O W PEŁNI ŚWIADOMYM SZKODZENIU PRZEKAZEM

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

O W PEŁNI ŚWIADOMYM SZKODZENIU PRZEKAZEM

Postautor: admin » wt mar 05, 2013 9:49 pm

To nie my, zarówno jako obywatele, klienci, pracownicy, mieszkańcy, mamy bać się bronić, tylko szkodzący, niszczący, pogrążający ludzi, łamiący Konstytucję, przepisy, prawo…!!!
O W PEŁNI ŚWIADOMYM SZKODZENIU, NISZCZENIU, POGRĄŻANIU ANORMALNYM PRZEKAZEM I ANORMALNYM PRZYMUSZANIEM DO JEGO ODBIORU, CZYLI O PRZEMOCY NA UMYSŁACH, PSYCHICE, ZDROWIU!
Czyli jednocześnie o nachalności, bezczelności, narzucaniu, uprzykrzaniu się; obrzydzaniu, stresowaniu, irytowaniu; bezwzględności; braniu i dawaniu takiego przykładu; takiej wizytówce firm, ludzi...!
A m.in. takich poleceń służbowych nie wolno wykonywać!! Przed tym siebie i innych można i należy, zarówno doraźnie, jak i w oparciu o prawo, przepisy, bronić!!!
A jednocześnie o nie stosowaniu się do Konstytucji, łamaniu prawa, przepisów, praw obywateli, dyskryminacji, negatywnej selekcji w utrzymaniu się w takiej tzw. pracy… , w dostępie do miejsc publicznych…! I to należy zgłaszać odpowiednim organom!
A jednocześnie o niewywiązywaniu się ze swoich obowiązków: przedstawicieli, organów prawa: ministra, posłów, rzecznika praw obywatelskich, Inspekcję Pracy, pracodawców!

I jest jeszcze: SUMIENIE…
Jeśli ktoś ma merytoryczne kontrargumenty, to proszę je przedstawić!


Wersja w html:
O w pełni świadomym szkodzeniu, niszczeniu, pogrążaniu anormalnym przekazem, i anormalnym przymuszaniem do jego odbioru, czyli o przemocy na umysłach, psychice, zdrowiu!
http://www.wolnyswiat.pl/10h1.html


Przeczytaj, zrozum i stań się świadomym, pozytywnym człowiekiem.


WYPŁOCINOREKLAMOWY ŚWIAT
http://www.wolnyswiat.pl/7h1.html

DO OBRONY PRZED SŁUCHANIEM RTV, TELEWIZJI, JAZGOTU MUZYCZNEGO
Proszę swój nałóg, uleganie instynktowi stadnemu i wynikłe z tego naśladownictwo, bezmyślność, potrzebę szkodzenia sobie realizować przynajmniej bez bezpośredniej szkody dla innych (nie robić z nich radiowych, telewizyjnych ćpunów...; psychicznych, umysłowych, w tym intelektualnych kalek...)!
http://www.wolnyswiat.pl/8h1.html

WYPŁOCINY REKLAMOWE – POSTULATY
http://www.wolnyswiat.pl/9h1.html

WYPŁOCINY REKLAMOWE
http://www.wolnyswiat.pl/11h1.html


„LUDZI DZIELIMY M.IN. NA…”
http://www.wolnyswiat.pl/31h1.html

5 PRZYKŁADÓW SKUTECZNOŚCI PRZEKONYWANIA RACJONALNYMI ARGUMENTAMI…
http://www.wolnyswiat.pl/34h1.html

M.IN. O, WZAJEMNYM, WPŁYWIE NA SIEBIE LUDZI
http://www.wolnyswiat.pl/40h1.html

STOPNIE ŚWIADOMOŚCI I TEGO OBJAWY ORAZ SKUTKI
http://www.wolnyswiat.pl/9h5.html


Nim projekt jest bardziej racjonalny...
http://www.wolnyswiat.pl/20h5.html


[09.08.2014 r. poniższy materiał + linki wysłałem wszystkim tzw. posłom, tzw. rządowi i kilkunastu tzw. redakcjom tzw. opiniotwórczych/najpopularniejszych pism.]
Robią nas w konia: BAJKI o KONSUMPCJI napędzającej gospodarkę
https://www.youtube.com/watch?v=vifmiBGLh80
[„Jeśli kupię coś dzisiaj, to nie kupię tego jutro!” Jeśli kupię coś nietrwałego, zbędnego, szkodliwego, to nie kupię czegoś trwałego, potrzebnego, korzystnego! Jeśli kupię coś na raty, to w przyszłości kupię mniej, bo będę musiał/a spłacać nie tylko pożyczkę, ale i od niej odsetki, a w skrajnym przypadku nie będzie mnie stać na kupno czegokolwiek, bo będę wiecznie spłacać odsetki od zaciągniętych przez tzw. rządzących i przez siebie pożyczek...!!! A więc i z tego powodu wmuszanie odbioru tzw. reklam; przemoc, terror; destrukcja tzw. reklamami nie ma pozytywnego, tylko negatywne uzasadnienie!!!
Konsumpcjonizm jest to zaśmiecanie; zatruwanie umysłów, demoralizowanie, wypaczanie, wynaturzanie, uszkadzanie; upośledzanie psychik; ogłupianie; pogrążanie - tzw. reklamami; zaspokajanie wyimaginowanych, wmawianych, naśladowanych, a niepotrzebnych, szkodliwych potrzeb, a w efekcie produkowanie „szybkich” śmieci, zasypywanie gleb trującymi przez tysiące lat śmieciami; zajmowanie msa przez śmieci, wzrost cen gruntów, zużywanie energii, marnowanie surowców, a zatem wzrost ceny pozostałych resztek surowców, skażanie, trucie, niszczenie środowiska, zasobów, przyrody, dopłaty (m.in. do górnictwa na cele energetyczne), dotacje, tzw. koszty zewnętrzne, w tym wydatki na lecznictwo, renty, biurokrację, inne wydatki, pożyczki prywatne, rządu. państwa - a w związku z tym spłacanie również odsetek (rządy, państwa najczęściej są wstanie spłacać przez pewien czas tylko odsetki, a potem nie są wstanie spłacać nawet samych odsetek...), brak pieniędzy na kolejne, prywatne, rządowe, państwowe, potrzeby, oszustwa, w tym wyłudzenia, długi, a zatem i podporządkowywanie się pożyczkodawcom, w tym stawanie się zapracowanymi, przytłoczonymi problemami, w tym skutkami, konsekwencjami, a m.in. wydatkami związanymi z konsumpcjonizmem («») półniewolnikami wiecznie spłacającymi odsetki i pozbawionymi (bo wyprzedanymi) dóbr narodowych biedakami, trucie/niszczenie tzw. lekami organizmów; zmiany w genach/degenerowanie naszego gatunku, itp., itd., zagłada życia, w tym naszego gatunku!!! Np. umywalka, pojazd z stali nierdzewnej wytrzyma setki lat, słup, schody, most tysiące lat - bez odrdzewiania, malowania (a więc i produkowania chemii, urządzeń, narzędzi, itp.), a następnie tą stal można niemal bez strat przetopić i ponownie użyć - i tak setki razy. - red.]

Robią nas w konia: WZROST konsumpcji = SPADEK konsumpcji!
https://www.youtube.com/watch?v=axTuCQp7XkM


Jako analogia do wystawiania się na przekaz z radia, telewizji, tzw. reklamy w sklepach, itp.
Wchodzi do zadymionego pomieszczenia 2-ch ludzi. Jeden stwierdza, że jest truty, a drugi twierdzi, że mu nic nie szkodzi i się dziwi temu pierwszemu...


Proszę robić 2-wersje przekazu (w tym takie strony internetowe, filmy): jedną normalną/bez jakichkolwiek dodatków, a drugą z dowolnymi odchyłami/dodatkami - proszę dać wybór, a nie przymuszać; szkodzić!
PS
Wyrazy, zdania, ramki, dodatki, itp. to nie film, więc nie powinny się w jakikolwiek sposób zmieniać np. migać (my nie potrzebujem tysiące razy, świadomie, nieświadomie, na takich rzeczach się skupiać, a wręcz przeciwnie)! Analogicznie ma się sprawa z zmienianiem wyglądu, treści, samych obrazków/jakąkolwiek animacją. Itp.


Jeśli ktoś będzie chciał odebrać jakiś przekaz (np. informację, odsłuchać muzykę, słuchać radia, oglądać telewizję), to już od b. dawna może to zrobić indywidualnie i w wybranym przez siebie msu, czasie, temacie, rodzaju, formie, itp. ,itd., korzystając z internetu, stacjonarnego, przenośnego źródła przekazu. Więc proszę nie przymuszać do odbioru przekazu; nie szkodzić!To, że coś nie jest zdelegalizowane nie musi oznaczać, że jest to korzystne, dobre, pozytywne, normalne, prawidłowe, słuszne, w tym stosowane rozwiązania. Wśród mrowia przykładów, na tego potwierdzenie, czego dowodem jest codzienna działalność legislacyjna, podam trzy:
- W średniowieczu działała tzw. święta inkwizycja. W wyniku jej działalności miliony ludzi więziono, torturowano, ograbiano, mordowano! Kolejne miliony ludzi czyniono osobnikami upośledzonymi psychicznie, niedorozwiniętymi umysłowo, anormalnymi, w tym obłąkanymi! W takich warunkach minęło aż kilku wieków, by się opamiętano i formalne zakazano tej skrajnie anormalnej, szkodliwej, antyludzkiej, w tym aspołecznej, destrukcyjnej działalności... Ale dalej proreligijnie zaśmieca, zatruwa się umysły; ogłupia, uszkadza; upośledza psychiki, w tym uzależnia, ograbia, wyłudza; wypacza, wynaturza; pogrąża się jednostki, społeczeństwa, państwa...!

- Wieki temu niewielka garstka ludzi zaczęła się i innych truć nikotyną. Teraz czyni to ponad miliard ludzi! A w tego efekcie miliardy ludzi już urodziły i kolejne miliardy urodzą słabe psychicznie, fizycznie, chorowite, chore, z predyspozycjami do trucia się, popadania w nałogi, upośledzone psychiczne, niedorozwinięte umysłowo; debilne, psychopatyczne dzieci, tracą pieniądze, zdrowie, spowodują wielobilionowe wydatki, straty, straci życie! I w tym przypadku potrzeba było aż kilku wieków, by w dodatku tylko mało skutecznie ograniczyć proceder tego uczenia, trucia...

- „Demokracja prowadzi do [destrukcyjnej] dyktatury.” Platon (żył na przełomie V i IV wieku przed naszą erą)
Demokracja to rządy głupców; jest najgorszym z możliwych ustrojów, gdyż są to rządy hien nad osłami (Arystoteles, ur. 384 p.n.e., zm. 324 p.n.e.)...
„Głupcy są zawsze i wszędzie ogromną większością, a demokracja ma za podstawę większość.”

W tym systemie nie decydują racjonalne - przez nikogo merytorycznie niepodważone - argumenty, tylko wynik głosowania bezpośrednio, pośrednio przekupionej, emocjonalnej, ograniczonej umysłowo, bezmyślnej, egoistycznej, nieodpowiedzialnej, debilnej, psychopatycznej; destrukcyjnej większości, w tym reprezentującej interesy kasty urzędniczej, górniczej, rolniczej, religijnej, partyjnej, finansistów, bankierów, fabrykantów, milionerów, multimilionerów, miliarderów... Głosujący, zarówno wyborcy jak i wybrańcy, nie muszą być i nie są kompetentni, nie muszą i niczego merytorycznie pozytywnie całościowo nie uzasadniają, wybrańcy nie ponoszą bezpośrednio konsekwencji głosowania za szkodliwymi, złymi rozwiązaniami; nie muszą być, nie są i nie mają motywacji do konstruktywizmu, a wręcz przeciwnie – mają motywacje, a często nawet przymus do destrukcjonizmu...

Oto obraz stanu, poziomu umysłowego ludzi, stąd także stanu prawnego, na który powołują się osobniki upośledzone psychicznie, niedorozwinięte umysłowo; szkodliwe, destrukcyjne; debilne, psychopatyczne – bo coś nie jest JESZCZE zakazane...!

PS
Dziewięćdziesiąt kilka procent ludzi tylko powtarza obiegowe treści, bez względu na to, jak są one absurdalne, alogiczne, anormalne, prodestrukcyjne/nie tylko całościowo i prawidłowo, ale w ogóle nie analizuje i na tej podstawie nie wnioskuje, i jeszcze są absolutnie przekonani o ich słuszności i będą je/zastanej/jedynie słusznej sytuacji bronić...!
Jeśli ktoś chce się o tym przekonać, to może wkleić w wyszukiwarkę „swoje” myśli, i zobaczyć ile milionów razy są powielone m.in. w internecie...


http://carcinka.nowyekran.pl/post/49230 ... ie-mowilem
Czytał Pan może co nieco Pana Łobaczewskiego i innych autorów zajmujących się psychopatią i jej znaczenia w procesach politycznych i gospodarczych? Otóż oni zawsze będą wygrywać z uwagi na brak jakichkolwiek hamulców, choćby moralnych. Zrobią o wiele więcej dla osiągnięcia celu niż ludzie normalni. I w końcu to oni, z powodu nie kontrolowania tego zjawiska, wyznaczają standardy we wszelkich aspektach życia. Konsekwencje widać...
zadziwiony 22.01.2012 18:59:54
[Drobne poprawki – red.
Warto dodać, że psychopaci uważają, że tylko oni mają wszelkie racje, prawa/istnieją tylko psychopatyczne prawa, a ich ofiary nie mają żadnych, poza prawem/obowiązkiem zaspokajania ich potrzeb... Oni są „PANAMI”, a reszta, to mające ich słuchać, im służyć „frajerzy, bydło”... I jeszcze jedno. B. często psychopaci udają debili, by pod pretekstem „niezrozumienia” skutków, konsekwencji swojego zachowania, postępowania, działań i w ten sposób zapewniać sobie bezkarność, by zaspokajać, realizować swoje antyspołeczne, antyludzkie potrzeby... – red.]


Jako analogia:

JAK ZWYKLE NA ODWRÓT...:

Jeżeli mi nie odpowiada, że ktoś pluje z wiatrem na mnie, to powinienem mieć i osłaniać się parasolką...
Jeżeli mi nie odpowiada, by mi na siłę wpychano do gardła coś szkodliwego do jedzenia, to powinienem mieć założoną stalową i zamkniętą na zamek blokadę na usta...
Jeżeli mi nie odpowiada wdychanie śmierdzącej trucizny nikotynowej, to powinienem mieć założoną maskę przeciwgazową...
Jeżeli mi nie odpowiada, by ktoś mnie bił, to powinienem mieć założone na całym ciele ochraniacze...
Jeżeli mi nie odpowiada, że ktoś rzuca we mnie nożem, siekierą, to powinienem mieć i osłaniać się tarczą...
Jeżeli mi nie odpowiada, że ktoś do mnie strzela, to powinienem przemieszczać się wozem pancernym...
Jeżeli mi nie odpowiada słuchanie czegoś, to powinienem mieć zatkane uszy i nałożone na nie ochraniacze przeciwdźwiękowe...
Jeżeli mi nie odpowiada, by ktoś wmuszał mi przekaz wizualny, np. migał, przewijał przekaz, to powinienem mieć założone klapki na oczach...
Jeżeli mi nie odpowiada, by gwałcił mnie homoseksualista, to powinienem mieć założoną stalową i zamkniętą na kłódkę osłonę na usta i stalową i zamkniętą na kłódkę osłonę na genitalia i odbyt…
Itp., itd…


Najpierw jedni zaczęli naśladować innych z zagranicy w powtarzactwie, z tego skutkami, konsekwencjami:
Jeżeli przyjąć, iż przeciętny odbiorca RTV słyszy nazwę stacji, kanału, programu „tylko” 100 razy dziennie (czy jakieś inne powtarzactwo)(a najczęściej dużo więcej) i każdy taki komunikat trwa 1 sekundę (najczęściej dłużej), to rocznie daje to 360 (dla uproszczenia obliczeń) x 100 = 36 000 sekund/razy = 10 godzin! x 10 lat = 100 godzin/360 000 razy!! A do tego trzeba dodać jeszcze wypłociny reklamowe, slogany, charakterystyczne melodie! Czyli, praktycznie, przez tysiące godzin, setki tysięcy razy słuchamy tej ogłupiającej, zatruwającej i pustoszącej umysły trucizny!! I pewni osobnicy..., stanowiący prawo, uważają, że wszystko jest OK, a nawet, że jest to nie tylko potrzebne ale i dobre (prezydent Kwaśniewski zawetował inicjatywę ustawodawczą ograniczającą emisję tego syfu!)...! Czy ktoś się jeszcze dziwi, że mamy społeczeństwo takie, jakie mamy (i m.in. takich osobników wybiera do tzw. władzy)... Jaki sens ma powtarzanie czegoś, czego się nie chce słuchać?!; co się wie?!: w kółko dziesiątki razy, a co dopiero setki tys. razy?!

Analogicznie ma się sytuacja z tzw. reklamami – niczym innym niż przemocą na umysłach, psychice/ewidentnym szkodzeniem, niszczeniem; pogrążaniem/łamaniem ludzkich praw, w dodatku za pieniądze tych właśnie ludzi, w imię „praw” psychopatów, debili; kanalii!!


Trujący przekazem postępują analogicznie jak trujący nikotyną, i mają analogiczne prawa, racje...

STREFA POWIETRZA, KTÓRYM ODDYCHAMY/JEGO PRZEPŁYWU, WLOTU DO BUDYNKU/PRZEJŚCIE/ PRZYSTANEK, ITP/wolna od trucizny nikotynowej, uczenia/zarażania nałogiem (nikotynizm wynika z naśladownictwa/tego uczenia się/rozpowszechniania), od smrodzenia, denerwowania/stresowania, o tym dyskutowania, itp./BEZWZGLĘDNY ZAKAZ WYDMUCHIWANIA TRUCIZNY NIKOTYNOWEJ W OBRĘBIE 10 METRÓW!


W imię czego i w związku z czym mamy: - wdychać waszą truciznę/macie nas truć, wy psychopatyczne skurwysyny/ki!! - z wami dyskutować, kłócić się; stresować, słuchać waszych debilizmów, w tym przedstawiania spraw na odwrót, wy anormalne patofile!! - opłacać wasze leczenie, dla was renty, wy zdegenerowane debile/ki!! - mamy zezwalać na tego uczenie/rozpowszechnianie, wy antyludzkie, w tym aspołeczne kreatury...!! To wy macie prawo truć, a my nie mamy prawa tego nie wdychać; do skutecznej obrony...!!! Macie na celu i osiągacie pozytywne czy negatywne cele...!!! Co jest o normalne, prawidłowe, najważniejsze; jaka jest hierarchia ważności i na tej podstawie wartości: wasze degeneractwo czy nasze zdrowie, wartości społeczne...!!!

Proszę zwrócić uwagę na fakt, że niezażywający nikotynową truciznę stają z dala od wejść, przejść, itp., za to zażywający-rozdmuchujący nikotynową truciznę specjalnie stają przy przystankach, wejściach, przejściach (są najbliżej stojącymi tam ludźmi...), a dopiero po skończeniu odchodzą...!
Trujcie się wyłącznie sami (decydujcie czym i ile razy sami oddychacie, czym śmierdzicie; o stanie własnego zdrowia, jakości życia, wydatkach (na trucizny, lekarzy, leki), itp., kiedy i jak umrzeć! A zdrowie, życie innych ludzi zostawcie w spokoju!!)!! Inaczej postępują antyludzkie, bezwzględne bestie!! Czy P. unikają czy specjalnie tworzą problemy...

W Polsce rocznie z powodu wdychania trucizny nikotynowej (tn) umiera około 60 tys. osób, w tym co drugi trujący się w wieku od 35-69 lat, a na świecie ok. 4 mln – czyli w ten sposób popełniło samobójstwo, i dokonano zabójstw, wielokrotnie więcej osób, niż zginęło w obu wojnach światowych(!!), a setki milionów choruje!!
Jedna mutacja genów raka płuc przypada na każde wypalone 15 papierosów. Co więcej, zmiany wywołuje już pierwsze zaciągnięcie się nikotyną. 90% chorych na raka płuc to nikotynowcy.

PAPIEROSY ZABIJAJĄ NIE TYLKO NIKOTYNĄ O wiele szybciej palacza dopadną ukryte w nich bakterie. W dostępnych sprzedaży papierosach odkryto setki bakterii patogennych odpowiedzialnych za ciężkie i przewlekłe choroby - czytamy na labspaces.net. Nie tylko palacze, ale ci, w towarzystwie których się pali wchłaniają m.in.:
- Acinetobacter - infekcje krwi i płuc; - Bacillus - wydłużona forma bakterii, pod tą postacią występuje np. wąglik i tężec ; - Burkholderia - posocznica, zapalenie osierdzia, zapalenie dróg moczowych; - Clostridium - choroby układu pokarmowego; - Klebsiella - łączona z durem brzusznym, czerwonką i salmonellą; - Pseudomonas aeruginosa - pałeczki ropy błękitnej, „typowa bakteria szpitalna” może wywołać wszystko od infekcji ucha po zapalenie opon mózgowych.
Wstępne badania francusko-amerykańskie na Ecole Centrale de Lyon University of Maryland pokazały, że bakterie występujące w papierosach są w stanie przetrwać proces palenia. Potem podróżują z dymem do przewodu pokarmowego i płuc.
Jedna sztuka trucizny nikotynowej (tn) w postaci papierosa zawiera śmiertelną dawkę trucizny dla kilku ludzi – wystarczy ją parę razy wciągnąć do płuc bez odtruwania się powietrzem! Tn szkodzi nie tylko chemicznie, ale i promieniotwórczo, gdyż zawiera do 80% pierwiastków radioaktywnych zawartych w glebie! I taka trująca i promieniotwórcza maź osiada na wszystkim...!
Ile spożywamy trujących substancji i pierwiastków promieniotwórczych zawartych w produktach spożywczych przy których zażywano tn?!
PALACZE ZABIJAJĄ TYSIĄCE LUDZI. DZIECI UMIERAJĄ W MĘCZARNIACH To szokujące dane. 600 tysięcy ludzi na świecie umiera w wyniku następstw wdychania dymu tytoniowego - wynika z pierwszego globalnego raportu na ten temat.
Sejmowa Komisja Zdrowia: wypalany papieros wydziela dwa razy więcej dymu z tzw. strumienia bocznego niż głównego. Jak podano, ten boczny strumień zawiera 35 razy więcej dwutlenku węgla i cztery razy więcej nikotyny niż dym wdychany przez aktywnych palaczy.
W Polsce rocznie umiera 2 tys. osób narażonych na bierne wdychanie dymu tytoniowego!

Europejska gospodarka traci z powodu szkodliwości nałogu i leczenia palaczy - około 100 mld EUR rocznie! Paczka papierosów musi kosztować około 400 zł, bo przy obecnej cenie za resztę płacą niepalący. Prawdziwy koszt wyliczony na uniwersytecie politechnicznym w hiszpańskiej Cartagenie to 104 euro dla mężczyzny i 75 euro dla kobiety - donosi labspaces.net.

O prawie do zdrowia, życia stanowi Konstytucja!
Treść ustawy antynikotynowej (internet: „tekst ustawy antynikotynowej”) stanowi m.in., że zabrania się trucia ludzi w ogólnodostępnych msh publicznych! Jeśli zarządca msa publicznego nie umieści informacji o zakazie palenia podlega karze grzywny do 2 000 zł! Kto nikotyną truje ludzi w msu publicznym podlega karze grzywny do 500 zł!
„Rozdział XIX Przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu
Art. 156. § 1. Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci:
1) pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,
2) innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej lub znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. (...) § 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
(..) Art. 157. § 1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. (..) Art. 160. § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”
Za trucie ludzi odpowiada się przed sądem (i swoim sumieniem)! Trucie siebie, innych, tego uczenie jest objawem debilstwa, psychopatii; nikczemności kanalio!!

O kumulowaniu się negatywnych czynników i wzajemnym potęgowaniu ich negatywnego działania.
Jeżeli np. jeden negatywny czynnik zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania o 5%, a drugi tyle samo, to razem zwiększają je np. o 15%. A gdy wystąpią trzy łącznie, to ryzyko zachorowania (śmierci) zwiększa się do 30%. Nie ma możliwości, by trucie się, niezdrowy/szkodliwy tryb życia, nie miał negatywnego wpływu na organizm i potomstwo. Ilość negatywnych czynników należy zmniejszać (jeśli środowisko, żywność są niezdrowe/szkodliwe, to tym bardziej!).
Jeżeli przyjąć, iż przeciętny człowiek musi (praktycznie!) wdychać truciznę nikotynową „tylko!” przez 3 godziny dzienne (np. 1,5 godziny w pracy i 1,5 godziny w domu (a przecież często dłużej)), czyli dokonać około 2160 wdechów trucizny dziennie (a przecież często więcej), to daje to rocznie ponad tysiąc godzin/788 400 wdechów (razy 10, 20, 30, 40... lat!)!!
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO): W ciągu dziesięciu, dwudziestu lat co trzeci z nas zachoruje na nowotwór. RAK BĘDZIE ZABIJAĆ DWA RAZY CZĘŚCIEJ Medycyna przegrywa w walce z nowotworami. Rak wybija Polaków. 1,28 miliona ludzi w Europie umrze w tym roku na raka - prognozuje zespół włoskich naukowców. W samej Polsce będzie to 54,6 tys. mężczyzn i 44,4 tys. kobiet.

Jak wynika z ostatnich badań psychopaci stanowią jeden procent społeczeństwa, 15 do 20 procent mieszkańców więzień i 15 procent osób uzależnionych. Zakaz palenia będzie najbardziej dotkliwy dla chorych na schizofrenię. Aż 90 proc. z nich to palacze.

Kim jest osoba, która mając do wyboru mse, gdzie nie będzie przeszkadzać przechodzącym, stresować, truć ludzi, się eksponować i mse, gdzie będzie przeszkadzać przechodzącym, stresować, truć ludzi, się eksponować; szkodzić, to wybiera to drugie...! Kim jest taka osoba, która jeszcze uważa, że ma rację, a tych, którzy się, innych przed tym bronią uważa za pozbawionych do tego praw, wyzywa ich od nienormalnych, przypisuje im zło, grozi i uważa za winnych...!
Trucie się, innych, tego eksponowanie-uczenie-rozpowszechnianie nie może dawać uczucia przyjemności, poczucia słuszności, posiadania racji, być bezkarne!
P. nigdy nie miał/a i nigdy mieć nie będzie prawa do szkodzenia ludziom! To my zawsze mieliśmy i mieć będziemy prawo do tego, by inni nam nie robili krzywdy!
Tu nie jest ani palarnia, ani przymuszalnia do wdychania śmierdzącej trucizny, ani szkoła nauki trucia siebie, innych, ani klub, forum dyskusyjne!
Ja absolutnie nie chcę w żadnym stopniu, w żaden sposób synchronizować, a nie da się tego w pełni kontrolować/mieć na to wpływ, swojego umysłu z P., jak również, by spotykało to innych, a za ich pośrednictwem kolejne osoby (tak właśnie stało się z P...)!!

Wszystko ma swoje mse, a m.in. śmieci wrzuca się do kubłów na śmieci (ale nie wywołujące pożary m.in. w śmietnikach pety), wypróżnia się w toaletach (a nie np. przy wejściach, przejściach...), osobników nienormalnych, szkodzących ludziom, ich niszczących, pogrążających umieszcza/izoluje się w zakładach dla osób nienormalnych, w więzieniach (a nie pozostawia się na wolności), a trucizna nikotynowa ma odpowiednie mse w płucach debili/ek, a nie w płucach abstynentów...!

Istotą tekstów, zakazów antynikotynowych jest to, by ofiary nikotynowców, nikotynowczyń: naśladujący ich nikotynowcy, nikotynowczynie nie truli, nie uczyli tego ludzi, by nie irytowali, nie prowokowali dyskusji (codziennie, niemal wszędzie, łącznie tysiące razy)(czy P. postępowanie wychodzi naprzeciw temu celowi, czy wręcz przeciwnie?/! A jeśli nie, to proszę się zastanowić, czy może P. mieć takie prawo, rację (proszę także wziąć pod uwagę Konstytucję, kodeks karny)...!).

Wyjaśniające, uświadamiające teksty, zakazy, itp. przygotowuje się dla psychopatów, debili i ich zdemoralizowanych, wypaczonych ofiar, by pozostali ludzie mieli na co się powołać, gdy wszystko inne zawiedzie (normalni, inteligentni ludzie nie potrzebują się z nimi zapoznawać, by postępować rozumnie, a więc normalnie, etycznie, czyli i prospołecznie, a zatem jednocześnie odpowiedzialnie)!

Broni, wspiera się działania, ludzi pozytywnych, a nie destrukcyjnych (inaczej ludzie będą się bać działać konstruktywnie, a będą zachęcani do destrukcji)!

Jeśli ktoś łamie normy społeczne, unormowania prawne, w tym czyjeś prawa, szkodzi, niszczy, pogrąża, to sam nie może wymagać respektowania własnych praw/musi się liczyć z tego skutkami, konsekwencjami, a społeczeństwo/jego członkowie zobowiązani są do podejmowanie poza formalnych - skutecznych - działań obronnych, w tym w ramach obrony koniecznej z użyciem adekwatnej siły/przemocy! Również z tego powodu, że w znacznej części przypadków do psychopatów/ek, debili/ek inne, proludzkie, prospołeczne, w tym proumysłowe, propsychiczne, prozdrowotne, ekonomiczne, etyczne argumenty, przedstawiane nawet na dziesiątki sposobów, tysiące razy, latami nie docierają...! Do tego trzeba dodać jeszcze to, oprócz tego, że są one nieskuteczne, iż działania formalno\\\\\\\\\\\\\\\\-prawne są kosztowne. Oraz jeszcze to, że takie osobniki piorą mózgi swoim ofiarom, upierając się, że to oni mają prawo szkodzić, niszczyć, pogrążać, są normalni, postępują prawidłowo, a to ich ofiary nie mają żadnych praw, racji, a broniąc się, innych postępują nieprawidłowo, są nienormalni, źli... A więc w takich przypadkach konieczne jest podjęcie takich działań, użycie takich środków, przedstawienie takiej argumentacji, które będą, w dodatku od razu, rozumiane i respektowane/umożliwią osiągnięcie pozytywnych efektów: np. ciężkie pobicie, do czego można wykorzystywać osiłków z więzień podczas patroli msc publicznych (tego koszty będą minimalne, a skala i skuteczność działań będzie duża). Bo bezkarność demoralizuje, wypacza, wynaturza, co przyczynia się do rozpowszechniania degeneracji, destrukcji/regresu społeczeństw, ludzkości...!!! Należy także nie przyznawać, odbierać degeneratom/kom zasiłki, renty, emerytury.
------------------------------------
Wolnyswiat.pl


A teraz tego odbiorcy/uczniowie naśladują swoich nauczycieli, z tym że świetlnym przekazem, w imię analogicznych do sytuacji praw, racji, z odpowiednio analogicznymi skutkami, konsekwencjami...
Ostatnio zmieniony sob paź 25, 2014 1:10 am przez admin, łącznie zmieniany 53 razy.

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » wt mar 05, 2013 9:50 pm

„Wolność zaczyna się od... wyłączenia radia i telewizora!”

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


„Ale ja nie chcę niczego czytać!” A my nie chcemy mieć powodów do pisania, drukowania, przekazywania uświadamiająco-obronnych pism! Więc proszę nam nie szkodzić/nie stwarzać powodów do obrony!
„Ale mnie to nie obchodzi, że komuś szkodzę!” A nas nie obchodzi, że ciebie to nie obchodzi (i kto ma rację...)!


Internet, to nie jest dom wariatów…!!! Należy postępować normalnie, dawać prawidłowy przykład, kształtować odpowiednie postawy; szanować zdrowie psychiczne, pozytywnie programować, rozwijać, kształtować - umysły, psychiki; osiągać pozytywne cele!!!
Lawiny/plagi „zakłóceń”, dodatków, specjalnych efektów, powtarzania treści, np. jakiegoś sloganu, nazwy kanału, i innych nienormalności w przekazie końca nie widać…!!!

Po oczach…! Po uszach…!; zaśmiecanie przekazu…!; irytowanie…!; zniechęcanie, obrzydzanie, odstraszanie…!; zatruwanie umysłów…!/po psychice…!; po zdrowiu psychicznemu…!!! Branie-dawanie złego przykładu; demoralizowanie…!!!
Znaczna część autorów przekazu ma już na takim tle odchyły, są anormalni, obłąkani – wyrosło pokolenie nafaszerowanych tym tego odbiorców-naśladowców-demoralizujących-powodujących nienormalność-przekazywaczy tego dalej… - Ma miejsce efekt negatywnej lawiny…!!!
Czy ktokolwiek poprosił o te „zakłócenia”, efekty…!
Przecież człowiek cywilizowany, dorosły, normalny, zdrowy psychicznie, inteligentny, kulturalny powinien rozumieć przynajmniej podstawowe sprawy, być rozsądny, odpowiedzialny, brać-dawać dobry przykład, osiągać pozytywne cele…
Wszyscy już to tysiące razy widzieli, słyszeli i zobaczą, usłyszą, a nie chcieli, nie chcą i nie będą chcieć i nie powinni odbierać…!!!
Po co bezmyślnie irytować, naśladować, demoralizować brać-dawać zły przykład, doprowadzać do nienormalności umysłowej, choroby psychicznej, obłędu; efektu negatywnej lawiny…!!!
Po co te nie związane z tematem, a wyłącznie utrudniające odbiór, męczące, rozpraszające, irytujące, zniechęcające, zaśmiecające, zatruwające umysły, uwrażliwiające, uszkadzające psychiki szkodliwe efekty specjalne/odchyły w przekazie: zniekształcenia obrazu, koziołki, obroty, przeloty, błyski, migawki, drgania, najazdy/powiększenia/odjazdy/pomniejszenia, udziwnione przejścia itp., dźwięki, a m.in. imitacji zakłóceń telewizyjnych, szumu, podmuchu, smagnięcia batem itp…
Po co to powtarzactwo nazwy kanału, skoro jego nazwa jest cały czas widoczna (niektórzy są już tak tym zdemoralizowani, obłąkani, że nazwę kanału na stałe umieszczają w rogu filmu i jeszcze dodają ją, jako przerywnik, do samego filmu – czyli jest w trzech miejscach…)
Przecież normalni umysłowo, zdrowi psychicznie ludzie tak się nie porozumiewają. A pozostałych ludzi, którzy dokonuję w podobny sposób przekaz, umieszcza się w zakładach dla obłąkanych, psychiatrycznych…
Wywołuje to też plagę naśladownictwa w internecie irytujących dodatków, efektów dźwiękowych, wizualnych, powtarzactwa nazwy kanału. Przecież to nie jest i nie wiąże się z tematem filmu (np. o smaganiu batem, przelatywaniu przed widzem przedmiotu, który rozdziera powietrze, wichurze, uszkodzeniach monitora, komputera, zaburzeniach wzroku, nienormalności umysłowej, chorobach psychicznych)…
BŁYSK! ZIUUU! MIG! WRYYY! SMAG! ZGRZYT! WIZG! >TO KANAŁ, KTÓREGO NAZWĘ CAŁY CZAS WIDZISZ NA DOLE PO LEWEJ STRONIE!< Ani to nie ma związku z tematem... BŁYSK! ZIUUU! MIG! WRYYY! SMAG! Ani to przyjemne... BŁYSK! ZIUUU! MIG! WRYYY! SMAG! ZGRZYT! WIZG! >TO KANAŁ, KTÓREGO NAZWĘ CAŁY CZAS WIDZISZ NA DOLE PO LEWEJ STRONIE!< Ani ciekawe... BŁYSK! ZIUUU! MIG! WRYYY! SMAG! ZGRZYT! WIZG! >TO KANAŁ, KTÓREGO NAZWĘ CAŁY CZAS WIDZISZ NA DOLE PO LEWEJ STRONIE!< Ani nie ułatwia, tylko utrudnia odbiór.... BŁYSK! ZIUUU! MIG! WRYYY! SMAG! ZGRZYT! WIZG! >TO KANAŁ, KTÓREGO NAZWĘ CAŁY CZAS WIDZISZ NA DOLE PO LEWEJ STRONIE!< Ani zdrowe... BŁYSK! ZIUUU! MIG! WRYYY! SMAG! ZGRZYT! WIZG! >TO KANAŁ, KTÓREGO NAZWĘ CAŁY CZAS WIDZISZ NA DOLE PO LEWEJ STRONIE!< Ani oryginalne… BŁYSK! ZIUUU! MIG! WRYYY! SMAG! ZGRZYT! WIZG! >TO KANAŁ, KTÓREGO NAZWĘ CAŁY CZAS WIDZISZ NA DOLE PO LEWEJ STRONIE!< Więc po co te odchyły...!!! BŁYSK! ZIUUU! MIG! WRYYY! SMAG! ZIUUU! BŁYSK! WRYYY! ZGRZYT! WIZG! >TO KANAŁ, KTÓREGO NAZWĘ CAŁY CZAS WIDZISZ NA DOLE PO LEWEJ STRONIE!< – I jak, pomogło w odbiorze, podobało się…
PS
Jeszcze inaczej: Proszę się zastanowić: Jak komuś może podobać się awaria/zakłócenia, zgrzyty, przerwy w odbiorze (jeśli by tak było, to producenci sprzedawaliby uszkodzony sprzęt… A posiadający prawidłowo funkcjonujący uszkadzaliby go…)…
----------------------------
Jeśli jest to zbyt trudne do zrozumienia, zaśmiecony, zatruty, naśladowczy (geny lustrzane), niedorozwinięty, zdemoralizowany, znienormalniony umysł, chora, upośledzona psychika domagają się naśladowania, realizowania anormalności, zaspokajania dewiacji, to proszę robić 2 wersje filmów:
- normalnie zmontowane
- z odchyłami.
Będzie wybór, a jednocześnie okazja do przekonania się, co odbiorcy wybiorą.


Kolejny przykład, to emitowanie, np. podczas oczekiwania na połączenie telefoniczne, irytującego rzępolenia, dodawanie do programów, urządzeń emisję dźwięków, komunikatów bez możliwości ich wyłączenia (ktoś uważa, że każdy chce wszystko użytkować w kawalkadzie dźwięków, komunikatów… A jeśli nie chce, to i tak musi tego słuchać)…
Np.:
- Program do obsługi bezprzewodowego modemu internetowego operatora T-Mobile sygnalizuje przeraźliwym dzwonkiem o nadejściu wiadomości (w dodatku wcale bądź mało istotnej…)…
- W telefonie Samsung program do dyktowania głosem notatek „plumka” podczas jego używania (aby wk…ć użytkownika i osoby z jego otoczenia)…
- W słuchawkach bezprzewodowych z mikrofonem, które można by było używać do głosowego pisania, każde polecenie jest sygnalizowane dźwiękiem…
- W wielu firmach oczekiwanie na połączenie jest „umilane” przebrzydłym, irytującym rzępoleniem (i trzeba tego słuchać, bo w każdej chwili może ktoś odebrać połączenie… A jakby nie było rzępolenia, to telefon można odłożyć i zająć się czymś innym, aż usłyszy się głos w słuchawce.).
- W pewnej poczekalni oczekiwanie jest umilane ptasim harmiderem emitowanym z odtwarzacza…
- Na dworcach emitowany jest przekaz z telewizorów… - W kółko, łącznie tysiące razy (torturowanie/przymuszanie do słuchania czegokolwiek tysiące razy ma sprawiać przyjemność, być objawem normalności umysłowej, zdrowia psychicznego wg debili…), do obrzydzenia, wstrętu, emitowany jest komunikat: „Życzymy państwu przyjemnej podróży.”

Itp., itd…


Kolejny przykład
W niektórych zegarkach z wyświetlaczem cały czas miga co sekundę „:”, a wraz z tym znakiem nieco także i cyfry, aby i w dzień i w nocy skupiać na tym swoją uwagę… I komukolwiek do czegokolwiek jest to potrzebne – zarówno sekundnik, jak i czegokolwiek miganie… A niektóre mają jeszcze opcję pikania o każdej równej godzinie…


Następny problem, to osoby zawodowo występujące publicznie, a mające problemy z płynną, czystą/prawidłową, normalną wymową, dykcją…
Yyymnyyy… Jeśliii mnyyy… dokonujeee się yyyy… przekazzz yyymnnnyyy…, któryyyy yyy… odbierająąą mnyyy… nie tylkoooo yyymnnnyyy… milionyyy odbiorców, ale yyyy… w ogóleee yyymnnnyyy… większa liczbaaa mnyyy… odbiorców mnyyy…, to należy to robić yyyy… poprawnie (są specjaliści od wymowy)… Bądź zatrudniać osoby nie mające wad wymowy, problemów z wypowiadaniem się. Oprócz tego jąkanie się, powtarzanie się i inne wady wymowy, dykcji, wypowiedzi są zaraźliwe…!
Masowi odbiorcy nie mają też czasu i ochoty słuchać gawędziarzy. Więc lepiej milczeć niż pleść itp… I proszę na początku o wyłącznie same meritum, a nie najpierw jakieś wstępy, rozwinięcia, wywody, wykłady, a dopiero na końcu to, o co 99 procentom odbiorców chodzi…


"Bądź Na Bieżąco" („Kanał Zero” itp.) - każdy to widzi! Po co więc dodatkowo zaśmiecać umysły; truć; irytować; brać-dawać anormalny przykład...! To są skutki powszechności/zaraźliwości takiej emisji; takiego traktowania umysłów, psychik...!
Co(hyyy) to(hyyy) za(hyyy) irracjonalna(hyyy) ucieszona(hyyy) (debilna) intonacja(hyyy) głosu(hyyy)...!
Panie nawiedzony: "Bądź Na Bieżąco"... Po co zajmować się zbędnym, szkodliwym, irracjonalnym, irytującym powtarzactwem... "Bądź Na Bieżąco"... Po co brać i dawać zły przykład... "Bądź Na Bieżąco" Po co postępować antyludzko; anormalnie... "Bądź Na Bieżąco" Po co zaśmiecać, zatruwać umysły... "Bądź Na Bieżąco" Po co uszkadzać; upośledzać psychiki... "Bądź Na Bieżąco"... Po co obrzydzać nazwę kanału, ten zwrot... "Bądź Na Bieżąco",.. Po co ten destrukcyjny upór... Itp., itd...
PS
Pan tego nie wymyślił, tak samo jak m.in. nikotynizmu, alkoholizmu, narkomanii, religijności..., tylko jest ofiarą innych tak postępujących, których naśladuje i przekazuje ten stan, obłęd, taki upór, następnym…M(!)-M(!)-M(!)-R(!)-R(!)-R(!)-U(!)-U(!)-U(!)-G(!)-G(!)-G(!)-M(!)-M(!)-M(!)-R(!)-R(!)-R(!)-U(!)-U(!)-U(!)-
G(!)-G(!)-G(!)-M(!)-M(!)-M(!)-R(!)-R(!)-R(!)-U(!)-U(!)-U(!)-G(!)-G(!)-G(!)-M(!)-M(!)-M(!)-R(!)-R(!)-R(!)-
U(!)-U(!)-U(!)-G(!)-G(!)-G(!)-M(!)-M(!)-M(!)-R(!)-R(!)-R(!)-U(!)-U(!)-U(!)-G(!)-G(!)-G(!)-M(!)-M(!)-M(!)-
R(!)-R(!)-R(!)-U(!)-U(!)-U(!)-G(!)-G(!)-G(!)-M(!)-M(!)-M(!)-R(!)-R(!)-R(!)-U(!)-U(!)-U(!)-G(!)-G(!)-G(!)-
M(!)-M(!)...(...)...

<W<L<E<W<O<W<L<E<W<O<W<L<E<W<O<W<L<E<W<O<W<L<E<W<O<W<L<E<W<O<
<W<L<E<W<O<W<L<E<W<O<W<L<E<W<O<W<L<E<W<O<W<L<E<W<O<W<L<E<W<O<
<W<L<E<W<O<W<L<E<W<O<W<L<E<W<O<W<L<E<W<O<W<L<E<W<O<W<L<E<W<O<
<W<L<E<W<O<W<L<E<W<O<W<L<E<W<O<W<L<E<W<O<W<L<E<W<O<W<L<E<...(...)…

MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG
MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG
MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG
MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MIG MI…(...)…

ALKOHOLE 24h ALKOHOLE 24h ALKOHOLE 24h ALKOHOLE 24h ALKOHOLE 24h
ALKOHOLE 24h ALKOHOLE 24h ALKOHOLE 24h ALKOHOLE 24h ALKOHOLE 24h
ALKOHOLE 24h ALKOHOLE 24h ALKOHOLE 24h ALKOHOLE 24h ALKOHOLE 24h
ALKOHOLE 24h ALKOHOLE 24h ALKOHOLE 24h ALKOHOLE 24h ALKOHOL…(...)…

WEŹ POŻYCZKĘ! WEŹ POŻYCZKĘ! WEŹ POŻYCZKĘ! WEŹ POŻYCZKĘ! WEŹ POŻYCZKĘ!
WEŹ POŻYCZKĘ! WEŹ POŻYCZKĘ! WEŹ POŻYCZKĘ! WEŹ POŻYCZKĘ! WEŹ POŻYCZKĘ!
WEŹ POŻYCZKĘ! WEŹ POŻYCZKĘ! WEŹ POŻYCZKĘ! WEŹ POŻYCZKĘ! WEŹ POŻYCZKĘ!
WEŹ POŻYCZKĘ! WEŹ POŻYCZKĘ! WEŹ POŻYCZKĘ! WEŹ POŻYCZKĘ! WEŹ POŻY…(...)…

Karmy dla zwierząt Karmy dla zwierząt Karmy dla zwierząt Karmy dla zwierząt Karmy dla zwierząt
Karmy dla zwierząt Karmy dla zwierząt Karmy dla zwierząt Karmy dla zwierząt Karmy dla zwierząt
Karmy dla zwierząt Karmy dla zwierząt Karmy dla zwierząt Karmy dla zwierząt Karmy dla zwierząt
Karmy dla zwierząt Karmy dla zwierząt Karmy dla zwierząt Karmy dla zwierząt Karmy dla...(...)…

Wygraj milion! Wygraj milion! Wygraj milion! Wygraj milion! Wygraj milion! Wygraj milion!
Wygraj milion! Wygraj milion! Wygraj milion! Wygraj milion! Wygraj milion! Wygraj milion!
Wygraj milion! Wygraj milion! Wygraj milion! Wygraj milion! Wygraj milion! Wygraj milion!
Wygraj milion! Wygraj milion! Wygraj milion! Wygraj milion! Wygraj milion! Wygraj…(...)…


^GÓRA^
vDÓŁv
^GÓRA^
vDÓŁv
^GÓRA^
vDÓŁv
^GÓRA^
vDÓ... (...)…


ITP., ITD…

I tak w kółko mamy m.in. to odbierać godzinami, dniami, tygodniami, miesiącami, latami, tysiące,
dziesiątki tys., setki tys., miliony razy...!! Z tego skutkami, konsekwencjami (...)!!
Bo rządzący
psychopaci i debile nie egzekwują normalności, a co dopiero pozytywizmu, konstruktywizmu... Więc
wykorzystują to szkodzący m.in. przekazem, zarówno jego treścią jak i formą, psychopaci i debile...! A
nierozumne, bierne; zdegenerowane ludzkie bydło się na to godzi...W sprawie migania, przewijania przekazu itp. na wyświetlaczu w państwa firmie w msu publicznym!

Na wyświetlaczu powinna być zamieszczona wyłącznie stała informacja o rodzaju i ew. o godzinach i dniach działalności. Pozostałe informacje, również nieruchome, powinny być widoczne na witrynie firmy!


Propozycja do osobników/czek odpowiedzialnych za opisane procedery...: proszę podać mi swoje adresy zamieszkania, a ja tam, odpowiednio, zainstaluję na wprost P. okien to samo, co P. zainstalowali w msh publicznych - by P. odbierali to samo, co my... Podobnie wygląda sprawa z inną P. działalnością – wszędzie zrobię tak, jak P., by także i w tych przypadkach P. odbierali to, co P. ofiary...

14.09.2013 r.
Propozycja dla reklamodawców.
Proszę podać mi swoje adresy zamieszkania, dać do dyspozycji swoje komputery, a ja tam zamieszczę »to«, do czego odbioru przymuszacie innych.
I w tym przypadku nie będzie chętnych...

Analogiczne, z takim samym efektem, propozycje można przedstawić m.in.
nikotynowcom, gwizdaczom, muczącym, podśpiewującym, używającym głośno słuchawek, pstrykającym długopisem, ciamkającym, strzelającym gumą do żucia, pojazdowym decybeloimbecylom (specjalnie w tym celu podrasowują silniki, uszkadzają tłumiki), itp., itd. (jak oni przymusili dziennie do wdychania trucizny, słuchania powodowanych, wydawanych przez siebie dźwięków np. kilkadziesiąt, kilkaset, kilka-, kilkadziesiąt tys. osób, to tyle samo osób dziennie powinno, odpowiednio, przymuszać ich do wdychania, odbioru odpowiedniego przekazu)... I co by się okazało: jak oni do tego wdychania, odbioru przymuszają, to wszystko jest prawidłowo... Ale jak ich do tego wdychania, odbioru przymuszać, to już jest nienormalność, zło i na to nie pozwolą...


P. nie jest tutaj u siebie, sam/a, i tutaj nie jest sala koncertowa, dyskoteka do wymuszonego odbioru jazgotu muzycznego, świetlnego migania czymkolwiek i w jakikolwiek sposób, wymuszona czytelnia przewijanych tekstów, kino do wymuszonego oglądania jakichkolwiek animacji, wymuszona słuchalnia radia, telewizji, tzw. reklam; mse mające służyć do wmuszania odbioru jakiegokolwiek przekazu; mse mające służyć do denerwowania, stresowania, irytowania, zaśmiecania, zatruwania umysłów; ogłupiania; uwrażliwiania, uszkadzania psychik; mse mające służyć do czynienia precedensu, co daje pretekst kolejnym osobom/naśladowcom; mse mające służyć do dawania złego przykładu, co przyczynia się do tego naśladowania, rozpowszechniania - tak powstaje efekt negatywnej lawiny; demoralizowania, wypaczania; wynaturzania; mse mające służyć do szkodzenia, niszczenia; pogrążania, tylko publiczna, czyli wspólna, wymagająca neutralnego zachowania, postępowania, działania, przestrzeń!

Ludzie są klientami tylko wtedy, gdy korzystają z oferty, w dodatku, w pełni tego słowa znaczeniu, dobrowolnie, w pozostałym czasie, msh są, odpowiednio, przejeżdżającymi, przechodniami, prowadzącymi np. po sąsiedzku działalność gospodarczą, mieszkańcami, w tym jednocześnie część z ludzi jest wrażliwcami, czyli dużo szybciej, dużo bardziej, i dużo dłużej przeżywającymi stresy, intelektualistami, posiada umysł analityczny, czyli to, co odbierają analizują, konstruktywistami, osobami wybitnymi. I m.in. ci ludzie nie chcą stawać się upośledzonymi psychicznie, chorymi umysłowo, debilami! O czym dobrze wy, przymuszający do odbioru reklamowego, irytującego, trującego ścierwa, skurwysyny wiecie!!

Jeszcze inaczej.
Jako adekwatną analogię do przymuszania do odbioru szkodliwego przekazu, dam taki przykład: jakby P. reagowali, gdyby w msh publicznych pracujący tam ludzie wpychali do gardeł klientów, przechodniów gówno... A gówno dla organizmu jest tym, czym odbiór szkodliwego przekazu jest dla psychiki, umysłu...!
Przecież w normalnie przygotowanym przekazie, np. w filmie, nie ma mrugania, migania, przewijania, robienia, np. w białym, czarnym kolorze, kontrastów, jakiś wstawek, powtórek, itp., itd. między ujęciami… A nie ma dlatego, że taki przekaz jest denerwujący, irytujący, męczący, szkodliwy, zniechęcający… Więc tego odbiorcy rezygnowaliby z oglądania tak przygotowanych filmów… Jednak potrzeba bezmyślnego, nieodpowiedzialnego naśladowania, szkodzenia jest dla wielu ludzi silniejsza od potrzeby zachowywania się, działania, postępowania w sposób normalny, prawidłowy, w tym odpowiedzialny, w tym odpowiedni do naśladowania, rozpowszechniania…


Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
RZECZPOSPOLITA
Art. 1.
Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.

Art. 2.
Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.

Art. 14.
Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność prasy i innych środków społecznego przekazu.

Art. 24.
Praca znajduje się pod ochroną Rzeczypospolitej Polskiej. Państwo sprawuje nadzór nad warunkami wykonywania pracy.
Ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną
(Dz.U. Nr 144 z 2002 r., poz.1204):

‘‘Art. 10.
1. Zakazane jest przesyłanie niezamówionej informacji handlowej
skierowanej do oznaczonego odbiorcy za pomocą środków komunikacji
elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej. (...)
2. Działanie, o którym mowa w ust. 1, stanowi czyn nieuczciwej
konkurencji (...)

(...)

Art. 24.
1. Kto przesyła za pomocą środków komunikacji elektronicznej
niezamówione informacje handlowe, podlega karze grzywny. (...)
2. Ściganie wykroczenia, o którym mowa w ust. 1, nastapi na wniosek
pokrzywdzonego.’’


Ustawa o ochronie danych osobowych
Dz.U. z 2002 nr 101 poz. 926 • Brzmienie od 1 stycznia 2012

ROZDZIAŁ 4
Prawa osoby, której dane dotyczą
Art. 32. 1. Każdej osobie przysługuje prawo do kontroli przetwarzania danych, które jej dotyczą, zawartych w zbiorach danych, a zwłaszcza prawo do:
1) uzyskania wyczerpującej informacji, czy taki zbiór istnieje, oraz do ustalenia administratora danych, adresu jego siedziby i pełnej nazwy, a w przypadku gdy administratorem danych jest osoba fizyczna – jej miejsca zamieszkania oraz imienia i nazwiska,
2) uzyskania informacji o celu, zakresie i sposobie przetwarzania danych zawartych w takim zbiorze,
3) uzyskania informacji, od kiedy przetwarza się w zbiorze dane jej dotyczące, oraz podania w powszechnie zrozumiałej formie treści tych danych,
4) uzyskania informacji o źródle, z którego pochodzą dane jej dotyczące, chyba że administrator danych jest zobowiązany do zachowania w tym zakresie w tajemnicy informacji niejawnych lub zachowania tajemnicy zawodowej,
5) uzyskania informacji o sposobie udostępniania danych, a w szczególności informacji o odbiorcach lub kategoriach odbiorców, którym dane te są udostępniane,
5a) uzyskania informacji o przesłankach podjęcia rozstrzygnięcia, o którym mowa w art. 26a ust. 2,
6) żądania uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania danych osobowych, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania lub ich usunięcia, jeżeli są one niekompletne, nieaktualne, nieprawdziwe lub zostały zebrane z naruszeniem ustawy albo są już zbędne do realizacji celu, dla którego zostały zebrane,

Art. 35. 1. W razie wykazania przez osobę, której dane osobowe dotyczą, że są one niekompletne, nieaktualne, nieprawdziwe lub zostały zebrane z naruszeniem ustawy albo są zbędne do realizacji celu, dla którego zostały zebrane, administrator danych jest obowiązany, bez zbędnej zwłoki, do uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania danych, czasowego lub stałego wstrzymania przetwarzania kwestionowanych danych lub ich usunięcia ze zbioru, chyba że dotyczy to danych osobowych, w odniesieniu do których tryb ich uzupełnienia, uaktualnienia lub sprostowania określają odrębne ustawy.
2. W razie niedopełnienia przez administratora danych obowiązku, o którym mowa w ust. 1, osoba, której dane dotyczą, może się zwrócić do Generalnego Inspektora z wnioskiem o nakazanie dopełnienia tego obowiązku.
3. 20) Administrator danych jest obowiązany poinformować bez zbędnej zwłoki innych administratorów, którym udostępnił zbiór danych, o dokonanym uaktualnieniu lub sprostowaniu danych.


ROZDZIAŁ 8
Przepisy karne
Art. 49. 1. Kto przetwarza w zbiorze dane osobowe, choć ich przetwarzanie nie jest dopuszczalne albo do których przetwarzania nie jest uprawniony, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Art. 51. 1. Kto administrując zbiorem danych lub będąc obowiązany do ochrony danych osobowych udostępnia je lub umożliwia dostęp do nich osobom nieupoważnionym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Art. 52. Kto administrując danymi narusza choćby nieumyślnie obowiązek zabezpieczenia ich przed zabraniem przez osobę nieuprawnioną, uszkodzeniem lub zniszczeniem, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Art. 53. Kto będąc do tego obowiązany nie zgłasza do rejestracji zbioru danych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Art. 54. Kto administrując zbiorem danych nie dopełnia obowiązku poinformowania osoby, której dane dotyczą, o jej prawach lub przekazania tej osobie informacji umożliwiających korzystanie z praw przyznanych jej w niniejszej ustawie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Art. 54a. Kto inspektorowi udaremnia lub utrudnia wykonanie czynności kontrolnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Zabrania się używania instalacji lub urządzeń nagłaśniających na publicznie dostępnych terenach miast, terenach zabudowanych oraz na terenach przeznaczonych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. (Ustawa „Prawo ochrony środowiska” z 27 kwietnia 2001 r.)
http://prawo-karne.blogspot.com/2009/07 ... dosci.html
DOPROWADZENIE DO UPADŁOŚCI

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8

Omawiane przestępstwo zachodzi, gdy łącznie spełnione są następujące przesłanki :
- sprawca działa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej,
- wprowadza inną osobę w błąd albo wykorzystuje jej błąd lub niezdolność do należytego pojmowania przedsiębranego działania i w ten sposób
- doprowadza ją do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Korzyścią majątkową lub osobistą jest korzyść zarówno dla popełniającego przestępstwo, jak i dla osób trzecich.

Doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem będzie przestępstwem oszustwa jedynie wtedy, gdy zostało dokonane za pomocą wprowadzenia jej w błąd lub wykorzystaniu jej błędu. Wprowadzenie innej osoby w błąd polega na wytworzeniu u niej błędnego przekonania o stanie rzeczy istotnym dla danej sprawy.
Wprowadzenie przez sprawcę w błąd może nastąpić w jakikolwiek sposób - słowem, gestem, przedstawieniem dokumentów sfałszowanych lub stwierdzających nieprawdę itp.

Istotą przestępstwa oszustwa z art. 286 § 1 kodeksu karnego jest doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Rozporządzenie mieniem to każda czynność wywołująca przesunięcie majątkowe: zapłata określonej sumy pieniężnej, wydanie towaru, wykonanie usługi itp.

Z oszustwem będziemy mieli do czynienia jedynie wtedy, gdy rozporządzenie mieniem będzie obiektywnie niekorzystne.
http://www.polis.edu.pl/index.php?optio ... &Itemid=70
Czyn znęcania się może być popełniony w obydwu formach, czyli fizycznej i psychicznej wraz z zamiarem ewentualnym i bezpośrednim[17]. Ustawodawca rozumiejąc wartość jaką stanowi życie ludzkie poszerzył zakres przedmiotowy art. 207 § 2 kodeksu karnego o zjawisko szczególnego okrucieństwa. Definiując je w następujący sposób: przez szczególne okrucieństwo należy rozumieć zachowanie charakteryzujące się wysoką intensywnością przemocy i cierpień wynikających z dręczenia pokrzywdzonego, nie tylko „ponad potrzeby” osiągnięcia celu, ale i ponad wszelkie dające się zrozumieć odruchy[18]. Szczególne okrucieństwo sprawcy może wyrazić się nie tylko w fizycznym, ale i psychicznym oddziaływaniu na osobę[19].

http://prawo-karne.wieszjak.pl/przestep ... -sie.html#
Jaka jest kara za to przestępstwo?
Przedmiotowe przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, chyba, że było popełnione z zastosowaniem szczególnego okrucieństwa (bo wówczas sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10).

Z kolei, jeżeli następstwem znęcania się nad inną osobą (w tym również znęcania się z szczególnym okrucieństwem) jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.


http://forum.wm.pl
„Rozdział XIX
Przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu
Art. 156. § 1. Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci:
1) pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,
2) innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej lub znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
(...)
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
(..)
Art. 157. § 1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
(..)
Art. 160. § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”
Ostatnio zmieniony ndz lis 09, 2014 10:39 pm przez admin, łącznie zmieniany 12 razy.

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » wt mar 05, 2013 9:51 pm

WSZYSCY PONOSIMY WSZYSTKIEGO SKUTKI!
Z tym, że jedni bezpośrednio i pośrednio, a drudzy tylko pośrednio, bo za wszystko m.in. płacimy, a m.in. za wandalizm w bezpośrednich opłatach za użytkowanie publicznego dobra, oraz za pośrednictwem podatków płaconych osobiście bądź/i przez innych, którym płacimy odpowiednio więcej za produkty, usługi, z których korzystamy. Kolejnym aspektem szkodzenia, niszczenia są skutki ekologiczno-zdrowotne wynikłe z dodatkowej produkcji. A dotyczy to wszystkich aspektów zachowań, postępowania, działań, w tym także usług, produkcji – W tym łańcuchu powiązań biorą udział wszyscy mieszkańcy Ziemi!

Dlaczego nie wolno źle zachowywać się, postępować, działać: bo, odpowiednio, nie jest P. u siebie, sam/a, bo przyczynia się P. do skupiania, koncentrowania na tym, co P. robi (np. na wydawanych, powodowanych dźwiękach, hałasach, przekazie werbalnym, mimicznym, w tym wzrokowym, np. za sprawą napastowania wzrokiem, na P. nikotynowym, alkoholowym, narkotykowym, radiowym, telewizyjnym, proreligijnym, propartyjnym degeneractwie), na P. uwagi, co powoduje o tym myślenie, zajmowanie się tym, tego skutkami, zamiast innymi, ważnymi sprawami, co wywołuje synchronizowanie umysłów tego ofiar z debilami, psychopatami, osobnikami anormalnymi, chorymi, antyludzkimi, aspołecznymi, bo przymusza P. do ponoszenia negatywnych skutków swojego zachowania, postępowania, działań przez innych, bo czyni P. precedens, demoralizuje, wypacza, uczy tego innych, a więc przyczynia się do tego rozpowszechniania, bo prowokuje P. do obrony, scysji, dyskusji, kłótni, bijatyki, bo. powoduje P. interwencję policji, angażuje prokuratury, sądy, bo P. irytuje, stresuje, wnerwia, wkurwia, bo przyczynia się P. do uwrażliwienia; chorób; uszkodzeń genów; obniżenia potencjałów, bo przyczynia się P. do cierpień, nieszczęść, tragedii; bo powoduje P. problemy, szkody, straty; bo P. pogrąża!!!

Wyjaśniające, uświadamiające teksty, zakazy, itp. przygotowuje się dla psychopatów, debili i ich zdemoralizowanych, wypaczonych ofiar, by pozostali ludzie mieli na co się powołać, gdy wszystko inne zawiedzie (normalni, inteligentni ludzie nie potrzebują się z nimi zapoznawać, by postępować rozumnie, a więc normalnie, etycznie, czyli i prospołecznie, a zatem jednocześnie odpowiedzialnie)!
Pozytywne zachowanie, postępowanie, działania przyniosą, dzięki tego naśladowaniu, uczeniu, rozpowszechnianiu, osiągnięciu efektu pozytywnej lawiny, pozytywne efekty, a negatywne przyniosą negatywne skutki, konsekwencje, więc nie wolno ani sobie, ani innym w jakikolwiek sposób szkodzić, bo wówczas osiąga się efekt negatywnej lawiny!
Dbajmy o siebie m.in. dbając o innych (...).
Inteligentni, normalni, mądrzy, rozsądni, wrażliwi, etyczni, ludzie są wstanie przewidzieć skutki postępowania; wyciągają rozsądne, konstruktywne, całościowo przemyślane, wnioski, i jeśli coś czynią, to po to, by osiągnąć tego pozytywne, a nie negatywne efekty.
„To moja sprawa, czy i jak się truję!” Czy dla ciebie nie będzie miało, m.in. zdrowotno-psychiczno-ekonomicznego, znaczenia, że tacy jak ty, trujący się, demoralizujący, wypaczający, uczący, pośrednio, bezpośrednio, tego następnych (przecież ciebie do twojego stanu też ktoś właśnie tak doprowadził...), »inni«; społeczeństwo będzie chore, głupie, nienormalne, pośrednio, bezpośrednio złe...
ZASTANÓW SIĘ, JAKI JEST TWÓJ WPŁYW, WKŁAD W OTOCZENIE, ŚWIAT; GENY; POTENCJAŁ; RZECZYWISTOŚĆ. PAMIĘTAJ O SPRZĘŻENIU ZWROTNYM.
Dzisiaj Ty nie przejmujesz się że czynisz komuś krzywdę (lekceważysz, okazujesz obojętność, nieczułość, pogardę, kierujesz, krótkowzrocznie, swoim egoizmem, jesteś destrukcyjnie uparty/a, bezwzględny/a; uszkadzasz, w tym tego nieświadomych osób, psychikę, wypaczasz umysł, demoralizujesz swoim aspołecznym postępowaniem; degradujesz, degenerujesz; uszkadzasz geny; obniżasz potencjał, uczysz takiego postępowania, rozprzestrzeniasz takie traktowanie samopoczucia, zdrowia, intelektu, wspólnego interesu, dobra; nieświadomie, świadomie, w sposób nieuświadomiony, uświadomiony programujesz swój, innych umysł na destrukcję), szkodzisz (przyczyniasz do problemów, szkód, strat); pogrążasz » jutro Ktoś nie przejmuje się że tobie szkodzi »» pojutrze Nikt nie przejmuje się nikim ani niczym »»» po pojutrze nie ma kto; nie ma kim, ani czym się przejmować...
Dzięki temu co robisz, czynisz, świat może być gorszy bądź lepszy (to inwestycja). Możesz więc tracić bądź zyskiwać.

„Taki już los. Tacy są ludzie”.
Totalnym błędem w ocenianiu ludzi jest nierozróżnialnie, uogólnianie, rozpraszanie odpowiedzialności na wszystkich, czyli na „nikogo”.

Jednym z problemów ludzkości - w dotychczasowym, anormalnym świecie, co skutkuje także uszkadzaniem psychiki, wypaczaniem, upośledzanie umysłów, demoralizowaniem - jest brak trafnego, właściwego, oceniania motywów, efektów działań, identyfikowania osobników...

Kolejnym problemem jest brak zdolności do obiektywnej samooceny (np. większość psychopatów, debili uważa że są normalni, mądrzy, dobrzy, postępują właściwie, a to inni są nienormalni, głupi, źli...).
Do właścicieli sklepów, supermarketów, hipermarketów, centrów handlowych, itp.

Kolejny raz, rok w tej sprawie (wysyłam im to od 2003 roku)...
M.in. P. są naśladowcami, wzorcem - proszę być pozytywnym, a nie negatywnym
W SPRAWIE PRZYMUSZANIA WSZYSTKICH/W WSZYSTKIE DNI DO ODBIORU TZW. REKLAM, JAZGOTU MUZYCZNEGO...


Proszę przynajmniej zrobić podział:
- w dni parzyste: wszędzie i w wszelkiej formie tzw. reklamy, jazgot muzyczny,
- w dni nieparzyste: nigdzie, w żadnej formie jakichkolwiek tzw. reklam, żadnego jazgotu muzycznego.

O czym proszę poinformować klientów odpowiednimi napisami informacyjnymi przy wejściu.

Dzięki czemu każdy będzie mógł skorzystać z P. oferty, bo jest wybór (zarówno ci, co chcą, jak i ci, którzy nie chcą czegokolwiek odbierać (słuchać, oglądać)).
03.02.2013 r.
Do:
- Urzędu m.st. Warszawy
- Wojewody Mazowieckiego


W sprawie bezczelnego, egoistycznego, bezmyślnego, denerwującego, irytującego, uwrażliwiającego, uszkadzającego psychikę, bezwzględnego postępowania użytkowników wspólnej przestrzeni, którzy są odpowiedzialni za jaskrawie świecące (w nocy oślepiające), irytująco migające, przesuwające, zmieniające się tzw. reklamy w wszelkiej postaci, w tym tekstowej, obrazkowej, animowanej, takie oświetlanie tzw. reklam, że ani nie można spokojnie przejść, poczekać na środek transportu, ani jechać nie tylko bez stresu (...), ale nawet, jako kierowca, w ogóle bezpiecznie, ani stanąć przy oknie w mieszkaniu, a co dopiero przez nie spojrzeć, itp...

Miliony ludzi powinno mieć tysiące propozycji, tysiące razy rocznie kodowane w umyśle, o tym pamiętać, mieć zaśmiecany, zatruwany umysł, uwrażliwianą, upośledzaną, uszkadzaną psychikę, bo 1-dna osoba na tysiące skorzysta z oferty, i jak będzie potrzebować skontaktować się z producentem, to przeczyta nazwę firmy na produkcie albo jego opakowaniu bądź na dołączonej do niego ulotce, broszurce, dokumencie, spyta się w sklepie, znajdzie w internecie, itp.

A w związku z tym trzeba skutecznie wymusić:
- zmniejszenie do minimum natężenia światła tych źródeł świetlnego zanieczyszczania publicznej przestrzeni,
- by jakakolwiek zmiana przekazu nie następowała częściej niż 1 raz dziennie i tylko o godz. 24.00 (czyli daje to możliwość 365 zmian rocznie)(co oznacza m.in. zakaz jakiegokolwiek, czymkolwiek migania światłem, w tym lampkami, lampami stroboskopowymi, przewijania przekazu, itp.!).


http://www.o2.pl / http://www.sfora.pl | Sobota [19.12.2009, 22:38] 1 źródło
OD TERAZ REKLAMA NIE MOŻE ZASŁONIĆ NAM SŁOŃCA
Te, które zasłaniają muszą zniknąć.

Właściciele reklam, które zasłaniają światło, mają na ich usunięcie półtora roku.
W sobotę weszło w życie prawo, według którego reklamy umieszczane na budynkach wielorodzinnych nie mogą ograniczać dziennego światła - czytamy na tvn24.pl.
Trzeba jednak pamiętać, że nie dotyczy ono gmachów publicznych, biurowców czy domów jednorodzinnych.
Reklamy, nawet te największe, mogą wisieć na fasadach domów mieszkalnych, o ile nie ograniczają mieszkańcom światła - dodaje portal. | JS

http://www.o2.pl / http://www.sfora.pl | 04.05.2011
OŚLEPIAJĄCE BILLBOARDY? POZNAŃ MA NA NIE SPOSÓB
W końcu się uda?

Poznań chce walczyć z oślepiającymi reklamami LED-owymi, które wpisały się w krajobraz centrów dużych miast. W nocy jest tak jasno, że ludzie nie mogą spać a kierowcy są oślepiani.
Inspektorzy budowlani dostaną luksomierze, które pokażą jak mocno świecą ekrany - zauważa tok.fm.
Mieszkańcy Poznania coraz częściej skarżą się w nadzorze budowlanym na oślepiające reklamy diodowe.
Polskie przepisy stanowią, że jeżeli reklama świeci białym światłem, to nie może ono przekraczać pięć luksów. Gdy chodzi o ekran kolorowy, maksymalna dawka wynosi trzy luksy.
Gdy inspektorzy budowlani wykryją takie oślepiające reklamy, nakażą ich właścicielom zmniejszenie natężenia światła. Brak reakcji zakończy się mandatem - dodaje serwis.
Do teraz jedyną bronią inspektorów było wykazanie, że reklamy umieszczono nielegalnie.
Autor: JS

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,9538 ... ce_walcz...

[Trzeba także zabronić, irytującego, uwrażliwiającego, migania przekazem świetlnym, jakiegokolwiek zmieniania przekazu, częściej jak 1 raz dziennie! – red.]


Więcej materiałów związanych z tematem znajduje się w poniższych plikach:

WYPŁOCINOREKLAMOWY ŚWIAT
http://www.wolnyswiat.pl/7h1.html

DO OBRONY PRZED SŁUCHANIEM RTV, JAZGOTU MUZYCZNEGO
Proszę swój nałóg, uleganie instynktowi stadnemu i wynikłe z tego naśladownictwo, bezmyślność, potrzebę szkodzenia sobie realizować przynajmniej bez bezpośredniej szkody dla innych (nie robić z nich radiowych, telewizyjnych ćpunów...; psychicznych, umysłowych, w tym intelektualnych kalek...)!
http://www.wolnyswiat.pl/8h1.html

WYPŁOCINY REKLAMOWE – POSTULATY
http://www.wolnyswiat.pl/9h1.html

WYPŁOCINY REKLAMOWE
http://www.wolnyswiat.pl/11h1.html


5 PRZYKŁADÓW SKUTECZNOŚCI PRZEKONYWANIA RACJONALNYMI ARGUMENTAMI…
http://www.wolnyswiat.pl/34h1.html

Nim projekt jest bardziej racjonalny...
http://www.wolnyswiat.pl/20h5.html

„LUDZI DZIELIMY M.IN. NA…”
http://www.wolnyswiat.pl/31h1.html

STOPNIE ŚWIADOMOŚCI I TEGO OBJAWY ORAZ SKUTKI
http://www.wolnyswiat.pl/9h5.html


PSYCHOPACI
http://www.wolnyswiat.pl/2h1.html


No dobrze, ale co dalej Panie Piotrze?
http://www.racjonalnyrzad.pl/forum/view ... p?f=5&t=20

---------------
Z poważaniem,
Piotr Kołodyński - autor-redaktor:
- http://www.wolnyswiat.pl
- http://www.racjonalnyrzad.pl
- http://www.pzepr.pl


---------------------------

Warszawa 20.02.2013 r.

URZĄD MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY
Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego

AM-WEPP.670.45.2013.JLI

Dziękuję za korespondencję poruszającą problem bodźców audiowizualnych wpływających negatywnie na jakość życia.


Uprzejmie informuję, że zasygnalizowane przez Pana propozycje modyfikacji obowiązujących przepisów wymagają zmian systemowych, pozostających poza kompetencjami samorządu terytorialnego.

Właściwym merytorycznie organem jest Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, które przygotowuje branżowe projekty aktów dla Ustawodawcy.

p.o. DYREKTORA
BIURA ARCHITEKTURY PLANOWANIA
PRZESTRZENNEGO
Marek Mikos
Ostatnio zmieniony ndz sie 17, 2014 6:56 pm przez admin, łącznie zmieniany 19 razy.

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » wt mar 05, 2013 9:51 pm

Konstruktywne uwagi m.in. odnośnie funkcjonowania stron, wykorzystywania internetu
M.in. P. są naśladowcami, wzorcem - proszę być pozytywnym, a nie negatywnym


Pozytywny, odpowiedni do naśladowania, godny pochwały przykład normalnie przygotowanej/funkcjonującej strony/takiego przekazu:
http://www.kontenery-polstrug.pl/


O w pełni świadomym niszczeniu umysłów o wysokim pozytywnym potencjale, niezależnych, analitycznych, rozumnych, świadomych, racjonalnych, a preferowaniu, tworzeniu umysłów odbiorczych, upośledzonych, nierozumnych, emocjonalnych, stadnych...

Pismo dla Ciebie i Twojej rodziny zawsze przy tobie! Czytasz kiedy chcesz – rano, w południe, po południu, wieczorem, w nocy!
To niesamowite pismo dla Ciebie, którego pragniesz! Postanowiłem spełnić Twoje i Twojej rodziny marzenia i stworzyłem specjalnie dla Was to rewelacyjne pismo! Poczuj pismo dla Ciebie! Poczuj smak wolności z pismem dla Ciebie! Przeżyj prawdziwą, emocjonującą, niepowtarzalną przygodę z pismem specjalnie dla Ciebie! Bądź sobą i przeczytaj pismo dla Ciebie! Poczuj pismo, które przygotowałem specjalnie dla Ciebie! Spełnij swoje marzenia z pismem dla Ciebie i Twojej rodziny! Poczuj moc pisma dla Ciebie! Ty i pismo dla Ciebie! Pismo dla Ciebie i Ty! Ciesz się pismem dla Ciebie i Twojej rodziny! Poczuj pełnię szczęścia z pismem dla Ciebie! Przeczytaj to przygotowane z najwyższą starannością i klasą pismo dla Ciebie i Twojej rodziny!...

Znaczna część ludzi b. silnie ulega autodestrukcji, odczuwa i zaspokaja potrzebę szkodzenia, niszczenia, pogrążania także innych ludzi, stąd mamy plagę m.in. nikotynizmu, alkoholizmu, narkomani chemicznej, narkomanii radiowej, telewizyjnej, religijnej, przemoc reklamową, przemoc przymuszania do odbioru przekazu z radia, telewizji i z innych źródeł; eksponowanie swojego degeneractwa, wciąganie w trucie się; nałogi; degeneractwo...


„Ale mi tego słuchanie nie szkodzi!” Wszystko co jest szkodliwe, wszystkim, którzy są na to wystawieni - bezpośrednio, a pozostałym osobom pośrednio, szkodzi!
Proszę się także bezmyślnie nie porównywać np.: debil/ka z intelektualistą/ką, psychopata/ka z osobą empatyczną, proludzką, prospołeczną, ludzie bezmyślni, o umysłach odbiorczych* z osobami o umysłach analitycznych, czyli to, co odbierają analizują, wrażliwcami, czyli negatywne bodźce dużo szybciej, dużo bardziej, dużo dłużej przeżywają, a są jeszcze osoby świadomie wrażliwe, czyli zdają sobie sprawę co i jakie konsekwencje umysłowe, psychiczne, zdrowotne, życiowe, osobiste, społeczne powoduje, konstruktywnymi, wybitnymi.

*Ludzkie umysły można podzielić także na takie 3 grupy:
- wewnętrzny: skupiony na sobie, pracujący sam nad sobą, ściśle dobierajmy czas, formę i rodzaj informacji (bo niewartościowe informacje zaprzątają uwagę, zajmują czas, irytują, zaśmiecają umysł; szkodzą),
- zewnętrzny: skupiony na bodźcach z zewnątrz, pracujący po zewnętrznym pobudzeniu, każdy bodziec jest lepszy niż nic (czas, forma i rodzaj informacji nie ma większego znaczenia, byle można było coś słuchać, oglądać, kogoś obserwować, coś się działo, można było coś przeżywać, naśladować),
- mieszane.


Ludzie instynktownie/nieświadomie, świadomie zwracają, skupiają uwagę, koncentrują się na tym, co najsilniej na nich oddziałuje.
Proszę się zastanowić, czy powinny to być wydawane, powodowane przez P. dźwięki, hałasy, P. przekaz, np. w formie werbalnej, pozawerbalnej, pisemnej, tzw. reklamowy (w tym w takim msu, w takiej formie (np. migając, przewijając teksty, zmieniając obrazki, akcentując przekaz zmianą tła, dźwiękiem; w kółko to samo; wymuszając tego odbiór tysiące razy, przez tysiące dni, przez tysiące tych samych ludzi, z których w ponad 99% przypadków ten przekaz nie dotyczy (bo m.in.: już o tym wiedzą, bo tego w ogóle nie potrzebują, a jak potrzebują, to inny rodzaj, bo potrzebują b. rzadko i tylko wówczas ich to interesuje, bo ktoś inny o tego kupnie decyduje (bo np. się na tym zna), bo już coś takiego mają, bo z tej oferty nie skorzystają, gdyż są lojalni wobec innego oferenta, bo ich na to nie stać, bo nie mogą tego używać, bo nie chcą czegoś takiego używać, bo nie kupują u natrętów, debili/ek, psychopatów/ek, itp., itd.), którzy są przymuszani do odbioru podobnego przekazu w tysiącach innych publicznych msc, w tym m.in. przy kasach biletowych, w publicznych pojazdach, na ulicach, w sklepach, w kinach, jak również z radia, telewizji, z telefonu, w internecie), o takiej treści, odbierany właśnie przez tych ludzi, z takimi skutkami, konsekwencjami, za taką cenę i dlaczego przemoc reklamowa jest coraz powszechniejsza (a zaczęło się to, jak zwykle, od jednej osoby, a obecnie czynią tak miliony...), odbywa się coraz wszechstronniej, coraz bardziej drastycznie, bezwzględnie, mimo, że to jest b. szkodliwe, w tym m.in. antyspołeczne, antyludzkie, złe, i nie ma sensu, w tym nawet zgodnego z intencjami agresorów-destruktorów, w tym m.in. z powodu tego unikania, braku reakcji ofiar, na co reaguje się coraz większą przemocą reklamową, na co odpowiedzią jest coraz większe tego unikanie, mniejsza reakcja...), P. żywieniowe, lekowe, nikotynowe, alkoholowe, narkotykowe, radiowe, telewizyjne, religijne degeneractwo, P. wiara w partie, polityków, ich obietnice, propagowany przez nich, którego są beneficjentami, system, z powodu wystawiania się na przekaz z radia, telewizji, w tym ich popleczników i ich samych; na podstawie ich medialnego wizerunku, w wyniku ulegania propagandzie, manipulacji, w konsekwencji prania mózgu, z powodu kierowania się naśladownictwem, ulegania instynktowi stadnemu, P. fizjonomia, P. wzrok, P. mimika, czy powinna to być napastliwość, takie zachowanie, postępowanie, działania, przemoc, agresja, anormalność, z P. interakcje – czy to tacy ludzie, o takich predyspozycjach, w takim stanie, o takim poziomie powinni się eksponować, dokonywać przekazu; wpływać na innych, w tym wywoływać synchronizację umysłów, psychik z swoim umysłem, psychiką, czy to takie informacje, wzorce, skutki, konsekwencje powinny być przekazywane, powielane, rozpowszechniane, ponoszone...


Dlaczego państwo niszczą tego odbiorców umysły, psychikę – czy ktokolwiek na tym skorzysta, czy wszyscy stracą...

Odnośnie opłacanych przez klientów reklamodawców/czyli to my jesteśmy pierwotnymi ich opłacaczami, tzw. reklam...

Przecież, jeśli ktoś zapoznaje się z jednym materiałem, to nie jest wstanie jednocześnie zapoznawać się z innym, a tego zakłócanie skutkuje m.in. tym, że nie jest w stanie zapoznać się z żadnym... Również w państwa ingresie leży, by takiej osoby nie denerwować, nie irytować, nie wk...ć, prawda, bo trafi ją szlag, i w ogóle zrezygnuje z zapoznawania się z tzw... ofertą.

PROSZĘ DAĆ WYBÓR:
- jak ktoś chce jakąkolwiek animację, to niech sobie ją włączy
- zapoznawać się z emocjonalnymi tekstami, to proszę zamieszczać je w osobnym msu, na końcu z ostrzeżeniem: EMOCJONALNE DOPISKI. Można także zrobić 2. wersje strony:
- rzeczową - WYŁĄCZNIE treściwą, a więc na temat, bez ŻĄDNYCH dopisków, w tym haseł, sloganów, dodatków, w tym bez animacji,
- reklamowo-animacjowo-emocjonalną (jak ktoś będzie tego odbiorem zainteresowany, to kliknie w ten link), a tam proszę sobie używać DO WOLI (np.: ciesz się... …zobacz... odkryj... ...poczuj... ... bądź... …dla Ciebie... ...wspaniały... ...cudowny… ...niepowtarzalny... ...oryginalny... …niesamowity... ...jedyny... ...bądź szczęśliwym posiadaczem/ką... Itp., itd., itd., itp. Niech wszystko się rusza, w tym gwałtownie, znienacka się ukazuje, miga, przesuwa, kręci, obraca, itp., itd., itd., itp.).

Inaczej:
- Proszę wkleić zamieszczone na P. stronie hasła, slogany, dopiski w wyszukiwarce, i się przekonać, ile tysięcy innych stron jest nimi zaśmieconych, np.: Ciesz się zakupami Pełen marzeń Pełna marzeń Twoje marzenia Kup Dla Ciebie Poczuj radość Poczuj wolność Zobacz Obejrzyj Twój wybór Ten wspaniały Niezapomniane chwile. Itp., itd...

- Klienci nie chcą, by im zaśmiecano, zatruwano, prano mózgi, by ich irytowano, ogłupiano, itp. (reklamowego syfu, doatków, dopisków, sloganów, haseł wszelkiej maści wszyscy i od dawna mają absolutnie dość). Więc przynamniej proszę dać wybór! To są tylko przedmioty, więc nikt nie ma odczuwać i nie jest wstanie odczuwać względem nich uczuć i nie powinien niczego takiego odczuwać...

- W tej wersji nie da się korzystać z strony - więc zamiast zyskiwać Państwo i Korzystający/wszyscy tracą (ja stosuję kawałki kartonów do zasłaniania irytującej, dekoncentrującej, uwrażliwiającej, uszkadzającej psychikę, upośledzającej zdolność do koncentracji, skupienia uwagi animacji, gdy nie da się wyłączyć jakiejś animacji, przesuwania tekstów, obrazków, bo program antyspamowy nie daje rady, czy jego włączenie wyłącza pożądane funkcje na danej stronie).

- Czy Państwu podobałoby się, gdyby ktoś machał P. przed oczami jakimś pismem, obrazkami, gasił i zapalał światło, wycelował w P. oczy lampkę stroboskopową i ją włączył, omiatał co jakiś czas snopem światła to, co jest w zasięgu P. wzroku, przewijał kartki jakiegoś pisma (szczególnie irytujące w internecie jest miganie obrazkiem), oferował niechciane rzeczy; zabierał czas, irytował; uwrażliwiał; uszkadzał psychikę, zaśmiecał, zatruwał umysł, demoralizował, wypaczał; tego uczył, wywoływał naśladownictwo; przyczyniał się do tego rozpowszechniania; szkodził, itd...
Więc wszelkie animacje, dźwięki powinny być uruchamiane (właśnie w tej kolejności, czyli, standardowo, mają być wyłączone, a nie włączone) przez internautę (przekonają się P., jak niewiele osób będzie tym zainteresowanych, a raczej nikt).

- My takie przekazy odebraliśmy już dziesiątki, setki tys. razy, a nie chcieliśmy ani razu!
Kto ma czas i ochotę czytać takie rzeczy?!
Czytam i czytam ten emocjonalny bełkot, w kółko te same, przebrzydłe zwroty/emocjonalne, bezsensowne powtarzactwo/wymiociny, żeby wreszcie zdobyć informacje o produkcie!


Przykładowy cytat:
„Stingray - promień światła zawsze przy Tobie. Niezawodna solarna latarka w breloku
Stingray - promień światła zawsze przy Tobie. Niezawodna solarna latarka w breloku.
Generuje...
29.99 PLN”

2 zdania, 4 linijki z tekstem - 2 istotne informacje…

Przykładowy normalny opis produktu – proszę porównać:
Lampka solarna: cena 90 zł, stacjonarna, z reflektorem, wodoodporna, z czujką ruchu o zasięgu 5 metrów, o mocy 2 watów, z akumulatorem o pojemności 1Ah (jego pojemność wystarcza na x godzin świecenia lampki, a pełne naładowanie akumulatora trwa jeden średnio słoneczny dzień od maja do września), do użytku na zewnątrz, gdzie jej panel fotowoltaiczny będzie oświetlany światłem słonecznym.

Jedno zdanie, a zawartych w nim jest aż kilkanaście wyłącznie niezbędnych/sensownych informacji.

Proszę zwrócić uwagę, jak jest to zwięzłe, treściwe, krótkie, na temat!

Który opis odstrasza, zniechęca, jest efektem naśladowania złego przykładu, i taki przykład daje następnym, nie wnosi niczego sensownego, a więc w efekcie jego zamieszczenia tracą obie strony, a który jest korzystny dla wszystkich...


Następny aspekt, to spowalnianie korzystania z internetu, a nawet przyczynianie się do zawieszania się komputera...
Następny aspekt tego problemu, to fakt, że część użytkowników internetu korzysta z bezprzewodowego modemu internetowego, a takie, w dodatku niechciane animacje, „zabierają” bajty, których limit przesyłu jest ograniczony...

PS
Państwo tego nie wymyślili, tylko naśladują i rozpowszechniają to dalej (nikotynizm, narkomania, alkoholizm zaczął się od jednej osoby, obecnie robią to, łącznie, miliardy)…


Odnośnie irytującego przygotowywania filmów, co ma tendencję wzrostową:

Można zrobić 2. wersje przekazu: 1-dną z dowolnymi dodatkami, a drugą bez dodatków!
Ostatnio zmieniony ndz sie 17, 2014 6:54 pm przez admin, łącznie zmieniany 4 razy.

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » śr mar 06, 2013 8:09 pm

Odnośnie KRZY!!!KRZY!!!KRZY!!! „zakłóceń” w filmie KRZY!!!KRZY!!!KRZY!!! (co jest już plagą w takich produkcjach – rozprzestrzenia się jak choroby umysłowe, psychiczne) KRZY!!!KRZY!!!KRZY!!! (to kolejny z rzędy mail, jaki wysyłam w tej sprawie...) KRZY!!!KRZY!!!KRZY!!!…
Po co te KRZY!!!KRZY!!!KRZY!!! irytujące, uwrażliwiające, znienawidzone, a naśladowane z innych filmów KRZY!!!KRZY!!!KRZY!!! przerywniki/wstawki: KRZY!!!KRZY!!!KRZY!!! trzaski, migotanie/„zakłócenia”! – przecież nie KRZY!!!KRZY!!!KRZY!!! upiększają przekazu, nie wnoszą niczego wartościowego, KRZY!!!KRZY!!!KRZY!!! pozytywnego, tylko m.in. wywołują, oprócz zdenerwowania, nieodpowiedzialne, bezmyślne naśladownictwo...


>BEZ TRZYMANKI<…>NA WŁASNE OCZY<...>BEZ TRZYMANKI<…>POCZUJ FILM<...>BEZ TRZYMANKI<…>POCZUJ EMOCJE<...>BEZ TRZYMANKI<…>TO TWÓJ PROGRAM<…>BEZ TRZYMANKI<…>TO TWÓJ WYBÓR<...>BEZ TRZYMANKI<…>TY I FILM<…>BEZ TRZYMANKI<…>OGLĄDASZ FILM DLA CEBIE I TWOJE RODZINY: BEZ TRZYMANKI<...>BEZ TRZYMANKI<…>ODKRYJ LEPSZY ŚWIAT Z FILMEM BEZ TRZYMANKI<...>BEZ TRZYMANKI<...>POCZUJ RADOŚĆ OGLĄDANIA FILMU BEZ TRZYMANKI<...>BEZ TRZYMANKI<...>KUP SWÓJ FILM: BEZ TRZYMANKI<...>BEZ TRZYMANKI<...>CIESZ SIĘ FILMEM: BEZ TRZYMANKI<...>BEZ TRZYMANKI<...>DLA CIEBIE<...>BEZ TRZYMANKI<...BĄDŹ SOBĄ I KUP FILM: BEZ TRZYMANKI<...>BEZ TRZYMANKI<...>OGLĄDASZ FILM: BEZ TRZYMANKI<...BEZ TRZYMANKI<...
Jeden z milionów przykładów (w cały czas widocznej nazwie filmu/podpisie widać nazwę firmy, a w prawym dolnym rogu ekranu także widać tą nazwę stanowiącą jednocześnie trzon adresu strony internetowej, ale podczas oglądania filmu także trzeba jeszcze odbierać wstawki wizualne z nazwą firmy i z podkładem dźwiękowym (a może i opisujący produkt także podaje tą nazwę) - miliony ludzi powinno mieć to kodowane w umyśle, o tym pamiętać, mieć zaśmiecony umysł... 1-dna osoba na tysiące to kupi, i jak będzie potrzebować skontaktować się z producentem, to przeczyta nazwę firmy na produkcie albo jego opakowaniu bądź na dołączonej do niego ulotce, broszurce, dokumencie, spyta się w sklepie, znajdzie w internecie, itp.
Ale nie – miliardy ludzi musi odebrać, z tego skutkami, miliony niepotrzebnych im informacji, bo tak postanowili psychopaci i współpracujący z nimi debile, w tym stanowiący prawo...)...
To zaczyna dotyczyć także i innych przekazów, np. filmów przyrodniczych, popularnonaukowych, fabularnych, programów rozrywkowych, itp., itd. – w kółko podawanie nazwy programu, tytułu filmu, jakiegoś sloganu, wstawia się reklamy, itp...
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... f-PA5el2o#!
Electric bicycle with Magic Pie 3 - Presentation from MIROMAX_HD.mp4


Przykłady:
- jakieś przedłużone wstępy (stanowiące nawet kilka procent całości filmu)...
- między ujęciami/zmianami kadrów są jakieś powtarzające się w kółko wizualne, dźwiękowe wstawki, czarny bądź biały kontrast...
- wstawianie symulacji zakłóceń obrazu, dźwięku
- wstawki „informujące”, że oglądając dany film, pod danym tytułem, o danej tematyce, oglądamy dany film pod danym tytułem, o danej tematyce, czyli kolejny raz, po b. długim i szczegółowym wstępie „informuje się” jaki jest tytuł, temat filmu i ponownie emituje jego fragmenty...
- miganie obrazem,
- zmienianie kadru co ułamek bądź co kilka sekund, że człowiek nie jest wstanie tego przyswoić, zrozumieć...
- zamiast od razu i bez dźwięku zamieścić jakiś tekst, to tekst jest zamieszczany sekwencjami i z dodatkiem dźwięku (przecież to jest film, a nie starodawna maszyna do pisania)...
Itp., itd.

Przecież powinniśmy skupiać uwagę na treści/istotnych informacjach, a nie na irracjonalnie zastosowanych, rozpraszających, denerwujących, zniechęcanych efektach, w tym wstawkach, dodatkach, wizualnym, dźwiękowym powtarzactwie śmieciowego przekazu, które, oprócz że irytują, to jeszcze rozpraszają/powodują skupianie na nich uwagi i to właśnie ich zapamiętywanie (Co oglądałeś? – A: dryn! bździu! wrum! trrrrr! I coś w lewo! I nagle coś zawarczało i zamigało! I coś w prawo! I nagle coś zawarczało i zamigało! I coś powiększone! I nagle coś zawarczało i zamigało! I coś pomniejszone! I nagle coś zawarczało i zamigało! I coś odleciało! I nagle coś zawarczało i zamigało! I coś przyleciało! I nagle coś zawarczało i zamigało! I nagle coś przez chwilę czarne było! I nagle coś zawarczało i zamigało! I nagle coś przez chwilę białe było! I nagle coś zawarczało i zamigało! I coś nagle się wywinęło! I nagle coś zawarczało i zamigało! I coś nagle się odwinęło! I nagle coś zawarczało i zamigało! I nagle coś się zawinęło! I nagle coś zawarczało i zamigało! I nagle coś się odwinęło! I nagle coś zawarczało i zamigało! I to było dla mnie! I powinienem to obejrzeć! I powinienem to przeżyć! Itp., itd. – I tak z kilkadziesiąt razy...)...

Jeszcze inaczej o tzw. filmach...
Od kiedy ludziom o normalnie pracującej psychice, tak funkcjonującym umyśle może odpowiadać powtarzactwo, nieuzasadnione fabułą i w kółko gwałtowne zmniejszanie, powiększanie kadru, jego przesuwanie, zmiany kadru (odpowiednik ciężkich zaburzeń widzenia), jeszcze towarzyszące temu przeraźliwe dźwięki (np. odpowiednik zazgrzytania po szybie, zwarcia prądu, trzasków odbiornika radiowego, trzaśnięcia drzwiami); absurdalność, irracjonalność, anormalność; stresy, urazy, itp...! Przecież my nie doświadczamy takich rzeczy na co dzień/tak nie odbieramy rzeczywistości, a takie podobne, które nam się przytrafiają są powszechnie uznawane za irytujące…!
Narratorzy nie potrafią już normalnie podać nawet tytułu produkcji, tylko jest to już np. K!O! smos! A potem jest już tylko gorzej – wszystko ma być, sądząc z intonacji, niesamowite, jakby zwiastujące bliski kataklizm, a więc wymagające absolutnego skupienia, bojaźni, itp. (tysiące kolejnych produkcji, oczywiście, także – i tak w nieskończoność każda produkcja ma być właśnie tą jedyną/najważniejszą...)...!

Wielu ludzi już uważa, że to anormalny przekaz jest normalny, taka jego forma jest oczekiwana konieczna, na co składa się irytujące i zniechęcające do tego odbioru w kółko powtarzanie jakiejś sekwencji, i jeszcze jest ona przygotowana także w sposób irytujący: miganie, kontrasty, błyskanie, ułamkowosekundowe ujęcia, przesuwanie, przekręcanie, zwiększanie, zmniejszanie obrazu, irytujące dźwięki, absurdalny, anormalny, irytujący ton lektora, itp., itd… - To przygotowujący, to są odbiorcy-ofiary m.in. reklam, gdzie produkty mają kojarzyć się z niezwykłym wydarzeniem, niesamowitością, więc w efekcie, to nie sam przekaz/treść, tylko jego forma np. filmu popularnonaukowego ma zwracać największą uwagę… jakiś rzut, przerzut, przewiniecie, przeskok, zgrzyt, wizg, trzask, podskok, ułamkowosekundowa kawalkada ujęć, powtarzactwo, w tym emocjonalne, naśladowane z reklam, eksponowanie trzeciorzędnych, nieistotnych, niechcianych informacji; jak najwięcej bezsensów, absurdów; informacyjnych śmieci, toksyn; denerwowania, irytowania, bo to już jest normalne, a więc prawidłowe, a zatem, w domyśle, oczekiwane, pożądane (no przecież tak robią inni, więc nie możemy być gorsi, zacofani)…
„zabierzemy was, pokażemy wam, zobaczcie, przekonajcie się, poczujcie, przeżyjcie niesamowitą przygodę, dla Was” itp., itd…Do tego lektorami są osoby, których głos, formę wypowiedzi znamy z reklam (odpowiednik głosu alkoholików w dodatku z patologicznego środowiska)... Tym debilom, psychopatom nie przeszkadza nawet to, że już to słyszeliśmy setki tysięcy razy, że kojarzy nam się to z przebrzydłymi, znienawidzonymi reklamami, że należy stawiać na treść, a forma powinna być stosowna do przekazu, że nikt nie uwierzy kilkusettysięczny raz w niesamowitość, i nie powinien, niech tego odbiorcy sami ocenią przekaz, a nie wmawia ocenę przekazujący, że to jest nienaturalne (pytanie do przygotowujących przekaz: jak P. reagowaliby na osoby, które w kółko by się przedstawiały (powtarzactwo), w dodatku mimo tego, że nikt nie byłby zainteresowany nawet jeden raz zapoznawaniem się z danymi osobowymi tych osób, po czym te osoby pogrzałyby w kółko to samo - jakie to one są niesamowite, ciekawe, że są one dla nas, itp., itd. – czy ktokolwiek chciałby mieć z nimi mieć do czynienia, czy omijaliby je z daleka, a w razie zbliżania się „katarynek” mówił stosowne... teksty (np. zamknij swoją chorą/durną/debilną mordę i odpier… się ty taki/taka owaki/owaka), by się ich jak najszybciej pozbyć…
PS
Zawsze oglądałem filmy popularnonaukowe (to m.in. one wpłynęły na mój rozwój), ale ostatnie produkcje nie jestem wstanie oglądać, i dość wszechstronnie się o to postarano…

Mam więc propozycję – proszę robić 2 wersje filmów:
- w jednej wersji podaje się tylko raz tytuł filmu i dalej emituje się WYŁĄCZNIE film – ABSOLUTNIE bez czegokolwiek innego (a więc bez wstawek, dodatków, w tym wpisów, powtarzctwa czegokolwiek), płynnie, zachowując tematykę, logiczny ciąg fabuły, jej nastrój, czyli normalnie.
- druga wersja może być dowolnie przygotowana, więc można nawet kilkadziesiąt razy przerywać film i inf., jaki jest tytuł oglądanego filmu, o czym jest oglądany film, wstawiać jakieś slogany, hasła, dopiski, migać, wstawić czarne, białe migawki podczas zmiany kadru, dźwięki, migać animacją podczas podawania jakiś danych, wstawić dowolną ilość tzw. reklam, itp., itd. - bez żadnych ograniczeń, a więc wszystko i do woli.

Czyli proszę dać wybór!


„PC FORMAT” nr 2/2009 r.
PRĄDOŻERNE REKLAMY
Używanie programów blokujących reklamy na stronach internetowych jest ekologiczne, donosi firma Sec-Theory. (...) Ponieważ większość reklam internetowych ma postać kolorowych animacji, do ich obsługi są potrzebne znaczne zasoby obliczeniowe komputera. Ich zaoszczędzenie wskutek blokowania reklam pozwala ograniczyć zużycie energii (...). | www.di.com.pl


„W raz z początkami rewolucji informatycznej pojawiło się [...] zjawisko szumu informatycznego. Istotnym problemem stała się możliwość radzenia sobie z nadmiarem informacji, z odsiewaniem tego co ważne, od tego, co nieważne. Przy okazji słowo „informacja” skutecznie wyodrębniło się z pola znaczeniowego, które niegdyś dzieliło ze słowem „wiedza”.
[Czyli: kiedyś dowiedziałeś się czegoś i byłeś mądrzejszy, teraz większość informacji jakie otrzymujesz nie pomnaża twojej mądrości?]
Mirosław Pęczak; „Pan Cogito przed monitorem. Dlaczego Stanisław Lem nie lubi Internetu?”

Autor: Verona


Przeciętny Amerykanin styka się z około 3 tys. przekazów reklamowych dziennie, a mieszkaniec Unii Europejskiej z około 2 tys.

W ciągu życia jednego pokolenia zdolność do koncentracji zmalała - jak się oblicza - przynajmniej pięciokrotnie.

Na zaburzenia psychiczne cierpi w naszym kraju ok. 2,4 mln osób (1,5 mln dorosłych oraz 900 tys. dzieci i młodzieży, czyli w sumie dwukrotnie więcej niż w 1990 r.). Ze specjalistycznej opieki psychiatrycznej korzysta co 27 Polak (3,7 proc. populacji) (...).
[Dotyczy tych, którzy się do tego przyczyniają, oraz ich ofiar... – red.]

Schizofrenia dotyka aż 400 tysięcy Polaków, cierpi na nią jedna na 100 osób. Jest bardzo demokratyczna: dotyka i profesorów uniwersytetu, i kloszardów. Występuje na całym świecie, bez względu na płeć, rasę i religię. Choruje na nią aż 50 milionów ludzi. W samych Stanach Zjednoczonych cierpią na nią 2 miliony Amerykanów, a każdego roku notuje się ponad 100 tys. nowych przypadków zachorowań. W Wielkiej Brytanii każdego roku schizofrenię rozpoznaje się u 7500 pacjentów. Codziennie na polskich oddziałach psychiatrycznych przebywa około 8770 osób z rozpoznaniem tej choroby.

CO NAJMNIEJ MILION POLAKÓW CIERPI NA DEPRESJĘ
POLACY WPADAJĄ W DEPRESJĘ NA POTĘGĘ Na tę chorobę cierpi już co dziesiąty z nas.
ZABIJE NAS... DEPRESJA W przyszłości to właśnie ta choroba będzie najpoważniejszym problemem zdrowotnym na świecie.
Takiego zdania są eksperci Światowej Organizacji Zdrowia, którzy spotkali się w Atenach w ramach pierwszego Globalnego Szczytu Zdrowia Psychicznego - podaje polskieradio.pl.
Jego zdaniem, choroba ta może mieć kilka przyczyn, niektóre z nich są biologiczne, ale duże znacznie mają też czynniki zewnętrzne, na przykład stres.

PLAGA ZABURZEŃ PSYCHICZNYCH EUROPEJCZYKÓW Aż 165 mln Europejczyków, czyli 38 proc. populacji naszego kontynentu, każdego roku cierpi na zaburzenia psychiczne i choroby mózgu takie jak depresja, napady lęku, bezsenność oraz demencja – wykazał raport European College of Neuropsychopharmacology (ENCP).
Autorzy międzynarodowego raportu twierdzą w komentarzu, że choroby psychiczne są największym w XXI stuleciu wyzwaniem zdrowotnym dla Europy. Alarmują, że tylko jedna trzecia dotkniętych tymi chorobami osób korzysta z pomocy specjalisty i zażywa leki. Dodają, że wiele spośród tych osób zgłasza się po pomoc z wieloletnim opóźnieniem.
Uczony dodał, że te schorzenia są jedną z głównych przyczyn zgonów i niepełnosprawności oraz ogromnym obciążeniem społecznym i dla służby zdrowia.
Prognozy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) są jeszcze bardziej niepokojące. Przewiduje ona, że w 2020 r. depresja będzie na świecie drugą najbardziej kosztowną społecznie chorobą (po chorobach nowotworowych - PAP).
Cytowany przez Reutersa David Nutt, psychofarmakolog z Imperial College London, dodał, że jeśli nie uda się tego dokonać, zaburzenia psychiczne i choroby mózgu jeszcze przez następne stulecia będą najpoważniejszym problemem zdrowotnym ludzkości.

WSZYSCY JESTEŚMY CHORZY PSYCHICZNIE? Naukowcy twierdzą, że tak. Ale nie każdy się przyznaje.
Zaburzenia psychiczne występują częściej niż nam się wydaje. Przypadków stanów lękowych, depresji, natręctw i uzależnień od alkoholu, narkotyków czy czynności może być nawet dwukrotnie więcej niż wynika ze statystyk - alarmuje portal brightsurf.com

DORASTA POKOLENIE CHORYCH UMYSŁOWO. NIE MA DLA NICH RATUNKU? Choć nie zawsze chodzi o ciężką psychozę, to jednak jedno na pięcioro dzieci ma objawy zaburzeń psychicznych utrudniających funkcjonowanie w społeczeństwie - donosi eurekalert.org.
Odkryto też bardzo silny związek między zdrowiem psychicznym dziecka a zdrowiem psychicznym jego rodziców - dodaje serwis.
Aż u 40 proc. badanych wykryto więcej niż jedną formę zaburzenia. Poziom obecności w badanej grupie zaburzeń trwale utrzymujących się (przez całe życie) określono na 22,2 proc.


To za sprawą psychopatów i debili – tych którzy:
- to zalegalizowali,
- tego emisję i w takich msh i w taki sposób zlecają,
- zlecenia, emisje realizują,
- ich naśladują, demoralizują, wypaczają; uczą tego następnych; przyczyniają się do tego rozpowszechniania,
ma mse ta coraz powszechniejsza plaga:
- jak najwszechstronniejszego zaśmiecania, zatruwania umysłów, jak najdurniejszymi, jak najbardziej denerwującą formą i treścią


Jakim prawem P. decydują o tym: kto, co, kiedy, gdzie, jak ma słuchać, czytać, oglądać; odbierać; na czym skupiać swoją uwagę; o czym myśleć; czym się zajmować; w jakim być stanie!!
Jakim prawem P. zaśmiecają, zatruwają umysły, uczą takiego traktowania innych samopoczucia, intelektu, psychiki, zdrowia; potencjału; przyczyniają się do bezmyślności, wpajają konsumpcjonizm; demoralizują, wypaczają, uszkadzają psychikę; upośledzają zdolność do skupiania uwagi, do koncentracji; szkodzą, niszczą; pogrążają!!
Bo inni tak postepują, więc jest precedens... Jaka jest tego efektywność, pomijając wymienione skutki, efekty... – poniżej 1%... A jakie są na to nakłady, tego koszty, skutki gospodarcze, społeczne – marnowania czasu, energii, środków; zasobów, potencjałów, robienia z ludzi debili, psychopatów, itp., itd... I przecież inni/konkurencja robią to samo, więc jaki to ma sens i z tego powodu...

PS
Ludzkie bydło nie myśli, tylko naśladuje, psychopaci świadomie szkodzą, w tym wmawiając, że nie szkodzą, mają rację, prawo, że to jest słuszne, dobre, że to jest objaw wolności, że broniący się, innych są nienormalni, winni, itp., itd...


Terroryzowanie przemocą reklamową nie ma ekonomicznego sensu, nie jest w żaden sposób dla nikogo korzystne, zawsze było, jest i będzie szkodliwe, niszczące, pogrążające, złe!!

BO:
- to zlecający, przygotowujący, realizujący czynią to za pieniądze swych ofiar (5% przychodu od klientów można przeznaczyć na tzw. reklamy). Poza tym, tylko niewielka część z tych pieniędzy przeznaczana jest na np. tzw. sponsoring („sponsor” wmawia swym ofiarom, że np. coś funduje, opłaca, utrzymuje, a przecież robi to za część, w tym po opłaceniu pośredników, realizatorów, otrzymanych pieniędzy od swoich klientów...).
- cokolwiek wymyślą, zrobią wypłocinoreklamodawcy, to samo zrobi konkurencja, więc na jedno wyjdzie,
- cokolwiek wymyślą, zrobią wypłocinoreklamodawcy, ich ofiary będą się przed tym bronić, nie będą na to reagować,
- odbiorcy wizualnych, dźwiękowych - reklamowych śmieci, trucizn, powtarzactwa, jazgotu, rzępolenia muzycznego, a m.in. lekarze, politycy, wykładowcy, naukowcy, wynalazcy, prawnicy, rodzice, dzieci nie powinni być prześladowani, dręczeni; zestresowani, wyczerpani, wściekli, mieć wstręty, urazy, uwrażliwioną, uszkodzoną psychikę, być upośledzeni, chorzy psychicznie, psychopatyczni, nienormalni, głupi, debilni, zdemoralizowani, wypaczeni, wynaturzeni, tylko być w jak najlepszym stanie, w tym w takiej formie, a m.in. otrzymywać i dawać właściwe przykłady, w tym takie informacje, być normalni, zdrowi, inteligentni, prawi, mieć energię, zapał, być konstruktywni!; pozytywny potencjał powinien być nie zmniejszany, tylko zwiększany; powinno osiągać się efekt nie negatywnych, tylko pozytywnych lawin!

O czym wy - winni za to co się dzieje od strony prawnej i tego realizatorzy - skurwysyny, kanalie, bestie doskonale wiecie!

I tak jest ze wszystkim, w tym z prokreacją, tzw. lecznictwem, tzw. edukacją, ekonomią, gospodarką, w tym z tzw. pracą, w tym z produkcją, polityką!!


--------
Więcej:
MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)
http://www.wolnyswiat.pl/forum/viewt...94817bb774149e


Nim projekt jest bardziej racjonalny...
http://www.wolnyswiat.pl/20h5.html


WYPŁOCINOREKLAMOWY ŚWIAT
http://www.wolnyswiat.pl/7h1.html

WYPŁOCINY REKLAMOWE – POSTULATY
http://www.wolnyswiat.pl/9h1.html

WYPŁOCINY REKLAMOWE
http://www.wolnyswiat.pl/11h1.html


DO OBRONY PRZED SŁUCHANIEM RTV, JAZGOTU MUZYCZNEGO
Proszę swój nałóg, uleganie instynktowi stadnemu i wynikłe z tego naśladownictwo, bezmyślność, potrzebę szkodzenia sobie realizować przynajmniej bez bezpośredniej szkody dla innych (nie robić z nich radiowych, telewizyjnych ćpunów...; psychicznych, umysłowych, w tym intelektualnych kalek...)!
http://www.wolnyswiat.pl/8h1.html


------------------------------------


Narzekacie P. na brak niezależnych mediów, na tzw. przebrzydłe reklamy, a jak one mogą funkcjonować bez sprzedajności... Chyba że wprowadzi się odpłatność!
Trzeba więc wprowadzić odpłatność za korzystanie z serwisów informacyjnych, pism internetowych (np. 20 zł za rok x np. 100 tys. klientów/czytelników = 2 mln zł).
My czytamy, czyli korzystamy z opłaconego, kupionego przez kogoś sprzętu, dzięki wnoszeniu przez niego opłat, w tym za czynsz, media, korzystamy z plonów czyjejś pracy, to ci ludzie powinni otrzymywać za to pieniądze, bo to nie jest za darmo, bo to jest usługa, ich praca!


-----------------------------------------------------------------------
Licząc na zrozumienie, a więc konstruktywne podejście, z poważaniem,
Piotr Kołodyński - autor/redaktor:
- www.wolnyswiat.pl
- www.racjonalnyrzad.pl
- www.pzepr.pl
Ostatnio zmieniony ndz sie 17, 2014 6:53 pm przez admin, łącznie zmieniany 16 razy.

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » śr mar 06, 2013 8:10 pm

11.02.2013 r.

Kolejny raz, rok w tej sprawie...

DO:

- Kancelarii Premiera,
- Kancelarii Sejmu,
- Zarządzających stronami, forami, portalami w Internecie,
- Zarządzających stacjami telewizyjnymi,
- Zarządzających stacjami radiowymi,
- Dyrekcji Dworca Zachodniego,
- Zarządu Transportu Miejskiego,
- Urzędu m.st. Warszawy,
- Zarządzających monitorami/ekranami w msh publicznych,
- Zarządzających sklepami, w tym super- i hipermarketami, w tym Real, Tesco, E.Leclerc, Carrefowur, centrum handlowym Blue City,
- i innych odpowiedzialnych za opisane sytuacje.

ODNOŚNIE TZW. REKLAM, JAZGOTU MUZYCZNEGO, RZĘPOLENIA - do osobników:
- odpowiedzialnych za sytuację z prawnego punktu widzenia - czyli do polityków,
- odpowiedzialnych za ich emisję, w tym z reklamotelewizji, z reklamoradia, samych tzw. reklam w msh publicznych, a m.in. w reklamosklepach, w tym w tzw. reklamosuper- i reklamohipermarketach, w pojazdach tzw. reklamotransportu..., z tablic tzw. reklamowych, a postępujących bez żadnych proludzkich, prospołecznych zasad, a więc postępujących bezwzględnie, poza tą, by jak najwięcej, jak najskuteczniej szkodzić, czyli postępujących antyludzko, antyspołecznie.


Domagam się, by dać ludziom przynajmniej wybór:
chcesz, to odbierasz przekaz w msh publicznych w dni parzyste, nie chcesz, to nie odbierasz przekazu z radia, telewizji, tzw. reklam w msh publicznych w dni nieparzyste. A zatem:
- emisja z radia, telewizji, samych tzw. reklam, w tym na poszczególnych stoiskach, przy konkretnych artykułach* może mieć mse wyłącznie w dni parzyste. A w dni nieparzyste wszystkich i wszędzie obowiązuje zakaz takiej emisji.
- emisja z tzw. monitorów, tablic, ekranów tzw. reklamowych musi mieć minimalne natężenie światła, nie może migać, się zmieniać częściej, jak 1 raz dziennie.
- ekrany z tzw. reklamami w pojazdach publicznych wyłącznie z tyłu pojazdu i skierowane wyłącznie do tyłu.

*W rodzaju: ...ta cudowna pasta do zębów, usunie wszystkie twoje troski(hyyy)... ...poczuj pełnię szczęścia z tą wspaniałą pastą do zębów, dla Ciebie, i Twojej rodziny(hyyy)... ...stwórz lepszy świat z tą wspaniałą pastą do zębów(hyyy)... ...bądź sobą, i kup tą wspaniałą pastę do zębów(hyyy)... ...to pasta do zębów twoich marzeń(hyyy)... ...jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy stworzyć dla Ciebie Twoją pastę do zębów(hyyy)... spełnij swoje marzenia z tą wspaniałą pastą do zębów(hyyy)... ...pasta do zębów Ty... ...ty i pasta do zębów (hyyy)...


Bo są tacy*, którzy tego ABSOLUTNIE, NAWET 1-DEN RAZ W ŻYCIU, NIE CHCĄ, o czym doskonale wiecie, dlatego do tego odbioru, odbierając im to prawo, przymuszacie, I NIE POWINNI ODBIERAĆ, tak jak i wy nie chcielibyście tego nawet 1-den raz w życiu odebrać, z tym, że to jest adekwatne, konstruktywne, a wasze postępowanie jest destrukcyjne:
sami odbierajcie, przyjmujcie, wchłaniajcie reklamowe rzygowiny, gówno, ścierwo – DO WOLI, a od ludzi z tym trującym syfem won wy bestialscy truciciele!!! Nie przymuszajcie do odbioru tego, czego sobie ktoś nie życzy, i tych ludzi, którzy sobie tego nie życzą wy bez skrupułów przymuszające do wchłaniania reklamowego ścierwa skurwysyny!!! Nie zaśmiecajcie, nie zatruwajcie ludziom umysłów wy bezwzględne kreatury!!! Nie uwrażliwiajcie, nie uszkadzajcie ludziom psychik wy bez sumienia kanalie!!! Nie stresujcie, nie doprowadzajcie do ludzi do nerwic, chorób wy sadystyczne ludzkie ekskrementy!!! Nie niszczcie naszego zdrowia, wy antyludzkie bestie!!! Nie demoralizujcie, nie wypaczajcie, nie wynaturzajcie, nie dawajcie złego przykładu wy debile/ki(!!!), tylko dawajcie dobre przykłady, nie szkodźcie ludziom, nie niszczcie ich wy aspołeczne skurwysyny!!! Nie degradujcie, nie pogrążajcie ludzi uniemożliwiając im normalne funkcjonowanie w społeczeństwie wy psychopaci/tki!!! Nie pierzcie ludziom mózgów wy ludzkie gnidy!!! Nie róbcie z ludzi niezdolnych do skupienia uwagi, koncentracji, rozumienia nawet elementarnych spraw psychicznych kalek, debili, osobników anormalnych, aspołecznych, wy ścierwa!!! Postępujcie konstruktywnie, a zatem wnoście pozytywny wkład, a przynajmniej bądźcie neutralni!

*Bo oprócz nie rozumiejących nawet elementarnych spraw debili/ek, psychicznych kalek, są także, jeszcze, ludzie o wyrafinowanych umysłach, w tym analitycznych, czyli to, co odbierają analizują, najczęściej są także wrażliwcami, czyli dużo szybciej, dużo bardziej i dużo dłużej przeżywają stresy/ponoszę ich negatywne konsekwencje, ludzie konstruktywni, prawi, wybitni, czyli wasze przeciwieństwa.

No i widzicie skurwysyny, kreatury, kanalie, bestie, itp., itd. Macie do dyspozycji miliony zł, najlepszych prawników, dyspozycyjnych polityków, a ja nie mam pieniędzy nawet na zaspokojenie podstawowych potrzeb (jestem bezdomny, mieszkam w pustostanie), a mimo to nikt z was, wy ludzkie gówna, niczemu nie zaprzeczy, niczego nie podważy, nie poda mnie do sądu, bo to JEST WSZYSTKO PRAWDA, bo nie macie proumysłowych, w tym prointelektualnych, prozdrowotnych, w tym propsychicznych, proludzkich, prospołecznych, etycznych kontrargumentów!!!Na co pozwalają tzw. rządzący, za co płacą zleceniodawcy tzw. reklam, czym się zajmują/co osiągają przymuszający do odbioru tzw. reklam; jak traktuje się umysły, w tym intelekt, psychikę m.in. wymuszonych odbiorców tzw. reklam...; jak m.in. odbywa się proces manipulowania, zaśmiecania, zatruwania:; upośledzania umysłów, uszkadzania psychik; ogłupiania kłamstwami, wymysłami, bredniami, debilizmami, powtarzactwem; demoralizowanie, wypaczanie, wynaturzanie; szkodzenie; niszczenie; pogrążanie m.in. przemocą reklamową, tego uczenie, wpajanie, naśladowanie, przyczynianie się do tego rozpowszechniania...; jaki dają przykład m.in. rządzący, media, właściciele stron, serwisów, portali internetowych, tablic z tzw. reklamami, witryn, itp. – uwzględniając wpływ, w tym biorąc pod uwagę poziom etyczny umysłów, stan psychiki, eksponujących się aktorów biorących udział w tzw. reklamach, przekazujących tzw. reklamy, dający przykład przymuszaniem do odbioru tzw. reklam i innego anormalnego przekazu...:

„NEWSWEEK” nr 18, 07.05.2006 r.
CZY CZUJESZ TO, CO JA CZUJĘ
Znaczna część naszego mózgu zajmuje się tym, co mają w głowach inni ludzie. Dzięki neuronom lustrzanym odbieramy i odczuwamy cudze emocje.
[Wszystko wpływa m.in. na wyobraźnię, a więc wywołuje projekcje myślowe, w tym nieświadome tego analizowania przez umysł.
Za pośrednictwem wyrazu czyichś oczu, mimiki, tzw. mowy ciała, intonacji głosu, zachowania, treści przekazu; Tak więc wygląd, postępowanie, zachowywanie się osób (np. nikotynizm, narkomania, alkoholizm, zboczenia, marginalne sposoby uprawiania seksu, religijność (obłęd), choroba psychiczna, tiki, nawyki, w tym grymasy (żucie gumy), wydawanie dźwięków itp. (również np. pety, smród trucizny nikotynowej, butelki, smród alkoholu, strzykawki, symbole religijne – są źródłem informacji o czyimś postępowaniu)) stanowiących cząstkę, element, społeczeństwa nie jest tylko i wyłącznie czyjąś prywatną sprawą – skoro i w ten sposób wpływa się, negatywnie, na innych. – red.]

Empatia, czyli odbieranie i współodczuwanie cudzych emocji, nie ma nic wspólnego ze zdolnościami paranormalnymi. To umiejętność, którą posiedliśmy wszyscy, tylko nie wszyscy korzystamy z niej w jednakowym stopniu. Za to, że przejmujemy stres kolegi, który miał scysję z szefem, albo że na widok pająka na ręce innej osoby sami czujemy obrzydzenie, odpowiadają neurony lustrzane. (...)
W ludzkim mózgu też wykryto neurony lustrzane, a ściślej całą ich sieć. Naukowcy byli jednak zaskoczeni, kiedy okazało się, że rozpoznają nie tylko ruch, ale także intencje i emocje.
Doktor Marco Iacoboni z uniwersytetu w Los Angeles, autor wielu badań nad neuronami lustrzanymi, tłumaczy: - Jeśli widzisz, że rzucam piłkę, twój mózg symuluje tę czynność. Jeśli wyciągam rękę, jakbym chciał rzucić piłkę, masz w mózgu kopię tego, co chcę zrobić, czyli odczujesz moje intencje. I dalej, jeśli jestem zestresowany, twój mózg symuluje mój stres. Wiesz dokładnie, co czuje, bo ty czujesz to samo. Empatia włącza się automatycznie. [W tym dzięki własnym, podobnym doświadczeniom. A w przypadku ich braku dochodzi do symulacji, imitacji, odpowiednich symptomów. – red.]
(...) Ale wiadomo już, że identyfikowanie i odbieranie przez nas takich uczuć, jak onieśmielenie, duma, obrzydzenie, poczucie winy czy odrzucenia, jest możliwe dzięki neuronom lustrzanym, znajdującym się w części mózgu zwanej wyspą.
(...) empatia służy nie tylko do kontaktów się z światem, ale także do uczenia się świata. – System neuronów lustrzanych odpowiada za indywidualny rozwój i działa niemal od chwili narodzin. Dzięki temu dzieci mogą naśladować swoich opiekunów od pierwszych chwil życia – twierdzi dr Andrew Meltzoff z uniwersytetu w Waszyngtonie. Około ósmego tygodnia pojawia się u nich zdolność do takiego przetwarzania obrazu, dzięki któremu może odczytywać uczucia, pojawiające się na twarzach opiekuna. – We wczesnym dzieciństwie współodczuwanie emocji opiekunów jest jednym z najważniejszych sposobów utrzymywania kontaktu ze światem – mówi prof. Trzebińska. – Dzięki empatii z matką dziecko ma już swoje życie emocjonalne, co jest niezbędne do kształtowania się psychiki.
[Przebywając z kimś przejmujemy część składników jego osobowości. Stopień tego wpływu zależy od wielu czynników, a m.in. od naszego, danej osoby wieku, siły charakteru, asertywności, sposobu, okoliczności oddziaływania. A, niestety, wszyscy nosimy ślady, odczuwamy efekty, ponosimy szkody, w tym zdrowotne oddziaływania ludzi upośledzonych psychicznie, o uszkodzonej psychice, chorych, wypaczonych umysłowo, psychopatów/ek, debili/ek; kanalii (np. mimiczne, w tym wzrokowe, werbalne, w tym treścią, intonacją, odnośnie formy, stylu przekazu, komunikacji (ekspresji, afirmacji), emanacją, zachowywaniem się, postępowaniem). A te efekty, bezpośrednio, pośrednio, w tym poprzez przekazywanie sobie efektów ich działania, oddziaływania, rozprzestrzeniamy, czyli przekazujemy kolejnym osobom. Więc i z tego powodu b. ważne jest, m.in., by dziećmi zajmowały się odpowiednie osoby. – red.]
(...) Empatia jest jednym z drogowskazów, pomagających orientować się w życiu, przewidywać działania innych ludzi, odczytywać ich intencje. Człowiek pozbawiony tej zdolności zachowuje się jak emocjonalny inwalida i raz po raz napotyka trudności w relacjach społecznych. (...)
Chodzi więc o to, by korzystać z empatii tylko wtedy, kiedy może być ona pomocą, a nie przeszkodą w życiu.
Jolanta Chyłkiewicz

www.o2.pl / www.sfora.pl | Poniedziałek [09.11.2009, 14:15] 5 źródeł
STRES W DZIECIŃSTWIE MUSI SKOŃCZYĆ SIĘ DEPRESJĄ
Trauma zmienia nasze geny.

Urazy psychiczne w dzieciństwie powodują zmianę genów, które odpowiadają za produkcję hormonu stresu. Osoby, który jako dzieci przeżyły wypadek czy widziały drastyczną zbrodnię są dużo bardziej podatne na depresję i inne zaburzenia psychiczne - donosi thelocal.de.
To wynik badań niemieckich naukowców z Instytutu Psychologii Maxa Plancka z Monachium. Doświadczenia przeprowadzone na myszach wykazały, że u gryzoni, które we wczesnej fazie życia narażone były na czynniki stresogenne, doszło do zmian w kodzie DNA.
Stwierdzono, że mózgi tych myszy, przez całe życie wytwarzały zbyt wiele wazopresyny, która odpowiada m.in. za regulację produkcji hormonów stresu, emocji i zachowań społecznych.
Nasze odkrycie pozwoli na nowe metody leczenia depresji i stanów lękowych u ludzi. Teraz już wiemy gdzie poszukiwać przyczyn takich zaburzeń - mówi dr Florian Holsboer. | AJ

www.o2.pl / www.sfora.pl | Niedziela 18.09.2011
TAJEMNICZY „DRUGI KOD” W DNA. TO TAK SIĘ ROZWIJAMY
Nie wszystko mamy zapisane w genach.

To nie geny odpowiadają za reakcję organizmu na gwałtowne zmiany środowiska – donosi msn.com.
Naukowcy z Salk Institute for Biological Studies dowodzą, że to dodatkowe biochemiczne instrukcje ukryte w kodzie DNA mogą przyspieszać rozwój i ewolucję organizmów.
Eksperyment przeprowadzono na jednym gatunku roślin o nazwie Arabidopsis thaliana (to odpowiednik szczurów laboratoryjnych w świecie roślin). Okazało się, że reakcja rośliny na zmiany środowiska - np. przez rozmiar kwiatów - w ogóle nie wynika z jej genów.
Naukowcy twierdzą, że ten odpowiedzialny za szybką adaptację pozagenetyczny mechanizm może dotyczyć też innych organizmów, w tym ludzi.
Nie wszystko jest zapisane w genach. Ten ukryty kod DNA jest bardzo elastyczny i szybko reagujący na zewnętrzne warunki. To może też wpływać na to jak się rozwijamy – mówi prof. Joseph Ecker. | AJ


Jeżeli przyjąć, iż przeciętny odbiorca RTV słyszy nazwę stacji, kanału, programu „tylko” 100 razy dziennie (a najczęściej dużo więcej) i każdy taki komunikat trwa 1 sekundę (najczęściej dłużej), to rocznie daje to 360 (dla uproszczenia obliczeń) x 100 = 36 000 sekund/razy = 10 godzin! x 10 lat = 100 godzin/360 000 razy!! A do tego trzeba dodać jeszcze wr, slogany, charakterystyczne melodie! Czyli, praktycznie, przez tysiące godzin, setki tysięcy razy słuchamy tej ogłupiającej, zatruwającej i pustoszącej umysły trucizny!! I pewni osobnicy..., stanowiący prawo, uważają, że wszystko jest OK, a nawet, że jest to nie tylko potrzebne ale i dobre (prezydent Kwaśniewski zawetował inicjatywę ustawodawczą ograniczającą emisję tego syfu!)...! Czy ktoś się jeszcze dziwi, że mamy społeczeństwo takie, jakie mamy (i m.in. takich osobników wybiera do tzw. władzy)...
Jaki sens ma powtarzanie czegoś, czego się nie chce słuchać?!; co się wie?!: w kółko dziesiątki razy, a co dopiero setki tys. razy?!
Podobnie ma się sytuacja np. z życzeniami „przyjemnych zakupów” w msh sprzedaży, „przyjemnej podróży” np. na Dworcu Centralnym, itp...

Przeciętny Amerykanin styka się z około 3 tys. przekazów reklamowych dziennie, a mieszkaniec Unii Europejskiej z około 2 tys.

W ciągu życia jednego pokolenia zdolność do koncentracji zmalała - jak się oblicza - przynajmniej pięciokrotnie.

Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 60% uczniów opuszczających szkołę podstawową jest wtórnymi analfabetami (umie czytać znaki, ale nie rozumie przeczytanych treści).

Tylko kilkanaście procent ludzi czyta coś wartościowego, z tego tylko 30% procent rozumie to, co czyta, a z nich tylko kilka procent wyciąga, przynajmniej z części materiałów, trafne wnioski... 70% czytających, odbiorców programów inf. nie rozumie treści przekazu, z tego ponad 40% niemal kompletnie...
[– To są rasowi i najlepiej, dla nich, jedyni wyborcy w demokracji...]
Ostatnio zmieniony ndz sie 17, 2014 6:51 pm przez admin, łącznie zmieniany 2 razy.

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » śr mar 06, 2013 8:10 pm

Na zaburzenia psychiczne cierpi w naszym kraju ok. 2,4 mln osób (1,5 mln dorosłych oraz 900 tys. dzieci i młodzieży, czyli w sumie dwukrotnie więcej niż w 1990 r.). Ze specjalistycznej opieki psychiatrycznej korzysta co 27 Polak (3,7 proc. populacji) (...).
[Dotyczy tych, którzy się do tego przyczyniają, oraz ich ofiar... – red.]

Schizofrenia dotyka aż 400 tysięcy Polaków, cierpi na nią jedna na 100 osób. Jest bardzo demokratyczna: dotyka i profesorów uniwersytetu, i kloszardów. Występuje na całym świecie, bez względu na płeć, rasę i religię. Choruje na nią aż 50 milionów ludzi. W samych Stanach Zjednoczonych cierpią na nią 2 miliony Amerykanów, a każdego roku notuje się ponad 100 tys. nowych przypadków zachorowań. W Wielkiej Brytanii każdego roku schizofrenię rozpoznaje się u 7500 pacjentów. Codziennie na polskich oddziałach psychiatrycznych przebywa około 8770 osób z rozpoznaniem tej choroby.

CO NAJMNIEJ MILION POLAKÓW CIERPI NA DEPRESJĘ
POLACY WPADAJĄ W DEPRESJĘ NA POTĘGĘ Na tę chorobę cierpi już co dziesiąty z nas.
ZABIJE NAS... DEPRESJA W przyszłości to właśnie ta choroba będzie najpoważniejszym problemem zdrowotnym na świecie.
Takiego zdania są eksperci Światowej Organizacji Zdrowia, którzy spotkali się w Atenach w ramach pierwszego Globalnego Szczytu Zdrowia Psychicznego - podaje polskieradio.pl.
Jego zdaniem, choroba ta może mieć kilka przyczyn, niektóre z nich są biologiczne, ale duże znacznie mają też czynniki zewnętrzne, na przykład stres.

PLAGA ZABURZEŃ PSYCHICZNYCH EUROPEJCZYKÓW Aż 165 mln Europejczyków, czyli 38 proc. populacji naszego kontynentu, każdego roku cierpi na zaburzenia psychiczne i choroby mózgu takie jak depresja, napady lęku, bezsenność oraz demencja – wykazał raport European College of Neuropsychopharmacology (ENCP).
Autorzy międzynarodowego raportu twierdzą w komentarzu, że choroby psychiczne są największym w XXI stuleciu wyzwaniem zdrowotnym dla Europy. Alarmują, że tylko jedna trzecia dotkniętych tymi chorobami osób korzysta z pomocy specjalisty i zażywa leki. Dodają, że wiele spośród tych osób zgłasza się po pomoc z wieloletnim opóźnieniem.
Uczony dodał, że te schorzenia są jedną z głównych przyczyn zgonów i niepełnosprawności oraz ogromnym obciążeniem społecznym i dla służby zdrowia.
Prognozy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) są jeszcze bardziej niepokojące. Przewiduje ona, że w 2020 r. depresja będzie na świecie drugą najbardziej kosztowną społecznie chorobą (po chorobach nowotworowych - PAP).
Cytowany przez Reutersa David Nutt, psychofarmakolog z Imperial College London, dodał, że jeśli nie uda się tego dokonać, zaburzenia psychiczne i choroby mózgu jeszcze przez następne stulecia będą najpoważniejszym problemem zdrowotnym ludzkości.

WSZYSCY JESTEŚMY CHORZY PSYCHICZNIE? Naukowcy twierdzą, że tak. Ale nie każdy się przyznaje.
Zaburzenia psychiczne występują częściej niż nam się wydaje. Przypadków stanów lękowych, depresji, natręctw i uzależnień od alkoholu, narkotyków czy czynności może być nawet dwukrotnie więcej niż wynika ze statystyk - alarmuje portal brightsurf.com

DORASTA POKOLENIE CHORYCH UMYSŁOWO. NIE MA DLA NICH RATUNKU? Choć nie zawsze chodzi o ciężką psychozę, to jednak jedno na pięcioro dzieci ma objawy zaburzeń psychicznych utrudniających funkcjonowanie w społeczeństwie - donosi eurekalert.org.
Odkryto też bardzo silny związek między zdrowiem psychicznym dziecka a zdrowiem psychicznym jego rodziców - dodaje serwis.
Aż u 40 proc. badanych wykryto więcej niż jedną formę zaburzenia. Poziom obecności w badanej grupie zaburzeń trwale utrzymujących się (przez całe życie) określono na 22,2 proc.


No i tak sobie opisuję, unaoczniam, wykazuję, udowadniam, przedstawiam konstruktywne alternatywy, itp., ale takie debilne, psychopatyczne, skurwysyńskie ścierwa jak wy, mają to w dupie, bo jesteście kanaliami!!! Więc używacie sobie do woli, a to pismo tylko sprawia wam satysfakcję. No to dalej zajmujecie się swoją destrukcyjną profesją, z tym, że publicznie otrzymaliście odpowiednie do swojego wkładu..., takiego uporu... tytuły...


PS1
Z uwagi na to, że na świecie rządzą, prosperują psychopaci i współpracujący z nimi debile/kanalie, czyli m.in. wy, sformułowałem poniżej zamieszczone prawo, którego treść przekazałem m.in. polskim rządzącym destruktorom, i wielu międzynarodowym jednostkom z statusem prawnym. Co oczywiste, nikt z nich nie jest zainteresowany uniemożliwianiem im szkodzenia, stąd ani słychu, ani widu, w tym w wszystkich przekupionych, obstawionych, opanowanych przez nich mediach, bo destruktorzy, jak sama nazwa wskazuje, żyją tylko po to, by szkodzić, niszczyć, a bezmyślne, bezwolne ludzkie bydło, jak sama nazwa wskakuje, jest po to, by nic nie rozumieć, im ulegać...

Czym byśmy się różnili od ludzkiego bydła, gdybyśmy mu ulegali
w realizacji utopii, zajmowaniu się destrukcją, w tym zagładą/samozagładą...; mamy nie tylko prawo, ale i obowiązek do ochrony życia, w tym samoobrony, nie tylko do ochrony zdrowia, w tym psychiki, umysłu, w tym intelektu, ale także do pozytywnego rozwoju i do zapewnienia takich perspektyw!!! Jesteśmy jedynie zobowiązani do tego całościowego przedstawienia, wykazania, ale bez czekania na zrozumienie (bo w większości przypadków ono nie nastąpi; konstruktywizm wzbudzi sprzeciw anormalnych, w tym obłąkanych, w stanie, w tym proreligijnego, zombie, psychicznie upośledzonych, intelektualnie niedorozwiniętych, debilnych, psychopatycznych; zdemoralizowanych, wypaczonych, wynaturzonych, etycznie upośledzonych; destrukcyjnych, w tym autodestrukcyjnych osobników).


PRAWO UNIWERSALNE/NADRZĘDNE (PUN) - OBOWIĄZUJĄCE ZAWSZE, WSZYSTKICH I WSZĘDZIE

Wszystko, a więc stan jednostek, sytuacja społeczeństw, stan środowiska, przyrody, zasobów/Natury musi być w coraz lepszym stanie. A więc unormowania prawne, zachowanie, postępowanie, działania muszą być uzasadnione wyłącznie logicznie, dogłębnie, a więc rzeczywiście, etycznie, a więc i dalekowzrocznie, czyli jednocześnie odpowiedzialnie. Czyli nie wolno kierować się emocjami, naśladownictwem, instynktem stadnym, głosem większości, utopijnymi, w tym religijnymi dogmatami/wymysłami, ryzykować, narażać bez najwyższej konieczności i w stopniu absolutnie zasadnie niezbędnym A więc nie wolno dopuszczać do rozmnażania się ludzi o niekorzystnym, szkodliwym potencjale, do przerostu populacji, szkodzić, niszczyć, wypaczać, demoralizować, wynaturzać, zaśmiecać, zatruwać umysły, uszkadzać psychik; szkodzić zdrowiu; przyczyniać się do uszkadzania, niekorzystnych zmian w genach; obniżać potencjały; degenerować; pogrążać.

Każdy, kto łamie którąkolwiek część Prawa Uniwersalnego/Nadrzędnego (PUN) jest wyjęty z pod wszelkiego prawa, czyli także bez względu na zajmowane stanowisko, posiadanie immunitetu, unormowania międzynarodowe itp., i każdy ma nie tylko prawo, ale i obowiązek podjąć wszelkie współmierne, efektywne - skuteczne - działania, celem zakończenia łamania PUN, a inni są zobowiązani do udzielenia w tym celu wszelkiego potrzebnego wsparcia, pomocy. Za wskazanie łamiącego prawo PUN, za doprowadzenie do zakończenia łamania tego Prawa, udzielenie w tym celu wsparcia, pomocy należy się wysoka nagroda i honory. Łamanie prawa PUN jest, odpowiednio, zbrodnią przeciwko przyrodzie, ludzkości/Naturze i podlega jak najsurowszemu osądzeniu przez odpowiedni organ prawny.


Przygotowałem także podstawy konstruktywnego/racjonalnego ustroju, o czym także od wielu lat wiedzą wszyscy politycy, pracownicy mediów. Także i w tym przypadku odpowiedzią jest absolutna i powszechna cisza...

http://www.racjonalnyrzad.pl/
Ja zajmuję się opisywaniem rzeczywistości, większość innych przedstawia o niej, wpojone, naśladowane, aprobowane, aktualne/jedynie słuszne, wyobrażenie, jej interpretację (osoby nie myślące, a więc nierozumiejące, niewnioskujące, nie posługują się rozumem, a więc nie opierają się w ocenach na analizie, czyli logicznym wnioskowaniu, faktach, rzeczywistości, tylko na wizerunku, deklaracjach, obiegowych ocenach, kierują emocjami, głosem większości, naśladownictwem (instynktem stadnym))...

Prawda uświadamia, fakty mogą demaskować, obnażać a nie obrażać.
CO JEST NAJPIERW – SKUTEK CZY PRZYCZYNA…

Nie zajmuję się obrażaniem. Racjonalnie uzasadnione stwierdzenie faktu nie jest obrażaniem, tylko opisywaniem rzeczywistości, uświadamianiem (inaczej bym kłamał). A że jest ona taka... to nie moja wina (i ewentualne pretensje proszę kierować nie w moją stronę...). Czasem dosadna, ale adekwatna ocena daje do myślenia adresatowi z korzyścią dla niego i otoczenia. Czyli celem mojego pisma jest wskazanie, praktycznie, najrozsądniejszych rozwiązań problemów; zapobiegnięcie kolejnym (bezpośrednim, pośrednim, w tym ich skutkom dla psychiki, relacji międzyludzkich, zdrowia, życia).
PS
Więc zanim Państwo coś zrobią proszę się najpierw zastanowić: jakie będzie to miało konsekwencje (dla kogoś – P.)!
Jeżeli racjonalne, merytoryczne, etyczne, argumenty nie przemawiają do kogoś, są nierozumiane, to trzeba użyć innych... (sprawy należy nazywać po imieniu), skutecznych!

„Powiedzieć komuś idiota, to nie obelga, lecz diagnoza.” Julian Tuwim


Albert Einstein: „Świat jest miejscem niebezpiecznym nie tylko z powodu tych, którzy czynią zło, ale również tych, którzy na to patrzą i nic nie robią”.Więcej materiałów związanych z tematem znajduje się w poniższych plikach:

MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)
http://www.wolnyswiat.pl/forum/viewtopi ... 3cf1223deb


WYPŁOCINOREKLAMOWY ŚWIAT
http://www.wolnyswiat.pl/7h1.html

DO OBRONY PRZED SŁUCHANIEM RTV, JAZGOTU MUZYCZNEGO
Proszę swój nałóg, uleganie instynktowi stadnemu i wynikłe z tego naśladownictwo, bezmyślność, potrzebę szkodzenia sobie realizować przynajmniej bez bezpośredniej szkody dla innych (nie robić z nich radiowych, telewizyjnych ćpunów...; psychicznych, umysłowych, w tym intelektualnych kalek...)!
http://www.wolnyswiat.pl/8h1.html

WYPŁOCINY REKLAMOWE – POSTULATY
http://www.wolnyswiat.pl/9h1.html

WYPŁOCINY REKLAMOWE
http://www.wolnyswiat.pl/11h1.html


5 PRZYKŁADÓW SKUTECZNOŚCI PRZEKONYWANIA RACJONALNYMI ARGUMENTAMI…
http://www.wolnyswiat.pl/34h1.html

Nim projekt jest bardziej racjonalny...
http://www.wolnyswiat.pl/20h5.html

„LUDZI DZIELIMY M.IN. NA…”
http://www.wolnyswiat.pl/31h1.html

STOPNIE ŚWIADOMOŚCI I TEGO OBJAWY ORAZ SKUTKI
http://www.wolnyswiat.pl/9h5.html


PSYCHOPACI
http://www.wolnyswiat.pl/2h1.html


No dobrze, ale co dalej Panie Piotrze?
http://www.racjonalnyrzad.pl/forum/view ... p?f=5&t=20
PS2
Czy zdajecie sobie sprawę z faktu, że wywołujecie bezpośrednio i pośrednio, za pośrednictwem swych ofiar, opisów waszych działań, synchronizację umysłów, psychik z stanem waszej psychiki, rodzajem, poziomem waszego umysłu – a więc inni przejmują i są nimi obciążani, pogrążani składnikami waszych nieprawidłowo, anormalnie, szkodliwie, antyludzko, aspołecznie funkcjonujących umysłów, psychik...!
Czy my się wami interesujemy, poza sprowokowaną obroną, was denerwujemy, wam szkodzimy, was niszczymy, pogrążamy! No to, na prawie wzajemności, także zostawcie nas w spokoju, i dajcie nam normalnie, pozytywnie, zgodnie z naszymi walorami, naszym potencjałem, który powinniśmy stale zwiększać, normalnie, szczęśliwie, w pełni żyć!
Czy zdajecie sobie sprawę, co to za koszmar:
- żyć wśród debili, psychopatów/kanalii; ponosić pośrednie, a co dopiero bezpośrednie skutki ich istnienia, zachowań, postępowania, działań...,
- żyć wśród ich ofiar...,
- żyć z uwrażliwioną, uszkodzoną psychiką, jako kaleka, cierpiący, nieszczęśliwy człowiek – tak godzina po godzinie, dzień po dniu, tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu, rok po roku, dziesięciolecie po dziesięcioleciu...,
- żyć z skrajną nienawiścią do swych oprawców, chęcią okrutnej zemsty, mimo, że takie myśli, agresja nie są zgodne z naszą naturą...
DO PSYCHOPATÓW/EK, DEBILI/EK
Czego was nauczono/się nauczyliście... > kogo naśladujecie... > czego uczycie... > co rozpowszechniacie... > co, jakie efekty osiągacie... > do czego się przyczyniacie... > jakie są tego skutki, konsekwencje...!!! Kto tak postępuje...!
Czy potraficie sobie wyobrazić: co czują niszczone przez was ofiary, na których wymuszacie myślenie, analizowanie tego, co im czynicie, o was, działania z wami związane, którym obniżacie walory, potencjał, a więc możliwości życiowe, sprawiacie, że życie zamiast być pełne konstruktywnego zapału, dawać radość, być prosperitą, związane zostaje z negatywnymi skutkami waszych działań, staje się udręką, koszmarem, że byle wydarzenie budzi lęki, traumatyczne skojarzenia, negatywne projekcje wyobrażeń, że dochodzi do degradacji waszych ofiar w ich w środowisku, w życiu prywatnym (nie będą wstanie nawiązać znajomości-, utrzymać związku z partnerem/ką na swoim pierwotnym poziomie, a w związku m.in. z tym będą nieszczęśliwi (związek skazany jest na niepowodzenie, a przynajmniej na niski poziom, powikłania, co, i w ten sposób, będzie miało negatywny wpływ na potomstwo))...!
Czy zdajecie sobie sprawę, że z powodu waszych działań człowiek staje się wszechstronnie, bo emocjonalnie, a więc i uczuciowo, psychicznie, umysłowo, intelektualnie, kaleki (dochodzi do zerwania połączeń między neuronami, a więc i uszkodzeń genów)! Ze taki... potencjał jest, bezpośrednio (genetycznie) i pośrednio (własnym wpływem) przekazywany...!
Czy rozumiecie, że nikt, w tym wy na tym nie zyskuje, za to wszyscy, wszechstronnie (powstają efekty lawin) tracą!
Wy psychopatyczne, zdebilałe kanalie, skurwysyny, kreatury, bestie!!
PS
Czy zdajecie sobie sprawę, że sami jesteście, genetycznie/, w sposób nabyty predysponowanymi (w wyniku demoralizowania, wypaczania, -uczenia się/naśladowania), psychopatami/kami, debilami/kami m.in. w wyniku działań innych psychopatów/ek, debili/ek (wywołuje się obłędne koło)...?

-----------------------------------
Piotr Kołodyński - autor-redaktor:
- http://www.wolnyswiat.pl
- http://www.racjonalnyrzad.pl
- http://www.pzepr.pl


-----------------------------------------------------------------------------------------

Tak jest ze wszystkim (co tylko można, kogo tylko można, jak tylko można, w tym chemicznie, biologicznie, psychicznie, umysłowo trują, niszczą), tak jest od zawsze, czy tak będzie zawsze, to zależy od zdolności do samoobrony, konstruktywizmu (...)...
Ostatnio zmieniony ndz sie 17, 2014 6:50 pm przez admin, łącznie zmieniany 3 razy.

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » śr mar 06, 2013 8:11 pm

*słuchawki bezprzewodowe z radiem [Są już w cenie od 40 zł, z zasięgiem 30 metrów od bazy, do której można podłączyć m.in. odtwarzacz muzyczny, telewizor, komputer)
https://www.google.pl/search?q=s%C5%82u ... =firefox-a


Wersja do druku:

Przeczytaj, zrozum i stań się świadomym, pozytywnym człowiekiem. [Aktualizacja: 02.2013 r.]

http://www.koreywo.com/Biblioteka/Main.htm : Analfabeta nie różni się niczym od tego, któremu nie chce się czytać!

„Wolność zaczyna się od... wyłączenia radia i telewizora!”

P. nie jest tutaj u siebie, sam/a, i tutaj nie jest sala koncertowa, dyskoteka do wymuszonego odbioru jazgotu muzycznego, świetlnego migania czymkolwiek i w jakikolwiek sposób, wymuszona czytelnia przewijanych tekstów, kino do wymuszonego oglądania jakichkolwiek animacji, wymuszona słuchalnia radia, telewizji, tzw. reklam; mse mające służyć do wmuszania odbioru jakiegokolwiek przekazu; mse mające służyć do denerwowania, stresowania, irytowania, zaśmiecania, zatruwania umysłów; ogłupiania; uwrażliwiania, uszkadzania psychik; mse mające służyć do czynienia precedensu, co daje pretekst kolejnym osobom/naśladowcom; mse mające służyć do dawania złego przykładu, co przyczynia się do tego naśladowania, rozpowszechniania - tak powstaje efekt negatywnej lawiny; demoralizowania, wypaczania; wynaturzania; mse mające służyć do szkodzenia, niszczenia; pogrążania, tylko publiczna, czyli wspólna, wymagająca neutralnego zachowania, postępowania, działania, przestrzeń!

Nikt o prawidłowo działającej psychice, funkcjonującym umyśle nie wystawia się na odbiór tego, co zlecili, przygotowali, emitują psychopaci, debile, w tym na pranie swojego mózgu, ogłupianie, manipulowanie, uzależnianie; upośledzanie; pogrążanie, w tym nie słucha nie tylko, łącznie, dziesiątki tysięcy razy nazwy, częstotliwości stacji, programu, sloganów, reklam; powtarzactwa, bełkotu, informacyjnych śmieci, trucizn, itp., itd., ale nawet 1-den raz!

5% nieopodatkowany odpis z przychodu, czyli z naszych wpłat za towary, usługi, jaki firmy przeznaczają tzw. reklamę służy do przekupywania, podporządkowywania, opanowywania mediów* przez polityków, fabrykantów, finansistów, bankierów...! A same tzw. reklamy służą do zaśmiecania, zatruwania, pustoszenia, wyniszczania umysłów, psychik tzw. klientów/wyborców/obywateli...!
A więc i z tego powodu trzeba ten przepis znieść!
*Tzw. media dużo taniej i dużo korzystniej można bezpośrednio utrzymywać płacąc abonament, za korzystanie z portali internetowych, niż opłacać pośredników: zlecających, przygotowujących, realizujących, emitujących tzw. reklamy za nasze pieniądze, którymi płacimy je zlecającym producentom, usługodawcom!

Znaczna część ludzi b. silnie ulega autodestrukcji, odczuwa i zaspokaja potrzebę szkodzenia, niszczenia, pogrążania także innych ludzi, stąd mamy plagę m.in. nikotynizmu, alkoholizmu, narkomani chemicznej, narkomanii radiowej, telewizyjnej, religijnej, przemoc reklamową, przemoc przymuszania do odbioru przekazu z radia, telewizji i z innych źródeł; eksponowanie swojego degeneractwa, wciąganie w trucie się; nałogi; degeneractwo...

„Ale mi tego słuchanie nie szkodzi!” Wszystko co jest szkodliwe, wszystkim, którzy są na to wystawieni - bezpośrednio, a pozostałym osobom pośrednio, szkodzi!
Proszę się także bezmyślnie nie porównywać np.: debil/ka z intelektualistą/ką, psychopata/ka z osobą empatyczną, proludzką, prospołeczną, ludzie bezmyślni, o umysłach odbiorczych* z osobami o umysłach analitycznych, czyli to, co odbierają analizują, wrażliwcami, czyli negatywne bodźce dużo szybciej, dużo bardziej, dużo dłużej przeżywają, a są jeszcze osoby świadomie wrażliwe, czyli zdają sobie sprawę co i jakie konsekwencje umysłowe, psychiczne, zdrowotne, życiowe, osobiste, społeczne powoduje, konstruktywnymi, wybitnymi.

*Ludzkie umysły można podzielić także na takie 3 grupy:
- wewnętrzny: skupiony na sobie, pracujący sam nad sobą, ściśle dobierajmy czas, formę i rodzaj informacji (bo niewartościowe informacje zaprzątają uwagę, zajmują czas, irytują, zaśmiecają umysł; szkodzą),
- zewnętrzny: skupiony na bodźcach z zewnątrz, pracujący po zewnętrznym pobudzeniu, każdy bodziec jest lepszy niż nic (czas, forma i rodzaj informacji nie ma większego znaczenia, byle można było coś słuchać, oglądać, kogoś obserwować, coś się działo, można było coś przeżywać, naśladować),
- mieszane.

Ludzie instynktownie/nieświadomie, świadomie zwracają, skupiają uwagę, koncentrują się na tym, co najsilniej na nich oddziałuje.
Proszę się zastanowić, czy powinny to być wydawane, powodowane przez P. dźwięki, hałasy, P. przekaz, np. w formie werbalnej, pozawerbalnej, pisemnej, tzw. reklamowy (w tym w takim msu, w takiej formie (np. migając, przewijając teksty, zmieniając obrazki, akcentując przekaz zmianą tła, dźwiękiem; w kółko to samo; wymuszając tego odbiór tysiące razy, przez tysiące dni, przez tysiące tych samych ludzi, z których w ponad 99% przypadków ten przekaz nie dotyczy, którzy są przymuszani do odbioru podobnego przekazu w tysiącach innych publicznych msc, w tym m.in. przy kasach biletowych, w publicznych pojazdach, na ulicach, w sklepach, w kinach, jak również z radia, telewizji, z telefonu, w internecie), o takiej treści, odbierany właśnie przez tych ludzi, z takimi skutkami, konsekwencjami, za taką cenę i dlaczego przemoc reklamowa jest coraz powszechniejsza (a zaczęło się to, jak zwykle, od jednej osoby, a obecnie czynią tak miliony...), odbywa się coraz wszechstronniej, coraz bardziej drastycznie, bezwzględnie, mimo, że to jest b. szkodliwe, w tym m.in. antyspołeczne, antyludzkie, złe, i nie ma sensu, w tym nawet zgodnego z intencjami agresorów-destruktorów, w tym m.in. z powodu tego unikania, braku reakcji ofiar, na co reaguje się coraz większą przemocą reklamową, na co odpowiedzią jest coraz większe tego unikanie, mniejsza reakcja...), P. żywieniowe, lekowe, nikotynowe, alkoholowe, narkotykowe, radiowe, telewizyjne, religijne degeneractwo, P. wiara w partie, polityków, ich obietnice, propagowany przez nich, którego są beneficjentami, system, z powodu wystawiania się na przekaz z radia, telewizji, w tym ich popleczników i ich samych; na podstawie ich medialnego wizerunku, w wyniku ulegania propagandzie, manipulacji, w konsekwencji prania mózgu, z powodu kierowania się naśladownictwem, ulegania instynktowi stadnemu, P. fizjonomia, P. wzrok, P. mimika, czy powinna to być napastliwość, takie zachowanie, postępowanie, działania, przemoc, agresja, anormalność, z P. interakcje – czy to tacy ludzie, o takich predyspozycjach, w takim stanie, o takim poziomie powinni się eksponować, dokonywać przekazu; wpływać na innych, w tym wywoływać synchronizację umysłów, psychik z swoim umysłem, psychiką, czy to takie informacje, wzorce, skutki, konsekwencje powinny być przekazywane, powielane, rozpowszechniane, ponoszone...

Nikt z P. (...) nie chce się nie tylko kłócić, dyskutować, ale nawet rozmawiać! Więc po to przekazuję tą ulotkę, by temu zapobiec, a jednocześnie by P. uświadomić, bo nie chcę ponosić jakichkolwiek konsekwencji P. postępowania, które wynika z niezrozumienia elementarnych rzeczy (...), więc je P. wyjaśniam:

Zabrania się używania instalacji lub urządzeń nagłaśniających na publicznie dostępnych terenach miast, terenach zabudowanych oraz na terenach przeznaczonych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. (Ustawa „Prawo ochrony środowiska” z 27 kwietnia 2001 r.)

Emisja jakiegokolwiek przekazu wyłącznie wewnątrz lokali, i tylko w dni parzyste. A w dni nieparzyste cisza, spokój, kultura również wewnątrz lokali. – A więc wybór dla każdego/nikt nie jest dyskryminowany (jeśli zezwalanie na szkodzenie można nazwać niedyskryminowaniem...).

Nikt rozsądny nie chce, nie przyczynia się do tego, żyć w społeczeństwie zestresowanym, sfrustrowanym, znerwicowanym, schorowanym i ogłupionym z tego skutkami, konsekwencjami!

W dni parzyste i wyłącznie wewnątrz lokali: tzw. reklamy, emisja z radia, telewizji. W dni nieparzyste: cisza, spokój kultura. Na zewnątrz, czyli m.in. na ulicach, chodnikach, w korytarzach, holach, windach, itp., obowiązuje w wszystkie dni całkowita cisza.
ŻĄDAM PRAWA DO WYBORU, W TYM DO NIESŁUCHANIA, CZEGO SOBIE NIE ŻYCZYMY, RZECZY SZKODLIWYCH!
Żądam możliwości normalnego - tzn. bez konieczności słuchania czegokolwiek, a wypłocin reklamowych (wr) w szczególności! - zrobienia zakupów, skorzystania z usługi itp., czyli do swobodnego przemieszczania się, korzystania z msc publicznych chociaż w dni nieparzyste!; uwolnienia - NA CO DZIEŃ - naszej wspólnej przestrzeni, w tym ulic od bełkotu, reklam, jazgotu muzycznego!; prawa do wolności od stresu, do zachowania zdrowia psychicznego, właściwego sobie poziomu intelektu!!
Leży to w interesie wszystkich, w tym właścicieli lokali (bo m.in. będą z nich mogli korzystać wszyscy: a więc i chcący słuchać, oraz ci, którzy nie chcą, nie mogą, nie powinni tego słuchać).

Po to wymyślono słuchawki, by wyłącznie samemu (a więc przynajmniej w msh publicznych powinny być cicho ustawione, a najlepiej zawsze – by w jak najmniejszym stopniu uszkadzać słuch) słuchać tego, co się chce, gdzie się chce i wtedy, gdy się chce! A głośniki nie wymyślono po to, by innych przymuszać do słuchania; innym szkodzić!

Jakim prawem P. decydują o tym: kto, co, kiedy, gdzie, jak ma słuchać, czytać, oglądać; odbierać; na czym skupiać swoją uwagę; o czym myśleć; czym się zajmować; w jakim być stanie!!
Jakim prawem P. zaśmiecają, zatruwają umysły, uczą takiego traktowania innych samopoczucia, intelektu, psychiki, zdrowia; potencjału; przyczyniają się do bezmyślności, wpajają konsumpcjonizm; demoralizują, wypaczają, uszkadzają psychikę; upośledzają zdolność do skupiania uwagi, do koncentracji; szkodzą, niszczą; pogrążają!!
My ABSOLUTNIE/ANI PRZEZ SEKUNDĘ nie chcemy odbierać tego, co zlecili, przygotowali, przekazują psychopaci, debile, w tym m.in. synchronizować z ich psychiką, umysłem swoją psychikę, umysł, w tym z ich formą, treścią przekazu; zachowaniem, postępowaniem, działaniami!!!
DO OBRONY PRZED PRZYMUSZANIEM DO ODBIORU EMISJI Z RADIA, TELEWIZJI I Z INNYCH ŹRÓDEŁ PRZEKAZU - skowyczenia, zawodzenia, rzępolenia, jazgotu muzycznego, bełkotu, tzw. reklam, powtarzactwa...; przed zaśmiecaniem, truciem umysłów; praniem mózgów...; uzależnianiem...; irytowaniem; uwrażliwianiem; uszkadzaniem psychik; genów...; braniem i dawaniem takiego przykładu; demoralizowaniem, wypaczaniem, wynaturzaniem...!
Od słuchania w wybranym przez siebie czasie wybranego przez siebie przekazu w msh publicznych są, w tym bezprzewodowe słuchawki, przenośne i stacjonarne źródła przekazu, w tym sygnału radiowego (które można umieszczać w msh publicznych). Od dokonywania przekazu dla chętnych jest także internet, nośniki (a nie m.in. tablice służące do wymuszania odbioru przekazu). (Wersja skrócona)


Proszę się zastanowić: dzięki jakiej postawie otoczenia rozpowszechniają się szkodliwe, złe zachowania, postępowania, działania (np. alkoholizm, nikotynizm, narkomania zaczęły się od 1-dnej osoby, a obecnie trują się miliardy osób)...!

Proszę wyprowadzić, ustalić hierarchię ważności, wartości – co jest ważniejsze: bezmyślne, egoistyczne, krótkowzroczne zaspokajanie swoich naśladowanych, zaraźliwych, szkodliwych, anormalnych kaprysów, nawyków, potrzeb, czy samopoczucie, zdrowie, intelekt, potencjał, możliwości, efekty działań innych ludzi, branie i dawanie prawidłowego, dobrego przykładu; osiąganie i zachowywanie normalności; odnoszenie korzyści wynikłych z umożliwiania myślenia i zajmowania się pozytywnymi sprawami, efektywności działań; wspólne dobro!

Proszę swój nałóg, uleganie instynktowi stadnemu i wynikłe z tego naśladownictwo, bezmyślność, potrzebę szkodzenia sobie realizować przynajmniej bez bezpośredniej szkody dla innych (nie robić z nich radiowych, telewizyjnych ćpunów...; psychicznych, umysłowych, w tym intelektualnych kalek...)!

Ludzki umysł, w tym intelekt, psychika, to nie szambo, gdzie kto chce, jak chce, czym chce, ile razy i jak długo chce może się wypróżniać (...)...!

To przede wszystkim osoby aktywne programują, bezpośrednio, pośrednio, umysły innych osób.
Przecież człowiek swoim zachowaniem, w tym mimiką, wyrazem oczu, postępowaniem, działaniami, w tym powodowanymi, wydawanymi dźwiękami, tekstami, ich treścią, intonacją, głośnością, traktowaniem innych wyraża stan swojej psychiki, w tym zdrowotny, wskazuje rodzaj swojego umysłu, w tym inteligencji, rodzaj osobowości, emanuje, afirmuje.
Dotyczy to także skutków wystawiania się na przekaz medialny, w tym bełkot, powtarzactwo, reklamy (proszę pod tym względem ocenić stan, cel działań osobników zajmujących się przekazem tzw. treści reklamowych przez radio...!).

Ja absolutnie nie chcę w żadnym stopniu, w żaden sposób synchronizować, a nie da się tego w pełni kontrolować/mieć na to wpływ, swojego umysłu z P., jak również, by spotykało to innych, a za ich pośrednictwem kolejne osoby (tak właśnie stało się z P...)!!

Proszę nie wystawiać nas na oddziaływanie irracjonalnych, irytujących, uwrażliwiających, szkodliwych, zaśmiecających, zatruwających umysły, uszkadzających psychikę dźwięków, takiego przekazu w jakiejkolwiek formie, takiego zachowania, postępowania, działań!
Proszę nas, naszych umysłów, w tym intelektów, naszego, w tym psychicznego, zdrowia; naszego potencjału nie traktować jak śmietniki, bo nawet tam nie wolno wrzucać wszystkiego, jak popadnie, nie traktować naszego życia, jakbyśmy byli śmieciami, bo nawet śmieci należy segregować i wykorzystywać!

Nie ma niczego korzystnego, normalnego w emisji tzw. reklam; powtarzactwa, a wręcz przeciwnie – ten proceder jest wszechstronnie b. szkodliwy, anormalny!
Nie ma żadnych prozdrowotnych, w tym propsychicznych, proumysłowych, w tym prointelektualnych, prospołecznych, w tym etycznych przesłanek do słuchania, przymuszania do słuchania przekazu z radia, telewizji, tzw. reklam, powtarzactwa, bełkotu, jazgotu, rzępolenia muzycznego, za to wręcz przeciwnie – jest cały szereg argumentów, w tym prozdrowotnych, proumysłowych, prospołecznych, mających umocowanie prawne, w oparciu o etykę, by tego nie robić!
A zatem nasuwa się tutaj pytanie: czym się kierują osobniki postępujące wbrew temu...!
A więc msa publiczne (w tym m.in. ulice, parki, poczekalnie, dworce, sklepy, pojazdy publiczne, msa usług, kina, windy, itd.) muszą być od takiej emisji wolne/neutralne!

Normalnym, pozytywnym, konstruktywnym, prawym, ludziom PRZEKAZ, INNA DZIAŁALNOŚĆ SŁUŻY OSIĄGANIU POZYTYWNYCH EFEKTÓW. Ludziom upośledzonym psychicznie, niedorozwiniętym, ułomnym umysłowo, nienormalnym, chorym, szkodliwym, destrukcyjnym przekaz, inna działalność służy do osiągania negatywnych efektów, szkodzenia, niszczenia.

Państwo swojego zachowania, postępowania nie wymyślili (tak samo, jak np. nikotynizmu, alkoholizmu, narkomanii, religijnego obłędu, politycznej wiary), tylko wynika ono z wystawiania się na takie zachowanie, postępowanie innych, którzy wystawiali się na takie zachowanie, postępowanie jeszcze innych..., a teraz demoralizują, wypaczają; uczą państwo następnych – ma mse efekt negatywnych lawin (bo to prowokuje także do innych negatywnych zachowań, postępowań)...!

„Ale ja nie chcę niczego czytać!” A my nie chcemy mieć powodów do pisania, drukowania, przekazywania uświadamiająco-obronnych pism! Więc proszę nam nie szkodzić/nie stwarzać powodów do obrony!
„Ale mnie to nie obchodzi, że komuś szkodzę!” A nas nie obchodzi, że ciebie to nie obchodzi (i kto ma rację...)!

Tu nie jest klub, forum dyskusyjne! – celem sprowokowanej P. zachowaniem interwencji-obrony jest definitywne i całkowite zakończenie, a nie kontynuowanie, pogłębianie interakcji!

Jest, jak zwykle, odwrotnie: zaistniała sytuacja nie wynika z tego, że to ja czegoś nie rozumiem, stwarzam problemy, tylko P. nie rozumie, stwarza problemy.

Zanim się P. wypowie, proszę się zastanowić, czy w wyniku P. postępowania jest lepiej czy jeszcze gorzej (np. dodanie P. szkodliwego postępowania do takiego postępowania innych, polepszy czy pogorszy sytuację/osoby poddane dodatkowym szkodliwym czynnikom, działaniom zyskają, czy poniosą jeszcze więcej negatywnych skutków)...; a więc co P. wmawia, przy czym się upiera...; jakie są i tego skutki...

Co by P. czuli, gdyby musieli takie rzeczy wyjaśniać 10 razy... A 100 razy...! A 1 000 razy...!! Ja wyjaśniałem jeszcze więcej razy...!!!

To, że P. czegoś nie odczuwa (albo nie zdaje sobie z tego sprawy, bądź jest to P. obojętne), nie rozumie, nie oznacza, że inni także tego nie odczuwają (bądź jest im to obojętne), nie rozumieją!

http://swiatmediow.nowyekran.pl/post/29 ... mowe-media | 10.10.2011 12:10
W Polsce telewizora nie ma już 700 tys. domostw- informuje Rzeczpospolita powołując się na badania TGI przeprowadzane przez MillwardBrown SMG/KRC. Osoby te nie posiadają telewizora świadomie bądź, jeśli posiadają - nie włączają. Inna firma badająca oglądalność stacji telewizyjnych - Nielsen Audience Measurement - podaje, że w Polsce już 3,4 proc. z 14 mln gospodarstw domowych nie posiada odbiorników telewizyjnych.

Jedną z przyczyn jest upowszechniający się dostęp do szybkiego internetu i coraz większe przyzwyczajenie Polaków do tego medium. Badani stwierdzają m.in., że w sieci szybciej znajdują informacje które szukają, zamiast czekać aż wyemituje je telewizja (m.in. prognozę pogody). Druga grupę stanowią osoby, które nie chcą by telewizja dyktowała im co mają oglądać w wolnym czasie.
[A tak przy okazji. Kilka razy odsłuchiwałem z internetu nagranie jakiegoś programu TV, i za każdym razem słychać coś takiego:”…yyy ta sytuacja yyyy w końcu musi yyy się yyy wyjaśnić yyy W którymś momencie yyy dało się odczuć yyy że atmosfera yyy…” Jak czegoś takiego można słuchać? Kto zatrudnia takich ludzi do prowadzenia programów?! – red.]

My myślimy, analizujemy, wnioskujemy, rozumiemy, konstruktywnie działamy/nie chcemy stawać się ofiarami psychopatów, ich ofiar/psychicznymi, umysłowymi kalekami, debilami...

Nim ktoś jest bardziej nierozumny, tym ma mniejsze możliwości właściwej oceny tego, co go spotyka i stąd ma mniejsze wymagania, potrzeby, oczekiwania.
Nim ktoś ma bardziej wyrafinowany umysł, a więc jest także bardziej świadomy, tym wymaga większej neutralności ze strony otoczenia, ma większe wymagania, co do jakości, poziomu, warunków, tego co na niego działa, co wywołuje interakcje, itp., itd.
Nim będzie więcej przybywać tych pierwszych, tym będzie gorzej.
Nim będzie więcej przybywać tych drugich, tym będzie lepiej.
Ludzi dzielimy na m.in.:
- niesłuchających radia, nieoglądających telewizji, i mających swój gust muzyczny, oraz że potrzebują do jej słuchania mieć odpowiedni nastrój, część z tych ludzi ma jeszcze wyrafinowany, czyli często zaabsorbowany ważnymi sprawami, analityczny umysł, czyli to, co odbierają analizują, są to także często osoby wrażliwe, czyli dużo szybciej, bardziej i dłużej od innych przeżywają stresy.
- słuchających radio, oglądających telewizję i słuchających muzykę, z tym, że po to są dziesiątki stacji radiowych, setki kanałów telewizyjnych, tysiące programów, dziesiątki tys. utworów muzycznych, i po to są do kupienia indywidualne odbiorniki (w tym z słuchawkami i to już za kilkadziesiąt zł), i po to są włączniki/wyłączniki, by tacy ludzie mogli wybierać: co i kiedy chcą odbierać.

Natomiast państwa bezmyślne/bezczelne, agresywne, złośliwe, aspołeczne, bezwzględne; destrukcyjne postępowanie adresowane jest do trzeciej kategorii ludzi, a mianowicie do bezmyślnego ludzkiego bydła, któremu jest wszystko jedno, a na, uświadomionym, nieuświadomionym, celu ma sprowadzanie do takiego poziomu pozostałych ludzi, w tym uczenie, rozpowszechnianie takiego postępowania...

Każdy, odpowiednio do statusu/potencjału, wkładu, ma prawa, przywileje, obowiązki!
Jednym z elementarnych praw, jest prawo do normalności, a więc m.in. do wolności od wpływu, działań psychopatów, debili; osobników destrukcyjnych, szkodliwych! A więc prawo do dobrego życia, a więc i tego składników, jak bezpieczeństwo, brak lęków, w tym przed psychopatami, debilami, przyjemne relacje z otoczeniem, myślenie, zajmowanie się sprawami pozytywnymi, dobre samopoczucie, zdrowie, możliwie wysoki iloraz inteligencji, pozytywne doświadczenia życiowe/taki intelektualny, emocjonalny kapitał; możliwie wysoki pozytywny potencjał, w tym do bezpośredniego, za pośrednictwem genów, i pośredniego przekazywania potomstwu, innym osobom.
Do obowiązków należy m.in. tego, co wymieniłem powyżej zapewnienie, a więc m.in. usuwanie zagrożeń dla naszego gatunku, przyrody, planety, w tym usuwanie osobników, ich genów, bezpośrednio, pośrednio, destrukcyjnych, szkodliwych, zbędnych, chorych, solidarność względem osób potrzebujących pomocy, a posiadających pozytywny potencjał, wnoszących pozytywny wkład, pozytywnej prokreacji, czyli rozmnażają się wyłącznie osoby normalne, zdrowe, inteligentne, urodziwe, czyli doskonalenia naszego gatunku, by wielkość naszego gatunku była dostosowana do możliwości ekosystemów, środowiska, planety

Każdy bodziec, oddziaływanie, działanie, wydarzenie, przejście wpłynie, zaważy, przesądzi o naszym, a za naszą sprawą i na innych, życiu. A mogą one być pozytywne/inwestycją albo negatywne/wyrokiem, te ostatnie za sprawą psychopatów, debili, bo ich nienormalne psychiki, umysły predysponują ich do szkodzenia, niszczenia ludzi, tego, co jest dla nich wartościowe, im potrzebne, niezbędne, umożliwia samodzielność, niezależność, izolację od negatywnego wpływu, oddziaływania, działań, zapobiega problemom, co sprzyja zdrowiu, rozwojowi, powodzeniu, co jest korzystne, pozytywne.

To odczuwanie i realizowanie potrzeby szkodzenia jest objawem nienormalności, a nie tego unikanie, przed tym, takimi osobnikami obrona, która jest obowiązkiem wobec siebie, agresora, innych!

Zachowanie wynika z stanu umysłu-psychiki
Gdy umysł-psychika pracuje nieprawidłowo, to skutkuje niewłaściwym, anormalnym, aspołecznym, szkodliwym zachowaniem, postępowaniem, a wynika to z wystawiania się na oddziaływanie osób, których umysł-psychika pracuje nieprawidłowo. Powstaje więc efekt negatywnej lawiny: ktoś tamtym osobom tak zaszkodził, tamci ludzie zaszkodzili państwu, a teraz państwo szkodliwie oddziałują na innych...

Co to jest wolność w aspekcie zachowań
W tym kontekście można być wolnym, gdy nie ponosi się skutków negatywnego zachowania, postępowania innych. A wymuszanie ponoszenia skutków czyjegoś zachowania, postępowania jest łamaniem czyjejś wolności, terrorem!

Irracjonalne dźwięki, hałasy powodują myślenie, skupianie na nich, ich przyczynie, sytuacji, uwagi, irytują, wywołują złość, powodują stres, uwrażliwiają, przyczyniają się do urazów, uszkadzania psychiki, chorób, powodują m.in. nerwice, zaburzenia snu, pamięci, koncentracji, arytmię serca, stany zmęczenia, wyczerpania psychicznego, fizycznego, depresji; przyczyniają się do marnowania czasu, ogłupiania, obniżania potencjału, wydatków, problemów, strat, powodują śmierć (bezpośrednio np. z powodu zawału serca, a pośrednio z powodu wywołanych, spowodowanych chorób, wypadków spowodowanych wyczerpaniem psychicznym, fizycznym)! A takie, w dodatku wszechstronne szkodliwe, postępowanie demoralizuje, wypacza, jest przyczyną naśladownictwa, tego rozpowszechniania! W takich warunkach b. trudne, a często niemożliwe jest powstawanie umysłów wybitnych, konstruktywnych inicjatyw (myślenie, życie toczy się wokół osobników destrukcyjnie aktywnych, problemów przez nich wywoływanych, prób tego odreagowywania, odpoczynku, leczenia).

Umysł, tak jak program komputerowy, programuje się.
Jeśli np. przez wiele lat (całe życie) wykazywało się biernością, pogodzenie z zastaną sytuacją, jej akceptację, postępowało się anormalnie, na odwrót, szkodliwie, bo to wpojono, tak postępują inni, nazywano to postępowaniem normalnym, prawidłowym, moralnym, dobrym, itp., to przeciwne temu propozycje będą spotykały się z niechęcią, protestem. Jednak trzeba się przemóc, by ten proces odwrócić, wówczas nie będzie akceptacji dla RZECZYWISTEGO zła. Kluczem do tego jest całkowita rezygnacja z odbioru przekazu z powszechnych mediów, czyli z RTV (m.in. zakaz emisji przekazu z RTV, emisji tzw. reklam – w msh publicznych, a generalnie m.in. całkowity zakaz emisji tzw. reklam, jakiegokolwiek powtarzactwa),

którym się zawdzięcza takie osiągnięcia: zubożoną, upośledzoną, zdolność do skupiania się, koncentracji, spójnego łączenia informacji, logicznego wyciągania wniosków, rozumienia nawet elementarnych spraw; zdemoralizowanie, wypaczenie, ogłupienie, zmanipulowanie; śmietnik w umyśle, spustoszenie w psychice, wstręty, urazy, stresy, nerwice, rozstroje nerwowe, stany wściekłości, nienawiści do odpowiedzialnych za emisję tzw. reklam, powtarzactwa nazw stacji, programów, tzw. sloganów np. związanych z stacją, programem, przymuszających do tego odbierania; złe relacje, konflikty z otoczeniem, dyskryminacja w dostępie do pracy, gdzie trzeba takie rzeczy słuchać, izolowanie się od otoczenia; degradacja, pogrążanie osób inteligentnych, świadomych, posiadających umysł analityczny, wartościowych o wysokim potencjale; uszkodzenia psychiki; intelektualne, emocjonalne kalectwo; choroby psychiki, umysłu; uszkodzone geny; obniżony potencjał; rządy osobników destrukcyjnych; realizowanie utopii; szkody, straty; pogrążanie, realizowanie zagłady, w tym samozagłady...,

a dostarczanie w ich mse rzetelnej, racjonalnej wiedzy. A dzięki tego pozytywnym efektom, instynktowi stadnemu inni zaczną taki pozytywny przykład powielać, rozprzestrzeniać.

12.2010 r. Na dzień dzisiejszy szacuję, iż byłem okolicznościami zmuszony prosić o wyłączenie, udzielać wyjaśnień, dlaczego nie chcę odbierać przekazu z RTV, i nie wolno do tego przymuszać innych, że samemu także nie należy czegoś takiego słuchać, scysji, kłótni z tego powodu mam na koncie kilka tysięcy razy, a przymuszano mnie (sytuacja) do odbioru przekazu z RTV wielokrotnie więcej razy...!!
PS Mam ciężki uraz, nerwicę z tego powodu – dostaję rozstroju nerwowego, przechodzę traumę, dostaję wścieklizny (tylko skutki przewidziane prawem powstrzymują mnie od rewanżu na odpowiedzialnych za to psychopatach, debilach; kanaliach), mam problemy neurologiczne, gdy nawet „tylko” raz (po dziesiątkach tysięcy razów) usłyszę - przebrzydłą, wściekle znienawidzoną - nazwę stacji, tzw. reklamy...!!

Nienormalna sytuacja tworzy nienormalnych ludzi; nienormalni ludzie tworzą nienormalną sytuację...
Normalna sytuacja tworzy normalnych ludzi; normalni ludzie tworzą normalną sytuację.

Umysły normalne domagają się normalności, a nienormalne nienormalności... Obecnie normalność jest traktowana jako nienormalność, a nienormalność jako normalność...
CZYŃ ŹLE, WSPIERAJ ZŁO, A BĘDZIESZ PROSPEROWAĆ.
M.in. fabrykanci są od prosperowania dzięki produkcji rzeczy zbędnych, szkodliwych, manipulowaniu, ogłupianiu, demoralizowaniu, wypaczaniu umysłów, wpajaniu konsumpcjonizmu, stresowaniu, frustrowaniu; psychicznemu dręczeniu, torturowaniu; wywoływaniu wstrętów, urazów; uszkadzaniu psychiki; uszkadzaniu genów; zmniejszaniu potencjału; degradowaniu, pogrążaniu, szczególnie osób myślących, świadomych, o umyśle analitycznym, wrażliwych, z wykorzystaniem powtarzactwa nazw stacji, programów, sloganów, tzw. reklam; grabieniu, marnowaniu surowców i innych zasobów, skażaniu, truciu, niszczeniu, zagładzie (a nie dzięki rozsądnej, korzystnej, całościowo przemyślanej, przygotowanej, użytecznej produkcji)...

Na początku 1-dna stacja zaczęła emitować tzw. reklamy, powtarzactwo, i 1-dna osoba wystawiła głośnik na zewnątrz lokalu czy w innym msu publicznym. Obecnie robią to wszystkie stacje, miliony właścicieli lokali i w innych msh publicznych...!
Państwo tego (tak jak np. nikotynizmu, narkomanii, alkoholizmu, szkodliwego odżywiania) nie wymyślili – tylko naśladują innych i uczę tego, demoralizując, wypaczając, następnych (w tym innych odmian szkodzenia, np. tzw. reklamami, miganiem światłem, napisami, w tym w nocy)...

My słuchać m.in.: emisji z stacji radiowych, telewizyjnych, tzw. reklam, powtarzactwa, bełkotu, jazgotu muzycznego absolutnie nie chcemy! Jeśli ktoś tego słucha, to nie ma prawa do tego przymuszać innych!
Jeśli przekaz nie wnosi niczego sensownego (jest on komuś znany, zbędny, szkodliwy), jest niechciany, tzn. że zaśmieca umysł, ogłupia, irytuje; uwrażliwia na jego treść, jej składniki, jego źródło, mse przekazu, a więc uszkadza psychikę, ogranicza, dezorganizuje funkcjonowanie w przestrzeni publicznej, w tym ogranicza liczbę msc, gdzie można podjąć pracę, zrobić zakupy, skorzystać z usługi, rozrywki, rekreacji, a więc przyczynia do selekcji negatywnej, bo dochodzi do dyskryminowania osób o wyższym poziomie świadomości, inteligencji, wrażliwości, posiadających umysł analityczny, czyli to, co odbierają analizują, dysharmonizuje życie domowników, życie prywatne wprowadzając tam problemy; demoralizuje, czego objawem jest m.in. naśladownictwo takiego postępowania, oraz prowokuje do innych szkodliwych działań, zachowań; a więc obniża, w tym genetyczny potencjał, szkodzi, czyli przyczynia do problemów, strat! A taki arsenał wykorzystują do szkodzenia psychopaci, debile; kanalie, czyli odbywa się, dzięki temu, w ten sposób, jak zwykle, selekcja negatywna!
PS Czy słuchając takich rzeczy można myśleć pozytywnie, mieć dobre samopoczucie, być zdrowym, zwiększyć stopień inteligencji, mieć dobre relacje z osobnikami do tego się przyczyniającymi...; czy przebywając, żyjąc w środowisku słuchających takich rzeczy skorzystamy...; czy w takich warunkach może być dobrze...
Jeszcze inaczej: my debilami, psychopatami, głupi, nierozumni, bezmyślni, chorzy, źli, szkodliwi, w takim społeczeństwie, być, żyć nie chcemy!
Ostatnio zmieniony ndz sie 17, 2014 6:49 pm przez admin, łącznie zmieniany 2 razy.

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » czw wrz 19, 2013 11:22 pm

Niewiedza, nierozumienie i wynikłe z tego zachowywanie się, postępowanie przynosi ogromne ilości szkód, strat, w postaci klęsk, katastrof, plag, przyczynia do krzywd, niesprawiedliwości, cierpień, nieszczęść, problemów. Itp. Stąd koniecznym jest edukowanie, uświadamianie ludzi.
Jednak nie można zwlekać z pozytywnymi działaniami do czasu naocznego... pojęcia skutków dotychczasowego postępowania (znaczna część ludzi nie wie i nie chce niczego wiedzieć, rozumieć...!), więc trzeba konstruktywnie działać również w brew większości (...) – to obowiązek ludzi świadomych, odpowiedzialnych w wobec pozostałych, konieczność dla zachowania resztek życia, w tym naszego gatunku na Ziemi! Ludzie bezrozumni, nieposiadający odpowiedniej wiedzy, predyspozycji, zdolności, kierujący się emocjami, instynktem stadnym, wypaczeni, zdemoralizowani, zmanipulowani, krótkowzroczni, egoistyczni, nieświadomi, nieodpowiedzialni, nie mogą mieć wpływu na podejmowanie, decydujących o losie innych, decyzji!
Do tego trzeba też dodać fakt, iż znaczna część ludzi nieświadomie cierpi na syndrom autodestrukcji, przegrywającego (niby chce dla siebie dobrze, ale wszystko robi tak, by było źle, by przeżywać towarzyszące temu silne, negatywne emocje). A objawia się to np. hazardem, nikotynowym, alkoholowym, narkotykowym, żywieniowym degeneractwem, unikaniem pożytecznych informacji, rozsądnego myślenia; rozumienia, wiedzy, osiągania wyższego poziomu świadomości, a wystawianiem swojego umysłu na destrukcyjne oddziaływanie psychopatów, debili; kanalii (pdk) pracujących, występujących w mediach*, i w efekcie m.in. dokonywaniem, jako wyborca, złych wyborów, z tego skutkami. Czyli chcą cierpieć, przegrywać, tracić; źle nawet dla siebie! A znaczna część populacji ludzkiej jest jeszcze psychopatyczna, czyli chce tego dla innych! Są też osobniki, które chcą źle zarówno dla siebie jak i dla innych!

*Jeśli wystawia się na, wizualne, dźwiękowe, w tym werbalne, oddziaływanie osobnika (wtedy się o nim, tym co robi myśli, nieświadomie to analizuje, koduje), o niskim, niekorzystnym, negatywnym, szkodliwym, potencjale, to dochodzi, w mniejszym bądź większym stopniu, do synchronizacji własnego z jego umysłem, składnikami jego osobowości, afirmacją, emanacją, z tego skutkami, w tym przekazywania tego następnym osobom (tak m.in. rozprzestrzenia się nikotynizm, alkoholizm, narkomania, religijność, żebractwo (nie zawsze uliczne, bo np. roszczeniowe od państwa), uciążliwe tiki, nawyki; zachowania, w tym np. wydawanie, powodowanie dźwięków, napastowanie wzrokiem, postępowanie, choroby umysłowe)!

Sytuacja społeczeństw, państw, cywilizacji, ludzkości, jest wprost proporcjonalna do tworzonego, w tym genetycznego, wykorzystywanego potencjału...

Degeneracja gatunku skutkuje m.in. zawiścią ze strony osobników mniej obdarzonych, o niskim potencjale, względem inteligentniejszych, urodziwszych, zdrowych, o dużych walorach, wysokim potencjale... Takie, o tym podłożu negatywne relacje, działania, a jest to podstawowa forma psychopactwa, generują mnóstwo problemów, strat, a to ma także wpływ na przekazywane geny! – Oto kolejne oblicze braku selekcji pozytywnej, czy wręcz selekcji negatywnej – osób zajmujących się prokreacją...

Wysokie walory nie są od ich marnotrawienia, niszczenia, tylko odkrywania, rozwijania, wykorzystywania, przekazywania; tacy ludzie muszą być nie tylko chronieni przed im szkodzeniem, ale i wszechstronnie wspierani!

WSZYSCY PONOSIMY WSZYSTKIEGO SKUTKI! Z tym, że jedni bezpośrednio i pośrednio, a drudzy tylko pośrednio, bo za wszystko m.in. płacimy, a m.in. za wandalizm w bezpośrednich opłatach za użytkowanie publicznego dobra, oraz za pośrednictwem podatków płaconych osobiście bądź/i przez innych, którym płacimy odpowiednio więcej za produkty, usługi, z których korzystamy. Kolejnym aspektem szkodzenia, niszczenia są skutki ekologiczno-zdrowotne wynikłe z dodatkowej produkcji. A dotyczy to wszystkich aspektów zachowań, postępowania, działań, w tym także usług, produkcji – W tym łańcuchu powiązań biorą udział wszyscy mieszkańcy Ziemi!

Wyjaśniające, uświadamiające teksty, zakazy, itp. przygotowuje się dla psychopatów, debili i ich zdemoralizowanych, wypaczonych ofiar, by pozostali ludzie mieli na co się powołać, gdy wszystko inne zawiedzie (normalni, inteligentni ludzie nie potrzebują się z nimi zapoznawać, by postępować rozumnie, a więc normalnie, etycznie, czyli i prospołecznie, a zatem jednocześnie odpowiedzialnie)!
Pozytywne zachowanie, postępowanie, działania przyniosą, dzięki tego naśladowaniu, uczeniu, rozpowszechnianiu, osiągnięciu efektu pozytywnej lawiny, pozytywne efekty, a negatywne przyniosą negatywne skutki, konsekwencje, więc nie wolno ani sobie, ani innym w jakikolwiek sposób szkodzić, bo wówczas osiąga się efekt negatywnej lawiny!
Dbajmy o siebie m.in. dbając o innych (...).
Inteligentni, normalni, mądrzy, rozsądni, wrażliwi, etyczni, ludzie są wstanie przewidzieć skutki postępowania; wyciągają rozsądne, konstruktywne, całościowo przemyślane, wnioski, i jeśli coś czynią, to po to, by osiągnąć tego pozytywne, a nie negatywne efekty.
„To moja sprawa, czy i jak się truję!” Czy dla ciebie nie będzie miało, m.in. zdrowotno-psychiczno-ekonomicznego, znaczenia, że tacy jak ty, trujący się, demoralizujący, wypaczający, uczący, pośrednio, bezpośrednio, tego następnych (przecież ciebie do twojego stanu też ktoś właśnie tak doprowadził...), »inni«; społeczeństwo będzie chore, głupie, nienormalne, pośrednio, bezpośrednio złe...
ZASTANÓW SIĘ, JAKI JEST TWÓJ WPŁYW, WKŁAD W OTOCZENIE, ŚWIAT; GENY; POTENCJAŁ; RZECZYWISTOŚĆ. PAMIĘTAJ O SPRZĘŻENIU ZWROTNYM.
Dzisiaj Ty nie przejmujesz się że czynisz komuś krzywdę (lekceważysz, okazujesz obojętność, nieczułość, pogardę, kierujesz, krótkowzrocznie, swoim egoizmem, jesteś destrukcyjnie uparty/a, bezwzględny/a; uszkadzasz, w tym tego nieświadomych osób, psychikę, wypaczasz umysł, demoralizujesz swoim aspołecznym postępowaniem; degradujesz, degenerujesz; uszkadzasz geny; obniżasz potencjał, uczysz takiego postępowania, rozprzestrzeniasz takie traktowanie samopoczucia, zdrowia, intelektu, wspólnego interesu, dobra; nieświadomie, świadomie, w sposób nieuświadomiony, uświadomiony programujesz swój, innych umysł na destrukcję), szkodzisz (przyczyniasz do problemów, szkód, strat); pogrążasz » jutro Ktoś nie przejmuje się że tobie szkodzi »» pojutrze Nikt nie przejmuje się nikim ani niczym »»» po pojutrze nie ma kto; nie ma kim, ani czym się przejmować...
Dzięki temu co robisz, czynisz, świat może być gorszy bądź lepszy (to inwestycja). Możesz więc tracić bądź zyskiwać.

Jednym z problemów ludzkości - w dotychczasowym, anormalnym świecie, co skutkuje także uszkadzaniem psychiki, wypaczaniem umysłów, demoralizowaniem - jest brak trafnego, właściwego, oceniania motywów, efektów działań, identyfikowania osobników...

Kolejnym problemem jest brak zdolności do obiektywnej samooceny (np. większość psychopatów, debili uważa że są normalni, mądrzy, dobrzy, postępują właściwie, a to inni są nienormalni, głupi, źli...).

To, co wdychamy, pijemy, spożywamy staje się składnikiem naszego ciała, a więc wpływa także na psychikę. Wszystko co odbieramy staje się składnikiem naszego umysłu, a więc wpływa także na rodzaj i poziom inteligencji, osobowość.
WSZYSTKO MA NA NAS WPŁYW, PROGRAMUJE NASZ UMYSŁ, DECYDUJE O NASZYM, NASZEGO POTOMSTWA, INNYCH ZDROWIU, WPŁYWA NA GENY, NAS KSZTAŁTUJE, STANOWI O NASZYM, A W EFEKCIE I INNYCH POTENCJALE, A W TEGO WYNIKU PRZESĄDZA O NASZEJ SYTUACJI

Każdy chce, by to grupa przez niego reprezentowana była najliczniejsza.
Każdy chce, by to grupa przez niego reprezentowana była najliczniejsza.
Np.: utopiści | racjonaliści debile | intelektualiści
osoby religijnie zatrute | ateiści nikotynowi, alkoholowi, narkotykowi degeneraci | dbający o zdrowie abstynenci osobniki o uszkodzonej psychice, wypaczonym umyśle, zdemoralizowane, zdegenerowane, szkodliwe | osoby zdrowe, normalne, etyczne, wartościowe, pożyteczne
Pytanie więc brzmi: kto jest, a kto powinien być aktywny (jakie grupy się powiększają); jakie grupy powinny maleć, a jakie rosnąć...; mamy rozwój korzystnych cech i z tego korzyści, czy następuje regres, a więc ponosimy straty...

To, że coś jest powszechne, nie oznacza że jest także dobre, mądre, słuszne; warte naśladowania, rozpowszechniania.
Jeśli powołujesz się na czegoś powszechność, tzn. że, nie zastanawiając się, a więc nie rozumiejąc, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji, tylko naśladujesz.

Zanim zezwolisz na wypaczanie Cię... DO DEGENERATÓW Proszę się zastanowić.
Ile osób na początku: truło się alkoholem, nikotyną, narkotykami, niezdrową żywnością (bo »mieli prawo, ich sprawa, wolność, demokracja«) – kilku, a obecnie miliardy ludzi jest wolnych od wolności od nałogu, zdrowia, pieniędzy...
Na początku była bezmyślność, głupota kilku ludzi, teraz ma mse świadome postępowanie, a więc skurwysyństwo, psychopatia, a w wyniku tego cierpienia, tragedia setek milionów, i to z waszym udziałem, za waszą sprawą, a dotyczy to nikotynizmu, narkomani, alkoholizmu, lekomani, niezdrowego, szkodliwego odżywiania się, trybu życia!

KTOŚ TOBIE ZROBIŁ KRZYWDĘ, -SZKODZISZ SOBIE, ROBI TO TEŻ WIELU INNYCH, WIĘC UWAŻASZ ŻE SZKODZENIE INNYM JEST SŁUSZNYM ELEMENTEM TEGO PROCEDERU, STĄD TRZEBA DOPROWADZIĆ ICH PSYCHIKĘ, UMYSŁ DO »ODPOWIEDNIEGO« STANU (w tym chcesz by twoje postępowanie było akceptowane, stąd powszechne (nie chcesz też okazywać się psychopatą/ką, debilem/ką; kreaturą, a duża grupa aktywnych »działaczy«, otoczenie składające się z ludzi okaleczonych psychicznie, o wypaczonych umysłach zapewnia akceptację, a przynajmniej bierność))...; NIE ROZUMIESZ NAWET ELEMENTARNYCH RZECZY, NIE POTRAFISZ SKUPIĆ SWOJEJ UWAGI, WIĘC CHCESZ BY INNI TAKŻE NIE BYLI WSTANIE...; JESTEŚ CHORY, WIĘC CHCESZ BY INNI TAKŻE BYLI CHORZY...; JESTES UZALEŻNIONY, WIĘC CHCESZ BY INNI TAKŻE BYLI UZALEŻNIENI…; CIERPISZ, WIĘC UWAŻASZ, ŻE CIERPIENIE INNYCH JEST SŁUSZNE (poza tym to ma być odwet za twoje błędy, szkody wywołane przez innych. Więc co sam/a zaznałeś/aś przekazujesz dalej)(powstaje efekt lawiny!)…
Szkodzisz sobie, masz uszkodzoną psychikę, wypaczony, zdemoralizowany umysł, więc uważasz, że masz rację, postępujesz słusznie (przecież miliony innych jest w podobnym stanie, też tak postępuje), a więc chcesz by inni także znaleźli się w takim, słusznym, bo powszechnym, stanie... A poza tym dlaczego mają być w lepszym... Masz więc i psychopatyczny umysł! Broniących się przed „prawidłowym” postępowaniem, stanem uważasz za nienormalnych... Jesteś więc i debilem/ką... Wmawiasz, uważasz, że to broniące się przed skutkami twojego postępowania twoje ofiary są winne, czyli na odwrót... Jesteś więc też utopistą/ką! Reasumując – jesteś chory/a fizycznie, psychicznie, masz anormalny umysł, jesteś kanalią; szkodliwy/a, niebezpieczny/a!

Ktoś ciebie truł nikotyną, przekazem z radia, telewizji, religijnymi tekstami, jazgotem muzycznym, wydawanymi, powodowanym dźwiękami; stresował, ogłupiał; więc masz uszkodzoną psychikę, wypaczony, zdemoralizowany umysł, obniżony iloraz inteligencji; potencjał, w tym genetyczny, więc teraz ty trujesz innych (powstaje efekt lawiny!)...
ZANIM COŚ ZROBISZ, W TYM POWIESZ, NAJPIERW ZASTANÓW SIĘ CZY NIE JEST NA ODWRÓT…
Bo może zamiast twojego „prawa” do szkodzenia jest prawo chroniące przed przymuszaniem, szkodzeniem; prawo do nie tracenia czasu, prawo do nie myślenia o rzeczach niepożądanych, szkodliwych, prawo do wolności od stresu; prawo do dobrego samopoczucia, prawo do zachowania właściwego sobie poziomu inteligencji, prawo do zachowania zdrowia psychicznego, fizycznego (a więc m.in. do niesłuchania rzeczy niepożądanych, szkodliwych, nie wdychania śmierdzącej trucizny); prawo do nie uszkadzania psychiki, nie wypaczania umysłu, nie demoralizowania; prawo do, mimowolnego (przecież ty temu uległeś...), nie naśladowania szkodliwego postępowania; prawo do zachowania swoich walorów; prawo do zachowania swojego, w tym genetycznego potencjału, prawo do życia, w tym w normalnym, zdrowym, zamożnym, szczęśliwym społeczeństwie (m.in. nie obarczanym skutkami działań psychopatów, debili; kanalii, degeneratów)!
Jest też nieformalne prawo wzajemności, tzn. ja nie szkodzę tobie, to ty odwzajemnij się tym samym. Ty szkodzisz mi, no to ja mam prawo zaszkodzić, tak się bronić, tobie (wg zasady: najpierw jest przyczyna...).
Więc może okazać się, że to nie inni są: „głupi, nienormalni, chorzy, jeb..., pier..., poj..., powinni się leczyć” itp., itd...
PS A jeśli ciebie nie obchodzi, że komuś szkodzisz, to kogoś może nie obchodzić, że ciebie to nie obchodzi (i kto będzie miał rację)...

JESTEŚ NAŚLADOWCĄ, UCZNIEM, -PRZYKŁADEM, WZORCEM
Zdolność do wykształcenia, wyrobienia, osiągnięcia pozytywnych cech na postawie własnej dedukcji to rzadka cecha, stąd obowiązkiem każdego członka społeczeństwa jest, pośrednio, bezpośrednio, dawanie, wskazywanie pozytywnych wzorców (np. nikotynizm, narkomania, alkoholizm, trucie szkodliwą żywnością, fanatyzm religijny, chamstwo, krótkowzroczność, egoizm, nieprzejmowanie nikim ani niczym, są naśladowane, przekazywane kolejnym pokoleniom (w tym utrwalane w genach)).

Wszystko co robimy, co wdychamy, spożywamy, zażywamy, w tym tzw. leki, trucizny, np. nikotynę, narkotyki, alkohol, na co wystawiamy swój organizm, co świadomie, nieświadomie odbieramy, przeżywamy, na czym skupiamy uwagę o czym myślimy, co analizujemy, jak rozumiemy, z kim się zadajemy, czym się zajmujemy, jaki tryb życia prowadzimy, w tym czy się intelektualnie, psychicznie, etycznie rozwijamy czy też degenerujemy, jak, z kim uprawiamy seks, płodzimy potomstwo, wpływa m.in. na nasze samopoczucie, zdrowie psychiczne, fizyczne (są choroby psychosomatyczne, czyli fizyczne o podłożu psychicznym), inteligencję, nasze, naszego potomstwa geny; potencjał; sytuację otoczenia, społeczeństwa, innych istnień, przyszłych pokoleń. Wpływ ten może być negatywny bądź pozytywny.
PS Jeśli np.:
- wystawiamy się, innych na ekspozycję przekazu z radia, telewizji (- w obecnej postaci...), głośników w sklepach, przekaz psychopatycznych, debilnych, obłąkanych osobników zajmujących się powtarzaniem, bełkotaniem, nawoływaniem np. pod pretekstem zajmowania się handlowaniem, szerzeniem jedynie słusznej religijności, ustrojowej ideologii; tzw. reklam, bełkotu, powtarzactwa, utopii;
- wystawiamy się, innych na ekspozycję uzależniającej trucizny nikotynowej, zezwalamy na eksponowanie przy nas, innych nikotynizmu, alkoholizmu, narkomanii, niezdrowego odżywiania się, w tym obżarstwa, trybu życia; degeneractwa,
- akceptujemy, zezwalamy, biernie, czynnie wspieramy płodzenie, rodzenie, utrzymywanie przy życiu chorych, upośledzonych dzieci,
czyli zezwalamy na uszkadzanie psychiki, wypaczanie umysłu, ogłupianie, trucie, skażanie, w tym podczas produkcji trucizn, takimi śmieciami; demoralizowanie; degenerowanie; szkodzenie, pogrążanie, to takie postępowanie, tego skutki będą, w wyniku naśladownictwa, zarażania tym, demoralizacji, powielane, się rozprzestrzeniać, więc wszyscy będą ponosić tego, bezpośrednio, pośrednio, negatywne konsekwencje (powstaje efekt lawiny!).

Ludziom normalnym, pożytecznym; prawym, mądrym wiedza, informacje służą zapobieganiu problemom, w tym unikaniu konfliktów, ułatwiają konstruktywną, w tym pozytywnemu wykorzystywaniu własnego, innych potencjału, współpracę dla wspólnego, obopólnego dobra. Psychopatom, debilom; kanaliom wiedza, informacje służą do zaspokajania swoich egoistycznych, patologicznych, anormalnych potrzeb, w tym wywoływania konfliktów, tworzenia, przyczyniania do problemów; szkodzenia, niszczenia; destrukcji!

Jeżeli pozwoli się na jedno (to czemu nie na drugie, a jak na te dwa, to czemu nie na trzy, cztery..., dziesięć (inaczej byłaby to dyskryminacja…) (powstaje efekt lawiny!)) irytujące zachowanie, szkodliwe postępowanie, to zadziała demoralizująco na tą osobę i innych, i w efekcie zaczną sobie pozwalać na kolejne takie działania; degenerować się i demoralizować następnych.
(Jeszcze inaczej)
Dawanie złego przykładu bezpośrednio własnym postępowaniem, biernością wobec złego postępowania innych jest świadomym, nieświadomym, uświadomionym, nieuświadomionym szkodzeniem, w tym przyczynia do tego rozpowszechniania!
Dawany, rozpowszechniany przykład może być zły bądź dobry.

Twoje zachowywanie się, postępowanie, samopoczucie; stan psychiki, umysłu udzielają się, bezpośrednio, pośrednio innym; wpływa na ich, w tym genetyczny, a w efekcie ogólny, potencjał.
Trzeba zawsze brać pod uwagę wpływ swojego stanu, w tym psychiki, umysłu, w tym charakteru, osobowości, w tym formy, treści wypowiedzi, ekspresji, afirmacji, gestykulacji, mimiki, w tym wyrazu oczu, na innych, przy czym nie w każdym przypadku zależy, może zależeć to od chęci. Wpływ ten może być pozytywny bądź negatywny.

Nad tzw. wolność osobistą trzeba przedkładać interes społeczny, odpowiedzialność za potomstwo, gatunek, życie innych istnień!

Proszę zwrócić uwagę na to, kto kim i jak się »interesuje« (czy ludzie normalni nienormalnymi, czy odwrotnie)/jaki jest cel, efekt tych działań (są one konstruktywne czy destrukcyjne)...; Proszę zauważyć, jacy osobnicy szczególnie zwracają na siebie uwagę (w tym w szkołach): wzrokowi spozieracze, nikotynowcy (w tym stając w widocznych msh, smrodem, stresem), alkoholicy, narkomani, słuchacze przekazu z radia, telewizji, osobnicy wydający, powodujący dźwięki, hałasy, agresywni, upośledzeni psychicznie, chorzy umysłowo, bezmyślni; degeneraci, psychopaci, debile; szkodliwi, źli... Jakie emocje wywołują, czego uczą, czym zarażają, co rozpowszechniają... Jakie są tego, wszechstronne, skutki, konsekwencje...

Wszechstronnie korzystnym celem gatunków - z godnie z planem natury - winno być dążenie do doskonałości (stymulowanie, zachowanie, przekazanie najcenniejszych cech; genów, inaczej gatunek jest degenerowany, wymiera).
PS Czy ludzkość dąży do jakiejkolwiek doskonałości, czy wręcz przeciwnie – wszechstronnej, bo: intelektualnej, psychicznej, zdrowotnej, fizycznej, w tym estetycznej, degeneracji... Czy to jest rozsądne, dalekowzroczne, korzystne, mądre; dogłębnie etyczne, dobre, czy bardzo złe...

www.o2.pl / www.sfora.pl | Poniedziałek [26.04.2010, 20:23] SĄSIAD STUKA I KRZYCZY? ZNOSIMY TO W MILCZENIU Wielu nie decyduje się na interwencję. Co najmniej 3 miliony Brytyjczyków cierpią z powodu hałasu dobiegającego zza ściany, ale prawie 40 proc. nie podejmuje żadnych działań, żeby uciszyć uciążliwego sąsiada - donosi „The Independent”. Najbardziej przeszkadza im głośna rozmowa i krzyki - wskazało tak 58 proc. pytanych w sondażu kancelarii prawnej Which?. 40 proc. badanych denerwuje najbardziej zbyt głośna muzyka lub telewizor.
Jedna czwarta dostaje „białej gorączki” kiedy sąsiad trzaska drzwiami, a 15 proc. przeszkadzają regularne imprezy. 3 proc. wskazało, że budzą ich krzyki sąsiadów pochłoniętych ognistym seksem.
Ankietowali wskazywali także, że uciążliwe jest dla nich wiercenie w ścianach przez sąsiadów, szczekanie psa, gra na instrumentach oraz odbijanie piłki przez dzieci - dodaje dziennik.
Ponad połowa badanych narzeka na brak snu, inni mówią o rozdrażnieniu i stresie. 10 proc. twierdzi, że uciążliwy sąsiad doprowadził ich do poważnych kłopotów zdrowotnych. 7 proc. zdecydowało się na przeprowadzkę, żeby uniknąć hałasu.
Jednak tylko co czwarty Brytyjczyk wzywa policję lub administrację, co trzeci stara się spokojnie rozmawiać z sąsiadami. Aż 36 proc. nie robi nic - zauważa „The Daily Telegrach”. | AJ

[Proszę też zwrócić uwagę na to, kto kogo, i do czego przymusza: czy np. naukowcy, wynalazcy, inżynierowie, pisarze, redaktorzy, zapoznający się z wartościowymi materiałami, itp.; intelektualiści, twórcy, uczący się, ludzie normalni przymuszają do czytania, oglądania (słuchania...) swoich prac, dzieł; plonów działalności, czy to psychopaci, debile; kanalie przymuszają, m.in. ich, do słuchania m.in.: „hau!!!, hau!!!, hau!!!... Raaadiooo Zeeet!... Pierwsze źródło wiadomości... Kup ten rewelacyjny proszek!... W TVN!... hau!!!, hau!!!, hau!!!... Raaadiooo Zeeet!... Pierwsze źródło wiadomości... W TVN!... Ciesz się... hau!!!, hau!!!, hau!!!... ćwir!!, ćwir!!, ćwir!!... Ciesz się!... Bądź sobą!... Raaadiooo Zeeet!... Pierwsze źródło wiadomości... hau!!!, hau!!!..., hau!!!... uuuchuuuchuchu, uuuchuuuchuchu, uuuchuuuchuchu... fiju!, fiju!, fiju!...” Itp., itd... Sami są psychopatami, debilami; kanaliami no to inni też mają się tacy stać... Oto kolejne plony (w tym w postaci takich produkcji w środkach przekazu...) braku selekcji pozytywnej, selekcji negatywnej; rodzenia, tworzenia takich osobników... – red.]

Nie chcesz słuchać (bo gdybyś chciał, to byś słuchał np. przez słuchawki np. z przenośnego radia), to my cię przymusimy do słuchania wszędzie gdzie się da (bo tego chcą psychopaci, a na to pozwalają debile; bo jesteśmy przez nich kierowani, wspierani i bezkarni)!...
NIKT PAŃSTWA NIE UPOWAŻNIŁ DO DECYDOWANIA ZA KOGOŚ, CZEGO MA SŁUCHAĆ; PRZYMUSZANIA DO SŁUCHANIA; SZKODZENIA!
Sklepy, msa usług, ulice, parki, itp. to nie dyskoteki, nie mogą też one służyć do stresowania, ogłupiania, manipulowania, demoralizowania, uwrażliwiania, psychicznego okaleczania, itp.; dręczenia, szkodzenia! Nabycie radia (można je kupić już za kilkanaście zł), słuchanie go we własnym zakresie (od tego są słuchawki), w tym tego co chcemy i kiedy chcemy, nie nastręcza żadnych problemów, w przeciwieństwie do nachalnego, bezmyślnego, destrukcyjnego w skutkach przymuszania do słuchanie radia, bełkotu, powtarzactwa, w tym nazwy stacji, emitowanego programu, sloganów, tzw. reklam, jazgotu muzycznego...!
Proszę nie zawłaszczać publicznej, czyli wspólnej, przestrzeni, nie decydować za innych gdzie, kiedy i czego mają słuchać!; nie dokonywać selekcji negatywnej: słuchasz tego do czego przymuszamy, to możesz zrobić u nas zakupy, skorzystać z usługi, pracować, poruszać się ulicami, spędzić czas w parku, itp.. Ale jeśli jesteś inteligentny/a, świadomie wrażliwy/a, masz umysł analityczny; nie chcesz się stresować, ogłupiać, uwrażliwiać; tracić, w tym genetycznego potencjału, pogrążać, no to odpadasz...
Ostatnio zmieniony ndz sie 17, 2014 6:48 pm przez admin, łącznie zmieniany 2 razy.

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » pn wrz 23, 2013 11:02 pm

Proszę nas nie terroryzować, nie zawłaszczać, prywatnej, bądź publicznej, czyli wspólnej przestrzeni, gdzie konieczne jest zachowywanie neutralne! Proszę nie powodować wyczerpania nerwowego, nie wywoływać u nas urazu, wstrętu do tych dźwięków, hałasów, nie uszkadzać naszej, w tym tego nieświadomych osób, psychiki, nie wypaczać naszych umysłów treścią przekazu, nie demoralizować swoim aspołecznym postępowaniem, nie rozprzestrzeniać takiego traktowania samopoczucia, zdrowia, intelektu, wspólnego interesu, dobra!

Nikt nie ma prawa przymuszać do słuchania czegokolwiek, wymuszać o tym myślenia, skupiania swojej uwagi, czynić komuś krzywdę, przyczyniać do szkód, strat!

Nie reagując na czyjeś nieodpowiednie zachowanie, szkodliwe postępowanie » nie dając tej osobie, innym potencjalnie mogącym naśladować taką osobę, do myślenia, ucząc egoizmu, utrwalając bezkarność « rozpowszechniamy je, oraz brak na to reakcji, czyli czynimy wszystkim krzywdę, bo współprzyczyniamy do stresów, urazów, chorób, szkód, strat, problemów, nieszczęść, tragedii!

„Idź się leczyć!” – Znów na odwrót! To zachowujący się uciążliwie, szkodliwie, demoralizujący innych, przyczyniający do naśladownictwa (powstaje efekt lawiny!), przymuszający do ponoszenia tego skutków, w tym skupiania na tym swojej uwagi, tracenia na to czasu, przyczyniający do stresów, urazów, chorób, wydatków; strat, problemów mają się leczyć, a nie, w wyniku takich działań, ich ofiary!

Proszę się też zastanowić czy normalni, zdrowi, inteligentni, rozsądni, odpowiedzialni, świadomi ludzie:
- słuchają takich rzeczy, z tego skutkami dla psychiki, umysłu; samopoczucia, zdrowia, inteligencji, uwzględniając też tego skutki dla osób, z którymi będą mieli do czynienia (co będą mieli do przekazania)...;
- zezwalają na takie postępowanie, w tym nim zarażanie...; nie bronią się, innych...

NIKT MĄDRY, ŚWIADOMY NIE SŁUCHA I NIE PRZYMUSZA DO SŁUCHANIA RZECZY NIEPOŻĄDANYCH (nie daje, w dwójnasób, złego przykładu)
Nikt rozsądny, świadomy nie słucha radia, telewizji, a przynajmniej wszystkiego, jak leci, a zwłaszcza tzw. powtarzactwa, tzw. reklam.
NIKT NIE MA PRAWA SZKODZIĆ INNYM LUDZIOM!
Nikt normalny, wrażliwy, zdolny do empatii, etyczny nie przymusza innych osób do słuchania rzeczy, których słuchania sobie nie życzą, które im szkodzą; nie szkodzi innym ludziom.

Obecnie m.in. radio, telewizja służą do ogłupiania, manipulowania, prania mózgów, dręczenia, uszkadzania psychiki, degenerowania, selekcji negatywnej, degradowania, niszczenia ludzi, w tym osób o wyrafinowanym intelekcie, wrażliwym, wybitnym, analitycznym umyśle, pozytywnym, wysokim potencjale, szkodzenia, demoralizowania, rozprzestrzeniania takiego postępowania, m.in. tzw. reklamami, powtarzactwem (w tym nazwy stacji, programu).


Na co pozwalają tzw. rządzący, za co płacą zleceniodawcy tzw. reklam, czym się zajmują/co osiągają przymuszający do odbioru tzw. reklam; jak traktuje się umysły, w tym intelekt, psychikę m.in. wymuszonych odbiorców tzw. reklam...; jak m.in. odbywa się proces manipulowania, zaśmiecania, zatruwania:; upośledzania umysłów, uszkadzania psychik; ogłupiania kłamstwami, wymysłami, bredniami, debilizmami, powtarzactwem; demoralizowanie, wypaczanie, wynaturzanie; szkodzenie; niszczenie; pogrążanie m.in. przemocą reklamową, tego uczenie, wpajanie, naśladowanie, przyczynianie się do tego rozpowszechniania...; jaki dają przykład m.in. rządzący, media, właściciele stron, serwisów, portali internetowych, tablic z tzw. reklamami, witryn, itp. – uwzględniając wpływ, w tym biorąc pod uwagę poziom etyczny umysłów, stan psychiki, eksponujących się aktorów biorących udział w tzw. reklamach, przekazujących tzw. reklamy, dający przykład przymuszaniem do odbioru tzw. reklam i innego anormalnego przekazu...:

„NEWSWEEK” nr 18, 07.05.2006 r.
CZY CZUJESZ TO, CO JA CZUJĘ
Znaczna część naszego mózgu zajmuje się tym, co mają w głowach inni ludzie. Dzięki neuronom lustrzanym odbieramy i odczuwamy cudze emocje.
[Wszystko wpływa m.in. na wyobraźnię, a więc wywołuje projekcje myślowe, w tym nieświadome tego analizowania przez umysł.
Za pośrednictwem wyrazu czyichś oczu, mimiki, tzw. mowy ciała, intonacji głosu, zachowania, treści przekazu; Tak więc wygląd, postępowanie, zachowywanie się osób (np. nikotynizm, narkomania, alkoholizm, zboczenia, marginalne sposoby uprawiania seksu, religijność (obłęd), choroba psychiczna, tiki, nawyki, w tym grymasy (żucie gumy), wydawanie dźwięków itp. (również np. pety, smród trucizny nikotynowej, butelki, smród alkoholu, strzykawki, symbole religijne – są źródłem informacji o czyimś postępowaniu)) stanowiących cząstkę, element, społeczeństwa nie jest tylko i wyłącznie czyjąś prywatną sprawą – skoro i w ten sposób wpływa się, negatywnie, na innych. – red.]

Empatia, czyli odbieranie i współodczuwanie cudzych emocji, nie ma nic wspólnego ze zdolnościami paranormalnymi. To umiejętność, którą posiedliśmy wszyscy, tylko nie wszyscy korzystamy z niej w jednakowym stopniu. Za to, że przejmujemy stres kolegi, który miał scysję z szefem, albo że na widok pająka na ręce innej osoby sami czujemy obrzydzenie, odpowiadają neurony lustrzane. (...)
W ludzkim mózgu też wykryto neurony lustrzane, a ściślej całą ich sieć. Naukowcy byli jednak zaskoczeni, kiedy okazało się, że rozpoznają nie tylko ruch, ale także intencje i emocje.
Doktor Marco Iacoboni z uniwersytetu w Los Angeles, autor wielu badań nad neuronami lustrzanymi, tłumaczy: - Jeśli widzisz, że rzucam piłkę, twój mózg symuluje tę czynność. Jeśli wyciągam rękę, jakbym chciał rzucić piłkę, masz w mózgu kopię tego, co chcę zrobić, czyli odczujesz moje intencje. I dalej, jeśli jestem zestresowany, twój mózg symuluje mój stres. Wiesz dokładnie, co czuje, bo ty czujesz to samo. Empatia włącza się automatycznie. [W tym dzięki własnym, podobnym doświadczeniom. A w przypadku ich braku dochodzi do symulacji, imitacji, odpowiednich symptomów. – red.]
(...) Ale wiadomo już, że identyfikowanie i odbieranie przez nas takich uczuć, jak onieśmielenie, duma, obrzydzenie, poczucie winy czy odrzucenia, jest możliwe dzięki neuronom lustrzanym, znajdującym się w części mózgu zwanej wyspą.
(...) empatia służy nie tylko do kontaktów się z światem, ale także do uczenia się świata. – System neuronów lustrzanych odpowiada za indywidualny rozwój i działa niemal od chwili narodzin. Dzięki temu dzieci mogą naśladować swoich opiekunów od pierwszych chwil życia – twierdzi dr Andrew Meltzoff z uniwersytetu w Waszyngtonie. Około ósmego tygodnia pojawia się u nich zdolność do takiego przetwarzania obrazu, dzięki któremu może odczytywać uczucia, pojawiające się na twarzach opiekuna. – We wczesnym dzieciństwie współodczuwanie emocji opiekunów jest jednym z najważniejszych sposobów utrzymywania kontaktu ze światem – mówi prof. Trzebińska. – Dzięki empatii z matką dziecko ma już swoje życie emocjonalne, co jest niezbędne do kształtowania się psychiki.
[Przebywając z kimś przejmujemy część składników jego osobowości. Stopień tego wpływu zależy od wielu czynników, a m.in. od naszego, danej osoby wieku, siły charakteru, asertywności, sposobu, okoliczności oddziaływania. A, niestety, wszyscy nosimy ślady, odczuwamy efekty, ponosimy szkody, w tym zdrowotne oddziaływania ludzi upośledzonych psychicznie, o uszkodzonej psychice, chorych, wypaczonych umysłowo, psychopatów/ek, debili/ek; kanalii (np. mimiczne, w tym wzrokowe, werbalne, w tym treścią, intonacją, odnośnie formy, stylu przekazu, komunikacji (ekspresji, afirmacji), emanacją, zachowywaniem się, postępowaniem). A te efekty, bezpośrednio, pośrednio, w tym poprzez przekazywanie sobie efektów ich działania, oddziaływania, rozprzestrzeniamy, czyli przekazujemy kolejnym osobom. Więc i z tego powodu b. ważne jest, m.in., by dziećmi zajmowały się odpowiednie osoby. – red.]
(...) Empatia jest jednym z drogowskazów, pomagających orientować się w życiu, przewidywać działania innych ludzi, odczytywać ich intencje. Człowiek pozbawiony tej zdolności zachowuje się jak emocjonalny inwalida i raz po raz napotyka trudności w relacjach społecznych. (...)
Chodzi więc o to, by korzystać z empatii tylko wtedy, kiedy może być ona pomocą, a nie przeszkodą w życiu.
Jolanta Chyłkiewicz

www.o2.pl / www.sfora.pl | Poniedziałek [09.11.2009, 14:15] 5 źródeł
STRES W DZIECIŃSTWIE MUSI SKOŃCZYĆ SIĘ DEPRESJĄ
Trauma zmienia nasze geny.

Urazy psychiczne w dzieciństwie powodują zmianę genów, które odpowiadają za produkcję hormonu stresu. Osoby, który jako dzieci przeżyły wypadek czy widziały drastyczną zbrodnię są dużo bardziej podatne na depresję i inne zaburzenia psychiczne - donosi thelocal.de.
To wynik badań niemieckich naukowców z Instytutu Psychologii Maxa Plancka z Monachium. Doświadczenia przeprowadzone na myszach wykazały, że u gryzoni, które we wczesnej fazie życia narażone były na czynniki stresogenne, doszło do zmian w kodzie DNA.
Stwierdzono, że mózgi tych myszy, przez całe życie wytwarzały zbyt wiele wazopresyny, która odpowiada m.in. za regulację produkcji hormonów stresu, emocji i zachowań społecznych.
Nasze odkrycie pozwoli na nowe metody leczenia depresji i stanów lękowych u ludzi. Teraz już wiemy gdzie poszukiwać przyczyn takich zaburzeń - mówi dr Florian Holsboer. | AJ

www.o2.pl / www.sfora.pl | Niedziela 18.09.2011
TAJEMNICZY „DRUGI KOD” W DNA. TO TAK SIĘ ROZWIJAMY
Nie wszystko mamy zapisane w genach.

To nie geny odpowiadają za reakcję organizmu na gwałtowne zmiany środowiska – donosi msn.com.
Naukowcy z Salk Institute for Biological Studies dowodzą, że to dodatkowe biochemiczne instrukcje ukryte w kodzie DNA mogą przyspieszać rozwój i ewolucję organizmów.
Eksperyment przeprowadzono na jednym gatunku roślin o nazwie Arabidopsis thaliana (to odpowiednik szczurów laboratoryjnych w świecie roślin). Okazało się, że reakcja rośliny na zmiany środowiska - np. przez rozmiar kwiatów - w ogóle nie wynika z jej genów.
Naukowcy twierdzą, że ten odpowiedzialny za szybką adaptację pozagenetyczny mechanizm może dotyczyć też innych organizmów, w tym ludzi.
Nie wszystko jest zapisane w genach. Ten ukryty kod DNA jest bardzo elastyczny i szybko reagujący na zewnętrzne warunki. To może też wpływać na to jak się rozwijamy – mówi prof. Joseph Ecker. | AJ


W znacznym stopniu dotyczy także przekazu z radia:

www.o2.pl / www.sfora.pl | Niedziela [01.08.2010, 16:11]: Radia codziennie słucha w Polsce ponad 24 mln osób. - czytamy na media2.pl. | KZ

www.o2.pl / www.sfora.pl | Poniedziałek [04.01.2010, 06:45]1 źródło TWOJE DZIECKO NIE MÓWI? TO WINA TELEWIZORA Maluchy nie uczą się od maszyn. Prawie jedna czwarta chłopców i jedna na siedem dziewcząt ma problemy z mówieniem - wynika z badań Jean Gross, doradczyni brytyjskiego rządu w tej kwestii. Aż cztery procent dzieci w wieku trzech lat w ogóle nie mówi - informuje „The Daily Mail”.
Z badań, które Gross przeprowadziła wynika, że 22 proc. chłopców i 13 proc. dziewcząt ma problemy z mówieniem i zrozumieniem innych. Jedna czwarta rodzin przyznaje, że telewizor jest w ich domu włączony przez większość czasu lub przez cały dzień. Jedno na dziesięć dzieci w wieku od roku do dwóch lat ogląda telewizję we własnym pokoju.
Zdaniem Gross to właśnie oglądanie telewizji utrudnia rozwój mowy u dzieci. Nasze mózgi nie są przystosowane do tego, by uczyć się od maszyn. Dzieci uczą się rozpoznawać twarze i uczą się „odpowiadać” patrząc na twarze rodziców - twierdzi Gross. Jej zdaniem proces mówienia zakłóca nawet sam „szum telewizyjny” w mieszkaniu, który utrudnia komunikację dziecka z resztą rodziny. | WB

„RZECZPOSPOLITA” 27-28.04.2002 r. AGRESJA KOSZTUJE (…) Czy to znaczy, że mamy go częściej wyłączać?
Do tego się to sprowadza. Oblicza się, że dziecko przez cały cykl edukacji jest świadkiem, przez media, kilkunastu tysięcy zabójstw, ma do czynienia z kilkoma tysiącami gwałtów. To powoduje zobojętnienie, brak wrażliwości na cierpienie. Zbrodnia staje się oswojona. Czy pani wie, o ile w Polsce w ciągu 10 lat wzrósł udział młodych chłopców w aktach przemocy? O blisko 2700 procent! A dziewcząt – o prawie 2500 procent. Ostatnio Amerykanie opublikowali wyniki szeroko zakrojonych badań o wpływie telewizji na zachowania agresywne. Stwierdzili, że telewizja działa jak bomba z opóźnionym zapłonem. Oglądanie telewizji godzinę dziennie – nie przemocy, ale samej telewizji – powoduje po kilkunastu latach wzrost zachowań agresywnych u chłopców o 4 procent. Ale już 2 godziny telewizji w ciągu dnia powoduje ten wzrost o 30 procent. (...)
W ciągu życia jednego pokolenia zdolność koncentracji zmalała - jak się oblicza - przynajmniej pięciokrotnie. Dlatego firmy fabularne składają się z coraz większej liczby scen? To nie jest kwestia zmysłów artystycznych reżysera, ale wymagań rynku. Młodzi ludzie nie są w stanie skupić się dłużej niż na 45 sekund. Po tym czasie trzeba zmienić okoliczności, scenerię, żeby skupić uwagę widza. Tak wychowane dzieci nie są w stanie się uczyć, bo jak można uczyć się robiąc przerwy co minutę? Nawet książki są dziś inaczej konstruowane niż kiedyś, mają o wiele więcej akapitów. (...)
Telewizje przynoszą krociowe zyski, a pieniądz wprawia w ruch świat – zwłaszcza dzisiaj.
Nawet jeśli dziś są to pieniądze, za jakiś czas będzie to strata, najpierw wyrażająca się w kategoriach moralnych, a potem w liczbach. Agresja, przemoc kosztują. To tylko sprawa czasu. Wiele zmieni nasze wejście do Unii. Na Zachodzie istnieje znacznie większa świadomość cywilizacyjnych zagrożeń. Znakowanie programów, które trafiło i do nas, przyszło stamtąd. (...) Z Krzysztofem Krauze rozmawiała Malgorzata Piwowar

„RZECZPOSPOLITA” TELEWIZJA DEKONCENTRUJE Im częściej dziecko w wieku około 2 lat ogląda telewizję, tym większa szansa, że gdy pójdzie do szkoły, będzie miało problemy ze skupieniem uwagi. Okazało się, że każda godzina telewizji dziennie w najwcześniejszym dzieciństwie o 10 proc. zwiększa szanse późniejszych problemów z koncentracją. – Jest to kolejny powód, dla którego dzieci nie powinny oglądać telewizji – powiedział dr Dimitri Christakis, który kierował pracami. | Ł.K.
Ostatnio zmieniony ndz sie 17, 2014 6:46 pm przez admin, łącznie zmieniany 11 razy.

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » pt wrz 27, 2013 9:12 pm

www.o2.pl / www.sfora.pl | Wtorek [03.11.2009, 08:10] 5 źródeł TELEWIZJA WYWOŁUJE AGRESJĘ JUŻ U TRZYLATKÓW A rodzice traktują telewizor jak nianię. Jeśli dziecko ogląda telewizję w wielu 2-3 lat, rodziców nie powinny dziwić krzyki, złość i napady agresji u pociechy. Psycholodzy nie mają wątpliwości, że telewizor ma poważny wpływ na stan psychiczny maluchów - donosi sciencedaily.com. Tymczasem z badań wynika, że mimo przestróg lekarzy, dzieci do 3 roku życia masowo oglądają telewizję. Niektóre nawet 5 godzin dziennie. To ustalenia naukowców z czterech amerykańskich uniwersytetów, którzy sprawdzili poziom agresji u prawie 4 tysięcy małych telewidzów. Najgorzej jest w domach, gdzie działa więcej niż jeden telewizor. Wtedy rodzicom trudniej kontrolować, co dziecko ogląda. Telewizja zakłóca także komunikację w rodzinie i zabiera czas potrzebny na jedzenie czy zabawę - piszą autorzy badania w swoim raporcie. | AJ

„FAKTY I MITY” nr 34, 28.08.2003 r. ZBRODNIE Z EKRANU Telewizja odpowiada aż za 20 procent przestępstw – wynika z raportu amerykańskich naukowców, który opublikowano w „The Western Journal of Medicine”. Na szkody psychiczne powstałe w wyniku oglądania brutalnych filmów narażone są przede wszystkim dzieci i młodzież. Amerykańskie dziecko w ciągu roku ogląda w telewizji 8 tys. zabójstw i 100 tys. aktów przemocy. Naukowcy skrytykowali też telenowele jako obrazy negatywnie wpływające na kształtowanie wrażliwości. | Pas

www.o2.pl | Wtorek [02.06.2009, 22:55] 1 źródło ZALEW INFORMACJI PRZECIĄŻA NASZ MÓZG Neurony nie nadążają za cyfrową ewolucją. Każdego dnia, tylko po to, by być na czasie ze wszystkim co się dookoła dzieje, ta szara masa pomiędzy twoimi uszami musi przetrawić rosnące góry informacji, a to o ociepleniu klimatu, a to plotki o życiu celebrytów, o życiu samej sieci, o uchodźcach, e-mailach, zmianach w modzie, twitach, blipach i reklamach. Najnowsze badania sugerują, że osiągnęliśmy ten historyczny punkt w procesie ludzkiej ewolucji, gdy cyfrowy świat, którzy stworzyliśmy, zaczął przerastać moce przerobowe naszych własnych neuronów - straszy „The Times”.
Efekt? Malejąca empatia dla wszystkiego, co czyniło nas dotąd ludźmi. Pozbawione emocji, otępiałe od zalewu cyfrowej papki mózgi niewrażliwe są na ludzką tragedię z ekranu. Na dodatek otępiałemu mózgowi grożą napady stanów lękowych i depresji.
Niepokój o zdolności poznawcze został wywołany dwoma publikacjami naukowymi. Autorzy obydwu dowodzą, że strumień informacyjny dociera do naszego mózgu szybciej niż zdolność wykreowania oceny moralnej dla poznawanych właśnie treści. Tak samo niestrawne i nieistotne wydają się nam informacje o zbrodniach, cierpieniu, zagrożeniach dla środowiska i wojnach. Nie wzbudzają w nas wyższych uczuć, choćby współczucia dla cierpiących - informuje gazeta.
Im szybciej się czegoś dowiadujemy, tym mniej nas to obchodzi. W rezultacie dehumanizujemy się, przestajemy stawać się ludzcy. Zatracamy coś, co w historii świata przyjęto określać mianem mądrości.
W jej skład naukowcy z kalifornijskiego uniwersytetu w San Diego zaliczają empatię, współczucie, altruizm, tolerancję i stabilność emocjonalną. Normalnie te cechy są genetycznie zaprogramowane w mózgu każdego z nas. Neurony odpowiedzialne za ich „obsługę” znajdują się w płacie przedczołowym mózgu. Gdy jesteśmy zestresowani i odzywają się nasze prymitywne instynkta, ta część mózgu jest odłączana - twierdzi prof. Dilip Jeste w piśmie „Archives of General Psychiatry”.
Tak więc, choć rodzimy się z potencjałem, by być mądrymi, media niszczą to i odkładają na boczny tor. Do podobnych wniosków doszli pracownicy Brain and Creativity Institute na uniwersytecie południowokalifornijskim.
Badania mózgu pokazały, że choć rejestrujemy w mgnieniu oka fakt, że dana osoba cierpi lub boi się, nasze przemęczone mózgi znacznie wolniej wytwarzają odpowiednie, społecznie akceptowalne reakcje jak np. współczucie - donoszą w piśmie „Proceedings of the National Academy of Sciences Early Editio”. | JS
[Jak ogromny, zaśmiecający, zatruwający; pustoszący umysły; stresujący; chorobotwórczy; ogłupiający; upośledzający zdolność do skupienia się, koncentracji; marnujący czas; znieczulający; wypaczający; destrukcyjny; pogrążający, w tym udział ma odbiór przekazu z telewizji, radia, w tym tzw. reklam...!! - red.]

Tylko kilkanaście procent ludzi czyta coś wartościowego, z tego tylko 30% procent rozumie to, co czyta, a z nich tylko kilka procent wyciąga, przynajmniej z części materiałów, trafne wnioski... 70% czytających, odbiorców programów inf. nie rozumie treści przekazu, z tego ponad 40% niemal kompletnie...

Osoby te najczęściej są odbieraczami przekazu z radia, telewizji, przygotowanego przez psychopatów, debili – tego co serwują, jak leci, i najczęściej przymuszają, m.in. w ten sposób stresując, okaleczając psychicznie, uwrażliwiając, do tego odbioru inne osoby; zezwalają na szkodzenie sobie, przymuszają też innych do zaśmiecania, wypaczania; pustoszenia; degradowania psychiki, intelektu; umysłu (a tych, którzy się przed tym bronią, często uważają za nienormalnych).

„WPROST’ nr 8, 26.02.2006 r.: Przeciętny Amerykanin styka się z około 3 tys. przekazów reklamowych dziennie, a mieszkaniec Unii Europejskiej z około 2 tys.

www.o2.pl / www.hotmoney.pl | Wtorek, 01.06.2010 09:54 TELEWIZJA: POLACY KOCHAJĄ OGLĄDAĆ SERIALE Już nie umiemy bez nich żyć. Miliony widzów i gigantyczne dochody z reklam zachęcają stacje telewizyjne do kręcenia kolejnych tasiemców, które zdobywają serca Polaków. Oglądanie seriali to nasza narodowa rozrywka. W miniony weekend (28-30 maja) najpopularniejszymi pozycjami okazały się seriale Telewizji Polskiej, które od dawna notują świetną oglądalność – „Na dobre i na złe” (TVP2 - 4,606 mln widzów), „Blondynka” (TVP1 - 4,604 mln widzów) i „Ojciec Mateusz” (TVP1 - 3,678 mln).
Z rozrywkowych programów najpopularniejszym okazał się „Taniec z gwiazdami” (TVN - 3,817 mln widzów) - wynika z danych Nielsen Audience Measurement dla serwisu media2.pl. Krzysztof Zacharuk krzysztof.zacharuk@hotmoney.pl

www.o2.pl / www.sfora.pl | Poniedziałek [24.05.2010, 14:09] TELEWIZJA JEST WAŻNIEJSZA NIŻ MIŁOŚĆ I RODZINA? Jak szybko uzależnia. Aż jeden na dziesięciu Brytyjczyków woli towarzystwo telewizora od rozmów ze swoim partnerem - donosi express.co.uk. Na tym jednak nie koniec. Prawie połowa badanych przyznała, że jest on tak ważny, że nie potrafi bez niego żyć - czytamy na portalu.
Jedna trzecia włącza telewizor tylko dla towarzystwa, nawet jeżeli w ogóle go nie ogląda. 11 proc. ankietowanych przez kanał zakupowy QVC twierdzi, że czuje się dzięki niemu bezpiecznej. Uważają migający ekran za odstraszacza złodziei.
Telewizja stała się częścią rodziny. Nie można już temu zaprzeczyć - stwierdziła Sue Leeson, rzeczniczka QVC. | MK

www.o2.pl / www.sfora.pl | Środa [19.05.2010, 17:14] MŁODZI: PRZYRODA MOŻE ZGINĄĆ! ZOSTAWCIE TELEWIZJĘ Co jest dla nich najważniejsze. Większość młodzieży uważa za najważniejszą rzecz w życiu oglądanie telewizji i grę na komputerach. Stan środowiska naturalnego wcale ich nie interesuje - alarmuje AFP. Zaledwie 9 proc. zanieczyszczenie przyrody uznaje za problem, który ich dotyczy bezpośrednio.
Wielu z 10 tys. nastolatków z 10 najbardziej rozwiniętych państw świata, pytanych o stosunek do ochrony środowiska nie wie nawet co oznacza termin „gatunek zagrożony wyginięciem”. Jedynie 6 proc. badanych niepokoi wymieranie gatunków roślin, a niecały procent przejmuje się losem owadów.
Jeśli przyroda ma przetrwać musimy jak najszybciej podnieść wiedzę ekologiczną młodego pokolenia - mówi Ahmed Djoghlaf z Konwencji Bioróżnorodności działającej przy ONZ. | AJ

www.o2.pl | Niedziela [28.09.2008, 9:30] POLACY NIE ROZUMIEJĄ PROGRAMÓW TV. NARÓD IDIOTÓW? Nie rozumiemy aż 75 proc. informacji przekazywanych w „Faktach” i „Wiadomościach”.

„WPROST” Numer: 38/2009 (1391) MĄDRY PRZED SZKODĄ Najlepiej się uczyć na błędach, szczególnie na cudzych – głosi powszechne przekonanie. Z badań wynika jednak, że znacznie lepiej przyswajamy wiedzę dzięki sukcesom niż porażkom Uczeni z Massachusetts Institute of Technology zbadali zdolność uczenia się małp. (...) Komórki odpowiadały jednak silniej i przekazywały więcej informacji po udanej próbie. Po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi neurony były też lepiej dostrojone do wykonania następnego zadania, a sygnał komórek był mocniejszy i bardziej skoncentrowany. Zwierzęta, które dobrze rozwiązały zadanie, lepiej też wypadały w następnej próbie. Według neurologa prof. Earla K. Millera z MIT odkryty mechanizm wyjaśnia, dlaczego efektywniej uczymy się dzięki odniesionym sukcesom niż na popełnionych błędach.
Ludzie, podobnie jak małpy, skuteczniej się uczą na sukcesach niż na błędach. Tę zasadę zaobserwowano u dzieci. (...)
Mózgi osób w różnym wieku pracowały inaczej. U dorosłych badane obszary kory były najbardziej aktywne, kiedy popełniali błędy. U dzieci w wieku 11-13 lat dwa rejony pracowały z podobną aktywnością po pomyłce i po sukcesie, a jeden ośrodek był aktywniejszy tylko po porażce. W wypadku najmłodszej grupy uczestników dwa badane obszary były najaktywniejsze po sukcesie, a jeden nie wykazywał różnicy w aktywności. Jądra podstawne w każdej grupie wiekowej reagowały tylko na sukces. Równie ciekawy był wynik testu sprawdzającego efektywność uczenia się. Najmłodsza grupa nie radziła sobie, gdy popełniała błędy, podczas gdy dorośli potrafili to zrobić. Grupa średnia plasowała się pośrodku. Mimo tych różnic badane osoby z każdej grupy uczyły się szybciej i wykazywały lepszy czas reakcji po otrzymaniu pozytywnej informacji zwrotnej, czyli po sukcesie. Uczeni przypuszczają, że przetworzenie negatywnej informacji jest bardziej absorbujące dla pamięci roboczej i wymaga dodatkowej pracy. Kiedy nie odnosimy sukcesów, pozostaje nam uczenie się na błędach. Na własnych błędach. Autor: Marek Matacz

POWTARZACTWO, TZW. REKLAMY Co rozumieją, jak postępują tzw. rządzący, jakie są tego skutki na przykładzie powtarzactwa. Jak można pozwalać na działanie psychopatom, debilom; skurwysynom, kanaliom (ogłupiaczom, osobnikom szkodzącym zdrowiu psychicznemu, obniżającym, w tym genetyczny potencjał, niszczącym; przyczyniającym do selekcji negatywnej (kto jest, tyle tylko, że z nieuświadomionym skutkami ubocznymi, w stanie, a kto nie jest w stanie pracować, robić, zakupy, korzystać z usług, rozrywki itp. słuchając trucizny z radia, telewizji...); wypaczającym, demoralizującym, degradującym; pogrążającym, rozprzestrzeniającym takie traktowanie samopoczucia, zdrowia, intelektu; dającym zły, destrukcyjny przykład; przyczyniającym do patologii; szkodliwym)?!

Jeżeli przyjąć, iż przeciętny odbiorca RTV słyszy nazwę stacji, kanału, programu „tylko” 100 razy dziennie (a najczęściej dużo więcej) i każdy taki komunikat trwa 1 sekundę (najczęściej dłużej), to rocznie daje to 360 (dla uproszczenia obliczeń) x 100 = 36 000 sekund/razy = 10 godzin! x 10 lat = 100 godzin/360 000 razy!! A do tego trzeba dodać jeszcze wypłociny reklamowe, slogany, charakterystyczne melodie! Czyli, praktycznie, przez tysiące godzin, setki tysięcy razy słuchamy tej ogłupiającej, zatruwającej i pustoszącej umysły trucizny!! I pewni osobnicy..., stanowiący prawo, uważają, że wszystko jest OK, a nawet, że jest to nie tylko potrzebne ale i dobre (prezydent Kwaśniewski zawetował inicjatywę ustawodawczą ograniczającą emisję tego syfu!)...! Czy ktoś się jeszcze dziwi, że mamy społeczeństwo takie, jakie mamy (i m.in. takich osobników wybiera do tzw. władzy)...
Jaki sens ma powtarzanie czegoś, czego się nie chce słuchać?!; co się wie?!: w kółko dziesiątki razy, a co dopiero setki tys. razy?!

Jeśli wystawianie się na przekaz z radia, telewizji, samych reklam np. w sklepach, z ekranów na ulicach, w pojazdach transportu zbiorowego, tego forma, treść nie szkodzi, to dlaczego tego odbiorcy nie są zdolni do prawidłowego skupienia się, takiej koncentracji, nie myślą o rzeczach wartościowych, nie rozumieją nawet elementarnych spraw, nie są zdolni do odpowiedzialnego, konstruktywnego działania, w tym do obrony...; dlaczego jest tylu ludzi z nieprawidłowo funkcjonującą psychiką, nieprawidłowo działającym umysłem, i jeszcze uważają swoje postępowanie, swój stan za prawidłowy...; dlaczego są w stanie, postępują zgodnie z celem takiego traktowania ich umysłów, psychik...

W ciągu życia jednego pokolenia zdolność koncentracji zmalała - jak się oblicza - przynajmniej pięciokrotnie.

Na zaburzenia psychiczne cierpi w naszym kraju ok. 2,4 mln osób (1,5 mln dorosłych oraz 900 tys. dzieci i młodzieży, czyli w sumie dwukrotnie więcej niż w 1990 r.). Ze specjalistycznej opieki psychiatrycznej korzysta co 27 Polak (3,7 proc. populacji) (...). [Dotyczy tych, którzy się do tego przyczyniają, oraz ich ofiar... – red.]

*Jeśli uważają P., że przekaz z RTV dostarcza im informacji, te media są źródłem wiedzy, to powinni P., wystawiając się na taką ekspozycję (w dodatku na czas wielokrotnie dłuższy niż studenci na uczelniach), być geniuszami, a my, tego nieodbierający, debilami...
Tak, jak narkomani, alkoholicy, nikotynowcy; uzależnieni odczuwają potrzebę trucia się tymi chemikaliami, tak uzależnieni od RTV odczuwają potrzebę trucia się przekazem z tych mediów.
Jeśli umysł ciągle odbiera jakieś dźwięki (hałasy, bełkot); informacyjne śmieci, toksyny; to absorbuje na tym swoją uwagę, więc nie jest wstanie efektywnie skupić jej na czymś innym; kreatywnie myśleć...
Wystawianie umysłu na oddziaływanie przekazu z RTV skutkuje uszkodzeniami psychiki, zdegenerowaniem, a w efekcie niezdolnością do skupiania uwagi, koncentracji (w ciągu życia jednego pokolenia zdolność do koncentracji zmalała - jak się oblicza - przynajmniej pięciokrotnie), nie tylko efektywnego, ale często jakiegokolwiek czytania. A właśnie czytając niepodlegamy aż w takim stopniu manipulacji wynikłej z tego kto, gdzie, jak mówi, dokonujemy wyboru: czasu (tak więc nie układamy sobie życia według programu radiowego, telewizyjnego. Czytamy w tedy, gdy jesteśmy na to przygotowani), treści, składników, kombinacji tej czynności, w tym możemy dowolną ilość razy treść, jej fragmenty, przeczytać ponownie, porównać z innymi źródłami, zacytować, efektywnie zarchiwizować.
Jak ktoś się truje przekazem z radia, telewizji, wystawia swój umysł na informacyjne śmieci, toksyny, przygotowane przez debili, psychopatów, to nie rozumie nawet elementarnych spraw, jest zdemoralizowany, wypaczony, anormalny, co m.in. skutkuje słuchaniem przekazu z radia, telewizji; uzależnieniem od takich śmieci, trucizn; takiego oddziaływania, i przymuszaniem na oddziaływanie takiego przekazu innych, by znaleźli się w podobnym stanie... Inteligentni, normalni, mądrzy, rozsądni, wrażliwi, etyczni, ludzie są wstanie przewidzieć skutki postępowania; wyciągają rozsądne, konstruktywne, całościowo przemyślane, wnioski, i jeśli coś czynią, to po to, by osiągnąć tego pozytywne, a nie negatywne efekty.
Jeśli umysł ciągle odbiera jakieś dźwięki (hałasy, bełkot); informacyjny śmietnik; to absorbuje na tym swoją uwagę, więc nie jest wstanie efektywnie skupić jej na czymś innym; kreatywnie myśleć...

Informacyjny bełkot, śmieci, toksyny, powtarzactwo, okłamywanie, ogłupianie, manipulowanie, demoralizowanie, wypaczanie, narzucanie, stresowanie, uwrażliwianie, w tym na formę i treść przekazu, selekcja negatywna w zatruwanej przestrzeni publicznej, zabieranie czasu, uzależnianie, uszkadzanie psychiki, upośledzanie, obniżanie potencjału, szkodzenie, niszczenie, pogrążanie; realizowanie destrukcji; wspieranie niszczycielskiej utopii – przekazem z RTV...

Czy irracjonalne powtarzactwo, tzw. reklamy są mądre, normalne, zdrowe, korzystne (część ludzi uważa że tak, bo jest to... powszechne, ma się z tym do czynienia na co dzień, a więc słuszne, godne akceptacji, naśladowania)...; wywoływanie o tym, świadomego, nieświadomego, myślenia, wymuszanie skupiania na tym uwagi, tego analizowania, łącznie, dziesiątki tysięcy razy, przez tysiące godzin; zamiast rozwijać, to upośledza się zdolność do skupiania swojej uwagi (jest to forma obrony umysłu, by zmniejszyć czynione szkody, przed przemocą reklamową, powtarzactwem); tzw. pranie, mózgu; czynienie z umysłu śmietnika, jego degenerowanie, pustoszenie, czego skutkiem jest też niezrozumienie nawet elementarnych rzeczy...!
Jaki to ma sens, jak można tego nie rozumieć, tak postępować, to naśladować, powielać, rozprzestrzeniać, pozwalać na postępowanie bezsensowne, ogłupiające, stresujące, okaleczające psychicznie, wywołujące wstręty, urazy; nie etyczne, szkodliwe, aspołeczne, destrukcyjne, przymuszać do tego słuchania, w tym osoby o wyrafinowanym intelekcie, wrażliwym, analitycznym, umyśle; wysokim, pozytywnym potencjale, obniżać ich, w tym genetyczny, a w efekcie społeczny, ludzki potencjał; pogrążać!?
Ostatnio zmieniony ndz sie 17, 2014 6:45 pm przez admin, łącznie zmieniany 3 razy.

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » sob wrz 28, 2013 6:39 pm

Podobnie ma się sytuacja z powtarzaniem np. czyjegoś imienia, przezwiska, życzeniami „przyjemnych zakupów” w msh sprzedaży, „przyjemnej podróży” np. na Dworcu Centralnym w Warszawie, itp...
Proszę „sobie wyobrazić” stres kojarzony z danym określeniem, nazwą, zwrotem; urazem wywoływany, bezpośrednio, pośrednio, łącznie, tysiące razy... przez powtarzaczy-przypominaczy.
Dodajmy do tego wszystkiego, również tysiące, łącznie, razy wywołane samoudręczenia kawalkadą traumatycznych wspomnień, lęków; przerabianie tematu, tego wpływ na samopoczucie, zdrowie, intelekt; geny; potencjał...

Bez względu na to, czy ktoś jest zdrowy czy chory, jego sytuacji nie należy pogarszać, a wręcz przeciwnie!
Słuchanie czegokolwiek non stop, w tym nawet najpiękniejszej muzyki na świecie - a to jest kwestia gustu (więc wyklucza uznanie określenia »najpiękniejszej« jako uniwersalnego) - jest ogłupiające, stresujące, irytujące, uwrażliwiające, uszkadza psychikę, doprowadza do choroby psychicznej!

Kim trzeba być, czego to jest objaw, by tego, mimo tak rozlegle, w tak wszechstronny, dobitny sposób przedstawienia, przez tak długi okres czasu, nie rozumieć.../kim trzeba być, by mimo rozumienia tak postępować...

Czy to jest rozsądne, dalekowzroczne, korzystne, mądre; dogłębnie etyczne, dobre, czy bardzo złe...

To nie większość, tylko wyższe wartości mają decydować jak należy postępować (to nie zmanipulowana, bezmyślna, ogłupiona, podlegająca instynktowi stadnemu, zdegenerowana większość ma przymuszać, posiadającą wyższy poziom inteligencji, świadomości; potencjał, mniejszość, być, negatywnym, wzorcem do naśladowania, tylko wyższy interes, pozytywne wzorce (jakie wzorce są szerzone m.in. przez stacje radiowe, telewizyjne...)).

Nie będą państwo realizować swoich patologicznych, anormalnych, streso-, chorobotwórczych i ogłupiających potrzeb, postępować na odwrót, realizować swojej utopii, bez względu na to czy państwo zdają czy nie zdają sobie z tego sprawy, czyli nawet bez tego rozumienia »dlaczego nie«, w tym kosztem ludzi inteligentniejszych, świadomie wrażliwych, w tym wrażliwszych, o wyższym potencjale, bo JA na to nie pozwolę, bo taka jest moja życiowa misja, rola!

Normalni, mądrzy, rozsądni, wrażliwi, etyczni ludzie są wstanie przewidzieć skutki postępowania; wyciągają konstruktywne, całościowo przemyślane wnioski, i jeśli coś czynią, to po to, by osiągnąć tego pozytywne, a nie negatywne efekty.
Ci ludzie zostali już dawno temu, wielokrotnie, wszechstronnie i dobitnie poinformowani o skutkach swojego postępowania, a jednak, mimo to, dalej uparcie trwają w swoich działaniach...

PRZYMUSZACZE DO SŁUCHANIA RADIA, TELEWIZJI
Ci osobnicy uzurpują sobie prawo do decydowania, czego mają słuchać wszyscy ludzie, w zasięgu ich działania, a, w efekcie, o czym myśleć(!), jak się czuć(!!), w jakim być stanie psychofizycznym(!!!)...; a poprzez ich wymuszonych słuchaczy; ofiary, mających z nimi kontakt, następni ludzie...!/Ci osobnicy odmawiają, w tym osobom wybitnym, o wyrafinowanym intelekcie, wrażliwym, analitycznym umyśle, prawa do niesłuchania rzeczy, których słuchania sobie nie życzą, niepożądanych, absurdalnych, szkodliwych; prawa do dobrego samopoczucia, zdrowia, myślenia o swoich sprawach, dbania o intelekt! Ci osobnicy rozprzestrzeniają swoje postępowanie wśród tysięcy tego ofiar (przyczyniają do efektu lawinowego)!
Ci osobnicy zrobią wszystko inne, byle tylko nie najoczywistszą, najprostszą, korzystną dla wszystkich, w tym tego nierozumiejących, nieświadomych ludzi, rzecz, a mianowicie przestać szkodzić, a zacząć postępować neutralnie, przyjaźnie dla wszystkich.

UPRZEJMIE PROSZĘ O NIE ZMUSZANIE MNIE DO SŁUCHANIA CZEGOKOLWIEK, A RTV W SZCZEGÓLNOŚCI, GDYŻ B. MNIE TO IRYTUJE, A NAWET JESZCZE GORZEJ, I NIE ŻYCZĘ SOBIE BY ROBIĆ MI ŚMIETNIK I SPUSTOSZENIE W PSYCHICE EMISJĄ Z TYCH OGŁUPIACZY
(„...Raaadiooo Zeeet... Ciesz się... (hyyy)... Kup... (hyyy)... Miej... (hyyy)... Raaadiooo Zeeet... Dla ciebie... Raaadiooo Zeeet... Kup...Eeessska (hyyy), 105 i 6 (hyyy) ...Bądź sobą... (hyyyy)... Eeeessska (hyyy), 105 i 6 (hyyy)... Eeessska (hyyy), 105 i 6 (hyyy)... w TVN... RFMFM... Słuchaj... RFMFM... Kup... RFMFM... Wszyscy mówią Radio Złote Przeboje (hyyy)... Radio Złote Przeboje (hyyy)... Tylko Twoje przeboje (hyyy)... Raaadiooo Zeet... Poczuj... Raaadiooo... w TVN... Raaadiooo Zeeet... Ciesz się... (hyyy)... Kup... (hyyy)...
Miej... (hyyy)... Raaadiooo Zeeet... Dla ciebie... Raaadiooo Zeeet... Kup... Eeessska (hyyy), 105 i 6 (hyyy) ...Bądź sobą... (hyyyy)... Eeessska (hyyy), 105 i 6 (hyyy)... Eeessska (hyyy), 105 i 6 (hyyy)... RFMFM... Słuchaj... RFMFM... Kup... RFMFM... Wszyscy mówią Radio Złote Przeboje (hyyy)... Tylko Twoje przeboje (hyyy)... Radio Złote Przeboje (hyyy)... Raaadiooo Zeeet... Poczuj... Raaadiooo Zeeet, pierwsze źródło informacji...” – Prawda, jacy mądrzy ludzie słuchają i zmuszają innych do słuchania takich rzeczy..., nie szanując czyjegoś intelektu, nie przejmując się czyimś zdrowiem psychicznym, a nienormalni nie chcą, a powinni doprowadzić się do stanu w którym będą chcieli...)
Zabrania się używania instalacji lub urządzeń nagłaśniających na publicznie dostępnych terenach miast, terenach zabudowanych oraz na terenach przeznaczonych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. (Ustawa „Prawo ochrony środowiska” z 27 kwietnia 2001 r.)
Jeżeli przyjąć, iż przeciętny odbiorca rtv słyszy nazwę stacji, kanału, programu „tylko” 100 razy dziennie (a najczęściej dużo więcej) i każdy taki komunikat trwa 1 sekundę (najczęściej dłużej) to rocznie daje to 360 (dla uproszczenia obliczeń) x 100 = 36 000 sekund/razy = 10 godzin! x 10 lat = 100 godzin/360 000 razy!! A do tego trzeba dodać jeszcze wr, slogany, charakterystyczne melodie! Czyli przez tysiące godzin, setki tysięcy razy słuchamy tej ogłupiającej, zatruwającej i pustoszącej umysły trucizny!!! I pewni osobnicy..., stanowiący prawo, uważają, że wszystko jest OK., a nawet, że jest to nie tylko potrzebne ale i dobre (prezydent Kwaśniewski zawetował inicjatywę ustawodawczą ograniczającą emisję tego syfu!)...! Czy ktoś się jeszcze dziwi, że mamy społeczeństwo takie, jakie mamy (i m.in. takich osobników wybiera do tzw. władzy)?!...

Jeżeli ktoś nie szanuje nie tylko swojej, ale i czyjejś inteligencji, czyjegoś samopoczucia, zdrowia, to kim jest i na co sam zasługuje...; kim są aktywni, nierozumiejący elementarnych rzeczy, nieświadomi - destrukcyjnie oddziaływujący na otoczenie i nie zdając sobie z tego sprawy - głupcy...

NIKT NIE MA PRAWA ZMUSZAĆ INNYCH DO SŁUCHANIA CZEGOKOLWIEK; STRESOWANIA, POWODOWANIA URAZÓW, WYWOŁYWAĆ CHOROBY; PRZYCZYNIAĆ SIĘ DO OGŁUPIANIA – bo zamiast, m.in., intelektualnymi zajmujemy się sprawami, skutkami stresów! Liczbę stresów, i tego konsekwencji, trzeba zmniejszać (m.in. uświadamiając ludzi)!
Elementarnym prawem człowieka jest m.in. prawo do zdrowia psychicznego. a najlepszym sposobem jego zachowania jest zapobieganie chorobom (usuwając ich przyczyny).
Aspołeczne postępowanie udziela się innym (w wyniku naśladownictwa (...)), jest demoralizujące (bo m.in. jest precedens – a on/a może a ja nie mogę?!)
Źródłem stresu, przyczyną problemów jest również wywoływanie myślenia o czymś niepożądanym, szkodliwym.
Jeden stres, uraz zwiększa podatność na kolejne stresy, urazy – powstaje efekt lawinowy!

PROSZĘ SIĘ ZASTANOWIĆ (WYCIĄGNĄĆ WNIOSKI)...
Czy osoba inteligentna, rozsądna słucha przekazu z RTV, w tym jak leci (zaśmiecających, zatruwających umysł, powodujących zanik zdolności do skupienia się,, koncentracji, rozumienia, myślenia, wizualnych i dźwiękowych śmieci: setki tysięcy razy nazw stacji, programu, sloganów, tzw. reklam; i jeszcze upiera się, że jej to nie szkodzi…) i przymusza jeszcze do tego innych (a tych, którzy tego nie chcą słuchać (broniących się przed ogłupianiem, ciężkim stresem, chorobą psychiczną) uważa za głupich, nienormalnych (problemem jest nawet WYŁĄCZENIE źródła tej patologii »radia, telewizora« na czas pobytu osoby rozsądnej, wrażliwej, inteligentnej, o umyśle analitycznym (czyli to, co odbiera analizuje), w tym, by również nie wywoływać po raz tysiąc któryś tam traumatycznych wspomnień odnośnie wcześniej przebytych podobnych sytuacji)... Co można sadzić o osobie, która nie zdaje sobie sprawy z swojej sytuacji (doprowadziła się do takiego stanu, że nie szanuje nie tylko swojego ale i innych umysłu; intelektu, zdrowia)...
PS Jeżeli przyjąć, iż przeciętny odbiorca RTV słyszy nazwę stacji, kanału, programu „tylko” 100 razy dziennie (a najczęściej dużo więcej) i każdy taki komunikat trwa 1 sekundę (najczęściej dłużej), to rocznie daje to 360 (dla uproszczenia obliczeń) x 100 = 36 000 sekund/razy = 10 godzin! x 10 lat = 100 godzin/360 000 razy!! A do tego trzeba dodać jeszcze wr, slogany, charakterystyczne melodie! Czyli, praktycznie, przez tysiące godzin, setki tysięcy razy słuchamy tej ogłupiającej, zatruwającej i pustoszącej umysły trucizny!! I pewni osobnicy..., stanowiący prawo, uważają, że wszystko jest OK, a nawet, że jest to nie tylko potrzebne ale i dobre (prezydent Kwaśniewski zawetował inicjatywę ustawodawczą ograniczającą emisję tego syfu!)...! Czy ktoś się jeszcze dziwi, że mamy społeczeństwo takie, jakie mamy (i m.in. takich osobników wybiera do tzw. władzy)...
Jaki sens ma powtarzanie czegoś, czego się nie chce słuchać?!; co się wie?!: w kółko dziesiątki razy, a co dopiero setki tys. razy?!

Ściszanie radia, gdy ktoś nie chce go w ogóle słuchać (czyli ściszający, twierdzący, że jest teraz ciszej sam wyjaśnia, że dalej to trzeba słuchać; się o tym myśli; ponosi tego skutki) – zmuszanie innych do cichego słuchania, ma się tak, jak zamiast mocnego to lekkie bicie, mniejszą ilością śliny opluwanie, jedzenie zamiast w dużych to w małych ilościach zlewek, kupy itp... Jak ktoś czegoś NIE CHCE, tzn. że w żadnym stopniu - W OGÓLE! - czyli m.in. nie chce też przypominać sobie innych (tysięcy!) podobnych sytuacji! – Czy teraz P. zrozumieli, że jak ktoś nie chce, i ma urazy (był dziesiątki tys. razy, godzin zmuszany do słuchania radia, a więc dziesiątków tysięcy razy reklam, nazw stacji, jazgotu muzycznego) to nie chce go słuchać ani przez ułamek sekundy, nawet ciszej od dźwięku komara – przypominając sobie tych dziesiątków tysięcy razy, godzin słuchania, scysji, kłótni z tego powodu, przechodząc kawalkadę traumatycznych wspomnień?! Na zarzut, iż to nie adekwatny, wyjaskrawiony, przykład. Otóż nie, jest jak najbardziej trafny. Kupa wpływa na organizm człowieka tak jak treści z RTV (wr, nazwy stacji, programów, bełkot itp.) na umysł intelektualisty, wrażliwca!
A przecież wystarczyłby jeden ruch ręką, korzystanie z słuchawek itp.
PS Dosłownie - tysiące razy - przechodziłem (i dalej przechodzę; z ocenianiem poziomu mojej inteligencji, mojego zdrowia psychicznego włącznie...) scysje, kłótnie niemal w wszelkich możliwych publicznych msh, o prawo do zrobienia zakupów, skorzystania z usługi itp., itd. bez słuchania reklam, przekazu z radia czy telewizora (ale on/a nie może przerwać kilku-kilkunastogodzinnego słuchania na kilka minut (bo np. właśnie lecą 10-ty raz (niemal identyczne) informacje. No ewentualnie może, w kilku etapach, ściszać...)(słuchanie wszystkiego (...), uzależnienie i przymuszanie do słuchania tego innych jest objawem inteligencji i zdrowia psychicznego)...

W normalnych warunkach nie można zmuszać innych do słuchania, oglądania i wąchania czegokolwiek – ponoszenia skutków swojego postępowania! To przyczyniający się, swoim zachowaniem, do takich problemów mają, pozbywać się uciążliwych nawyków, leczyć, a nie z ich powodu, ofiary takich osób! A gdzie domyślność - przewidywanie skutków swojego postępowania - wrażliwość, kultura?
Tak naprawdę to każdy jest wrażliwcem, z tym że różnimy się rodzajem (m.in. są świadomi i nieświadomi swojej wrażliwości) i progiem wrażliwości, na co mają wpływ m.in. predyspozycje, balast doświadczeń życiowych (jednych frustrują np. głupie rzeczy, innych mądre (których nie rozumieją i uważają za głupie...); dla jednych 1 raz będzie już denerwujący (...), dla innych 10, 100 itp.).

Jeżeli osądy mają mieć jakąś konstruktywną wartość to muszą być poparte racjonalnymi argumentami, inaczej będą tylko emocjonalnym bełkotem.

DEFINICJE:
TOLERANCJA – Mamy z nią do czynienia wówczas, gdy ktoś akceptuje np. czyjś wygląd (np. ubiór, fryzurę), kolekcjonowanie przedmiotów, wystrój mieszkania itp.

BEZMYŚLNOŚĆ, MASOCHIZM, OKALECZENIE I CHOROBY PSYCHICZNE (PRZECIWIEŃSTWO NORMALNEGO STANU: OBRONY – INSTYNKTU SAMOZACHOWAWCZEGO) – Mamy z nimi do czynienia wówczas, gdy ktoś wystawia, zezwala na negatywne oddziaływanie na siebie (np. tn, wr, jazgotem muzycznym, psimi czy innymi hałasami) za co się płaci zdrowiem psychicznym i fizycznym. Czego często poszkodowani nie zauważają przynajmniej z początku (wyraźne objawy występują najczęściej po latach), bądź nie wiążą z rzeczywistą przyczyną.
Jest to też b. absorbujące (walka z skutkami) dla umysłu, co m.in. ogranicza jego możliwości. Takie osoby często się też chwalą jak to im coś nie przeszkadza (jeśli czyjeś procesy myślowe dotyczą głównie zaspokajania potrzeb fizjologicznych, są związane z odbieraniem bodźców dźwiękowych (np. z rtv) to istotnie niewiele słyszą i niewiele im przeszkadza)...! Jeżeli ktoś staje się debilem, leczy psychiatrycznie (3,7% społeczeństwa, a z pozostałej grupy znaczna część cierpi na różne dolegliwości o tym podłożu!), ląduje w szpitalu czy kostnicy – to nie z powodu tolerancji...!!

Irracjonalne dźwięki, hałasy powodują myślenie, skupianie na nich, ich przyczynie, sytuacji, uwagi, irytują, wywołują złość, powodują stres, uwrażliwiają, przyczyniają się do urazów, uszkadzania psychiki, chorób, powodują m.in. nerwice, zaburzenia snu, pamięci, koncentracji, arytmię serca, stany zmęczenia, wyczerpania psychicznego, fizycznego, depresji; przyczyniają się do marnowania czasu, ogłupiania, obniżania potencjału, wydatków, problemów, strat, powodują śmierć (bezpośrednio np. z powodu zawału serca, a pośrednio z powodu wywołanych, spowodowanych chorób, wypadków spowodowanych wyczerpaniem psychicznym, fizycznym)! A takie, w dodatku wszechstronne szkodliwe, postępowanie demoralizuje, wypacza, jest przyczyną naśladownictwa, tego rozpowszechniania! W takich warunkach b. trudne, a często niemożliwe jest powstawanie umysłów wybitnych, konstruktywnych inicjatyw (myślenie, życie toczy się wokół osobników destrukcyjnie aktywnych, problemów przez nich wywoływanych, prób tego odreagowywania, odpoczynku, leczenia).

Nieświadome szkodzenie ludziom, nie zdawanie sobie sprawy z skutków swojego postępowania, nierozumienie nawet elementarnych spraw jest objawem niedorozwoju umysłowego, debilstwa! Świadome szkodzenie ludziom jest objawem psychopatii. Potrzeba powodowania, wydawania dźwięków, w tym powtarzactwo, jest objawem choroby psychicznej! Uważanie, że postępowanie chore, chorobotwórcze; szkodliwe, złe jest postępowaniem prawidłowym, normalnym, a przed tym obrona jest postępowaniem nienormalnym, złym, jest dowodem anormalności, a że to nie osoba szkodząca, tylko ofiara jest winna, czyli na odwrót, jest objawem obłąkania, czyli choroby umysłowej!

Z kim się zadajesz, takim się stajesz...
To, że P. ma uszkodzoną psychikę, wypaczony umysł, jest zdemoralizowany/a, chory/a, debilny/a, nie oznacza, że inni też tacy mają być...
Nikt nie ma prawa narzucać komuś swojego towarzystwa!
Nikt nie ma prawa zmuszać kogoś do słuchania czegokolwiek!; nikt nie ma prawa przymuszać kogoś do myślenia, zajmowania się sprawami niepożądanymi, szkodliwymi!; przyczyniać się do przeżywania traumatycznych wspomnień, przejść!; nikt nie ma prawa przyczyniać się do tracenia czasu, marnowania, rujnowania życia!
Nikt nie ma prawa przyczynia się do obniżania czyiś walorów, czyjegoś, w tym genetycznego potencjału!
Nikt nie ma prawa, ani świadomie, ani nieświadomie, robić komuś krzywdę, szkodzić, przyczyniać do strat, problemów!

„FAKTY I MITY” nr 39, 04.102007 r. PISOFRENIA PARANOIDALNA Na zaburzenia psychiczne cierpi w naszym kraju ok. 2,4 mln osób (1,5 mln dorosłych oraz 900 tys. dzieci i młodzieży, czyli w sumie dwukrotnie więcej niż w 1990 r.). Ze specjalistycznej opieki psychiatrycznej korzysta co 27 Polak (3,7 proc. populacji) (...). Dominika Nagel
[Dotyczy tych, którzy się do tego przyczyniają, oraz ich ofiar... – red.]

http://www.proekologia.pl/print.php?plu ... tent.17558 | kwiecień 2009 W Polsce na schizofrenię cierpi jedna na 100 osób. Dotyka aż 400 tysięcy Polaków, cierpi na nią jedna na 100 osób. Jest bardzo demokratyczna: dotyka i profesorów uniwersytetu, i kloszardów. Występuje na całym świecie, bez względu na płeć, rasę i religię. Choruje na nią aż 50 milionów ludzi. W samych Stanach Zjednoczonych cierpią na nią 2 miliony Amerykanów, a każdego roku notuje się ponad 100 tys. nowych przypadków zachorowań. W Wielkiej Brytanii każdego roku schizofrenię rozpoznaje się u 7500 pacjentów. Codziennie na polskich oddziałach psychiatrycznych przebywa około 8770 osób z rozpoznaniem tej choroby. Ponad 90 proc. pacjentów cierpiących na schizofrenię jest stanu wolnego, nie ma dzieci, a większość badanych (69,7 proc.) mieszka z rodzicami lub jednym z rodziców. Atak schizofrenii może być jednorazowym epizodem, ale, niestety, najczęściej na jednym epizodzie się nie kończy. Około 30 procent pacjentów żyje ze schizofrenią długotrwałą, z częstymi nawrotami. Kolejne 30 procent ma nawroty co kilka lat. Co ważne, pomiędzy nawrotami choroby chorzy mogą funkcjonować normalnie. | niteczka21

- www.o2.pl / www.sfora.pl | Środa [13.10.2010, 20:32]: DORASTA POKOLENIE CHORYCH UMYSŁOWO. NIE MA DLA NICH RATUNKU? Choć nie zawsze chodzi o ciężką psychozę, to jednak jedno na pięcioro dzieci ma objawy zaburzeń psychicznych utrudniających funkcjonowanie w społeczeństwie - donosi eurekalert.org. Odkryto też bardzo silny związek między zdrowiem psychicznym dziecka a zdrowiem psychicznym jego rodziców - dodaje serwis.
Aż u 40 proc. badanych wykryto więcej niż jedną formę zaburzenia. Poziom obecności w badanej grupie zaburzeń trwale utrzymujących się (przez całe życie) określono na 22,2 proc. | JS
- www.o2.pl / www.sfora.pl | Piątek [11.09.2009, 20:13] 2 źródła WSZYSCY JESTEŚMY CHORZY PSYCHICZNIE? Naukowcy twierdzą, że tak. Ale nie każdy się przyznaje. Zaburzenia psychiczne występują częściej niż nam się wydaje. Przypadków stanów lękowych, depresji, natręctw i uzależnień od alkoholu, narkotyków czy czynności może być nawet dwukrotnie więcej niż wynika ze statystyk - alarmuje portal brightsurf.com. Wszystko zależy od skali badań i kryteriów diagnozy. Psychologowie z amerykańskiego Duke University we współpracy z naukowcami z Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii zakończyli właśnie długoterminowe badania ponad tysiąca Nowozelandczyków.
Sprawdzano stan ich zdrowia psychicznego od urodzenia do 32. roku życia. Zaskoczyła ich skala zaburzeń psychicznych zatajanych lub ujawnianych przez pacjentów dopiero po wielu latach.
Ponad 40 proc. badanych cierpi lub cierpiało z powodu depresji, 32 proc. ma lub miało problem z uzależnieniami. Wcześniej statystyki odnotowywały tylko połowę takich przypadków - tych aktualnie leczonych.

Zamiast odbierać przekaz z radia, telewizji, z tego skutkami (...), można czytać mądre teksty, i dzięki temu zdobywać wiedzę, rozwijać swoje zdolności poznawcze, rozumowe, intelektualne; potencjał, w tym genetyczny, czyli zamiast tracić zyskiwać.

PRAWO KATZA: LUDZIE I NARODY BĘDĄ DZIAŁAĆ RACJONALNIE WTEDY I TYLKO WTEDY, GDY WYCZERPIĄ JUŻ WSZYSTKIE INNE MOŻLIWOŚCI...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeżeli nie chcą Państwo być - na taką skalę jak obecnie - ofiarami: trucicieli nikotyną, wypłocin reklamowych, działań org. religijnych (w tym katolickiej) i polityków, obecnego prawa, błędów lekarskich, pozostawienia bez śr. do życia, niezdrowej żywności, skażenia środowiska, hałasów (w tym psich) i wielu innych problemów to zapraszam na moją str. internetową: Wolnyswiat.pl WBREW ZŁU!!!09.2013 r.
Otóż, jak już ostrzegałem i pod tym kątem, psychopaci i debile spostrzegli, że pod tym względem za małe piekło jest także m.in. na ulicach, więc do repertuaru dodali jeżdżące samochody dostawcze, które na całej powierzchni zewnętrznych ścian mają zamontowane ekrany LCD emitujące reklamowe ścierwo... To nie koniec – dalszy ciąg/wszechstronna eskalacja szkodzenia, niszczenia, pogrążania z tego skutkami, konsekwencjami będzie rosnąć, tak długo, jak długo do władzy będą dochodzić psychopaci, debile; kanalie, a zatem m.in. będą realizować utopie, tworzyć, wykorzystywać anormalne prawo.../jak długo ludzkie bydło będzie to się na to godzić/samo się nie obroni (...)...
Ostatnio zmieniony ndz sie 17, 2014 6:44 pm przez admin, łącznie zmieniany 4 razy.

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » sob wrz 28, 2013 6:41 pm

Jeśli moje materiały (np. wysłanie do nich linku) nie przyniosły pozytywnego efektu:
O w pełni świadomym szkodzeniu, niszczeniu, pogrążaniu anormalnym przekazem, i anormalnym przymuszaniem do jego odbioru, czyli o przemocy na umysłach, psychice, zdrowiu!
http://www.wolnyswiat.pl/forum/viewtopi ... ef0e4ad9c6

Przedstawiam inny sposób, jak m.in. się, innych bronić przed szkodzeniem świetlnym zmieniającym się (np. migającym, przewijanym) przekazem:
- można kupić silne czerwone lampy stroboskopowe LED na 12V/230V i umieścić je na przeciwko firmowych i prywatnych okien reklamowych oprawców (jeśli będą używane z większej odległości, to należy je włożyć do (najlepiej czarnej) rury, czy innej obudowy, by raziły w oczy kierunkowo/tylko reklamowych oprawców). A do tego należy dodać wyjaśniająco/uświadamiającą ulotkę o poniżej zamieszczonej treści.

- można kupić bądź przygotować b. silnie rażącą w oczy tablicę świetlną z czerwonymi diodami świecącymi i odpowiednim/i hasłem/ami.


Plakat w formacie minimum A3, oraz 2-ga wersja w formacie A4, 2-stronnie do przekazania dręczycielom:


NIE UŻYWAJ ZMIENIAJĄCEGO SIĘ ŚWIETLNEGO PRZEKAZU (np. migającego, przewijającego się)!! Daj ludziom normalnie, spokojnie, bez stresów, problemów korzystać z wspólnej publicznej przestrzeni (wtedy m.in. możesz liczyć na pozytywny, zamiast na negatywny, rewanż)!! Nie przymuszaj do odbioru znanego, niepotrzebnego, niechcianego, szkodliwego przekazu!! 99,9…% wymuszonych odbiorców twojego przekazu nigdy nie skorzysta z twojej oferty... Poza tym nie jesteś u siebie, sam/a, tutaj nie jest dyskoteka!!; nie raź w oczy!!; nie uszkadzaj wzroku!!; nie wymuszaj nie tylko tysiące razy, ale nawet 1-den raz myślenia o formie, treści przekazu!!; nie zaśmiecaj, nie zatruwaj umysłów!!; nie ogłupiaj, nie czyń z ludzi debili!!; nie denerwuj, nie irytuj!!; nie uwrażliwiaj!!; nie uszkadzaj psychik; nie upośledzaj psychicznie ludzi!!; nie naśladuj i nie dawaj złego przykładu!!; nie czyń precedensu!!; nie przyczyniaj się do powstawania wszechstronnie efektu negatywnych lawin, co dotyczy m.in. treści, formy, sposobu, ilości msc emisji!!; nie demoralizuj, nie wypaczaj!!; nie traktuj innych ludzi, jakby niemieli prawa nie odbierać twojego przekazu!!; nie udawaj debila/ki, że nie zdajesz sobie sprawy z tego, że, praktycznie, przymuszasz do odbioru swojego przekazu, że nie zdajesz sobie sprawy z tego skutków, konsekwencji!!; nie postępuj tak, jakbyś miał/a prawo decydować za innych: kiedy, gdzie, co i jak mają odbierać; na czym skupiać swoją uwagę, o czym myśleć; w jakim być stanie!!; nie przedstawiaj spraw na odwrót - że to ty - szkodzący/a - jesteś ofiarą, a broniący się przed twoją zmienno-świetlno-reklamową przemocą, tego skutkami, konsekwencjami są agresorami!!; nie stosuj przemocy, nie terroryzuj!!; nie wynaturzaj ludzi!!; nie szkodź!!; nie czyń krzywdy!!; nie postępuj jak osobnik nie rozumiejący nawet elementarnych spraw, bez sumienia, bezwzględny!!; aspołecznie, antyludzko!! I sam/a za to już ponosisz, a będziesz ponosić jeszcze większe, bezpośrednio, pośrednio, negatywne skutki, konsekwencje (bez względu na to, czy to rozumiesz, zdajesz sobie z tego sprawę czy nie)... [Aktualizacja: 09.2013 r.]

Dlaczego u siebie w domu, na swojej posesji, skierowane w stronę swoich okien tego nie zainstalujecie...

Na wyświetlaczu powinna być zamieszczona wyłącznie stała informacja o rodzaju i ew. o godzinach i dniach działalności! Pozostałe informacje, również nieruchomo, powinny być widoczne na witrynie firmy (można zastosować odpowiednio duży wyświetlacz)! Wszelkie zmiany przekazu mogą odbywać się raz dziennie, o godz. 24.00, co daje możliwość 365 zmian rocznie.

APEL DO POTENCJALNYCH KLIENTÓW Proszę nie korzystać z oferty aspołecznych, antyludzkich osobników!! – dzięki temu skala takiego postępowania jak ich, zamiast rosnąć, zacznie maleć.


Miliony ludzi powinno tysiące propozycji, tysiące razy rocznie mieć kodowane w umyśle, o tym pamiętać, mieć zaśmiecany, zatruwany umysł, uwrażliwianą, upośledzaną, uszkadzaną psychikę, bo 1-dna osoba na tysiące skorzysta z oferty, i jak będzie potrzebować skontaktować się z producentem, to przeczyta nazwę firmy na produkcie albo jego opakowaniu bądź na dołączonej do niego ulotce, broszurce, dokumencie, spyta się w sklepie, znajdzie w internecie, itp.

Ludzie instynktownie/nieświadomie, świadomie zwracają, skupiają uwagę, koncentrują się na tym, co najsilniej na nich oddziałuje.
Proszę się zastanowić, czy powinny to być wydawane, powodowane przez P. dźwięki, hałasy, P. przekaz, np. w formie werbalnej, pozawerbalnej, pisemnej, tzw. reklamowy (w tym w takim msu, w takiej formie (np. migając, przewijając teksty, zmieniając obrazki, akcentując przekaz zmianą tła, dźwiękiem; w kółko to samo; wymuszając tego odbiór tysiące razy, przez tysiące dni, przez tysiące tych samych ludzi, z których w ponad 99% przypadków ten przekaz nie dotyczy (bo m.in.: już o tym wiedzą, bo tego w ogóle nie potrzebują, a jak potrzebują, to inny rodzaj, bo potrzebują b. rzadko i tylko wówczas ich to interesuje, bo ktoś inny o tego kupnie decyduje (bo np. się na tym zna), bo już coś takiego mają, bo z tej oferty nie skorzystają, gdyż są lojalni wobec innego oferenta, bo ich na to nie stać, bo nie mogą tego używać, bo nie chcą czegoś takiego używać, bo nie kupują u natrętów, debili/ek, psychopatów/ek, itp., itd.), którzy są przymuszani do odbioru podobnego przekazu w tysiącach innych publicznych msc, w tym m.in. przy kasach biletowych, w publicznych pojazdach, na ulicach, w sklepach, w kinach, jak również z radia, telewizji, z telefonu, w internecie), o takiej treści, odbierany właśnie przez tych ludzi, z takimi skutkami, konsekwencjami, za taką cenę i dlaczego przemoc reklamowa jest coraz powszechniejsza (a zaczęło się to, jak zwykle, od jednej osoby, a obecnie czynią tak miliony...), odbywa się coraz wszechstronniej, coraz bardziej drastycznie, bezwzględnie, mimo, że to jest b. szkodliwe, w tym m.in. antyspołeczne, antyludzkie, złe, i nie ma sensu, w tym nawet zgodnego z intencjami agresorów-destruktorów, w tym m.in. z powodu tego unikania, braku reakcji ofiar, na co reaguje się coraz większą przemocą reklamową, na co odpowiedzią jest coraz większe tego unikanie, mniejsza reakcja...), P. żywieniowe, lekowe, nikotynowe, alkoholowe, narkotykowe, radiowe, telewizyjne, religijne degeneractwo, P. wiara w partie, polityków, ich obietnice, propagowany przez nich, którego są beneficjentami, system, z powodu wystawiania się na przekaz z radia, telewizji, w tym ich popleczników i ich samych; na podstawie ich medialnego wizerunku, w wyniku ulegania propagandzie, manipulacji, w konsekwencji prania mózgu, z powodu kierowania się naśladownictwem, ulegania instynktowi stadnemu, P. fizjonomia, P. wzrok, P. mimika, czy powinna to być napastliwość, takie zachowanie, postępowanie, działania, przemoc, agresja, anormalność, z P. interakcje – czy to tacy ludzie, o takich predyspozycjach, w takim stanie, o takim poziomie powinni się eksponować, dokonywać przekazu; wpływać na innych, w tym wywoływać synchronizację umysłów, psychik z swoim umysłem, psychiką, czy to takie informacje, wzorce, skutki, konsekwencje powinny być przekazywane, powielane, rozpowszechniane, ponoszone...

Terroryzowanie przemocą reklamową nie ma ekonomicznego sensu, nie jest w żaden sposób dla nikogo korzystne, zawsze było, jest i będzie szkodliwe, niszczące, pogrążające, złe!!
BO:
- to zlecający, przygotowujący, realizujący czynią to za pieniądze swych ofiar (5% przychodu od klientów można przeznaczyć na tzw. reklamy). Poza tym, tylko niewielka część z tych pieniędzy przeznaczana jest na np. tzw. sponsoring („sponsor” wmawia swym ofiarom, że np. coś funduje, opłaca, utrzymuje, a przecież robi to za część, w tym po opłaceniu pośredników, realizatorów, otrzymanych pieniędzy od swoich klientów...).
- cokolwiek wymyślą, zrobią wypłocinoreklamodawcy, to samo zrobi konkurencja, więc na jedno wyjdzie,
- cokolwiek wymyślą, zrobią wypłocinoreklamodawcy, ich ofiary będą się przed tym bronić, nie będą na to reagować,
- odbiorcy wizualnych, dźwiękowych - reklamowych śmieci, trucizn, powtarzactwa, jazgotu, rzępolenia muzycznego, a m.in. lekarze, politycy, wykładowcy, naukowcy, wynalazcy, prawnicy, rodzice, dzieci nie powinni być prześladowani, dręczeni; zestresowani, wyczerpani, wściekli, mieć wstręty, urazy, uwrażliwioną, uszkodzoną psychikę, być upośledzeni, chorzy psychicznie, psychopatyczni, nienormalni, głupi, debilni, zdemoralizowani, wypaczeni, wynaturzeni, tylko być w jak najlepszym stanie, w tym w takiej formie, a m.in. otrzymywać i dawać właściwe przykłady, w tym takie informacje, być normalni, zdrowi, inteligentni, prawi, mieć energię, zapał, być konstruktywni!; pozytywny potencjał powinien być nie zmniejszany, tylko zwiększany; powinno osiągać się efekt nie negatywnych, tylko pozytywnych lawin!

O czym wy - winni za to co się dzieje od strony prawnej i tego realizatorzy - skurwysyny, kanalie, bestie doskonale wiecie!
I tak jest ze wszystkim, w tym z prokreacją, tzw. lecznictwem, tzw. edukacją, ekonomią, gospodarką, w tym z tzw. pracą, w tym z produkcją, polityką!!

Dlaczego nie wolno źle zachowywać się, postępować, działać: bo, odpowiednio, nie jest P. u siebie, sam/a, bo przyczynia się P. do skupiania, koncentrowania na tym, co P. robi (np. na wydawanych, powodowanych dźwiękach, hałasach, przekazie werbalnym, mimicznym, w tym wzrokowym, np. za sprawą napastowania wzrokiem, na P. nikotynowym, alkoholowym, narkotykowym, radiowym, telewizyjnym, proreligijnym, propartyjnym degeneractwie), na P. uwagi, co powoduje o tym myślenie, zajmowanie się tym, tego skutkami, zamiast innymi, ważnymi sprawami, co wywołuje synchronizowanie umysłów tego ofiar z debilami, psychopatami, osobnikami anormalnymi, chorymi, antyludzkimi, aspołecznymi, bo przymusza P. do ponoszenia negatywnych skutków swojego zachowania, postępowania, działań przez innych, bo czyni P. precedens, demoralizuje, wypacza, uczy tego innych, a więc przyczynia się do tego rozpowszechniania, bo prowokuje P. do obrony, scysji, dyskusji, kłótni, bijatyki, bo. powoduje P. interwencję policji, angażuje prokuratury, sądy, bo P. irytuje, stresuje, wnerwia, wkurwia, bo przyczynia się P. do uwrażliwienia; chorób; uszkodzeń genów; obniżenia potencjałów, bo przyczynia się P. do cierpień, nieszczęść, tragedii; bo powoduje P. problemy, szkody, straty; bo P. pogrąża!!!
Ostatnio zmieniony ndz sie 17, 2014 6:42 pm przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » sob wrz 28, 2013 6:43 pm

Wyjaśniające, uświadamiające teksty, zakazy, itp. przygotowuje się dla psychopatów, debili i ich zdemoralizowanych, wypaczonych ofiar, by pozostali ludzie mieli na co się powołać, gdy wszystko inne zawiedzie (normalni, inteligentni ludzie nie potrzebują się z nimi zapoznawać, by postępować rozumnie, a więc normalnie, etycznie, czyli i prospołecznie, a zatem jednocześnie odpowiedzialnie)!
Pozytywne zachowanie, postępowanie, działania przyniosą, dzięki tego naśladowaniu, uczeniu, rozpowszechnianiu, osiągnięciu efektu pozytywnej lawiny, pozytywne efekty, a negatywne przyniosą negatywne skutki, konsekwencje, więc nie wolno ani sobie, ani innym w jakikolwiek sposób szkodzić, bo wówczas osiąga się efekt negatywnej lawiny!
Dbajmy o siebie m.in. dbając o innych (...).
Inteligentni, normalni, mądrzy, rozsądni, wrażliwi, etyczni, ludzie są wstanie przewidzieć skutki postępowania; wyciągają rozsądne, konstruktywne, całościowo przemyślane, wnioski, i jeśli coś czynią, to po to, by osiągnąć tego pozytywne, a nie negatywne efekty.
„To moja sprawa, czy i jak się truję!” Czy dla ciebie nie będzie miało, m.in. zdrowotno-psychiczno-ekonomicznego, znaczenia, że tacy jak ty, trujący się, demoralizujący, wypaczający, uczący, pośrednio, bezpośrednio, tego następnych (przecież ciebie do twojego stanu też ktoś właśnie tak doprowadził...), »inni«; społeczeństwo będzie chore, głupie, nienormalne, pośrednio, bezpośrednio złe...
ZASTANÓW SIĘ, JAKI JEST TWÓJ WPŁYW, WKŁAD W OTOCZENIE, ŚWIAT; GENY; POTENCJAŁ; RZECZYWISTOŚĆ. PAMIĘTAJ O SPRZĘŻENIU ZWROTNYM. Dzisiaj Ty nie przejmujesz się że czynisz komuś krzywdę (lekceważysz, okazujesz obojętność, nieczułość, pogardę, kierujesz, krótkowzrocznie, swoim egoizmem, jesteś destrukcyjnie uparty/a, bezwzględny/a; uszkadzasz, w tym tego nieświadomych osób, psychikę, wypaczasz umysł, demoralizujesz swoim aspołecznym postępowaniem; degradujesz, degenerujesz; uszkadzasz geny; obniżasz potencjał, uczysz takiego postępowania, rozprzestrzeniasz takie traktowanie samopoczucia, zdrowia, intelektu, wspólnego interesu, dobra; nieświadomie, świadomie, w sposób nieuświadomiony, uświadomiony programujesz swój, innych umysł na destrukcję), szkodzisz (przyczyniasz do problemów, szkód, strat); pogrążasz » jutro Ktoś nie przejmuje się że tobie szkodzi »» pojutrze Nikt nie przejmuje się nikim ani niczym »»» po pojutrze nie ma kto; nie ma kim, ani czym się przejmować...
Dzięki temu co robisz, czynisz, świat może być gorszy bądź lepszy (to inwestycja). Możesz więc tracić bądź zyskiwać. Wolnyswiat.pl


Do pokazywania klientom (b. duża czcionka, A4, 2-stronnie, laminowanie):

Apel do potencjalnych klientów

PRZYMUŚMY ICH EKONOMICZNIE, BY ZAPRZESTALI UŻYWANIA ZMIENIAJĄCEGO SIĘ ŚWIETLNEGO PRZEKAZU (np. migającego, przewijającego się)!! By dali ludziom normalnie, spokojnie, bez stresów, problemów korzystać z wspólnej publicznej przestrzeni (wtedy m.in. mogą liczyć na pozytywny, zamiast na negatywny, rewanż)!! By nie przymuszali do odbioru znanego, niepotrzebnego, niechcianego, szkodliwego przekazu!! 99,9…% wymuszonych odbiorców ich przekazu nigdy nie skorzysta z ich oferty... Bo nie są tutaj u siebie, sami, tutaj nie jest dyskoteka!!; by nie razili w oczy!!; nie uszkadzali wzroku!!; nie wymuszali nie tylko tysiące razy, ale nawet 1-den raz myślenia o formie, treści przekazu!!; nie zaśmiecali!!; nie zatruwali umysłów!!; nie ogłupiali, nie czynili z ludzi debili!!; nie denerwowali, nie irytowali!!; nie uwrażliwiali!!; nie uszkadzali psychik!!; nie naśladowali i nie dawali złego przykładu!!; nie czynili precedensu!!; nie przyczyniali się do powstawania wszechstronnie efektu negatywnych lawin, co dotyczy m.in. treści, formy, sposobu, ilości msc emisji!!; nie demoralizowali, nie wypaczali!!; nie traktowali innych ludzi, jakby niemieli prawa nie odbierać ich przekazu!!; nie udawali debili, że nie zdają sobie sprawy z tego, że, praktycznie, przymuszają do odbioru ich przekazu, że nie zdają sobie sprawy z tego skutków, konsekwencji!!; nie postępowali tak, jakby mieli/a prawo decydować za innych: kiedy, gdzie, co i jak mają odbierać; na czym skupiać swoją uwagę, o czym myśleć; w jakim być stanie!!; nie przedstawili spraw na odwrót - że to oni - szkodzący - są ofiarami, a broniący się przed ich zmienno-świetlno-reklamową przemocą, tego skutkami, konsekwencjami są agresorami!!; nie stosowali przemocy, nie terroryzowali!!; nie wynaturzali ludzi!!; nie szkodzili!!; nie czynili krzywdy!!; nie postępowali jak osobniki nie rozumiejące nawet elementarnych spraw, bez sumienia, bezwzględne!!; aspołecznie, antyludzko!! I sami za to już ponoszą, a będą ponosić jeszcze większe, bezpośrednio, pośrednio, negatywne skutki, konsekwencje (bez względu na to, czy to rozumieją, zdają sobie z tego sprawę czy nie)...
[Aktualizacja: 09.2013 r.]

Dlaczego u siebie w domu, na swojej posesji, skierowane w stronę swoich okien tego nie zainstalują...

Proszę więc nie korzystać z oferty aspołecznych, antyludzkich osobników!! – dzięki temu skala takiego postępowania jak ich, zamiast rosnąć, zacznie maleć.

W przypadku rezygnacji z skorzystania z oferty, a więc z wspierania osobników bezwzględnych, zajmujących się szkodzeniem; wykazania się zrozumieniem, proludzką, prospołeczną postawą, która będzie naśladowana/rozpowszechniana, dziękuję w imieniu społeczeństwa, w tym dotychczasowych i niedoszłych przyszłych ofiar takich osobników, gratuluję odpowiedzialności, godnej naśladowania postawy, co jest także, bezpośrednio i pośrednio, także w P. interesie (w przypadku jakiejś P. konstruktywnej inicjatywy może P. liczyć na wsparcie/rewanż)!

Na wyświetlaczu powinna być zamieszczona wyłącznie stała informacja o rodzaju i ew. o godzinach i dniach działalności! Pozostałe informacje, również nieruchomo, powinny być widoczne na witrynie firmy (można zastosować odpowiednio duży wyświetlacz)! Wszelkie zmiany przekazu mogą odbywać się raz dziennie, o godz. 24.00, co daje możliwość 365 zmian rocznie.
Wolnyswiat.pl


Jeszcze co do tematu obrony przed świetlnym przekazem

Stroboskopy LED białe
http://protech-micro.pl/Oswietlenie-ostrzegawcze-c28/


Lampy drogowe
lamp* drogow* czerwon*
http://drog-znak.com.pl/index.php/index ... Itemid=169

http://www.sklepdrogowy.pl/Lampy_drogow ... fault.html

http://polradkom.pl/pl/c/Lampy-ostrzegawcze/3

http://www.pwgamet.com/produkty/lampy-drogowe/

http://www.elmexbhp.pl/?p=productsList& ... et-drogowy

http://www.nopex.com.pl/lampy_sygnalizacyjne.html

http://www.planeta-sklepy.pl/index.php? ... =35&opis=p

http://www.pzmwimet.pl/produkty,pl,lampy.html


Lampy stroboskopowe LED czerwone 12V
Lamp* stroboskopow* LED czerwon* 12V
http://protech-micro.pl/Lampy-kierunkowe-c7/

http://www.masterled.pl/lampa-sygnaliza ... y-12v.html

http://jme.com.pl/sklep/index.php?produ ... prod_id=24


Jak doraźnie można spróbować obronić się przed szkodzącymi dźwiękami sąsiadami.
Otóż w tym celu należy nagrać te dźwięki (jeśli jest to radio, telewizor – to najbardziej nieprzyjemne fragmenty, czyli tzw. reklamy. Szczekanie, wycie, skowyczenie, zawodzenie psa/ów, gwizdanie, stukanie, muzykę - w kółko najgorsze fragmenty, alkoholową libację, itp.), następnie należy podłączyć przystawiony do ściany głośnik, który należy umieścić po jej środku i solidnie go obłożyć materiałem tłumiącym dźwięki, by ich nie słyszeli inni sąsiedzi. W przypadku sąsiadów nie zza ściany zastosowany głośnik musi być okrągły i trzeba go umieścić w rurze (np. hydraulicznej), którą trzeba zaślepić z jednej strony, po czym nasunąć na nią i na zaślepienie miękką otulinę i włożyć do jeszcze jednej zaślepionej z tej samej strony i obłożonej miękką otuliną rury– tak przygotowane działo dźwiękowe należy wycelować w dźwiękowych dręczycieli. – Po czym należy włączyć funkcję samoczynnego powtarzania odtwarzania nagrania i... start, a następnie najlepiej wyjść na cały dzień. Przy czym zasilanie odtwarzacza należy podłączyć do programatora załączającego prąd między godziną 6.05 a 21.55 – wówczas nie zakłócamy ciszy nocnej* i nie wytwarzamy żadnych dźwięków – tylko odtwarzamy te, które wydaje, powoduje sąsiad, a są słyszalne u nas... Warto jeszcze zastosować uświadamiająco-obronną ulotkę.

*W normalnym kraju cisza obowiązywałaby 24 godziny na dobę wszystkich i wszędzie, chyba że dźwięki nie byłyby słyszalne poza lokalem, w tym za ścianami.

M.IN. ZACHOWANIA, POSTĘPOWANIE, ZDROWIE
http://www.wolnyswiat.pl/15p1.html

ULOTKI DO DRUKU (skrócone, uproszczone)(jw.)
http://www.wolnyswiat.pl/16.html
Ostatnio zmieniony ndz sie 17, 2014 6:41 pm przez admin, łącznie zmieniany 3 razy.

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » sob wrz 28, 2013 6:44 pm

Do oswobodzenia Polski/Polaków od szkodzenia przekazem można wykorzystać odpowiednio wyposażony samochód typu busik:
- z obrotową i blokowaną na ustalonej pozycji wieżyczką z działem dźwiękowym (kierunkowo emitującym jazgot muzyczny, w kółko reklamy, nazwy i częstotliwości stacji) i działem świetlnym (b. silne i migające, z regulacją skupienia wiązki źródło czerwonego i białego światła),

- na całej powierzchni boków z zamontowanymi najsilniejszymi na rynku wyświetlaczami LED emitującymi, migając, przewijając, odpowiednie hasła: NIE UŻYWAJ ZMIENIAJĄCEGO SIĘ ŚWIETLNEGO PRZEKAZU (np. migającego, przewijającego się)!! Daj ludziom normalnie, spokojnie, bez stresów, problemów korzystać z wspólnej publicznej przestrzeni (wtedy m.in. możesz liczyć na pozytywny, zamiast na negatywny, rewanż)!! Nie przymuszaj do odbioru znanego, niepotrzebnego, niechcianego, szkodliwego przekazu!! Poza tym nie jesteś u siebie, sam/a, tutaj nie jest dyskoteka!!; nie raź w oczy!!; nie uszkadzaj wzroku!!; nie zaśmiecaj, nie zatruwaj umysłów!!; nie ogłupiaj!!; nie denerwuj, nie irytuj!!; nie uwrażliwiaj!!; nie uszkadzaj psychik!!; nie naśladuj i nie dawaj złego przykładu!!; nie czyń precedensu!!; nie przyczyniaj się do powstawania wszechstronnie efektu lawin, co dotyczy m.in. treści, formy, sposobu, ilości msc emisji!!; nie demoralizuj, nie wypaczaj!!; nie stosuj przemocy!!; nie terroryzuj!!; nie wynaturzaj ludzi!!; nie szkodź!!; nie czyń krzywdy!!

- z tyłu i z przodu plakaty z uświadamiającymi tekstami,

- i dodatkowo informacyjno-uświadamiająco-obronne ulotki umieszczone w osłoniętych przed deszczem pojemnikach.

- informacja i ulotki z podanymi danymi konta bankowego, z prośbą o wsparcie działalności, która jest w interesie ofiar psychopatów/ek, debili/ek,

Plus mój patronat medialny za pośrednictwem internetu: www.antyludzcy.pl , www.wolnyswiat.pl

Taki pojazd trzeba by było stawiać przed oknami szkodzących przekazem, i im się uświadamiająco odwdzięczać wykorzystując do tego działa i pozostały asortyment...
http://astromaria.wordpress.com/racjonalista/
Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami: lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, a religie niszczą duchowość. Michael Ellner

W tym rozdziale historii świata, nie istnieje coś takiego jak niezależna amerykańska prasa. Wy to wiecie i ja to wiem. Żaden z was nie ośmieli się szczerze wygłosić swojej własnej opinii – nawet jeśli ktoś z was spróbuje to zrobić, może być z góry pewnym, że jego tekst nie ukaże się w druku. Płacą mi za powstrzymywanie się od wyrażania moich poglądów na łamach gazety, w której pracuję. Wam płacą mniej więcej tyle samo za robienie mniej więcej tego samego – jeśli ktoś z was okaże się na tyle naiwny, by napisać o tym, co myśli, będzie sobie musiał poszukać innej pracy. Gdybym ja pozwolił sobie na taką szczerość, straciłbym zajęcie przed upływem dwudziestu czterech godzin od publikacji. W interesie dziennikarza leży niszczenie prawdy, kłamanie w żywe oczy, perwersja, poniżanie, pełzanie u stóp Mammona i sprzedawanie własnego kraju i własnego narodu za kromkę chleba. Wy to wiecie i ja to wiem. Cóż to za szaleństwo – wznosić toast za niezależną prasę? Jesteśmy narzędziami, wasalami bogaczy zza kulis. Jesteśmy marionetkami: oni pociągają za sznurki, my tańczymy. Nasze talenty, nasze predyspozycje i nasze życia należą do innych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami. [John Swinton, były szef Personalny New York Times, ok. 1880 r.]

Nauka również nie jest niezależna i już od dawna nie opiera się na niezbitych dowodach. Dzisiejsza nauka opiera się na grantach, bo dziś pieniądze, i to powiedzmy sobie szczerze WIELKIE pieniądze, stały się głównym celem dowolnego rodzaju działalności. Kariera i kasa, to cel większości ludzi. A granty rozdają korporacje. Uczelnie (głównie medyczne i biotechnologiczne) zostały wykupione przez korporacje i produkują (pozwolicie, że użyję tu ulubionego słówka racjonalistów) lolkontent pseudonaukowy. Tam, gdzie mówią pieniądze prawda milczy. Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze. Każdy tropiący aferę detektyw kieruje się zasadą „podążaj za pieniędzmi”. Biotechnologia (GMO), medycyna (Big Pharma) i klimatologia (wielce intratny handelek limitami CO2) to kury znoszące złote jajka! Sprawdźcie sami, ile te branże generują zysku!


Wojciech Jagielski, były dziennikarz „Gazety Wyborczej”: Przez ostatnie 20 lat media zajmują się głównie produkcją masowej głupoty.
Sprzedawaliśmy głupo¬tę na masową skalę i teraz mamy odbior¬ców wychowanych na tej głupocie.
https://www.google.pl/search?q=Przez+os ... =firefox-a
Ostatnio zmieniony ndz sie 17, 2014 6:39 pm przez admin, łącznie zmieniany 2 razy.


Wróć do „POLITYKA/PRAWO/GOSPODARKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości