KONSTRUKTYWNA DYKTATURA RACJONALISTÓW?/USTRÓJ RACJONALNY?

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » ndz gru 14, 2014 2:53 pm

Kolejny raz przypominam:
- kluczem jest m.in. jawny status każdego człowieka, by osobniki antyludzkie, chore, upośledzone psychicznie, anormalne, w tym obłąkane, debile, psychopaci nie mogli pełnić funkcji publicznych, by ograniczyć przez nich demoralizowanie, wypaczanie, wynaturzanie; ich destrukcyjny wpływ na innych i inną destrukcyjną działalność, by nie odbywała się negatywna, tylko pozytywna selekcja do pełnienia funkcji publicznych; by odbywał się pozytywny rozwój, a nie miała mse coraz większa wszechstronnie degeneracja, destrukcja, regres!
- www.jawnystatus.pl - (w założeniu) publicznie dostępny zbiór inf. o potencjale, publicznych działaniach wszystkich ludzi, celem ograniczania destrukcji, dyscyplinowania, mobilizowania, pozytywnej selekcji do pełnienia ważnych funkcji w społeczeństwie, zajmowania ważnych stanowisk w państwie.

- to jest jedyny normalny, prokonstruktywny system: www.racjonalnyrzad.pl - konstruktywna - przez nikogo merytorycznie, logicznie, etycznie niepodważona - alternatywa dla realizowania utopii; szkodzenia, niszczenia; destrukcji; pogrążania: RACJONALNY RZĄD
Ostatnio zmieniony pt sty 23, 2015 11:03 pm przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotr Kołodyński (Redaktor1966) - autor-red.:
Wolnyswiat.pl
- racjonalny system/rząd/zarządzenia
- PROEKO-energia, transport-BIZNES
- ludzie coraz bardziej wartościowi
- antyludzcy
- jawny status

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » czw gru 18, 2014 10:55 pm

Sprzedam domeny:
- www.pzepr.pl (PROEKO-energia, transport-BIZNES),
- www.racjonalnyrzad.pl (konstruktywna - przez nikogo merytorycznie, logicznie, etycznie niepodważona - alternatywa dla realizowania utopii; szkodzenia, niszczenia; destrukcji; pogrążania: RACJONALNY RZĄD),
- www.antyludzcy.pl (filmy i opisy takich osobników, celem ich zdyscyplinowania,
- www.jawnystatus.pl ((w założeniu) publicznie dostępny zbiór inf. o potencjale, publicznych działaniach wszystkich ludzi, celem ograniczania destrukcji, dyscyplinowania, mobilizowania, pozytywnej selekcji do pełnienia ważnych funkcji w społeczeństwie, zajmowania ważnych stanowisk w państwie),
- www.lcbw.pl (Ludzie Coraz Bardziej Wartościowi - wspieranie wartościowych ludzi i ich pozytywne wykorzystywanie).
-----------------------------------------------------
Tutaj je nabyłem i wystawiłem na sprzedaż: https://www.nazwa.pl/gielda-domen/

--------------------------------------------
Zawartość tych stron będzie znajdować się pod nowymi adresami, z linkami do nich na stronie głównej www.wolnyswiat.pl :

- http://www.wolnyswiat.pl/31.html - PROEKO-energia, transport-BIZNES,
- http://www.wolnyswiat.pl/24.html - konstruktywna - przez nikogo merytorycznie, logicznie, etycznie niepodważona - alternatywa dla realizowania utopii; szkodzenia, niszczenia; destrukcji; pogrążania: RACJONALNY RZĄD,
- http://www.wolnyswiat.pl/32.html - Antyludzcy: filmy i opisy takich osobników, celem ich zdyscyplinowania,
- http://www.wolnyswiat.pl/29.html - Jawny Status: (w założeniu) publicznie dostępny zbiór inf. o potencjale, publicznych działaniach wszystkich ludzi, celem ograniczania destrukcji, dyscyplinowania, mobilizowania, pozytywnej selekcji do pełnienia ważnych funkcji w społeczeństwie, zajmowania ważnych stanowisk w państwie,
- http://www.wolnyswiat.pl/30.html - Ludzie Coraz Bardziej Wartościowi - wspieranie wartościowych ludzi i ich pozytywne wykorzystywanie.

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » ndz gru 21, 2014 5:44 pm

JAK ZYSKAĆ POPULARNOŚĆ CELEM ZDOBYCIA WŁADZY (w skrócie)...
1. Wywołuj przyjemne emocje i „przekupuj (ich własnymi pieniędzmi, oczywiście minus prowizja dla swoich ludzi od biurokracji i dla Ciebie)” masy oraz rzeczywiście przekupuj swojaków za lojalność, współpracę, a trąb na wszystkie strony, ile to ty ludowi pieniędzy zapewniłeś, przekazałeś!
2. Organizuj emocjonujące spotkania w jak największej ilości miejscowości, na których notuj postulaty uczestników i b. wiarygodnie zapewniaj, że skrupulatnie się z nimi jeszcze raz zapoznasz, je przemyślisz i wdrożysz (tylko nie wycieraj nimi tyłka po spotkaniu, bo to jest niehigieniczne i niewygodne, tylko zrób z nich np. podpałkę ogniska)!
3. Uściśnij jak największa liczbę dłoni (po wszystkim zmyj z dłoń gorącą wodą przetrwalniki, jaja pasożytów, bakterie, w tym kałowe, wirusy, w tym powodujące wyrastanie kurzajek, świerzb, grzyb, itd., a następnie włóż na kilka minut dłonie do wiaderka z wodą utlenioną) i jak najgoręcej zapewniaj o zadowoleniu z spotkania, z zasadą, że nim większy tempak, to tym bardziej – masz wówczas zagwarantowanego wyborcę!
4. Angażuj się w sensacyjne, emocjonujące wydarzenia – zyskasz zainteresowanie, popularność!
5. Bądź światopoglądowo neutralny – wtedy nikt nie będzie miał do ciebie o cokolwiek uprzedzeń, pretensji i będziesz uchodził za osobę stateczną, tzw. poważną, godną zaufania!
6. Zapewniaj - swoich przyszłych wyborców - jakimi to oni są mądrymi, dobrymi, wspaniałymi ludźmi!
7. Umartwiaj się nad losem - swoich przyszłych wyborców - poszkodowanych przez innych polityków – wtedy, w domyśle, będziesz uchodził za potencjalnego dobroczyńcę!
8. Najeżdżaj na polityczną konkurencję, że jest bezduszna, nie interesuje się losem obywateli – wtedy, w domyśle, będziesz uchodził za potencjalnego wybawcę!
9. Sprawiaj wrażanie oryginalnego, wyjątkowego, tajemniczego, błyskotliwego, osoby posiadającej dużo wiedzy; wyróżniaj się – wówczas zwrócisz na siebie uwagę przyszłych wyborców!
10. Odżegnuj się od osób radykalnych, pragnących gruntownych zmian (masy tego nie zrozumieją, nie zaakceptują, więc jeśli to poprzesz, to uznają cię za osobę niezrównoważoną psychicznie, nieodpowiedzialną)!

Czyli czyń wszystko odwrotnie niż ja!

PS
Jeśli będziesz uczciwy, rzetelny, będziesz chciał konstruktywnie działać, to wszyscy, w tym beneficjenci sytemu, wyborcy, obrócą się przeciwko tobie!
Jeśli będziesz chciał normalnie, spokojnie żyć, np. ciszy, spokoju, dobierać sobie znajomych, samotności, to nim osobniki, z którymi będziesz miał styczność będą bardziej psychicznie, umysłowo, fizycznie odrażające, to z tym większą z ich strony agresją się z tego powodu spotkasz!


ODNOŚNIE INTERESOWANIA SIĘ, AGRESJI...
Np. bibliotekarka nie odpowiada za zasób i treść książek, prawnik nie odpowiada za stan prawny, a uczciwy redaktor nie odpowiada za rzeczywistość, którą rzetelnie opisuje! I wszyscy oni poza pracą są tylko i wyłącznie tzw. zwykłymi ludźmi, w tym m.in. przechodniami, pasażerami, klientami, mieszkańcami itp.! Więc jeśli nie odpowiada Ci dana książka, jej treść, to jej nie czytaj. Jeśli jesteś rozczarowany/a stanem prawnym, to wykaż jego mankamenty osobom odpowiedzialnym za taki stan rzeczy, bądź się z tym pogódź. Jeśli nie odpowiada Ci zapoznawania się z obiektywnym opisem rzeczywistości, konstruktywnymi propozycjami, to tego nie czytaj (masz tysiące innych alternatyw), możesz poddać to, w tej samej formie, konstruktywnej krytyce np. na forach, na własnej stronie internetowej. – To nie jest wina tych ludzi, a przynajmniej nie jest większa niż Twoja!!!
I ci ludzie mają, poza czasem, miejscem pracy, takie same prawa jak wszyscy inni, w tym do prywatności, więc nie chcą m.in. wzbudzać jakiegokolwiek zainteresowania, być rozpoznawani, pokazywani, wytykani, ujawniani, wyśmiewani, oceniani, krytykowani, itp.; odbierać jakiegokolwiek przekazu, w tym także emocjonalnego, w tym także pozawerbalnego (niektórzy stykają się, mają do czynienia z dziesiątkami tysięcy ludzi, więc proszę sobie wyobrazić skalę przekazu-odbioru... A do tego dochodzi jeszcze efekt lawiny...)! Ty także czegoś takiego nie chcesz!
Itp., itd.

Nigdy moim celem nie było, nie jest i nigdy nie będzie to, by być rozpoznawanym przez ludzi, poznawać ludzi; gadać z ludźmi, by odbierać ich jakikolwiek przekaz – a wręcz przeciwnie! Jak również celem samym w sobie czy priorytetem, by ludzie mnie lubili; zdobywanie popularności!
Nigdy nie przyszło mi do głowy, by przymuszać kogokolwiek (a spotykam także ludzi skrajnie odrażających swoim zachowaniem) do odbioru mojego przekazu, poza sytuacją sprowokowanej obrony!
Moim celem jest osiąganie pozytywnych celów, a skoro nie mogę tego osiągać bezpośrednio, osobiście, to poprzez, dzięki uświadamianiu ludzi, bez względu na tego skutki, konsekwencje dla mnie, czyli czy np. będę, bądź nie będę lubiany przez ludzi czy nienawidzony przez ludzkie bydło, w tym religijne zombie, debili, psychopatów, osobników upośledzonych, chorych psychicznie, niedorozwiniętych, umysłowo, anormalnych, w tym obłąkanych, prodestrukcyjnych, destrukcyjnych!

Gdy się kogoś nie lubi, to się taką osobą nie interesuje, nie zwraca się takiej osoby uwagi na siebie, unika się takich osób, a nie się interesuje, zwraca się na siebie uwagę, dąży do kontaktu!

Dlaczego ja i miliony innych normalnych ludzi nigdy nie interesujemy się osobami, które sobie tego nie życzą, nikomu się nie narzucamy, nie mieliśmy, nie mamy i nie będziemy mieć żadnych pretensji, nie obrażamy się, że ktoś się nami nie interesuje, że nie chce się z nami zadawać i nigdy nikogo z tego powodu nie spotkały i nie spotkają żadne przykrości!

Nigdy nie interesowało mnie, nie interesuje i nie będzie interesować co robią inni ludzie! Nigdy nie chciałem, nie chcę i nie będę chciał krytykować, pouczać, wyjaśniać, tłumaczyć itp. ludzi!
Niestety wielu ludzi jest destrukcyjnych i wymusza obronę, stąd to „zainteresowanie”, krytykowanie, pouczanie, wyjaśnianie, tłumaczenie itp… I to wyłącznie oni narzucają, przymuszają, w tym do odbioru niechcianego, szkodliwego przekazu, w tym w formie wizualnej, tekstowej, werbalnej, dźwiękowej, w tym powodowanych, wydawanych, dźwięków, hałasów, biorą, dają zły przykład, przedstawiają sprawy na odwrót, wpajają takie postrzeganie rzeczywistości, takie zachowanie, postępowanie, działanie, wywołują synchronizowanie umysłów z ich umysłami, zestrajanie psychik z ich psychikami, demoralizują, wypaczają, wynaturzają; łamią prawa normalnych ludzi, w tym do dobrego samopoczucia, zdrowia, w tym psychicznego, posiadania właściwego sobie potencjału, w tym umysłowego, w tym intelektualnego; szkodzą, niszczą, pogrążają, a nie ci, którzy bezpośrednio, pośrednio się, innych bronią!

Dlatego ta obrona, a niekiedy interwencje były, są po to, by nie być wystawianym na jakiekolwiek negatywne, w jakimkolwiek stopniu, kiedykolwiek, gdziekolwiek oddziaływanie patofilnych osobników/nie mieć z nimi, ich działalnością więcej do czynienia!!!

Wynika to także z obowiązku ze strony osób świadomych, odpowiedzialnych

PS
Odnośnie babrania się „gównem”... – dotyczy agresji psychicznej, fizycznej. Dlaczego należy oddać 10 razy więcej.
Jako analogia: Proszę sobie wyobrazić człowieka wypróżniającego się i rzucającego kałem w ludzi. No i zostaliście obrzuceni tym kałem, na co reagujecie zrzucaniem z siebie kału i pretensjami do rzucającego. Na co ten, który Was obrzucił twierdzi, że przecież Wam także odpowiada rzucanie kałem, bo przecież też rzucacie, tylko że nie potraficie odpowiednio silnie, celnie jak on, bo jesteście patałachami, nieudacznikami, więc kierujecie się zawiścią!...
Podobnie zachowują się agresorzy psychiczni, fizyczni – cokolwiek zrobicie, nie bronicie się czy bronicie się, to jesteście patałachami, nieudacznikami, wam to odpowiada, także macie takie zainteresowania, upodobania, potrzeby, to Wy jesteście winni...

On cię bez zasadnego powodu obrzucił wyzwiskami czy pobił, więc gdy ty go obrzucisz wyzwiskami, pobijesz, to będziecie kwita...
Otóż NIE! Przecież on to zrobił bez zasadnego powodu, a więc jeszcze b. negatywnie zaskoczył, w sposób spotęgowany uczynił niezasadnie krzywdę! A sam zaznał spodziewanej i zasłużonej agresji. Więc by wyrównać rachunki, zwiększyć prawdopodobieństwo, że skutecznie odstraszymy agresora do takiego postępowania, to on również musi zaznać krzywdy, czyli oberwać 10 razy więcej, w tym z zaskoczenia. Poza tym jest to osoba nieczuła, niewrażliwa, więc by wymusić na niej odpowiednie odczucia, to musi się spotkać z odpowiednio wielką agresją!

Przecież Wy nie tylko z tym „gównem”, ale także z takimi osobnikami nie chcecie mieć nawet przez sekundę do czynienia, a co dopiero być obiektem ich zainteresowania, czymś takim się zajmować, i potem to do końca życia przeżywać, ponosić tego skutki, konsekwencje!


Proszę się zastanowić: jaki ja mam mieć interes w tym, by interesowały się mną osobniki odrażające psychicznie, umysłowo, fizycznie (oczywiście większość z tych osobników uważa się za przynajmniej tzw. przeciętnych...), by odbierać ich jakikolwiek przekaz, w tym werbalny, pozawerbalny, w tym mimiczny, by spozierali swoimi ślepiami w moje oczy, czekali na mnie, robili zasadzki, itp., itd., i tak tysiące takich osobników, niektórzy setki, tys. razy, latami...
ABSOLUTNIE W OGÓLE nie interesuje mnie kim, jacy ci ludzie są, byle tylko się mną w żaden sposób, w żadnej formie, w żadnym stopniu, nigdy, nigdzie nie interesowali, a unaoczniam kim są, by dać im do zrozumienia w czym rzecz: bo po pierwsze nie życzę sobie czyjegokolwiek zainteresowania, a więc także nie chcę poznawać, gadać z ludźmi, a po drugie, to przede wszystkim właśnie takie osobniki i to nim bardziej odrażające, tym bardziej się mną interesują całe moje życie, w tym niektórzy setki, a nawet tysiące razy, latami...! Czyli ja się tylko bronię, a nie atakuję. A więc bądźcie sobie jacy chcecie, uważajcie siebie za kogo chcecie, myślcie o sobie jak chcecie i póki dacie innym ludziom spokój, to nikt nie będzie się musiał przed wami w jakikolwiek sposób bronić.

Przypomnę, kogo lubili, lubią Polacy: Wojtyłę (dzięki jego oddziaływaniu kler ogłupił, uzależnił od religijnych bredni miliony Polaków, co umożliwiło zagrabienie majątku Polski, wyłudzenie miliardów pieniędzy przez tych oszustów!), Wałęsę (za jego czasów nastąpił podział łupów przez beneficjentów systemu, co umożliwiło obstawienie państwa przez uczestników „uczty”, funkcjonowało prograbieżcze prawo, co umożliwiło rozgrabienie majątku narodowego), Kwaśniewskiego*, Kaczyńskiego*, partie polityczne*, których członkom zawdzięczamy afery, plagi, stan prawny, stan majątku narodowego, długi, biedę, nędzę, itp...
Na koniec mam retoryczne pytanie: czy jest wśród tych lubianych osób chociaż jedna, którą ma się za co lubić...


Co do dyskutowania...

Aby sensownie dyskutować, to trzeba spełnić kilka warunków, a mianowicie trzeba:

- być normalnym, mieć odpowiedni rodzaj i poziom inteligencji,
- posiadać odpowiednią wiedzę,
- mieć zdolność do łączenia przyczyn z skutkami, a te z konsekwencjami,
- prowadzić dyskusję w sposób merytoryczny,
- konstruktywnie współpracować; osiągać pozytywne efekty dyskusji,
- obie strony powinny odnosić z tego pozytywne korzyści.


Jaki interes mają mieć osoby normalne, konstruktywne, pozytywnie wybitne w tym, by zaśmiecać, zatruwać swoje umysły przekazem; wystawiać się na oddziaływanie, w tym ataki, w tym krytykanctwo; denerwować, irytować się; być demoralizowanym, wypaczanym, wynaturzanym, wyprowadzanym z równowagi; zestrajać swoją psychikę, synchronizować swój umysł z psychikami, umysłami osobników upośledzonych psychicznie, niedorozwiniętych umysłowo, anormalnych, chorych, debilnych, psychopatycznych; destrukcyjnych, by tracić czas, być zniechęcanym, odstraszanym, tracić inwencję, zapał, zdrowie; potencjał, itp...
PS
Nie chcę się z nikim zapoznawać, absolutnie mi się nie nudzi, a wręcz przeciwnie - ciągle brakuje mi czasu, potrzebuję ciszy, spokoju, samotności!
Ja traktuję fora jako publikatory (każdy ma wybór: jak chce, to zapoznaje się z przedstawianymi przeze mnie materiałami, a jak nie chce, to się nie zapoznaje).
Nie widzę żadnego interesu z wchodzenia w interakcje z opisanymi powyżej osobnikami (...)! Poza tym na ogół całe dnie muszę pracować. Pozostałą niewielką ilość czasu wykorzystuję na działalność redaktorską. Nie ma także możliwości, by wdawać się w dyskusje z tysiącami forumowiczów (łączna ilość wejść na fora, gdzie publikuję przekroczyła 4 mln).

Więc po co tym się zajmuję (od 2000 roku).
Czynię to w ramach, zarówno indywidualnej, jak i jako współmieszkaniec, w tym z innymi istotami Ziemi, członek społeczeństwa, obywatel, obrony i tylko i wyłącznie po to, by osiągać pozytywne cele, w tym wskazywać konstruktywne rozwiązania, rozwiązywać problemy, zapobiegać tworzeniu kolejnych, by osiągać pozytywne cele. W tym także dzięki dawaniu pozytywnego przykładu, uświadamianiu ludzi.

Co prób wymuszania dyskusji...
Celem unaocznienia.
Pierwsza opcja: Ktoś zamieszcza jakieś wyczerpujące wyjaśnienie, rozwiązanie – i to jednocześnie otwiera i zamyka temat, a zatem nikt nie traci czasu.
Ktoś o coś pyta, prosi o wskazanie rozwiązania, a zawiadujący forum usuwa właściwe wyjaśnienie, rozwiązanie i tysiące forumowiczów latami prowadzi jałowe dyskusje...


A czy P. chcieliby poznawać opinię, wystawiać się na oddziaływanie osobników nierozumiejących nawet elementarnych spraw, złośliwych, anormalnych, chorych, w tym obłąkanych, będących w stanie umysłowym, psychicznym, - zombie, debilnych, psychopatycznych, których uświadomionym, nieuświadomionym, w sposób jawny, nie jawny, bezpośrednio, pośrednio celem życia jest szkodzenie, niszczenie; pogrążanie; osiąganie negatywnych celów...
A ja mam jeszcze, dzięki wieloletniej pracy nad sobą, w tym selektywnemu czytaniu, analizowaniu materiałów z tysięcy numerów wielu pism, umysł wybitny, w tym analityczny, czyli to, co odbieram analizuję. I jakby tego było mało jestem wrażliwcem, czyli dużo szybciej, dużo bardziej i dużo dłużej przeżywam stresy. I jakby i tego było mało, od najmłodszych lat b. destrukcyjnie dla mnie interesują się mną psychopaci i debile (często współpracując ze sobą w tym temacie)...
Czy teraz jest jasne dlaczego nie chcę, nie mogę i nie powinienem zapoznawać się z przekazem, zadawać się/wystawiać się na oddziaływanie takich osobników...
PS
Wystarczy poczytać komentarze do jakiś konstruktywnych propozycji, inicjatyw, by się przekonać o poziomie komentujących – co nimi kieruje, co chcą osiągnąć, co osiągają – wystarczy się rozejrzeć, by się przekonać jak jest, dzięki takim osobnikom...
Taka jest zdolna do wyprowadzenie, ustalenia hierarchii ważności, wartości, myśląca, całościowo analizująca, wnioskująca, merytoryczna, rozumna, zdolna do konstruktywnej współpracy, rozsądna, odpowiedzialna, w tym dalekowzroczna, etyczna, racjonalna, właśnie większość, w tym także jako uczniowie, współpracownicy, przełożeni w pracy, sąsiedzi, członkowie rodzin, członkowie społeczeństw, obywatele, w tym jako wyborcy, wybrańcy/rządzący, współmieszkańcy Ziemi... Taki sens ma demokracja... Dlatego tak było, jest i będzie na świecie...


RACJONALNE MYŚLI, ANALIZY, WNIOSKI (kompentium mojego pisma www.wolnyswiat.pl )(cz. 2)/M.IN. O RELIGIJNOŚCI
http://www.wolnyswiat.pl/11ah5.html


*
PREZYDENCI - KOGO WYPROMOWAŁY MEDIA... http://www.wolnyswiat.pl/13h3.html

*
ILE NAS KOSZTUJĄ TZW. POLITYCY I Z NIMI WSPÓŁPRACUJĄCY...
http://www.wolnyswiat.pl/20h3.html

ILE NAS KOSZTUJĄ, CO IM ZAWDZIĘCZAMY, CZYM SIĘ ZAJMUJĄ... PARTIE - RZĄD, SAMORZĄDY (CZ. 1)
http://www.wolnyswiat.pl/6h3.html

ILE NAS KOSZTUJĄ, CO IM ZAWDZIĘCZAMY, CZYM SIĘ ZAJMUJĄ... PARTIE - RZĄD, SAMORZĄDY (CZ. 2)
http://www.wolnyswiat.pl/6ah3.html

ZA CO POSTAWIĆ POLITYKÓW PRZED SĄDEM, TRYBUNAŁEM
http://www.wolnyswiat.pl/10h3.html
Ostatnio zmieniony pt lip 17, 2015 7:16 pm przez admin, łącznie zmieniany 10 razy.

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » pt gru 26, 2014 3:21 pm

W WIĘKSZOŚCI PRZYPADKÓW WPŁYW LUDZI JEST NEGATYWNY, SPRAWY MAJĄ SIĘ ODWROTNIE, NIŻ SĄ PRZEDSTAWIANE, NP. (w skrócie):
- Nikotynowi, alkoholowi, narkotykowi degeneraci będą twierdzić, że «wszystko» (w domyśle te trucizny) jest dla ludzi.
Otóż NIE
, gdyż m.in. te trucizny są przeciwko ludziom!


- Osoby, organizacje zajmujące się ciężko chorymi, upośledzonymi m.in. dziećmi czynią dobrze, ratują życie.
Otóż NIE
, gdyż ta działalność odbywa się ekonomicznym, ekologicznym, zdrowotnym kosztem ludzi zdrowych, przyrody, w tym przyczynia się do skażeń, trucia, zarażeń, chorób, wydatków, długów, degeneracji naszego gatunku, w tym do rodzenia psychopatów, debili z tego skutkami, konsekwencjami! A w efekcie takich m.in. dzieci przybywa oraz z tego powodu umierających, w tym także z powodu wyzysku państw, wojen gospodarczych, militarnych o zasoby (oczywiście wywoływanych pod innymi pretekstami), z powodu chorób wywołanych niedożywieniem i z powodu głodu – miliony ludzi rocznie.
I jest to odwracanie, skupianie uwagi na skutkach, a nie na przyczynach, na zapobieganiu...
(www.o2.pl / www.sfora.pl | 18.07.2015 r.
Pochodzący ze Śremu w woj. wielkopolskim dwuletni Kajtek cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Pieniądze są potrzebne na jego leczenie w USA. TVP Info podaje, że widzowie stacji przekazali już na rzecz chłopca 7,5 mln zł...

www.wp.pl / www.o2.pl / www.sfora.pl | 19.09.2015 r.
Rekordowe odszkodowanie dla 5-letniego Wojtusia. Szpital będzie płacił rentę
Ponad milion złotych odszkodowania dla małego Wojtka, do tego odsetki i miesięczna renta w wysokości 6 tys. zł. Tyle będzie musiał zapłacić szpital w Płońsku (woj. mazowieckie) po tym jak przegrał trwającą od kilku lat sądową batalię. Łącznie to niemal 2 mln zł.
Komornik już zajął pieniądze na koncie szpitala. To poważnie zachwiało jego finansami. Placówce z pomocą przyszło jednak starostwo, które nadzoruje jego pracę. Radni powiatu zdecydowali o poręczeniu 1 mln 200 tys. zł pożyczki. Gdyby tego nie zrobili szpital straciłby płynność finansową, a pracownicy najprawdopodobniej nie dostaliby pensji.
Wojtek urodził się 5 lat temu, jest niepełnospraw­ny i wymaga nieustannej opieki. Podczas porodu otrzymał 0 pkt. w 10-stopniowej skali Apgar. Zanim dziecko przyszło na świat jego matka w krótkim czasie kilka razy trafiała do płońskiego szpitala i kilka razy była z niego wypisywana - mimo że jak się okazało miała m.in. tzw. zatrucie ciążowe. W domu dostała krwotoku, dopiero po tym zdarzeniu zdecydowano wykonać cesarskie cięcie.
To nie koniec kłopotów płońskiego szpitala. W sądzie toczy się inna sprawa także związana z porodem z 2010 roku. Jeśli i tym razem placówka przegra to musi liczyć się z kolejnym ogromnym odszkodowaniem.)

Obrazek
http://www.imagic.pl/files//24301/./PAN ... NCISTA.png


- Okaleczone psychicznie, z zaprogramowanymi umysłami ofiary członków organizacji religijnych będą powtarzać to, co im zaprogramowano, a m.in. że wiara religijna, działalność członków, organizacji religijnych jest indywidualnie, społecznie, dla państwa korzystna.
Otóż NIE
, gdyż ta działalność jest psychicznie, umysłowo, ekonomicznie wyniszczająca, odbywa się indywidualnym, społecznym i państwowym kosztem!
Podobnie jak równie bezwzględni jawni, niejawni tzw. reklamodawcy, producenci, sprzedawcy trucizny nikotynowej, alkoholowej, narkotykowej, lekowej, żywnościowej prosperują kosztem swych uzależnionych ofiar!

Film dokument PL - islam to pseudo religia założona przez sektę | Cały Film Dokumentalny Lektor PL
https://www.youtube.com/watch?v=E6nOPilBTlA

Obrazek

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,1716 ... _200__400_
milionow___to_nie_ma_znaczenia__Zabijemy.html | 22.12.2014
JAK JEST W „PAŃSTWIE ISLAMSKIM”?
Jak podaje kierownictwo IS, miasto zostało zajęte przez 300 bojowników, mimo że stacjonowało tam ponad 20 tysięcy irackich żołnierzy. Jeden z młodych mężczyzn, który brał udział w ataku, powiedział dziennikarzowi, że zajęło im to cztery dni. „Nie atakowaliśmy wszystkich naraz. Uderzyliśmy mocno w pierwszą linię, także za pomocą zamachów samobójczych. Pozostali bardzo szybko uciekli” - mówił dżihadysta. „My walczymy o Allaha, oni walczą o pieniądze i inne rzeczy, w które tak naprawdę nie wierzą” - dodał.
„150, 200, 400 milionów - to nie ma znaczenia. Zabijemy ich wszystkich!”
„Któregoś dnia podbijemy Europę. Nie należy pytać, czy to zrobimy, ale kiedy to się stanie. A to jest pewne. Dla nas nie istnieją granice, są tylko linie frontu. Nasza ekspansja będzie trwała bezustannie. Europejczycy muszą wiedzieć, że kiedy przyjdziemy, nie będzie miło. Przyjdziemy z bronią, a ci, którzy nie przejdą na islam, zostaną zabici!” - deklarował.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
[Oczywiście po wycince... – red.]

Obrazek

„Według ostatnich badań liczba wyznawców islamu wynosi około 1,57 miliarda, jest to 23% całej populacji ludzkości. Czyli prawie co czwarta osoba na świecie wyznaje Islam”... I ma miejsce ekspansjonizm, w tym także za sprawą rozrostu w nowych miejscach tej populacji, a wraz z nią tej religii...
Miliony ludzi rocznie staje się wyznawcami islamu (w tym także Europejczycy, Amerykanie. Wiecie, bo to jest tolerancja, religijność jest dobra, słuszna, opiera się na prawdzie itd)...
Zgodnie z zasadą: nim coś jest głupsze, gorsze, bardziej szkodliwe, złe, destrukcyjne, z tym większą ochotą, uporem będzie realizowane...
A w tym przypadku także zwycięży instynkt stadny, opanowanie państw zapewni także obstawianie ważnych stanowisk przez „wyznawców jedynie słusznej religii”, więc najpierw zaczną się ustępstwa, a potem, «oczywiste», w tym także dzięki opanowaniu mediów, a zatem proreligijnemu praniu mózgów, manifestacjom, burdom, zamieszkom, podpaleniom, wybuchom, mordowaniu „niewiernych”, wrogów jedynej prawdy/religii, „ratowanie niewiernych”, wprowadzanie jedynie słusznej moralności, jedynie słusznych praw/prawości/normalności... A potem będzie jak zawsze: donosicielstwo, terror, strach, konformizm, koniunkturalizm, propaganda, niezdolność do obiektywnego/normalnego/prawidłowego myślenia - religijne zombie nie będzie sobie wyobrażać innej sytuacji, a za wszelkie próby zmian zabije, w imię kolejnej jedynie słusznej religii... Bo jak wszyscy ludzie będą religijni, to będzie wreszcie dobrze... Oczywiście religijni zgonie z aktualnie jedynie słusznym trendem... I wszystko będzie potwierdzać jej słuszność, dobro, prawdę, itp., itd...
Po jakimś czasie będzie miało mse kolejne nawracanie na kolejną jedynie słuszną wersję religijności, resztę ludzi się ograbi i wymorduje... By po jakimś czasie...

Obrazek


Niczego w islamie nie można podważyć, poddać krytycznej analizie, wszystko w islamie jest nieomylne, niepodważalne, niezmienialne, ostateczne, słuszne!!!...
No to poczytajcie (błędy, fałszerstwa, oszustwa, manipulacje, kłamstwa, bicie, torturowanie, grabież, mordowanie...):


Co można poczytać o tym, jak zachowywał się, postępował, działał, co czynił, kim był Mahomet...
Najprawdopodobniej był niepiśmienny, ożenił się m.in. z kilkuletnią dziewczynką, prawdopodobnie miał także pociąg seksualny do mężczyzn, zajmował się rabunkowymi napadami na karawany, mordowaniem jeńców, najazdami, zajmowaniem miejscowości, grabieniem majątków ich mieszkańców, wyganianiem, mordowaniem ich właścicieli, mordowaniem przeciwników religijnych... Obiecywał Niebo tym, którzy za niego i za św. wiarę polegną...

[Koran utworzony po śmierci Mahometa z resztek notatek, które zostały spisane przez jego słuchaczy na liściach, kamieniach, kościach, korze, skórze itp., i na podstawie przekazu ustnego tych, którzy przeżyli, w tym wymuszanie pożądanych treści... Braki, błędy, sprzeczności, prymitywizm, brak spójności, logiki, oszukiwanie, wmawianie, niekonsekwencje, itp... - red.]
KSIĘGA ISLAMU
Robert Morey „ISLAMSKA INWAZJA. Konfrontacja najbardziej rozprzestrzeniającej się religii świata.”
http://apologetyka.com/swiatopoglad/isl ... azja/koran

[Kłam, oszukuj, wprowadzaj w błąd, manipuluj, itp...]
Kłamstwo w islamie
http://kafir.blog.onet.pl/2010/11/09/kl ... w-islamie/

[Zapomnij nie tylko o tym, że zostawią cię w spokoju, ale że w ogóle darują ci życie!]
POZNAJ KORAN
Przemoc
http://www.poznajkoran.pl/koran/przemoc/

Dokument Przypływ islamu - Cała prawda o islamie | Lektor PL
https://www.youtube.com/watch?v=WWRaYu27SRU

Trzeci Dżihad - islam to zło - islam is evil | Cały Film Dokument | Napisy PL
https://www.youtube.com/watch?v=fOHZi0dQ2BM

islamizacja świata
https://www.youtube.com/results?search_ ... C5%9Bwiata


Jak wy się zachowujecie, co wy wygadujecie, bredzicie, jak traktujecie ludzi, w tym kobiety, co wy wyprawiacie, jak żyjecie, co wy rozpleniacie, co czynicie ludziom, kogo z nich robicie, co osiągacie, do czego dążycie, kim jesteście...!!! Więc po czym, na jakiej podstawie, w imię czego, w związku czym, w jakim celu, z czym do ludzi!!! Wy pozbawione zdolności do normalnego, obiektywnego, pełnego myślenia, takiej oceny rzeczywistości, w tym swojego stanu, a stąd także postępowania okaleczone/upośledzone psychicznie, niedorozwinięte, zwichnięte, wypaczone, ułomne umysłowo karykatury, zaprogramowane, obłąkane, antyludzkie religijne zombie/kreatury!!!

A do tego dochodzi jeszcze PRAWO NATURALNE, a w ramach niego m.in. prawo do umysłowej, fizycznej wolności, do zdrowia fizycznego, psychicznego, a więc do normalności, do normalnego życia, do myślenia, do bycia wolnym od wpływu, działalności osób anormalnych, chorych, w tym obłąkanych, debilnych, psychopatycznych, złych, do bycia szczęśliwym!!!

Więc won od ludzi z tymi odrażającymi dla umysłu, niszczycielskimi dla normalnego życia, antyludzkimi, w tym aspołecznymi trującymi bredniami, anormalnymi działaniami!!!


Do obrony m.in. przed islamem można wykorzystać odpowiednik ich prawa: Za szerzenie - w jakiejkolwiek formie, w jakikolwiek sposób, w jakimkolwiek stopniu, bezpośrednio, pośrednio - religijności obowiązuje kara śmierci!
A zatem nie mają także prawa istnieć, być tworzone państwa, organizacje religijne!
Oczywiście każdy może sobie wierzyć w co chce, odprawiać co chce, byle tylko tego nie propagował, nie eksponował; nie rozpleniał!
A zacząć trzeba od tego, by w państwach opanowanych przez org. religijne robić zrzuty ulotek z rzetelnymi inf. o religijności, danej religii, organizacji religijnej, oraz umieść w ich języku w internecie uświadamiające filmy, zrobić strony internetowe!

www.o2.pl / www.sfora.pl | 07.01.2014 r.
RZEŹ W REDAKCJI FRANCUSKIEGO PISMA SATYRYCZNEGO. ZASTRZELILI 12 OSÓB
Do siedziby tygodnika „Charlie Hebdo” w centrum Paryża wdarło się trzech uzbrojonych mężczyzn i otworzyli ogień - podają francuskie media powołując się na świadków.

Mieli na głowach czarne kaptury, a w rękach kałasznikowy i granatnik przeciwpancerny. Po oddaniu strzałów uciekli, a zanim otworzyli ogień mieli krzyczeć „Allah Akbar”. Media donoszą o 12 zabitych i 10 ciężko rannych. Policjanci mówią o prawdziwej rzezi.

Napastnicy chcieli zabić jak najwięcej dziennikarzy. Akcja była bardzo dobrze zorganizowana. Teraz twa obława na zamachowców. Uciekają na wschód - podaje TVN24.

„Charlie Hebdo” to popularny we Francji lewicowy tygodnik publikujący satyrę wymierzoną najczęściej w radykalizm religijny, ale również przywódców religijnych. Cztery lata temu opublikował karykatury Mahometa, co wywołało wściekłość w świecie islamskim.
Autor: JK

www.wp.pl | 11.01.2014 r.
Pośmiertne wyznanie terrorysty. Coulibaly: „Wy atakujecie Państwo Islamskie, my atakujemy was”
Jeden ze sprawców zamachów w Paryżu przyznał się do przynależności do Państwa Islamskiego. Wskazuje na to film, który pojawił się z internecie.
W nagraniu mówił też o współpracy z braćmi Kouachi, którzy przeprowadzili zamach na redakcję tygodnika „Charlie Hebdo” w Paryżu, zabijając 12 osób. - Rozdzieliliśmy się, żeby zwiększyć zasięg naszych działań - wyjaśnia mężczyzna.
Zginęła policjantka oraz czterech zakładników sklepie.

www.o2.pl /www.sfora.pl | 11.01.2014 r.
Podpalenie w redakcji niemieckiej gazety z przedrukami z „Charlie Hebdo”
Siedziba niemieckiej gazety „Hamburger Morgenpost”, przedrukowująca satyryczne rysunki z francuskiego pisma „Charlie Hebdo”, stała się celem ataku podpalaczy.
Nieznani sprawcy obrzucili kamieniami okna redakcji, a następnie wrzucili do pomieszczeń, gdzie mieści się archiwum gazety, środki zapalające. Część materiałów archiwalnych została zniszczona.
Premier Francji Manuel Valls powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że władze Francji przygotowują się na następne ataki terrorystyczne. Z ataku na siedzibę hamburskiej gazety wynika, że nie tylko Francja musi być przygotowana na tak ekstremalne wypadki.
Autor: jpo, mj/wp.pl
http://wiadomosci.wp.pl/kat,8771,title, ... omosc.html


- Demokracja jest najlepszym rozwiązaniem.
Otóż NIE
- jest jednym z najgorszych rozwiązań, gdyż w tym rozwiązaniu wygrywa krótkowzroczne, egoistyczne myślenie, bezmyślność, niewiedza, niekompetencja, populizm, manipulanctwo, bezwzględność, destrukcjonizm, co obraca się także przeciwko tym, którzy się tym kierują, i to egzekwują.
Bez względu na to ile miliardów ludzi, ile tysięcy razy, przez ile tysięcy lat przegłosuje, że np. 2 + 2 = 5, to i tak prawda/rzeczywistość będzie inna!
Rację ma ten, kto rzeczywiście ma rację, a nie osoba zajmująca ważne stanowisko, występująca w telewizji, radiu, znana, lubiana, popularna, darzona zaufaniem, posiadająca tytuł naukowy, b. religijna, większość, ci, którzy daną sprawę przegłosowali!
Odpowiedników Kopernika jest dużo więcej, w tym w tematach: polityka, ekonomia, gospodarka, ekologia, energetyka, psychika, umysł, etyka!
I jest od wielu lat powszechnie znane przez polityków, media prokonstruktywne rozwiązanie (...).


- Branie pożyczek jest korzystne dla państwa, gospodarki, obywateli. Podobnie emisja, przymuszanie do odbioru m.in. tzw. reklam.
Otóż NIE!
„Jeśli kupię coś dzisiaj, to nie kupię tego jutro!” Jeśli kupię coś nietrwałego, zbędnego, szkodliwego, to nie kupię czegoś trwałego, potrzebnego, korzystnego! Jeśli kupię coś na raty, to w przyszłości kupię mniej, bo będę musiał/a spłacać nie tylko pożyczkę, ale i od niej odsetki, a w skrajnym przypadku nie będzie mnie stać na kupno czegokolwiek, bo będę wiecznie spłacać odsetki od zaciągniętych przez tzw. rządzących i przez siebie pożyczek...!!! A więc i z tego powodu wmuszanie odbioru tzw. reklam; przemoc, terror; destrukcja tzw. reklamami nie ma pozytywnego, tylko negatywne uzasadnienie!!!
Konsumpcjonizm jest to zaśmiecanie; zatruwanie umysłów, demoralizowanie, wypaczanie, wynaturzanie, uszkadzanie; upośledzanie psychik; ogłupianie; pogrążanie - tzw. reklamami; zaspokajanie wyimaginowanych, wmawianych, naśladowanych, a niepotrzebnych, szkodliwych potrzeb, a w efekcie produkowanie „szybkich” śmieci, zasypywanie gleb trującymi przez tysiące lat śmieciami; zajmowanie msa przez śmieci, wzrost cen gruntów, zużywanie energii, marnowanie surowców, a zatem wzrost ceny pozostałych resztek surowców, skażanie, trucie, niszczenie środowiska, zasobów, przyrody, dopłaty (m.in. do górnictwa na cele energetyczne), dotacje, tzw. koszty zewnętrzne, w tym wydatki na lecznictwo, renty, biurokrację, inne wydatki, pożyczki prywatne, rządu. państwa - a w związku z tym spłacanie również odsetek (rządy, państwa najczęściej są wstanie spłacać przez pewien czas tylko odsetki, a potem nie są wstanie spłacać nawet samych odsetek...), brak pieniędzy na kolejne, prywatne, rządowe, państwowe, potrzeby, oszustwa, w tym wyłudzenia, długi, a zatem i podporządkowywanie się pożyczkodawcom, w tym stawanie się zapracowanymi, przytłoczonymi problemami, w tym skutkami, konsekwencjami, a m.in. wydatkami związanymi z konsumpcjonizmem («») półniewolnikami wiecznie spłacającymi odsetki i pozbawionymi (bo wyprzedanymi) dóbr narodowych biedakami, trucie/niszczenie tzw. lekami organizmów; zmiany w genach/degenerowanie naszego gatunku, itp., itd., zagłada życia, w tym naszego gatunku!!! Np. umywalka, pojazd z stali nierdzewnej wytrzyma setki lat, słup, schody, most tysiące lat - bez odrdzewiania, malowania (a więc i produkowania chemii, urządzeń, narzędzi, itp.), a następnie tą stal można niemal bez strat przetopić i ponownie użyć - i tak setki razy.


- Dzięki wejściu do Unii Europejskiej Polska stała się bogata.
Otóż NIE!


W Polsce różne organizacje podają, że około 10-25 % dzieci w wieku do 14 lat cierpi przez głód i spożywa najwyżej jeden posiłek dziennie. Według obecnych szacunków minimum egzystencji to około 350-390 złotych na osobę! GUS podaje, iż 60% (23 mln) polskiego społeczeństwa żyje poniżej minimum socjalnego (z tego 5 mln w skrajnej nędzy)!
Jak wynika z danych Eurostatu jesteśmy liderem... w biedzie. Przegoniliśmy nawet Rumunów i Bułgarów! Z 1/3 obywateli żyjących poniżej minimum socjalnego staliśmy się prawdziwą europejską potęgą!
Już co czwarte dziecko żyje w ubóstwie - wynika z najnowszych danych, przedstawio­nych w raporcie „Wielkie Oczekiwania”. Od lat 60. ub. wieku na Wyspach przybyło 1,5 mln dzieci wychowywanych w skrajnej biedzie. W sumie jest ich już ponad 3,5 mln - donosi „Guardian”. Autorzy raportu na podstawie analizy zmian w systemie podatkowym przewidują, że w 2020 roku łączna liczba dzieci żyjących w ubóstwie wzrośnie do 4,7 mln - informuje gazeta.pl.
Według szacunków UNICEF, 1 mld młodocianych na świecie żyje w skrajnej nędzy! Codziennie umiera z głodu 110.000 osób, w ciągu roku zaś 40 milionów ludzi, w tym 7 milionów dzieci! Każdego roku przeszło 12 milionów dzieci umiera na choroby związane z niewłaściwym odżywianiem!
MILIARD LUDZI NIE MA CO JEŚĆ.

[Przy takim odżywianiu, to są przyszli renciści...; przyszli rodzice rencistów... itd...; psychopaci, debile; degeneraci (niezdrowo odżywiający się, nikotynowy, alkoholicy, narkomani, dewianci); kanalie, przestępcy! – red.]

- 2007 r. zaległe prywatne długi Polaków wynosiły 6 mld zł.
- 04.03.2010 r.: Tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy długi Polaków wzrosły o 2,47 mld złotych. W ciągu 2 lat - od lutego 2008 roku - zadłużenie wzrosło o 95 proc.
- 02.06.2011 r.: OGROMNE DŁUGI POLAKÓW. Zaległości ma 2,1 mln osób.
- 26.08.2011 r.: Jak podał Narodowy Bank Polski, wartość niespłaconego w terminie zadłużenia w bankach wyniosła na koniec lipca 62,9 mld zł. To o 4,5 mld zł więcej niż rok temu; zagrożonych kredytów jest już niemal 10 proc.
Jak czytamy, wartość kredytów „z utratą wartości” powiększyła się w ciągu roku z 31 do 36,4 mld zł.
- 10.01.2012 r. POLACY TONĄ W DŁUGACH Kwota zaległych płatności Polaków pod koniec 2011 r. wyniosła 35,48 mld zł. To o 42 proc. więcej niż rok wcześniej – wynika z raportu firmy BIG InfoMonitor. Od listopada 2009 roku zaległe zadłużenie Polaków zwiększyło się o aż o 150 proc.
W ciągu dwóch lat przybyło 457 tys. nowych dłużników.
- 28.06.2012 r. KOMORNICY LICYTUJĄ NA POTĘGĘ
W ubiegłym roku komornicy zajęli ponad 157 tys. nieruchomości. To aż o połowę więcej niż w 2010 r. Zlicytowali też 4476 nieruchomości, a rok wcześniej licytacji takich było 3657 - informuje „Dziennik Gazeta Prawna” - podaje rmf24.pl.
Ten rok może być rekordowy pod tym względem. Jak wynika z danych regionalnych izb komorniczych i największych portali licytacyjnych, zadłużonych i wystawianych na sprzedaż nieruchomości jest o 30-40 proc. więcej niż przed rokiem.
- 09.01.2013 r. POLACY ZADŁUŻENI PO USZY
Przeterminowane zobowiązania Polaków sięgnęły na koniec 2012 roku 38,29 mld zł, co oznacza wzrost o 11 proc. rok do roku - informuje TVP Info.
Z danych BIG InfoMonitor wynika, że długi niespłacane dłużej niż 60 dni, ma już 2,26 mln osób. To więcej o 170 tys. niż rok wcześniej.
Mariusz Hildebrand, prezes BIG InfoMonitor mówi, że jeśli sytuacja w gospodarce się nie poprawi, to zaległości i liczba zadłużonych będą rosły jeszcze szybciej.
- 14.02.2013 r. NIEPOKOJĄCE DANE: KOLEJNYCH 37,2 TYS. OSÓB W PĘTLI DŁUGÓW
Zadłużenie Polaków wzrosło w 2012 r. o 3,9 mld zł (Źródło: iStock)
Jeszcze tok temu łączna wartość zaległości wynosiła 34,3 mld zł, teraz jest już o ponad 4 mld zł większa.
- 26.05.2013 r. Przez ostatnie 3 lata liczba lombardów w Polsce wzrosła o 50 proc. i żaden nie narzeka na brak klientów. Dzisiaj większość klientów stanowią ludzie, którym brakuje na czynsz, chleb, spłatę kredytu.
- 2013 r. Polacy byli zadłużeni w bankach na 550 mld zł!
- 2015 r. zaległe prywatne długi Polaków przekroczą 50 mld zł.
- 15.06.2011 r.: Zadłużenie polskich miast wojewódzkich jest już gigantyczne - sięga 19,5 mld złotych. A to jeszcze nie wszystko, gdyby dodać do niego długi spółek, które do nich należą, wzrosłoby o kolejne 8 mld złotych.
- 10.09.2011 r.: Polskie samorządy toną w długach - alarmują ekonomiści. Szacuje się, że dziś są winne wierzycielom blisko 60 mld złotych.
- 09.06.2012 r.: POLSKIE MIASTA TONĄ W DŁUGACH Samorządy w tarapatach.
Instytucje rządowe i samorządowe popadają w coraz większe długi. Ich zobowiązania wobec banków wzrosły w ciągu roku aż o 30 proc. - donosi „Gazeta Polska Codziennie”.
W sumie pożyczyły w bankach już ponad 83 mld zł. Jeszcze rok temu samorządy miały o 1 mld zł więcej na lokatach niż pożyczek. Teraz suma kredytów przewyższa oszczędności o ponad 28 mld zł.
Samorządy pożyczają pieniądze, by pokryć wydatki inwestycyjne m.in. na budowę i remonty dróg, sieci cieplnej, budynków komunalnych. Brakuje im na podwyżki pensji dla nauczycieli, wspieranie rodziny, czy służby zdrowia - pisze dziennik.
Eksperci wskazują także na to, iż rząd przekazuje samorządom coraz więcej zadań, ale nie idą za tym większe dotacje i subwencje. Wiele gmin jest już pod finansową ścianą. Ich zadłużenie przekroczyło 60 proc. dochodów i nie mogą brać więcej pożyczek.
- 27.08.2011 r.: Firmy coraz częściej spóźniają się z płatnościami. W niektórych branżach zatory płatnicze są nawet o 40 proc. wyższe niż przed rokiem.
- Zadłużenie naszego kraju na koniec 2011 roku może wynieść aż 918 mld zł. Ale to nie koniec złych wiadomości. 918 mld zł to 61,4 proc. PKB, znacznie powyżej progu ostrożnościowego, ustalonego na 55 proc. PKB.
- DŁUG POLSKI WYNOSI 3 BILIONY ZŁ
https://www.google.pl/search?q=D%C5%81U ... =firefox-a
https://www.google.pl/search?q=D%C5%81U ... =firefox-a
- ILE POLSKA NAPRAWDĘ MA DŁUGÓW Słysz szacuje go, wraz z zobowiązaniami na rzecz przyszłych emerytów, na 3,1 bln zł, czyli ok. 240 proc. PKB.
DŁUG POLSKI WG EBC TO 415% PKB
Jak wyliczyło Centrum Międzygeneracyjne w Uniwersytecie we Freiburgu, na którego wyniki już wcześniej się powoływałem, w opracowaniu „Pension obligations of government employer pension schemes and social security pension schemes established in EU countries. Final Report” zobowiązania emerytalne tych państw są czterokrotnie(!) wyższe od ich zadłużenia względem rynku kapitałowego i wynoszą prawie 30 bilionów euro. Podczas gdy zadłużenie z tego tytułu w Polsce jest jeszcze wyższe gdyż wynosi 361% PKB i 3,828 bln PLN (s. 133).
- 15.08.2012: Dla przypomnienia: roczny deficyt budżetu USA $1,650,000,000,000 - Dług Narodowy USA $14,300,000,000,000 Liczby niewyobrażalne: słownie - czternaście tysięcy trzysta miliardów dolarów.
ZADŁUŻENIE ZAGRANICZNE POLSKI wg NBP: http://nbp.pl/home.aspx?f=/statystyka/zadluz.html , (dane kwartalne)
Stan na koniec I kwartału 2012 roku, na podstawie danych dnia 27 czerwca 2012 r.
Narodowy Bank Polski 20 988 mln PLN
Sektor rządowy i samorządowy 404 957 mln PLN
Sektor bankowy 208 836 mln PLN
Sektor pozarządowy i pozabankowy 458 281 mln PLN
OGÓŁEM 1 093 062 mln PLN
Słownie: Jeden Bilion dziewięćdziesiąt trzy miliardy sześćdziesiąt dwa miliony PLN!!!
To dane oficjalne. Ile jest naprawdę – Bóg raczy wiedzieć.! Wg nieoficjalnych szacunków zadłużenie Naszego Kraju wynosi ok. 4 Bilionów zł – ok. 105,000zł/ na każdego obywatela. Bez względu na wiek.

„Długi stworzono po to i w takiej ilości – aby nie było szansy ich spłacić. Żeby nie było czym i za co? Dług został stworzony jako instrument i narzędzie zniewolenia. W ten sposób uzyskano władzę i kontrolę.”

http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/ ... 007_12.pdf
Ministerstwo Finansów podaje, że pod koniec 2007 roku, gdy rządy objęła Platforma Obywatelska, dług Skarbu Państwa w zaokrągleniu wynosił: 501.5 mld zł.

http://www.dlugpubliczny.org.pl/pl - Licznik...

http://www.wykop.pl/ramka/2196880/zegar ... panstwach/ - Zegar zadłużenia na świecie oraz w poszczególnych państwach

http://wrzodakz.neon24.pl/post/108658,cuda-w-ue | 01.05.2014 r.
Pomimo wyprzedaży w 80% majątku narodowego, czyli rządzący zachowywali się jak najgorszy alkoholik.
Na obsługę długu publicznego Polska wydała już w latach 93 – 2012 kwotę około 700 mld zł.
[Teraz rocznie rosnące odsetki od rosnącego długu Polski wynoszą oficjalnie 40 kilka mld zł (wg oficjalnych statystyk w 2014 r. mają wynieść mniej), czyli w 2015 r. będzie to grubo ponad 800 mld zł - wg oficjalnych danych... A za kilka lat będzie to kwota wyższa od sumy pożyczek... - red.]

http://www.polskieradio.pl/42/273/Artyk ... 7-proc-PKB
Leszek Balcerowicz: dług publiczny wynosi 250 proc. PKB, a nie 57 proc. PKB.
Nowa wersja informuje też o długu ukrytym, który wynosi ponad 3 biliony złotych.

Obrazek
[Oczywiście zarobki najliczniejszej grupy ludzi, czyli zarabiających poniżej 2 tys. zł nie wzrosły w takim stopniu, a więc niekorzystna różnica jest jeszcze większa... – red.]


www.o2.pl / www.sfora.biz | 23.01.2013 r.
AŻ TYLU POLAKÓW PRACUJE ZA GROSZE. „TO ZATRWAŻAJĄCE!”
Z najnowszych wyliczeń GUS wynika, że co 8. pracownik na etacie dostaje minimalną płacę.

1,3 mln Polaków dostawało w 2012 r. nie więcej niż 1500 zł brutto. W ubiegłym roku było podobnie. Tych osób jest aż dwa razy więcej, niż do tej pory szacowali eksperci - informuje gazetaprawna.pl.
Prawdziwy obraz rynku pracy pokazuje pierwszy raport Głównego Urzędu Statystycznego, który analizuje najniższe płace na tle całej gospodarki.
Eksperci wyliczyli bowiem, że w mikroprzedsiębiorstwach minimalną wypłatę co miesiąc otrzymuje trzy czwarte pracowników.
Dr Wiktor Wojciechowski, główny ekonomista Plus Banku mówi, że te dane są zatrważające, a prof. Ryszard Bugaj z Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN używa słowa „patologia”.
Autor: AJ

www.o2.pl / www.sfora.pl | 23.12.2014 r.
10 proc. Polaków zarabia nie więcej niż pensję minimalną.
Aż 10 proc. zatrudnionych, czyli ponad 800 tys. osób, otrzymywało wynagrodzenie do 1,6 tys. zł brutto (1181 zł netto).
Z raportu serwisu bankier.pl wynika, że najczęstsze miesięczne wynagrodzenie w 2014 r. wynosiło 2189 zł brutto (1591 zł netto).
Natomiast połowa pracowników zarabia mniej niż 3115 zł brutto (2236 zł netto).
Przeciętne wynagrodzenie w listopadzie wyniosło 4004 zł brutto (ok. 2,8 tys. zł netto), ale okazuje się jednak, że 2/3 obywateli zarabia mniej.
| Autor: TM
Źródło: bankier.pl

Dlaczego brakuje pieniędzy na rynku/jak odbywa się drenaż pieniędzy z rynku, państwa:
1. Bo spłacamy odsetki od pożyczek (a te pieniądze, bezpośrednio, pośrednio, otrzymują m.in. fabrykanci/milionerzy, miliarderzy) zaciąganych przez rządzących (trzeba wziąć także pod uwagę zjawisko spłacania odsetek pieniędzmi pochodzącymi z kolejnych pożyczek...), a więc pieniądze są eksportowane za granicę, do najbogatszych ludzi na świecie.
2. Bo spłacamy tzw. żywą gotówką nie tylko wirtualne pożyczki od banków, ale i jeszcze od nich odsetki, a większość banków jest zagraniczna, więc zyski transferują za granicę dla milionerów, miliarderów.
3. Bo m.in. hipermarkety płacą niewspółmiernie małe względem zysków podatki, a zyski transferują do właścicieli za granicę dla milionerów, miliarderów.
4. Bo nasze firmy są doprowadzane do bankructwa, w efekcie czego kupujemy towary zagraniczne, więc pieniądze trafiają do zagranicznych firm.
5. „nie cały wypracowany PKB trafia do obywateli w postaci bezpośredniej (pensje) lub pośredniej (świadczenia, zasiłki itp.) – część PKB transferowana jest w formie zysków za granicę”.
6. Bo dopłacamy więcej do budżetu UE, związanej z unijną działalnością biurokracji, transferujemy więcej pieniędzy do zagranicznych firm, banków w postaci odsetek niż otrzymujemy dopłat z wspólnej kasy.


- Spalinowy konsumpcjonizm pojazdowy jest korzystny dla gospodarki i użytkowanie takich pojazdów jest tańsze od elektrycznych.
Otóż NIE!

http://www.klimatdlaziemi.pl
Koszt transportu samochodem osobowym jest w rzeczywistości wyższy niż płacą za to użytkownicy samochodów – bezpośredni koszt jednego kilometra jest pokrywany w zaledwie 25 procentach przez użytkownika samochodu, resztę kosztów ponosi społeczeństwo.

[Np. koszty budowy dróg, utrzymywania policji, opłacania sądów, utrzymywania więzień z zawartością, koszty wypadków, w tym hospitalizacji, wypłacania chorobowego, rent, skutki katastrof ekologicznych, skażeń, zatruć, w postaci leczenia, utrzymywania na rencie, w tym upośledzonych, chorowitych dzieci, koszty leczenia, utrzymywania na rencie w związku z skutkami hałasów + skutki, konsekwencje, w tym zniszczenia, koszty wojenne o ropę! – red.]

2,7% PKB – czyli równowartość 3 mld. dolarów (Instytut Transportu Samochodowego szacuje je na 30 mld zł), to roczne koszty wypadków samochodowych w Polsce, których w 2003 r. było 50 tys!! Ginie w nich rocznie około 6 tys. osób, a 50 tys. zostaje rannych. Światowa Org. Zdrowia (WHO) oraz Bank Światowy podają, iż rocznie w wypadkach samochodowych ginie na świecie ponad 1,2 mln osób, a ok. 50 mln odnosi obrażenia!!
- www.o2.pl | 25.05.2008 r.|: W całej Unii Europejskiej roczny koszt wypadków to 180 mld euro.
- www.money.pl | 2008.03.05 r. |: Na stłuczki na drodze Amerykanie wydają nawet 160 mld dolarów rocznie.
- www.o2.pl | Czwartek [05.03.2009, 06:15] 2 źródła |
KORKI KOSZTUJĄ WŁOCHÓW 40 MILIARDÓW EURO ROCZNIE
Tak wynika z badań Automobil Club.
Włoski Automobil Club przeprowadził badania w czterech miastach: Rzymie, Mediolanie, Turynie i Genui.
Mieszkańcy Rzymu i Mediolanu spędzają ponad 500 godzin rocznie jeżdżąc po swoich miastach, w tym połowę czasu w korkach - informują motoryzacyjni eksperci.
Roczne straty przeciętnego mieszkańca Turynu szacowane są na 440 euro, a mieszkańca Rzymu aż na 650 euro.
Eksperci uważają, że najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie usprawnień w ruchu ulicznym w miastach. To pozwoliłoby Włochom oszczędzić czas, którego wartość można przeliczyć na 16 miliardów euro. TM

www.targeo.pl : Firma doradcza Deloitte i Targeo.pl przeprowadziły analizę problemów transportowych 7 największych miast w Polsce. Wynika z nich, że mieszkańcy tylko tych miast tracą rocznie 4,2 mld zł przez korki, co stanowi równowartość wydatków budżetu państwa na naukę.

Wytworzenie samochodu to przykładowo emisja ~5 ton CO2.
Do wyprodukowania jednego samochodu zużywa się 380 ton wody.

http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t ... &start=435
Do wytworzenia jednego litra benzyny lub jednego litra oleju napędowego potrzeba ok. 2kWh prądu (zgodnie ze sprawozdaniami rafinerii) i to oprócz energii innych jak na wydobycie, transport surowca, paliw itp...
2kWh razy 5 litrów daje 10 kWh, to na takiej energii przejadę 100km autem EV, a są spalinowce palące dużo więcej.
Te 10kWh można uzyskać z fotowoltaiki na daszku nad swoim parkingiem.

Obrazek


- Górnictwo węglowe na cele energetyczne i sama energetyka oparta na spalaniu węgla są dla gospodarki korzystne.
Otóż NIE!


Szacuje się, że tzw. zewnętrzne koszty spalania węgla są kilkanaście razy większe od ceny energii z źródeł odnawialnych!

„WPROST” nr 1046, 15.12.2002 r.: 500 miliardów złotych wyłudzili (w ciągu 12 lat) od nas górnicy, kolejarze, rolnicy i politycy.
Tylko w latach 1990-2005 dopłaty do górnictwa wyniosły 65 mld zł.

„NEWSWEEK” nr 34, 28.08.2005 r.: Według wyliczeń rządu w ciągu 15 lat z podatków będziemy musieli dołożyć górnikom 97 mld zł.

http://jeznach.neon24.pl/post/43396,obr ... energetyki | 08.12.2011 15:12
OBRAZ ŚWIATOWEJ ENERGETYKI
Zamieszczam doroczny raport Międzynarodowej Agencji Energii pt. World Energy Outlook 2011 (synteza), jaki dziś, 8.12.11 o godz. 14:00 zaprezentował Główny Ekonomista MAE dr Fatih Birol.
Istnieje niewiele oznak, że pilnie potrzebna zmiana kierunku globalnych trendów energetycznych następuje w rzeczywistości. Pomimo nierównomiernego tempa odbudowy światowej gospodarki po 2009 r. i niepewnych perspektyw gospodarczych, światowy popyt na energię pierwotną w 2010 r. wzrósł o niebagatelne 5%, a zarazem emisje CO2 osiągnęły rekordowo wysoki pułap. Subsydia, które zachęcają do marnotrawnego zużycia paliw kopalnych wzrosły do ponad 400 mld USD. Liczba ludzi nie mających dostępu do energii elektrycznej pozostaje na nieakceptowalnie wysokim poziomie 1,3 mld osób, ok. 20% populacji świata. Pomimo priorytetu zwiększenia efektywności energetycznej w wielu państwach, intensywność energetyczna w skali globalnej pogorszyła się drugi rok z rzędu.
[To nie dostęp do energii trzeba zwiększyć, tylko liczbę ludzi zmniejszyć! - red.]


Itp., itd. (przedstawiłem to w innych materiałach).




Dlaczego: większość ludzi jest psychicznie ułomna, umysłowo niewydolna, zdegenerowana, dlaczego króluje destrukcjonizm, jest źle, coraz gorzej
Dlatego, że osobniki o wysokim pozytywnym potencjale wyprzedzały i wyprzedzają swoimi możliwościami pozostałą część populacji/tzw. epokę i stąd były i są nierozumiane, więc ich odpowiedzialne podejście, konstruktywne propozycje, ale b. niepopularne, nieakceptowalne dla reszty, wzbudzały i wzbudzają sprzeciw, co kończyło się i kończy się dla takich osób źle, albo b. źle, w tym nieprzekazywaniem wiedzy, nieprzedłużaniem swojej linii genetycznej. A jeśli przeżywają, to są na marginesie społeczeństw, w tym nie mają możliwości w sposób efektywny edukować społeczeństwo i w jakikolwiek inny działać.
Dlatego, że osobniki o niskim, szkodliwym potencjale, destrukcyjne nie cofną się przed niczym, by zdobyć i utrzymać władzę, w tym stwarzają edukacyjne, medialne, fizyczne warunki b. ograniczające konstruktywizm.
W takich warunkach prosperowali i prosperują osobniki destrukcyjne, w tym w oparciu na ich systemie wartości, zasadach, prawach, warunkach.
Ma więc miejsce negatywna prokreacja, negatywna edukacja, negatywne zachowanie, postępowanie, działanie, rządzenie, w tym demoralizacja, degradacja, degeneracjonizm, destrukcja.

Co trzeba robić, by ten trend odwrócić.
Przedstawiałem to wielokrotnie: należy cierpliwie, wytrwale samemu się edukować, w oparciu o przekaz takich osób i takie osoby wspierać, by takich ludzi przybywało, by mogli działać, dominować – by osiągnąć efekt pozytywnej lawiny!
Ostatnio zmieniony sob wrz 19, 2015 11:05 pm przez admin, łącznie zmieniany 18 razy.

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » pn sty 05, 2015 2:30 pm

Spróbuj kogoś przekonać do czegoś rzeczywiście pozytywnego – możesz dowolnie unaoczniać, wykazywać, udowadniać, przekonywać, prosić, błagać, straszyć itp.!...
Ale do czegoś złego w ogóle nie trzeba w żaden sposób przekonywać, mało tego możesz dowolnie unaoczniać, wykazywać, udowadniać, przekonywać, prosić, błagać, straszyć itp., a i tak dalej będą to czynić...!


Zenek?! Franek?! Kopę lat! Co u ciebie słychać? A wiesz, za co się nie wezmę, to nic z tego nie wychodzi! No i mam długi! A znasz się na czymś? No w sumie to na niczym i w ogóle nie wiem jak ten świat funkcjonuje. Ty, to zapisz się do naszej partii i weź udział w wyborach! Powiemy ci co robić, nauczymy co i jak mówić, wesprzemy, poprzemy! Bylebyś robił, co ci każemy, był lojalny, a niczego ci nie zabraknie!


Po jakimś czasie...
Witam Państwa w naszym programie: Jak się robi karierę w polityce.
Dzisiaj mamy zaszczyt zobaczyć występ znamienitego gościa, a mianowicie Radnego Zenona...
Zośka! Choć szybko do telewizora, bo ten nowy świetny radny występuje!

Po jakimś czasie...
Witam Państwa w naszym programie: Jak się robi karierę w polityce.
Dzisiaj mamy zaszczyt zobaczyć występ znamienitego gościa, a mianowicie Posła Zenona...
Zośka! Choć szybko do telewizora, bo ten nowy świetny poseł występuje!

Po jakimś czasie...
Witam Państwa w naszym programie: Jak się robi karierę w polityce.
Dzisiaj mamy zaszczyt zobaczyć występ znamienitego gościa, a mianowicie Ministra Zenona...
Zośka! Choć szybko do telewizora, bo ten nowy świetny minister występuje!

Po jakimś czasie...
Witam Państwa w naszym programie: Jak się robi karierę w polityce.
Dzisiaj mamy zaszczyt zobaczyć występ znamienitego gościa, a mianowicie Premiera Zenona...
Zośka! Choć szybko do telewizora, bo ten nowy świetny premier występuje!

Po jakimś czasie...
Witam Państwa w naszym programie: Jak się robi karierę w polityce.
Dzisiaj mamy zaszczyt zobaczyć występ znamienitego gościa, a mianowicie Prezydenta Zenona...
Zośka! Choć szybko do telewizora, bo ten nowy świetny prezydent występuje!


Ludzkie bydło kieruje się emocjami, naśladownictwem, w tym wiarą, w tym w to, że większość, przywódca ma rację, instynktem stadnym (w tym jeśli przemówi do nich dowolnie niekompetentna osoba, dowolna kreatura, i będzie mówić dowolne kłamstwa, brednie, będzie dowolnie szkodzić, niszczyć, pogrążać, ale taki osobnik będzie przywódcą, to będą takim osobnikom podporządkowani (niekompetencję przywódcy wytłumaczą sobie nierozumieniem przez siebie Jego działań/własną niewiedzą, głupotą/niekompetencją, a kłamstwa, brednie Przywódcy wytłumaczą sobie jakąś tego wyższą koniecznością/kierowanie się jakimiś koniecznymi racjami, podobnie wytłumaczą sobie jego działalność, oraz konieczność podporządkowywania się Jemu/swoją bierność...))/nie wiedzą; nierozumieniem, niskimi, najniższymi instynktami, pobudkami, w tym m.in. nieodpowiedzialnością, zawiścią, krótkowzrocznym egoizmem, bezwzględnością, agresją/tym, co im wpoili, zakodowali wykorzystujący to psychopaci i współpracujący z nimi debile...
Unikanie wartościowej wiedzy/ogłupianie, zaśmiecanie, zatruwanie, uzależnianie się i innych od powodującego to przekazu (w tym m.in. odbieranie setki tys. razy tzw. reklam, nazw, częstotliwości stacji); nierozumienie, nieodpowiedzialność i pozostawania w takim stanie, a nawet odczuwanie z tego powodu zadowolenia; bycie debilami, debilkami... Stawanie się, bycie , a także robienie z innych religijnym zombie...
Negatywne tworzenie swoich umysłów, takie kształtowanie psychik, a w efekcie jak najwszechstronniejsze i dotyczące jak najszerszego grona, w tym także siebie, branie i dawanie złego przykładu, szkodzenie, niszczenie; pogrążanie, zarówno gdy inni, w tym rządzący się tym zajmują, jak i osobiście, w tym trucie nikotyną, alkoholem, narkotykami, środkami na tzw. wzrost mięśni, szkodliwie przyrządzaną, trującą żywnością, populacjonizm, w tym by rozmnażali się degeneraci, ludzie chorzy, anormalni, psychopatyczni, upośledzeni psychicznie, przeznaczanie pieniędzy na degeneratów i ich chore, upośledzone dzieci, głodzenie zdrowych, inteligentnych, normalnych ludzi i ich dzieci, wybieranie do zajmowania się tzw. rządzeniem psychopatów, debili; destruktorów; kanalii, wykonywanie zbędnej, szkodliwej dotowanej, generującej tzw. zewnętrzne koszty, wydatki, długi tzw. pracy, ekspansjonizm, w tym zalewanie planety asfaltem i betonem, wyjaławianie gleb, rozsiewanie GMO, spalanie surowców, produkcja „szybkich śmieci”, gromadzenie, spalanie śmieci, skażanie, w tym także promieniotwórcze, trucie ludzi, niszczenie przyrody, w tym ekosystemów; zagłada, w tym samozagłada, bycie ograbianym, w tym z majątku narodowego, długi, wieczne od nich spłacanie odsetek, podporządkowanie pożyczkodawcom, ich interesom, bieda, nędza, głód, wojny gospodarcze, militarne, wyzysk państw, choroby, cierpienia, nieszczęścia, tragedie, potworności; destrukcja, regres, myślenie, nazywanie spraw, postępowanie na odwrót, w tym realizowanie utopii, destrukcyjny upór; nienormalność...
Niesłuchanie, niewspieranie, zmilczanie, obrażanie się na nich, ich wyśmiewanie, wyszydzanie, krytykowanie, nienawidzenie, im szkodzenie, ich niszczenie, pogrążanie tych, którzy piszą prawdę, osób konstruktywnych...
Słuchanie, jacy to oni są patriotyczni, dobrzy, mądrzy...
Kolejnymi przykładami jest prosperita religijnych-destrukcyjnych organizacji, w tym islamskiej, katolickiej, w tym świętej inkwizycji, Stalina, Hitlera - wspierały ich, chroniły, współpracowały z nimi miliony ludzi... Współczesne przykłady to tysiące destruktorów w demokracjach i w innych systemach, z kolejnymi milionami tego biernych, czynnych uczestników...

Korea Północna dokument lektor pl
https://www.youtube.com/watch?v=jrAKEzpw99I
[W innych krajach jest podobnie, tylko że w innej wersji, w innym wykonaniu, a m.in. tzw. politycy zajmują się realizowaniem utopii, w tym utrzymywaniem demokratycznego systemu politycznego, gdzie to nie racjonalne argumenty decydują o podejmowanych działaniach, tylko wynik głosowania ludzi niekompetentnych, skorumpowanych, interesy kast, fabrykantów, finansistów, bankierów, milionerów, miliarderów, utrzymywaniem gospodarek opartych na wykonywaniu zbędnej, szkodliwej, dotowanej tzw. pracy, zadłużaniem państw, wspieraniem degeneracjonizmu, w tym prokreacyjnego; destrukcją, ma mse religijna, reklamowa, w tym wizualna, dźwiękowa przemoc, taki terror, media zajmują się praniem mózgów, zaśmiecaniem, zatruwaniem umysłów, uszkadzaniem; upośledzaniem psychik, miliony ludzi umierają z powodu skażenia środowiska („JUŻ MILIARD LUDZI NA ŚWIECIE JEST CIĘŻKO CHORYCH Będzie jeszcze gorzej. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że 15 proc. ludzi na Ziemi jest w jakimś stopniu upośledzona - donosi france24.com. Wśród nich jest aż 200 mln w ciężkim stanie. Niepełnosprawnych szybko przybywa. OTO ŚWIATOWY ZABÓJCA NUMER JEDEN W Polsce rocznie z powodu tylko samego raka umiera około 100 tys. ludzi. Za dwa lata rak będzie zabijał więcej ludzi niż choroby serca. W ciągu najbliższych dziesięciu, dwudziestu lat co trzeci z nas zachoruje na nowotwór), w tym wdychania tak traktowanego powietrza, picia takiej wody, spożywania takich produktów spożywczych, z powodu chorób wywołanych niedożywieniem, z powodu głodu, wojen, itp., itd... A tego ofiary zachowują się tak samo jak Koreańczycy z Północy... – red.]
Ostatnio zmieniony wt mar 03, 2015 6:56 pm przez admin, łącznie zmieniany 14 razy.

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » śr sty 07, 2015 8:14 pm

Otrzymałem dziś maila:

Z Nowym Rokiem Ruch Oburzonych rusza z inicjatywą
„Naród zatrudni Prezydenta”.

Projekt ten ma na celu wyłonienie kandydata na prezydenta jako osoby zupełnie nowej, nie związanej z obecnym układem władzy, ale takiej, która będzie najlepiej reprezentować interesy Narodu i kraju,
będzie gwarantem niezbędnych przemian, jakie czekają Polskę w najbliższych latach.

Projekt „Nowy Prezydent” to etap horyzontalnego celu, jakim jest
wyłonienie Sejmu RP w oparciu o nową ordynacje wyborczą.
Ostatnie wybory ujawniły istny burdel, jaki wyborom towarzyszy.
Skutki takich wyborów widzimy w funkcjonowaniu państwa.
Uważamy, że nowe jednomandatowe okręgi wyborcze dają możliwość
rzeczywistej reprezentacji Narodu w parlamencie, a ponadto
referendum w ważnych dla państwa sprawach umożliwia bezpośrednie sprawowanie władzy suwerena,
jakim zgodnie z konstytucją jest Naród.

Nasz prezydent będzie mógł, jeszcze w tej kadencji Sejmu wnieść projekt nowej ustawy prawo wyborcze.
Jeżeli się nie uda nam wybrać takiego prezydenta, bo jako Naród nie dojrzeliśmy jeszcze do jedności,
zabraknie woli lub czasu do zorganizowania się, pozostaną nam inne formy walki o ludzką godność i obywatelskie prawa.
Pozostanie nam wywieranie presji na Parlament by dokonał takiej zmiany.
Podejmiemy różne formy walki o nasze prawa, a walkę tę będziemy prowadzili tak długo,
aż uzyskamy zamierzony efekt. Jeżeli Sejm tej kadencji nie dokona istotnych zmian ordynacji,
nie cofniemy się przed totalnym bojkotem wyborów i wprowadzeniem alternatywnej władzy zwierzchniej Narodu.

Wzywamy każdą Polkę i każdego Polaka, by wniósł do naszej wspólnej pracy tyle, na ile go stać.
Nie dokonamy tego bez wspólnego wysiłku całego Narodu.
Potrzebna jest praca, niezbędne są pieniądze. Każde wybory, każda akcja protestacyjna – generują koszty.
Jeśli te pieniądze pochodzą z zewnątrz, jak to było na Ukrainie, rozgrywane są wtedy interesy zewnętrznych mocodawców.
Jeśli na wybory pieniądze wykłada partia, to tylko po to by umocnić swoich przywódców i ich klakierów.
Mamy prawo obawiać się, że jeśli na naszej scenie politycznej pojawi się nowa partia,
będą stały za nią sponsorzy, mający swoje interesy. Co należy zatem zrobić?

Niech każdy, do kogo dotrze ta informacja zorganizuje wokół siebie grupę 3-5 osób.
Taka grupa to Podstawowy Zespól Organizacyjny Ruchu Oburzonych w danej gminie, miejscowości czy dzielnicy.
Nie odtworzymy dawnego zrywu Solidarności, nie ma już takich zakładów pracy,
związki zawodowe stały się zakładnikiem systemu, a w miejscu pracy ludzie boją się podnieść głowę,
z obawy przed utratą źródła utrzymania. Pozostają nam osobiste, przyjacielskie lub rodzinne kontakty.

Podstawowy Zespól Organizacyjny jest podstawą naszego projektu „Nowy Prezydent”.
Działania związane z wyborami prezydenckimi rozpoczniemy wtedy, gdy w całym kraju, do końca stycznia takie zespoły powstaną.
Zadania takiego zespołu są następujące:
1. Zebranie podpisów poparcia dla kandydata na prezydenta
2. Dokonanie zbiórki pieniędzy (np. po 10 zł od obywatela, popierającego kandydata)
3. Przekazywanie bieżących informacji o rozwoju projektu oraz innych działaniach naszego ruchu.
4. Aktywny udział w wyborach, wyłonienie kandydatów w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych, kandydatów do wszystkich komisji obwodowych i mężów zaufania.
5. Udział w organizacji lokalnych protestów, wspieranie innych form społecznego niezadowolenia w skali kraju.
6. Przygotowywanie klimatu do ewentualnego wprowadzenia Władzy Zwierzchniej Narodu w lokalnych społecznościach
7. Wyłanianie nowych elit do życia politycznego, społecznego i gospodarczego. Dosyć wyganiania młodych ludzi na emigrację, ci ludzie maja swoje miejsce w kraju!

Przyjaciele,
do każdej akcji i każdego człowieka można podejść z rezerwą i nieufnością, bo powodów nie brakuje
i każdy z nas ma jakieś negatywne odniesienia. Lecz do cholery nie można wiecznie narzekać, czekać na kogoś, kto nas wybawi.
Gdyby dziś Chrystus się pojawił, też byśmy Go pewnie ukrzyżowali.
Nie czekaj, aż ktoś zapewni Ci pracę, godne życie i bezpieczeństwo bliskich.
Tak nie ma, dziś wszyscy walczą o Twoja duszę – o to, czy zaakceptujesz Nowy Porządek Świata i zniewolenie
(to nie wymaga wysiłku myślenia, wystarczy oglądać telewizję), czy też weźmiesz odpowiedzialność za swój los i za bliskich.

Jeśli jesteś gotowy/gotowa, zdeterminowana i odpowiedzialna/ za podjęte zobowiązanie, zaloguj sięna naszym portalu,
by otrzymywać bieżące informacje w formie dziennika internetowego.
podaj swoją miejscowość (gminę) oraz dane kontaktowe (e-mail, telefon).

Pamiętaj!
Nasza akcja rozpocznie się wtedy, gdy w całym kraju będą ludzie, zainteresowani naszym projektem.
Więc nie oglądaj się na innych – jeśli nas będzie za mało, to znaczy że już przegraliśmy.

Ogłaszamy nabór na Kandydata/Kandydatkęw Wyborach Prezydenta RP 2015 roku Wymagania:
1. Pochodzenie – narodowość polska,
2. Wiek – ukończone 35 lat,
3. Wykształcenie mim średnie maturalne, preferowane wykształcenie wyższe,
4. Pełna zdolność do czynności prawnych i pełnia praw wyborczych,
5. Wrażliwość na sprawy polskie i potrzeby drugiego człowieka.

Ponadto Kandydat zobowiąże się, że w trakcie swej prezydenckiej kadencji, będzie realizował następujące cele narodowe:
1. Odzyskanie pełnej niezależności Polski od państw i instytucji zewnętrznych;
2. Ochronę polskiej ziemi, zasobów naturalnych i innych dóbr narodowych dla obecnego i przyszłych pokoleń;
3. Przywrócenie Narodowi roli suwerena w sprawowaniu władzy – w formie bezpośredniej i zamiennie – przedstawicielskiej;
4. Zmianę ordynacji wyborczej, wprowadzając jednomandatowe okręgi wyborcze, odpowiedzialność posła przed wyborcami, obligatoryjność referendum oraz rozdzielenia władzy ustawodawczej od wykonawczej;
5. Odzyskanie suwerenności Państwa Polskiego w zakresie emisji własnego pieniądza i rozproszenie go do gospodarki
6. Wprowadzenie nowoczesnych form stosunków produkcji i funkcjonowania podmiotów gospodarczych, ukierunkowanych na zaspokojenie potrzeb państwa i Narodu.
7. Gruntowną reformę funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości.
8. Odtworzenie Narodowych Sił Wytwórczych, Narodowej Infrastruktury Technicznej i Społecznej oraz Narodowego Potencjału Obronnego.
9. Odbudowę dialogu i współpracy z krajami sąsiedzkimi na zasadzie współpracy i wzajemnego szacunku służącego rozwojowi zarówno krajom jak i jego mieszkańcom.

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » śr sty 07, 2015 10:32 pm

Zawierając taki kontrakt, Naród zobowiązuje się do:
1. Udzielenie określonego prawem poparcia w celu rejestracji kandydata w wyborach
2. Dokonania narodowej zbiórki na niezbędne wydatki związane z kampanią wyborczą wprowadzeniem reform
3. Wyłonienia nowych elit, gotowych do podjęcia trudu przywrócenia Polsce należnego Jej miejsca w świecie, a Polakom godności.
4. Wynagrodzenie miesięczne w wys. 4 średnich pensji krajowych.
5. Inne świadczenia przysługujące głowie państwa.

Termin przyjmowania zgłoszeń – do 1 lutego 2015 roku.

Jakiego Chcemy Prezydenta?

Nie trzeba dziś chyba bardzo przekonywać do tego, że rok 2015 będzie dla Polski rokiem przełomowym.
Afery z roku 2014, których bohaterami byli politycy i inne znane osoby, wstrząsnęły polskim narodem.
Beznadziejny Sejm przygotował wiele nowych aktów prawnych, działających w rezultacie przeciwko interesom Polaków, nawet na szkodę własnych wyborców.
Kompromitacja władzy w wyniku podsłuchanych i nagranych rozmów, przy wyborach samorządowych oraz kuriozalne przesłuchanie Prezydenta, to finał nieudolnych rządów ostatniego 25-lecia, mających charakter zdrady narodowej na rzecz obcych interesów.

Kalendarz polityczny roku 2015 daje nam szansę dokonania głębokich przemian w zarządzaniu państwem przy udziale Narodu jako suwerena.
W wyborach parlamentarnych musimy wyłonić nową ekipę ludzi, którzy zobowiążą się przed wyborcami (w formie kontraktu wyborczego), do wprowadzenia niezbędnych, wcześniej przygotowanych zmian prawnych. Fundamentalną sprawą jest zmiana ordynacji wyborczej na taką, by do Parlamentu weszli przedstawiciele Narodu, a nie delegaci zwalczających się partii.

Kapitalną rolę będzie miał nowo wybrany prezydent. Jest zrozumiałe, że powinien reprezentować interesy Polski, realizować wolę wyborców i być uosobieniem dążeń i oczekiwań wszystkich pokoleń i grup społecznych czy zawodowych, co wbrew pozorom nie jest niemożliwe. Mając możliwość inicjatywy ustawodawczej może rozpocząć proces przemian, które następnie będą kontynuowane przez nowo wybrany Parlament. Powinien wnieść pod obrady Sejmu ustawy o charakterze fundamentalnym.
Jako osoba nie uwikłana w agenturalne grupy interesów, moze zainteresować i pozyskać opinię pybliczną dla spraw ważnych.

Będzie to możliwe wtedy, gdy wyborcy w sposób znaczący wesprą odpowiedniego kandydata na urząd prezydencki.
To nie kandydat ma zabiegać o nasze głosy, to my, wyborcy mamy wyłonić takiego kandydata, który w pełni zidentyfikuje się z dążeniami Narodu i konkretnymi postulatami, i którego poprzemy nie tylko w zbieraniu podpisów, ale także obywatelską zbiórką pieniędzy na Narodowy Fundusz Reform Ustrojowych, z których to pieniędzy będzie można zabezpieczyć koszty kampanii wyborczej.
Przez wiele ostatnich lat całe społeczeństwo bezrefleksyjnie dawało datki na WOŚP – ten jeden raz zróbmy zrzutkę na wspólny, narodowy cel.

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » śr sty 07, 2015 10:34 pm

Jaki zatem powinien być nasz kandydat?
Po pierwsze taki, który ma wiarę w zwycięstwo. Nie może być tak, co tkwi jak zadra w większości głów – nasz prezydent nie ma szansy.
Albo stajemy do walki o zwycięstwo, albo bojkotujemy wybory. Odcinamy się zdecydowanie od założenia, że kandydat jakiejś partii czy innego komitetu wprawdzie wyborów nie wygra, ale pozwoli zaistnieć w mediach. To nie jest festiwal zespołów folklorystycznych, ani wybory Miss Polonii, bo w takich wyborach najładniejsze panny nie uczestniczą. Poza wiarą w zwycięstwo nasz kandydat nie może mieć kompleksu walki Dawida z Goliatem. W wyborach każdy kandydat ma taki sam status społeczny, kampania nie jest przedmiotem walki z obecnym prezydentem, ale o to zaszczytne miano ubiegają się wszyscy kandydaci jako równo prawni obywatele, niezależnie od pełnionych obecnie funkcji.

Panuje powszechnie przekonanie, że kandydat powinien być powszechnie znany.
Dzisiejsza masowa kultura wynosi do roli celebrytów osoby, niekoniecznie nam odpowiadające (np. Karolak – znany aktor seriali telewizyjnych i nie tylko).
Adam Małysz, zanim skoczył po pierwsze złoto, również nie był znany. Ten system nie promuje ludzi zacnych i szlachetnych, nie promuje mądrych i oddanych ojczyźnie patriotów. To nie znaczy, że takich nie ma.

Czy nasz kandydat ma mieć wysokie wykształcenie? Kandydat ma być mądry, a mądrość niekoniecznie jest relatywna z wykształceniem.
Często awans w hierarchii naukowej prowadzi do coraz większej wiedzy na coraz bardziej abstrakcyjne zagadnienia, kiedy umyka z horyzontu całość spraw i ich współzależności. Wydawać by się mogło, że właściwym kandydatem byłby jakiś bohater naszych czasów – pobity przez policje, wyniesiony przez porządkowych przy stawianiu biernego oporu, czy też samotnie walczący z opresyjnym systemem prawa i urzędnicza głupotą. Niewątpliwie, doświadczenie życiowe będące rezultatem takich sytuacji jest argumentem, ale czy wystarczającym?

To może jakiś przedsiębiorca, zwłaszcza taki, któremu aparat władzy i kontroli podciął skrzydła w szczytu rozwoju firmy?
Takich Polaków również nie brakuje, rzecz w tym by zamysł kandydowania nie był podyktowany rewanżem za doznane krzywdy.
Podobnie nie byłaby dobrym kandydatem osoba z zakodowaną rusofobią, antysemityzmem czy nacjonalizmem. Potrzeba nam męża stanu, który mając na uwadze interesy Narodu, potrafi przebrnąć przez międzynarodowe zakusy likwidacji Polski, z jakiejkolwiek strony by one nie pochodziły.

Czy wobec powyższych, ale przecież nie ostatecznych oczekiwań, znajdzie się taka osoba?
Jestem przekonany że tak. W 40 milionowym Narodzie jest takich osób wiele. To nic, że nie ma ich na pierwszych stronach gazet. Kiedy w dawnej Polsce ludzie mieli dość Popiela, sami wybrali spośród siebie cichego, małego, ale wielkiego sercem Piastuna. Dał on początek Polski Piastów.
Więc nie ustawajmy w poszukiwaniach.

Nie zapominajmy też o kobietach. Należy zauważyć, że w przyrodzie, której przecież częścią jesteśmy – bardzo często pełni onarolę przywódczą: królowa u pszczół czy mrówek, wadera w stadzie wilków, łania licówka w chmarze jeleni, watahę dzików prowadzi locha a stado słoni – słonica.
Kobieta jest uosobieniem matczynej troski o rodzinę, to ona wyszywała orły na sztandarach, jest kapłanka domowego ogniska i pierwszym nauczycielem młodego pokolenia. Prezydent nie musi być apodyktyczny, powinien umieć słuchać mądrych doradców. Powinien mieć osobowość, cieszyć się szacunkiem i być lubianym.
Czy mamy taka Kobietę? Szanowni PaństwoCzłonkowie, Przyjaciele i Sympatycy Ruchu Oburzonych Zgłaszajcie do nas swoich kandydatów wraz z uzasadnieniem takiej kandydaturyZgłaszajcie swoja gotowość do zakładanie w swoim środowisku Podstawowego Zespołu Organizacyjnego, podając miejscowość Waszej aktywności.Jest to jedyna droga do wprowadzenia w kraju niezbędnych zmian.Jeśli masz wątpliwości, zapytaj sam siebie– jeśli nie my – to kto?- jeśli nie teraz – to kiedy? Jan SposóbPrezes Ruchu Oburzonych

----------------------------------------------------------------
Jeżeli chcesz otrzymywać nasze informacje – zgodnie z obowiązującymi przepisami należy wyrazić na to zgodę. Zarejestruj się na www.oburzeni.org.pl
Jeśli chcesz przystapić do Stowarzyszenia Ruch Oburzonych, wypełnij deklarację, która jest do pobrania tutaj: http://oburzeni.org.pl/page.php?21

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » śr sty 21, 2015 10:21 pm

...
Ostatnio zmieniony ndz lut 01, 2015 6:48 pm przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » pt sty 30, 2015 8:07 pm

Do stałych widzów PodziemnaTV - nareszcie jest! Zapraszam! #97
https://www.youtube.com/watch?v=P4o2w70A8OM
V
http://1polska.pl/


2015 r.
http://zjednoczeni.net/mmmpoland/plan/
Drodzy Rodacy!
Nadszedł czas zmian. Wiosna 2015 zapisze się chlubnym słowem na kartach historii jako wielki, pokojowy zryw Polaków w walce o odzyskanie wolności i tożsamości narodowej.
Bez względu na to, czy jesteś bezrobotnym, leśnikiem, emerytem czy rencistą, nauczycielem, uczniem, biednym czy bogatym – razem stańmy naprzeciw niesprawiedliwości i uciskowi, który serwują nam nasze władze! Przyłącz się do nas, bo będzie to jedyna szansa na lepszą przyszłość dla naszych dzieci!
W Polsce jest prawie 40 mln podobnych Tobie osób, którym system rządów niszczy życie i status społeczny. Ponad 2 mln Polaków wyjechało za granicę w poszukiwaniu lepszego życia. My, obywatele Polski, nie godzimy się na takie traktowanie i po raz kolejny jednoczymy się pod wspólnym sztandarem.
W myśl Konstytucji RP, rozdz.I art. 4: władza zwierzchnia w RP należy do narodu i to naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio. Najwyższy więc czas przejąć tę władzę! Mamy dość kłamstw, korupcji, obietnic bez pokrycia, złodziejstwa, ośmieszania kraju na światowej arenie politycznej, rodzinnych wielopokoleniowych klanów politycznych – bierzemy sprawy w swoje ręce!
Ma to być POKOJOWA REWOLUCJA: nie chcemy przemocy, nie będziemy walczyć z naszymi braćmi i siostrami, nie chcemy dewastowania wspólnego mienia i państwa, w którym żyjemy, nie będzie wulgaryzmów i prowokacji mogących wywołać interwencję policji i próbę zbrojnego stłumienia REWOLUCJI przez władzę. Nie damy im takiej możliwości! Chcemy rozdawać ciasteczka i wkładać w lufy karabinów policji kwiatki, chcemy zablokować POKOJOWO wszystkie możliwe obiekty władz, ministerstwa, Sejm, gminy i inne ważne ośrodki władzy. Musimy liczyć się z tym, że akcja potrwa nawet kilka miesięcy, począwszy od początku lata, jednakże działamy już teraz – zaczynamy ją nagłaśniać we wszystkich możliwych miejscach i formach. Potrzebujemy wszystkich tych, którzy zgadzają się z tym przesłaniem i wierzą w lepsze jutro. Potrzebujemy tysięcy działaczy i wolontariuszy, którzy bezinteresownie, w myśl słusznej idei, przyczynią się do transformacji naszej Ojczyzny. My już podjęliśmy odpowiednie działania… i potrzebujemy Twojego wsparcia!
Choć nikt o tym gośno nie mówi, Polska w oczach świata jest jak zbuk – z wierzchu ładna, w środku paskudnie śmierdzi. Nie pozwolimy na dalszy rozwój takiej sytuacji w naszym kraju i na świecie! Mamy DOŚĆ takiej polityki, wielomilionowych przekrętów, wykorzystywania władzy do własnych celów, mamy DOŚĆ okradania obywateli, poniżania ich i ustawiania wyborów! Mamy DOŚĆ!

Wiek, zawód czy status społeczny jest zupełnie nieistotny – nasza Ojczyzna potrzebuje każdego, dlatego stań razem z nami naprzeciw tyranii, stań się jednym z nas, bo MY JESTEŚMY Z TOBĄ I DLA CIEBIE. Czas naprawić nasz kraj i pozbyć się raka, który od dziesiątek lat niszczy nasz kraj od wewnątrz!
TO RZĄDY POWINNY SIĘ OBAWIAĆ SWOICH OBYWATELI, NIE OBYWATELE SWOICH RZĄDÓW!
Wiosna 2015 to czas zmian!
Anonymous Poland


Anonymous Poland
https://www.facebook.com/pages/Anonymou ... 6047492553


Anonymous Poland: Czasy rządów tej chorej władzy w Polsce dobiegają końca!
http://pressmix.eu/index.php/2015/01/01 ... aja-konca/ | 01.01.2015 r.


http://www.oburzeni.org.pl/news.php
Uchwała nr 2/2015 Zarządu Stowarzyszenia Ruch Oburzonych z dnia 20.01.2015

Popieramy Młodych ludzi i ich (R)Ewolucję!
W sprawie poparcia akcji Pospolitego Ruszenia i Grupy Anonymos Poland, pokojowych manifestacji zaplanowanych na 25 kwietnia w Warszawie, w tym rozbicia miasteczka namiotowego – akcji zmierzających do pokojowej zmiany władzy w Polsce.
Ruch Oburzonych popiera słuszne protesty, solidaryzujemy się z innymi organizacjami w tej akcji, zobowiązujemy się wspierać działania poprzez akcje informacyjną, propagandową, poprzez mobilizację naszych członków i sympatyków, poprzez szukanie wsparcia wśród uznanych autorytetów oraz sferze ideowej – wspólne redagowanie postulatów i dokumentów legislacyjnych do przedłożenia do organów Państwa.


REWOLUCJA POLSKA 2015
https://www.facebook.com/PolskaDemokrac ... 4814129806


OGÓLNOPOLSKI BUNT 1-2-3 MAJA 2015 r „SĄDNE DNI” OBALAMY RZĄD!!!
https://miziaforum.wordpress.com/2015/0 ... lamy-rzad/
Ostatnio zmieniony ndz lut 01, 2015 6:49 pm przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » sob sty 31, 2015 4:49 pm

31.01.2015 r.
W związku z kilkoma oddolnym inicjatywami, mającymi na celu wprowadzenie zmian zgodnie bądź niezgodnie z demokratycznymi procedurami, wymuszenie bądź bezpośrednio przeprowadzenie zmian w obsadzie stanowisk, w funkcjonowaniu obecnego systemu, bądź zmianę systemu

Jeśli chodzi o te opcje na początku.

Odnośnie manifestacji, protestów, pikiet, marszów, pism, petycji, apeli, propozycji, wykazów, unaocznień, itp., itd. do posłów, rządzących; oczekiwania od nich konstruktywizmu
Od kiedy od destrukcjonistów można oczekiwać konstruktywizmu, od debili rozumienia, od psychopatów działań proludzkich, prospołecznych...
Oni - odpowiednio: tego nie rozumieją, nie chcą, nie potrafią, nie mogą zrealizować; nie po to tam się dostali..., ten system wyklucza działania w interesie obywateli... Obywatele nie rozumieją, nie chcą naprawdę konstruktywnych rozwiązań, więc nawet gdyby rządzący chcieli je wprowadzić, to masy będą temu przeciwne... Koniec/kropka!
Dlatego potrzebne są i na taką sytuację skuteczne rozwiązania!
Skuteczne rozwiązania: www.racjonalnyrzad.pl
PS
Czy państwo merytorycznie reagują na muczące bydło na pastwisku…

Wybieranie niekompetentnych ludzi przez niekompetentnych ludzi/wymiana jednych niekompetentnych ludzi na innych, podejmowanie decyzji w oparciu o głosowanie dokonywane przez ludzi niekompetentnych, skorumpowanych, kierujących się emocjami, wiarą w ludzi, w system, wiarą że przedstawione propozycje są korzystne, wiarą religijną, a nie wiedzą, rozumieniem, racjonalnymi argumentami, konstruktywizmem, nie przyniesie korzystnych zmian!

Kolejny absurd w demokracji...
Jeśli ktoś jest niekompetentny, to musi zostać natychmiast usunięty ze stanowiska, a nie mamy czekać na następne wybory (bo może nie weźmie w nich udziału, a jak jednak weźmie, to może nie wygra)...!
Jeśli ktoś jest kompetentny, to nie mamy tracić jego potencjału, czekać na wybory (bo może przekupywane, obstawione, podporządkowane, opanowane media go przedstawią, bo może zrobią to w sposób uczciwy, odpowiedzialny, bo może zostanie zrozumiany przez niekompetentnych wyborców, bo może uzyska poparcie, bo może będzie miał pieniądze na kampanię, bo może uzbiera odpowiednią ilość podpisów i będzie mógł startować, bo może pozwolą mu wygrać, bo może pozwolą mu konstruktywnie działać, bo może będą z nim konstruktywnie współpracować, bo może tzw. obywatele to zrozumieją, zaakceptują...), tylko natychmiast go wykorzystywać!

Osoby, które mają konstruktywne propozycje, są pozytywnie wybitne, nie są od zabiegania o poparcie, zbierania podpisów (setki tysięcy, miliony podpisów, miesiącami, latami... Jakie to jest sensowne, mądre, rozwijające, efektywne... Be żadnej gwarancji, że to cokolwiek da...) - ze strony niekompetentnych mas, polegania na decyzji niekompetentnych, skorumpowanych, podporządkowanych grupom interesu destrukcyjnych rządzonych, pozyskiwania i przeznaczania pieniędzy na kampanie, od medialnych występów, przypodobywania się widzom, itp., itd.! Tylko takie propozycje się realizuje, takie osoby zatrudnia na odpowiednich stanowiskach, bez względu na to, czy i ilu i będących na jakich stanowiskach niekompetentnym osobom się to podoba czy nie!

Ja proponuję skupienie się tylko na jednym: wprowadzeniu racjonalnego systemu społeczno-polityczno-gospodarczego, gdyż oczekiwane zmiany/profity będą wynikać z rozwiązań, możliwych działań w tym ustroju. A m.in.:

Skuteczne rozwiązania:

KONSTRUKTYWNA DYKTATURA/USTRÓJ RACJONALNY

Każdy może przedstawić projekt, i każdy może go podważyć na ogólnodostępnym forum rządowo-ludowym.
Jest coś, co NIGDY nie było (z oczywistych względów – bo od zawsze rządzą, a by przestali, psychopaci i ich pomocnicy debile) stosowane, a mianowicie: konstruktywna dyktatura opierająca się na całościowych, nie podważonych merytorycznie argumentach. A podważyć w niej propozycje może - ale wyłącznie merytorycznie - każdy! – To jest podwójne zabezpieczenie: trzeba całościowo, czyli dogłębnie, a więc rzeczywiście, etycznie, w tym dalekowzrocznie wykazać, udowodnić zasadność propozycji, a dopiero gdy nikt tego merytorycznie nie podważy – to drugie zabezpieczenie, staje się ona decyzją, na podstawie której podejmuje się działania. A więc nie decyduje się w niej kierując się emocjami, nie postępuje egoistycznie, krótkowzrocznie, bezmyślnie, nie decyduje w niej głos większości, kast, np. górniczej, rolniczej, religijnej, grup biznesowych, ludzi zasobnych finansowo, itp., itd.; nie realizuje się w niej utopii!

Jeszcze inaczej:
Na czym polega realizowanie założeń racjonalnego ustroju/co to jest konstruktywna dyktatura (czyli przeciwieństwo obecnej: destrukcyjnej - opierającej się na rządach finansistów, bankierów, fabrykantów, kooperujących z nimi polityków, w tym z pomocą przekupionych, podporządkowanych, opanowanych przez nich mediów; niszczycielskich, pogrążających, wszechstronnych destruktorów).
W skrócie:
- otóż w takim systemie decydują wyłącznie - merytorycznie niepodważone - racjonalne argumenty, które może przedstawić nawet jedna i to dowolna osoba, a nie głosowanie;
- nie wolno szkodzić, niszczyć, degenerować, pogrążać przyrody, środowiska, zasobów, ludzi, w tym przyszłych pokoleń, realizować utopii, a wręcz przeciwnie - wolno dokonywać wyłącznie pozytywnych inwestycji, a więc trzeba postępować, działać JEDYNIE konstruktywnie, czyli osiągać pozytywne cele, w tym, wszechstronnie, doskonalić nasz gatunek, a więc sytuacja na Ziemi ma być, wszechstronnie, coraz lepsza!

Przedstawiam najkrócej, jak to jest merytorycznie możliwe, jak powinny przebiegać profesjonalne, a więc możliwie najkorzystniej, wybory na radnego, posła, senatora, ministra, członka rządu, i na inne funkcje, stanowiska.
Na przykładzie polityków: na stronie głównej portalu Sejmu trzeba zamieścić link do ogólnodostępnego forum, gdzie po zarejestrowaniu się każdy obywatel RP może, po wypełnieniu odpowiedniego formularza, które to informacje będą ogólnodostępne (dzięki czemu każdy może porównać poziom, kompetencje kandydatów), zgłosić swoją kandydaturę.
Kandydaci muszą wykazać się najlepszymi kwalifikacjami (a nie religijnością, jakąkolwiek zasobnością finansową, znajomościami wśród polityków, finansistów, bankierów, fabrykantów, mediów, wyreżyserowanym medialnym wizerunkiem, medialnymi, w tym aktorskimi zdolnościami, zdolnością manipulowania odbiorcami przekazu, wykorzystywaniem niemyślenia, niezrozumienia, nie zapoznawania się z programem, a gdyby nawet, to niezdolność do jego całościowego przemyślenia, przeanalizowania, wywnioskowania, kierowanie się emocjami, wiarą, naśladownictwem, instynktem stadnym - manipulowanej nieodpowiedzialnej/niekompetentnej większości/tzw. wyborców, itp.), przedstawiając na ogólnodostępnym, do tego wyznaczonym forum odpowiednie materiały to wykazujące, dokumentujące, udowadniające.
Po pozytywnej weryfikacji najlepszych ofert, niezależna (nigdy nigdzie nie należeli, nikomu nie podlegają, od nikogo, poza społeczeństwem, nie są zależni finansowo), kompetentna, składająca się z profesjonalistów z odpowiednich dziedzin komisja wyborcza dokonuje imiennie, jawnie, w sposób merytorycznie wykazany, uzasadniony, udokumentowany, udowodniony, przez nikogo merytorycznie niepodważonego wyboru kandydatów na odpowiednie stanowiska. A ich wybór staje się prawomocny po 3. miesiącach, w czasie których można składać, wyłącznie merytorycznie uzasadnione, zastrzeżenia, skargi, kontrpropozycje.
Członkowie komisji ponoszą surowe konsekwencje dokonania nie tylko niewłaściwego, ale nawet nienajlepszego wyboru, w tym utratą stanowiska, osądzeniem za działanie na szkodę państwa (zdradę narodową)!
W czasie kadencji każdy możne - merytorycznie - podważyć kompetencje wybrańców, a w razie stwierdzenia tego zasadności, na podstawie nawet jednego niepodważonego głosu obywatelskiego, trzeba usunąć ze stanowiska osobę nienadającą się do pełnienia tego zadania, czy, gdy ktoś inny ma lepsze predyspozycje.
Członków komisji wyborczej wybierają niezależne, o odpowiednim profilu instytucje, wyższe uczelnie, w tym m.in. psychologiczne, ekonomiczne, polityczne, w tym m.in. w oparciu o testy sprawdzające m.in. niezależność ich umysłów, odpowiednio wysoki intelekt, rodzaj i poziom wiedzy, zdolność do całościowego, a zatem dogłębnie, czyli rzeczywiście, etycznego, czyli także do dalekowzrocznego myślenia, analizowania, wnioskowania, itp.

A zatem:
- naprawdę każdy kompetentny obywatel może zgłosić swoją kandydaturę/wstępnie kandydować,
- nie ma:
- emocjonalnej, absurdalnej tzw. kampanii wyborczej i związanych z nią wydatków,
- drogich, opierających się na emocjach, instynkcie stadnym, wierze, zmanipulowaniu, ogłupieniu, przekupieniu, obstawieniu; podporządkowaniu, opanowaniu mediów, Sejmu; utopijnych pseudowyborów,
- obstawiania stanowisk tzw. swoimi ludźmi,
- z czyjekolwiek strony niekompetencji,
- z czyjekolwiek strony nieodpowiedzialności/bezkarności,
- czekania na zakończenie kadencji, gdy wiadomo, że wybraniec się nie nadaje,
- itp., itd.

ZABEZPIECZENIA
Nie wolno:
- tworzyć organizacji (partii) politycznych (bo ich członkowie zajmują się swoimi interesami, i w ramach tego współpracą z światem biznesu, finansów, zajmują się korumpowaniem, obstawianiem swoim ludźmi, opanowywaniem, podporządkowywaniem struktur państwa, w tym m.in. mediów, banków, przedsiębiorstw, wszystkich szczebli władz, administracji, prokuratur, sądów),
- występować politykom w mediach (czy np. projekty ustaw przygotowuje się, a same ustawy uchwala w studiu telewizyjnym, radiowym... Czy dyskusje przed widzami, słuchaczami, z samego założenia, mogą być szczere... Czy politycy nie mają gdzie dyskutować, pracować... Czy zajmując się występami, angażując w to, programując na to, umysł, poświęcając na to czas, inwencję, energię, tzw. polityk staje się kompetentniejszy (a przecież nim więcej występuje, to masom się zdaje, że tym bardziej jest kompetentny, a nie odwrotnie). Obywatele nie mają mieć odczuć do polityków takich, jak do aktorów, i w związku z tym odpowiednich... wspomnień, sentymentów, oczekiwań)...,
- prowadzić kampanii wyborczej w telewizji, radiu, w msh publicznych (np. z wykorzystaniem tablic tzw. reklamowych)(o wyniku wyborów nie mają decydować: ograniczające się do odbioru tego, co im podsuną media, lenistwo obywateli, ich emocje, rozpoznawalność kandydata, nieracjonalna, za to emocjonalna presja publiczna),
- przeznaczać na to czyichkolwiek, w tym własnych pieniędzy (o wyniku wyborów nie mają decydować pieniądze),
- prowadzić sondaży (o wyniku wyborów nie ma decydować presja większości (w dodatku wynikła, w dodatku z sterowanego instynktu stadnego)).

Za zmilczanie osób wybitnych, za niedopuszczenie do głosu, za jego nie upublicznienie - w przypadku merytorycznych, rzetelnych, całościowo przeanalizowanych, wykazanych/racjonalnych argumentów - odpowiadałoby się jak za zdradę narodową. Publicznym msm do przedstawiania takich argumentów powinno być rządowo-ludowe forum internetowe, gdzie rząd, każda inna osoba przedstawia całościowo wykazane propozycje, a KAŻDY może je - merytorycznie - podważyć.

Za ignorowanie merytorycznych kontrargumentów, za ignorowanie racjonalnych projektów, za szkodliwe działania odpowiadałoby się jak za zdradę narodową.

*Zdrada narodowa = (najczęściej) szubienica.

Kolejnym zabezpieczeniem jest jawny status i jawny nr identyfikacyjny.

Wszyscy ludzie muszą mieć w widocznym msu identyfikatory z numerem identyfikacyjnym (odpowiednik tablic rejestracyjnych w samochodzie) – plakietkę z elektronicznym chipem (umożliwiającym zdalne zeskanowanie m.in. nu identyfikacyjnego). Identyfikatory wyposażone byłyby w wyświetlacz i odbiornik, by zawsze pokazywały aktualny status, by nie trzeba było wymieniać plakietki. Wymusi to bardziej uczciwe i mniej uciążliwe postępowanie (np. będzie można wysyłać do banku danych inf. m.in. o trujących innych nikotynowcach, osobach przymuszających do słuchania radia, jazgotu muzycznego, dźwięków z słuchawek, ciamkania, strzelania gumą do żucia, uciążliwych psiarzach, zaczepiających, napastujących wzrokiem, irytujących, złośliwych, agresywnych, psychopatycznych, debilnych, itp.), oraz ułatwi pracę policji itp. służb (m.in. zwiększy skuteczność ich działania, w tym szybkość identyfikacji, dokonywania zapisu do komputera, znajdywania przestępców, zmniejszy przestępczość, koszty dochodzeń).

Każdy posiadacz identyfikatora posiadałby także kierunkowy (elektroniczny element wysyłający żądanie podania nu identyfikacyjnego i odbierający inf. umieszczony w stalowej, zaślepionej z tyłu rurce), o zasięgu kilkunastu metrów skaner z funkcją zapisu i kierunkowego wysłania zapisanych danych innym osobom – świadkom.

Gdy ktoś ma zakaz zbliżania się do określonej osoby, to w przypadku zbliżenia się na odległość mniejszą niż kilkanaście metrów włączy się dźwiękowa i świetlna alarmowa sygnalizacja u obu osób, z tym że u osoby z zakazem głośna i irytująca, a u tej drugiej cicha i informacyjna, oraz zostanie wysłane do bazy powiadomienie o złamaniu zakazu (skutkiem będzie zakaz wychodzenia z domu przez określonych czas/areszt domowy).

Tylko osoby o statusie: przeciętna pożyteczna, wartościowa potencjałem, ponad przeciętnie pożyteczna, bardzo pożyteczna, wybitna mogą się ubiegać o pełnienie ważnych funkcji, zajmowanie stanowisk publicznych.

Szczegóły znajdują się: www.racjonalnyrzad.pl , a ponieważ, z powodu braku wsparcia, rezygnuję m.in. z tej domeny, to od 04.2015 r. aktualny będzie nowy adres: http://www.wolnyswiat.pl/24.html - konstruktywna - przez nikogo merytorycznie, logicznie, etycznie niepodważona - alternatywa dla realizowania utopii; szkodzenia, niszczenia; destrukcji; pogrążania: RACJONALNY RZĄD.

------------------------------------------------------------
Tak czy inaczej wychodzącym z tymi inicjatywami i chcącym wziąć w tym udział proponuję jeden termin: 01.05.2015 r. o godz. 12.00 pod Sejmem na ul. Wiejskiej w Warszawie. Oraz zadziałanie z marszu/od razu. Tego przeciąganie, odwlekanie niesie z sobą zwiększone ryzyko porażki!

ODNOŚNIE ZGROMADZENIA
Nie traćmy czasu, inwencji, zapału, siły na bezowocne działania!
Jeśli celem tego zebrania jest ukrócenie destrukcji, a nie zamiana jednych destruktorów na innych, to nadajmy temu zgromadzeniu oficjalny i najwyższej rangi charakter poprzez uznanie go, po pozytywnym głosowaniu, zgromadzeniem narodowo-ludowym. Następnie proponuję przeprowadzić wybory na skład reprezentantów zgromadzenia. Po czym przeprowadzić głosowanie o odwołanie rządu, zdelegalizowanie składu Sejmu. Wówczas można przeprowadzić głosowanie o wprowadzeniu racjonalnego systemu społeczno-polityczno-gospodarczego.

Apel do organizatorów i uczestników wszelkich zgromadzeń o charakterze politycznym
Odnośnie:
- bezsensu mechanicznego i werbalnego hałasowania jego uczestników,
- merytoryczności, skuteczności działań.

Ludzie różnią się, a przynajmniej część, od muczącego bydła na pastwisku (a bydło muczy, bo to jest jego mowa. Ludzie potrafią komunikować się w sposób bardziej efektywny)...
Poza tym nikt: ani adresaci, ani nadawcy, ani osoby z otoczenia (np. tam mieszkający) nie odniosą się pozytywnie do jakiegokolwiek hałasowania (w tym m.in. trąbkami, petardami, wrzaskami, okrzykami), i nikomu się to nie spodoba, a więc wszystkich to odstraszy...
M.in. na takie przedsięwzięcia należy przygotować całościowo przemyślane, przeanalizowane, przygotowane, wykazane - przez nikogo merytorycznie, logicznie niepodważone - rozwiązania (a nie np. żebrać, straszyć, szantażować), które należy odpowiednio wcześniej i na końcu także na msu przedstawić do publicznej wiadomości! – to m.in. one mają być atutem.
Jeśli wszystko inne zawiodło - a to jest kolejny argument, to należy podejmować skuteczne, w tym siłowe działania!
Ale najważniejsze są całościowe rozwiązania systemowe (m.in. w demokracji problemy będzie „rozwiązywać się” wiecznie!), które także trzeba, po wyczerpaniu innych możliwości, skutecznie, a więc siłowo wprowadzić!

A więc: cisza, spokój, kultura, powaga, merytoryczność, kompetentność, odpowiedzialność, skuteczność!!
------------------------------------------------------------------------------------
Całość przygotował Piotr Kołodyński - inicjator-autor-redaktor: Wolnyswiat.pl / racjonalny rząd
Ostatnio zmieniony ndz sie 30, 2015 3:27 pm przez admin, łącznie zmieniany 5 razy.

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » sob sty 31, 2015 4:54 pm

PODSTAWY ETYCZNE, PRAWNE, W TYM W IMIĘ PRAWA NATURALNEGO, DO DZIAŁAŃ USTROJOTWÓRCZYCH PRZEZ NARÓD I GŁÓWNE ROZWIĄZANIA/PODSTAWY PRAWNO-SYSTEMOWE SYSTEMU RACJONALNEGO [Aktualizacja: 09.2013 r.]

Zgromadzenie Narodowo-Ludowe jest najwyższą formą decyzyjną Narodu w jego państwie[/b], o ile jest ono uzasadnione złą sytuacją Narodu, Państwa, bądź realną możliwością znaczącego polepszenia sytuacji, bez względu na stan dotychczasowy, i przedstawione cele, podjęte decyzje podczas Zgromadzenia Narodowo-Ludowego są niepodważalnie pozytywne i zasadne!

Wykluczam możliwość stworzenia doskonałych ludzi, doskonałego prawa, rozwiązania wszystkich problemów! Stwierdzam, że rodzeni, kształtowani ludzie są coraz, pod każdym względem, gorsi/ma mse degeneracja naszego gatunku, że dotychczasowe prawo sprzyja tworzeniu, zwiększaniu, a nie rozwiązywaniu, zapobieganiu problemom, w efekcie czego ich ilość i skala rośnie!!!
Przedstawiłem rozwiązania, w oparciu o które można ten trend odwrócić.

Jeżeli ktoś czyni źle, i jest to zgodne z prawem, to oznacza, że to prawo jest wadliwe, bo umożliwia szkodzenie, więc należy je traktować za nieobowiązujące!
Nadrzędnym Prawem jest dbanie o dobro Państwa, Narodu, a unormowania prawne są podrzędne wobec tego pierwszego, i w razie istnienia konfliktu między nimi, unormowania prawne nie mogą być w takich sytuacjach przestrzegane i wymagają zmiany, i cały czas zawsze priorytetem jest Nadrzędne Prawo!

Ci, którzy tworzą, wykorzystują wadliwe prawo (w tym ustrój, system), które umożliwia rządzenie osobnikom niekompetentnym, szkodliwym, destrukcyjnym; wspierają osobniki niekompetentne, szkodliwe, destrukcyjne; realizują utopie, zajmują się destrukcją, nie reagują na tego wykazy, nie wspierają osób konstruktywnych, ich inicjatyw; działają na szkodę Państwa, Narodu popełniają przestępstwa - dopuszczają się zdrad narodowych!

Dbanie o jak największą jakość, w tym naszego, gatunków, i o jak najlepsze, w tym z biologicznego punku widzenia, warunki życia, w tym kolejnych pokoleń, jest najwyższym prawem!

Ustroje, w których do władzy dochodzą psychopaci, debile, w których realizuje się utopie, destrukcję, zasługują jedynie na wieczną delegalizację (czy już dotarło, kim są zwolennicy takich systemów...)!

Trybun ludowy, tribunus plebis, w starożytnym Rzymie obrońca plebsu, urząd utworzony w 494 p.n.e. po secesji plebejuszy na Świętą Górę. Trybunem ludowym mógł zostać jedynie plebejusz. Patrycjusz, chcąc zdobyć to stanowisko, musiał przejść do stanu plebejskiego (Publiusz Klodiusz Pulcher).
Trybun ludowy miał prawo zwoływania zgromadzenia ludowego (comitia tributa), sprawował sądownictwo w sprawach politycznych w mieście, mógł zawiesić każdy akt senatu czy urzędnika zwyczajnego (nie wyłączając konsula), gdy uznał go za szkodliwy dla plebsu. Osoba trybuna ludowego była nietykalna. Winny naruszenia tej nietykalności tracił wszystkie prawa i mógł zostać bezkarnie zabity. Trybunów ludowych było początkowo 2, potem 5 i 10.

Trybunat ludowy – urząd w republice rzymskiej utworzony w 494 roku p.n.e.[1], którego podstawowym zadaniem była ochrona interesów obywateli, a zwłaszcza plebejuszy przed arbitrażem patrycjuszy w senacie.
Trybuni ludowi (tribuni plebis), których na początku było dwóch lub czterech (dla każdej z 4 tribus urbanae), a od 457 r. p.n.e. dziesięciu, wybierani byli przez concilia plebis; mieli oni dość szerokie uprawnienia m.in. poprzez ingerencję w czynności wszystkich urzędników oprócz dyktatora i cenzorów. Mogli zwoływać comitia tributa i przeprowadzać na nich uchwały. Z czasem uzyskali prawo stosowania sprzeciwu (intercessio) na zgromadzeniu ludowym (concilium plebis) przeciw wnioskom senatu, jeśli uznali je za szkodliwe dla obywateli. Po zawetowaniu uchwały senatu, mającej moc uchwały obowiązującej (senatus consulltum), zmieniała ona kwalifikację na uchwałę opiniodawczą (senatus auctoritas). Zakres władzy trybunów ludowych stopniowo się zwiększał, szczególnie w późniejszym okresie republiki po intensywnych walkach stanowych plebejuszy z patrycjuszami. Ewoluowały ich uprawnienia wobec senatu: od prawa przysłuchiwania się jego obradom, poprzez prawo do przemawiania (referendi), aż do prawa jego zwoływania (ius agendi cum patribus). U schyłku republiki trybunowie ludowi w zasadzie nie byli już opozycją wobec nobilitas, ale wręcz ich narzędziem w rządach, a byli trybunowie (na mocy lex Atinia) wchodzili nawet w skład senatu. Osoba trybuna ludowego, w okresie jego rocznej kadencji, była święta i nietykalna (sacrosanctus), a naruszający ten przywilej stawał się przeklęty (sacer) i można go było bezkarnie zabić.

Deklaracja niepodległości Stanów Zjednoczonych, 1776 r.: jeżeli kiedykolwiek jakakolwiek forma rządu uniemożliwiałaby osiągnięcie tych [pozytywnych] celów, to naród ma prawo taki rząd zmienić lub obalić i powołać nowy, którego podwalinami będą takie zasady i taka organizacja władzy, jakie wydadzą się narodowi najbardziej sprzyjające dla ich szczęścia i bezpieczeństwa. Roztropność, rzecz jasna, będzie dyktowała, że rządu trwałego nie należy zmieniać dla przyczyn błahych i przemijających; Doświadczenie zaś wykazało też, że ludzie wolą raczej ścierpieć wszelkie zło, które jest do zniesienia, aniżeli prostować swoje ścieżki przez unicestwienie form, do których są przyzwyczajeni.

Sejm.gov.pl (strona główna): [Konstytucja 3-go Maja, uchwalona w 1791 r.] „Wszelka władza społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu”.

Kancelaria Sejmu Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej RZECZPOSPOLITA
Art. 1. Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.
Art. 4. 1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

Bo to jest nasz nadrzędny interes, nasza nadrzędna wola, nasze nadrzędne prawo, nasz kraj, nasza ojczyzna, nasze państwo! Więc my o wszystkim decydujemy!

NIEZMIENIALNE/WIECZNE/PODSTAWOWE PRAWO
Prawa, przywileje, w tym dostęp do zasobów zależą wyłącznie od potencjału, wkładu w wspólne dobro, więc gdy są one negatywne, to taki osobnik nie ma żadnych praw, przywilejów, a zatem i dostępu do zasobów!

PRAWO UNIWERSALNE/NADRZĘDNE (PUN) - OBOWIĄZUJĄCE ZAWSZE, WSZYSTKICH I WSZĘDZIE
Wszystko, a więc stan jednostek, sytuacja społeczeństw, stan środowiska, przyrody, zasobów/Natury musi być w coraz lepszym stanie. A więc unormowania prawne, zachowanie, postępowanie, działania muszą być uzasadnione wyłącznie logicznie, dogłębnie, a więc rzeczywiście, etycznie, a więc i dalekowzrocznie, czyli jednocześnie odpowiedzialnie. Czyli nie wolno kierować się emocjami, naśladownictwem, instynktem stadnym, głosem większości, utopijnymi, w tym religijnymi dogmatami/wymysłami, ryzykować, narażać bez najwyższej konieczności i w stopniu absolutnie zasadnie niezbędnym A więc nie wolno dopuszczać do rozmnażania się ludzi o niekorzystnym, szkodliwym potencjale, do przerostu populacji, szkodzić, niszczyć, wypaczać, demoralizować, wynaturzać, zaśmiecać, zatruwać umysły, uszkadzać psychik; szkodzić zdrowiu; przyczyniać się do uszkadzania, niekorzystnych zmian w genach; obniżać potencjały; degenerować; pogrążać.

Każdy, kto łamie którąkolwiek część Prawa Uniwersalnego/Nadrzędnego (PUN) jest wyjęty z pod wszelkiego prawa, czyli także bez względu na zajmowane stanowisko, posiadanie immunitetu, unormowania międzynarodowe itp., i każdy ma nie tylko prawo, ale i obowiązek podjąć wszelkie współmierne, efektywne - skuteczne - działania, celem zakończenia łamania PUN, a inni są zobowiązani do udzielenia w tym celu wszelkiego potrzebnego wsparcia, pomocy. Za wskazanie łamiącego prawo PUN, za doprowadzenie do zakończenia łamania tego Prawa, udzielenie w tym celu wsparcia, pomocy należy się wysoka nagroda i honory. Łamanie prawa PUN jest, odpowiednio, zbrodnią przeciwko przyrodzie, ludzkości/Naturze i podlega jak najsurowszemu osądzeniu przez odpowiedni organ prawny.

PRAWO NADRZĘDNE – jest to prawo ponad wszystkie inne, które w razie potrzeby podporządkowuje się, w dalszym etapie, temu PIERWSZEMU!; jest to kierowanie się Najwyższe Dobrem; działanie dogłębnie, a więc rzeczywiście, etyczne, dalekowzroczne, mające na celu RZECZYWISTE dobro WARTOŚCIOWYCH, a więc z punku widzenia NORMALNEGO społeczeństwa, biorąc pod uwagę stan środowiska, zasobów, możliwości ekosystemów, ISTNIEŃ, w tym naszych potomków; a więc jest to dbanie o jak najwyższą jakość m.in. naszego gatunku, o środowisko, o zasoby, o przyrodę.

GŁOS NADRZĘDNY – jest to głos osoby wybitnej, a więc dogłębnie, czyli rzeczywiście, etycznej, dalekowzrocznej, podejmującej decyzje po całościowej analizie, takim wnioskowaniu. Taki głos można podważyć wyłącznie merytorycznie!
--------------------------------------------------------------------------------------
Całość przygotował Piotr Kołodyński - inicjator-autor-redaktor: Wolnyswiat.pl / racjonalny rząd

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » wt lut 10, 2015 11:10 pm

DO KONSTRUKTYWISTÓW: odnośnie waszego merytorycznego przekazu, pozytywnych propozycji, waszej odpowiedzialności, itp.
Otóż przeogromna większość odbiorców takiego przekazu całkowicie inaczej go odbiera, niż się spodziewacie, całkowicie inaczej się do niego odnosi, na niego reaguje, niż tego oczekujecie. Tylko drobny ułamek ludzi ma bliskie waszemu oczekiwaniu zrozumienie, podejście. Bo reszta odbiera przekaz tylko emocjonalnie, tylko w odniesieniu bezpośrednio do siebie, ma egoistyczne, krótkowzroczne podejście, i nim coś bardziej merytorycznie, odpowiedzialnie, w tym dalekowzrocznie przedstawiacie, proponujecie, tym bardziej jest to dla nich niezrozumiałe, obce, antypatyczne, anormalne itp. z tego skutkami, konsekwencjami, w tym temu sprzeciwem z ich strony.

Co zostanie przez nich zrozumiane, kiedy zyskacie poparcie ze strony takich osobników:
Zajmujący się tzw. dobroczynnością, tzn. przedłużaniem psychicznych, fizycznych męczarni, cierpień dla osób psychicznie, fizycznie upośledzonych, schorowanych, zniedołężniałych, i osób z ich otoczenia, także nic nie obchodzi, byle tylko były z tego pieniądze w postaci darowizn, zasiłków celowych, opiekuńczych, chorobowych, rent, emerytur... I żeby nikt nie truł o tym, że ludzie zdrowi, w tym dzieci żyją w biedzie, głodują, zapadają po jakimś czasie z tego powodu na choroby, nie mają za co się leczyć, mają długi, tracą mieszkania, nie decydują się na posiadanie potomstwa, popełniają z przyczyn ekonomicznych samobójstwa, itp., itd...
(www.o2.pl / www.sfora.pl | 18.07.2015 r.
Pochodzący ze Śremu w woj. wielkopolskim dwuletni Kajtek cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Pieniądze są potrzebne na jego leczenie w USA. TVP Info podaje, że widzowie stacji przekazali już na rzecz chłopca 7,5 mln zł...)

www.o2.pl / www.sfora.pl | 19.09.2015 r.
Rekordowe odszkodowanie dla 5-letniego Wojtusia. Szpital będzie płacił rentę
Ponad milion złotych odszkodowania dla małego Wojtka, do tego odsetki i miesięczna renta w wysokości 6 tys. zł. Tyle będzie musiał zapłacić szpital w Płońsku (woj. mazowieckie) po tym jak przegrał trwającą od kilku lat sądową batalię. Łącznie to niemal 2 mln zł.
Komornik już zajął pieniądze na koncie szpitala. To poważnie zachwiało jego finansami. Placówce z pomocą przyszło jednak starostwo, które nadzoruje jego pracę. Radni powiatu zdecydowali o poręczeniu 1 mln 200 tys. zł pożyczki. Gdyby tego nie zrobili szpital straciłby płynność finansową, a pracownicy najprawdopodobniej nie dostaliby pensji.
Wojtek urodził się 5 lat temu, jest niepełnospraw­ny i wymaga nieustannej opieki. Podczas porodu otrzymał 0 pkt. w 10-stopniowej skali Apgar. Zanim dziecko przyszło na świat jego matka w krótkim czasie kilka razy trafiała do płońskiego szpitala i kilka razy była z niego wypisywana - mimo że jak się okazało miała m.in. tzw. zatrucie ciążowe. W domu dostała krwotoku, dopiero po tym zdarzeniu zdecydowano wykonać cesarskie cięcie.
To nie koniec kłopotów płońskiego szpitala. W sądzie toczy się inna sprawa także związana z porodem z 2010 roku. Jeśli i tym razem placówka przegra to musi liczyć się z kolejnym ogromnym odszkodowaniem.)


Urzędnicy zechcą się dowiedzieć, że nie tylko zachowają swoje msa tzw. pracy, ale także, że otrzymają podwyżki…
Ich także nie interesują tego skutki, konsekwencje, w tym biurokracji, w tym tego wpływ na działalność gospodarczą, wydatki, długi, na gospodarkę...

Posłowie chcą mieć pewność, że nikt nic nie zrobi, co mogłoby oderwać ich od koryta, oraz regularnego podnoszenia poziomu jego zawartości...
W ogóle ich nie interesuje czym się zajmują, co realizują, jakie są tego skutki, konsekwencje...

Górnicy zechcą usłyszeć, że zostaną uruchomione nowe kopalnie, oraz że będą dostawać, oprócz tzw. trzynastek, czternastek, jeszcze piętnastki (takie dodatkowe pensje)...
Zupełnie ich nie obchodzi, że węgiel jest niezbędnym surowcem w przemyśle, w medycynie, a jego zasoby nie są nieskończone, nie obchodzą ich skutki tąpnięć, a m.in. to, że z tego powodu setki budynków uległo uszkodzeniu, zniszczeniu, i to samo czeka jeszcze tysiące budynków, tak samo skutki obniżania poziomu wód gruntowych, w tym, że z tego powodu wysychają lasy, że nie da się tego procederu ciągnąć w nieskończoność również z powodu braku jego sensu pod względem energetycznym, gdyż wydobywanie węgla zbyt dużej głębokości pochłania więcej energii niż zawiera wydobyty węgiel, który trzeba jeszcze przetworzyć i przetransportować, nie przejmują także b. niską sprawnością spalania węgla, do tego dochodzą jeszcze związane z górnictwem liczone w miliardach oszustwa, wyłudzenia, przekręty itp., nie interesuje też, że również oni także wdychają powstającą po spalaniu węgla truciznę; słuchanie o skażeniach, zagładzie przyrody, śmierci, chorobach z tego powodu; dopłatach, kosztach (szacuje się, że tzw. zewnętrzne koszty spalania węgla są kilkanaście razy większe od ceny energii z źródeł odnawialnych); wydatkach/długach, że dotacje na świecie do górnictwa na cele energetyczne wynoszą (wg Międzynarodowej Agencji Energii) równowartość 400 mld dolarów rocznie, itp., itd...

Hodowcy, rolnicy oczekują, że rządzący na pniu będą od nich wszystko, co wyhodują, wyprodukują skupować, oczywiście zabierając pieniądze w postaci podatków konsumentom i zaciągając jeszcze pożyczki, gdzie po odpowiednim czasie same odsetki od tych podwyżek będą wyższe od pożyczonych kwot, i opłacając swojaków z biurokracji plus prowizja także dla siebie...

Korzystający z spalinowych pojazdów oczekują, że paliwo będzie tanie, czyli będzie jeszcze szybciej spalane, co w sposób oczywisty, nieunikniony wymusi wzrost ceny paliwa, gdyż złoża ropy zaczynają być wyczerpywane. Ich także nie obchodzi, że przyczyniają się do skażeń, w tym na etapie wydobywania, transportu, przetwarzania ropy, że trują, w tym także sami wdychają spaliny powstałe z spalania paliwa, nie obchodzi ich zagłada przyrody, śmierć, choroby z tego powodu; dopłaty, koszty; wydatki/długi, że ropa jest niezbędnym surowcem w przemyśle, medycynie, itp., itd...

Niemal wszystkich pozostałych także nic nie obchodzi – oni chcą wykonywać dowolnie zbędną, szkodliwą tzw. pracę, do niej dotacji, dopłat; ponoszenia tego kosztów; wydatków, pożyczek/długów, by rabowano, przerabiano na „szybkie śmieci” surowce, bo nim się więcej produkuje, to tym lepiej..., skażać; truć podczas produkcji, by te gromadzone śmieci tysiące lat skażały środowisko; truły, itp., itd...

Renciści i emeryci chcą zapewnienia, że - bez względu na to, jak traktowali swoje zdrowie, czym się zajmowali, kogo wybrali, na co rządzącym pozwolili, jaka jest ekonomiczna, gospodarcza, ekologiczna, polityczna, geopolityczna sytuacja, jaki sobie, swoim dzieciom, wnukom, prawnukom los zgotowali - będą otrzymywać podwyżki rent i emerytur...

Itp., itd...


Nieomal nikt nie chce słuchać, że przy zachowaniu odpowiedniej wielkości populacji ludzkiej (przypuszczalnie w okolicach 300 mln ludzi) Natura, w tym przyroda jest wstanie zaspokoić niemal wszystkie nasze potrzeby, w tym energetyczne, w sposób odnawialny! Że dzięki temu zmalałaby ilość i skala problemów o 90 procent!

Tego także prawie nikt nie zrozumie:
Trochę danych w skrócie:
Światowa Org. Zdrowia (WHO) oraz Bank Światowy podają, iż rocznie w wypadkach samochodowych ginie na świecie ponad 1,2 mln osób, a ok. 50 mln odnosi obrażenia!!
W Polsce ok. 1 os. na 70 (łącznie ok. 700 000) jest zakażona wirusem HCV powodującym zapalenie wątroby typu C (potocznie żółtaczkę)(1 gram zakażonej wydzieliny wystarczy do zakażenia 1 mln ludzi! – To nie pomyłka), a ok. 1 os. na 1 000 HIV – ze stałą tendencją wzrostową zakażeń w obydwu wypadkach!! Prawie 80% zakażeń wirusem HCV (powodującym WZW typu C) prowadzi do przewlekłej choroby wątroby, zakażenie wirusem HBV (wywołującym WZW typu B) jest przyczyną ok. 80% przypadków raka wątroby!!
www.o2.pl / www.sfora.pl | 24.11.2009 14:34 RAPORT, UNAIDS, WHO: Pod koniec 2008 roku z HIV/AIDS żyło na całym świecie 33,4 mln ludzi. Dwa miliony osób zmarło w ubiegłym roku na AIDS. 2,7 mln osób się zaraziło. Codziennie zaraża się tym wirusem 7400 osób, w tym 1200 dzieci.
Każdego roku miliony ludzi, losowo, umiera z głodu (40 milionów)!!
Z powodu wojen kilka-kilkaset tys.!! http://wsiz.rzeszow.pl/kadra/mfutyra/Do ... %84ski.pdf
Wg szacunkowych danych w 14 500 wojnach w historii ostatnich 5000 lat zginęło łącznie ponad 3,6 mld ludzi. Po II wojnie światowej do zakończenia zimnej wojny toczyło się na świecie 150-450 wojen (w zależności od zastosowanych kryteriów), w których zginęło 12-35 mln ludzi. Nadal może się powiększać liczba ofiar, nawet już zakończonych wojen, bowiem niektóre skutki, środki przemocy działają z opóźnieniem, jak np. nędza, wybuchy min.
Skażenia środowiska, a m.in. zanieczyszczenie powietrza powoduje śmierć dwóch milionów osób rocznie, a z powodu zatrucia zanieczyszczoną wodą umiera jeszcze kilka mln ludzi rocznie!!
Degeneracja: Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że 15 proc. ludzi na Ziemi jest w jakimś stopniu upośledzona - donosi france24.com. Wśród nich jest aż 200 mln w ciężkim stanie. Niepełnosprawnych szybko przybywa!!
Choroby: 480 mln ludzi zmarło na raka w ubiegłym wieku! Rak wybija Polaków. 1,28 miliona ludzi w Europie umrze w tym roku na raka - prognozuje zespół włoskich naukowców. W samej Polsce będzie to 54,6 tys. mężczyzn i 44,4 tys. kobiet. Za dwa lata rak będzie zabijał więcej ludzi niż choroby serca. W ciągu najbliższych dziesięciu, dwudziestu lat co trzeci z nas zachoruje na nowotwór!! Łącznie choroby są przyczyną śmierci co najmniej kilkunastu mln ludzi rocznie!!
Z powodu trucia się nikotyną umiera 5 mln!! 600 tysięcy ludzi na świecie umiera w wyniku następstw wdychania dymu tytoniowego - wynika z pierwszego globalnego raportu na ten temat!!
A z powodu trucia się alkoholem kolejne miliony!!
Narkotykami zabijają się następne miliony!!
Kolejne miliony są, bezpośrednio, pośrednio, uczone przez degeneratów nikotynizmu, alkoholizmu, narkomanii, lekomanii, trucia się środkami na porost mięśni, szkodliwego odżywiania!!

Ja proponuję by, bezboleśnie, umierali ci, których pozbycie się przyniesie same korzyści, czyli ich istnienie przynosi same szkody.
PS1
Dlaczego jak najszybciej oddziela się i wyrzuca zgniłe owoce, warzywa od reszty...

PS2
Kim są osobniki, które w obliczu faktu ciągłego ubywania zasobów, w dodatku coraz szybciej, coraz większego ich skażania, że ludzi mimo to przybywa, itp., itd., domagają się zwiększania produkcji, zwiększania wielkości naszej populacji, a osoby temu przeciwne nazywają ludźmi nienormalnymi, złymi i ich ratunkowym propozycjom są przeciwni... Jak to się skończy, jeśli dalej będziemy podporządkowywać się tym pierwszym...

Itp., itd.


Co m.in. trzeba robić, by było coraz lepiej, normalniej.
Tzw. masy, jako ogół, nie są od podejmowania, tylko od wykonywania decyzji!
Psychopaci i debile mają być nie na samej górze, rządzić, tylko na samym dole w hierarchii społecznej.
Konstruktywiści muszą być na czele w hierarchii społecznej, w tym być finansowo sowicie nagradzani, w tym, by takich osób przybywało (a nie na marginesie społeczeństwa, żyć w biedzie, w tym by bano się brać z nich przykład...)!
Kompetentni rządzący nie są od spełniania zachcianek mas, tylko od podejmowania odpowiedzialnych decyzji, w tym w interesie mas!


Więc jak dokonać pozytywnych zmian, wprowadzić normalność.
By to osiągnąć, to najpierw trzeba zdobyć władzę.
By zdobyć władzę i wprowadzić racjonalny system/normalność, to trzeba wziąć przykład z katolickiej organizacji religijnej, w tym z zastosowania tzw. świętej inkwizycji, z islamskiej organizacji religijnej, z Stalina, z Hitlera, itp. Z tym, że oni m.in. w oparciu o propagandę, kłamstwa, pranie mózgów, drastyczną, bezwzględną przemoc itp. wprowadzili destrukcyjny system, a tym razem chodzi o konstruktywne rozwiązanie.
Można spróbować ograniczyć się do jakiejś formy odsunięcia od rządzenia destruktorów, by w ich mse umieścić odpowiednich ludzi.
Ostatnio zmieniony wt wrz 22, 2015 9:18 pm przez admin, łącznie zmieniany 6 razy.

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » ndz mar 08, 2015 9:40 pm

EKWILIBRYSTYKA MANIPULACJI Z NAJJAŚNIEJSZYM IMPERATOREM I DZIADKIEM REZUNEM W TLE
https://wzzw.wordpress.com/2010/08/15/e ... nem-w-tle/ | 15 Sierpień 2010

Komorowski doszedł do władzy w wyniku fałszerstwa wyborczego
http://nichcik.neon24.pl/post/119991,ko ... wyborczego | 08.03.2015

Kim jest Bronisław Komorowski?
https://www.youtube.com/watch?v=jePdMZDhpx4

Wojciech Sumliński o Komorowskim i WSI
https://www.youtube.com/watch?v=BztMSCFPexQ

Kilkuset morderców rządzi Polską - wywiad z W. Sumlińskim w NY
https://www.youtube.com/watch?v=zWhVc7YO4Jg

Wybory Prezydenckie - Parada Kłamców i Blagierów
http://ryszard.opara.neon24.pl/post/118 ... -blagierow | 07.02.2015
[Jego poprzednia kampania wyborcza w 2010 r., w imię równości, sprawiedliwości, równych szans, obiektywności, kompetentności, dobra Polski, Narodu Polskiego, kosztowała 15 mln zł... Teraz także chce tyle otrzymać naszych pieniędzy... A potem będzie prawił o prawie, sprawiedliwości, uczciwości, że demokracja jest najsprawiedliwszym, najlepszym rozwiązaniem, itp., itd... A zajmować będzie, jak do tej pory, własnymi, partyjnymi, mocodawców interesami...
Proszę mi dać 10% tej sumy, a będę kandydować na prezydenta i b. szybko - merytorycznie - wymiotę całą niekompetentną, prodestrukcyjną „konkurencję”! A jako prezydent będę zajmować się wyłącznie konstruktywizmem (...)!
PS
Co do osób, które siebie uważają za politycznych wybawców, tzw. ideowców, tzn. przyświeca im jakaś, w domniemaniu, wzniosła idea i nic więcej nie mają do zaoferowania... Otóż w skutkach taka kompetencja niczym nie rożni się od działalności zdeklarowanych, oczywiście nie oficjalnie, a nawet nieświadomych tego stanu rzeczy destruktorów!
Trzeba całościowo znać, rozumieć przyczyny, ich skutki i tego konsekwencje, a to nie wszystko, bo jeszcze trzeba mieć całościowo przemyślane, przeanalizowane, dogłębnie, a więc rzeczywiście, etycznie, w tym dalekowzrocznie wykazane, a więc jednocześnie odpowiedzialne rozwiązania! - red.]


http://portalwiedzy.onet.pl/84138,,,,we ... haslo.html
Weto Prezydenta RP
Weto Prezydenta RP, kompetencja Prezydenta RP do sprzeciwu wobec ustawy uchwalonej przez sejm. Zgodnie z Konstytucją RP prezydent podpisuje i zarządza ogłoszenie ustawy w Dzienniku Ustaw RP. Może jednak, kierując się ważnym interesem państwa i dbałością o jakość stanowionego prawa, odmówić podpisania ustawy.

Odmowa taka ma charakter weta zawieszającego, ponieważ sejm może powtórnie uchwalić ustawę większością 3/5 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. W tym wypadku prezydent musi w ciągu 7 dni podpisać ustawę i zarządzić jej ogłoszenie w Dzienniku Ustaw RP. Skuteczność sprzeciwu prezydenta jest więc uzależniona od układu sił w Sejmie.

Inną formą wstrzymania procesu legislacji przez prezydenta jest skierowanie nie podpisanego jeszcze projektu ustawy do Trybunału Konstytucyjnego w celu rozpatrzenia zgodności przepisów tego aktu prawnego z konstytucją. Jeśli jednak Trybunał konstytucyjny orzeknie, że ustawa jest zgodna z konstytucją, prezydent nie może już zgłosić do niej swego weta, musi ją podpisać i skierować do publicznego ogłoszenia.
___
Encyklopedia WIEM została opracowana na podstawie Popularnej Encyklopedii Powszechnej Wydawnictwa Fogra http://www.fogra.com.pl/


http://wyborcza.pl/1,91446,17362959,Pre ... weta_.html / PAP | 05.02.2015 13:14
Prezydent Bronisław Komorowski od zaprzysiężenia podpisał niemal 840 ustaw [Niemal wszystko co o podsunęli... - red.], zawetował cztery, a 9 skierował do TK. Skierował do parlamentu 23 inicjatywy ustawodawcze.

Prawdziwa relacja z wizyty Bronisława Komorowskiego w Białymstoku. Tego nie zobaczysz w TV
https://www.youtube.com/watch?v=7W-x9v38MHk


PiS oskarża:
Syn Komorowskiego zamieszany w dużą aferę!
http://www.fakt.pl/polityka/pis-pyta-co ... 32733.html | 20.03.2015
Chodzi o wyciągnięcie prawie 3 mld zł z rezerwy przeznaczonej na utrzymanie banków przez placówkę SKOK z Wołomina.

Z konsorcjum, które kupiło grunty, wyodrębniono spółkę celową „Med Investments”, w której niezwykle dobrze płatną posadę zajął syn Bronisława Komorowskiego, Tadeusz – powiedział podczas posiedzenia Bartosz Kownacki z PiS.




http://wpolityce.pl/polityka/237822-sil ... -ludzi-wsi | 19.03.2015 r.
[Fragmenty]
KTO TWORZYŁ PARASOL OCHRONNY NAD PRZESTĘPSTWAMI LUDZI WSI?
Kownacki wskazał, że modus operandi Fundacji Pro Civili oraz SKOKu Wołomin jest tożsamy. Oba podmioty działały na tej samej zasadzie, we wszystko zaangażowani byli również ci sami ludzie, związani z WSI.

Celem Fundacji Pro Civili było wyłudzanie pieniędzy, zaś grupą dowodzili ludzie WSI.

Łącznie wyłudzono 400 mln złotych, które trafiły na Cypr. Sąd zajął się tym w 2004 roku.

Dodał, że Fundacja zajmowała się m.in. wystawianiem fałszywych faktur i innych dokumentów, które potem stanowiły podstawę do wyłudzanie kredytów z banków. Poseł przypomniał, że wszystko działo się za czasów, gdy szefem MON, a więc i nadzorującym WSI, był Bronisław Komorowski.

Okazuje się, że współpracowała ona również z mafią pruszkowską, co spowodowało, że ludzie Piotra P. stali się obiektem działań służb i policji. Jednak gdy mafia została rozbita, policja została zmuszona, by nie interesować się działaniami P. i jego ludźmi.

Gdy Bronisław Komorowski objął funkcję szefa MON, WSI zakazało policji działania wobec Piotra P. W piśmie potwierdzono fałszywie, że P. zajmują się WSI i UOP. To jednak nie była prawda. Dzięki interwencji MON P. pozostał na wolności choć mafia pruszkowska została zlikwidowana

Wskazał, że dzięki tej interwencji MON Piotr P. mógł prowadzić swoją działalność dalej.

W sumie Pro Civili wyłudziła z WAT, banków itd. 400 mln złotych. Bankowcy uzyskiwali fałszywe dowody pozwalające do wypłaty. Pieniądze lądowały potem na Cyprze, gdzie ambasadorem był w tym czasie Tomasz Lis, były podwładny Komorowskiego. To działo się przez lata. Śledztwo w tej sprawie ruszyło dopiero, gdy banki zwróciły się do sądu w tej sprawie. Dlaczego postępowanie karne musiało trwać 20 lat od początku działania Fundacji Civili?

I dodał, że podobny był sposób działania założonego znacznie później SKOKu Wołomin. Zespół wskazuje, że państwo pozwoliło na takie samo przestępcze działanie, choć sprawa Fundacji Pro Civili oraz ludzie z nim związani zostali opisani w raporcie z likwidacji WSI.

Kownacki wskazał, że w tej sprawie aktywni byli ci sami ludzie, którzy kierowali Fundacją Pro Civili. SKOK Wołomin służył również do wyłudzania pieniędzy, które były potem wykorzystywane m.in. w zaskakujących inwestycjach.

SKOK Wołomin udzielał pożyczek ludziom bezdomnym, na podstawie fałszywych dokumentów. Pieniądze służyły do kupowania innych spółek, np. jednego z browarów, we władzach których zasiadały potem dzieci członków grupy Piotra P.

Co ciekawe, pieniądze pożyczane ze SKOKów, podobnie jak w przypadku Fundacji Pro Civili trafiały na Cypr.

Przez lata odpowiednie instytucje państwowe były informowane o nieprawidłowościach w SKOK Wołomin. Jednak nie zrobiono nic, by te proceder ukrócić

Dodał, że w tym czasie wszystkie instytucje państwa powinny mieć świadomość czym zajmuje się Piotr P.

Tu również mieliśmy fałszywe dokumenty, słupy, wyłudzanie kredytów. Mimo informacji na ten temat instytucje państwowe milczą

W czasie posiedzenia zespołu wskazano, że w sprawie SKOK Wołomin alarmowała m.in. Kasa Krajowa SKOK, jednak KNF nie zrobiła nic w tej sprawie. Zdaniem Kownackiego wystarczyło proste działanie operacyjne, by zauważyć, że w SKOKu Wołomin dzieje się coś niedobrego. Wystarczyło posadzić funkcjonariusza przez SKOKiem Wołomin, by wiadomo było, że coś się dzieje nie tak. Przychodziły tam osoby bezdomne, biedne i otrzymywały wielkie, ogromne kredyty. Do placówki przychodzono nocami. I to działo się niemal hurtowo. To wystarczyło, by policja działała.

W czasie posiedzenia próbowano odpowiedzieć na pytanie, dlaczego państwo źle działało w tej sprawie. Omawiano w tym kontekście powiązania między SKOKiem Wołomin a światem polityki. W czasie prezentacji pokazano zdjęcia władz SKOKu Wołomin z Bronisławem Komorowskim, Lechem Wałęsą, a także posłem Dariuszem Rosatim. Poseł Kownacki wskazał, że gdy politycy spotykali się z P. już wiadomo było, czym zajmuje się ten człowiek.

Dopiero potem jednak rozpoczęła się największa kampania SKOK Wołomin. Ruszyła kampania reklamowa.

Bartosz Kownacki przypomniał, że w tym samym czasie przez Sejm przetaczała się nagonka na likwidatorów WSI, w szczególności Antoniego Macierewicza. W czasie tej kampanii, w którą włączały się również służby specjalne, przekonywano Polaków, że raport z weryfikacji WSI jest niewiarygodny.

Tymczasem dzięki wiadomościom z raportu WSI można było zabezpieczyć interesy klientów SKOK Wołomin. Jednak politycy zajmowali się atakowaniem opozycji

Zdaniem władz Warszawy stolica straciła na kontrakcie ze spółką 120 mln złotych, ale inne firmy straciły 1 miliard złotych.

Widząc, na co przyzwolenie miał Piotr P. nie sposób uniknąć było pytania, jak wysoko ustawiony jest parasol ochronny nad ludźmi związanymi ze SKOKiem Wołomin. Zespół przekazał informacje wskazujące, że bardzo wysoko…

Na posiedzeniu informowano o pojawieniu się wiadomości, iż Piotr P. był „częstym gościem w Pałacu Prezydenckim”, że miał mieć tam wysoki status i pozycję. P. ponoć nie przechodził kontroli, zaś jego wejścia nie zawsze miały być odznaczane w księdze wejść i wyjść. O tej sprawie mówił zaproszony gość, Jacek Kurski.

Sprawa dotyczy tego, że SKOKi zostały użyte w kampanii wyborczej przez część PO, związaną z Bronisławem Komorowskim Według informacji, jakie do mnie dotarły, okazało się, że dwa główne jądra tej afery SKOK Wołomin i SKOK Kopernik są związane z ludźmi PO lub WSI. Według moich informacji w SKOKu Kopernik przewodniczącym Rady Nadzorczej był polityk PO, asystent europoseł PO.
Jeszcze gorzej wygląda sytuacja w SKOK Wołomin, działali tam ludzie WSI. Nie ulega dla mnie kwestii ścisła komitywa między ludźmi SKOK Wołomin i Bronisława Komorowskiego.

Aleksandra Jakubowska wskazała, że prokurentem spółki Maddy Investment, która przejęła część majątku po fabryce w Ursusie, jest syn pana prezydenta Komorowskiego, Tadeusz.

Dzięki pomocy WSI Piotr P. działał dalej. Media donosiły o przejęciu gruntów po fabryce w Ursusie. Spółka kupiła grunty po bardzo niskich cenach i sprzedała z ogromnym zyskiem. Potem wydzielona została spółka Maddy Investments, gdzie pracuje jako prokurent Tadeusz Komorowski

Komentując je poseł Iwona Arendt wskazała, że „w Polsce rządzi mafia”. To trzeba ludziom powiedzieć. To jednak zapewne będzie zamiatane pod dywan — wskazała.

Od opublikowania raportu dot. WSI minęło 7 lat. W ciągu tego czasu ludzie tam wskazani brali udział w szeregu działaniach przestępczych. Mimo tego, dzięki zaangażowaniu polityków PO, również Bronisława Komorowskiego, wytworzono wokół tych ludzi atmosferę nietykalności. (…) Przez wiele lat toczył się proces dotyczący handlu bronią. Zapadły wyroki skazujące. Osobą, która do końca broniła publicznie skazanych i procederu handlu broni był natomiast Bronisław Komorowski. To też tworzy atmosferę, która gwarantuje tym ludziom bezkarność — tłumaczył poseł Macierewicz.
autor: Stanisław Żaryn
Ostatnio zmieniony pt mar 20, 2015 10:22 pm przez admin, łącznie zmieniany 10 razy.

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Postautor: admin » pn mar 16, 2015 5:44 pm

http://kuprawdzie.pl/fundacja-pro-civili/ | 16.02.2015 r.
FUNDACJA PRO CIVILI
...w związku z jej działalnością śmierć poniosło 17 osób...
wydrenowano… była to kwota liczona w miliardach, nie w milionach… funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zainteresowali się sprawą działalności Fundacji Pro Civili, ponieważ wokół tej działalności zaczęło dochodzić do zdumiewających wydarzeń… wszczął procedury kontrolne i niedługo później znaleziono go martwego… uznano, że to było samobójstwo… strzelał do siebie trzy razy, w tym raz z kilku metrów… oficerowie CBŚ nie przyjęli takiej wersji, zaczęli też interesować się działalnością Fundacji Pro Civili na Wojskowej Akademii Technicznej, to było w czasie gdy Ministrem Obrony Narodowej był pan Bronisław Komorowski… na terenie WAT dochodziło do rzeczy zdumiewających… dotarli do oficera przerażonego tym, co się działo na WAT… WAT straciła na działalności Fundacji Pro Civili 400 milionów złotych… oficer został wyrzucony z Warszawy… Krzysztof Borowiak poszedł również do Bronisława Komorowskiego… że, minister jest powiadamiany o przestępstwach na gigantyczną skalę na WAT i udaje, że nie dostrzega tego procederu… został jak to sam nazywa zaszantażowany, straszony… Bronisław Komorowski odtworzył zapis rozmowy… było to całkowicie bezprawne działanie… został zdymisjonowany… Bronisław Komorowski… nie położył kresu działalności tej fundacji… położył kres działalności osób, które prosiły, monitorowały, wnioskowały o to, by uniemożliwił dalszą przestępczą działalność… to śledztwo zmierzało do osób na szczycie… były osoby skupione wokół Bronisława Komorowskiego, a on sam jak chcieli udowodnić oficerowie CBŚ miał prowadzić w stosunku do tej fundacji działalność osłonową… śledztwo zbliżało się do końca… pojawili się funkcjonariusze WSI mówiąc, że przejmują to śledztwo… WSI nigdy nie miały żadnej zwierzchności nad Policją… nigdy nie zostało wyjaśnione jak to się stało, że wszystkie dokumenty dotyczące tego śledztwa zostały przekazane oficerom WSI… działo się to za kadencji pana Rusaka, przyjaciela pana Bronisława Komorowskiego… śledztwo zakończyło się niczym… zostało umorzone… tu mówimy o miliardach, o miliardach które zniknęły, o osobach, które zginęły… nigdy nikomu w tej sprawie nie postawiono nawet jednego zarzutu… to wszystko nie mogłoby się dziać, gdyby nie zdumiewające zachowanie Ministra Obrony Narodowej Bronisława Komorowskiego” CDN
Moim podsumowaniem informacji, które powziąłem na spotkaniu z Wojciechem Sumlińskim niech będą pytania: W jakim kraju ja żyję? Kto w tym kraju rządzi? Co robią organy państwa by chronić społeczeństwo przed grabieżą i mordami? Gdzie jest sprawiedliwość?
Stanisław Olsztyn
Ostatnio zmieniony sob mar 21, 2015 5:44 pm przez admin, łącznie zmieniany 4 razy.


Wróć do „POLITYKA/PRAWO/GOSPODARKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: admin i 60 gości