www.wolnyswiat.pl

 

[Ostatnia aktualizacja: 10.2010 r. (całość przejrzana, poprawiona: 10.2010 r.)]

 

 

ZWIERZĘCA MANIA (hałasy)

 

Przeczytaj, zrozum i stań się świadomym, pozytywnym człowiekiem.

 

Nienormalna sytuacja tworzy nienormalnych ludzi; nienormalni ludzie tworzą nienormalną sytuację...

 

Normalna sytuacja tworzy normalnych ludzi; normalni ludzie tworzą normalną sytuację.

 

 

31. „LUDZI DZIELIMY M.IN. NA…”

 http://www.wolnyswiat.pl/31h1.html

 

1. ZACHOWANIA...

 http://www.wolnyswiat.pl/1h1.html

 

 

2. CHOROBY ZAKAŹNE

http://www.wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?t=120&postdays=0&postorder=asc&start=15

 

 

Niewiedza, nierozumienie i wynikłe z tego zachowywanie się, postępowanie przynosi ogromne ilości szkód, strat, w postaci klęsk, katastrof, plag, przyczynia do krzywd, niesprawiedliwości, cierpień, nieszczęść, problemów. Itp. Stąd koniecznym jest edukowanie, uświadamianie ludzi.

 

Umysły normalne domagają się normalności, a nienormalne nienormalności... Obecnie normalność jest traktowana jako nienormalność, a nienormalność jako normalność...

 

 

 

 

My nie chcemy ponosić jakichkolwiek skutków posiadania przez państwa zwierząt (m.in. tysiące razy myśleć o p. hałasujących psach i ptakach – odbierać ich komunikatów)!!

 

OGŁUPIALI LUDZIE – OGŁUPIAŁE PSY (hałas, w sposób uświadomiony bądź nie, stresuje, rujnuje zdrowie, ogłupia!)(psy, tak jak ludzie potrzebują wychowania, a nie rozbestwiania (że zachowują się jak furiaci, szczekają na wszystko co się rusza, a jak się nie rusza, to też szczekają, bo może zacznie wreszcie ruszać...))!

– W TEN SPOSÓB DEGRADUJE SIĘ SWÓJ I INNYCH INTELEKT, OKALECZA PSYCHIKĘ, WYPACZA UMYSŁ, RUJNUJE ZDROWIE, ŻYCIE!

 

Do osób przetrzymujących głośnego psa/y w otoczeniu pełnym ludzi.

LUDZIE, OPAMIĘTAJCIE SIĘ Z TĄ ZWIERZĘCĄ MANIĄ - BRAKIEM JAKIEJKOLWIEK KULTURY - ZACHOWYWANIEM JAK BYŚCIE BYLI TUTAJ SAMI!! MY CHCEMY MIEĆ SPOKÓJ W SWOICH MIESZKANIACH, DOMACH I NA TERENIE POSESJI, A NIE SŁUCHAĆ ZWIERZĘCYCH, RADIOWYCH ITP. HAŁASÓW!!

Państwa zwierzę terroryzuje hałasami całą okolicę! Tu nie jest zoo tylko miejsce zamieszkania ludzi! 

Dom, mieszkanie służy - powinny - do odpoczynku, zrelaksowania się, zregenerowania sił, wyleczenia, a nie stresowania, popadania w nerwicę i inne choroby!!

 

Nikt z Tobą (...) nie chce się nie tylko kłócić, dyskutować, ale nawet rozmawiać! Więc po to przekazuję tą ulotkę, by temu zapobiec, a jednocześnie by Cię uświadomić, bo nie chcę ponosić jakichkolwiek konsekwencji twojego postępowania, które wynika z niezrozumienia elementarnych rzeczy (...), więc Ci je wyjaśniam: 

 

Proszę zakończyć tą anormalną, patologiczną, stresotwórczą, chorobotwórczą, sytuację (nikt inteligentny, normalny też sam nie słucha takich rzeczy – nie naraża, nie degraduje swojego intelektu, zdrowia, na skutki hałasów)!!

Czy dla P. istnieje rozsądna, racjonalna, hierarchia wartości, ważności – na jednej szali rozbestwiony, zdegenerowany, głupi, hory pies, a na drugiej jego ofiary – ludzie (w swoich ludzkich, dla ludzi..., domach, na terenie ludzkich msc publicznych itp.)...

 

Źródłem stresu, przyczyną problemów jest również wywoływanie myślenia o czymś niepożądanym, szkodliwym.

 

Jeden stres, uraz zwiększa podatność na kolejne stresy, urazy – powstaje efekt lawinowy!

 

 

Po obszczekaniu (nawet jednym szczeknięciu) ma się spacer, rekreację, dzień z głowy, z tego skutkami na pozostałe dni… A więc nasz wysiłek, inwestycja w relaks zostaje zniweczona!

 

 

NIKT NIE MA PRAWA ZMUSZAĆ INNYCH DO SŁUCHANIA CZEGOKOLWIEK; STRESOWANIA, POWODOWANIA URAZÓW,

WYWOŁYWAĆ CHOROBY; PRZYCZYNIAĆ SIĘ DO OGŁUPIANIA – bo zamiast, m.in., intelektualnymi zajmujemy się sprawami, skutkami stresów! Liczbę stresów, i tego konsekwencji, trzeba zmniejszać (m.in. uświadamiając ludzi)!

Elementarnym prawem człowieka jest m.in. prawo do zdrowia psychicznego. a najlepszym sposobem jego zachowania jest zapobieganie chorobom (usuwając ich przyczyny).

Aspołeczne postępowanie udziela się innym (w wyniku naśladownictwa (...)), jest demoralizujące (bo m.in. jest precedens – a on/a może a ja nie mogę?!)

Źródłem stresu, przyczyną problemów jest również wywoływanie myślenia o czymś niepożądanym, szkodliwym.

Jeden stres, uraz zwiększa podatność na kolejne stresy, urazy – powstaje efekt lawinowy!

 

 

www.o2.pl / www.sfora.pl | Poniedziałek [26.04.2010, 20:23]

SĄSIAD STUKA I KRZYCZY? ZNOSIMY TO W MILCZENIU

Wielu nie decyduje się na interwencję.

Co najmniej 3 miliony Brytyjczyków cierpią z powodu hałasu dobiegającego zza ściany, ale prawie 40 proc. nie podejmuje żadnych działań, żeby uciszyć uciążliwego sąsiada - donosi "The Independent".

Najbardziej przeszkadza im głośna rozmowa i krzyki - wskazało tak 58 proc. pytanych w sondażu kancelarii prawnej Which?. 40 proc. badanych denerwuje najbardziej zbyt głośna muzyka lub telewizor.

Jedna czwarta dostaje "białej gorączki" kiedy sąsiad trzaska drzwiami, a 15 proc. przeszkadzają regularne imprezy. 3 proc. wskazało, że budzą ich krzyki sąsiadów pochłoniętych ognistym seksem.

Ankietowali wskazywali także, że uciążliwe jest dla nich wiercenie w ścianach przez sąsiadów, szczekanie psa, gra na instrumentach oraz odbijanie piłki przez dzieci - dodaje dziennik.

Ponad połowa badanych narzeka na brak snu, inni mówią o rozdrażnieniu i stresie. 10 proc. twierdzi, że uciążliwy sąsiad doprowadził ich do poważnych kłopotów zdrowotnych. 7 proc. zdecydowało się na przeprowadzkę, żeby uniknąć hałasu.

Jednak tylko co czwarty Brytyjczyk wzywa policję lub administrację, co trzeci stara się spokojnie rozmawiać z sąsiadami. Aż 36 proc. nie robi nic - zauważa "The Daily Telegraph". | AJ

 

[Proszę też zwrócić uwagę na to, kto kogo, i do czego przymusza: czy np. naukowcy, wynalazcy, inżynierowie, pisarze, redaktorzy, zapoznający się z wartościowymi materiałami, itp.; intelektualiści, twórcy, uczący się, ludzie normalni przymuszają do czytania, oglądania (słuchania...) swoich prac, dzieł; plonów działalności, czy to psychopaci, debile; kanalie przymuszają, m.in. ich, do słuchania m.in.: „hau!!!, hau!!!, hau!!!... Raaadiooo Zeeet!... Pierwsze źródło wiadomości... Kup ten rewelacyjny proszek!... W TVN!... hau!!!, hau!!!, hau!!!... Raaadiooo Zeeet!... Pierwsze źródło wiadomości... W TVN!... Ciesz się... hau!!!, hau!!!, hau!!!... ćwir!!, ćwir!!, ćwir!!... Ciesz się!... Bądź sobą!... Raaadiooo Zeeet!... Pierwsze źródło wiadomości... hau!!!, hau!!!..., hau!!!... uuuchuuuchuchu, uuuchuuuchuchu, uuuchuuuchuchu... fiju!, fiju!, fiju!...” Itp., itd... Sami są psychopatami, debilami; kanaliami no to inni też mają się tacy stać... Oto kolejne plony (w tym w postaci takich produkcji w środkach przekazu...) braku selekcji pozytywnej, selekcji negatywnej; rodzenia, tworzenia takich osobników... – red.]

 

 

PROSZĘ O UMOŻLIWIENIE NAM NORMALNEGO ŻYCIA. Niektórzy pracują (w tym część odpowiadając za zdrowie i życie innych ludzi), na drugą czy nocną zmianę, bądź w domu, uczą się, chorują, nie tolerują hałasu, chcieliby się zrelaksować itp. Obecnie to państwa zwierzę decyduje: czy, a jeśli, to o której zasnąć(!!), obudzić się(!!), czego słuchać(!!), o czym myśleć(!!)- jak się czuć - w jakim być stanie psychofizycznym!!

Tutaj nie ma warunków na takie zachowanie, gdyż mieszkają tu setki osób. Wymaga to więc rezygnacji z pewnych rzeczy w interesie nas wszystkich.

Nawet najpiękniejszego utworu muzycznego (a to kwestia gustu i nastroju) na ziemi nie sposób słuchać non stop. A przecież zwierzęce hałasy są denerwujące już od pierwszego momentu!

Więc proszę o umożliwienie nam normalnego życia. Nie ma czegoś takiego jak przyzwyczajenie – badania to wykluczają. Jest tylko utajenie, ignorowanie szkodliwych skutków hałasów, które prędzej czy później, w tym niekiedy po latach, się ujawnią i są powodem różnych chorób i dolegliwości. Dlatego stosuje się m.in. drogie i niedogodne ekrany, szyby odbijające część hałasu, drzwi dźwiękochłonne.

Również muzyka jest związana z gustem i nastrojem – jednych dany rodzaj relaksuje, wprawia w stan euforii (a jak ktoś lubi jej głośno słuchać, to po to wymyślono, w tym bezprzewodowe, słuchawki ), a drugich w stan wściekłości, stresu, rozstroju – jest koszmarem.

Zwierzęta, jak ludzie, są mądre i głupie, zdrowe i chore (w tym znerwicowane). Za to, co się posiada ponosi się odpowiedzialność! My skutków posiadania przez P. zwierząt ponosić nie chcemy!

Z nadzieją na zrozumienie, jedna z setek zamieszkujących w pobliżu osób ponoszących skutki P. beztroski, bezmyślności, egoizmu…

PS

Podstawową  przyczyną powodującą, iż zwierzęta hałasują  jest to, iż się im na to pozwala (podobnie jak z ludźmi)!

A gdyby tak jakiś człowiek (zamiast np. psa) wydzierał się godzinami (bo po to ma gardło..., a Państwo uszy...), to co by P. czuli?!...

Analogicznie ma się sytuacja z RTV (setki stacji, tysiące pozycji programowych)…

 

 

Czy psiarze tak kochający zwierzęta (i ludzi)... zastanowili się też [oprócz że: nad cierpieniami m.in. zamykanych na wiele godzin psów; skutkami powodowanych przez psy hałasów, robionych kup, a więc stresami, zakaźnymi chorobami i innymi problemami - dla otoczenia]: skąd się bierze mięso dla ich pieseczków – wzięli pod uwagę cierpienia zwierząt podczas chowu i uboju przemysłowego, skutki tego chowu, przemysłu dla przyrody i ludzi...?!!

Dodam jeszcze, iż miliony ludzi (w tym część to dzieci) nie mają co jeść, podczas gdy kochający ludzi... psiarze wydają  miliony złotych m.in. na karmy dla psów!

 

Stanowimy psychosomatyczną  jedność – tzn., stan psychiczny wpływa na stan fizyczny i odwrotnie; stresy powodują nieprawidłowe funkcjonowanie organizmu, choroby, co jest źródłem kolejnego stresu (sprzężenie zwrotne).

 

Hałasy powodują stres, przyczyniają do urazów, uszkadzania psychiki, chorób, powodują m.in. nerwice, zaburzenia snu, pamięci, koncentracji, arytmię serca, stany zmęczenia, wyczerpania psychicznego, depresji, śmierć!

 

 

„...BAUUUU, BAUUUU!!!. HAU, HAU, HAU!!! HAU, HAU, HAU!!! BAUUUU!!!...” „PROSZĘ SIĘ NIE BAĆ, ON NIE GRYZIE !” – TAK, TAK, JUŻ WIADOMO, JAKI BĘDZIE TEMAT: PSIA (ZWIERZĘCA/HAŁASOWA) MANIA!

Są klatki, bloki, ulice (w tym pod sklepami), parki, osiedla, ośrodki wypoczynkowe, części i całe miejscowości, gdzie podstawowym dźwiękiem, jaki słychać, jest wycie, ujadanie, skowyczenie i szczekanie psów – cały dzień i noc. Ostatnim dźwiękiem słyszanym przed zaśnięciem (a umożliwia je dopiero skrajne wyczerpanie), powodem nocnych i porannych pobudek – są  psie hałasy. Praktycznie nie obowiązują tam żadne normy, a wszelkie interwencje - będące dodatkowym źródłem stresu - są najczęściej nieskuteczne – pies  ma prawo robić co chce, a człowiek nie ma prawa mu w tym przeszkadzać, ani do jakiejś tam ciszy, spokoju, odpoczynku itp.. A jak się nie podoba, to może iść mieszkać gdzieś z dala, w budzie. – Czyli psy (również ptaki np. koguty, papugi) mają w msh zamieszkania ludzi (...) więcej praw od nich, bo ludzi obowiązuje cisza między godz. 22.00 a 6.00!

Psy przyczyniają się nie tylko do hałasów z za: ściany, okna, drzwi  (gdy np. sąsiad wyszedł, czy wraca z współlokatorem, lub ktoś do współmieszkańca psa/ów przyszedł i jest „witany” obszczekiwaniem, ujadaniem,  obwąchiwaniem połączonym z dotykaniem szczęką pełną kłów tak, że takiej osobie robi się „bardzo miło” czego dowodem jest m.in. zmiana usytuowania serca...), ale również jest się wielokrotnie obszczekiwanym przechodząc koło psiego lokum, mijając się na klatce czy w okolicy. To strach przed kłapiącymi zębami: „On nie gryzie, proszę się nie bać”...  – To  tak, jakby  ktoś np. przystawił komuś pistolet i powiedział: Proszę się nie bać, on nie strzela; albo nuż  i odpowiednio „uspokajał”: Nie będę go w pana/ią wbijał. – Czyli  kolejny codzienny stres. Również słuchanie gwizdania, nawoływania, okrzyków, zielono brązowe trawniki i mieszanki zwane piaskownicami są kolejna przyczyną stresów, problemów?! A psie kupy, to nie tylko zabrudzone buty, koła rowerów czy wózków i „widoki”, ale również roznoszone pasożyty i zarazki, uczulenia (w tym znaczna ich część na sierść). Roznoszą one także kleszcze (m.in. po działkach, placach zabaw i oczywiście przynoszą je do domu [W 2003 r. doszło do 3,5 tyś. zachorowań na boreliozę, oraz 339 przypadków odkleszczowego zapalenia mózgu!!]! Kolejne problemy to: urazy, nerwice, symulowane, bądź rzeczywiste ataki (że serce podchodzi do gardła) i ich skutki: pokąsania, pogryzienia, a niekiedy i zagryzienia na śmierć!! Krótko pisząc życie toczy się wokół psów. Czy budynki mieszkalne to psiarnie, i czy ktoś chce czy nie, musi w psim życiu uczestniczyć?!! Niestety obecnie tak. Czy będzie tak dalej, to zależy m.in. od ofiar zapsionyh msc mieszkalnych, teoretycznie (podobno) dla ludzi.

 

Co do współmieszkańców psów.

Ci strasznie lubiący psy (chyba lubiący inaczej...) zostawiają je na wiele godzin zamknięte w mieszkaniu (a niekiedy tylko w łazience czy na balkonie), w samochodzie (w tym w czasie upałów) gdzie nie wolno im się w dodatku wypróżnić, czy uwiązane na łańcuchu (niekiedy na całe życie). Uniemożliwiają lub ograniczają załatwianie potrzeb fizjologicznych, seksualnych, kontakty z przedstawicielami własnego gatunku (wiele psów ma zaburzoną funkcję tożsamości uważając ludzi za przedstawicieli własnego gatunku i „uczestniczy” w życiu tego stada...).  Właściciele zakładają im (słusznie z ludzkiego punktu widzenia) smycz i kaganiec (co samo w sobie jest stresem, a są jeszcze takie sytuacje, że taki pies jest gryziony przez te bez!!), a następnie dyktują kiedy, gdzie i jak mają iść, załatwiać potrzeby fizjologiczne, czy, a jeśli, to czym się interesować, co robić. Niekiedy można zobaczyć zaszczute „wytresowane psy”: wielkie wystraszone oczy, bojaźliwie wpatrzone w „opiekuna/kę”, nienaturalnie, całkowicie skupione, prowadzone przez psychopatów/ki, bite co chwilę, bo: za bardzo naciągnęły, popuściły, lub jest pod niewłaściwym kątem smycz (ona musi być „prawidłowo” naprężona), za szybko lub za wolno idą,  powąchały trawę, spoglądają w „nieprawidłową” stronę, zainteresowały się innym psem itp... Co się dzieje w domu „można sobie” wyobrazić!! Zabraniają (niestety rzadko)(słusznie (...)) hałasować, oraz decydują kiedy się spacer kończy, a następnie znów zamykają. Kolejne zjawisko to morzenie ich (z różnych powodów) głodem, wykańczanie nieprawidłowym odżywianiem (w tym dzięki durnym wr o szkodliwych tzw. karmach dla psów z wysoko przetworzonymi, niepełnowartościowymi, źle połączonymi składnikami. Dla psa najlepsze jest surowe/ew. przegotowane mięso z niewielkim dodatkiem warzyw), nie leczenie (nie przejmowanie się, że psy cierpią z powodu pcheł, pasożytów, chorób), trucie tn... Tysiące psów i kotów rocznie jest okaleczanych, zabijanych i mordowanych!! Wiele osób chodzi po ich grobach, gdzie zostały żywcem zakopane, podlewa kwiatki wodą, w której zostały utopione – nie  wiedząc o tym.

Następne przykłady to: obcinanie ogonów, wycinanie pazurów, strun głosowych, sterylizacja, zoofilia, pozbywanie się ich, m.in. pozostawiając je (niekiedy uwiązane) w różnych (w tym w odludnych) msh, skazując w ten sposób na bezdomne życie, bądź gehennę w schronisku, często kończącą się uśpieniem. Psy cierpią też z powodu samotności, nerwic. Pewnie nie wymieniłem wszystkich przykładów, dowodów, miłości - inaczej - do zwierząt….

 

TEORIE PSIARZY

Są osoby, które twierdzą, iż psy są im potrzebne, bo mają problemy. Przyjmując nawet, iż istotnie pies/y mogą jakiś problem rozwiązać, to niestety najczęściej odbywa się to kosztem dziesiątków i setek innych ludzi, którzy z kolei z powodu tych zwierząt mają problemy(!!), a w ich wyniku problemy mają niektóre osoby, które się z tymi ludźmi stykają i część z nich pewnie stwierdza, iż potrzebują psa... Psy są też jedną z częstszych przyczyn bezsenności (pomijając szczekanie itp. hałasy )(nie tylko dla sąsiadów), drobnych uszkodzeń i zniszczeń, zarażeń pasożytami, zakażeń (gdy np. podrapią), stresów, scysji z sąsiadami. Watro więc rozważyć, czy rzeczywiście bardziej przyczyniają się do rozwiązywania problemów, czy do ich powstawania.

„Jak ktoś nie lubi zwierząt tzn., że nie lubi ludzi” (Nielubienie zwierząt ma polegać na tym, iż ktoś nie chce - nie znosi - słuchać wycia, szczekania, skowyczenia, ujadania i kłapania zębami, bać się itp...?!!). Tzn., że jak ktoś nie lubi słuchać: krzyków, wrzasków, wyzwisk, kłótni, oglądać bijatyki, być zaczepianym, atakowanym, bitym, tzn., że nie lubi roślin...?! Albo trąbienia, piszczenia oponami, wycia alarmów, tzn., że nie lubi muzyki...?! „Psy atakują tylko złych ludzi”. Czyli te dzieci bawiące się w piaskownicy, osoby spacerujące w parku, nie mające przy sobie broni, a które zostały pogryzione były złe?! A oto moja teza: Jeśli ktoś wbrew sąsiadom ma hałaśliwe, uciążliwe zwierzęta z wszystkimi tego skutkami, to właśnie znaczy: że nie lubi ludzi, jest niekulturalny, bezczelny, egoistyczny, złośliwy, zły! No proszę zbić tą tezę! Poza tym jakbym był psem to wolałbym być „nie lubiany” i prowadzić pół swobodny tryb życia, niż być tylko czasami wyprowadzany z „aresztu”, a niekiedy i msa udręki, tortur.

Ciekawa byłaby reakcja psiarzy, gdyby zadręczani przez ich psy ludzie zaczęli się drzeć (np. na zmianę) całymi dniami i nocami pod ich msi zamieszkania. Czy też uznaliby, że im wolno, bo po to mają gardła, żeby się drzeć, a oni uszy, żeby słuchać? Psy (podobnie jak ludzie) hałasują m.in. wtedy, gdy się im na to pozwala!

 

 

Czy psiarze tak kochający zwierzęta (i ludzi)... zastanowili się też [oprócz że: nad cierpieniami m.in. zamykanych na wiele godzin psów; skutkami powodowanych przez psy hałasów, robionych kup, a więc stresami, zakaźnymi chorobami i innymi problemami dla otoczenia]: skąd się bierze mięso dla ich pieseczków – wzięli pod uwagę cierpienia zwierząt podczas chowu i uboju przemysłowego, skutki tego chowu, przemysłu dla przyrody i ludzi...?!!

Dodam jeszcze, iż miliony ludzi (w tym część to dzieci) nie mają co jeść, podczas gdy kochający ludzi psiarze... wydają  miliony złotych m.in. na karmy dla psów!

 

 

q       PSI ALARM.

Jednym z podstawowych problemów społeczeństwa jest stres, a hałas jest jedną z jego przyczyn. Na szczęście niektóre jego źródła można zmniejszyć m.in. wykorzystując alarmy elektroniczne (zgodnie z postulatami). Taki alarm nikogo nie pogryzie, nie trzeba za nim biegać i wrzeszczeć żeby przestał hałasować – bo wystarczy kilka ruchów palcem. Nie reagują też na psy, koty, przechodniów, samochody – za ogrodzeniem itp., działają więc selektywnie. Potrafią też poinformować właściciela, odpowiednie służby i wskazane osoby (np. telefonicznie) nie tylko o niebezpieczeństwie, ale i o jego rodzaju. Ceny takich zestawów zaczynają się od sum mniejszych niż koszt kupna i prawidłowego utrzymywania psa przez okres równy gwarancji alarmu. Poza tym alarmy elektroniczne o wiele trudniej (w tym niepostrzeżenie) unieszkodliwić niż psa, na którego są sposoby humanitarne i niestety niehumanitarne. A jego obecność już jest inf. dla włamywaczy, iż nie ma co najmniej czujki ruchu. Właściciel pozostaje w przeświadczeniu, iż jego mienie jest bezpieczne, ale na ogół są bezpieczni tylko włamywacze.

 

q       ZWIERZĘCY AZYL

 – Dla psów, ptaków czy innych hałaśliwych, bądź niebezpiecznych zwierząt. Oto sposób na zaspokojenie potrzeb, zainteresowań ludzi, chcących przebywać ze zwierzętami. Osoby takie mogłyby się zorganizować i wspólnie zbudować w odludnym msu ośrodek dla zwierząt, w którym byłyby takie warunki, na jakie będzie pozwalała fantazja i środki finansowe uczestników takiej grupy. Można też organizować w dni wolne od pracy wspólne wyjazdy, wczasy w wyspecjalizowanych ośrodkach itp. A mieszkania, domy, posesje przeznaczyć dla ludzi, którzy dzięki temu będą mogli zająć się swoimi sprawami, a nie problemami związanymi ze zwierzętami sąsiadów.

 

o       NA KONIEC KOMENTARZ DO PROPSIARSKICH

 PLAKATÓW:

„Przybyłem zaszczekałem uciekłem.”, „Szczekam więc jestem.”

– Idąc tym tokiem rozumowania... należałoby  rozpropagować i inne zachowania i grupy...:

- Przybyłem nawrzeszczałem uciekłem (to normalne u nienormalnych);

- Przybyłem pobiłem uciekłem (to również jest całkowicie normalne... u łobuzów);

- Przybyłem ukradłem uciekłem (...);

- Wrzeszczę więc jestem (...);

- Biję więc...

Różnica między tymi osobnikami a (m.in.) hałasującymi psami polega na tym, iż takiego postępowania się nie tylko nie propaguje, ale każe m.in. umieszczając w odpowiednich msh...!

Dodam jeszcze, iż miliony ludzi (w tym część to dzieci) nie mają co jeść, podczas gdy kochający ludzi psiarze... wydają  miliony złotych m.in. na karmy dla psów!

 

 

 

 

SKĄD SIĘ BIORĄ M.IN. NIKOTYNOWCY, ALKOHOLICY, NARKOMANI, PSIARZE, WYPŁOCINOREKLAMODAWCY, OSOBY NAPASTLIWE; OSOBY O IRYTUJĄCYM ZACHOWYWANIU SIĘ, UCIĄŻLIWE, SZKODLIWE, NIEBEZPIECZNE (ZARAŻAJĄCY NAŁOGAMI, CHOROBAMI, PRZYCZYNIAJĄCY SIĘ DO URAZÓW, CHORÓB)

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z posiadania genów lustrzanych odpowiedzialnych za naśladowanie innych, instynkt stadny (skąd wziął się np. ich nałóg, psia mania, uciążliwe, szkodliwe, chorobotwórcze dla innych zachowywanie, postępowanie); dlaczego postępują na swoją szkodę, z wpływu swojego postępowania na następnych (powstaje efekt lawinowy!) i wynikłej z tego współodpowiedzialności!

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, dlaczego działa na innych szkodę – że są świadomymi bądź nie psychopatami (a nałóg, uciążliwe zwierzę, udawana głupota, bezmyślność, niedoskonałości prawne są tylko pretekstem do szkodzenia innym).

PS1

Np. psychopata-nikotynowiec nie stanie nigdzie indziej, tylko w widocznym msu; przy wejściu, przy przystanku, od strony wiatru – by przeciąg wciągał śmierdzącą truciznę do środka, by wiatr wiał dym na innych, by dmuchać na przechodzących, stojących; irytować, nękać, okaleczać psychicznie; pokazywać, wciągać w to następnych.

PS2

Do tworzących prawo:

Jak można zezwalać na destrukcję, bezkarne szkodzenie?!

 

 

 

 

Trzeba wprowadzić ogólnokrajowy rejestr osób psychopatycznych, debilnych (a stanowią oni co najmniej kilka procent społeczeństwa!) i wpisywać status danej osoby do jej dokumentów. Również osoby wybitne zasługują, ale na chlubne wyróżnienie. Najlepiej więc wprowadzić kilka kategorii, osoba: wybitna/pożyteczna/przeciętna/szkodliwa/b. szkodliwa. I odpowiednio, do ich postępowania, traktować takich ludzi.

 

 

W związku z rozprzestrzeniającą się plagą odkleszczowych chorób, trzeba uruchomić program mający na celu zminimalizowanie tego problemu, przeznaczając na to m.in. odpowiednie środki. Moją  propozycją  jest umieszczanie zabijających (trujących je, czy powodujących bezpłodność) pułapek, wabi w msh występowania kleszczy. 

Trzeba też zabronić wprowadzania do lasu psów, pod rygorem wysokiej grzywny, odebrania zwierzęcia, gdyż psy roznoszą kleszcze m.in. w msh siedzib ludzkich.

Większość chorych nie wie co jest przyczyną ich stanu (często również lekarze (testy tylko u części zakażonych je wykrywają.)), a odkleszczowych chorób, ich skutków jest ich mnóstwo!

 

 

 www.o2.pl | Wtorek [03.02.2009, 19:16] 3 źródła

HAŁAS ULICY MOŻE WYWOŁAĆ ZAWAŁ

Im więcej decybeli, tym większe ryzyko ataku serca.

Osoby mieszkające w cichej okolicy mają szansę na dłuższe życie niż te, których dom stoi przy trasie szybkiego ruchu - udowadniają szwedzcy naukowcy.

Badania na 1500 mieszkańcach Sztokholmu przeprowadzali eksperci szkoły medycznej Karolinska Institute. Porównano dwie grupy: osoby, które przeszły zawał i te, z których zdrowiem jest wszystko w porządku.

Gdy oceniono poziom hałasu w pobliżu miejsc, gdzie mieszkają, okazało się, że szansa na atak serca u osób żyjących w hałasie jest o 40 procent większa niż u tych, którzy żyją w cichym otoczeniu - twierdzi kierownik projektu badawczego, Goran Pershagen.

Za szkodliwy poziom uznano hałas powyżej 50 decybeli. Jest to relatywnie niewiele, bo przeciętna norma dla dużego natężenia ruchu w mieście wynosi 80 decybeli.

Wyniki badań opisano w najnowszym numerze dziennika naukowego Epidemiology. | J

 

www.o2.pl / www.sfora.pl | Poniedziałek [23.11.2009, 12:41] 4 źródła

MOŻESZ ZAWSZE PODEJMOWAĆ TRAFNE DECYZJE

Od czego to zależy.

Zaburzenia snu są szczególnie niebezpieczne dla osób, których praca wymaga szybkiego reagowania. To dlatego, że brak snu ma ogromny wpływ na proces integracji informacji - twierdzą naukowcy z University of Texas.

Według badaczy osoby niewyspane nie potrafią podejmować trafnych decyzji w ułamkach sekundy. Eksperyment pokazał bowiem, że badani pozbawieni snu podejmowali prawie dwa razy częściej błędne decyzje niż osoby wypoczęte. | TM

 

 

„ANGORA: ANGORKA” nr 35, 27.08.2006 r.

SZCZEKANIE SZKODLIWE DLA PSÓW

Ujadanie może być szkodliwe ni tylko dla ludzi, ale i dla samych... psów – zauważyli amerykańscy weterynarze z University of Illinois w Urbana-Champaign. (...) Jeśli jest ich kilkanaście, powstaje hałas przekraczający zwykle poziom 110 decybeli, a więc głośniejszy od młota pneumatycznego. Już dla ludzi jest to nieznośne, a co dopiero dla czworonogów, które słyszą od nas kilka razy lepiej – mówi dr Crista Coppola prowadząca badania na ten temat. Pod wpływem tak mocnego zgiełku stają się one zestresowane, a nawet agresywne wobec siebie, co może doprowadzić do pogryzień. (...)

TEK na podst. „Dziennika”

 

 

www.o2.pl / www. sfora.pl | Środa [15.09.2010, 09:49]

POLACY MASOWO ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI. JEST CORAZ GORZEJ

Psy i koty traktujemy jak przedmioty.

Mnożą się przypadki bestialskiego traktowania zwierząt przez Polaków. A to pijani grają kotem w piłkę nożną, a to zabijają "nieposłusznego" psa ramą okienną.

Pod Wałbrzychem ktoś przywiązał do torów psa, a pociąg odciął mu głowę. W Milczu 15-latek zatłukł dwa psy drewnianym kołkiem, bo wchodziły na posesję jego babci.

Jest coraz gorzej, zwłaszcza w małych miejscowościach i na wsiach. Tam zwierzęta traktuje się jak przedmiot - mówi "Gazecie Wrocławskiej" Mateusz Janda, komendant główny Straży dla Zwierząt.

Polacy zabijają i męczą zwierzęta, choć dane CBOS pokazują, że ponad 80 proc. osób jest przekonanych, że zwierzęta odczuwają ból tak samo jak człowiek. Jak to możliwe?

Bywa, że pobożność idzie w parze z bezlitosnym traktowaniem zwierząt - tłumaczy dziennikowi ks. Adam Bonecki. | JS

 

"FAKTY I MITY" nr 6, 15.02.2007 r.

UWAGA, ZŁY WŁAŚCICIEL!

Osoby posiadające agresywne psy mają skłonności kryminalne – twierdzą badacze z Uniwersytetu w Cincinnati. Po przeanalizowaniu danych o właścicielach psów znanych z agresywności – zwłaszcza pitbulli – okazało się, że wszyscy byli na bakier z prawem. 30 proc. miało co najmniej pięć wyroków. Spośród właścicieli łagodnych czworonogów, np. pudli, terierów czy spanieli historię kryminalną miał tylko 1 proc. badanych. Wielbiciele agresywnych ras dziewięć razy częściej mają na sumieniu przestępstwa przeciw dzieciom, osiem razy częściej angażują się w narkotyki i trzy razy częściej popełniają akty przemocy domowej. | TW

 

 

www.o2.pl / www.sfora.pl | Wtorek [29.12.2009, 07:00] 2 źródła

HORDY BEZPAŃSKICH PSÓW TERRORYZUJĄ LUDZI

Zagryzły człowieka w centrum miasta.

Mieszkańcy Kijowa są w szoku. Sfora 40 bezpańskich psów niemalże w centrum trzymilionowego miasta zabiła operatora telewizji publicznej UT-1 Iwana Wołoszyna - donosi "Rzeczpospolita".

Milicja twierdzi, że mężczyzna stracił przytomność z powodu licznych ran i bólu. Wpadł do wielkiej kałuży, pozostałej po roztopach i zachłysnął się wodą. Był pod wpływem alkoholu.

Bezpańskie psy są coraz większym problemem w naszym mieście. Kilkakrotnie widziałem je w grupach po 10 - 15 sztuk. Mnie również próbowały zaatakować w mojej dzielnicy. Z jednej strony mamy przepisy, które zabraniają odstrzału psów. Z drugiej jednak w miejskim budżecie nie ma pieniędzy na ich utrzymanie w schroniskach - przyznaje Wołodymyr Łozenko z kijowskiej telewizji.

Władze Kijowa szacują, że w mieście żyje około 50 tysięcy bezpańskich psów.Zgodnie z ukraińskim prawem mogą chodzić po ulicach, ale powinny być wysterylizowane. Na budowę schronisk samorząd nie ma pieniędzy - w Kijowie działa tylko jedna taka placówka.

Podobny problem istnieje także w Moskwie, gdzie na ulicach także żyje 60 tysięcy psów.

Co najmniej 50 osób zostało zaatakowanych w Moskwie przez chorego na wściekliznę psa. Tylko w piątek do szpitali trafiło kilkanaście osób. Nie ma wątpliwości, że chory pies pogryzł nie tylko ludzi, ale również inne czworonogi. Dlatego specjaliści obawiają się, że wśród bezdomnych psów żyjących w rosyjskiej stolicy wybuchnie epidemia wścieklizny - dodaje RMF FM. | AJ

 

 

"FAKTY I MITY" nr 39, 04.102007 r.

PIERDZĄCE KROWY

Do coraz szybszej degradacji klimatu Ziemi przyczyniają się dymiące kominy elektrowni węglowych, spaliny samochodowe, wyziewy przemysłowe. Ale to wszystko nic w porównaniu z pierdzącymi krowami.

Zespół uczonych z Uniwerstetu Cambridge opublikował w medycznym piśmie „The Lancet” rezultaty swych dociekań. Bydło puszcza bąki, które zwiększają ilość metanu w atmosferze, przyczyniając się do globalnego ocieplenia. Brzmi to jak mało subtelny dowcip, ale wcale nim nie jest. Gaz wydalany przez krowy, owce i kozy w jednej czwartej przyczynia się do alarmujących zmian klimatycznych.

Ludzie przeciętnie spożywają 224 gramy mięsa wołowego dziennie (W Afryce – 31 gramów). Konsumpcja wzrasta – w Chinach np. w ciągu dekady podwoiła się. Więcej mięsa znaczy więcej bydła, czyli więcej „bąków”. „Redukcja konsumpcji jest jedynym możliwym rozwiązaniem” – stwierdza autor badań, dr John Powles. Gdyby ludzie ograniczyli się do 90 gramów dziennie, zapobiegłoby to dalszemu pogarszaniu się składu atmosfery.

Ograniczenie spożycia wołowiny przyczyniłoby się również do poprawy zdrowia konsumentów: czerwone mięso zwiększa ryzyko chorób serca i nowotworów. Prawdopodobieństwo zapadnięcia na raka odbytnicy zmniejsza się o jedną trzecią przy każdym zmniejszeniu dziennej konsumpcji o 100 gramów. Eksperci szacują jednak, że zmiana przyzwyczajeń dietetycznych zajmuje dekady. | JF

 

 

 http://www.klimatdlaziemi.pl

WYRĄB LASÓW TROPIKALNYCH

W wielu ubogich krajach Afryki, Azji i Ameryki Południowej lasy tropikalne są wycinane w zastraszającym tempie. Co 3 lata na świecie znikają lasy tropikalne o powierzchni Polski. Przewiduje się, że w Nigerii niekontrolowany wyrąb lasów tropikalnych doprowadzi do tego, że w 2010 roku, czyli już za 3 lata, w całym kraju nie będzie już ani jednego lasu.

Uboga gleba lasów tropikalnych nie nadaje się do celów rolniczych i hodowlanych. W Amazonii, aby wyżywić jedną krowę, trzeba wykarczować na pastwiska prawie 7 hektarów lasu. Pola założone na takich terenach po 2-3 latach przestają dawać plony, po czym trzeba karczować las na nowe pole. Na wylesionych gruntach woda spływa bez przeszkód, unosząc ze sobą bryły ziemi i powodując osuwanie się terenu. W Azji Bangladesz jest regularnie pustoszony przez powodzie, gdyż ogołocono z lasów ściany Himalajów.

Konsekwencje mogą być dramatyczne. Wycinając lasy lokalne społeczności podcinają w ten sposób gałąź, na której siedzą. Jezioro Czad, będące rezerwuarem wody dla ponad 20 milionów ludzi, w wyniku nieracjonalnej gospodarki wodą, pustynnienia i burz piaskowych w połączeniu w ocieplaniem się klimatu, skurczyło się z 22 tysięcy kilometrów kwadratowych w 1960 roku do zaledwie 1,5 tysiąca km2 w 2000 roku. Jeśli nic nie uda się zrobić to przestanie ono istnieć już w ciągu kilkunastu lat, a wówczas z braku wody mogą zginąć miliony ludzi.

Lokalne społeczności niestety zazwyczaj koncentrują się na bieżących potrzebach, często nawet nie uświadamiając sobie konsekwencji swojego postępowania.

 

 

§          

Do wyprodukowania jednego 1 kg wołowiny zużywa się 100 tys. litrów wody! Do tego dochodzi skażenie środowiska chemikaliami stosowanymi w rolnictwie, a ich wyprodukowanie też powoduje zatrowanie przyrody, środowiska, trucie ludzi; choroby, wydatki, co m.in. powoduje produkcję tzw. leków, co również powoduje opisane negatywne skutki, w tym wydatki (...). Do tego dochodzi zużycie surowców, energii (...).

A tylko w samej Polsce jest kilkanaście milionów psów i kotów, więc proszę pomnożyć tylko 1 mln kg dziennie wołowiny razy 100 tys. litrów wody = 100 mld litrów wody, której wyprodukowanie również wymaga m.in. energii (...), razy surowce itd...

 

 

"WPROST" nr 49(1201), 11.12.2005 r.

KOCIE ALERGENY

Kocie alergeny mogą działać u astmatyków nawet przez 22 godziny - wykazali uczeni z University of California w Los Angeles. Główny alergen, wytwarzany przez gruczoły ślinowe i łojowe, występuje nie tylko na sierści zwierzęcia, ale i w powietrzu. Wnika głęboko do płuc i atakuje drobne oskrzeliki, powodując zapalenie, które długo nie daje objawów i nie leczone prowadzi do ataków astmy. Lekarze nie zdawali sobie sprawy, że atak choroby mogą wywoływać alergeny umiejscowione w oskrzelikach, do których niemal nie docierają leki podawane przez inhalatory. Z danych amerykańskich wynika, że alergeny kocie i psie są obecne niemal w każdym domu, choć zwierzęta mieszkają tylko w połowie z nich.

(MF)

 

www.o2.pl / www.sfora.pl | Czwartek [24.09.2009, 14:35] 3 źródła

MASZ KOTA? MOŻESZ POWAŻNIE ZACHOROWAĆ

Te zwierzęta nie powinny wchodzić do łazienki.

Właściciele kotów narażeni są na zarażenie gronkowcem złocistym odpornym na metycylinę - twierdzą naukowcy z Center for Hygiene and Health in Home and Community w Simmons College in Boston.

Bakterie te wywołują śmiertelne zakażenie krwi, powodują też m.in. wysoką gorączkę. Osiedlają się najczęściej w nosie, gardle i na skórze człowieka.

W trakcie badań odkryto, że koty pozostawiały groźne bakterie głównie na mokrych nawierzchniach: wannach i umywalkach.

Zwierzęta zarażają się bakteriami MRSA od ludzi, a następnie z powrotem "eksportują" je do środowiska - powiedziała dr Elizabeth Scott.

Bakterie te są szczególnie niebezpieczne dla dzieci i osób starszych. W podobny sposób tą chorobę roznoszą również ptaki, króliki i konie. | TM

 

 

"FAKTY I MITY" nr 39, 04.102007 r.

PISOFRENIA PARANOIDALNA

Na zaburzenia psychiczne cierpi w naszym kraju ok. 2,4 mln osób (1,5 mln dorosłych oraz 900 tys. dzieci i młodzieży, czyli w sumie dwukrotnie więcej niż w 1990 r.). Ze specjalistycznej opieki psychiatrycznej korzysta co 27 Polak (3,7 proc. populacji) (...).

Dominika Nagel

 

www.o2.pl / www.sfora.pl | Środa [13.10.2010, 20:32]: DORASTA POKOLENIE CHORYCH UMYSŁOWO. NIE MA DLA NICH RATUNKU? Choć nie zawsze chodzi o ciężką psychozę, to jednak jedno na pięcioro dzieci ma objawy zaburzeń psychicznych utrudniających funkcjonowanie w społeczeństwie - donosi eurekalert.org.

Odkryto też bardzo silny związek między zdrowiem psychicznym dziecka a zdrowiem psychicznym jego rodziców - dodaje serwis.

Aż u 40 proc. badanych wykryto więcej niż jedną formę zaburzenia. Poziom obecności w badanej grupie zaburzeń trwale utrzymujących się (przez całe życie) określono na 22,2 proc. | JS

 

 

www.o2.pl / www.sfora.pl | Piątek [02.07.2010, 12:10]

DOMOWE ZWIERZĘTA TO PRAWDZIWI MORDERCY

Winny jest człowiek. Bo je wyrzuca z domu

.Porzucone zwierzęta domowe zabijają rocznie aż siedem milionów swoich dzikich pobratymców - wynika ze statystyk niemieckich.

Tymczasem co roku ludzie wyrzucają za drzwi aż dwa miliony kotów i psów.

One mordują zające, ptaki, żaby, jaszczurki. A większe psy rzucają się nawet na młode jelenie, albo sarny w ciąży - donosi thelocal.de.

Dzieje się tak również dlatego, że zwierzęta domowe są porzucane w pobliżu lasów. Ludzie nie przeraża nawet wysoka grzywna - w Niemczech wynosi ona aż 25 tys. euro.

Myśliwi, którzy doskonale znają problem apelują więc do sumień Niemców.

Takie zachowanie jest moralnie naganne. Zastanówcie się, czy jesteście wstanie utrzymywać zwierzęta, zanim weźmiecie je do swoich domów - czytamy na thelocal.de. | MK

 

 

 

 

 

 

OBROŻE ANTYSZCZEKOWE, ODSTRASZACZE PSÓW

(Rozsądny sposób na zakończenie terroryzowania nas hałasami przez p. psy – ochrony naszego samopoczucia i zdrowia – ułatwienie/umożliwienie nam wszystkim pracy, nauki, wypoczynku (w tym snu (a niektórzy pracują na nocną zmianę – więc potrzebują wyspać się w ciągu dnia)) – normalnego życia)

 

 

 

http://www.easypet.pl/cat116-id130-obroza-antyszczekowa-innotek-bc-200e-plus-zasilacz.aspx  

Obroża antyszczekowa Innotek BC-200E plus zasilacz

nr katalogowy: IN-BC200

Zaawansowany model obroży antyszczekowej amerykańskiej marki Innotek. Inteligentne oprogramowanie obroży ograniczającej szczekanie psa Innotek BC-200E automatycznie dopasowuje siłę korekcji do temperamentu psa. Obroża posiada możliwość ładowania akumulatora przez zasilacz wchodzący w skład zestawu.

Dodatkową zaletą tej obroży antyszczekowej jest zastosowanie czujnika wibracji krtani uruchamiającego obrożę. Dzięki temu pies nie zostanie przypadkowo skarcony przez obrożę, kiedy szczeka inne zwierzę. 
Elektryczna obroża antyszczekowa Innotek BC-200E posiada 7 poziomów impulsów, które indywidualnie dopasowują się do każdego psa. Obroża po rozpoznaniu pierwszego szczeknięcia karci psa impulsem na najniższym poziomie. Jeśli w ciągu pół minuty pies zaszczeka ponownie, obroża zwiększa impuls o jeden poziom. Kiedy impuls okaże się odpowiedni obroża zapamiętuje go i karci szczekanie impulsem o tym poziomie.

 

W skład zestawu wchodzi: wodoodporna obroża (waga 95 g), akumulator zasilający wbudowany, nylonowy pasek obroży o długości 58 cm, jedna krótka i jedna długa para elektrod, zasilacz, instrukcja obsługi  PL

 

Specyfikacja: waga: 95 g (nadajnik obroży), wymiary nadajnika: [dł. x szer. x wys.] 5,4 x 3,9 x 3,2 cm, regulacja paska obroży: możliwość regulacji w zależności od rozmiaru szyi - od 20 do 58 cm

Elektryczna obroża antyszczekowa Innotek BC 200E to najnowsza odmiana europejskiej wersji obroży.

Deklaracja zgodności "EC" Dyrektywa R&TTE 1999/05/EEC

Cena: 469,00 zł

 

http://www.easypet.pl/cat116-id178-obroza-antyszczekowa-sport-dog-nobark-18-na-duze-psy.aspx  

Obroża antyszczekowa Sport Dog NoBark 18 na duże psy

nr katalogowy: SD-BARK18

Zaawansowana technologicznie obroża antyszczekowa dla dużych i średnich psów marki Sport Dog model NoBark 18 została wyposażona w dwa niezależne czujniki: czujnik dźwięku i sensor wibracji krtani. Dzięki temu obroża doskonale reaguje na szczególnie uporczywe szczekanie i wycie psa. 
Do wyboru są trzy tryby pracy, które odpowiadają za sposób reakcji obroży na zachowanie psa: częsta reakcja, średnia reakcja i rzadka reakcja. Obroża dopasowuje siłę impulsu automatycznie do temperamentu psa, stopniowo zwiększając impuls w trakcie szczekania lub wycia, aż do poziomu który rozpozna jako właściwy dla danej sytuacji. W sumie obroża oferuje aż 18 poziomów impulsu co umożliwia niezwykle dokładne dopasowanie impulsu dla danego psa.

Obroża została również wyposażona w przełącznik trybu testowego, diagnozującego pracę obroży. Zasilana jest baterią RFA-67. Na uwagę zasługują wyjątkowo małe rozmiary urządzenia. Obroża wodoodporna. W zestawie wysokiej klasy skórzany pasek obroży, neonowa lampka testująca pracę obroży i elektrody uniwersalne.

W opakowaniu znajduje się bateria RFA-67. Instrukcja w języku polskim.

Produkt posiada aprobatę CE

Cena: 429,00 zł

 

 

http://www.easypet.pl/cat116-id129-obroza-ograniczajaca-szczekanie-i-wycie-innotek-bc-50e.aspx  

Obroża ograniczająca szczekanie i wycie Innotek BC-50E

nr katalogowy: IN-BC50

Podstawowy model sprawdzonej elektronicznej obroży antyszczekowej amerykańskiej marki Innotek. Europejska wersja obroży. W pełni automatyczny tryb dopasowania impulsu - obroża sama "uczy się psa".

Dodatkową zaletą tej elektronicznej obroży antyszczekowej jest zastosowanie czujnika wibracji krtani uruchamiającego obrożę. Dzięki temu pies nie zostanie przypadkowo skarcony przez obrożę, kiedy szczeka inne zwierzę.

Elektryczna obroża antyszczekowa Innotek BC-50E posiada 7 poziomów impulsów, które indywidualnie dopasowują się do każdego psa. Obroża po rozpoznaniu pierwszego szczeknięcia karci psa impulsem na najniższym poziomie. Jeśli w ciągu pół minuty pies zaszczeka ponownie, obroża zwiększa impuls o jeden poziom. Kiedy impuls okaże się odpowiedni obroża zapamiętuje go i karci szczekanie impulsem o tym poziomie.

 

W skład zestawu wchodzi:

* wodoodporna obroża (waga 104g)

* 6-Voltową bateria alkaliczna 4LR44

* nylonowy pasek obroży o długości 58 cm

* jedna krótka i jedna długa para elektrod

* instrukcja obsługi PL

 

Specyfikacja:

* waga: 104 g (nadajnik wraz z baterią i obrożą)

* wymiary: [dł. x szer. x wys.] 5,4 x 3,9 x 3,2 cm

* regulacja paska obroży: możliwość regulacji w zależności od rozmiaru szyi - od 20 do 58 cm

Deklaracja zgodności "EC" Dyrektywa R&TTE 1999/05/EEC

Cena: 319,00 zł

 

 

 

 

http://www.easypet.pl/cat-166.aspx 

ODSTRASZACZE ULTRADŹWIĘKOWE PSÓW (OSOBISTE, PRZENOŚNE I STACJONARNE)

 

Odstraszacz psów Dog Chaser

Osobisty ultradźwiękowy odstraszacz psów o zasięgu do 8 metrów

89,00 zł

 

Odstraszacz ultradźwiękowy DogChaser 2

Osobisty odstraszacz psów z latarką i funkcją wydawania dźwięków - zasięg do 12 metrów

129,00 zł

 

Ultradźwiękowy odstraszacz zwierząt Animal Chaser

Odstraszacz stacjonarny zapewnia ochronę obszaru do 185 metrów kwadratowych

159,00 zł

 

Ogrodowy odstraszacz psów i kotów Animal Away 1X9V

Przenośny odstraszacz ultradźwiękowy na psy i koty zasilany baterią 9V

179,00 zł

 

Ultradźwiękowy odstraszacz psów Dazer II

Czuj się pewniej z osobistym odstraszaczem psów o zasięgu do 8 metrów

189,00 zł

 

Ogrodowy odstraszacz psów i kotów

Ogrodowy odstraszacz ultradźwiękowy zasilany 2 bateriami 9 V lub przez zasilacz

199,00 zł

 

Ultradźwiękowy treser marki Pet Safe

Odstraszacz ultradźwiękowy z opcją sygnałów negatywnych i pozytywnych

259,00 zł

 

SPRZEDAŻ WSZYSTKICH POWYŻSZYCH PRODUKTÓW:

email: oferty@easypet.pl

telefonicznie: 022 357 93 54 lub 0601 161 785

Jesteśmy również na Gadu Gadu: 9337910

Osobisty odbiór produktów jest możliwy w okolicach Warszawy po uprzednim umówieniu telefonicznym. Wyjazd z Warszawy ul. Górczewską w kierunku na Babice, Borzęcin, Leszno:

 

Oferta hurtowa: email: handel@easypet.pl

Informacje ogólne: email: info@easypet.pl

Serwis: email: serwis@easypet.pl

 

Masz pytania? Jesteśmy do twojej dyspozycji!
Infolinia 0 801 003 194

Zamówienie możesz złożyć również telefonicznie. Nasz konsultant doradzi Ci wybór odpowiedniego systemu.

 

 

 

http://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_obroza_dla_psa/obroza_antyszczekowa_uzdowa/antyszczekowa/32824

Ultradźwiękowa stacja antyszczekowa

Stacjonarne urządzenie treningowe z mikrofonem

Niesłyszalne dla ludzi fale ultradźwiękowe

Bez obroży; aktywowana także manualnie

 

Idealne urządzenie wychowawcze dla psa - domatora. Ładna kształtem stacja rozstawiona zostaje w pomieszczeniu, w którym przebywa pies.

Urządzenie rozpoznaje przez mikrofon szczekanie psa i przez ok. 2 sekundy wydaje nieprzyjemny dla psa sygnał ultradźwiękowy. Pies bardzo szybko połączy swoje szczekanie z tym nieprzyjemnym dźwiękiem... Bywa rożnie: "U jednego psa funkcjonuje u drugiego nie widać na razie efektów. Dam Państwu jeszcze znać, jak to będzie wyglądać po dłuższym czasie."

Państwa opinia jest dla nas ważna! Tutaj mogą Państwo ocenić produkt.

           

Ciąg dalszy opisu produktu:

Dzięki przyciskowi sygnał ultradźwiekowy może być także włączony ręcznie. Urządzenie nadaje się dlatego także do pozostałych treningów z psem.

Ultradźwiękowa stacja antyszczekowa zaopatrywana jest w baterię blokową 9V, która starcza na ok. 2.000 wywołań. Pies nie powinien być oddalony od stacji bardziej niż 3 metry – w zasięgu emisji ultradźwięków.

Cena zł 192,00

 

 

 

 

DO PSIARZY

Proszę zrobić eksperyment i pozbyć się psów na kilka miesięcy. A po tym okresie zastanowić czy dalej chcą państwo słuchać psich hałasów, być budzonym w nocy, mieć wszędzie psią sierść, psie odchody, zajmować psami, czy już innymi problemami, sprawami...

 

 

 www.o2.pl | Piątek [12.06.2009, 18:54] ostatnia aktualizacja: Pt [12.06.2009, 18:55] 1 źródło

PIES ZASZCZEKAŁ? ZAPŁACISZ 500 ZŁ KARY

Właściciele psów z Łodzi są oburzeni. Muszą swoje psy oduczyć szczekania. Bo, jeśli czworonogi będą hałasować, to właściciele dostaną nawet 500-złotowy mandat, donosi RMF FM.

Głośny pies to zakłócanie miru domowego. I nieważne czy pies szczeka w dzień, czy w nocy - tłumaczą radni.

Kary za szczekanie już obowiązują, bo samorządowcy zmienili już regulamin miasta. | JS

 

 

 www.o2.pl / www.sfora.pl | Środa [04.11.2009, 06:53] 3 źródła

TEN PIES NIE MOŻE MIESZKAĆ W BLOKU. MUSISZ SIĘ GO POZBYĆ

Sprawdź, czy będziesz musiał oddać swojego zwierzaka do schroniska.

Każdy właściciel charta, musi mieszkać w domku z dużym wybiegiem. Osoby, które mieszkają w bloku będą musiały oddać psa do schroniska - to propozycja nowych przepisów przygotowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Tymczasem według hodowców w Polsce około 70 proc. chartów mieszka miastach.

Będziemy mieli teraz trzy wyjścia. Kupić domy z ogrodami, oddać charty do schroniska albo nie przyznawać się do ich hodowania i "zejść do podziemia" - twierdzą właściciele psów.

Urzędnicy twierdzą, że w ten sposób chcą zapewnić chartom dobre warunki

życia oraz zadbać o bezpieczeństwo ludzi i zwierząt.

Hodowcy zbierają już podpisy pod listem protestacyjnym.

Po tak przygotowanym rozporządzeniu można się spodziewać podobnych: chcesz mieć rybki, musisz mieć staw, chcesz mieć kota, musisz mieć dom z ogrodem - pisze „Gazeta Wyborcza". | TM

 

 

 

 

PRAWO KATZA: LUDZIE I NARODY BĘDĄ DZIAŁAĆ RACJONALNIE WTEDY I TYLKO WTEDY, GDY WYCZERPIĄ JUŻ WSZYSTKIE INNE MOŻLIWOŚCI...

 

 www.wolnyswiat.pl   WBREW ZŁU!!! 

PISMO NIEZALEŻNE – WOLNE OD WPŁYWÓW JAKICHKOLWIEK ORGANIZACJI RELIGIJNYCH, PARTII, UGRUPOWAŃ I STOWARZYSZEŃ ORAZ WYPŁOCIN REKLAMOWYCH. WSKAZUJE PROBLEMY GOSPODARCZE, POLITYCZNE, PRAWNE, SPOŁECZNE I PROPOZYCJE SPOSOBÓW ICH ROZWIĄZANIA (RACJONALNE MYŚLI, ANALIZY, WNIOSKI, POMYSŁY, POSTULATY, I ICH ARGUMENTACJA, CAŁE I FRAGMENTY ROZSĄDNYCH, INTERESUJĄCYCH MATERIAŁÓW Z PRASY I INTERNETU)

 

OSOBY CHCĄCE WESPRZEĆ MOJE PISMO, DZIAŁANIA PROSZĘ O WPŁATY NA KONTO:

Piotr Kołodyński

Skr. 904, 00-950 W-wa 1

BANK PEKAO SA II O. WARSZAWA

Nr rachunku: 74 1240 1024 1111 0010 0521 0478

Przy wpłatach do 800 PLN należy podać: imię i nazwisko, adres, nr PESEL oraz tytuł wpłaty (darowizna na pismo „Wolny Świat”). Wpłat powyżej 800 PLN można dokonać tylko z konta bankowego lub kartą płatniczą.

ILE ZOSTAŁO WPŁACONE BĘDĘ PRZEDSTAWIAŁ CO 3 MIESIĄCE NA PODSTAWIE WYDRUKU BANKOWEGO (na życzenie, przy wpłacie od 100 zł, będę podawał jej wielkość oraz wskazane dane wpłacających).

Stan wpłat od 2000 r. do dnia 14.12.2010 r.: 100 zł.

 

 

17. ELEKTRONICZNE ZBIERANIE PODPISÓW (pod

inicjatywami ustawodawczymi, moją kandydaturą na prezydenta)

 http://www.wolnyswiat.pl/17.php

 

21. WPŁATY I WYDATKI

 http://www.wolnyswiat.pl/21.html

 

22. MOJA KSIĄŻKA

 http://www.wolnyswiat.pl/22.html