www.wolnyswiat.pl

 

[Ostatnia aktualizacja: 01.2010 r.]

 

 

DO SŁUCHAWKOWYCH TERRORYSTÓW-IMBECYLI (inwalidów...)

 

Przeczytaj, zrozum i stań się świadomym, pozytywnym człowiekiem.

 

 „ALE JA TAK CHCĘ/LUBIĘ!... ALE TO

 MNIE NIE OBCHODZI, ŻE TO KOMUŚ

 PRZESZKADZA!... TO NIE SŁUCHAJ

 JAK CI TO TAK PRZESZKADZA!...”

 PROSZĘ PRZESTAĆ ZACHOWYWAĆ

 SIĘ BEZMYŚLNIE, EGOISTYCZNIE I

 ZASPOKAJAĆ SWOJE POTRZEBY

 KOSZTEM SAMOPOCZUCIA, ZDROWIA,

 INTELEKTU INNYCH LUDZI!

                                              www.wolnyswiat.pl

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Niewiedza, nierozumienie i wynikłe z tego zachowywanie się, postępowanie przynosi ogromne ilości szkód, strat, w postaci klęsk, katastrof, plag, przyczynia do krzywd, niesprawiedliwości, cierpień, nieszczęść, problemów. Itp. Stąd koniecznym jest edukowanie, uświadamianie ludzi.

 

Nikt z Tobą (...) nie chce się nie tylko kłócić, dyskutować, ale nawet rozmawiać! Więc po to przekazuję tą ulotkę by temu zapobiec, a jednocześnie by Cię uświadomić, bo nie chcę ponosić jakichkolwiek konsekwencji twojego postępowania, które wynika z niezrozumienia elementarnych rzeczy (...), więc Ci je wyjaśniam: 

 

Umysły normalne domagają się normalności, a nienormalne nienormalności... Obecnie normalność jest traktowana jako nienormalność, a nienormalność jako normalność...

 

NIKT NIE MA PRAWA ZMUSZAĆ INNYCH DO SŁUCHANIA CZEGOKOLWIEK; STRESOWANIA, POWODOWANIA URAZÓW, WYWOŁYWAĆ CHOROBY; PRZYCZYNIAĆ SIĘ DO OGŁUPIANIA – bo zamiast, m.in., intelektualnymi zajmujemy się sprawami, skutkami stresów! Liczbę stresów, i tego konsekwencji, trzeba zmniejszać (m.in. uświadamiając ludzi)!

Elementarnym prawem człowieka jest m.in. prawo do zdrowia, w tym psychicznego. A najlepszym sposobem jego zachowania jest zapobieganie chorobom (usuwając ich przyczyny).

 

Aspołeczne postępowanie udziela się innym (w wyniku naśladownictwa (...)), jest demoralizujące (bo m.in. jest precedens – a on/a może a ja nie mogę?!)

 

Źródłem stresu, przyczyną problemów jest również wywoływanie myślenia o czymś niepożądanym, szkodliwym.

 

Jeden stres, uraz zwiększa podatność na kolejne stresy, urazy – powstaje efekt lawinowy!

 

 

§ 13 1. W pojazdach lokalnego transportu zbiorowego, na stacjach metra oraz na przystankach pasażerom zabrania się: (…) 10) gry na instrumentach muzycznych, korzystania z urządzeń nagłaśniających lub zakłócania w inny sposób spokoju

 

 

Nie chodzi oto co można robić, tylko jak powinno się postępować. – Proszę wziąć pod uwagę skutki swojego zachowania dla innych. P. nie jest tutaj sam/a! Zachowywanie się odzwierciedla poziom inteligencji...

 

Co 5. dziecko w wieku szkolnym i co 3. dorosły Polak mają problemy ze słuchem. Natężenie hałasu w decybelach: dyskoteka –120 dB!!, silnik odrzutowy – 120-140 dB. Wśród przyczyn niedosłuchu u młodzieży na 1 mse wysuwa się głośne słuchanie muzyki, zwłaszcza przez słuchawki (pokolenie wielbicieli walkmanów), oraz hałas panujący w środowisku.

