(m.in.) MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)

admin
Site Admin
Posty: 3446
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)

Postautor: admin » sob cze 18, 2016 7:43 pm

18.06.2016
Do twórców programów służących do edycji filmów
Proszę stworzyć program, w którym edycję przeprowadza się klikając prawą stroną myszki: opcje, a lewą: wskazuje i wybiera pozycję. Filmy do edycji otwieramy tym programem do edycji. Wielkość wyświetlanego filmu i jego jakość na czas edycji - zależnie możliwości komputera - powinna być regulowana przez użytkownika (10-100%).
Np.:
- Rozpocznij kopiowanie fragmentu filmu. [Pasek jest aktywny] Kolejne kliknięcie oznacza: Zakończ kopiowanie fragmentu filmu. [Pasek jest nieaktywny] Rozpocznij kopiowanie fragmentu filmu. Zakończ kopiowanie fragmentu filmu.
- Wstrzymaj obraz (ten fragment będzie nieruchomy). [Pasek jest aktywny] Kontynuuj odtwarzanie filmu. [Pasek jest nieaktywny]
- Powiększenie obrazu. Całość/centralnie. Wskazany fragment. Zakończ.
- Wklej tekst nr 1 [Tekst widoczny w nienagrywanej ramce domyślnie ustawia się symetrycznie i od dołu. Ramkę z tekstem można dowolnie przesuwać, zmieniać jej, i tekstu automatycznie/proporcjonalnie, wielkość. [Wklejamy z pliku tekstowego, w którym ma pożądany format.][Póki pasek jest aktywny, tak długo tekst jest widoczny]. Wklej tekst nr 2
- Połącz te fragmenty według kolejności kopiowania i wklej do pliku: Film po edycji nr 1 [Data]
- Połącz te fragmenty według innej kolejności. Opcje. I wklej do pliku: Film po edycji nr 1 [Data]
Itd.
Albo z wykorzystaniem paska z narzędziami na samej górze.
Powinna też być możliwość usunięcia niepotrzebnych opcji.
PS
Po co te komplikacje, udziwnienia, procedury, żargon, jakaś oś czasu, jakieś przenoszenie, rozciąganie...

admin
Site Admin
Posty: 3446
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)

Postautor: admin » wt lip 26, 2016 8:01 pm

26.07.2016
Do Firmy Nazwa.pl
Czy jest możliwe założenie u P. lokaty pieniężnej, z której odsetki przeznaczane byłyby na przedłużanie okresu ważności wykupionej domeny?
Jeśli nie, to proszę to umożliwić, gdyż b. uprości to sprawę.
PS
Co do "Wyrażam zgodę (...)". Kto to przeczyta... Proszę to skrócić, uprościć.


Otrzymana odpowiedź:
27.07.2016
Witam,
Obecnie nie ma możliwości na nazwa.pl założenie takiej lokaty. Dla opłacenia danej usługi może Pan skorzystać z konta nadpłat. Każdy klient posiada indywidualny nr rachunku bankowego, wystarczy przesłać środki na ten numer lub przelewać je co jakiś czas a następnie daną usługę może Pan przed jej wygaśnięciem opłacić z tych środków. Stan konta nadpłat znajdzie Pan w zakładce Faktury i Płatności.
Pozdrawiam,
Krzysztof Strużyna
Dział Obsługi Klienta


Moja odpowiedź:
Witam
Chodzi o opłacenie domeny na zawsze, oszczędnie, czyli z odsetek, i z jak najmniejszą liczbą pośredników. Obecnie trzeba założyć lokatę w banku, a nikt nie da gwarancji, że bank nie padnie, a wówczas nie wiadomo, co będzie z jego zobowiązaniami, a nikt nie jest nieśmiertelny (by wiecznie opłacać i podejmować ew. działania, gdyby pojawiły się problemy)...
Więc może jednak?


Otrzymana odpowiedź:
28.07.2016
Witam,
dziękujemy za informację. Zgłoszenie zostało przekazane jako sugestia do odpowiedniego działu. Niestety na ten moment nie jesteśmy w stanie zrealizować Pana propozycji.
Pozdrawiam,
Dariusz Kośmidek
Dział Obsługi Klienta


28.07.2016
Moja odpowiedź:
Czyli chodzi o wykupienie domeny na zawsze (jak mieszkanie).


Otrzymany mail:
28.07.2016
"W odpowiedzi na liczne sygnały płynące od wielu naszych Klientów, informujemy, że wprowadziliśmy nowy system abonamentowy obowiązujący przy rejestracji i przedłużaniu domen. Obecnie każdy Klient ma możliwość zamówienia lub przedłużenia posiadanych domen na okres od 1 roku do 10 lat."

[To nie ma, z oczywistych względów, sensu finansowego!
Nie trzeba pamiętać o opłacie, bo wystarczy złożyć taką dyspozycję w banku. - red.]

admin
Site Admin
Posty: 3446
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)

Postautor: admin » pt wrz 02, 2016 6:16 pm

01.09.2016 r.

Do:
- BANKU PEKAO SA II O. Warszawa

Nr mojego rachunku: 74 1240 1024 1111 0010 0521 0478

- mBanku

Chcę założyć nieusuwalną (także w razie mojej śmierci)/samoodnawialną/stałą lokatę w wysokości 15 000 zł, z której pieniądze pochodzące wyłącznie z odpowiedniej części odsetek będą jeden raz w roku w miesiącu sierpniu przeznaczane na opłaty związane z istnieniem mojego portalu: Wolnyswiat.pl, na co składają się 3 należności:
- 1-wsza należność za domenę: w firmie Nazwa.pl S.A. (na dzień dzisiejszy w wysokości 123 zł rocznie)
- 2-ga i 3-cia należność: za serwer (hosting) i doglądanie portalu kilka razy w roku, ew. czynności, umożliwiające korzystanie z mojego portalu Czytelnikom dla: P. (...)(na dzień dzisiejszy w wysokości 250 zł rocznie).

Lokatę z poleceniem zapłat założę w tym banku, który zaoferuje wyższe i nigdy nie zmniejszone odsetki, a oprócz tego umieszczę na swoim forowym publikatorze o tym banku na zawsze informację (reklamę).
WPŁATY I WYDATKI
http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=113


Do odpowiedniej instancji, gdyby ta lokata miała być obciążona jakimiś opłatami, podatkami
Ta lokata nie jest źródłem dochodu, a jedynie zapewnia wnoszenie opłat, by Czytelnicy mogli bezpłatne korzystać z zawartości mojego portalu. W związku z tym wnoszę o zwolnienie tej lokaty z jakichkolwiek obciążeń finansowych.
M.in. moim pismem zajmuję się od 2000 roku, wydatki ściśle z tym związane wynoszą łącznie blisko 30 tys. zł. Poświęciłem na to do tej pory około 4 tys. dni x 100 zł = 400 tys. zł nieotrzymanego wynagrodzenia.

Z poważaniem,
Piotr Kołodyński - autor-redaktor: Wolnyswiat.pl

Mój forowy publikator: index.php


Otrzymane odpowiedzi:

Szanowny Panie,
Uprzejmie informujemy, że nasz Bank nie posiada w swojej ofercie tego typu lokat tj. lokata nieusuwalna wraz z poleceniem zapłaty.

Jednocześnie informujemy, że założenie tzw. Lokaty Negocjowanej (na indywidualnych warunkach) możliwe jest wyłącznie w oddziale naszego Banku.

Aby mógł Pan założyć taką lokatę wystarczy jedna wizyta w Oddziale Banku. Otwarcie lokaty następuje w dniu dokonania wpłaty, po podpisaniu umowy w formie "Potwierdzenia otwarcia rachunku oszczędnościowego lokaty terminowej".

Lokaty Negocjowane są prowadzone na ustaloną indywidualnie liczbę dni, w przedziale od 2 do 365 dni włącznie, co czyni je wyjątkowo elastycznymi.

Okres Lokaty Negocjowanej rozpoczyna się od dnia wpłacenia środków na lokatę, a kończy się z upływem ostatniego dnia ustalonego okresu lokaty.

Aby otworzyć Lokatę Negocjowaną wystarczy 5.000 PLN dla lokat w PLN (5.000 USD, 5.000 EUR, 5.000 GBP, 10.000 CHF).

Jednocześnie nie określamy maksymalnej kwoty lokaty, dlatego ma Pan możliwość ulokowania dowolnej kwoty oszczędności.

Wysokość oprocentowania Lokaty Negocjowanej jest ustalana indywidualnie pomiędzy Panem i oddziałem Banku.

Ponadto proponujemy wybór rodzaju oprocentowania, gdyż Lokaty Negocjowane mogą być oprocentowane według:

 stałej stawki oprocentowania, ustalanej w stosunku rocznym, obowiązującej w dniu otwarcia lokaty lub

 zmiennych, w okresie trwania lokaty, stawek oprocentowania, ustalanych w stosunku rocznym.

Kwota Lokaty Negocjowanej jest oprocentowana za faktyczną ilość dni pozostawania wkładu na lokacie, od dnia jej otwarcia do dnia upływu okresu lokaty włącznie lub do dnia poprzedzającego dzień wykonania dyspozycji powodującej naruszenie warunków prowadzenia lokaty.

Zapraszamy Pana zatem do dowolnego oddziału naszego Banku. Być może uda się Panu otworzyć lokatę, która spełni Pana oczekiwania.

Dane teleadresowe jednostek Banku dostępne są na stronie internetowej http://www.pekao.com.pl/placowki

Dziękujemy za korespondencję.

Z poważaniem
Jolanta Walczak
Bank Pekao S.A.


Szanowny Panie,
w odpowiedzi na korespondencję uprzejmie informujemy, że Bank Pekao S.A. nie posiada lokat z automatycznym poleceniem zapłaty dla wypracowanych odsetek.

Jednocześnie informujemy, że odsetki od lokat dla Klientów indywidualnych są automatycznie pomniejszane o podatek dochodowy od osób fizycznych.

Zachęcamy do skorzystania z aktualnej promocji depozytów, w ramach której indywidualne oprocentowanie Lokaty Negocjowanej może wynieść nawet 1,70% dla lokat zakładanych na okres od 8 do 12 miesięcy.

Propozycja ta kierowana jest dla Klientów przenoszących do Banku swoje oszczędności, jak również dla Klientów zakładających lokatę z nowych środków.

Aktualnie powyższa propozycja jest najbardziej korzystna dla Klientów, jednak nie jest to lokata odnawialna. Maksymalne oprocentowanie dla lokat odnawialnych wynosi 1,40%.

Uprzejmie informujemy, że jeżeli nie chce Pan, aby Bank potrącał ustawowy podatek, może Pan założyć lokatę, jeżeli otworzy Pan rachunek dla działalności gospodarczej. Przy osobach prawnych mających siedzibę na terenie Polski Bank nie pobiera automatycznie podatku od zysku od prowadzonych lokat, firma we własnym zakresie zobowiązana jest do rozliczenia się z podatku.

Jeżeli jest Pan zainteresowany jednym z powyższych rozwiązań, zapraszamy do Oddziału Banku w celu omówienia szczegółów. Lista Oddziałów z danymi adresowymi dostępna jest na stronie Banku pod adresem: http://www.pekao.com.pl/placowki_bankomaty

Z przyjemnością odpowiemy na kolejne pytania. Pomocą służą również Konsultanci Infolinii Banku pod numerem telefonu 801 365 365*, z zagranicy i telefonu komórkowego pod numerem + 48 42 68 38 232**. Obsługa prowadzona jest przez całą dobę 7 dni w tygodniu.

Z poważaniem
Dariusz Ratyński
Bank Pekao S.A.


Dzień dobry,
bardzo mi przykro jednak mBank posiada w swojej ofercie jedynie lokaty terminowe.

Jeśli jest Pan zainteresowany taką lokatą zapraszam do kontaktu z pomocą eksperta online lub konsultanta mLinii.

Cieszę się jeśli mogłam pomóc.

Z pozdrowieniami
Katarzyna Stasiak
Biuro Obsługi Klientów
mBank

admin
Site Admin
Posty: 3446
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)

Postautor: admin » pt wrz 02, 2016 7:30 pm

http://webtimes.pl/jak-i-gdzie-wykupic-domene-na-stale | 10.10.2012 r.
Jak i Gdzie Wykupić Domenę Na Stałe?

Czy można kupić domenę na własność na stałe, bez płacenia abonamentu co rok?
Niestety domeny nie można wykupić na zawsze na własność. Domeny internetowe opłaca się w abonamencie co rok, dwa lata, trzy lata, cztery lata lub pięć lat. Najwygodniej więc przedłużać domenę co pięć lat, dzięki czemu nie będziemy musieli tak często o niej pamiętać i oszczędzimy trochę czasu na samym dokonywaniu płatności.

Czy kupując domenę, nie mamy jej na stałe?
Instytucja, która zarządza wszystkimi domenami świata (ICANN - Internet Corporation for Assigned Names and Numbers, czyli Internetowa Korporacja ds. Nadawania Nazw i Numerów) zdecydowała od początku swojego istnienia, że pozwoli tylko na dzierżawę domen. Kupując domenę faktycznie nie jesteśmy więc jej właścicielami w sensie prawnym, lecz najmujemy ją, płacąc abonament.

Dlaczego nie można kupić domeny na zawsze?
ICANN słusznie wyszło z założenia, że Internet rozwija się zbyt szybko, by można było przewidzieć dalej niż na 5 lat, czy domeny wciąż będą miały zastosowanie na świecie. Możliwe, że pojawi się jakieś lepsze wyjście w zastępstwie (przykładowo popularność zyskuje podawanie na billboardach słów kluczowych, pod którymi nasza strona jest na pierwszym miejscu w wyszukiwarkach, bowiem łatwiej zapamiętać słowa kluczowe, niż adresy domen). Z tego powodu ICANN nie pozwala rejestratorom (podwykonawcom) na sprzedaż domen bez abonamentu.

Gdzie najlepiej wykupić domenę w abonamencie?
Osobiście polecam tanią i solidną firmę DreamHost do domen globalnych i Ovh do domen polskich, ale koniecznie zobacz także aktualne promocje, które ręcznie analizuję. ICANN narzuca minimalne wysokości opłat za domeny, więc nie znajdzie się o wiele tańszych ofert.

Pokrewne artykuły
Kupowanie domeny u pośrednika (firmy handlującej domenami)
Czy hosting i domenę kupować u wykonawcy strony?
Analiza słów kluczowych – alternatywa dla pozycjonowania
Ile można zarobić na uruchomieniu programu partnerskiego?

admin
Site Admin
Posty: 3446
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)

Postautor: admin » czw paź 06, 2016 4:58 pm

06.10.2016
Do firmy InPost S.A.

Piotr Kołodyński
Numer paczki
643200274602305214402225
Twój Paczkomat
WAW438
Warszawa Al. Jerozolimskie 144C Stacja paliw BP

Przez 2 dni próbowałem zapłacić kartą i odebrać paczkę, niestety nie dało się połączyć z moim bankiem PEKAO SA.... (Inna osoba przede mną musiała przez kilkanaście minut wpisywać kod/toczyć walkę o paczkę, aż w końcu się jej udało... (bo na szczęście była już opłacona wcześniej))
Nie ma informacji odnośnie płatności:
- jak włożyć kartę bankomatową
- czy wystarczy tylko wpisać kod, czy trzeba jeszcze coś nacisnąć celem potwierdzenia (co skutkuje, po kilkudziesięciu sekundach czekania, naciskaniem przycisków na chybił trafił)...
Oprócz tego niektóre przyciski na ekranie trzeba naciskać po kilkanaście razy, co powoduje galimatias cyfr, zamiast kodu...
Oddział na ul Astronomów 3 nie istnieje...
Telefon (602 006 073) otrzymany w SMS-sie od P. nie działa…
Na infolinii (722 444 000) nikt nie odbiera tel. i nikt nie oddzwania (zostawiłem wiadomość z nr. tel.)...
Inf. na P. stronie internetowej wymagają dopracowania…
Nie można dokonać przelewu m.in. z mojego banku...

Czy oddział na ul. Annopol 3 funkcjonuje, bo tam chcę odebrać paczkę (3-ci dzień zachodu (z tego kilkanaście km jazdy)…)?

Nie mogę wysłać tej reklamacji z formularza P. poczty, bo:
„Pole zawiera niepoprawne znaki”…
„Podany kod jest nieprawidłowy.”…

Więc zamieszczam tutaj.

10.10.2016
Otrzymałem SMS-a, że od jutra mogę paczkę idebrać w siedzibie firmy na ul Annopol 3.

admin
Site Admin
Posty: 3446
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)

Postautor: admin » śr paź 19, 2016 10:16 pm

19.10.2016
Do producentów kamer służących do monitoringu

Przydałyby się kamery nagrywające na pamięć zewnętrzną USB. To najprostsze w użytkowaniu rozwiązanie, gdyż wystarczy odłączać pamięć podłączoną przedłużaczem do kamery i podłączyć ją do komputera, by odtworzyć zapis.

admin
Site Admin
Posty: 3446
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: (m.in.) MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)

Postautor: admin » sob paź 22, 2016 10:24 pm

http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/ ... 08140,4206 | 22.10.2016
Jak sobie radzić ze szczekającym psem sąsiada?
Problem pojawia się, gdy pies szczeka przez kilka godzin, np. gdy właściciele są w pracy, albo wyszli do znajomych. Jak sobie radzić z taką sytuacją? Przede wszystkim zacząć od rozmowy!

- Czasami właściciel nie wie nawet, że jego pupil jest uciążliwy dla sąsiadów, gdy zostaje w domu sam. Taka rozmowa może zdecydowanie poprawić sytuację - dodaje.

Czasami jednak rozmowa może nie wystarczyć. Wtedy koniecznie będzie podjęcie bardziej radykalnych kroków. W pierwszej kolejności warto zgłosić problem zarządcy czy administratorowi nieruchomości, aby podjął stosowne działania. - Administrator przede wszystkim upomni właściciela psa, że jego pupil jest uciążliwy dla pozostałych mieszkańców - podkreśla Łubiński.

Może powołać się np. na regulamin porządku domowego, dlatego warto, aby wspólnota w takim regulaminie zawarła informację dotyczącą problemu hałasujących zwierząt. Administrator może także skierować pismo do właściciela psa, w którym uzasadni sprawę, powoła się na konkretne punkty z regulaminu, a także opisze problem czy przywoła świadków.

Może się jednak zdarzyć, że pomimo interwencji administracji, problem nadal pozostanie nierozwiązany. Wtedy wspólnocie pozostaje podjęcie bardziej radykalnych kroków.

Na początek zgłoszenie sprawy policji lub straży miejskiej, która może potraktować sprawę jako wykroczenie np. z art. 51 § 1 kodeksu wykroczeń. Gdy jednak żadne z powyższych rozwiązań nie przyniesie efektów, na podstawie artykułu 16 ustawy o własności lokali, który stanowi, że jeśli właściciel lokalu wykracza w sposób rażący lub uporczywy przeciwko obowiązującemu porządkowi domowemu, wspólnota może zażądać sprzedaży lokalu w drodze licytacji.

- To jednak działanie ostateczne - podkreśla Łubiński. - Warto najpierw spróbować innych rozwiązań, a dopiero gdy wszystkie zawiodą, podjąć radykalne kroki - konkluduje.

----------------
ZWIERZĘCA (PSIA) MANIA!
http://www.wolnyswiat.pl/forum/viewtopi ... c&start=60

admin
Site Admin
Posty: 3446
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: (m.in.) MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)

Postautor: admin » wt paź 25, 2016 10:48 am

22.10.2016
Do Firmy Panasonic
( http://www.panasonic.com/pl/kontakt.html )

Sz. P.
Kupiłem kamerę: Panasonic kamera sportowa HX-A1ME za 600 zł, oraz do niej dodatkowy akumulator zewnętrzny za 400 zł plus kartę pamięci 128 GB za 200 zł.
Okazuje się, że po dokonaniu nagrania kamera ta jest niewidoczna dla komputera, gdyż w domyślnym ustawieniu jest dostępna tylko dla smartfona, do którego trzeba jeszcze ściągnąć odpowiedni program… A jeśli ktoś nie ma smartfona, tak jak większość ludzi, to kompletnie nic nie może zrobić, w tym mając nawet najlepszy komputer…
Czy rzeczywiście Firma postawiła w takiej sytuacji tysiące klientów, tzn. nie możemy korzystać z kamery podłączonej do komputera (chyba, że wcześniej skorzystamy z płatnej usługi w serwisie z telefonami, by tam ustawiono kamerę w opcji do współpracy z komputerem)??? I kolejna sprawa, czy naprawdę na komputerze będziemy mogli jedynie wyciąć filmy, czyli, że nie będzie można nic ustawić w kamerze???

Z poważaniem,
klient, oraz autor-redaktor: Wolnyswiat.pl


Szanowny Panie,
dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska.
Uprzejmie informujemy, że dostępu do plików w pamięci HX-A1M można dokonać poprzez wyjęcie karty pamięci i włożenie do czytnika lub podłączenie do komputera przy pomocy telefonu z systemem Android lub iOS(najpopularniejsze systemy operacyjne wśród telefonów). Rozwiązanie to jest podyktowane brakiem ekranu w tej kamerce sportowej. Zawsze zalecamy w takim wypadku kontakt z infolinią Panasonic w celu zapytania wg. jakich reguł działa dane urządzenie bez ekranu oraz z minimalną liczbą przycisków. Wszelkie ustawienia tej kamerki dokonuje się w aplikacji "Image App". Tryb [Select USB Mode] zawiera opcje [Camera] oraz [PC]. Należy wybrać tryb [PC], aby korzystać z pamięci masowej urządzenia. Jest to działanie nieskomplikowane oraz bezpłatne. Kolejnym rozwiązaniem jest wyjęcie karty pamięci z HX-A1 oraz włożenie jej do czytnika kart pamięci komputera.


W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości, zapraszamy do ponownego kontaktu.

Z poważaniem,

Robert Grabarczyk.

Biuro Obsługi Klienta Panasonic


------------------------------------------
Czyli, że zapłaciłem 1200 zł po to, by m.in. wyjmować b. wrażliwą na uszkodzenia kartę pamięci za 200 zł, z b. wrażliwego na uszkodzenia portu kamery kosztującej 600 zł...
Czeka mnie więc wizyta w serwisie z telefonami i korzystanie z kamery bez, praktycznie, możliwości wprowadzenia w niej zmian ustawień...


Fragmenty instrukcji obsługi kamery: Panasonic kamera sportowa HX-A1ME

Aplikacja „Image App” umożliwia zmianę ustawień urządzenia oraz odtwarzanie zarejestrowanych
materiałów.
Aplikacja „Image App” jest dostarczana przez firmę Panasonic.

Procedura instalacji:
Android 4.0 lub nowszy*
1 Połącz swoje urządzenie
Android z siecią.
2 Otwórz aplikację „Sklep
Play™”.
3 W pasku wyszukiwania
wpisz „Panasonic Image
App”.
4 Wybierz i zainstaluj
aplikację „Panasonic
Image App”.
• Ikona aplikacji zostanie
dodana do menu.

Aplikacje dla systemu iOS
iOS 6.0 lub nowszy*
(iPhone 3GS nie jest obsługiwany)
1 Połącz swoje urządzenie
iOS z siecią.
2 Wybierz „App Store™”.
3 W pasku wyszukiwania
wpisz „Panasonic Image
App”.
4 Wybierz i zainstaluj
aplikację „Panasonic
Image App”.
• Ikona aplikacji zostanie
dodana do menu.

Podłączanie kamery do komputera
Przygotowanie:
W aplikacji „Image App” w funkcji [Select USB mode] wybierz ustawienie [PC].

Zainstaluj aplikację „Image App” na swoim smartfonie. Dzięki niej, po uzyskaniu połączenia Wi-Fi
między tym urządzeniem a smartfonem, możesz zdalnie zmieniać ustawienia urządzenia oraz
sterować nagrywaniem i odtwarzaniem materiałów.

W celu korzystania z funkcji Wi-Fi tego urządzenia konieczne jest uzyskanie połączenia
z urządzeniem obsługującym bezprzewodową sieć LAN.
• Informacje na temat obsługi i konfiguracji urządzeń, takich jak smartfon, znajdują się
w instrukcji obsługi dołączonej do danego urządzenia.

To urządzenie pracuje w paśmie częstotliwości 2,4 GHz. Nie można uzyskać połączenia
z bezprzewodowym urządzeniem LAN pracującym w paśmie 5 GHz.
• Przed przesyłaniem filmów lub zdjęć zalecamy całkowite naładowanie akumulatora.
• W zależności od jakości sygnału fal radiowych urządzenie może nie być w stanie połączyć się
z daną siecią Wi-Fi.

Obsługiwane wersje systemów operacyjnych są zgodne ze stanem na marzec 2015 r. i mogą
podlegać zmianom.
• Używaj najnowszej wersji aplikacji.
• Informacje na temat obsługi aplikacji „Image App” znajdują się w funkcji [Help], dostępnej w jej menu.
• W zależności od typu wykorzystywanego smartfona aplikacja może nie działać poprawnie.
Więcej informacji na ten aplikacji „Image App” można znaleźć odwiedzając poniższą stronę
internetową pomocy technicznej:
http://panasonic.jp/support/global/cs/e_cam/index.html
(Strona dostępna wyłącznie w języku angielskim).
• Pobieranie aplikacji za pośrednictwem sieci komórkowej, w zależności od umowy z operatorem,
może spowodować naliczenie wysokiej opłaty za transmisję danych pakietowych.

Podłączanie do smartfona
Przygotowania przez podłączeniem
1 Zainstaluj aplikację „Image App” na swoim smartfonie ( 17).
2 Włącz obsługę sieci Wi-Fi w swoim smartfonie.
• Więcej informacji na ten temat można znaleźć w instrukcji obsługi danego smartfona.
Zestawianie połączenia Wi-Fi ze smartfonem
• Sprawdź, czy kontrolka Wi-Fi jest wyłączona.
1 Naciśnij i przez co najmniej sekundę (w przybliżeniu)
przytrzymaj, a następnie zwolnij, przycisk trybu
nagrywania/Wi-Fi.
• Kontrolka Wi-Fi zacznie migać na czerwono.
2
• Zostanie wyświetlony ekran wprowadzania hasła.
3 Wprowadź hasło (patrz poniżej).
Domyślne ustawienie
SSID: A1-wearable
Hasło: a12345678

• Po nawiązaniu połączenia kontrolka Wi-Fi kamery będzie świecić na czerwono.

 Przerywanie połączenia Wi-Fi
1 Naciśnij i przez co najmniej sekundę (w przybliżeniu) przytrzymaj, a następnie zwolnij, przycisk trybu nagrywania/Wi-Fi.
• Kontrolka Wi-Fi zacznie migać na zielono.
2 Ponownie naciśnij i przez co najmniej 2 sekundy (w przybliżeniu) przytrzymaj, a następnie zwolnij, przycisk trybu nagrywania/Wi-Fi.
• Kontrolka Wi-Fi zgaśnie. Połączenie Wi-Fi nie zostanie zakończone, jeżeli przycisk będzie przytrzymywany zbyt długo.
• Po wprowadzeniu po raz pierwszy zmień domyślny SSID (nazwę sieciową) oraz hasło za pośrednictwem menu aplikacji „Image App”.
• Tryb Wi-Fi zostanie wyłączony, a kontrolka Wi-Fi zgaśnie, jeżeli kamera nie będzie w stanie połączyć się ze smartfonem w ciągu kolejnych 30 minut. Spróbuj wznowić połączenie powtarzając procedurę począwszy od Kroku 1.
• Nawiązanie połączenia nie będzie możliwe, jeżeli w czasie zmiany ustawień kamera i smart fon znajdują się za daleko od siebie. Przed wprowadzaniem zmian w ustawieniach należy zbliżyć
urządzenia do siebie.
• Nawet po zmianie SSID/hasła, po zainicjalizowaniu ustawień sieciowych ( 51) zostanie
przywrócone domyślne SSID/hasło. Zalecamy przechowywanie tej instrukcji obsługi w bezpiecznym miejscu.
• W zależności od warunków otoczenia szybkość transmisji może ulec ograniczeniu lub transmisja
może być niemożliwa.
• W zależności od jakości sygnału radiowego połączenie między kamerą, a smartfonem może być
tymczasowo przerywane. Po ustąpieniu interferencji itp. automatycznie zostanie podjęta próba przywrócenia połączenia.

Konfigurowanie urządzenia
Do konfigurowania kamery należy użyć swojego smartfona.
Przygotowania:
1 Nawiąż połączenie Wi-Fi między kamerą, a smartfonem ( 18).
2 W smartfonie uruchom aplikację „Image App”.
Po uruchomieniu aplikacji „Image App” przy okazji pierwszego połączenia z kamerą
zostanie wyświetlony komunikat zalecający ustawienie daty i czasu. (Komunikat ten
będzie również wyświetlany po dłuższym okresie nie używania kamery).
Ustaw datę i czas, postępując zgodnie z wyświetlanymi poleceniami.
• Przy okazji pierwszego użycia kamery wyświetlony zostanie komunikat zalecający
dokonanie zmiany SSID/hasła. Należy zmienić te parametry. W innym przypadku osoby trzecie mogą przechwycić przesyłane dane i użyć ich w niewłaściwych celach.
Jeżeli próba nawiązania połączenia z kamerą się nie powiedzie, należy wyłączyć i potem
włączyć funkcję Wi-Fi w menu ustawień smartfona, a następnie spróbować ponownie
nawiązać połączenie.
• Więcej informacji można znaleźć w funkcji [Help] dostępnej w menu aplikacji „Image App”.

Ustawianie daty i czasu
Ustawienie daty i czasu jest synchronizowane z ustawieniami smartfona. Synchronizacja
powoduje ustawienie zegara itp.
1 Dotknij  [Camera setup].
2 Dotknij [Date & time].
• Jeżeli chcesz dostosować ustawienie zegara kamery, najpierw zmień ustawienie czasu
w smartfonie, a następnie zsychnronizuj z nim ustawienie kamery.
• Zsynchronizowanie ustawienia czasu w kamerze z ustawieniem w smartfonie może zająć do
około 60 sekund.
• Jeżeli wbudowany akumulator kamery ulegnie całkowitemu rozładowaniu, ustawienia daty
i czasu powrócą do wartości domyślnych. Pozostawienie naładowanego wbudowanego
akumulatora kamery na około 24 godziny umożliwia podtrzymywanie potem ustawienia daty
i czasu przez około 4 miesiące.
• Synchronizacja z ustawieniami daty i czasu smartfona może przebiegać w zakresie dat
od 1 stycznia 2000 r. do 31 grudnia 2039 r.

Korzystanie z menu Setup
Aby dokonać zmian w menu Setup, na ekranie aplikacji „Image App” dotknij 
[Camera setup]  odpowiednia funkcja.
• Więcej informacji można znaleźć w funkcji [Help] dostępnej w menu aplikacji „Image App”.
• Wyświetlane opcje mogą różnić się w zależności od zainstalowanego systemu operacyjnego lub
wersji aplikacji „Image App”.
Rozpoczęcie/zakończenie nagrywania, włączenie/wyłączenie kamery lub wykonanie wielu innych
operacji może być potwierdzane sygnałem generowanym przez urządzenie.
Po wyłączeniu tego ustawienia dźwięki potwierdzające nie będą generowane podczas korzystania
z funkcji urządzenia, nawet w przypadku włączania/wyłączania nagrywania.
• Jeżeli wystąpi błąd, czterokrotnie zostaną wygenerowane dwa krótkie sygnały ( 48).
• Zmiana ustawienia dźwięku migawki została opisana na str. 34.
Po upływie około 5 minut bezczynności od wykonania ostatniej operacji, kamera wyłączy się
automatycznie, co służyć ma oszczędzaniu energii akumulatora.
• Kamera nie wyłącza się automatycznie podczas pracy w trybie Wi-Fi lub USB.
Ustawienia kamery powracają do wartości domyślnych.
• Ustawienia sieci Wi-Fi nie ulegają zmianie.
• Ta funkcja nie jest wyświetlana w trybie odtwarzania.
Wszystkie dane zapisane na zainstalowanej w kamerze karcie microSD zostaną usunięte. Ważne
dane należy wcześniej zarchiwizować w komputerze PC lub w innym urządzeniu ( 39).
• Podczas formatowania nie należy wyłączać kamery, ani wyjmować karty SD. Nie należy również
narażać urządzenia na wibracje lub wstrząsy.
• Nie należy formatować karty microSD za pomocą innego urządzenia, takiego jak komputer
PC. Taka karta nie może być obsługiwana przez kamerę.

[Itp., itd…]

Spróbuję oddać ją do sklepu, a jak się nie uda, to dam ją do komisu.

admin
Site Admin
Posty: 3446
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: (m.in.) MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)

Postautor: admin » czw lis 24, 2016 5:59 pm

Odnośnie krótkowzrocznego, bezmyślnego, wulgarnego traktowania policjantów
Ludzie uczciwi oczekują od policji skuteczności, by była efektywna, niekosztowna. Lecz część osób zamiast ułatwiać policjantom pracę, to ją utrudnia, ustresowia, oczekując, że wszystkie czynności będą wykonywane służbiście, przestrzegając wszelkich formalności, spełniając wszelkie wymogi. Więc dana kontrola, rewizja itp. zamiast trwać kilka minut i odbywać się bez dodatkowych stresów, trwa kilkadziesiąt minut, a niekiedy nawet kilka godzin, co związane jest także z tego kosztami, oprócz, że absorbuje tych policjantów oraz dodatkowe osoby z nimi współpracujące... Do tego dochodzą stresy, w tym powodowane wyzwiskami, szkalowaniem itp. policjantów, więc już po jednej takiej interwencji mają dość pracy, ludzi... A przecież podejmują działania w naszym interesie, codziennie narażają dla nas swoje zdrowie, życie, także są ludźmi, więc wszystko przeżywają, to ich kształtuje, itp., itd.
Niektórzy jeszcze się chwalą umieszczając nagrania filmowe na Youtube.com, jak to postawili się policjantom, ich nawyzywali, itp. A potem mają pretensje, że któryś policjant był nadgorliwy, któregoś policjanta poniosły nerwy, popełnił błąd itp...
Ale gdy ci ludzie potrzebują pomocy policji, to wówczas policja powinna chrzanić formalności, procedury itp., byle tylko skutecznie działać w danej sprawie, np. ratować, łapać złodzieja, bandytę... A przecież ci policjanci mogliby się takim osobom zrewanżować, by wszystko odbywało się zgodnie z wszelkimi wymogami, w tym spełniając wszelkie formalności, przeprowadzając wszelkie procedury itp... Ale wówczas okaże, się że tym osobom to w takiej sytuacji akurat nie odpowiada...

Policjanci nie mają nerwów ze stali, nie są mówcami, nie należy ich zamęczać wypytywaniem, domaganiem się wyjaśnień, doprecyzowywania (A dlaczego...???! No chyba może P. powiedzieć...???! Ale chyba mam prawo wiedzieć...???! No, dobrze, ale...???!), cytowania odpowiednich fragmentów prawa (to nie są prawnicy, w głowach nie mają encyklopedii prawniczej), łapać za słowa, zamęczać, dręczyć, nękać, itp., itd. Ktoś z P. potrafi wszystkie swoje czynności, działania precyzyjnie, merytorycznie, od strony prawnej uzasadnić i tak przez 8 godzin dziennie, kolejnym osobom...
Oprócz tego część ludzi jest ciężko irytująca, niedysponowana psychicznie, umysłowo, upośledzona, chora psychicznie, anormalna umysłowo, debilna, psychopatyczna...

Odpowiada Ci, gdy ktoś przeszkadza Tobie w pracy, obserwuje Cię, śledzi, gdy z Ciebie drwi, szydzi, wyśmiewa Cię, dokucza Ci, złośliwie komentuje twoje czynności itp... Policjantom też nie ułatwia to pracy, nie wychodzi na zdrowie, nie odpowiada!!

Kolejna sprawa.
Policjanci nie mogą - z oczywistych względów - informować, co zwróciło ich uwagę, jaki błąd popełnił przestępca...!

Następna sprawa.
Policjanci nie są nieomylni, jasnowidzami, a elementem ich pracy jest m.in. kontrola, sprawdzanie.


"Wypierdalaj za brame!" "Wypierdalaj chamie!" Stanowcza rozmowa z policją. #Ner VOo
https://www.youtube.com/watch?v=vNi6QK0ME2s | 22.10.2014

[Teraz policjanci, jak zobaczą że ma miejsce włamanie na tej posesji, to nie powinni interweniować bez zgody właściciela posesji (jak będzie na urlopie, to powinni wysłać pismo z zapytaniem, a odpowiedź powinna być potwierdzona notarialnie w obecności 2-ch świadków... - red.]

admin
Site Admin
Posty: 3446
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: (m.in.) MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)

Postautor: admin » wt lis 29, 2016 11:58 pm

[Wysłane bezpośrednio:]
30.11.2016 r.
List otwarty ( viewtopic.php?f=9&t=208&p=4153#p4153 )

Kolejny raz, rok w tej sprawie...

Do Kancelarii Sejmu, Dyrekcji, Właścicieli, Zarządzających Pocztą Polską, sklepów, kompleksów handlowych, usługowych, itp. (Castorama, OBI, Praktiker, Leroy Merlin, Brikoman, Tesco, Auchan, E.Leclerc, Carrefour, Arkadia, Polskiej Rady Centrów Handlowych), Komendy Głównej Policji, Sekretariatu Komendanta Straży Miejskiej m. st. Warszawy

Odnośnie trucia nikotyną. Żądam przestrzegania, egzekwowania, respektowania prawa!!


http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/ustawy/1030_u.htm
Tekst ustawy ustalony ostatecznie po rozpatrzeniu poprawek Senatu

USTAWA
z dnia 8 kwietnia 2010 r.

o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu
i wyrobów tytoniowych oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej


„palarnia” - wyodrębnione konstrukcyjnie od innych pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych pomieszczenie, odpowiednio oznaczone, służące wyłącznie do palenia wyrobów tytoniowych zaopatrzone w wywiewną wentylację mechaniczną lub system filtracyjny w taki sposób, aby dym tytoniowy nie przenikał do innych pomieszczeń.”;
2) w art. 5:
a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Zabrania się palenia wyrobów tytoniowych, z zastrzeżeniem art. 5a:
1) na terenie zakładów opieki zdrowotnej i w pomieszczeniach innych obiektów, w których są udzielane świadczenia zdrowotne,
2) na terenie jednostek organizacyjnych systemu oświaty, o których mowa w przepisach o systemie oświaty, oraz jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, o których mowa w przepisach o pomocy społecznej,
3) na terenie uczelni,
4) w pomieszczeniach zakładów pracy innych niż wymienione w pkt 1 i 2,
5) w pomieszczeniach obiektów kultury i wypoczynku do użytku publicznego,
6) w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych,
7) w środkach pasażerskiego transportu publicznego oraz w obiektach służących obsłudze podróżnych,
8) na przystankach komunikacji publicznej,
9) w pomieszczeniach obiektów sportowych,
10) w ogólnodostępnych miejscach przeznaczonych do zabaw dzieci,
11) w innych pomieszczeniach dostępnych do użytku publicznego.”,
b) ust. 1a otrzymuje brzmienie:
„1a. Właściciel lub zarządzający obiektem lub środkiem transportu, w którym obowiązuje zakaz palenia wyrobów tytoniowych, umieści w widocznych miejscach odpowiednie oznaczenia słowne i graficzne informujące o zakazie palenia wyrobów tytoniowych na danym terenie lub środku transportu, zwane dalej „informacją o zakazie palenia tytoniu”.”,

2) będąc właścicielem lub zarządzającym obiektem lub środkiem transportu, wbrew przepisom art. 5 ust. 1a, nie umieszcza informacji o zakazie palenia tytoniu
podlega karze grzywny do 2 000 zł.
2. Kto pali wyroby tytoniowe w miejscach objętych zakazami określonymi w art. 5
podlega karze grzywny do 500 zł.

---------------
Więcej:
NIKOTYNOWI/E TRUCICIELE/KI!!!
viewtopic.php?f=9&t=221


Z poważaniem,
Piotr Kołodyński - autor-redaktor:
http://www.wolnyswiat.pl
- racjonalny system/rząd/zarządzenia
- PROEKO-energia, transport-BIZNES
- ludzie coraz bardziej wartościowi
- antyludzcy
- jawny status


Obrazek


Wróć do „RÓŻNE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości