Org. religijne, religijność, imigracja, islamizacja!!!

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: Org. religijne, religijność, imigracja, islamizacja!!!

Postautor: admin » pn lis 25, 2019 8:02 pm

https://www.fronda.pl/a/u-arabow-homose ... 65722.html
U Arabów homoseksualizm jest powszechny - mówi polska żona islamisty!
Laila Shukri to Polka, która opisuje pod pseudonimem życie kobiet i mężczyzn w świecie arabskim. Sama jest żoną bogatego Araba z Dubaju.

W rozmowie z "Super Expressem" mówi między innymi o tym, że obyczaje zwłaszcza młodych bogatych muzułmanów są skrajnie inne od tego, jakie powinny być według szariatu. Młodzi wyznawcy Allaha z pieniędzmi nie mają wielu hamulców.

"Jeżeli chodzi o elity, to zwłaszcza młodzi są jednak inni. Czują się ograniczeni islamem, państwo nie postawi im dyskoteki w centrum miasta. Budują je więc sami na pustyni, pod ziemią. Pojedzie pan na pustynię w Arabii i znajdzie pan klub, który niczym się nie różni od tego w Londynie lub Nowym Jorku. Hipokryzja dotycząca używek lub seksu jest powszechna" - stwierdza Shukri.

"Powszechne są prostytucja, zdrady małżeńskie i homoseksualizm. Ten ostatni wynika zapewne z powszechnej separacji płci. Co ciekawe, homoseksualizm męski jest tępiony i karany więzieniem, ale związki lesbijskie bywają wręcz demonstracyjne. Widzi się je na ulicach. Prawo dotyczy mężczyzn" - dodaje.

Shukri wyjaśnia, że na porządku dziennym jest też pedofilia i handel dziećmi. Prawo tego oficjalnie zabrania, ale prawo swoje, a życie w świecie islamu swoje...

"Oficjalnie jest, ale te rzeczy dzieją się za kotarami, ukryte. Nie mówi się o problemie, więc problemu nie ma. Targi dziewczynek, które są dziewicami, są normą. Porywa się je np. w Indiach, później służą szejkom jako niewolnice albo się je po gwałcie porzuca na pustyni. Zeuropeizowane prawo dopuszcza małżeństwo w wieku 17 lat, ale de facto islam dopuszcza stosunki z dzieckiem, jeżeli miało pierwszą miesiączkę" - mówi kobieta.


Pedofile w Europie przechodzą na islam i nienawidzą Polski
Merkel zachęca muzułmanów do grupowych
https://naszeblogi.pl/59896-merkel-zach ... -taharrush | 16-01-2016


https://naszeblogi.pl/47030-pedofile-w- ... dza-polski | 15-06-2017

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: Org. religijne, religijność, imigracja, islamizacja!!!

Postautor: admin » śr sty 01, 2020 2:56 pm

Jerzy Grunwald - "Czy Szwecja to już kraj Islamski?" Co czeka współczesną Europę ws. imigrantów?
https://www.youtube.com/watch?v=xWiEG1RDnFI | 15 sty 2019

PRAWDA O SZWECJI! Gangi muzułmanów. Gwałty na Szwedkach. Propaganda rządu wszystko ukrywa
https://www.youtube.com/watch?v=xMDr0JDm0HQ | 22 lis 2019

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: Org. religijne, religijność, imigracja, islamizacja!!!

Postautor: admin » wt maja 19, 2020 2:43 pm

https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/ar ... radna.html | 8 stycznia 2015, aktualizacja 21 listopada 2019
Europa musi się zmierzyć z radykalizmem islamu. Francja jest bezradna

Kraj, który zamieszkuje 6,5 mln muzułmanów, czyli ok. 10 proc. populacji, wydaje się kompletnie bezradny w obliczu radykalizacji środowisk muzułmańskich.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve ogłosił, że 1,2 tys. Francuzów wyjechało na Bliski Wschód, aby przyłączyć się do walki po stronie dżihadystów. Wśród nich był np. 22-letni Maxime Hauchard, który brał udział w ścięciu amerykańskiego pracownika Petera Kassiga. Takie doniesienia nie wpływają pozytywnie na percepcję środowisk muzułmańskich nad Loarą. Według opublikowanego przez instytut Ipsos sondażu, na początku 2014 r. odsetek Francuzów, którzy uważali, że islamu nie da się pogodzić z francuskimi wartościami, wynosił 63 proc.

Z rosnącymi żądaniami ze strony mniejszości muzułmańskiej muszą się również mierzyć w sąsiednich Niemczech, gdzie z drugiej strony narasta reakcja w postaci antymuzułmańskiego sentymentu, np. pod postacią manifestacji ruchu PEGIDA (Europejscy Patrioci przeciwko Islamizacji Zachodu). Tym nastrojom nie chce jednak ulegać rząd Angeli Merkel, który konsekwentnie wprowadza zmiany w prawie realizujące postulaty 5-milionowej mniejszości.
| Jakub Kapiszewski
| Źródło: Dziennik Gazeta Prawna


https://www.tvp.info/39035207/islam-we- ... m-problemu | 17.09.2018
Islam we Francji się radykalizuje. Macron zwleka z rozwiązaniem problemu
Liczba radykalnych muzułmanów we Francji szybko rośnie

Islam we Francji staje się coraz radykalniejszy. Z raportu Instytutu Montaigne’a w Paryżu wynika, że 28 proc. muzułmanów w tym kraju wyznaje radykalną interpretację nauk proroka. Liczba ta ciągle rośnie, a prezydent Emmanuel Macron nie spieszy się, aby temu zaradzić – pisze „Rzeczpospolita”.

Hakim El Karoui, autor raportu, zauważa, że rozwój radykalnej wiary następuje niezwykle szybko. Obecnie radykalny islam wyznaje 28 proc. spośród 6 mln żyjących we Francji muzułmanów. El Karoui wskazuje kilka przyczyn tego zjawiska.

Jedną z nich jest kryzys finansowy, który dotknął Francję dziesięć lat temu. W kraju bez pracy pozostaje ok. 6 mln osób, a znaczna część z nich to potomkowie imigrantów z krajów północnej Afryki i Turcji.

Jednak, jak zaznacza autor raportu, to niejedyna przyczyna. W kraju rozwinęła się nowa ideologia, plasująca się równolegle do liberalnej demokracji.

„Islamizm nie jest produktem ubocznym słabości Zachodu, ale ideologią, globalną narracją, która stara się wytłumaczyć świat i nadać sens życiu i muzułmańskiej wspólnocie” – można przeczytać w raporcie Instytutu Montaigne’a.
#wieszwiecej Polub nas
Istotną rolę odkrywa także promocja islamizmu w mediach społecznościowych. Prym wiodą tutaj salafici z Arabii Saudyjskiej, dla których Francja i zachodnia Europa są priorytetem. Salafizm i jego rygorystyczna interpretacja Koranu i szariatu ma monopol w mediach społecznościowych. Jak podaje raport, co najmniej 30 proc. muzułmanów francuskich śledzi konta salafickich kaznodziejów.

Emmanuel Macron z coraz mniejszym poparciem

Islamizm we Francji forsują również organizacje powiązane z Bractwem Muzułmańskim, których zadaniem jest tworzenie oddolnych struktur w dzielnicach, gdzie dominują wyznawcy tej religii.

Celem tych wszystkich działań jest stworzenie jak największej wspólnoty. Służą temu ścisłe zalecenia dotyczące życia codziennego, w tym roli kobiet i traktowania niewiernych. Równolegle rozwija się także „gospodarka islamska”, oparta na żywności halal i własnym finansowaniu. Do tego dochodzi odrębny strój i mobilizacja wiernych w debatach.

Siłą muzułmanów jest również szybki wzrost liczby wyznawców islamu. Jak podaje Instytut Pew z Waszyngtonu, liczba ta osiągnie 17 proc. całego społeczeństwa do 2050 r. To efekt przede wszystkim imigracji z Afryki Północnej, ale też większego przyrostu naturalnego wśród muzułmanów niż rdzennych Francuzów.

Emmanuel Macron zapewnia, że chce przywrócić kontrolę nad rozrastającą się społecznością. W pierwszej połowie tego roku prezydent Francji miał wygłosić programowe przemówienie na temat rosnącego w kraju problemu, jednak wciąż je odkłada.
| źródło: „Rzeczpospolita”


https://www.tvp.info/44540074/muzulmani ... a-szariatu | 24.09.2019
Muzułmanie we Francji żądają wprowadzenia szariatu

Muzułmanie we Francji nie poddają się sekularyzacji. Jeszcze przed 30 laty można było sądzić, że islam podzieli los głównych wyznań chrześcijańskich. Tendencje się jednak odwróciły. Sekularyzacja została powstrzymana, a muzułmanie są coraz bardziej praktykujący.

Odnosi się ona do wyników badań przeprowadzonych przez Instytut IFOP. Wynika z nich, że w ciągu 30 lat odsetek muzułmanów chodzących na cotygodniową modlitwę do meczetu wzrósł z 16 do 38 proc.

Okazuje się, że wśród francuskich muzułmanów istnieje dość pokaźna i stale rosnąca grupa, która nie uznaje wartości francuskiego państwa. 37 proc. muzułmanów, w tym 49 proc. młodych uważa, że to świeckość państwa powinna się dostosować do religii, a nie na odwrót. Co więcej, 27 proc. wyznawców islamu we Francji jest zdania, że prawo szariatu musi mieć pierwszeństwo przed prawem francuskim.

Nawet wśród muzułmanów, którzy zdobyli we Francji wyższe wykształcenie, 20 proc. uważa, że lepiej stosować szariat niż prawa republiki. To poważna porażka naszego szkolnictwa – dodaje Isabelle de Gaulmyn.


https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/ar ... iczne.html | 4 lutego 2020
Francja ma problem z islamizacją w służbach publicznych. Władze są bezsilne

Francuskie media zwracają uwagę na bezsilność władz wobec radykalizacji islamskiej w służbach publicznych – policji, żandarmerii, straży więziennej, a nawet wśród funkcjonariuszy kontrwywiadu. "Państwo jest czujne, ale nie ma możliwości" – podsumowuje jeden z komentatorów.

Jak podało radio France Inter od października zgłoszono we Francji 74 podejrzenia o radykalizację islamską wśród pracowników stołecznej policji. Szacuje się, że w całej francuskiej policji jest takich wypadków ponad sto.

Kancelaria premiera poinformowała o usunięciu 16 osób ze służb informacyjnych z tej przyczyny.

Już w grudniu 2018 roku członkowie zespołu parlamentarnego, który opracował raport na ten temat, twierdzili, że "prefektura jest prawnie bezbronna”, ponieważ by zwolnić z pracy potencjalnych dżihadystów, musi używać kruczków takich jak "poważne uchybienie zawodowe”. "Radykalizacja” nie stanowi bowiem powodu do usunięcia ze stanowiska.

Przesłuchiwany przez parlamentarzystów prefekt policji, opowiedział, jak zwolnił policjanta "stanowiącego poważne zagrożenie ideologiczne” poprzez szerzenie propagandy islamistycznej i jak po wyroku sądu musiał z powrotem przyjąć go do pracy.

Pracujący w służbach informacyjnych paryskiej prefektury Mickael Harpon, który w październiku 2019 roku zabił nożem czterech policjantów, już w 2015 roku wyrażał radość z zabicia redaktorów tygodnika "Charlie Hebdo”. Na drugi dzień przeprosił i dalej pracował w służbie informacyjnej – przypomina we wtorek "Le Figaro”, podkreślając, że "Francja była przecież już od dwudziestu lat celem ataków terrorystycznych”.

Francuskie media opisywały też, jak strażnicy więzienni wraz z muzułmańskimi duchownymi "radykalizowali” więźniów.

Niedawno dziennik "20 Minutes” zwrócił uwagę na to, że wśród pracowników lotnisk paryskich, posiadających identyfikatory upoważniające do wstępu do stref bezpieczeństwa, ponad 100 osób jest regularnie obserwowana z powodu radykalizmu.

Tu również radykalizacja nie jest wystarczającym powodem do zwolnienia, a prawo wymaga, by przeniesiony pracownik „był skierowany do podobnej pracy i w pobliżu poprzedniej” - poinformował komisję parlamentarną dyrektor generalny Paryskich Portów Lotniczych, Henri-Michel Comet.

Były żandarm, a obecnie doktor socjologii Mederic Chapiteaux, ocenił w wywiadzie dla regionalnego dziennika "La Depeche”, że największej uwagi wymagają kluby sportowe, które są „pierwszymi placówkami radykalizacji, przed stowarzyszeniami, meczetami i więzieniem”. Badacz ubolewał, że w środowisku "zaprzecza się tej oczywistości”, gdyż sport to również narzędzie integracji.

Wobec trudności prawnych, na jakie napotyka walka z radykalizacją islamską w służbach publicznych, niektórzy proponują poprawki do konstytucji. Były prefekt policji paryskiej Michel Delpuech wezwał, by "przyjęcie wartości republikańskich” wpisać do konstytucji jako konieczne do pracy w służbach publicznych.
Źródło: PAP

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: Org. religijne, religijność, imigracja, islamizacja!!!

Postautor: admin » wt maja 19, 2020 3:09 pm

Najazdy muzułmanów na Europę
https://www.google.com/search?client=fi ... urop%C4%99


http://radioszczecin.pl/6,369041,zabojs ... hlubny-rek | 2018-03-27
Zabójstwa i gwałty w Szwecji. Padł niechlubny rekord
Najwięcej zabójstw od 15 lat i coraz więcej gwałtów - to najnowsze dane za ubiegły rok ze Szwecji. Przedstawiła je tamtejsza szwedzka Krajowa Rada Przeciwdziałania Przestępczości.
Statystyki prowadzi od 2002 roku - i w ubiegłym roku padł niechlubny rekord. To 113 zabójstw.

W ubie­głym roku odno­to­wano w Szwe­cji 113 zabójstw - najwię­cej od 2002 roku, kiedy roz­po­częto pro­wa­dze­nie sta­ty­styk. Rośnie także liczba zgło­szo­nych gwał­tów, tak wynika z opu­bli­ko­wa­nego we wtorek peł­nego raportu szwedz­kiej Kra­jo­wej Rady Prze­ciw­dzia­ła­nia Prze­stęp­czo­ści.

W ponad 1/3 przypadków zabójstw ofiary ponio­sły śmierć w wyniku użycia broni pal­nej.
- W więk­szo­ści przy­pad­ków to wynik dzia­łal­no­ści miej­skich gan­gów. Od 2014 roku
obser­wujemy znaczny wzrost tego rodzaju prze­stępstw - powie­dział szwedz­kiemu radiu, kry­mi­no­log Mikael Rying.

Raport odno­to­wuje także wzrost liczby popeł­nionych gwał­tów. W 2017 roku organy
ści­ga­nia przy­jęły 7320 zgło­szeń - to o 10 pro­cent wię­cej niż w roku ubie­głym. W ciągu ostatniej dekady liczba gwał­tów na dzie­ciach poni­żej 15. roku życia wzro­sła o 50 pro­cent. W ubie­głym roku odno­to­wano ponad trzy tysiące zgłoszeń gwał­tów na nie­let­nich.

Ogó­łem w 2017 roku zgło­szono pół­tora miliona przestępstw, to o blisko pięć tysięcy wię­cej niż w roku ubie­głym.
| Przemysław Gołyński


https://newsbook.pl/2018/03/28/szwecja- ... -gwaltow/| 28 marca 2018
SZWECJA: Rośnie liczba morderstw i gwałtów

Liczba morderstw i gwałtów w Szwecji gwałtownie rośnie, wynika z raportu o przestępstwach popełnionych w 2017 r. Raport został opublikowany wczoraj przez Crime Organization Brå.

Według raportu Brå, w 2017 roku zgłoszono 4710 przestępstw więcej niż w porównaniu z 2016 roku.

Kilka kategorii przestępstw wykazało duży wzrost: w 2017 roku odnotowano 7370 gwałtów, co stanowi wzrost o 10 procent w stosunku do roku 2016. Liczba zabójstw była najwyższa od 2002 roku, kiedy Brå zaczął badać statystyki przestępczości.

W 2017 roku odnotowano 113 przypadków morderstw, co stanowi wzrost o 7 przypadków w porównaniu z 2016 r., kiedy zgłoszono 106 przypadków. Według Brå liczba morderstw wahała się od 68 do 113 przypadków rocznie od 2002 roku.

Do 2014 roku liczba ta charakteryzowała się tendencją zniżkową. „W ostatnich trzech latach (2015-2017) liczba przypadków śmiertelnych aktów przemocy była większa niż w latach poprzednich; poprzednia tendencja spadkowa została odwrócona „- pisze agencja.

Broń palna była używana w ponad jednej trzeciej (35 procent) zgłoszonych morderstw. Liczba morderstw z bronią palną wzrosła z 30 do 40.

Większość przestępstw (około 75 procent) wystąpiła w obszarach metropolitalnych Sztokholmu oraz w zachodniej i południowej Szwecji. W samym Sztokholmie liczba przestępstw z użyciem przemocy podwoiła się (z 26 do 50 przypadków).
| sev


https://www.pch24.pl/co-sie-dzieje-w-sz ... 289,i.html |
Co się dzieje w Szwecji? Dlaczego media milczą o tym kraju? [ANALIZA]
Furorę w internecie w ostatnich dniach zrobił wpis dziennikarza podającego statystyki przestępstw za ostatni rok w Szwecji. Z informacji tam zawartych wynika, że gwałty, strzelaniny, ataki bombowe czy zmuszanie kobiet do obrzezania to w Szwecji już niemal codzienność. „Dlaczego nikt o tym nie mówi?” – pyta.„Ponad 100 ataków bombowych, rekordowa liczba gwałtów w zeszłym roku, rekordowa liczba ofiar strzelanin, ponad 40 tys. dziewczynek z obrzezaną łechtaczką, samochody stają w ogniu niemal co noc. Dziwnym trafem nikt o tym nic nie mówi. Dlaczego?”

Oficjalne statystyki (które w przypadku tak intymnych kwestii i tak obarczone są ryzykiem zaniżenia) nie pozostawiają wątpliwości; w 2012 roku liczba okaleczonych w ten sposób kobiet przekroczyła 38 tys., a od 2015 r. notowano stopniowy wzrost tego typu praktyk.

Sytuacja wygląda podobnie także w przypadku gwałtów. W 2017 roku obliczono, że liczba zgłoszonych gwałtów wzrosła w czasie ostatniej dekady o 35 proc. W 2016 roku odnotowano 6 715 przypadków. Niemal wszystkie dane wskazują na wzrost niepokojącej tendencji. Warto dodać, że nie wszystkie przypadki są zgłaszane. Nie bez podstaw jest zatem sądzić, że w tym przypadku mamy do czynienia z prawdziwą plagą. Można pokusić się także o stwierdzenie, że szwedzki wymiar sprawiedliwości nie radzi sobie z problemem. Co roku bowiem za podobne przestępstwa odpowiada jedynie ok. 190 osób [bra.se].

W 2018 roku odnotowano rekordową liczbę ofiar strzelanin – 72. 40 proc. ofiar wszelkiej przemocy zginęło od pistoletowych kul. To więcej niż w 2017 r. (35 proc.), i ponad dwa razy więcej niż w 2011 roku, kiedy w statystykach zaczęto wyodrębniać śmierć spowodowaną użyciem broni palnej. Do największej liczby strzelanin dochodzi w rejonie wielkich miast (Sztokholm, Vast, Syd), a ofiarami w przeważającej większości są mężczyźni (98 proc.) [bra.se].
| Piotr Relich


Według badań w którymś etapie swojego życia zgwałconych lub napastowanych seksualnie będzie 23% wszystkich Szwedek i będą to gwałty popełniane przez muzułmanów. Czy Szwedzi nadal chcą być „wzbogacani kulturowo” ???

Jeśli jednak Szwedzi się nie obudzą z poprawnie politycznego letargu i nie zaczną walczyć o swój kraj to wtedy muzułmanie opanują Szwecję, wszystkie Szwedki będą zmuszone przejść na islam i będą zmuszone rodzić muzułmanów, a Szwedzi, ich kultura, język, flaga i cała historia zostaną wymazane z pamięci przez osobniki niższego szczebla kulturowego. Zaznaczam jednak, że Szwecja nie zostaje podbita od zewnątrz ale od wewnątrz i płaci teraz ogromną cenę za swoją słabość.
https://wprawo.pl/m-malik-gwalt-na-szwecji/


Codzienność w Szwecji: morderstwa, gwałty, eutanazje! Grażyna Karlsson wRealu24!
https://www.youtube.com/watch?v=0sUCZjFHzBM | 23.05.2020


Islamizacja Europy
https://www.youtube.com/watch?v=KF6hfCHtqDo | 12 lut 2020

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: Org. religijne, religijność, imigracja, islamizacja!!!

Postautor: admin » czw lis 26, 2020 3:26 pm

Niemcy: Wydatki na uchodźców mogą wynieść nawet 400 mld euro
Naukowcy obliczyli, że nieudana integracja imigrantów może kosztować Niemcy naprawdę sporo.

https://www.dw.com/pl/niemcy-wydatki-na ... a-19218606 | 28 kwi 2016

Niemieckie więzienia są pełne imigrantów. „Liczba więźniów wzrosła dramatycznie. Nie ma co się oszukiwać. To konsekwencja napływu uchodźców”
https://wpolityce.pl/swiat/306650-niemi ... -uchodzcow | 31 sierpnia 2016

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: Org. religijne, religijność, imigracja, islamizacja!!!

Postautor: admin » pt kwie 23, 2021 7:38 am

Islamiści mordują chrześcijan Islam, muzułmanie
https://www.youtube.com/watch?v=kKrgxga ... C5%82owski | 24 maj 2013

Prawdziwy isalm
https://www.youtube.com/watch?v=UsATpnE ... ikaKikalot | 11 lis 2013

Weszli z krzyżami do muzułmańskiej dzielnicy w Luton (Wlk. Brytania)
https://www.youtube.com/watch?v=KbRrfax ... =ChnNewspl | 27 sty 2016

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: Org. religijne, religijność, imigracja, islamizacja!!!

Postautor: admin » wt sie 17, 2021 11:18 am

PILNE! Co oznacza dla Polski klęska USA w Afganistanie? Bosak UJAWNIA fakty ws. interesów Polaków!
https://www.youtube.com/watch?v=Gd82Q6Z ... l=wRealu24 | 16.08.2021 r.

Afganistan USA przegrały
https://www.google.com/search?q=afganis ... nt=gws-wiz

islamizacja Europy
https://www.google.com/search?q=islamiz ... VIQ4dUDCA0

Europa muzułmańska
https://www.google.com/search?q=europa+ ... nt=gws-wiz

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: Org. religijne, religijność, imigracja, islamizacja!!!

Postautor: admin » wt sie 24, 2021 12:59 pm

Wyznanie Polki pracującej w KEBABIE
Redakcji InnegoExpressu udało się porozmawiać z żoną i jednocześnie pracowniczką jednego z punktów z kebabem swojego męża – radykalnego muzułmanina.
Mój mąż radykał regularnie każe dodawać niewielkich i niewyczuwalnych ilości trutki na szczury, nasz kebab regularnie jedzą narodowcy, on podając go w duchu śmieje im się w twarz, także dlatego, że jeszcze wczoraj krzyczeli „Araby WON!”. Jego pracownik Rishi lubi się czasem spuścić do sosu, mąż nie widzi w tym nic złego, traktuje innowierców jak podrzędnych ludzi.

Mnie ostatnio zmuszał do seksu grupowego na zapleczu, stwierdził, że to przecież piękna sprawa dzielić się żoną ze swoimi kuzynami, raz to zrobiłam, jego starszy kuzyn chciał uprawiać koprofilię, kiedy ten wyszedł na chwilę obsłużyć klienta. Rąk oczywiście nie mył. Raz musiałam to zrobić, za drugim zdążyłam uciec. Nie muszę chyba wspominać jakie mięso jest kupowane do kebaba – najgorsza mielonka wszystkiego…”
| źródło: innyexpress.pl
http://busydoholandii.org/wyznanie-polk ... a-szczury/ | 26 maja, 2018

Kobiety w niemieckich metropoliach: strach wyjść na ulicę
Analiza zebranych danych wykazała, że co piąta uczestniczka badania padła już raz ofiarą gwałtu, była śledzona lub zagrożona. „Wiele dziewcząt i kobiet ze wstydu nie składa w takich przypadkach doniesienia na policję”
https://www.dw.com/pl/kobiety-w-niemiec ... a-54559584 | 13 sie 2020

Niemcy: Rośnie liczba brutalnych przestępstw popełnianych przez migrantów
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Niemcy ... 19222.html | 2019-04-09

arabskie gangi w berlinie
posting.php?mode=edit&f=2&p=5216

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: Org. religijne, religijność, imigracja, islamizacja!!!

Postautor: admin » pt wrz 03, 2021 12:36 pm

Inwazja >islamizacja > eksterminacja zaczyna się od wstępu, np. małej grupki, która jednocześnie rozmnaża się jak króliki i sprowadza spokrewnione "króliki" i nawracają "bezrozumnych" itp...
Obrazek

Potem jest zawsze tak...

Obrazek
YouTube
Na wideo opublikowanym przez tzw. Państwo Islamskie pięciu chłopców strzela syryjskim więźniom w tył głowy
• Chłopcy mają ok. 12-13 lat
• Prawdopodobnie jeden z nich jest Brytyjczykiem

Gang gwałcicieli z Newcastle skazany
Brytyjski sąd skazał 18 członków gangu z Newcastle, który przez lata wykorzystywał seksualnie kobiety. Najmłodsza miała 14 lat.
Obrazek

Obrazek


Mam pytania:
Czy Mahomet był piśmiennym, światłym, etycznym, prawym człowiekiem czy kłamcą, oszustem, rabusiem, grabieżcą, seryjnym gwałcicielem, seryjnym mordercą?
Czy Mahomet jest wzorem do naśladowania czy wręcz przeciwnie?
Czy islam to religia czy ideologia?
Czy ta działalność jest pokojowa, prospołeczna, proludzka?
Czy muzułmanie mogą i:
- kłamią?
- rabują?
- gwałcą?
- mordują?
- dają swobodny wybór: żyj tak jak chcesz, np. po naszemu albo zupełnie inaczej, po swojemu, bylebyś nie szkodził, nie czynił zła?
- czy wszyscy ludzie mają jednakowe potrzeby, umysły, psychiki?
- czy muzułmanie dociekają prawdy, chcą wiedzy, czy wręcz przeciwnie, tylko powtarzają, to co usłyszeli, przeczytali, naśladują innych, ulegają instynktowi stadnemu, podporządkowują się, walczą z prawdą, niszczą źródła wiedzy, w tym mordują m.in. w tym celu ludzi?
- czy zmuszanie do wyznawania religii/ideologii, mordowanie opornych oznacza posiadanie niezbitych dowodów na istnienie bóstwa czy jednoznacznie wskazuje na nieposiadanie takich dowodów (czy mord jest dowodem? Czy mordujący jest lepszy od mordowanego)?
- kto pozostaje po wymordowaniu ludzi wykształconych, posiadających niezależne umysły, świadomych, światłych, etycznych, prawych?
- czy mordowaniem zajmują się powyżej wymienieni ludzie czy ich przeciwności: analfabeci, przynajmniej religijni, naśladowcy, ulegający instynktowi stadnemu, ludzie niewrażliwi, bez sumienia, nieetyczni, debile, sadyści, psychopaci, rabusie, gwałciciele, w tym czyichś żon, córek, sióstr, matek, mający tylko w takich sytuacjach, warunkach, pod wpływem, pretekstem realizacji założeń religii/ideologii, możliwość zaspokajania swoich potrzeb, prosperity...

Kłamstwo w islamie
https://www.google.com/search?client=fi ... +w+islamie

Mahomet kłamcą oszustem
https://www.google.com/search?client=fi ... QPc8T421-0

Mahomet analfabetą
https://www.google.com/search?client=fi ... abet%C4%85

Mahomet rabował karawany
https://www.google.com/search?client=fi ... vMtJMRiqjg

Mahomet rabował mienie
https://www.google.com/search?client=fi ... %82+mienie

Mahomet seryjnym gwałcicielem mordercą
https://www.google.com/search?client=fi ... derc%C4%85


http://catalana.pinger.pl/m/22068864
Islam zabił więcej ludzi niż Hitler, Stalin czy Tajo – a liczba ofiar mordów i okrucieństw islamu może być ostatecznie większa niż wszystkich tyranów razem wziętych. Potworność zbrodni „religii pokoju” tak dalece wykracza poza ludzkie wyobrażenia, że nawet prawdomówni historycy nie dostrzegli jej skali.
W przeciwieństwie do totalitarystów XX wieku, których zabójcza furia zniszczyła ich samych, skracając im życie, islam kroczy wolniejszym tempem. W efekcie – chociaż trwało to dłużej – odpowiedzialny jest on za śmierć i tortury większej liczby ludzi niż jakakolwiek inna grupa religijna czy świecka. Inaczej niż tyrania świecka, islam pomnaża swoje szeregi za sprawą poligamii i niewolnictwa seksualnego.

„Islamski podbój Indii jest prawdopodobnie najkrwawszą historią w dziejach”, napisał Will Durant, cytowany na stronie Daniela Pipesa.

Umiarkowane szacunki mówią o 80 milionach zabitych Hindusów.

„Według niektórych kalkulacji, populacja subkontynentu indyjskiego zmniejszyła się o 80 milionów pomiędzy rokiem 1000 (podbój Afganistanu) a 1525 (upadek Sułtanantu Delhijskiego)”. (Koenrad Elst, cytowany na stronie Pipesa).
---
„Co najmniej 28 milionów Afrykanów zostało zniewolonych na muzułmańskim Bliskim Wschodzie. Według szacunków, co najmniej 80 procent ludzi złapanych przez handlarzy ginęło przed dotarciem na rynek niewolników. Uważa się zatem, że przez 1400 lat najazdów arabskich i muzułmańskich w Afryce mogło zginąć 112 milionów osób. Gdy dodamy do tego ludzi sprzedanych w niewolę, całkowita liczba afrykańskich ofiar saharyjskiego i wschodnioafrykańskiego handlu niewolnikami może przewyższać 140 milionów.” (John Allembillah Azumah, autor „The Legacy of Arab-Islam in Africa: A Quest for Inter-religious Dialogue”).

Sumując, liczba ta przekracza wszystkie ofiary totalitaryzmu XX wieku. Ale to nie koniec. Trzeba jeszcze dodać miliony ludzi, którzy zginęli z rąk muzułmanów w Sudanie w czasach nam współczesnych.
---
„W roku 750, sto lat po podbiciu Jerozolimy, co najmniej 50 procent chrześcijan na świecie znalazło się pod hegemonią muzułmanów… Dziś w regionie [Afryki Północnej] chrześcijaństwo rodzime nie istnieje, nie ma społeczności chrześcijańskich, których historię można by prześledzić od czasów starożytnych”. – („Christianity Face to Face with Islam”, Catholic Education Resource Center).

Co się stało z tymi milionami chrześcijan? Część z nich nawróciła się na islam. Ale reszta? Zgubiła się na kartach historii. Wiemy, że ponad milion Europejczyków zostało złapanych w niewolę przez piratów berberyjskich. Ilu z nich zmarło, pozostaje zagadką.

„Przez 250 lat, między rokiem 1530 a 1780, liczba ta mogła sięgnąć 1 250 000”. (BBC).
---
„Po tym, jak muzułmanie zdobyli władzę na początku XV wieku, animiści ostatecznie zniknęli w wyniku zniewolenia oraz ‘inkorporacji’ muzułmanów z ludnością Malezji, Sumatry, Borneo oraz Jawy. Działo się to przez najazdy, płacenie trybutów oraz sprzedaż – w szczególności dzieci. Jawa była największym eksporterem niewolników około roku 1500”. (Islam Monitor)

W taki sam sposób islam dotarł na Filipiny. Jedynie obecność tam Hiszpanów zapobiegła całkowitemu upadkowi i ograniczyła zasięg islamu do wysp południowych. „Przybycie Hiszpanów ocaliło Filipińczyków przed islamem, oprócz południowych krańców, gdzie ludność nawrócono na islam”. (History of Jihad.org)
Znowu, liczba zabitych nie jest znana, ale mimo wszystko dodajmy ich do naszej sumy.
---
Zsumujmy to wszytko. Ofiary afrykańskie. Ofiary indyjskie. Ofiary europejskie. Dodajmy ludobójstwo Ormian. Następnie, mniej znane, ale bez wątpienia liczne ofiary Azji Wschodniej. Doliczmy jeszcze dżihad muzułmanów w Chinach, napadniętych w 651 r. Dodajmy grabieże Chanatu Krymskiego na Słowianach, szczególnie na ich kobietach.

Liczba nie jest jasno określona, ale wyraźnie widać, że islam jest bez wątpienia największą maszyną do zabijania w dziejach, a liczba ofiar sięga 250 milionów. Prawdopodobnie między jedną trzecią a połową wszystkich zabitych w wyniku wojen i niewolnictwa można przypisać islamowi, a to tylko pobieżne szacunki.
http://www.americanthinker.com/articles ... st_murder_
machine_in_history.html#.U4mDhJYczfU.blogger


http://www.fronda.pl/a/porywaja-gwalca- ... 36324.html | 10.04.2014
Co najmniej 700 chrześcijanek jest każdego roku zmuszanych w Pakistanie do ślubu z muzułmaninem. Zjawisko w dodatku przybiera na sile. Kobiety są przed ślubem często porywane i gwałcone.

Podobny los spotyka także co roku blisko 300 hinduistek. Islamiści łącznie zmuszają więc do ślubu ok. 1000 dziewcząt. Zjawisko zostało nagłośnione przez raport, który przygotowały organizacje praw człowieka z Pakistanu.

Zmuszane do ślubu dziewczęta są zazwyczaj w wieku od 12 do 25 lat. Ceremonia zaślubin wiąże się dodatkowo z koniecznością porzucenia dotychczasowej wiary. Dziewczęta pochodzą w dużej mierze z ubogich i niewykształconych rodzin, które są zastraszane i w ten sposób zmuszane do oddania córki.

Jeżeli złożą skargę, policja i tak stanie po stronie muzułmanów.
[Trudno, by było inaczej. Przecież to jest jedynie słuszne, dobre! A w nagrodę będą także po śmierci, jak i ich dzieci gwałcone przez samego Mahometa, czemu będzie przyglądał się i także cieszył sam Allah!!... - red.]


https://pl.wikipedia.org/wiki/Zab%C3%B3jstwo_honorowe
Zabójstwo honorowe
Zabójstwo "w obronie honoru rodziny" popełniane jest przez męskich członków rodziny, tj. ojców, braci, wujów, kuzynów. United Nations Population Fund (UNFPA) szacuje liczbę takich wypadków na świecie na około 5000 rocznie (gdy ofiarami są kobiety), jednakże organizacje kobiece uważają, że liczba zabójstw honorowych jest znacznie wyższa. Zabójstwa honorowego nie należy mylić z zabójstwem popełnionym pod wpływem wzburzenia (w afekcie).

[Niedługo wreszcie i Europejki będą honorowo traktowane... - red.]

[Honorowo czy niehonorowo, w każdym razie w grobach będą lądować wszyscy, poza religijnymi gwałcicielami, rabusiami, mordercami, itp. - byle w związku z tym powoływali się na Proroka, Allaha, Wiarę... - red.]
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html | 07.05.2016
Ponad 50 masowych grobów w Iraku na terenach wyzwolonych od Państwa Islamskiego


[Jak obcina się głowę młodzieńcowi, cieszy się z tego i drze mordę: allah akbar!(!!!)... - red.]
http://www.liveleak.com/view?i=5ea_1381098599

[Jak obcina się głowę 12 letniemu dziecku, cieszy się z tego i drze mordę: allah akbar!(!!!)... - red.]
https://www.almasdarnews.com/article/al ... d-a-child/

Krwawa egzekucja 21 Koptów, egipskich chrześcijan,bez cenzury, +++18
http://www.cda.pl/video/20140758

https://forumemjot.wordpress.com/2014/0 ... ia-milcza/
Obrazek
Islamiści po zabiciu kobiety przez poderżnięcie jej gardła i zbierający jej krew do miski, trzymając jej głowę w taki sposób, że dosłownie wysysają jej życie z szyi. Takie formy mordów służą zastraszaniu innych.

Obrazek
Zrozpaczony ojciec w Syrii trzyma martwe ciało jego zdekapitowanej przez bojowników córki – ponieważ była z rodziny chrześcijańskiej.

Obrazek
Chrześcijańskie dzieci w Mosulu są systematycznie ścinane a ich małe główki umieszczane na słupach w parku, jako ostrzeżenie dla innych, którzy kochają swoje dzieci.

http://www.mpolska24.pl/post/6737/holokaust-chrzescijan
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na tle religijnym jest mordowanych około 55-170 tys. (jedna osoba co kilka-kilkanaście minut) chrześcijan…

_________________________________

To, co jest złe trzeba ZDELEGALIZOWAĆ! Bez względu na to, jak to jest nazywane, traktowane!
Sprawy, sytuację, ludzi diagnozuje, nazywa, określa się zgodnie z rzeczywistością!
A nie szanuje, rozmawia z osobnikami za to współodpowiedzialnymi, odpowiedzialnymi, tego propagatorami, przedstawicielami, itp.! Ich, to uwiarygadnia! Itp.!

Jeśli ktoś potrzebuje muzułmanów, komuś podoba się islam, to proszę pojechać do ich kraju, a nie ich tutaj sprowadzać!!!

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: Org. religijne, religijność, imigracja, islamizacja!!!

Postautor: admin » sob wrz 04, 2021 9:51 am

Ataki na chrześcijan we Francji
https://www.youtube.com/watch?v=wJ8f1m9 ... adioMaryja | 2020 r.

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: Org. religijne, religijność, imigracja, islamizacja!!!

Postautor: admin » śr wrz 22, 2021 5:27 pm


admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: Org. religijne, religijność, imigracja, islamizacja!!!

Postautor: admin » śr lis 17, 2021 5:23 pm

Sośnierz & Winnicki: Ten gmach pisowskiego socjalizmu jeszcze się trzyma TYLKO dzięki Ukraińcom!
https://www.youtube.com/watch?v=rAjReIR ... 4%87-WinTV | 17 lis 2021

ponad 2 mln obcokrajowców w Polsce
https://www.google.com/search?q=ponad+2 ... YoQ4dUDCA0


Jak PIS wynarodowia Polskę i zaprowadza multi-kulti
https://wawel.neon24.pl/post/165984,jak ... ulti-kulti | 1 stycznia 2022

admin
Site Admin
Posty: 4009
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: Org. religijne, religijność, imigracja, islamizacja!!!

Postautor: admin » pn kwie 15, 2024 6:47 pm

Co zapewnia religia jej prominentom:
- władzę nad ofiarami takiej organizacji...
- pieniądze i inne dobra otrzymane, wyłudzone...
- bardzo korzystne interesy...
- seks heteroseksualny, homoseksualny, pedofilski...
- zaspokajanie potrzeby ogłupiania, wykorzystywania...
- respekt, szacunek...
- wymiganie się od poboru do wojska...
- nieróbstwo...
- bezkarność...

Aby utrzymywać ten stan rzeczy przez całe wieki ofiary były ogłupiane/trzymane w ciemnocie...

Religie powstawały w b. ciężkich czasach, w tym ciemnoty! Analfabetyzm, niewolnictwo, półniewolnictwo, bardzo ciężka praca, śmierć z powodu głodu, chorób, wojen, jako kara była codziennością. Więc bardzo opłacało się być tzw. osobą duchowną...

"To nie oni wam, tylko Wy im jesteście potrzebni".


Dług USA wynosi 34 bln dolarów.
"Dług publiczny USA rośnie o 1 bilion dolarów mniej więcej co 100 dni".
"Zadłużenie wszystkich firm wpisanych do Krajowego Rejestru Długów na koniec I półrocza 2023 roku wynosi ponad 9,4 mld zł. Do spłaty ma je 264 870 podmiotów."
"Do końca listopada 2023 r. długi przedsiębiorców poszybowały o 1,1 mld zł, a konsumentów o 2,4 mld zł. Dodatkowo zwiększyło się średnie zadłużenie – w przypadku firm osiągnęło pułap 36,6 tys. zł, a statystyczny konsument miał do oddania 20,3 tys. zł. To dowód, że pogarszała się przede wszystkim sytuacja tych, którzy już wcześniej odczuwali kłopoty."
"Rekordy biły dane o bankructwach. W 2023 r. sądy ogłosiły 21 tys. upadłości konsumenckich, wynik jakiego nie było jeszcze w historii. W tym czasie niewypłacalność ogłosiło 4,65 tys. firm - o 70 proc. więcej niż rok wcześniej."
W 2024 r. deficyt budżetowy (zabraknie/rząd zadłuży Polaków) wyniesie 184 mld zł...!!! A zadłużenie państwa przekroczy 2 bln zł...
"15.04.2024 r.: Zapewne większość osób pamięta hasło reklamowe pewnej loterii: "miliard w środę, miliard w sobotę". Tyle można było wygrać. Gdyby analogicznie streścić sytuację finansów publicznych w 2024 r., byłoby to: "miliard w poniedziałek, wtorek, środę… - miliard codziennie, przez cały rok".
Jak zauważyła Najwyższa Izba Kontroli, różnorakie operacje finansowe sprawiły, że oficjalny deficyt budżetu państwa wyniósł 85 mld zł, a deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych – 161 mld zł. Gdy tak naprawdę dług sektora instytucji rządowych i samorządowych wzrósł w 2020 r. o 290 mld zł.
NIK zaznacza, że "takie operacje są dopuszczone przepisami prawa". Wskazuje jednocześnie, że stosując takie rozwiązanie, można wykazać w budżecie państwa dowolny wynik, przez co plan ten przestaje mieć istotne znaczenie dla oceny sytuacji finansowej państwa."

"Według raportu z konferencji CMWP SDP pt. "Własność mediów w Polsce. Prasa, radio, telewizja ogólnopolska" z 2018 r., rynek telewizyjny w Polsce podzielony jest mniej więcej w stosunku: 30 proc. - firmy polskie i 70 proc. - nadawcy zagraniczni."

Wykupione, przekupione, skorumpowane, niekompetentne, koniunkturalne, konformistyczne media i tzw. politycy: "Jest coraz lepiej"... Tyle, że tylko im i ich sponsorom...
Niekompetentni, zajmujący się szkodzeniem, niszczeniem, pogrążaniem tzw. politycy...!!! Sprzedajne i z niekompetentną obsadą media, które okłamują, ogłupiają, piorą mózgi, demoralizują, wypaczają, wynaturzają, zaśmiecają, zatruwają umysły, uszkadzają, upośledzają psychiki przekazem, w tym powszechnie niechcianymi, wciskanymi reklamami...!!! W szkołach ponad 90 procent materiałów jest nieaktualna, zbędna, szkodliwa i zajmują się tym samym co media...!!! Sklepy są pełne chorobotwórczej trucizny żywnościowej...!!! Apteki są pełne drogich i szkodliwych tzw. leków...!!! Coraz więcej pieniędzy pochłania tzw. (chemio-)lecznictwo...!!! Powietrze, wody, gleby są coraz bardziej i na coraz większym obszarze skażone, napromieniowane (w tym pozostałościami po pociskach z ubożonego uranu...)...!!! Ciągle przybywa skażających, promieniotwórczych śmieci, odpadów; zajmują coraz więcej miejsca...!!! Kończą się surowce...!!! Produkuje się, marnując surowce, energię, skażając, przyczyniając się do powstawania jeszcze więcej śmieci, kolejnych skażeń, chorób, rzeczy zbędne, szkodliwe...!!! Ubywa lasów...!! Gleby ulegają degradacji kilkadziesiąt razy szybciej, niż są w stanie się odtworzyć (teoretycznie, bo lasów ubywa, a rośnie ilość tzw. odrolnionych działek pod budowy...)...!!! Rosną długi państw, polskich firm, prywatne...!!! Rosną wydatki na lecznictwo...!!! Rosną majątki najbogatszych ludzi...!!! Aby wygrać tzw. wybory, to trzeba mieć "odpowiednie" poglądy, podobać się ludzkim masom, odpowiednio dużo pieniędzy (od sponsorów...), znajomości, wejść w układy...!!! Jest coraz więcej chorobotwórczych, w tym lekoopornych, mikrobów, zarażonych, chorych zwierząt, ludzi...!!! Ludzie są coraz mniej inteligentni i coraz bardziej upośledzeni, niedorozwinięci, chorzy...!!! Jest coraz więcej alkoholików, narkomanów, nikotynowców, lekomanów, źle się odżywiających...!!! Przybywa ludzi, głównie muzułmańskich zombie; rosną w siłę, oraz osobników chorych, upośledzonych, niedorozwiniętych...!!! Miliony zdrowych ludzi umiera rocznie z powodu głodu...!!! Są coraz większe wydatki na zbrojenia, wojny, odbudowę...!!! Jest coraz więcej wojen o zasoby...!!! Grozi życiu na Ziemi III wojna światowa…!!! Realizuje się utopie…!!! Realizuje się zagładę, w tym samozagładę…!!! Itp., itd...
Ale wszystko jest prawidłowo, jest demokracja, kapitalizm, rośnie PKB*, zamożność**...

*M.in. kto tworzy eksportowany do innego państwa PKB w Polsce (czyli wliczane do PKB są zyski, które następnie są transferowane za granicę...)...:
"11.09.2021 r.: Tylko 39 wśród 100 największych firm w Polsce to firmy rodzime"...
"W 2022 roku działalność gospodarczą w Polsce prowadziło 22,2 tys. przedsiębiorstw z kapitałem zagranicznym, a wartość ulokowanego w nich kapitału zagranicznego wyniosła 233,7 mld zł. Ponad połowa (53,1%) kapitału zagranicznego była ulokowana w podmiotach zatrudniających 250 i więcej osób."
"Firmy z kapitałem zagranicznym 2023: Dysponujemy bazą działających w Polsce 103 502 spółek z udziałem kapitału zagranicznego lub których beneficjentami rzeczywistymi są obywatele innych państw."
- A m.in. te firmy nie ponoszą kosztów (można, umownie, przyjąć, że rząd zadłuża Polaków m.in. na te cele):
- tzw. środowiskowych; skażeń, spalania, gromadzenia śmieci; degradacji środowiska; trucia...
- lecznictwa, degeneracji ludzi...
- wypłaty rent...
- utrzymywania infrastruktury państwa (przykładowo: "2016-05-11 r.: Roczny koszt utrzymania wszystkich urzędników w Polsce wynosi ok. 50 mld zł". "01.03.2019 r.: Wszyscy dopłacamy do dróg nawet 130 mld zł rocznie". "Koszty wszystkich zdarzeń drogowych w Polsce w 2021 r. wyniosły 39,3 mld zł wobec 56,6 mld zł w 2018 r., co oznacza spadek o 31 proc. - poinformował w piątek resort infrastruktury. Dodano, że kwota ta odpowiada 1,5 proc. polskiego PKB.")...
- "19 wrz 2023 r.: Wystawiamy rachunek Ukrainie! Koszt pomocy: 100 mld zł"...
"5 kwietnia 2024 r.: Dodatkowy koszt przedłużenia pomocy dla obywateli Ukrainy do 30 września 2025 r. to ok. 11,3 mld zł, z czego w drugiej połowie 2024 r. niezbędne będzie zwiększenie Funduszu Pomocy o kwotę 3,9 mld zł, a w okresie styczeń-wrzesień 2025 o 7,36 mld zł"...
- "29.12.2023 r.: Budżet na obronę zaplanowano na poziomie 118,14 mld zł, co stanowi 3,1 proc. przewidywanego PKB, wraz z Funduszem Wsparcia Sił Zbrojnych wydatki obronne mają wynieść blisko 159 mld zł – 4,2 proc. PKB"...
- Plus inne koszty, wydatki, straty, skutki, konsekwencje...

A te firmy wpływają też na tzw. polityków...
5 listopada 2021 r.: Wiele firm z zagranicznym kapitałem płaci w Polsce bardzo niskie podatki. Robią to zupełnie legalnie, a rząd, choć zna problem, to jeszcze zaproponował im w Polskim Ładzie kolejne przywileje.
„W przypadku spółek kapitałowych panuje podatkowa dobrowolność”
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców opublikował dokument o nazwie „Księga wstydu Ministerstwa Finansów – dyskryminacja podatkowa polskich firm”,z którego wynika, że to bynajmniej nie polskie firmy zaniżają zobowiązania podatkowe. Rzecz w tym, że większość działających w Polsce firm z zagranicznym kapitałem to podatnicy CIT. W odróżnieniu od PIT daje on przedsiębiorcy duże pole do optymalizacji kosztów. „Konstrukcja podatku CIT sprawia, że jest on de facto podatkiem dobrowolnym, płaconym jedynie przez te podmioty, które nie podejmują działań o charakterze optymalizacyjnym” – czytamy w raporcie.
– Fakty są jasne: o ile polscy przedsiębiorcy, których niektórzy przedstawiciele instytucji publicznych opisują jako „kombinatorów”, generalnie rzetelnie rozliczają się ze swoich podatków, o tyle w przypadku spółek kapitałowych panuje podatkowa dobrowolność – twierdzi Jakub Bińkowski, Członek Zarządu i Dyrektor Departamentu Prawa i Legislacji ZPP – A z infrastruktury i usług publicznych korzystają przecież wszyscy.
Firma o milionowych obrotach zapłaciła 30 tys. podatku CIT
Dane zebrane w raporcie potwierdzają tezę o dysproporcji w opodatkowaniu MŚP i dużych przedsiębiorstw. Jeden z największych operatorów komórkowych w ciągu ostatnich 5 lat zapłacił zaledwie 30 tys. zł z tytułu CIT, a niemiecka sieć dyskontów w tym samym okresie nie zapłaciła ani złotówki podatku.
To zaledwie kilka z przykładów, które są odpowiedzialne za wygenerowanie luki CIT w polskim budżecie na poziomie 35 mld zł. Tolerancja takiego stanu rzeczy tym bardziej się wydaje być irracjonalna, biorąc pod uwagę kwoty pomocy publicznej, jakie otrzymują korporacje. Niemiecka fabryka silników samochodowych w latach 2016-2020 otrzymała prawie miliard zł pomocy, uiszczając zaledwie pół miliona zł podatku.
– Międzynarodowe struktury własnościowe są bardzo często wykorzystywane przez dużych zagranicznych graczy do zaniżania podatku CIT
Zagraniczne korporacje, dzięki skomplikowanym, międzynarodowym strukturom własnościowym są w stanie unikać podatku CIT, dzięki wykazywaniu nadmiernych kosztów uzyskania przychodu – przekonują autorzy raportu.
Budżet jest drenowany z uwagi na powszechność unikania opodatkowania podatkiem CIT. Powstający w ten sposób deficyt jeszcze bardziej uderzy w małe polskie firmy – gdyż jak ukazuje raport – to właśnie na nie przerzucany jest cały ciężar podatkowy. Polski Ład jedynie utrwali podatkowe dysproporcje. Przedsiębiorcy z sektora MŚP muszą się przygotować na podwyżki podatków, natomiast zagraniczni inwestorzy (którzy w 96 proc. prowadzą działalność w formie spółek kapitałowych) mogą liczyć na kolejne ulgi i uproszczenia podatkowe.
Autorzy raportu wprost wskazują, które zagraniczne spółki unikają płacenia CIT. Na niechlubnym podium znalazły się podmioty działające w handlu, w tym Aldi, Auchan, Carrefour, Kaufland, Dino i Biedronka. Telekomy również nie lubią odprowadzać podatku. Przykładowo Play przez ostatnie 5 lat zapłacił 30 801 zł podatku: daje to stawkę 0,0001 proc., zupełnie nieosiągalną dla płatników PIT.
Volkswagen Motor Polska. W latach 2016-2020 dostał o ponad 1700 razy większą pomoc publiczną, niż zapłacony podatek CIT. Płacąc w ciągu 5 lat zaledwie pół miliona zł podatku CIT, Volkswagen otrzymał pomoc publiczną o wartości niemal miliarda złotych.
Takich przykładów jest więcej, a polski podatnik jest podwójnie stratny –z uwagi na utracone korzyści (wynikające z braku wpływów CIT), a także poprzez konieczność finansowania pomocy publicznej dla zagranicznych korporacji.
https://biznes.wprost.pl/finanse-i-inwe ... yzuje.html

"Czwartek, 25 kwietnia, 2024 r.: Tylko w roku 2021 zagraniczne firmy wytransferowały z Polski do innych krajów Unii Europejskiej ponad 105 mld zł."

"28 lipca 2020 r.: W latach 1990 - 2020 dotacje państwa do górnictwa doszły do 135 mld zł.
Realna skala budowy alternatywy dla węgla będzie nas kosztować 400 mld zł.
Kolejna fala pomocy przyszła w 2003 roku. Umorzono 18 mld zł zobowiązań przedsiębiorstwom górniczym wcielanym do Kompanii Węglowej, a 0,9 mld zł poszło na finansowanie utworzenia i inwestycji KW.
Jeszcze później NIK wyliczył, że w latach 2007-2015 na publiczne wsparcie "w różnych formach" - w tym głównie na pokrycie wypłat emerytur i rent górniczych - wydano z budżetu 65,7 mld zł."
"13.12.2019 r.: Około 400 mld zł rocznie – takie są przybliżone roczne koszty smogu w Polsce."
"20 stycznia 2021 r.: W naszym kraju zanieczyszczenia, w tym smog, przyczyniają się do śmierci 19-40 tys. osób rocznie.
Polska ponosi koszty rzędu ponad 100 mld zł rocznie z powodu zanieczyszczeń powietrza."
Do tego trzeba jeszcze doliczyć m.in. koszty składowania popiołów, tąpnięć, opadania wód gruntowych, wysychania, skażania gleb, wód, usychania lasów itp...

**"23 kwietnia 2024 r.: Osoby żyjące w skrajnym ubóstwie w Polsce, a jest ich 1,8 mln, dysponują średnio kwotą 20 zł dziennie. Oznacza to, że ich roczna siła nabywcza wynosi zaledwie ok. 7 tys. 300 zł - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Szlachetnej Paczki. Na granicy biedy żyje 13,7 proc. Polaków. 3 proc. nie stać na podstawowe zakupy, 5 proc. nie kupuje mięsa, ryb i owoców. Aż 7 proc. Polaków nie stać na bieżące opłaty za media i żyje w zimnie, a 8 proc. ma problemy z regulowaniem czynszu."


Również prominenci demokracji utrzymują b. korzystny dla nich system, bo:
- mimo braku kompetencji są wybierani...
- mimo szkodzenia, niszczenia, pogrążania są bezkarni...
- są znani, przynajmniej przez część społeczeństwa podziwiani, mają powodzenie u kobiet...
- b. dobrze zarabiają jako parlamentarzyści, plus jeszcze dorabiają...
- po kadencji wielu ląduje na dobrze płatnych stanowiskach...

Gdyby wprowadzić demokrację w firmach, to firmy i państwo by zbankrutowało... Bo podejmowano by decyzje w oparciu o głosowanie osób niekompetentnych, emocjonalnych, krótkowzrocznych, bezmyślnych, pazernych, przekupnych...
Np. przegłosowano by:
- nie mające ekonomicznego, strategicznego uzasadnienia podwyżki płac...
- zadłużanie firm...
- rozdanie pieniędzy firm pracownikom...
- wyprzedaż majątku firm i przekazanie pieniędzy ich pracownikom...


To Kopernik, a nie 99,999... procent ludzkości miał rację!!!
Nie: faszystowski, komunistyczny, socjalistyczny, kapitalistyczny, chrześcijański, katolicki, muzułmański, islamski, judaistyczny, żydowski, demokratyczny itp., itd. system wartości, rządzenia!!! Nie: bezmyślność, krótkowzroczność, egoizm, emocje!!! Nie: głos większości, wynik głosowania!!! Nie: kult przywódcy, jednostki!!! Itp., itd.
Tylko rozsądny, konstruktywny, odpowiedzialny, w tym dalekowzroczny, całościowo przeanalizowany, w pełni, a zatem prawidłowo wywnioskowany: RACJONALNY SYSTEM WARTOŚCI/DECYDOWANIA!!!


Głównym problemem ludzkości od tysięcy lat, czyli od kiedy zaczęto realizować religijne, polityczne, pseudomoralne itp. utopie, jest negatywna prokreacja, której efektem są negatywne lawiny…
Pozytywna prokreacja, pozytywna selekcja/komisyjne uśmiercanie - obowiązkowe na całym świecie!!! A nie miliony zdrowych ludzi umierają z powodu, głodu, kolejne miliony uczą się mordować i giną na wojnach, miliony osobników o niskim, szkodliwym potencjale przekazują swoje, o niskiej, szkodliwej, praktycznie, wartości, geny swoim m.in. stworkom, potworkom itp., itd…!!! - Ludzkość ma być coraz bardziej: urodziwa, zdrowa, mądrzejsza, pozytywna i zachować życie!!! Środowisko, w tym przyroda ma być w coraz lepszym stanie!!! - A nie odwrotnie...!!!

Rozwiązaniem jest kierowanie się racjonalnymi argumentami, których nikt merytorycznie nie był wstanie podważyć i wskazać lepszego, całościowo, dalekowzrocznie, dogłębnie etycznie, odpowiedzialnego rozwiązania! A takie rozwiązanie może przedstawić absolutnie każda dowolna osoba. Jak również - wyłącznie merytorycznie - podważyć.
Czyli trzeba wprowadzić racjonalny system społeczno-gospodarczo-polityczny.
A opinie (ogłupianie, trzymanie w ciemnocie) beneficjentów (takich duchownych...) demokracji, osobników intelektualnie ograniczonych, ułomnych, upośledzonych, anormalnych, obłąkanych nie wolno brać pod uwagę (bo to się udziela, czego przykładem są te osobniki...)!


Wróć do „POLITYKA/PRAWO/GOSPODARKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości