Z ich powodu są budzeni, w tym także śpiący w dzień po nocnej zmianie, doznają uszkodzeń słuchu, przechodzą stresy, odczuwają bule głowy, cierpią miliony ludzi, przyczyniają się do patologicznego przebiegu ciąż/rodzenia dzieci z wadami, zapadają na choroby psychiczne, somatyczne, dostają zawałów serca - u tysięcy ludzi!!! Kolejne tysiące ludzi stają się kalekami bądź giną przez nich w wypadkach drogowych!!!,
TYLKO NAGRAJ NA KAMERĘ Z MIKROFONEM ZDARZENIE (JESZCZE LEPIEJ POKAZUJĄC TAKŻE POZIOM HAŁASU, PRĘDKOŚĆ POJAZDU NA PRZYRZĄDACH MIERNICZYCH)[Inna forma udokumentowania może nie być wystarczająca do podjęcia działań przez policję.] I OPISZ JEGO MSE, CZAS I PRZEKAŻ TO POLICJI (NP. E- MAILEM)!
Wolnyswiat.pl
Ostatnio zmieniony śr sty 07, 2015 10:59 pm przez admin, łącznie zmieniany 2 razy.

admin
Site Admin
Posty: 3446
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » pn paź 20, 2014 7:07 pm

Do Komendy Stołecznej Policji:

20.09.2014 r.
Oto moja umowna skala głośności pojazdów pojazdowych decybelo-terrorystów:
- traktor (około 200-300% przegłoszenia)!
- czołg (około 300-500% przegłoszenia)!!
- odrzutowiec (około 500-1000% przegłoszenia)!!!

Oto dane z tablicy rejestracyjnej motocykla należącego do osobnika, którego pojazd wydaje dźwięk zbliżony do odrzutowca: WWL F22A
Tym samym osobnik ten otrzymuje tytuł pojazdowego-decybelo-terrorysty/debila lub psychopaty bądź łącznie!

05.10.2014 r.
Oto dane z tablicy rejestracyjnej motocykla należącego do osobnika, którego pojazd wydaje dźwięk zbliżony do czołgu: WB 8457
A tego zbliżony do traktora, a poza tym, gdy stoi na skrzyżowaniu, to co sekundę dodaje gazu – non stop, po czym podjeżdża do kolejnego skrzyżowania i robi to samo: WO PAZI

Tym samym osobnicy ci ten otrzymują tytuł pojazdowego-decybelo-terrorysty/debila lub psychopaty bądź łącznie!

07.10.2014 r.
Oto dane z tablicy rejestracyjnej motocykla, który wydaje dźwięk zbliżony do czołgu: WZ 024G
A to samochodu osobowego, który hałasuje jak traktor: WY 91379
Ostatnio zmieniony śr sty 07, 2015 10:58 pm przez admin, łącznie zmieniany 2 razy.

admin
Site Admin
Posty: 3446
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » sob lis 29, 2014 8:04 pm

05.10.2014 r.

Do Kancelarii Sejmu

www.o2.pl / www.sfora.pl | Sobota [22.08.2009, 08:45] 3 źródła
500 ZŁ ZA ZBYT GŁOŚNE AUTO LUB MOTOCYKL
Policjanci zmierzą „dźwięk” twojego pojazdu.

Drogówka od września będzie mierzyła poziom hałasu pojazdów. Kto nie zmieści się w normie, straci dowód rejestracyjny i dostanie mandat - pisze „Gazeta Wyborcza”.
Policjanci dostaną sonometry. To urządzenia do pomiaru dźwięku.
Są przenośne, więc będziemy wykorzystywać je na różnych trasach i w różnych miastach regionu - powiedział nadkomisarz Włodzimierz Mogiła z KWP w Katowicach.
Jeżeli sonometr wykaże, że kontrolowany pojazd wydaje dźwięki przekraczające 94 decybele, jego właściciel straci dowód rejestracyjny. Policjanci zwrócą go dopiero wtedy, kiedy poprawi pracę układu wydechowego. Będą też karali mandatami od 20 do 500 zł.
Specjaliści podkreślają, że tych badań powinni obawiać się przede wszystkim właściciele aut z dziurawymi tłumikami, miłośnicy tuningu oraz motocykliści, którzy często celowo dziurawią lub demontują tłumiki, aby uzyskać odpowiedni odgłos.
Wielu motocyklistów uważa, że to kolejna represja policji. | TM


Trzeba zabronić używania spalinowych pojazdów jednośladowych, czyli motocykli, skuterów, motorowerów, gdyż wielu ich użytkownikom służą one do terroryzowania ludzi hałasem, co staje się coraz większą plagą, podczas takiej rekreacji, co jest jednym z głównych celów ich użytkowania... Trzeba, jak i w innych przypadkach, wyprowadzić hierarchię ważności, i na tej podstawie wartości - na tym przykładzie: destrukcyjna rozrywka niewielkiej grupy debilnych, psychopatycznych, chorych psychicznie, anormalnych, aspołecznych osobników z jednej strony, a stresy, cierpienia, choroby itp. milionów ludzi z drugiej strony...

Więcej uzasadnień: http://www.wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?t=220

Poza tym lawinowo rośnie liczba nowych użytkowników takich pojazdów, a już jest alternatywa w postaci elektrycznych napędów, a wkrótce będą dostępne nośniki energii nowej generacji (superakumulatory oraz superkondensatory oparte na nowych postaciach węgla, co zapewnia 100 000-1 000 000 cykli ich pracy), które będą pojemniejsze, trwalsze i ładowane w ciągu kilku minut.

http://cati.org.pl/transportikomunikacj ... ndensator/ | 15.07.2014 r.
Hybrydowe superkondensatory mają już 30-40% gęstości energetycznej akumulatorów litowo-jonowych, zaś cały szereg potencjalnych metod dla zwiększenia pojemności energetycznej nie został jeszcze wypróbowany. Co więcej, jak zauważono w raporcie superkondensatory są niepalne i nietoksyczne, co ma oczywiste zalety.
Superkondensatory powinny wytrzymać nawet do miliona takich cykli.


elektryczny rower
https://www.google.pl/search?q=elektryc ... 8weguYC4AQ

elektryczny skuter
https://www.google.pl/search?q=elektryc ... 8weguYC4AQ

elektryczny motocykl
https://www.google.pl/search?q=elektryc ... 8weguYC4AQ

elektryczny samochód
https://www.google.pl/search?q=elektryc ... 8weguYC4AQ
Ostatnio zmieniony śr sty 07, 2015 10:57 pm przez admin, łącznie zmieniany 2 razy.


Wróć do „RÓŻNE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość