M.in. moje rady

admin
Site Admin
Posty: 2865
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: M.in. moje rady

Postautor: admin » czw sie 09, 2018 4:58 pm

"Smażenie się" na potęgę zbiera żniwo. Wzrasta liczba zachorowań na czerniaka
www.onet.pl / http://www.medonet.pl/zdrowie,kult-opal ... 26284.html | 07.08.2018, 13:53

admin
Site Admin
Posty: 2865
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: M.in. moje rady

Postautor: admin » czw sie 16, 2018 4:51 pm

[Zakaz produkcji i sprzedaży chemikaliów, w tym z CO2, zwanych napojami oraz w jednorazowych opakowaniach postulowałem już kilkanaście lat temu...! - red.]

http://www.wp.pl / https://portal.abczdrowie.pl/cola-rujnu ... -niezdrowa |
Cola rujnuje libido i wpływa na płodność. Zobacz, dlaczego jest taka niezdrowa
Napoje typu cola mogą powodować problemy z płodnością u mężczyzn. Do takich wniosków doszli naukowcy Danii. Ich wnioski potwierdzają również badacze z Polski. Jak cola wpływa na płodność mężczyzn?
1. Zabija plemniki
2. Zaburza erekcję
Regularne picie coli powoduje też odkładanie się w organizmie tłuszczu trzewnego powodującego otyłość brzuszną.

coca cola szkodliwa
https://www.google.com/search?q=coca+co ... =firefox-b

coca cola choroby
https://www.google.com/search?q=coca+co ... =firefox-b

coca cola śmierć
https://www.google.com/search?q=coca+co ... =firefox-b

[b]Trucizna z plastiku. Dlaczego bisfenol A jest tak niebezpieczny dla zdrowia?

http://www.wp.pl / https://portal.abczdrowie.pl/trucizna-z ... la-zdrowia


Zdrowe produkty, których nie należy jeść na pusty żołądek[/b]
http://www.wp.pl / https://parenting.pl/zdrowe-produkty-kt ... ty-zoladek

admin
Site Admin
Posty: 2865
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: M.in. moje rady

Postautor: admin » czw sie 30, 2018 7:16 am

Jak według mnie efektywnie leczyć z boreliozy:
- najpierw trzeba zrobić badania w kierunku wirusów. W razie wykrycia leczyć jednocześnie i z nich organizm,
- ozonem dożylnie,
- ozonem, prądem, podczerwienią przez skórę w miejscach ataku boreliozy,
- biologicznymi preparatami z substancjami odżywczymi, pobudzającymi, wzmacniającymi, wspomagającymi, osłabiającymi i niszczącymi szkodliwe mikroby,
- antybiotykami przez 4 miesiące bądź dłużej: całym zestawem i maksymalną dawką 2-4 godziny po kolacji co 20 minut kolejne porcje tego samego antybiotyku, a po nim kolejnego - popijając je spora ilością wody. A rano na czczo. Następnie rano 2-3 godziny po antybiotykach wziąć probiotyki z wymienionymi substancjami odżywczymi. Pół godziny po nich zjeść śniadanie,
- „Nie da się wyleczyć boreliozy, jeśli równocześnie nie będzie stosowany antybiotyk rozbijający cysty, czyli - w warunkach polskich - metronidazol lub tinidazol (także być może rifampicyna)”,
- "Naukowcy z Uniwersytetu w Monachium wykazali, że aplikacja żelu zawierającego azytromycynę na miejsce ugryzienia przez kleszcza powoduje szybkie zwalczenie infekcji.",
- może także ziemia okrzemkowa (dodaje się ją do pitej wody) sprzyja leczeniu,
– Wszystkie metody leczenia jednocześnie.


Ozonoterapia - zabija wisusy, bakterie, grzyby, pleśnie, pasożyty, roztocza

Co znalazłem na ten temat w internecie:
Ozon jest to gaz (oczywiście przy odpowiednio niskich temperaturach, wysokich ciśnieniach będzie miał, odpowiednio, postać ciekłą, stałą), którego cząsteczki składają się z 3-ch atomów tlenu. W temperaturze pokojowej szybko ulega rozkładowi, tracąc jednocześnie swoje wyjątkowe właściwości, a jest silnie aseptyczny i toksyczny - zabija wisusy, bakterie, grzyby, pleśnie, pasożyty, roztocza, ozonowanie to dezynsekcja i deratyzacja - ozon chroni przed szkodnikami takimi jak karaluchy, mrówki, mole, komary i gryzonie, wdychany przez dłuższy czas, albo w dużych stężeniach jest silnie toksyczny. Wykorzystywany jest do dezynfekcji, wyjaławiania powietrza, wody pitnej i do ozonoterapii, w tym w stomatologii.

Spektakularne efekty z zastosowaniem ozonu:
niesamowita poprawa witalności
poprawa ogólnej fizycznej kondycji całego organizmu
spowalnianie procesu starzenia się
wspomaganie walki z nadwagą
następuje oczyszczenie ze złogów, działa jak naturalny detoks
jest naturalną metodą uodparniania (immunostymulacja)

Polega to na:
znacznym dotlenieniu tkanek obwodowych – zwłaszcza mózg, serce, mięśnie szkieletowe, wszystkie narządy ciała
czyszczeniu tkanek i naczyń ze złogów cholesterolowych, poprzez przyspieszenie metabolizmu, co ma znaczenie przeciwmiażdżycowe i ochronne na układ krwionośny
poprawie krążenia obwodowego i poprawie wydolności ogólnej całego organizmu
ma działanie ochronne na serce i krążenie w naczyniach wieńcowych
znacznie poprawia sprawność i wydolność seksualną u mężczyzn!

Zalety ozonoterapii:
jest metodą naturalną nie powodującą skutków niepożądanych
duża efektywność
szybka reakcja
bardziej ekonomiczna metoda w porównaniu z leczeniem farmakologicznym
wspomaga podstawowe leczenie boreliozy i wielu innych chorób

Ozonoterapia skutecznie leczy:
wszystkie stany bakteryjne, wirusowe i grzybicze
boreliozę, listeriozę, salmonellę
alergie, nieżyt nosa, zapalenie zatok
osłabiony system immunologiczny
grypę żołądkowo-jelitową
trudno gojące się rany
zapalne choroby jelit
choroby serca
artretyzm
cukrzycę
opryszczkę
bezsenność
choroby pasożytnicze
zgorzel, wrzody, żylaki


Leczenie prądem
http://www.conowego.pl/aktualnosci/prad ... kow-15343/ | 12.11.2015 13:07
Prąd elektryczny alternatywą dla antybiotyków
Od ponad wieku lekarze próbują swoich sił w leczeniu zainfekowanych ran za pomocą energii elektrycznej – z różnym skutkiem. Teraz, naukowcy z Washington State University twierdzą, że znaleźli sposób, by uczynić taką metodę skuteczną i bezpieczną, oferując alternatywę dla antybiotyków.

Podczas eksperymentów, zespół kierowany przez Haluka Beyenala raził prądem elektrycznym warstwę bakterii. W ciągu 24 godzin, populacja bakterii spadła do 0,1% swojej oryginalnej wielkości. Prąd zabił także niemal wszystkie wysoce odporne bakterie, które często powodują trudne do wyleczenia infekcje.

Okazuje się, że reakcja elektrochemiczna, która występuje w momencie, gdy energia elektryczna jest przekazywana przez skórę, powoduje powstanie nadtlenku wodoru – skutecznego środka dezynfekcyjnego. Aby to potwierdzić, naukowcy przeprowadzili dodatkowe badania na ciele świni. Prąd zabił większość bakterii i nie uszkodził przy tym tkanek.
Różnicą między poprzednimi próbami, a dzisiejszą jest stopień optymalizacji tej reakcji elektrochemicznej. Naukowcy opracowali „e-rusztowanie”, które zasadniczo jest przewodzącym plastrem wykonanym z tkaniny węglowej i przez które można poprowadzić prąd elektryczny, by wytworzyć niskie, ale stałe stężenie nadtlenku wodoru zabijającego bakterie.

„Wielu ludzi próbowało tej prostej metody. Czasem zadziałała, a czasem nie. My kontrolujemy reakcję elektrochemiczną. Właśnie dlatego się sprawdza.” – powiedział Beyenal.

Zespół wystąpił o opatentowanie odkrycia, a teraz pracuje nad zwiększeniem efektywności „e-rusztowania” oraz testuje metodę na innych gatunkach bakterii.
Źródło: Nature


Elektroterapia
http://www.fizjoterapia.com/index.php/h ... troterapia


Leczenie lampami emitującymi podczerwień:
https://medbon.pl/blog/2016/10/lampy-na ... wskazania/
Promieniowanie tego typu niszczy zarazki, powalając odtruwać organizm pacjenta.

http://www.darewit.pl/leczenie-podczerw ... ollux.html
W praktyce zabiegowej używa się specjalnych żarówek zwanych promiennikami podczerwieni potocznie Sollux, które dzięki specjalnej konstrukcji żarnika, emitują podczerwień, która wnika głęboko pod skórę (od 10 do 30 mm) powodując lepsze je ukrwienie.

Proponowane przez nas żarówki podczerwone emitują podczerwień w zakresie długości fal 1200-1400nm, jest to tzw. promieniowanie krótkofalowe. Ten zakres promieniowania IR jest najbardziej efektywny. Lampy te nie wysyłają szkodliwych promieni ultrafioletowych UV i są bezpiecznie i łatwe w stosowaniu.

http://mowimyjak.se.pl/zdrowie/profilak ... 68007.html
Promieniowanie podczerwone w widmie promieniowania słonecznego znajduje się bezpośrednio pod widzialnymi promieniami czerwonymi. Głębokość wnikania promieni podczerwonych w skórę zależy od długości fal – im krótsze, tym wnikają głębiej.

Do tradycyjnych lamp emitujących promieniowanie podczerwone stosowanych w lecznictwie należą lampy Sollux, Minina, a także Helios i Emita, które są wyposażone w promienniki podczerwieni, oraz kabina do naświetlań promieniowaniem podczerwonym.

Zabiegi zwykle wykonuje się codziennie lub co drugi dzień przez 15–20 minut. Ponieważ rumień utrzymuje się 1–2 godziny, można przeprowadzić kilka zabiegów w ciągu dnia.

Wskazania do leczenia podczerwienią:
stany zapalne (przewlekłe i ostre), zwłaszcza stawów i tkanek okołostawowych, po przebytym zapaleniu skóry i tkanek miękkich pochodzenia bakteryjnego


Leczenie antybiotykami:
http://www.borelioza.info.pl/informacje ... -boreliozy
LECZENIE BORIELOZY
Dawki, których skuteczność obecnie potwierdzono klinicznie są wyższe niż zalecane w starszych publikacjach, przez co rutynowo zalecane przez lekarzy. Powodem tego jest głęboka penetracja tkanek przez bakterie borelii, ich obecność w płynie mózgowo-rdzeniowym, oraz fakt tworzenia form przetrwalnikowych.

JAKIE ANTYBIOTYKI MOŻNA STOSOWAĆ W LECZENIU BORELIOZY
Przy leczeniu boreliozy stosuje się cztery kategorie antybiotyków ogólnego zastosowania. Tetracykliny w tym doksycyklina i minocyklina przy zbyt małych dawkach działają jedynie bakteriostatycznie. Przy zbyt małym stężeniu leku we krwi często zdarzają się niepowodzenia w leczeniu zarówno wczesnych jak i późnych stadiów choroby. Jednak wysokie dawki są źle tolerowane. Np. doksycyklina może być bardzo skuteczna o ile osiągnie się wysoki poziom leku w organizmie przez duże dawki doustne (400 do 600 mg dziennie) lub przez zastrzyki.

Penicyliny są bakteriobójcze. Tak jak można oczekiwać przy leczeniu infekcji organizmów gram dodatnim jak Bb amoksycylina okazuje się bardziej skuteczna niż penicylina V podawana doustnie. Z uwagi na jej krótki okres połowicznego trwania i konieczność stosowania wysokich dawek amoksycylina podawana jest zwykle z probenecidem. Ponieważ stężenia we krwi wahają się należy je kontrolować.

Cefalosporyny najnowszej generacji: pierwsza generacja leków jest nieskuteczna a druga porównywalna do amoksycyliny. Trzecia generacja jest obecnie najskuteczniejsza i okazała się być skuteczna w przypadkach, w których zawodzą penicyliny i tetracykliny.

Cefuroxim axetil (ceftin) środek drugiej generacji jest także skuteczny przeciw gronkowcom i tym sposobem także przeciw atypicznym odmianom rumienia wędrującego (EM), które mogą występować jako infekcja złożona z bardziej typowych czynników chorobotwórczych skóry oraz boreliozy. Z uwagi na skutki uboczne tego środka w układzie pokarmowym jego wysokie koszty nie jest on wykorzystywany w pierwszej kolejności.

Przy stosowaniu cefalosporyn trzeciej generacji należy przestrzegać następujących zasad: Ceftriaxon jest podawany raz dziennie (korzystne przy leczeniu domowym) ale z powodu 95% wydalania do żółci i skłonności do krystalizacji może powodować kolki i zapalenie pęcherzyka żółciowego. Wydzielanie w układzie pokarmowym ma znaczący wpływ na florę jelit.

Problemy z układem żółciowym i zakażeniem wtórnym mogą być zmniejszone jeżeli lek ten podawany jest z przerwami np. po pięć dni z rzędu w ciągu tygodnia. Cefotaxime, który musi być podawany co 12 a najlepiej co 8 godzin jest mniej wygodny ale ma tylko 5% wydzielanie w żółci, nigdy nie wytrąca się w żółci oraz zwykle ma mniejszy wpływ na florę jelit. Z doświadczeń niektórych lekarzy wynika, że jest on bardziej skuteczny przy podawaniu w sposób ciągły (kroplówka) niż przy pojedynczych dawkach.


https://purana.com.pl/pl/zdrowie-w-natu ... liozy.html |
Borelie, tworzące na całym świecie około trzysta szczepów, stanowią biologiczny cud, oto kilka zaskakujących, typowych dla nich cech:

W ścianie komórkowej krętki znajduje się 21 plazmidów potrafiących przekazać bakterii informacje o układzie odpornościowym żywiciela. Tak dużej ilości plazmidów nie znajdziemy w żadnej innej bakterii.
Bakterie wywołujące borelioze są wysoko wyspecjalizowane , w zasadzie nie da się ich wyhodować w warunkach laboratoryjnych, dlatego tak trudno je zbadać.
Mają trzy powłoki, przy czym zewnętrzna ściana komórkowa, podobnie jak u innych gatunków bakterii, składa się ze śluzowatej warstwy białek powierzchniowych. Ten śluzowaty płaszcz chroni je przed limfocytami układu odpornościowego. Płaszcz spełnia rolę czapki niewidki: przeciwciała i fagocyty nie rozpoznają ich jako ciała obcego (antygenu).
Zależnie od warunków otoczenia krętki wywołujące boreliozę mogą przybierać różne kształty, co powoduje, iż tracą cechy rozpoznawcze. Potrafią też w ciągu jednej minuty otorbić się. W postaci takiej torbieli mogą przetrwać do co najmniej dziesięciu miesięcy i czekać na bardziej sprzyjające warunki.
Bakterie wywołujące boreliozę mogą przyczepić się do komórek ciała, a także do komórek odpornościowych i w ten sposób zostać nierozpoznawalnymi.
Sterują i manipulują swoim żywicielem, wydzielają peptydy oraz produkty przemiany materii tworząc korzystne dla siebie środowisko.
Krętki powodujące boreliozą są bardzo ruchliwe. W ciągu kilku dni potrafią przewędrować przez całe ciało i wniknąć do głębiej położonych tkanek, gdzie nie dotrą do nich antybiotyki.
W przeciwieństwie do większości innych bakterii, takich jak bakterie gronkowca czy paciorkowca, które dzielą się raz na 20 minut. Borelie rozmnażają się niezwykle powoli , dzielą się raz na 12-14 godzin. Dzięki temu są mniej podatne na antybiotyki, ponieważ większość antybiotyków atakuje tworzące się ściany komórkowe w trakcie fazy dzielenia i namnażania. Jeżeli środowisko im nie sprzyja bakterie boreliozy potrafią przetrwać dłuższy czas w stanie spoczynku nie dzieląc się.
Leczenie boreliozy antybiotykami jest także utrudnione z powodu zdolności krętek do bardzo szybkiego wydalania toksyn antybiotykowych ze swego organizmu.
Krętki boreliozy występują nawet w Oceanie Arktycznym i zarażają tam żyjące ssaki. Mogą przetrwać w temperaturze do - 5 stopni Celcjusza.


Terapia przegrzaniem a leczenie boreliozy
W przypadku leczenia boreliozy polecana jest terapia przegrzaniem gdyż krętki giną w temperaturze ponad 42 stopni Celsjusza.

admin
Site Admin
Posty: 2865
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: M.in. moje rady

Postautor: admin » śr wrz 26, 2018 8:19 am

Dlaczego ludzie NIE SĄ szczęśliwi - 4 Fundamenty SZCZĘŚLIWEGO ŻYCIA
https://www.youtube.com/watch?v=iOKeOCNz8pE | 2 maj 2018


Wróć do „RÓŻNE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość