(m.in.) MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)

Postautor: admin » sob cze 18, 2016 7:43 pm

18.06.2016
Do twórców programów służących do edycji filmów
Proszę stworzyć program, w którym edycję przeprowadza się klikając prawą stroną myszki: opcje, a lewą: wskazuje i wybiera pozycję. Filmy do edycji otwieramy tym programem do edycji. Wielkość wyświetlanego filmu i jego jakość na czas edycji - zależnie możliwości komputera - powinna być regulowana przez użytkownika (10-100%).
Np.:
- Rozpocznij kopiowanie fragmentu filmu. [Pasek jest aktywny] Kolejne kliknięcie oznacza: Zakończ kopiowanie fragmentu filmu. [Pasek jest nieaktywny] Rozpocznij kopiowanie fragmentu filmu. Zakończ kopiowanie fragmentu filmu.
- Wstrzymaj obraz (ten fragment będzie nieruchomy). [Pasek jest aktywny] Kontynuuj odtwarzanie filmu. [Pasek jest nieaktywny]
- Powiększenie obrazu. Całość/centralnie. Wskazany fragment. Zakończ.
- Wklej tekst nr 1 [Tekst widoczny w nienagrywanej ramce domyślnie ustawia się symetrycznie i od dołu. Ramkę z tekstem można dowolnie przesuwać, zmieniać jej, i tekstu automatycznie/proporcjonalnie, wielkość. [Wklejamy z pliku tekstowego, w którym ma pożądany format.][Póki pasek jest aktywny, tak długo tekst jest widoczny]. Wklej tekst nr 2
- Połącz te fragmenty według kolejności kopiowania i wklej do pliku: Film po edycji nr 1 [Data]
- Połącz te fragmenty według innej kolejności. Opcje. I wklej do pliku: Film po edycji nr 1 [Data]
Itd.
Albo z wykorzystaniem paska z narzędziami na samej górze.
Powinna też być możliwość usunięcia niepotrzebnych opcji.
PS
Po co te komplikacje, udziwnienia, procedury, żargon, jakaś oś czasu, jakieś przenoszenie, rozciąganie...

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)

Postautor: admin » wt lip 26, 2016 8:01 pm

26.07.2016
Do Firmy Nazwa.pl
Czy jest możliwe założenie u P. lokaty pieniężnej, z której odsetki przeznaczane byłyby na przedłużanie okresu ważności wykupionej domeny?
Jeśli nie, to proszę to umożliwić, gdyż b. uprości to sprawę.
PS
Co do "Wyrażam zgodę (...)". Kto to przeczyta... Proszę to skrócić, uprościć.


Otrzymana odpowiedź:
27.07.2016
Witam,
Obecnie nie ma możliwości na nazwa.pl założenie takiej lokaty. Dla opłacenia danej usługi może Pan skorzystać z konta nadpłat. Każdy klient posiada indywidualny nr rachunku bankowego, wystarczy przesłać środki na ten numer lub przelewać je co jakiś czas a następnie daną usługę może Pan przed jej wygaśnięciem opłacić z tych środków. Stan konta nadpłat znajdzie Pan w zakładce Faktury i Płatności.
Pozdrawiam,
Krzysztof Strużyna
Dział Obsługi Klienta


Moja odpowiedź:
Witam
Chodzi o opłacenie domeny na zawsze, oszczędnie, czyli z odsetek, i z jak najmniejszą liczbą pośredników. Obecnie trzeba założyć lokatę w banku, a nikt nie da gwarancji, że bank nie padnie, a wówczas nie wiadomo, co będzie z jego zobowiązaniami, a nikt nie jest nieśmiertelny (by wiecznie opłacać i podejmować ew. działania, gdyby pojawiły się problemy)...
Więc może jednak?


Otrzymana odpowiedź:
28.07.2016
Witam,
dziękujemy za informację. Zgłoszenie zostało przekazane jako sugestia do odpowiedniego działu. Niestety na ten moment nie jesteśmy w stanie zrealizować Pana propozycji.
Pozdrawiam,
Dariusz Kośmidek
Dział Obsługi Klienta


28.07.2016
Moja odpowiedź:
Czyli chodzi o wykupienie domeny na zawsze (jak mieszkanie).


Otrzymany mail:
28.07.2016
"W odpowiedzi na liczne sygnały płynące od wielu naszych Klientów, informujemy, że wprowadziliśmy nowy system abonamentowy obowiązujący przy rejestracji i przedłużaniu domen. Obecnie każdy Klient ma możliwość zamówienia lub przedłużenia posiadanych domen na okres od 1 roku do 10 lat."

[To nie ma, z oczywistych względów, sensu finansowego!
Nie trzeba pamiętać o opłacie, bo wystarczy złożyć taką dyspozycję w banku. - red.]

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)

Postautor: admin » pt wrz 02, 2016 6:16 pm

01.09.2016 r.

Do:
- BANKU PEKAO SA II O. Warszawa

Nr mojego rachunku: 74 1240 1024 1111 0010 0521 0478

- mBanku

Chcę założyć nieusuwalną (także w razie mojej śmierci)/samoodnawialną/stałą lokatę w wysokości 15 000 zł, z której pieniądze pochodzące wyłącznie z odpowiedniej części odsetek będą jeden raz w roku w miesiącu sierpniu przeznaczane na opłaty związane z istnieniem mojego portalu: Wolnyswiat.pl, na co składają się 3 należności:
- 1-wsza należność za domenę: w firmie Nazwa.pl S.A. (na dzień dzisiejszy w wysokości 123 zł rocznie)
- 2-ga i 3-cia należność: za serwer (hosting) i doglądanie portalu kilka razy w roku, ew. czynności, umożliwiające korzystanie z mojego portalu Czytelnikom dla: P. (...)(na dzień dzisiejszy w wysokości 250 zł rocznie).

Lokatę z poleceniem zapłat założę w tym banku, który zaoferuje wyższe i nigdy nie zmniejszone odsetki, a oprócz tego umieszczę na swoim forowym publikatorze o tym banku na zawsze informację (reklamę).
WPŁATY I WYDATKI
http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=113


Do odpowiedniej instancji, gdyby ta lokata miała być obciążona jakimiś opłatami, podatkami
Ta lokata nie jest źródłem dochodu, a jedynie zapewnia wnoszenie opłat, by Czytelnicy mogli bezpłatne korzystać z zawartości mojego portalu. W związku z tym wnoszę o zwolnienie tej lokaty z jakichkolwiek obciążeń finansowych.
M.in. moim pismem zajmuję się od 2000 roku, wydatki ściśle z tym związane wynoszą łącznie blisko 30 tys. zł. Poświęciłem na to do tej pory około 4 tys. dni x 100 zł = 400 tys. zł nieotrzymanego wynagrodzenia.

Z poważaniem,
Piotr Kołodyński - autor-redaktor: Wolnyswiat.pl

Mój forowy publikator: index.php


Otrzymane odpowiedzi:

Szanowny Panie,
Uprzejmie informujemy, że nasz Bank nie posiada w swojej ofercie tego typu lokat tj. lokata nieusuwalna wraz z poleceniem zapłaty.

Jednocześnie informujemy, że założenie tzw. Lokaty Negocjowanej (na indywidualnych warunkach) możliwe jest wyłącznie w oddziale naszego Banku.

Aby mógł Pan założyć taką lokatę wystarczy jedna wizyta w Oddziale Banku. Otwarcie lokaty następuje w dniu dokonania wpłaty, po podpisaniu umowy w formie "Potwierdzenia otwarcia rachunku oszczędnościowego lokaty terminowej".

Lokaty Negocjowane są prowadzone na ustaloną indywidualnie liczbę dni, w przedziale od 2 do 365 dni włącznie, co czyni je wyjątkowo elastycznymi.

Okres Lokaty Negocjowanej rozpoczyna się od dnia wpłacenia środków na lokatę, a kończy się z upływem ostatniego dnia ustalonego okresu lokaty.

Aby otworzyć Lokatę Negocjowaną wystarczy 5.000 PLN dla lokat w PLN (5.000 USD, 5.000 EUR, 5.000 GBP, 10.000 CHF).

Jednocześnie nie określamy maksymalnej kwoty lokaty, dlatego ma Pan możliwość ulokowania dowolnej kwoty oszczędności.

Wysokość oprocentowania Lokaty Negocjowanej jest ustalana indywidualnie pomiędzy Panem i oddziałem Banku.

Ponadto proponujemy wybór rodzaju oprocentowania, gdyż Lokaty Negocjowane mogą być oprocentowane według:

 stałej stawki oprocentowania, ustalanej w stosunku rocznym, obowiązującej w dniu otwarcia lokaty lub

 zmiennych, w okresie trwania lokaty, stawek oprocentowania, ustalanych w stosunku rocznym.

Kwota Lokaty Negocjowanej jest oprocentowana za faktyczną ilość dni pozostawania wkładu na lokacie, od dnia jej otwarcia do dnia upływu okresu lokaty włącznie lub do dnia poprzedzającego dzień wykonania dyspozycji powodującej naruszenie warunków prowadzenia lokaty.

Zapraszamy Pana zatem do dowolnego oddziału naszego Banku. Być może uda się Panu otworzyć lokatę, która spełni Pana oczekiwania.

Dane teleadresowe jednostek Banku dostępne są na stronie internetowej http://www.pekao.com.pl/placowki

Dziękujemy za korespondencję.

Z poważaniem
Jolanta Walczak
Bank Pekao S.A.


Szanowny Panie,
w odpowiedzi na korespondencję uprzejmie informujemy, że Bank Pekao S.A. nie posiada lokat z automatycznym poleceniem zapłaty dla wypracowanych odsetek.

Jednocześnie informujemy, że odsetki od lokat dla Klientów indywidualnych są automatycznie pomniejszane o podatek dochodowy od osób fizycznych.

Zachęcamy do skorzystania z aktualnej promocji depozytów, w ramach której indywidualne oprocentowanie Lokaty Negocjowanej może wynieść nawet 1,70% dla lokat zakładanych na okres od 8 do 12 miesięcy.

Propozycja ta kierowana jest dla Klientów przenoszących do Banku swoje oszczędności, jak również dla Klientów zakładających lokatę z nowych środków.

Aktualnie powyższa propozycja jest najbardziej korzystna dla Klientów, jednak nie jest to lokata odnawialna. Maksymalne oprocentowanie dla lokat odnawialnych wynosi 1,40%.

Uprzejmie informujemy, że jeżeli nie chce Pan, aby Bank potrącał ustawowy podatek, może Pan założyć lokatę, jeżeli otworzy Pan rachunek dla działalności gospodarczej. Przy osobach prawnych mających siedzibę na terenie Polski Bank nie pobiera automatycznie podatku od zysku od prowadzonych lokat, firma we własnym zakresie zobowiązana jest do rozliczenia się z podatku.

Jeżeli jest Pan zainteresowany jednym z powyższych rozwiązań, zapraszamy do Oddziału Banku w celu omówienia szczegółów. Lista Oddziałów z danymi adresowymi dostępna jest na stronie Banku pod adresem: http://www.pekao.com.pl/placowki_bankomaty

Z przyjemnością odpowiemy na kolejne pytania. Pomocą służą również Konsultanci Infolinii Banku pod numerem telefonu 801 365 365*, z zagranicy i telefonu komórkowego pod numerem + 48 42 68 38 232**. Obsługa prowadzona jest przez całą dobę 7 dni w tygodniu.

Z poważaniem
Dariusz Ratyński
Bank Pekao S.A.


Dzień dobry,
bardzo mi przykro jednak mBank posiada w swojej ofercie jedynie lokaty terminowe.

Jeśli jest Pan zainteresowany taką lokatą zapraszam do kontaktu z pomocą eksperta online lub konsultanta mLinii.

Cieszę się jeśli mogłam pomóc.

Z pozdrowieniami
Katarzyna Stasiak
Biuro Obsługi Klientów
mBank

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)

Postautor: admin » pt wrz 02, 2016 7:30 pm

http://webtimes.pl/jak-i-gdzie-wykupic-domene-na-stale | 10.10.2012 r.
Jak i Gdzie Wykupić Domenę Na Stałe?

Czy można kupić domenę na własność na stałe, bez płacenia abonamentu co rok?
Niestety domeny nie można wykupić na zawsze na własność. Domeny internetowe opłaca się w abonamencie co rok, dwa lata, trzy lata, cztery lata lub pięć lat. Najwygodniej więc przedłużać domenę co pięć lat, dzięki czemu nie będziemy musieli tak często o niej pamiętać i oszczędzimy trochę czasu na samym dokonywaniu płatności.

Czy kupując domenę, nie mamy jej na stałe?
Instytucja, która zarządza wszystkimi domenami świata (ICANN - Internet Corporation for Assigned Names and Numbers, czyli Internetowa Korporacja ds. Nadawania Nazw i Numerów) zdecydowała od początku swojego istnienia, że pozwoli tylko na dzierżawę domen. Kupując domenę faktycznie nie jesteśmy więc jej właścicielami w sensie prawnym, lecz najmujemy ją, płacąc abonament.

Dlaczego nie można kupić domeny na zawsze?
ICANN słusznie wyszło z założenia, że Internet rozwija się zbyt szybko, by można było przewidzieć dalej niż na 5 lat, czy domeny wciąż będą miały zastosowanie na świecie. Możliwe, że pojawi się jakieś lepsze wyjście w zastępstwie (przykładowo popularność zyskuje podawanie na billboardach słów kluczowych, pod którymi nasza strona jest na pierwszym miejscu w wyszukiwarkach, bowiem łatwiej zapamiętać słowa kluczowe, niż adresy domen). Z tego powodu ICANN nie pozwala rejestratorom (podwykonawcom) na sprzedaż domen bez abonamentu.

Gdzie najlepiej wykupić domenę w abonamencie?
Osobiście polecam tanią i solidną firmę DreamHost do domen globalnych i Ovh do domen polskich, ale koniecznie zobacz także aktualne promocje, które ręcznie analizuję. ICANN narzuca minimalne wysokości opłat za domeny, więc nie znajdzie się o wiele tańszych ofert.

Pokrewne artykuły
Kupowanie domeny u pośrednika (firmy handlującej domenami)
Czy hosting i domenę kupować u wykonawcy strony?
Analiza słów kluczowych – alternatywa dla pozycjonowania
Ile można zarobić na uruchomieniu programu partnerskiego?

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)

Postautor: admin » czw paź 06, 2016 4:58 pm

06.10.2016
Do firmy InPost S.A.

Piotr Kołodyński
Numer paczki
643200274602305214402225
Twój Paczkomat
WAW438
Warszawa Al. Jerozolimskie 144C Stacja paliw BP

Przez 2 dni próbowałem zapłacić kartą i odebrać paczkę, niestety nie dało się połączyć z moim bankiem PEKAO SA.... (Inna osoba przede mną musiała przez kilkanaście minut wpisywać kod/toczyć walkę o paczkę, aż w końcu się jej udało... (bo na szczęście była już opłacona wcześniej))
Nie ma informacji odnośnie płatności:
- jak włożyć kartę bankomatową
- czy wystarczy tylko wpisać kod, czy trzeba jeszcze coś nacisnąć celem potwierdzenia (co skutkuje, po kilkudziesięciu sekundach czekania, naciskaniem przycisków na chybił trafił)...
Oprócz tego niektóre przyciski na ekranie trzeba naciskać po kilkanaście razy, co powoduje galimatias cyfr, zamiast kodu...
Oddział na ul Astronomów 3 nie istnieje...
Telefon (602 006 073) otrzymany w SMS-sie od P. nie działa…
Na infolinii (722 444 000) nikt nie odbiera tel. i nikt nie oddzwania (zostawiłem wiadomość z nr. tel.)...
Inf. na P. stronie internetowej wymagają dopracowania…
Nie można dokonać przelewu m.in. z mojego banku...

Czy oddział na ul. Annopol 3 funkcjonuje, bo tam chcę odebrać paczkę (3-ci dzień zachodu (z tego kilkanaście km jazdy)…)?

Nie mogę wysłać tej reklamacji z formularza P. poczty, bo:
„Pole zawiera niepoprawne znaki”…
„Podany kod jest nieprawidłowy.”…

Więc zamieszczam tutaj.

10.10.2016
Otrzymałem SMS-a, że od jutra mogę paczkę idebrać w siedzibie firmy na ul Annopol 3.

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)

Postautor: admin » śr paź 19, 2016 10:16 pm

19.10.2016
Do producentów kamer służących do monitoringu

Przydałyby się kamery nagrywające na pamięć zewnętrzną USB. To najprostsze w użytkowaniu rozwiązanie, gdyż wystarczy odłączać pamięć podłączoną przedłużaczem do kamery i podłączyć ją do komputera, by odtworzyć zapis.

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: (m.in.) MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)

Postautor: admin » sob paź 22, 2016 10:24 pm

http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/ ... 08140,4206 | 22.10.2016
Jak sobie radzić ze szczekającym psem sąsiada?
Problem pojawia się, gdy pies szczeka przez kilka godzin, np. gdy właściciele są w pracy, albo wyszli do znajomych. Jak sobie radzić z taką sytuacją? Przede wszystkim zacząć od rozmowy!

- Czasami właściciel nie wie nawet, że jego pupil jest uciążliwy dla sąsiadów, gdy zostaje w domu sam. Taka rozmowa może zdecydowanie poprawić sytuację - dodaje.

Czasami jednak rozmowa może nie wystarczyć. Wtedy koniecznie będzie podjęcie bardziej radykalnych kroków. W pierwszej kolejności warto zgłosić problem zarządcy czy administratorowi nieruchomości, aby podjął stosowne działania. - Administrator przede wszystkim upomni właściciela psa, że jego pupil jest uciążliwy dla pozostałych mieszkańców - podkreśla Łubiński.

Może powołać się np. na regulamin porządku domowego, dlatego warto, aby wspólnota w takim regulaminie zawarła informację dotyczącą problemu hałasujących zwierząt. Administrator może także skierować pismo do właściciela psa, w którym uzasadni sprawę, powoła się na konkretne punkty z regulaminu, a także opisze problem czy przywoła świadków.

Może się jednak zdarzyć, że pomimo interwencji administracji, problem nadal pozostanie nierozwiązany. Wtedy wspólnocie pozostaje podjęcie bardziej radykalnych kroków.

Na początek zgłoszenie sprawy policji lub straży miejskiej, która może potraktować sprawę jako wykroczenie np. z art. 51 § 1 kodeksu wykroczeń. Gdy jednak żadne z powyższych rozwiązań nie przyniesie efektów, na podstawie artykułu 16 ustawy o własności lokali, który stanowi, że jeśli właściciel lokalu wykracza w sposób rażący lub uporczywy przeciwko obowiązującemu porządkowi domowemu, wspólnota może zażądać sprzedaży lokalu w drodze licytacji.

- To jednak działanie ostateczne - podkreśla Łubiński. - Warto najpierw spróbować innych rozwiązań, a dopiero gdy wszystkie zawiodą, podjąć radykalne kroki - konkluduje.

----------------
ZWIERZĘCA (PSIA) MANIA!
http://www.wolnyswiat.pl/forum/viewtopi ... c&start=60

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: (m.in.) MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)

Postautor: admin » wt paź 25, 2016 10:48 am

22.10.2016
Do Firmy Panasonic
( http://www.panasonic.com/pl/kontakt.html )

Sz. P.
Kupiłem kamerę: Panasonic kamera sportowa HX-A1ME za 600 zł, oraz do niej dodatkowy akumulator zewnętrzny za 400 zł plus kartę pamięci 128 GB za 200 zł.
Okazuje się, że po dokonaniu nagrania kamera ta jest niewidoczna dla komputera, gdyż w domyślnym ustawieniu jest dostępna tylko dla smartfona, do którego trzeba jeszcze ściągnąć odpowiedni program… A jeśli ktoś nie ma smartfona, tak jak większość ludzi, to kompletnie nic nie może zrobić, w tym mając nawet najlepszy komputer…
Czy rzeczywiście Firma postawiła w takiej sytuacji tysiące klientów, tzn. nie możemy korzystać z kamery podłączonej do komputera (chyba, że wcześniej skorzystamy z płatnej usługi w serwisie z telefonami, by tam ustawiono kamerę w opcji do współpracy z komputerem)??? I kolejna sprawa, czy naprawdę na komputerze będziemy mogli jedynie wyciąć filmy, czyli, że nie będzie można nic ustawić w kamerze???

Z poważaniem,
klient, oraz autor-redaktor: Wolnyswiat.pl


Szanowny Panie,
dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska.
Uprzejmie informujemy, że dostępu do plików w pamięci HX-A1M można dokonać poprzez wyjęcie karty pamięci i włożenie do czytnika lub podłączenie do komputera przy pomocy telefonu z systemem Android lub iOS(najpopularniejsze systemy operacyjne wśród telefonów). Rozwiązanie to jest podyktowane brakiem ekranu w tej kamerce sportowej. Zawsze zalecamy w takim wypadku kontakt z infolinią Panasonic w celu zapytania wg. jakich reguł działa dane urządzenie bez ekranu oraz z minimalną liczbą przycisków. Wszelkie ustawienia tej kamerki dokonuje się w aplikacji "Image App". Tryb [Select USB Mode] zawiera opcje [Camera] oraz [PC]. Należy wybrać tryb [PC], aby korzystać z pamięci masowej urządzenia. Jest to działanie nieskomplikowane oraz bezpłatne. Kolejnym rozwiązaniem jest wyjęcie karty pamięci z HX-A1 oraz włożenie jej do czytnika kart pamięci komputera.


W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości, zapraszamy do ponownego kontaktu.

Z poważaniem,

Robert Grabarczyk.

Biuro Obsługi Klienta Panasonic


------------------------------------------
Czyli, że zapłaciłem 1200 zł po to, by m.in. wyjmować b. wrażliwą na uszkodzenia kartę pamięci za 200 zł, z b. wrażliwego na uszkodzenia portu kamery kosztującej 600 zł...
Czeka mnie więc wizyta w serwisie z telefonami i korzystanie z kamery bez, praktycznie, możliwości wprowadzenia w niej zmian ustawień...


Fragmenty instrukcji obsługi kamery: Panasonic kamera sportowa HX-A1ME

Aplikacja „Image App” umożliwia zmianę ustawień urządzenia oraz odtwarzanie zarejestrowanych
materiałów.
Aplikacja „Image App” jest dostarczana przez firmę Panasonic.

Procedura instalacji:
Android 4.0 lub nowszy*
1 Połącz swoje urządzenie
Android z siecią.
2 Otwórz aplikację „Sklep
Play™”.
3 W pasku wyszukiwania
wpisz „Panasonic Image
App”.
4 Wybierz i zainstaluj
aplikację „Panasonic
Image App”.
• Ikona aplikacji zostanie
dodana do menu.

Aplikacje dla systemu iOS
iOS 6.0 lub nowszy*
(iPhone 3GS nie jest obsługiwany)
1 Połącz swoje urządzenie
iOS z siecią.
2 Wybierz „App Store™”.
3 W pasku wyszukiwania
wpisz „Panasonic Image
App”.
4 Wybierz i zainstaluj
aplikację „Panasonic
Image App”.
• Ikona aplikacji zostanie
dodana do menu.

Podłączanie kamery do komputera
Przygotowanie:
W aplikacji „Image App” w funkcji [Select USB mode] wybierz ustawienie [PC].

Zainstaluj aplikację „Image App” na swoim smartfonie. Dzięki niej, po uzyskaniu połączenia Wi-Fi
między tym urządzeniem a smartfonem, możesz zdalnie zmieniać ustawienia urządzenia oraz
sterować nagrywaniem i odtwarzaniem materiałów.

W celu korzystania z funkcji Wi-Fi tego urządzenia konieczne jest uzyskanie połączenia
z urządzeniem obsługującym bezprzewodową sieć LAN.
• Informacje na temat obsługi i konfiguracji urządzeń, takich jak smartfon, znajdują się
w instrukcji obsługi dołączonej do danego urządzenia.

To urządzenie pracuje w paśmie częstotliwości 2,4 GHz. Nie można uzyskać połączenia
z bezprzewodowym urządzeniem LAN pracującym w paśmie 5 GHz.
• Przed przesyłaniem filmów lub zdjęć zalecamy całkowite naładowanie akumulatora.
• W zależności od jakości sygnału fal radiowych urządzenie może nie być w stanie połączyć się
z daną siecią Wi-Fi.

Obsługiwane wersje systemów operacyjnych są zgodne ze stanem na marzec 2015 r. i mogą
podlegać zmianom.
• Używaj najnowszej wersji aplikacji.
• Informacje na temat obsługi aplikacji „Image App” znajdują się w funkcji [Help], dostępnej w jej menu.
• W zależności od typu wykorzystywanego smartfona aplikacja może nie działać poprawnie.
Więcej informacji na ten aplikacji „Image App” można znaleźć odwiedzając poniższą stronę
internetową pomocy technicznej:
http://panasonic.jp/support/global/cs/e_cam/index.html
(Strona dostępna wyłącznie w języku angielskim).
• Pobieranie aplikacji za pośrednictwem sieci komórkowej, w zależności od umowy z operatorem,
może spowodować naliczenie wysokiej opłaty za transmisję danych pakietowych.

Podłączanie do smartfona
Przygotowania przez podłączeniem
1 Zainstaluj aplikację „Image App” na swoim smartfonie ( 17).
2 Włącz obsługę sieci Wi-Fi w swoim smartfonie.
• Więcej informacji na ten temat można znaleźć w instrukcji obsługi danego smartfona.
Zestawianie połączenia Wi-Fi ze smartfonem
• Sprawdź, czy kontrolka Wi-Fi jest wyłączona.
1 Naciśnij i przez co najmniej sekundę (w przybliżeniu)
przytrzymaj, a następnie zwolnij, przycisk trybu
nagrywania/Wi-Fi.
• Kontrolka Wi-Fi zacznie migać na czerwono.
2
• Zostanie wyświetlony ekran wprowadzania hasła.
3 Wprowadź hasło (patrz poniżej).
Domyślne ustawienie
SSID: A1-wearable
Hasło: a12345678

• Po nawiązaniu połączenia kontrolka Wi-Fi kamery będzie świecić na czerwono.

 Przerywanie połączenia Wi-Fi
1 Naciśnij i przez co najmniej sekundę (w przybliżeniu) przytrzymaj, a następnie zwolnij, przycisk trybu nagrywania/Wi-Fi.
• Kontrolka Wi-Fi zacznie migać na zielono.
2 Ponownie naciśnij i przez co najmniej 2 sekundy (w przybliżeniu) przytrzymaj, a następnie zwolnij, przycisk trybu nagrywania/Wi-Fi.
• Kontrolka Wi-Fi zgaśnie. Połączenie Wi-Fi nie zostanie zakończone, jeżeli przycisk będzie przytrzymywany zbyt długo.
• Po wprowadzeniu po raz pierwszy zmień domyślny SSID (nazwę sieciową) oraz hasło za pośrednictwem menu aplikacji „Image App”.
• Tryb Wi-Fi zostanie wyłączony, a kontrolka Wi-Fi zgaśnie, jeżeli kamera nie będzie w stanie połączyć się ze smartfonem w ciągu kolejnych 30 minut. Spróbuj wznowić połączenie powtarzając procedurę począwszy od Kroku 1.
• Nawiązanie połączenia nie będzie możliwe, jeżeli w czasie zmiany ustawień kamera i smart fon znajdują się za daleko od siebie. Przed wprowadzaniem zmian w ustawieniach należy zbliżyć
urządzenia do siebie.
• Nawet po zmianie SSID/hasła, po zainicjalizowaniu ustawień sieciowych ( 51) zostanie
przywrócone domyślne SSID/hasło. Zalecamy przechowywanie tej instrukcji obsługi w bezpiecznym miejscu.
• W zależności od warunków otoczenia szybkość transmisji może ulec ograniczeniu lub transmisja
może być niemożliwa.
• W zależności od jakości sygnału radiowego połączenie między kamerą, a smartfonem może być
tymczasowo przerywane. Po ustąpieniu interferencji itp. automatycznie zostanie podjęta próba przywrócenia połączenia.

Konfigurowanie urządzenia
Do konfigurowania kamery należy użyć swojego smartfona.
Przygotowania:
1 Nawiąż połączenie Wi-Fi między kamerą, a smartfonem ( 18).
2 W smartfonie uruchom aplikację „Image App”.
Po uruchomieniu aplikacji „Image App” przy okazji pierwszego połączenia z kamerą
zostanie wyświetlony komunikat zalecający ustawienie daty i czasu. (Komunikat ten
będzie również wyświetlany po dłuższym okresie nie używania kamery).
Ustaw datę i czas, postępując zgodnie z wyświetlanymi poleceniami.
• Przy okazji pierwszego użycia kamery wyświetlony zostanie komunikat zalecający
dokonanie zmiany SSID/hasła. Należy zmienić te parametry. W innym przypadku osoby trzecie mogą przechwycić przesyłane dane i użyć ich w niewłaściwych celach.
Jeżeli próba nawiązania połączenia z kamerą się nie powiedzie, należy wyłączyć i potem
włączyć funkcję Wi-Fi w menu ustawień smartfona, a następnie spróbować ponownie
nawiązać połączenie.
• Więcej informacji można znaleźć w funkcji [Help] dostępnej w menu aplikacji „Image App”.

Ustawianie daty i czasu
Ustawienie daty i czasu jest synchronizowane z ustawieniami smartfona. Synchronizacja
powoduje ustawienie zegara itp.
1 Dotknij  [Camera setup].
2 Dotknij [Date & time].
• Jeżeli chcesz dostosować ustawienie zegara kamery, najpierw zmień ustawienie czasu
w smartfonie, a następnie zsychnronizuj z nim ustawienie kamery.
• Zsynchronizowanie ustawienia czasu w kamerze z ustawieniem w smartfonie może zająć do
około 60 sekund.
• Jeżeli wbudowany akumulator kamery ulegnie całkowitemu rozładowaniu, ustawienia daty
i czasu powrócą do wartości domyślnych. Pozostawienie naładowanego wbudowanego
akumulatora kamery na około 24 godziny umożliwia podtrzymywanie potem ustawienia daty
i czasu przez około 4 miesiące.
• Synchronizacja z ustawieniami daty i czasu smartfona może przebiegać w zakresie dat
od 1 stycznia 2000 r. do 31 grudnia 2039 r.

Korzystanie z menu Setup
Aby dokonać zmian w menu Setup, na ekranie aplikacji „Image App” dotknij 
[Camera setup]  odpowiednia funkcja.
• Więcej informacji można znaleźć w funkcji [Help] dostępnej w menu aplikacji „Image App”.
• Wyświetlane opcje mogą różnić się w zależności od zainstalowanego systemu operacyjnego lub
wersji aplikacji „Image App”.
Rozpoczęcie/zakończenie nagrywania, włączenie/wyłączenie kamery lub wykonanie wielu innych
operacji może być potwierdzane sygnałem generowanym przez urządzenie.
Po wyłączeniu tego ustawienia dźwięki potwierdzające nie będą generowane podczas korzystania
z funkcji urządzenia, nawet w przypadku włączania/wyłączania nagrywania.
• Jeżeli wystąpi błąd, czterokrotnie zostaną wygenerowane dwa krótkie sygnały ( 48).
• Zmiana ustawienia dźwięku migawki została opisana na str. 34.
Po upływie około 5 minut bezczynności od wykonania ostatniej operacji, kamera wyłączy się
automatycznie, co służyć ma oszczędzaniu energii akumulatora.
• Kamera nie wyłącza się automatycznie podczas pracy w trybie Wi-Fi lub USB.
Ustawienia kamery powracają do wartości domyślnych.
• Ustawienia sieci Wi-Fi nie ulegają zmianie.
• Ta funkcja nie jest wyświetlana w trybie odtwarzania.
Wszystkie dane zapisane na zainstalowanej w kamerze karcie microSD zostaną usunięte. Ważne
dane należy wcześniej zarchiwizować w komputerze PC lub w innym urządzeniu ( 39).
• Podczas formatowania nie należy wyłączać kamery, ani wyjmować karty SD. Nie należy również
narażać urządzenia na wibracje lub wstrząsy.
• Nie należy formatować karty microSD za pomocą innego urządzenia, takiego jak komputer
PC. Taka karta nie może być obsługiwana przez kamerę.

[Itp., itd…]

Spróbuję oddać ją do sklepu, a jak się nie uda, to dam ją do komisu.

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: (m.in.) MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)

Postautor: admin » czw lis 24, 2016 5:59 pm

Odnośnie krótkowzrocznego, bezmyślnego, wulgarnego traktowania policjantów
Ludzie uczciwi oczekują od policji skuteczności, by była efektywna, niekosztowna. Lecz część osób zamiast ułatwiać policjantom pracę, to ją utrudnia, ustresowia, oczekując, że wszystkie czynności będą wykonywane służbiście, przestrzegając wszelkich formalności, spełniając wszelkie wymogi. Więc dana kontrola, rewizja itp. zamiast trwać kilka minut i odbywać się bez dodatkowych stresów, trwa kilkadziesiąt minut, a niekiedy nawet kilka godzin, co związane jest także z tego kosztami, oprócz, że absorbuje tych policjantów oraz dodatkowe osoby z nimi współpracujące... Do tego dochodzą stresy, w tym powodowane wyzwiskami, szkalowaniem itp. policjantów, więc już po jednej takiej interwencji mają dość pracy, ludzi... A przecież podejmują działania w naszym interesie, codziennie narażają dla nas swoje zdrowie, życie, także są ludźmi, więc wszystko przeżywają, to ich kształtuje, itp., itd.
Niektórzy jeszcze się chwalą umieszczając nagrania filmowe na Youtube.com, jak to postawili się policjantom, ich nawyzywali, itp. A potem mają pretensje, że któryś policjant był nadgorliwy, któregoś policjanta poniosły nerwy, popełnił błąd itp...
Ale gdy ci ludzie potrzebują pomocy policji, to wówczas policja powinna chrzanić formalności, procedury itp., byle tylko skutecznie działać w danej sprawie, np. ratować, łapać złodzieja, bandytę... A przecież ci policjanci mogliby się takim osobom zrewanżować, by wszystko odbywało się zgodnie z wszelkimi wymogami, w tym spełniając wszelkie formalności, przeprowadzając wszelkie procedury itp... Ale wówczas okaże, się że tym osobom to w takiej sytuacji akurat nie odpowiada...

Policjanci nie mają nerwów ze stali, nie są mówcami, nie należy ich zamęczać wypytywaniem, domaganiem się wyjaśnień, doprecyzowywania (A dlaczego...???! No chyba może P. powiedzieć...???! Ale chyba mam prawo wiedzieć...???! No, dobrze, ale...???!), cytowania odpowiednich fragmentów prawa (to nie są prawnicy, w głowach nie mają encyklopedii prawniczej), łapać za słowa, zamęczać, dręczyć, nękać, itp., itd. Ktoś z P. potrafi wszystkie swoje czynności, działania precyzyjnie, merytorycznie, od strony prawnej uzasadnić i tak przez 8 godzin dziennie, kolejnym osobom...
Oprócz tego część ludzi jest ciężko irytująca, niedysponowana psychicznie, umysłowo, upośledzona, chora psychicznie, anormalna umysłowo, debilna, psychopatyczna...

Odpowiada Ci, gdy ktoś przeszkadza Tobie w pracy, obserwuje Cię, śledzi, gdy z Ciebie drwi, szydzi, wyśmiewa Cię, dokucza Ci, złośliwie komentuje twoje czynności itp... Policjantom też nie ułatwia to pracy, nie wychodzi na zdrowie, nie odpowiada!!

Kolejna sprawa.
Policjanci nie mogą - z oczywistych względów - informować, co zwróciło ich uwagę, jaki błąd popełnił przestępca...!

Następna sprawa.
Policjanci nie są nieomylni, jasnowidzami, a elementem ich pracy jest m.in. kontrola, sprawdzanie.


"Wypierdalaj za brame!" "Wypierdalaj chamie!" Stanowcza rozmowa z policją. #Ner VOo
https://www.youtube.com/watch?v=vNi6QK0ME2s | 22.10.2014

[Teraz policjanci, jak zobaczą że ma miejsce włamanie na tej posesji, to nie powinni interweniować bez zgody właściciela posesji (jak będzie na urlopie, to powinni wysłać pismo z zapytaniem, a odpowiedź powinna być potwierdzona notarialnie w obecności 2-ch świadków... - red.]

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: (m.in.) MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)

Postautor: admin » wt lis 29, 2016 11:58 pm

[Wysłane bezpośrednio:]
30.11.2016 r.
List otwarty ( viewtopic.php?f=9&t=208&p=4153#p4153 )

Kolejny raz, rok w tej sprawie...

Do Kancelarii Sejmu, Dyrekcji, Właścicieli, Zarządzających Pocztą Polską, sklepów, kompleksów handlowych, usługowych, itp. (Castorama, OBI, Praktiker, Leroy Merlin, Brikoman, Tesco, Auchan, E.Leclerc, Carrefour, Arkadia, Polskiej Rady Centrów Handlowych), Komendy Głównej Policji, Sekretariatu Komendanta Straży Miejskiej m. st. Warszawy

Odnośnie trucia nikotyną. Żądam przestrzegania, egzekwowania, respektowania prawa!!


http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/ustawy/1030_u.htm
Tekst ustawy ustalony ostatecznie po rozpatrzeniu poprawek Senatu

USTAWA
z dnia 8 kwietnia 2010 r.

o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu
i wyrobów tytoniowych oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej


„palarnia” - wyodrębnione konstrukcyjnie od innych pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych pomieszczenie, odpowiednio oznaczone, służące wyłącznie do palenia wyrobów tytoniowych zaopatrzone w wywiewną wentylację mechaniczną lub system filtracyjny w taki sposób, aby dym tytoniowy nie przenikał do innych pomieszczeń.”;
2) w art. 5:
a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Zabrania się palenia wyrobów tytoniowych, z zastrzeżeniem art. 5a:
1) na terenie zakładów opieki zdrowotnej i w pomieszczeniach innych obiektów, w których są udzielane świadczenia zdrowotne,
2) na terenie jednostek organizacyjnych systemu oświaty, o których mowa w przepisach o systemie oświaty, oraz jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, o których mowa w przepisach o pomocy społecznej,
3) na terenie uczelni,
4) w pomieszczeniach zakładów pracy innych niż wymienione w pkt 1 i 2,
5) w pomieszczeniach obiektów kultury i wypoczynku do użytku publicznego,
6) w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych,
7) w środkach pasażerskiego transportu publicznego oraz w obiektach służących obsłudze podróżnych,
8) na przystankach komunikacji publicznej,
9) w pomieszczeniach obiektów sportowych,
10) w ogólnodostępnych miejscach przeznaczonych do zabaw dzieci,
11) w innych pomieszczeniach dostępnych do użytku publicznego.”,
b) ust. 1a otrzymuje brzmienie:
„1a. Właściciel lub zarządzający obiektem lub środkiem transportu, w którym obowiązuje zakaz palenia wyrobów tytoniowych, umieści w widocznych miejscach odpowiednie oznaczenia słowne i graficzne informujące o zakazie palenia wyrobów tytoniowych na danym terenie lub środku transportu, zwane dalej „informacją o zakazie palenia tytoniu”.”,

2) będąc właścicielem lub zarządzającym obiektem lub środkiem transportu, wbrew przepisom art. 5 ust. 1a, nie umieszcza informacji o zakazie palenia tytoniu
podlega karze grzywny do 2 000 zł.
2. Kto pali wyroby tytoniowe w miejscach objętych zakazami określonymi w art. 5
podlega karze grzywny do 500 zł.

---------------
Więcej:
NIKOTYNOWI/E TRUCICIELE/KI!!!
viewtopic.php?f=9&t=221


Z poważaniem,
Piotr Kołodyński - autor-redaktor:
http://www.wolnyswiat.pl
- racjonalny system/rząd/zarządzenia
- PROEKO-energia, transport-BIZNES
- ludzie coraz bardziej wartościowi
- antyludzcy
- jawny status


Obrazek

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: (m.in.) MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)

Postautor: admin » czw paź 28, 2021 7:37 pm

28.11.2021
Do:
Kancelarii Sejmu
Posłów RP IX kadencji
Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów
Rzecznika Praw Obywatelskich
Do Ministerstwa Edukacji i Nauki
Ministerstwa Zdrowia
Ministerstwa Sprawiedliwości
Parlamentu Europejskiego
Redakcji pism: "Angora", "Wprost", "Polityka", "NIE", "Newsweek"
Kancelarii prawnej (proszę o kontakt prawnika, który chce się tym zająć).
[INFORMACJA O WARUNKACH WNOSZENIA SKARGI KONSTYTUCYJNEJ DO TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
https://trybunal.gov.pl/podstawowe-info ... stytucyjna )

W sprawie egzekwowania prawa w przedstawionej sprawie oraz, specjalną ustawą, zdelegalizowania emisji reklam dźwiękowych, wizualnych, muzyki itp. w miejscach publicznych, w tym m.in. w miejscach handlu (a m.in. w sklepach, na bazarach, centrach handlowych), w kinach, w środkach transportu ludzi itp.


Od blisko 20 lat walczę o nieprzymuszanie do odbioru niechcianego przekazu, w tym reklamowego.

Nawet elementarnych spraw nie rozumieją debile, którzy słuchają, współpracują z psychopatami, którzy świadomie szkodzą, niszczą, pogrążają...!!!

Oto jedno, z wielu, moich pism w tej sprawie:

Odnośnie emisji niechcianego przekazu z głośników na terenie państwa sklepów

30.10.2021 [Aktualizacja: 28.11.2021 r.]
Odnośnie emisji powszechnie niechcianej, co jest powszechnie wiadome,
łamiąc prawo (…), bez zgody klientów, pracowników, pozytywnej opinii osób wrażliwych (które dużo szybciej i dużo bardziej są stresowani, intensywniej przeżywają negatywne doznania), osób o umyśle analitycznym (czyli to, co odbierają analizują), racjonalistów, etyków, psychologów, psychiatrów, innych lekarzy,
tzw. reklam, powtarzactwa sloganów, komunikatów, jazgotu muzycznego itp...; traktowania ludzkich umysłów, psychik jak szambo…, postępowania antyludzkiego…

Polacy nie lubią reklam
https://www.google.com/search?q=Polacy+ ... nt=gws-wiz

Do odpowiednich osób decyzyjnych w sklepach, w tym jako sieci sklepów, a m.in. STOKROTKA, DINO, POLOMARKET, BIEDRONKA, MAKRO, Lewiatan, Prim Market, Top Market, Topaz, Delikatesy Centrum, Chata Polska, Groszek, Stokrotka, CASTORAMA, OBI, Leroy Merlin, Bricomarche.
Odnośnie w kółko powtarzactwa tysiące razy reklam, tych samych komunikatów, sloganów reklamowych, w tym nazwy danego sklepu, emisji przed tym gwizdania (to nie pomyłka - wystarczy wejść do STOKROTKI na kilkanaście minut, by usłyszeć gwizdy, a następnie, dalej słuchając gwizdania, tylko ciszej, słuchać reklam, sloganów itp... Nawet jest piosenka, której towarzyszy gwizdanie)(żeby jeszcze bardziej zirytować, wyprowadzić z równowagi) itp. - aż do ciężkiego uwrażliwienia, wstrętu; urazu!, jazgotu itp. muzycznego na terenie P. sklepów…

Każdy klient słyszał to wszystko już tysiące razy, a pracownicy jeszcze częściej, a nikt nie chciał ani razu i nie mają państwo na to pozwolenia od tzw. klientów, pracowników traktowanych przez was jak bydło: żryj/słuchaj co dajemy/nadajemy, albo zdychaj z głodu...
I zabrania tego prawo (więcej w mojej publikacji pod podanym linkiem).


Szanowni... Państwo
Do przekazywania m.in. takich informacji powinien służyć ekran przy wejściu, nie od strony ulicy, z odpowiednimi informacjami (bez migania, mrugania, jakichkolwiek dźwięków itp. denerwowania, irytowania; zaśmiecania, zatruwania umysłów, uszkadzania, uwrażliwiania psychiki…).
Analogicznie przedstawia się sprawa z jazgotem muzycznym, odpowiednikiem miauczenia, wycia, zawodzenia, szczekania, ujadania psa… Ani to odpowiednie do tego miejsce, bo sklepy to nie są dyskoteki, sale koncertowe, prywatki, miejsca tortur psychicznych itp., ani to mądre, ani zdrowe… Więc proszę, by i w ten sposób nie zaśmiecać, nie zatruwać umysłów, nie uszkadzać, nie uwrażliwiać psychik klientów, pracowników!

Od słuchania muzyki w miejscach publicznych, wtedy, gdy ktoś tego chce, tego, co mu odpowiada, zgodnie z swoim gustem, nastrojem, potrzebami, chęciami, w wybranym przez siebie czasie, są słuchawki, a w domu odpowiedni sprzęt. Proszę więc by, jednocześnie, nie brali i nie dawali P. złego przykładu. I to jest oczywiste, nawet dla niespecjalnie inteligentnych ludzi, że dla jednych dane utwory są przyjemne, a dla innych nieznośne; szkodliwe... Że nikt nie chce słuchać jakichkolwiek utworów zawsze... Że każdy człowiek chce, potrzebuje mieć wybór... Itp., itd...

Czy ktoś z klientów, pracowników o coś państwa prosił, pytał, na taką emisję zezwolił (mają P. na to pisemną zgodę)...
Czy państwo słuchają tego przekazu, do którego wysłuchiwania przymuszają państwo tzw. klientów, pracowników/wymuszonych słuchaczy/tak ich torturujecie...; uwrażliwiacie...!; szkodzicie, niszczycie, pogrążacie...! Czy ktoś P. przymusza do tego wysłuchiwania...; tak P. torturuje itd... Czy wyrażają P. zgodę, by wysłuchiwać u siebie, tysiące razy i w kółko to samo, przygotowanej przez p. klientów analogicznej/odpowiednika mieszanki przekazu, jaką P. serwujecie swoim tzw. klientom...

Kto do kogo powinien się dostosowywać: ludzie normalni, zdrowi psychicznie, inteligentni, świadomi, o umysłach analitycznych, czyli to, co odbierają analizują, wrażliwi, konstruktywni, wartościowi do pozostałych osobników, czy ci ostatni do tych wymienionych w pierwszej kolejności...

Z poważaniem...,
Piotr Kołodyński - autor-redaktor: Wolnyswiat.pl

O W PEŁNI ŚWIADOMYM SZKODZENIU PRZEKAZEM
viewtopic.php?f=2&t=219

PS
Oczywiście sami tej anormalnej, chorej, ciężko irytującej, szkodliwej informacyjnej (tysiące razy w kółko powtarzanych tych samych komunikatów, sloganów, reklam i emitowanych niechcianych, w tym w niektórych miejscach w kółko tych samych „utworów” muzycznych, w tym niektóre „utwory”, to powtarzanie kilkadziesiąt razy tych samych zwrotów, wydawanie takich samych dźwięków, na poziomie dźwięków wydawanych prze koty podczas rui, rozbestwione, zdegenerowane, anormalne, chore psychicznie psy…) nie odbierają, bo nie chcą cierpieć, zwariować, nabawić się chorób psychicznych... Od słuchania tego informacyjnego ścierwa jest "bydło"... Takie to zrozumienie, informowanie, uprzyjemnianie, branie-dawanie pozytywnego przykładu/naśladownictwo, powodowanie efektu negatywnej lawiny, taka to wrażliwość, etyka, osiąganie pozytywnych celów, przestrzeganie prawa itp., itd...

ludzie są coraz głupsi spada iloraz inteligencji
posting.php?mode=edit&f=2&p=5256

coraz więcej chorych psychicznie
https://www.google.com/search?q=coraz+w ... nt=gws-wiz

Co większość ludzi uznaje za normalne, dobre, prawidłowe...; czego chcą, co realizują... I konstruktywna alternatywa
viewtopic.php?f=2&t=248


Komentarze do tej publikacji:
"Nie tylko Polacy nie lubią reklam, znakomita większość ich nie znosi.
Pamiętam film USA z lat 1960. z J.Lemmonem, w którym Lommon rozbija ekran telewizora rozdrażniony natarczywymi reklamami - zjawisko napastliwości reklam jest więc powszechnie znane od dawna.
| Rzeczpospolita - Dariusz Kosiur


"No cóż, wchodząc do sklepu wiesz, z którym możesz narazić się na reklamy i można je omijać."
| Zawisza Niebieski

Moja odpowiedź:
Ja tam pracuję 8-9 godzin dziennie... A zwalniałem się z tego powodu (w tym przymuszania do słuchania przekazu z radia) z pracy 7 razy... Dlaczego mamy jeździć w odległe miejsca, by zrobić zakupy... Dlaczego nie możemy sprawdzić w kilku sklepach, gdzie potrzebne nam artykuły są odpowiedniej jakości, najtaniej... Dlaczego mamy płacić drożej w innym sklepie... Dlaczego mamy b. ograniczone możliwości wyboru pracy... Dlaczego ktoś bez naszej zgody - wbrew naszej woli - decyduje za nas i przymusza nas do odbioru czegoś, czego odbierać absolutnie ani razu ani prze ułamek sekundy NIE CHCEMY i NIE POWINNIŚMY!!! A dotyczy to WSZYSTKIEGO!!!... A w dodatku są to śmieci, trucizny informacyjne, oraz przebrzydłe, ciężko irytujące dźwięki, teksty muzyczne, które absolutnie nam nie odpowiadają (i nie słucha TEGO WSZYSTKIEGO nikt z osób za tego syfu emisję odpowiedzialny...)!!!... Dlaczego mamy nabywać wstręt do muzyki, mieć zaśmiecany, zatruwany umysł, uszkadzaną, uwrażliwianą psychikę, tracić intelekt, zdrowie psychicznie, wariować... Itd...


"Zastanawiam się, czy są zapisy prawa umożliwiające wytoczenie procesu sądowego w przypadkach ataku świadomości niechcianą lub wręcz obrzydliwą reklamą?
--------------
Potrzebny JEST jakiś biegły prawnik, który połączy naruszenie dóbr osobistych z fałszywymi obietnicami, zachęcaniem do niekorzystnego rozporządzenia swoim mieniem itd. Jeden precedens i towary stanieją o koszty tych reklam. Farmaceutyki mają ponoć budżet 30%."
| Maur

Moja odpowiedź:
Coś niecoś znalazłem od strony prawnej (przedstawiłem to pod podanym linkiem na moim forowym publikatorze).
Trzeba by podejść do tego całościowo, czyli zabronić jakiejkolwiek emisji dźwiękowej, świetlnej, wliczania w koszty, odliczania od podatków kosztów reklam.
A osoby chętne do odbioru reklam mogą w wybranym przez siebie czasie i zakresie wejść na stronę danej firmy i tam je odbierać.
W sklepach, miejscach usług można by na uboczu na ekranie emitować reklamy, a dźwiękowy przekaz bezprzewodowo odbierać przez słuchawki na terenie danej firmy.


Problemom, w tym zdrowotnym NAJLEPIEJ jest zapobiegać!!!

Prawo do zdrowia
https://www.google.com/search?channel=t ... do+zdrowia

Prawo do zdrowia psychicznego
https://www.google.com/search?q=prawo+d ... nt=gws-wiz

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 0535Lj.pdf
Dz. U. 1994 Nr 111 poz. 535

USTAWA
z dnia 19 sierpnia 1994 r.
o ochronie zdrowia psychicznego

Uznając, że zdrowie psychiczne jest fundamentalnym dobrem osobistym
człowieka.

Rozdział 1
Przepisy ogólne
Art. 1. 1. Ochronę zdrowia psychicznego zapewniają organy administracji
rządowej i samorządowej oraz instytucje do tego powołane.

Art. 2. 1. Ochrona zdrowia psychicznego obejmuje realizację zadań dotyczących
w szczególności:
1) promocji zdrowia psychicznego i zapobiegania zaburzeniom psychicznym;

3. Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego określa w szczególności:
1) okres jego obowiązywania;
2) diagnozę sytuacji i zagrożeń dla zdrowia psychicznego, w tym zróżnicowań
regionalnych;
3) cele główne i cele szczegółowe;
4) podmioty biorące udział w jego realizacji;
5) sposób realizacji zadań;
6) niezbędne działania legislacyjne

4. Prowadzenie działań określonych w Narodowym Programie Ochrony Zdrowia
Psychicznego należy do:
1) zadań własnych samorządów województw, powiatów i gmin;
2) zadań ministra właściwego do spraw zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia
oraz ministrów właściwych ze względu na charakter działań określonych
w programie.
5. Wskazane w ust. 4 pkt 1 działania polegają w szczególności na:
1) promowaniu zdrowia psychicznego i zapobieganiu zaburzeniom psychicznym;

7. Minister właściwy do spraw zdrowia sporządza, co 2 lata, informację
o zrealizowanych lub podjętych zadaniach z zakresu ochrony zdrowia psychicznego
zawierającą ocenę realizacji Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego
za 2 ostatnie lata. Minister właściwy do spraw zdrowia przekazuje informację Radzie
©Kancelaria Sejmu s. 3/36

28.04.2020

Ministrów do dnia 30 listopada roku następującego po ostatnim roku objętym
informacją.
8. Rada Ministrów przekazuje Sejmowi Rzeczypospolitej Polskiej informację,
o której mowa w ust. 7, w terminie 3 miesięcy od dnia jej przyjęcia.

6) podejmowanie badań naukowych służących umacnianiu zdrowia psychicznego
i zapobieganiu zaburzeniom psychicznym;
7) uwzględnianie zagadnień zdrowia psychicznego w działalności publicznych
środków masowego przekazu, a zwłaszcza w programach radiowych
i telewizyjnych.

Art. 4a. 1. Tworzy się Radę do spraw Zdrowia Psychicznego, zwaną dalej
„Radą”, jako działający przy ministrze właściwym do spraw zdrowia organ
opiniodawczo-doradczy w sprawach z zakresu ochrony zdrowia psychicznego.
2. Do zadań Rady należy w szczególności:
1) monitorowanie realizacji zadań określonych w Narodowym Programie Ochrony
Zdrowia Psychicznego;
2) opiniowanie projektów informacji o realizacji zadań wynikających
z Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego;
3) występowanie do ministrów właściwych do spraw: kultury fizycznej, nauki,
oświaty i wychowania, pracy, spraw wewnętrznych, szkolnictwa wyższego,
zabezpieczenia społecznego oraz Ministra Sprawiedliwości i Ministra Obrony
Narodowej, w sprawach założeń i projektów programów działań z zakresu
ochrony zdrowia psychicznego;
4) inicjowanie działalności badawczo-wdrożeniowej w sprawach, o których mowa
w art. 2 ust. 1;
5) opiniowanie projektów przepisów prawnych dotyczących ochrony zdrowia
psychicznego.
3. Minister właściwy do spraw zdrowia powołuje i odwołuje, z własnej
inicjatywy lub na wniosek ministrów, o których mowa w ust. 2 pkt 3,
przewodniczącego, zastępcę przewodniczącego, sekretarza i członków Rady –
spośród specjalistów z zakresu medycyny, pedagogiki, psychologii, socjologii, a także
innych dziedzin nauki i praktyki, mających zastosowanie w ochronie zdrowia
psychicznego.


Prawo do pracy
https://www.google.com/search?channel=t ... o+do+pracy

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzie ... 274/art-10
Art. 10. - [Prawo do pracy] - Kodeks pracy.

§ 1.
Każdy ma prawo do swobodnie wybranej pracy. Nikomu, z wyjątkiem przypadków określonych w ustawie, nie można zabronić wykonywania zawodu.

§ 3.
Państwo prowadzi politykę zmierzającą do pełnego produktywnego zatrudnienia.


Prawa pracownicze
https://www.google.com/search?channel=t ... racownicze

https://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/2.htm
Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA


ZASADY OGÓLNE

Art. 30.
Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych.

Art. 31.
Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.

Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.

Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Art. 32.
Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Art. 40.
Nikt nie może być poddany torturom ani okrutnemu, nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu i karaniu.

Art. 41.
Każdemu zapewnia się nietykalność osobistą i wolność osobistą.

Art. 47.
Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym.

Art. 65.
Każdemu zapewnia się wolność wyboru i wykonywania zawodu oraz wyboru miejsca pracy. Wyjątki określa ustawa.

Art. 66.
Każdy ma prawo do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Sposób realizacji tego prawa oraz obowiązki pracodawcy określa ustawa.

Art. 80.
Każdy ma prawo wystąpienia, na zasadach określonych w ustawie, do Rzecznika Praw Obywatelskich z wnioskiem o pomoc w ochronie swoich wolności lub praw naruszonych przez organy władzy publicznej.

OBOWIĄZKI

Art. 82.
Obowiązkiem obywatela polskiego jest wierność Rzeczypospolitej Polskiej oraz troska o dobro wspólne.

Art. 83.
Każdy ma obowiązek przestrzegania prawa Rzeczypospolitej Polskiej.


Prawo do ciszy

http://kppwolomin.policja.waw.pl/pw/akt ... ROCZE.html | 01.10.2018
KRZYKI, HAŁASY, ALARMY, GŁOŚNA MUZYKA … CZYLI O WYKROCZENIU Z ART. 51 KODEKSU WYKROCZEŃ

Zakłócenie spokoju publicznego
Spokój publiczny ma na celu spokój zmysłów „zewnętrznych”, który dla swego istnienia nie znosi samowolnych i dotkliwych oddziaływań z zewnątrz: kto wszczyna hałas, ten razi dotkliwie zmysł słuchu, kto psuje powietrze rozlaniem śmierdzącego płynu lub skupia promienie światła na jakimś błyszczącym przedmiocie i miga nim przed oczyma, ten dotkliwie oddziałuje na zmysły powonienia lub wzroku.

Obecnie pojęcie spokoju publicznego oznacza stan równowagi psychicznej ludzi. Zakłócenie tej równowagi może nastąpić przez każde zachowanie się wywołujące zaniepokojenie. Z zakłóceniem tym będziemy mieć do czynienia zarówno, gdy działanie podjęte było w miejscu publicznym jak i niepublicznym. Sąd Najwyższy wskazuje, że zakłócenie spokoju publicznego to „naruszenie równowagi psychicznej ludzi, powodujące negatywne przeżycia psychiczne nieoznaczonych osób, powstające z bezpośredniego oddziaływania na organy zmysłów.”

Dla spokoju publicznego charakterystyczne jest to, że jego zakłócenie może wystąpić zawsze, a więc o każdej porze dnia i nocy.

3. Zakłócenie porządku publicznego
Jest drugim warunkiem odpowiedzialności za wykroczenie z art. 51 KW. Porządek publiczny jest normalnym biegiem życia zbiorowego. Zakłóceniem porządku jest zakłócenie tego normalnego biegu, spowodowanie, że ludzie muszą zachowywać się inaczej niż normalnie. Sytuacja, w której ludzie zmuszeni są zachowywać się inaczej niż normalnie, powoduje w wielu wypadkach przeżycia stresowe (zniecierpliwienia, gniewu, niepokoju, strachu) i odwrotnie – istniejące napięcia psychiczne pociągać mogą za sobą zmiany w trybie zachowania się.

Sąd Najwyższy, w swym wyroku z początku lat 90. wskazuje, że przez wyrażenie „zakłócenie porządku publicznego” należy rozumieć „wywołanie takiego stanu, który w danym miejscu, czasie i okolicznościach, zgodnie z przyjętymi zwyczajami i obowiązującymi przepisami, uważa się za nienormalny i który odczuwany jest jako utrudnienie lub uniemożliwienie powszechnie akceptowanego sposobu zachowania się w miejscach dostępnych dla bliżej nie określonej liczby osób”. Zakłócenie porządku publicznego polega na istotnym i bezpośrednim utrudnieniu. Należy zauważyć, że skutek ten musi dotknąć przynajmniej jednej osoby, pokrzywdzonego czynem sprawcy, bez konieczności równoczesnego wskazania, iż skutek mógł ponadto dotknąć jeszcze inne osoby.


http://www.lopatto.pl/zaklocanie-spokoj ... t-karalne/
Zakłócanie spokoju w porze dziennej jest karalne!
Zakłócanie spokoju jest zakazane nie tylko w porze nocnej, ale także w dzień. Intuicja podpowiada jednak, że pojęcia „spokoju” i „hałasu” są mocno subiektywne i dlatego trudno je uchwycić, co z pewnością zniechęca funkcjonariuszy służb porządkowych do podjęcia interwencji.

Najkrócej rzecz ujmując – zakłóceniem spokoju będzie takie zachowanie, które narusza równowagę psychiczną osoby bądź grupy osób, np. poprzez wywołanie u nich uczucia zaniepokojenia, zdenerwowania itd. Głośne puszczanie muzyki czy krzyki mogą zostać potraktowane właśnie jako naruszanie spokoju, i to niezależnie od tego, czy mają miejsce w dzień, czy w nocy.

No dobrze, ale czy prawo definiuje hałas? Owszem, choć w kontekście ochrony środowiska. Przyjmuje się że poziom hałasu w strefie zamieszkania (także w pomieszczeniach zamkniętych) powinien mieścić się w przedziale od 50 decybeli w porze nocnej do 60 decybeli za dnia.

Do popełnienia omawianego wykroczenia nie jest oczywiście konieczne przekroczenie liczbowo określonego poziomu hałasu, ale ewentualne pomiary mogą okazać się przydatne do „uciszenia”


https://bezprawnik.pl/zaklocanie-spokoj ... sza-nocna/
Zakłócanie spokoju jest po prostu zasadniczo bezprawne – bez względu na godzinę, w której się odbywa.
Sam porządek publiczny należy rozumieć bardziej w kontekście dobrostanu psychicznego, a naruszeniem spokoju jest wywołanie zdenerwowania lub zirytowania.
Ogólną normę wynikającą z przepisu art. 51 §1 k.w. można – rzecz jasna kolokwializując – przedstawić jako „nie wolno przeszkadzać innym ludziom”.
Do oceny czy doszło do naruszenia spokoju lub porządku publicznego przyjmuje się zarówno kryteria obiektywne, jak i subiektywne. Nie jest bowiem tak, że konieczny jest skutek w postaci naruszenia spokoju lub porządku publicznego (względnie spoczynku nocnego). Wykroczeniem jest samo stworzenie okoliczności, które mogą taki efekt wywołać.

Prawa i wolności człowieka
https://www.google.com/search?q=Prawa+i ... nt=gws-wiz

Prawa i wolności obywatelskie
https://www.google.com/search?q=prawa+i ... nt=gws-wiz

Z poważaniem,
Piotr Kołodyński - autor-redaktor: Wolnyswiat.pl




Odpowiedzi na moje pisma:

Szanowny Panie,
Dziękujemy za czas, jaki poświęcił Pan, aby do nas napisać. Każde zgłoszenie od naszych Klientów przyjmujemy zawsze z powagą i troską oraz dokładnie analizujemy.

W Pana wiadomości pojawiły się uwagi dotyczące muzyki oraz komunikatów w naszych sklepach. Satysfakcja Klienta oraz zapewnienie pozytywnej atmosfery podczas zakupów jest naszym priorytetem.

Zapewniamy, że otrzymane zgłoszenie przekazaliśmy do osób odpowiedzialnych za dany obszar funkcjonowania firmy.

Dodatkowo informujemy, że mając na uwadze komfort zakupów wszystkich Klientów, wprowadziliśmy w naszej sieci „Ciche godziny” w środy w godzinach 8.00 – 10.00 oraz soboty w godzinach 17.00-19.00.

Pragniemy wyrazić wdzięczność za chęć podzielenia się z nami swoją opinią. Wierzymy, iż zakupy w sieci naszych sklepów będą niosły za sobą więcej powodów do zadowolenia.

Z poważaniem,
Magdalena Zalewska
Biuro Obsługi Klienta
Stokrotka Sp. z o.o.
http://www.facebook.com/sklepy.stokrotka


22 lis 2021
Szanowny Panie,
Dziękujemy za przekazanie uwag dotyczących naszych sklepów.
Zapewniamy, że otrzymane zgłoszenie przekazaliśmy do osób odpowiedzialnych za dany obszar funkcjonowania firmy.

Z poważaniem,
Magdalena Zalewska
Biuro Obsługi Klienta
Stokrotka Sp. z o.o.
ul. Projektowa 1, 20-209 Lublin
Znajdź nas na FB:
http://www.facebook.com/sklepy.stokrotka

[I, oczywiście, absolutnie nic z tego nie wynika, że ktoś to m.in. z Stokrotki przeczytał... - red.]

admin
Site Admin
Posty: 3961
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: (m.in.) MOJE PISMA, INTERWENCJE (część)

Postautor: admin » sob paź 30, 2021 5:59 pm

...


Wróć do „RÓŻNE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 42 gości