 

Jeśli zezwoli się na to by ludzie robili to, co im się podoba - bez względu na skutki dla otoczenia - to będzie anarchia, a nie demokracja – szerokie pole do działania dla psychopatów, debilów, nikczemników, egoistów, zboczeńców, chorych psychicznie, bandytów, innych kreatur itp.! Każdy powinien mieć prawo do robienia tego, czego pragnie, ale tak BY INNI NIE PONOSILI TEGO NIECHCIANYCH KONSEKWENCJI! Więc wolność polega też na ochronie przed nimi – od nich.

 

KTO DO CZEGO MA PRAWO: ty do denerwowania, nękania Nas; szkodzenia Nam; pogrążania Nas; działań szkodliwych, destrukcyjnych, aspołecznych, czy MY do wolności od stresu, chorób, wydatków z tym związanych; prawo do dobrego samopoczucia, zdrowia!!

 

 

www.o2.pl / www.sfora.pl | 1 źródło Wtorek [09.02.2010, 12:07]

SŁUCHASZ MUZYKI PRZEZ SŁUCHAWKI? ROZBOLI CIĘ GŁOWA

Nie jest ważny gatunek, ale czas słuchania.

Nastolatki, które słuchają głośnej muzyki przez słuchawki ponad godzinę dziennie są narażone na częste bóle głowy i migreny - donosi "The Daily Telegraph".

To wnioski naukowców z Ludwig-Maximilians-Universität w Monachium, którzy przebadali ponad tysiąc uczniów w wieku od 13 do 17 lat. Ci, którzy przyznawali się do codziennego słuchania muzyki przez słuchawki ponad godzinę, częściej skarżyli się także na bóle głowy.

Nie odkryliśmy jednak takiej zależności w przypadku muzyki z gier komputerowych odtwarzanej przez głośniki, rozmów przez telefony komórkowe czy oglądania telewizji - mówi dr Astrid Milde-Busch. | AJ

 

 

„WPROST” nr 16(1219), 23.04.2006 r.

ZA DZIESIĘĆ LAT APARATY SŁUCHOWE BĘDĄ TAK POWSZECHNE JAK OKULARY

SŁUCHAWKI GŁUCHOTY

John Kiel Patterson ze stanu Luizjana w USA zaskarżył koncern Apple, bo uważa, że doznał utraty słuchu w wyniku używania iPoda. W USA do sądów trafiają pozwy przeciwko producentowi przenośnych odtwarzaczy plików mp3 od osób, które twierdzą, że mają uszkodzony słuch zaledwie po półrocznym korzystaniu z tych urządzeń. - Kłopoty ze słuchem ma coraz więcej młodych osób, bo coraz częściej korzystają one ze słuchawek - alarmuje prof. Witold Szyfter, kierownik Katedry i Kliniki Otolaryngologii Akademii Medycznej w Poznaniu. Poważnym zagrożeniem są przenośne odtwarzacze kaset i płyt CD, telefony komórkowe z radiem, a także gry komputerowe. Ich użytkownicy słuchają hałaśliwych dźwięków przez słuchawki, często po kilka godzin dziennie podczas rozgrywek w kawiarenkach internetowych.

Piętnaście lat temu starcze przytępienie słuchu występowało niemal wyłącznie u osób po 70. roku życia. (...) W USA pokolenie "empetrójek", które niedosłyszy, liczy już prawie 5,5 mln osób. Co trzeci dorosły Polak niedosłyszy przynajmniej na jedno ucho na poziomie 30 decybeli (dB).

 

POKOLENIE MP3

Do niedawna sądzono, że najbardziej szkodliwe dla słuchu są głośne koncerty rockowe. Muzyk Barry Manilow został oskarżony przez fana o trwałe uszkodzenie słuchu spowodowane głośną muzyką podczas koncertu artysty. Odszkodowanie słuchaczom musieli też wypłacić członkowie zespołu Oasis. Po ich koncercie w Niemczech kilka osób trafiło do szpitala z bólem uszu. Odtwarzacze typu iPod są w stanie wygenerować dźwięk o natężeniu ponad 115 dB - o 15 dB przewyższający odgłos młota pneumatycznego i o 5 dB hałas startującego samolotu. Słuchanie takiego dźwięku przez więcej niż pół minuty dziennie może nieodwracalnie uszkodzić słuch.

- Przez słuchawki dźwięk dociera w bezpośrednie sąsiedztwo błony bębenkowej, bez filtra, jakim w normalnych warunkach jest warstwa powietrza. W efekcie hałas przekracza barierę bezpieczeństwa i w ciągu trzech lat może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia narządu słuchu - mówi prof. Szyfter. Granicą bezpieczeństwa jest natężenie dźwięków o wartości 80 dB. Tymczasem u co czwartej osoby używającej iPoda ta granica zostaje przekroczona. Prawie 40 proc. osób w wieku 18-24 lat korzysta z przenośnego sprzętu muzycznego przynajmniej godzinę dziennie.

(...)

GWIZD W GŁOWIE

Pierwszym objawem kłopotów ze słuchem jest niemożność rozumienia mowy, najbardziej złożonej mieszaniny dźwięków. Osoby z niedosłuchem ciągle proszą o powtarzanie wypowiedzi i nie reagują na dźwięki dobiegające z większej odległości, na przykład z drugiego pokoju. W Polsce kłopoty ze zrozumieniem mowy ma już co piąte dziecko w wieku szkolnym. Głównym powodem jest uszkodzenie rzęsek komórek słuchowych, które się uginają i pobudzają zakończenia nerwowe, przesyłając informacje do obszarów mózgu odpowiedzialnych za słyszenie. W wyniku nadmiernego hałasu łamią się, odrywają i przestają wysyłać impulsy nerwowe do mózgu.

Początkowo, gdy zniszczenie komórek rzęsatych jest niewielkie, pojawiają się szumy uszne. Nie powodują jeszcze niedosłuchu, ale zakłócają odbieranie dźwięków. Osoba cierpiąca na nie słyszy uporczywe piski, gwizdy, szelesty, pukanie, a czasem nawet dudnienie. Zdrowe komórki słuchowe regularnie się kurczą i rozkurczają. Gdy zostaną uszkodzone, ich ruchy stają się przypadkowe, a narząd słuchu odbiera to jako dodatkowe dźwięki. Z tego powodu cierpi już 20 proc. Polaków, w tym ponad 200 tys. młodzieży w wieku szkolnym - wykazały badania Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie. - Na początku szum w uszach nie zaburza rozumienia mowy, ale młode osoby, które go odczuwają, mając 18 czy 19 lat, w wieku 40 lat będą miały słuch siedemdziesięciolatków - mówi autor badań prof. Henryk Skarżyński. Od siódmego roku życia na szumy uszne cierpi piosenkarka Barbra Streisand. Piski w uszach zakłócają jej sen, a czasami nawet zaburzają poczucie równowagi. Szum uszny leczy też aktor William Shatner, znany z roli kapitana Kirka z filmu "Star Trek".

 

PRZEDSZKOLE NIEDOSŁUCHU

Przyczyną szumów usznych jest nie tylko słuchanie głośnej muzyki. Na hałas narażone są nawet dwulatki - interaktywne zabawki wydają zbyt głośne dźwięki, przekraczające nawet 90 dB! Płaczące lalki, karabiny i pojazdy z syrenami mogą uszkodzić słuch przedszkolakom. - Do niedawna, mówiąc o hałasie, mieliśmy na myśli wielkie zakłady przemysłowe. Dziś zagrożeniem jest hałas na ulicy i w naszych domach - mówi prof. Skarżyński. Prawie 500 mln Europejczyków przez całą dobę jest narażonych na hałas o natężeniu 65 dB, czyli na poziomie szkodliwym dla zdrowia.

 

Uszkodzenie dużych obszarów komórek rzęsatych może doprowadzić do zniszczenia nerwu słuchowego i nieodwracalnego upośledzenia słyszenia. Komórek słuchowych nie można odtworzyć, ale większość ubytków może być korygowana dzięki aparatom słuchowym. Nosi je już ponad 100 mln ludzi na świecie, ale osób niedosłyszących jest pięć razy więcej. Za pięć, dziesięć lat aparaty słuchowe będą tak powszechne jak okulary.

(...)

Monika Florek-Moskal

 

 

 www.onet.pl | 2008-10-16 | "ŚWIAT NAUKI"

DZIEWIĘĆ MINUT DLA USZU

Co trzeci dorosły Polak ma problemy ze słuchem, jego stan u dzieci również jest zły. (…)

Oto dziesięć często występujących objawów, które mogą świadczyć o patologii.

1. Opóźnienie rozwoju mowy lub ograniczony zasób słów, trudności ze zrozumieniem tekstu czytanego

2. Niewyraźna mowa, gubienie początkowych lub końcowych głosek wyrazów

3. Kłopoty z pisaniem ze słuchu, baczne obserwowanie twarzy rozmówcy

4. Rozkojarzenie, problemy z koncentracją, rozglądanie się po klasie, gdy inne dzieci wykonują polecenia nauczyciela

5. Opóźnione reagowanie lub brak odpowiedzi na zawołanie

6. Trudności z lokalizacją dźwięku

7. Siadanie blisko telewizora lub częste manipulowanie głośnością odbiornika

8. Brak reakcji na dzwonek oznajmiający przerwę

9. Dysleksja i dysgrafia

10. Zawroty głowy, zaburzenia równowagi (powinni na nie zwrócić uwagę zwłaszcza nauczyciele WF!)

 

Uwaga: powyższe objawy mogą występować w różnym nasileniu, w zależności od głębokości ubytku słuchu.

Paweł Walewski

 

 

 www.o2.pl | 2008-10-13 17:05

SŁYSZAŁEŚ? ODTWARZACZ MP3 SPOWODUJE ŻE OGŁUCHNIESZ

Jak podaje "International Herald Tribune", co 10. użytkownik osobistego odtwarzacza muzyki w Europie jest narażony na całkowitą utratę słuchu.

O zagrożeniu niesionym przez odtwarzacze mp3 poinformowała w specjalnym raporcie Komisja Europejska. Użytkownicy często słuchają muzyki za głośno. Jeśli robią to przez co najmniej godzinę pięć dni w tygodniu, mogą stracić słuch na zawsze.

W Europie od 50 do 100 milionów ludzi codziennie słucha muzyki na słuchawkach. Będąc poza domem, przekraczają bezpieczny poziom głośności wynoszący 89 decybeli, aby zagłuszyć hałas z ulicy.

Według ekspertów całkowita utrata słuchu może dotknąć nawet do 10 milionów mieszkańców Unii. Komisja Europejska chce w związku z tym zastanowić się, czy sprzętowe ograniczenie ilości decybeli generowanych przez odtwarzacze, rozwiąże problem.

("International Herald Tribune")

 

 

 

 

Czy p. postępowanie jest objawem inteligencji, mądrości, zdrowia psychicznego; prawidłowe, zdrowe, korzystne; dobre, normalne (godne naśladowania)…! więc do kogo i o co pretensje!; No to won od ludzi z tym zachowaniem, postępowaniem, tego eksponowaniem, chorą, paranoidalną gadką, dyskusją, kłótnią, psychopaci, debile; kanalie!!!

 

 

 

 

Z ŻYCIA WZIĘTE

...ciamk, ciamk, ci... ...Trzask! Mlask, mlask, ml... ...Bum!! ...Cmok, cmok, cm...! Niuch, niuch, ni...! – Czy ja jadę z ciamkającymi, mlaskającymi, pierdzącymi i pociągającymi ryjem świniami, przeżuwającymi krowami w jakimś bydlęcym wagonie??!! Nie, to tylko... przeżuwacze i strzelający gumą do żucia (a gdyby ktoś tak przy tobie np. „strzelał”/klaskał silno dłońmi, zaczął walić w bęben, strzelać wypełnionymi powietrzem torebkami, z pistoletu ślepymi nabojami, odpalać petardy...), jednocześnie przy tej czynności rozpryskujący ślinę z mikrobami (a gdyby ktoś tobie napluł na twarz...), obcałowywujący się (cmokające, macające się pary robią obecnie to już niemal wszędzie (kolejny etap to kopulacja... Kolej też na swobodne zachowywanie się gejów, zoofilii, sadystów, kaprofilii itp...), więc otoczenie musi tyle samo razy w tym uczestniczyć, więc jest to wymuszanie! A jest to też objaw ekshibicjonizmu, braku wrażliwości, wyczucia, dbania o intymność, zdemoralizowania, chamstwa! Po iluś tysiącach takich oglądniętych, odsłuchanych intymnych relacji dochodzi do uwrażliwienia na takie widoki, dźwięki osób z otoczenia, w tym uczestniczących, a więc wywołuje to irytację, złość!),  i pociągający nosem współpasażerowie komunikacji miejskiej! Prawie za każdym razem jadąc środkami komunikacji miejskiej słyszę jakieś trzaski, telepotanie się! Czyżby były uszkodzone??!! Nie, to tylko... radio kierowcy/, słuchawki* słuchaczy muzyki, przekazu radiowego (proszę samemu ich posłuchać z odległości kilku metrów... A gdyby ktoś Tobie zaczął świecić w oczy lampą błyskową albo migającą latarką, bo on tak chce, lubi, jego nie obchodzi że to Cię denerwuje, szkodzi Ci, bo to jest jego lampa błyskowa, latarka i nie będziesz mu mówił/a co ma z nią robić... To nie oglądaj skoro Ci to przeszkadza... Przecież reflektory samochodów, żarówki w domach, słońce też świecą, więc nie powinno Ci to przeszkadzać...)! ...czyk, czyk, cz...! Szyyyk, szyyyk, sz... ! Sziiit...! – Czy to jakieś ptaki zagnieździły się w środkach komunikacji? Nie, to tylko... cedzacze zębów (sztucznych szczęk), tikowcy! ...telep, telep, te...!; ...brzdęg, brzdęg, brz...! ...grzechot, grzechot, grz...! – Czyżby zapędziło się tu jakieś poobwieszane dzwonkami bydło, członkowie kor zaczęli zbierać haracz od przechodniów?! Nie, to tylko... poobwieszani (w tym na szyi) kluczami przechodnie i telepacze kluczami, bilonem! ...szur, szur, sz...! – Słychać, niemal wszędzie gdzie odbywa się ruch pieszy! Czy to ktoś szoruje tam podłoże papierem ściernym?! Nie, to tylko...  szuracze obuwiem, klapkami! ...pstryk, pstryk, ps...! – Ktoś coś włącza i wyłącza w sklepie, msu usługi, w pojeździe komunikacji zbiorowej?! Nie, to tylko... pstrykacze długopisem! A do tego trzeba dodać pikaczy (oni wystukują coś na klawiaturze; wysyłają, grają, to otoczenie też ma w tym uczestniczyć...), stękaczy, wzdychaczy, zarażających chorobami, dziesiątki tysięcy ludzi rocznie, kaszlaczy-prychaczy, pluwaczy, stukaczy-ki, tupaczy-ki, nucaczy-ki itp. (brakuje chyba tylko wypróżniających się, chociaż...). – Po co ludzie mają myśleć o swoich sprawach, odpoczywać, relaksować się skoro mogą te dźwięki słuchać (kto... jedzie, idzie, itp.!), absorbować swoją uwagę – się stresować, przypominać sobie stare i nabywać nowe urazy?!!

Niemal wszędzie wdycham truciznę nikotynową (z której powodu rocznie w Polsce umiera 60.000 osób!!!)!!! Czyżby zaatakowali nas talibowie?!! Nie, to tylko...  rodacy!!

 

* Co to za słuchanie „muzyki”, „relaks”: w hałasie pojazdu, wielkomiejskim…, a to  już są zbyt wielkim obciążeniem dla słuchu, psychiki, więc dokładanie jeszcze jazgotu muzycznego pogarsza sprawę!

Jeżeli jakikolwiek dźwięk z słuchawek, szczególnie w hałasie miejskim, jest słyszalny w odległości większej niż 50 cm od nich, tzn. że ustawiona głośność jest o wiele za duża!

 

 

SŁUCHAWKOWI TERRORYŚCI

Wchodzi takie popierdolone debiliszcze, inwalida na niedosłuch (wkrótce zacznie mieć kłopoty z nauką, rozumieniem, porozumiewaniem się, nawiązywaniem kontaktów, znajomości; zacznie nosić uciążliwy, stresujący aparat słuchowy; zacznie fizycznie i psychicznie z tego powodu cierpieć), egoistyczny gnój, i stresuje, terroryzuje wszystkich wokół wkur... hałasami z słuchawek!! I stresuj się po raz kilku-kilkunastotysięczny raz słuchając tych dźwięków, bądź dodatkowo jeszcze prowadząc dyskusję z debilem/ką!!

PS

Mimo rozdania, rozklejenia, w tym temacie, setek ulotek, decybelowi słuchacze-, trzaskacze-telepacze dalej robią sobie i innym krzywdę. Od jakiegoś czasu, w formie tylko częściowo skutecznej obrony sam używam okrywających słuchawek do zagłuszania trzasków innych słuchawek/, głośnika radiowego kierowcy. Z tym, że w domu słucham na jedynce (skala głośności) i jeszcze je częściowo zsuwam z uszu, natomiast gdy jadę z „decybelem/ką” inwalidą/ką..., w odległości 3-4 metrów od nich w pojeździe transportu publicznego, to podgłaszam na... 12 i więcej – i dopiero wówczas, i też nie zawsze to wystarcza, przestaję słyszeć trzaski i telepanie z ich słuchawek (przy okazji uszkadzając swój słuch, powodując uraz, wstręt do muzyki-jazgotu)...

Pytanie więc brzmi: w jakim stanie oni mają słuch...

 

 

NAJCZĘSTSZĄ REAKCJĄ NA MOJE PRÓBY OBRONY PRZED STRESEM ULOTKĄ jest odmowa jej przyjęcia i zaprzestania stresującego zachowywania się: Ale on/a nie chce/nie będzie niczego czytać, dyskutować (...). No! I mam być cicho (odczepić się) – nie przeszkadzać jemu/j, wydawać, powodować dźwięki!...!; Bo to ja mam słuchać tego co on/a (np. on/a muzyki, a ja – trzasków...), co robi; to ja stwarzam problem... – wystarczy że zacznę słuchać; przestanę się bronić; będę cicho i nie będzie problemu...; Nikt jemu/ej niczego nie będzie zabraniał! To ja mam wszystko zabronione: prawo do niesłuchania (względnej ciszy), wolności od kolejnego stresu, obrony...!; to on/a będzie mnie zmuszać do słuchania i wtedy nie powinno być problemu – wszystko będzie w porządku...! Czyli kompletny brak rozróżniania (mylenie) co (kto) jest przyczyną, a co skutkiem – kto stwarza problem, a kto się przed tym tylko broni!; bezwzględny, agresywny egoizm; brak rozumienia elementarnych rzeczy.

 

 

Wiele osób nie rozumie: kim są, z kim są, gdzie są, swojego wpływu na innych, i co z tego powinno wynikać.

 

 

 www.o2.pl / www.sfora.pl | Piątek [25.09.2009, 16:07] 4 źródła

NIE POSŁUCHASZ JUŻ MP3 "NA FULL"

Unijni urzędnicy chcą ograniczyć głośność przenośnych urządzeń.

Wszystkie urządzenia odtwarzające muzykę - w tym telefony komórkowe sprzedawane na terenie Unii Europejskiej - będą musiały zawierać wbudowany limiter, który nie pozwoli na wydawanie dźwięku silniejszych niż 80 decybeli - donosi "The Daily Mail".

Komisja Europejska chce wprowadzić takie rozwiązanie, bo badania wskazują, że zbyt głośne słuchanie muzyki w słuchawkach to najczęstsza przyczyna uszkodzenia słuchu.

Teraz część odtwarzaczy pozwala słuchać dźwięków o sile nawet 120 decybeli. To mniej więcej tyle co w przypadku startującego samolotu. | AJ

 

 

 

 

Fot. stock.xchng

 

 

 

 

PRAWO KATZA: LUDZIE I NARODY BĘDĄ DZIAŁAĆ RACJONALNIE WTEDY I TYLKO WTEDY, GDY WYCZERPIĄ JUŻ WSZYSTKIE INNE MOŻLIWOŚCI...

 

 www.wolnyswiat.pl   WBREW ZŁU!!! 

PISMO NIEZALEŻNE – WOLNE OD WPŁYWÓW JAKICHKOLWIEK ORGANIZACJI RELIGIJNYCH, PARTII, UGRUPOWAŃ I STOWARZYSZEŃ ORAZ WYPŁOCIN REKLAMOWYCH. WSKAZUJE PROBLEMY GOSPODARCZE, POLITYCZNE, PRAWNE, SPOŁECZNE I PROPOZYCJE SPOSOBÓW ICH ROZWIĄZANIA (RACJONALNE MYŚLI, ANALIZY, WNIOSKI, POMYSŁY, POSTULATY, I ICH ARGUMENTACJA, CAŁE I FRAGMENTY ROZSĄDNYCH, INTERESUJĄCYCH MATERIAŁÓW Z PRASY I INTERNETU)

 

OSOBY CHCĄCE WESPRZEĆ MOJE PISMO, DZIAŁANIA PROSZĘ O WPŁATY NA KONTO:

Piotr Kołodyński

Skr. 904, 00-950 W-wa 1

BANK PEKAO SA II O. WARSZAWA

Nr rachunku: 74 1240 1024 1111 0010 0521 0478

Przy wpłatach do 800 PLN należy podać: imię i nazwisko, adres, nr PESEL oraz tytuł wpłaty (darowizna na pismo „Wolny Świat”). Wpłat powyżej 800 PLN można dokonać tylko z konta bankowego lub kartą płatniczą.

ILE ZOSTAŁO WPŁACONE BĘDĘ PRZEDSTAWIAŁ CO 3 MIESIĄCE NA PODSTAWIE WYDRUKU BANKOWEGO (na życzenie, przy wpłacie od 100 zł, będę podawał jej wielkość oraz wskazane dane wpłacających).

Stan wpłat od 2000 r. do dnia 14.12.2010 r.: 100 zł.

 

 

17. ELEKTRONICZNE ZBIERANIE PODPISÓW (pod

inicjatywami ustawodawczymi, moją kandydaturą na prezydenta)

 http://www.wolnyswiat.pl/17.php

 

21. WPŁATY I WYDATKI

 http://www.wolnyswiat.pl/21.html

 

22. MOJA KSIĄŻKA

 http://www.wolnyswiat.pl/22.html